Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115001) moleculez válasza DavidLindhag (#115000) üzenetére


moleculez
veterán

Kétlem, hogy jönne új pro. Stúdió kap talán M2 ultrat. BTW nagyon kíváncsi leszek a mac pro apple silicon verziójára. Egyrészt hogy lesz-e, másrészt hogy lesz más mint a meglevő Studio. Ugyan el lett kottyantva egy keynoteon hogy az még hátra van, de ne feledjük hogy a vezeték nélküli tolotjuket konkrétan bemutatták majd aztán törölték, sosem került sorozatgyártásba.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#115002) Aszpirin válasza DavidLindhag (#115000) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ez az infó honnan származik, és milyen McBook Pro lesz az? 15 colos?

(#115003) Aszpirin válasza Pano (#114999) üzenetére


Aszpirin
senior tag

"Elfogadom és egyet is értek az általad felvázolt megállapításokkal. Csak annyiban egészíteném ki a dolgot, hogy 2009-ben 8GB RAM-os gép az kb olyan vétel volt, mint ha most vennél egy 32GB ramos mac-et."
Ez igaz, de a lényeg, amit írni akartam, hogy nem is észleltem SEMMI extra memóriafogyasztást a használata alatt. Nem úgy volt az, ahogy itt próbáljuk hinni, hogy egyre többet és többet kérnek a szioftverek, legalábbis messze nem olyan mértékben, ahogy sejtem, hogy hiszik a népek. Ez a trend már akkor elkezdett belassulni, és mostanra szerintem nagyon lassúvá vált.

Ami a memórianyomást illeti: a narancssárga még nem sokat oszt :D Elkezdett swap-elni, de nézd meg fél gigás a swap ("csereterület"), és az tuti nagyon rég elővett (de futó) programokhoz tartozik, mert inkább felhasznál majdnem 1GB-ot file caching-re ("gyorsítótárazott fájlok"). Itt még rengeteg szufla van... (és igen, miközben a Mac-en mindenkit biztatok a 8GB-ra, a Windos-nál pont az ellenkezője: ott NEM elég a 8GB, ha munkaszerűen használod az Office-t, és mondjuk több nagyobb .xls van nyitva - apropó: ha használsz Excelt, akkor néha indítsd újra /quit Excel/, mert korábbi tapasztalatom, hogy eléggé tud leak-elni /bár ezt már lehet javították/)

Ami a 3-4 évet illeti: térjünk vissza rá 3-4 év múlva, meglátjuk kinek lesz igaza. (Drukkolok magamnak :D )

[ Szerkesztve ]

(#115004) Parson válasza Aszpirin (#115003) üzenetére


Parson
addikt

MS Windows alatt az excel egy FOS. Minden nap használom az irodában, és agyhugykövet kapok a sok idióta bugtól ami benne van. Rádásul data management szempontból is egy ócska elavult megoldás. De ez csak egyéni tapasztalat / vélemény.

Jut eszembe, tegnap belefutottam egy videóba, ahol pontosan azt igazolják, mint amit a múltkor sejteni véltem, miszerint 4K UHD monitoron az 1440p felbontás szebb, ergonómikusabb a szemnek mint a nativ 1440p felbontásu monitoron ugyanez a felbontás (egyazon márkájú + egyazon méretü és paneltipusú monitorokat összehasonlitva).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#115005) DavidLindhag válasza moleculez (#115001) üzenetére


DavidLindhag
csendes tag

Ja hogy nem lesz? Mert hogy a kérdésem az volt, hogy mi lehet az oka annak, hogy a Macbook Pro M2 készülékek lefogytak Magyarországon készletről. Erre felelte a kedves fórumtárs, hogy azért, mert jönnek az új gépek. Őszintén szólva magam nem látom az összefüggést aközött, hogy jön új Mac Air, és aközött, hogy elfogytak a készletek M2 Proból, a fórumtárssal beszéld meg, hogy szerinte mi összefüggés van a kettő között.

#115002 Aszpirin

Honnan? Sehonnan. Lásd a neved felett.

(#115006) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Gyári megtekintő helyett tudnátok egy alkalmazást ajánlani, ami tud egyszerre egy mappában lévő 50 képet, videót megnyitni és tudok a megnyitott fájlok között lépkedni.
Lehet a megtekintő is tudja de én nem bírok rájönni, hogy hogyan :DD

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#115007) M1995 válasza V.Stryker (#114980) üzenetére


M1995
aktív tag

Közel jársz, viszont nem a havi 5 dolláros, Gmailre specializált levelező a sok, hanem a magyar körülmények a probléma. Apple topikban vagyunk, ennyi erővel azt is írhatnád miért drágák az Apple termékek a magyar kezdő tanár fizetéséhez képest, hát nem az Apple árazása a szégyen.
Miért kellene egy amerikai garázscég startup fejlesztőnek az EU egyik legszegényebb országához arányosítani? Ő azzal a piaccal foglalkozik elsősorban, ahol félóra mekizéssel is megkeresik azt az 5-10 dollárt.
A nagy, globális streaming cégek megtehetik adott régióra szabják az árakat, pl. Apple Music nálunk 1800 Ft (sokáig 1500 volt), USA-ban 11 dollár kb. 3800 Ft. Netflix, Spotify mind régióra szabják, különben kevesebb ügyfelük lenne, nekik a létszám fontos a növekedés és tőzsde miatt.

Átlagos személynek nincs szüksége havi 5 dolláros levelezőre extra funkciókkal, bőven van ingyenes alternatíva is.
A Mimestream fejlesztője is az Apple-nél dolgozott a Mailen, azt ajánlja akinek nem felel meg az előfizetés.
Advantages of Subscription Licensing

#114978
Annyit tudok utoljára mondani a témában, kérdezd meg tőlük. Én azt válaszolnám nem szükséges minden variációt szó szerint beleírni, mert a már említett 8.4 pontban bevédik magukat egy mindenes aduász mondattal: elfogadod saját kockázatra használod, nincs garancia mindig tetszeni fog, nincs garancia folytatódni fog a szolgáltatás. Ez mindent lefed.

(#115008) M1995 válasza atees (#115006) üzenetére


M1995
aktív tag

Finderben mappában előbb jelöld ki az összes képet.

(#115009) atees válasza M1995 (#115008) üzenetére


atees
őstag

Sajnos csak képeket nyitja meg, videókat külön nyitja, így megnyilik 20 ablak :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#115010) instantwater válasza atees (#115006) üzenetére


instantwater
addikt

Mármint egyet megnyitsz, majd lapozgatni szeretnél a mappa tartalmában, mint minden más rendszeren?
Igen ez elég almásra sikerült, de talán, ha Finderben ráklikkelsz a képre, majd Space gombot nyomsz, akkor az talán tud lapozgatni.

(#115011) atees válasza instantwater (#115010) üzenetére


atees
őstag

A képeket megnyitja a megtekintő az jó is, de ha a mappában van videó is, azt külön ablakokban nyitja meg. Olyat keresnék, ami a képek mellé a videót is csak kicsibe nyitja és onnan tudom elindítani.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#115012) Pano válasza atees (#115011) üzenetére


Pano
addikt

(#115013) atees válasza Pano (#115012) üzenetére


atees
őstag

Köszi!
Ez egynek nem rossz, azt tudja amit akarok.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#115014) zipcss válasza DavidLindhag (#115000) üzenetére


zipcss
tag

ha Pro is lesz, akkor jon veluk gondolom az M3 is.

(#115015) moleculez válasza zipcss (#115014) üzenetére


moleculez
veterán

Ez most a dev konferencia, szeptemberben jönnek hardverek. AR/VR cucc esélyes (mivel új platform ezért van ertelme itt bemutatói), valami Home/Pod jellegű cucc, meg ugye az új friss OS-ek. Az én tippem az M2 Ultra release, plusz iMac verfrissites mert az M1-n ragadt ~ 3 éve

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#115016) Aszpirin válasza moleculez (#115015) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Épp most néztem meg egy esélylatolgatást, mi lesz majd bejelentve hardver téren.
Az AR/VR cucc bejelentésének 97% esélyt adnak, és lenyűgöző, elképesztő specifikációk szivárogtak ki (ilyenek, mint 4000 PPI /nem elírás, 3 nulla van a 4-es után/). A 15-ös M2 air bejelentése is nagyon esélyes. M2 Ultra és vele együtt M2 Mac Studio is valószínű. Elképzelhető végre egy Mac Pro. Szerintük viszont az iMac frissítés elmarad: egyszerűen kihagyják az M2-t az iMac kínálatból. Majd M3-mal.
M3-asr már korábban megjelent az a hír, hogy igencsak úgy tűnik, az idén már nem lesz M3. 2024 az első lehetséges dátum.

Új MBP-nek akkor lenne értelme, ha mondjuk abból is megjelenne egy 15 colos. Erről viszont én nem láttam még spekulációt sem. A 14 és 16 colosak idén jelentek meg, még túl korai lenne őket frissíteni.

(#115017) kchris78


kchris78
veterán

Memoriara visszaterve: komolyan elkezdtem meggyozni magam hogy eleg egy 8GB Air. Talan eleg.. De: az csak 256GB (vicc...) SSD, nincs HDMI (vehetek uj kabelt ami usbc - DP). Ha mar 512/16GB akkor meg annyiba kerul hogy akkir inkabb mar Pro: azzal jon a 120Hz XDR kijelzo, a gyors SSD, az aktiv hutes (gondolom a kulso kijelzo hasznalata folyamatosan melegen tartja a gepet amihez kell a hatekony hutes), a HDMI..

(#115018) Aszpirin válasza kchris78 (#115017) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Mi a vicc a 256GB-on? Pont elég az oprendszernek, appoknak, és a swappeléshez.
Az adatokhoz, flmekhez, zenéhez, stb kell venni egy 2TB-os Samsung T7-et (olcsóbban, mint a +256GB felára a gyári konfigban). Nem olyan gyors ugyan, de bőven jó. És pici, hordozható, titkosított. Probléma megoldva.

PS. Én ezt csináltam. Alap Air + 2TB Samsung T7. Szűk két év alatt a T7-est szinte semmire nem használtam, totál pénzkidobás volt. Mert azt hittem, kell a sok tárhely. De ha tényleg kell, jó szívvel tudom ajánlani a T7-et. Nagyszerű kis külső SSD, teljesen hozzáférhető áron.

[ Szerkesztve ]

(#115019) Aszpirin válasza kchris78 (#115017) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Gyors SSD? Az alap M1 Air-nek GYORSABB az SSD-je, mint az alap 14-es M2 PRO-nak (10 mag, 512 GB SSD), és hajszálra ugyanaz, mint a drágábbik M2 Pro-nál (12 mag, 1TB SSD) - utóbbit saját mérések alapján, tutibiztosan állítom. Az alap M2 Pro 1 db 512-es SSD-chipet tartalmaz, az alap M1 Air pedig 2 db 128-ast. Utóbbi írási sebessége 5 és 6 GB/s között mozog 3GB adattal BlacMagic-ben mérve, az olvasási valamivel kevesebb, átlagban 5 GB/s.

[ Szerkesztve ]

(#115020) kchris78 válasza Aszpirin (#115019) üzenetére


kchris78
veterán

Igaz, az M2 Airrel hasnlitottam ossze. M1 Airt nagyon nem vennek, azt a retro dizajnt nagyon nem birnam mar, 2011-12 korul is pont ilyen dizajnu airem volt, azert ebben is lepjunk elore :).

(#115021) merqree válasza kchris78 (#115017) üzenetére


merqree
őstag

Eszembe nem jutott volna, hogy nincs HDMI mindegyik macbook-on...
14"Pro-n van gyárilag HDMI.

Lehet, hogy mindenféle adapterrel megoldható, de hát na. :W

Árak: ugyanannyiba kerül az air és pro M2 procival, 16 GBRAM, és 512 SSD.

[ Szerkesztve ]

(#115022) Aszpirin válasza kchris78 (#115020) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Értem. Érdekes, nekem mai napig jobban tetszik az a "retro" dizájn (pedig kénytelen vagyok már együttélni a "modern" dizájnnal, ami még retrósabbnak tűnik számomra...). De persze ez az én bajom, ha nálad a dizájn ennyire fontos, akkor irány az M2 :)
Amit viszont bátran, akár objektív tényközléssel is alátámaszthatok: a 14"-os és 16"-os pro-k kijelzője SOKKAL szebb, mint az Air-é. Ebben igazad van, szóval ha már kacsintgatsz a Pro felé is, akkor ez valódi nyomós érv lehet.

(#115023) Aszpirin válasza merqree (#115021) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Melyik Pro kerül ugyanannyiba, mint az Air 16GB/512GB konfigban?

(a helyes válasz: a 13"-os pro, amelyik még a retró dizájnú, nincs rajta MagSafe, sem HDMI, és nem M2 Pro SoC van benne. Nem is értem, ennek a "pro"-nak mi értelme van. de az is igaz, hogy 850eFt egy 16GB/512GB Air-ért is túlzás).

[ Szerkesztve ]

(#115024) Sidorovich válasza Aszpirin (#115023) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Bár egy árban nincsenek, de az iStyle-nál most akciósan kerek 900 a 14-es MacBook Pro (M2 Pro): [link]
Ha a MacBook Air-t egyénileg konfigolod 16GB/512GB-ra, akkor sehol nincs rá akció, úgy 800-ra jössz ki. Szerintem is jobban megéri +100 felárral akkor már a 14-es Pro inkább.

[ Szerkesztve ]

(#115025) norbertoth


norbertoth
senior tag

Na mi lesz vajon az új MacOs neve, ki mire tippel? :D

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#115026) Parson válasza Aszpirin (#115016) üzenetére


Parson
addikt

Az a 4000 PPI önmagában nem mond semmit, mivel a nézési távolság is számít. 400 PPI 10 centiről bámulva ugyanaz mint 4000 PPI 1 centiről.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#115027) Aszpirin válasza Parson (#115026) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A 4000 PPI egy érdekes technikai adat, ami - ha igaz - porig alázza az összes szóbajöhető konkurrencia hasonló adatát. Ennyi :)

(#115028) lmno válasza Aszpirin (#115018) üzenetére


lmno
őstag

Az a vicc, hogy 2023-ban nem szabadna gépet árulni 512 ssd alatt ilyen árú gépnél. 2014-ben vettem 500-assal Pro-t, mert már akkor sem volt elég a kisebb. A külső vinyóval a hordozhatóságot ölöd meg, mármint ha azon gyakran használt cuccok vannak.

(#115029) Parson válasza Aszpirin (#115027) üzenetére


Parson
addikt

No persze, kérdés, h mivel van összevetve. Attól én se tartok, h vmi tákolmánnyal rukkolnának elő. :D

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#115030) Pano válasza norbertoth (#115025) üzenetére


Pano
addikt

"Na mi lesz vajon az új MacOs neve, ki mire tippel? "

Remélem "Sorry". :D

[ Szerkesztve ]

(#115031) Parson válasza lmno (#115028) üzenetére


Parson
addikt

Totál fölösleges a belső nagy tárhely. NAS-t kell használni.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#115032) Aszpirin válasza Sidorovich (#115024) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ja, hát ez egyértelmű. Sőt, ha így számolunk, akkor már egyenesen "kurvajóáras" is lesz a Pro (akciósan).
(De inkább azt mutatja, mennyire szürreális az M2 Air árazása, főleg itthon Magyarországon).

[ Szerkesztve ]

(#115033) zipcss válasza Aszpirin (#115032) üzenetére


zipcss
tag

kivancsi leszek hany giga ramot adnanak a 15os airhez :))

(#115034) Aszpirin válasza lmno (#115028) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Miért ölnéd meg a hordozhatóságot? Láttál te T7-es SSD-t? kisebb, mint egy névjegykártya, egy farkincányi kábellel. Mi ebben a nem hordozható? És ez csak egy példa, biztos van még kisebb... netán bogyónyi pendrájv (csak azok nem a sebességükről híresek).
Elég ésszerű kompromisszum a horribilis Apple-adós beépített SSD-árakhoz képest.

Az "ilyen árú" pedig adottság - kár rajta vitatkozni, hogy mit lenne szabad, és mit nem. Az ember eldönti, hogy kell-e vagy sem. Úgy tűnik, elég sokaknak kell, akkor miért ne lenne szabad árulni? :D

(#115035) Aszpirin válasza zipcss (#115033) üzenetére


Aszpirin
senior tag

én borítékolom, hogy alapból 8-at :D

(#115036) Aszpirin válasza zipcss (#115033) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy milyen hatással lesz az Apple-árakra általában.
A legutolsó árbeállításnál ugyanis még csúcsközelben (bőven 400 forint fölött) volt a dollár árfolyama a forinthoz képest. Azóta viszont igen jelentősen (10 százalékot meghaladóan) csökkent (jelenleg épp 350 alatt mozog).
Most viszont majd be kell árazzák az új cuccosokat, mondjuk a 15-ös MBA-t. Ha a legutóbbi árazásnál használt árfolyamot használják, az eléggé érdekes húzás lenne, ha viszont a mostanit, akkor érdekes árviszonyok állnak be, ha a többi terméküket is nem árazzák újra az új árfolyammal számolva.
Szóval az egész oda vezethet, hogy érdemes lehet várni egy kicsit a közeljövőre tervezett Apple-vásárlásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#115037) norbertoth válasza Aszpirin (#115036) üzenetére


norbertoth
senior tag

Igen, jó az okfejtésed erre én is kivi leszek! :U

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#115038) zipcss válasza Aszpirin (#115035) üzenetére


zipcss
tag

nem akarnek temat robbantani, mert kommentek ezrei vannak errol, de 2023as modellbe 8gigat tenni nem illik.
az m1es 14 pro erezhetoen jobb a 13as m1es prohoz
kepest. :R

(#115039) Pano válasza zipcss (#115038) üzenetére


Pano
addikt

2022-es modellbe illett? :)
Amúgy idén kijöttek microsoft surface laptoptok is fix 8GB rammal, több mint 500 ezerért...

(#115040) i400 válasza Aszpirin (#115036) üzenetére


i400
senior tag

Szerintem amilyen a gazdasági helyzet itthon és a kilátások, sok jóra nem számíthatunk árazás terén.

(#115041) Aszpirin válasza zipcss (#115038) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem ismerek ilyen illemszabályt. Te igen? :D

A 14-es M1 Pro persze, hogy jobb, mint a 13-as. A 13-as M1 Pro-ban ugyanaz az M1 SoC van, mint az (erősebbik) M1-es Air-ben. A 14-esben pedig már M1 Pro SoC van. A képernyője is sokkal jobb. Meg hát extra töltési lehetőség és extra portok (pl. HDMI), ilyenek... Ha valami tényleg nevetséges, akkor az az összesen 2 db TB3 port meg egy audio minjack csatlakozó és semmi más... egy Pro-nak nevezett gépen. Ezért írtam, hogy nem igazán értem, mi a fenéért van még a 13-as Pro a kínálatban...

[ Szerkesztve ]

(#115042) moleculez válasza Aszpirin (#115041) üzenetére


moleculez
veterán

Ezért írtam, hogy nem igazán értem, mi a fenéért van még a 13-as Pro a kínálatban...
Nagyon egyszerű: tulrendelték a házat, sok maradt raktáron

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#115043) Pano válasza Pano (#115039) üzenetére


Pano
addikt

Amúgy, ha jönne most egy 8GB-os modell, az elég masszív megerősítés lenne arra vonatkozóan az Apple részéről, hogy azért ők is sokáig terveznek vele. Bár, részben már az m2 base air is az volt.

A 15"-os Air-ben szerintem biztos 16GB lesz, nem tartom valószínűleg, hogy az Apple a base modellek közé akarná beszorítani. Meg fogják kérni az árát.

[ Szerkesztve ]

(#115044) bollokcs80 válasza Aszpirin (#115036) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is filóztam mostanában ezen, hétfőn meglátjuk. Az alacsonyabb árfolyam is inkább a szerencsés nemzetközi folyamatoknak köszönhető, nem az acélos magyar gazdaságnak. (Ha valamelyik főnarancs hangosabbat tüsszent, rögtön esik 10 forintot.)

B.Cs.

(#115045) arn válasza kchris78 (#115020) üzenetére


arn
félisten

Nekem jobban bejott az a design, mint a mostani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#115046) kchris78


kchris78
veterán

256GB azert vicc mert ok, onmagaban eleg persze, de ne kelljen egy fuggetlen kulso eszkozre figyelni ha par filmet akar vinni magaval az ember. minel kisebb annal konnyebb is elhagyni, egy par kicsi pendriveom mar nem is tudom melyik hatizsaknak a kis zsebeben lehet.. NAS persze ok, de ez egy mobil eszkoz.. nincs mindenhol olyan net ahol GB-okat lehet letolteni.. 2016-os macbookom is 256-os volt..

[ Szerkesztve ]

(#115047) Parson válasza kchris78 (#115046) üzenetére


Parson
addikt

Akinek nem jó a NAS (amit más eszközök is központi tárhelyként használhatnak, nem csak az air), az még mindig zsebbe nyúlhat az extra belső tárhelyért. 8K-s filmek helyett meg a full HD-ből fér a 256-osra is pár - bár én ilyen célra nem használom az airt.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#115048) Aszpirin válasza kchris78 (#115046) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Jópár film biztosan elfér a 256GB-on is.
Ja, aztán le kell törölni, és újabbakat rá, ez ilyen játék.
De nem tiltja meg senki, hogy több SSD-t kérj bele. Vagy valami megfelelő Windows-os gépet vegyél inkább :D
(utazáskori filmnézésre egyébként én mindig iPad-re még otthon letöltött Netflix-filmeket viszek. 2018-as, 11 colos, 64GB-os iPad Prón. Elég sok elfér rajta, annyi mindenképp, hogy akár egy egész napra elég legyen. Az iPad pedig nagyon praktikus is, mert a leggyakrabban használt egyfolyosós repülőgépeken a tokja “fedőlapját” be lehet csúsztatni az előttem lévő szék felső “újságos” zsebébe, így előttem lóg az iPad, mehet a mozi…)

(#115049) M1995 válasza kchris78 (#115046) üzenetére


M1995
aktív tag

256/8 alapmodell még hagyján, szerintem nagyobb botrány az 512/16 bővítést már aranyárban mérik, hiszen vásárláskor kell dönteni mivel később nem lehet bővíteni.
Legalább azért M chip és Mac OS miatt egy 256/8 MacBook Air > mint szintén 8 GB memóriás, Intel és Windows Surface Laptop.

(#115050) atees


atees
őstag

256os airt használok 2 éve, külső ssdvel, az airen van még 20 giga szabad hely, úgyhogy max dokumentumokat tartok rajta. Nem is tudom mi foglal el sok helyet. :DD :DD
Szerintem használható megoldás a külső ssd.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.