Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) zaiczd


zaiczd
tag

sziasztok, macbook airre szeretnék boot camppel windows7et rakni, usb-s telepítő van és jó is de bootcamp azt mondja rá hogy nem található a telepítő, hogy lehet megoldani? semmi tapasztalatom a bootcampben, ugyan erre a telepítőre a parallels azt mondja hogy oké csináljuk, ilyenkor? köszi

[ Szerkesztve ]

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#33902) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

rMBP-nek mennyire árt, ha esetleg huzamosabb ideig lehajtott fedéllel van használva, asztali gépként?
Még mintha régen az air a billentyűzeten keresztül lélegzett volna, ez fennáll a pro szériánál is, vagy esetleg van egyéb szellőzőnyilás?

yo

(#33903) Xantomas


Xantomas
őstag

Kedves kínai barátaink megint rossz üveget küldtek a 15"-os nem retina MBP-hez. Komolyan mondom, szerintem fogyatékosok, vagy valami igen komoly baj lehet náluk. Az elsőn nem volt rajta a hordozó a ragasztóhoz, és úgy befóliázták, a második el volt repedve, a harmadik meg rossz méret.

Konkrétan 13"-os nem retina MBP-hez kaptam, visszapostáznom nem kell, árát visszakaptam. Akit érdekel, keressen meg.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#33904) Ragnar95 válasza kenny123 (#33902) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pronál nincs ilyen gond, pár fokkal melegebb lesz a gép, de ez nem okoz semmilyen problémát.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33905) buvartacsko válasza Ragnar95 (#33904) üzenetére


buvartacsko
addikt

Airnél van?

(#33906) Ragnar95 válasza buvartacsko (#33905) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Airnél se okoz különösebb problémát, bár ott nem tudom, hogy oldották meg pontosan a szellőzést, sose figyeltem meg, de szerintem mostmár az is lefelé fújja ki a levegőt + a kijelző zsanérja alatt van még hely a levegőnek,h kijusson a Pron, ez az egyetlen hely, ahol kevesebb levegő jut ki zárt állapotban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33907) zaiczd válasza buvartacsko (#33905) üzenetére


zaiczd
tag

Airnél a billentyűzeten szív be, és a zsanérnál ki, lehajtott állapotban csak a zsanéron keresztül tudja kevergetni a levegőt, kellő terhelésnél lehet hogy jobban zúg de szerintem gondot nem okozhat ha lehajtva használja az ember.

[ Szerkesztve ]

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#33908) bupemko válasza zaiczd (#33907) üzenetére


bupemko
senior tag

Szerintem se, vannak olyan dokkok, amibe eleve csak becsukva tudod betenni...
Nekem meg az a tapasztalatom, hogy ha valami pörgeti a CPU-t, akkor gyorsan eléri a 7x fokot, de onnan nem megy tovább akár csukva van, akár nyitva (MBA 2013).

(#33909) #33846528 válasza zaiczd (#33907) üzenetére


#33846528
törölt tag

Szerintetek sima "asztali" gépnek milyen a Pro? Magyarósi (tudom-tudom) egy videóban azt mondta, hogy pro vs. air vonatkozásban egyértelműen airt kell venni.

Egy hete nagy felbuzdulasomban vettem megis egy 13,3-as, 256-os legújabb pro-t, és most kicsit elbizonytalanodtam, ugyanis több helyen a nyers erejét hiányolják. Már-már dedikalt vga-s asusban gondolkodom helyette, pedig évek ota nem játszom, és tobbnyire worddel dolgozom. Elnezest a bizonytalankodasert, de egy majdnem 6 eves Vaiot cserélek le, és szeretnem, ha az utód is ugyanilyen tokeletes lenne. (Szep képernyő, megbizhatóság)

(#33910) csabi94 válasza #33846528 (#33909) üzenetére


csabi94
őstag

Nem tudok ki az a Magyarósi, de nem adnék neki igazat. A Pro-nak nagyon nagy előnye a Retina kijelző. Amikor az Air megjelent, akkor biztos nagy szám volt, hogy milyen vékony, de a mai Pro-k alig vastagabbak, az akksiidejük is alig marad el az Air-től, cserébe teljesítményben és megjelenítésben jobbak.

Ha asztalon használod hálózatról, akkor ugye az akksiidő, és a méret (+ súly) nem igazán számít, mindenképpen a Pro az ajánlott.

Amúgy Air tulaj vagyok, szeretem, meg vagyok vele elégedve, és még évekig ez a gépem lesz, de ha most vásárolnék, gyűjtenék még, és vennék egy rMBP-t. ;)

(#33911) tomtom9


tomtom9
tag

Macbook eladása elött állok és a kérdésem az lenne: mit kell pontosan csinálni ahhoz, hogy egy üres és az én adataimtól mentes gépet adjak át?

(#33912) TigerCat válasza tomtom9 (#33911) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kijelentkezel minden fiókból (iCloud, levelező fiókok, Facebook, üzenetek, FaceTime, stb.), majd újraindítod. Indításkor CMD+R-t nyomsz, a menüben a lemezkezelőt választod és törlöd a Mac HD-t. Ezután kikapcsolhatod. Az új tulajdonos majd telepíti magának.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33913) lugosi válasza #33846528 (#33909) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezen gondolkozok én is, de én arra jutottam, hogy asztali gépnek inkább egy asztalit kéne venni, én tipikusan egy minire gondolok.

(#33914) Sapphi válasza #33846528 (#33909) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

nekem pontosan ugyan ilyen gépem van és sokszor asztali gépként használom egy 34"-os monitorral és semmi pénzért nem cserélném le jelenleg. Hozzáteszem azért én néha hurcolászom is így ezért is döntöttem emelett a gép mellet.

Sajnos a Yosemite optimalizálatlansága sokszor azt az érzést kelti, hogy bizony szenved, de már kipróbáltam az El Capitan-t és hát nem kicsit volt brutális a különbség. Nagyon remélem, hogy a stabil kiadás is olyan lesz, mint amit teszteltem vagy jobb... És akkor nekem több mint tökéletes lesz ez a kicsi gép.

(Ritkán szoktam rajta játszani is, de főleg munkára használom :D )

A kijelzőjét még nem cserélném el egy Air kijelzőjére... :)

(#33915) #33846528 válasza lugosi (#33913) üzenetére


#33846528
törölt tag

Jajj, azt már nem is merem idekeverni. Alapvetően kétlaki életet folytatok, de még egy asztali és tablet kombóval meg is lehetne oldani úgy, hogy erős marad az asztali gép, de egyelőre nem eldöntött, hogy jövőre külföldön is kell-e használnom, így kiesik az asztali.

Ettől függetlenül ottmarad a nekem is a kérdés, hogy ennyi pénzért kaphatnék már valami egészen erős Asust. (Persze másfél hét macezés is nagyon-nagyon gondtalanul telt, sőt, a képernyő gyönyörű volt.)

Sapphi: köszi a véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#33916) KMan válasza tomtom9 (#33911) üzenetére


KMan
őstag

Esetleg Prey-bol is torlod, ha fent van.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33917) csabi94 válasza #33846528 (#33915) üzenetére


csabi94
őstag

Milyen gépet vettél? Az oké, hogy 256 gigás, de mennyi ram, milyen proci? 8 gb, i5?

(#33918) #33846528 válasza csabi94 (#33917) üzenetére


#33846528
törölt tag

Legújabb alap Pro: 13,3 , 8 gb ram, 256 ssd, iris 6100, force touch.

(#33919) bmakszim válasza #33846528 (#33909) üzenetére


bmakszim
senior tag

több helyen a nyers erejét hiányolják.

Elsősorban nem annak kéne lennie a kérdésnek, hogy TE hiányolod-e az erejét? Most őszintén, ki nem sz*ja le, hogy másoknak mik az igényei?
Már egyébként is megvetted, elégedett vagy, akkor mit vacillálsz még? Vagy tényleg én vagyok az értetlen?

Egyébként én a helyedben (amiben tulajdonképpen vagyok is) megvártam volna a skylake frissítést, mivel iGP téren viszonylag nagy lesz az erőlelépés.
6 év után az a +pár hónap már igazán kibírható lett volna.

(#33920) #33846528 válasza bmakszim (#33919) üzenetére


#33846528
törölt tag

Inkább elbizonytalanodás, mert 5-6 évre szánom ezt is. Ezt a skylake dolgot hallottam, de őszintén szólva még fél évet pletykálnak, de Apple-nél ki tudja. Nem gondolom, hogy ettől bármi is olcsóbb lenne, sőt.
Ha meg lesz 10 % erősségbeli különbség, anélkül tudok élni. ahogy olvastam egy jól megírt OSX többet jelent, lásd Yosemite vs. el Capitan.

[ Szerkesztve ]

(#33921) bmakszim válasza #33846528 (#33920) üzenetére


bmakszim
senior tag

iGP téren +34% várható.
Eszerint pedig Q3'15 az Iris startja, ami alapján én el tudok képzelni egy frissítést az El Capitan megjelenésével egyidejűleg.
“Announced” SKUs are not yet available. Please refer to the Launch Date for market availability.

[ Szerkesztve ]

(#33922) DanielK válasza #33846528 (#33909) üzenetére


DanielK
addikt

2011-es late i7-es macbook prom van (8GB ram, 128GB ssd, mindkettő saját kezüleg csrélve). Emellett azért egy iamc is. Na de a lnyeg, azóta teljesen hibátlan a gép. Ha cserélném, akkor csak is egy prora, retinásra.
Egy zavar, hogy ma már nem lehet csak úgy cserélgetni benne a hddt meg a ramot. :U

(#33923) #33846528 válasza bmakszim (#33921) üzenetére


#33846528
törölt tag

Impozáns, de ettől játszható lesz a Macbook? Vagy pontosan miben fog ez megjelenni?

Megjelenési dátumot sehol sem találtam, és eredményeket is mindenhol a sima Macbookra találtam.

(#33924) Ragnar95 válasza #33846528 (#33923) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem játékra való a Mac és a 13"-os Pro végképp nem lesz alkalmas játékra csak azért, mert erősebb lesz az IGP.
Azt nem értem, miért vásárlás után gondolkozol azon,h jó lesz-e ez neked, amikor már elég költséges lenne váltani ígyis-úgyis, miért nem vásárlás előtt tetted fel ezen kérdéseket :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33925) bmakszim válasza #33846528 (#33923) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ha játékra keresel gépet, akkor nagyon rossz topikban vagy.
Egyébként igen, a legtöbb a játékhoz elég lesz a teljesítménye (persze nem maximális részletesség mellett).

[ Szerkesztve ]

(#33926) #33846528 válasza Ragnar95 (#33924) üzenetére


#33846528
törölt tag

Félreértettek... Ahogy korábban is írtam, én már nagyon régóta nem játszom semmivel, és tudom, hogy a Mac nem erre való! Csak írta a kolléga, hogy az igp micsoda fejlődésen fog átmenni, és ezzel kapcsolatban kérdeztem, hogy az miért lesz nekem jó.

edit: Ki is próbáltam korábban, nagyon tetszik. Csak egy másik topic párhuzamos beszélgetése kételyeket ébresztett bennem, de nálam tényleg a tartósság és a minőség a lényeg, hiszen nincs játék, nincs professzionális videóvágás, csak sok word és mindennapi használat. (sok munkaóra)

[ Szerkesztve ]

(#33927) bmakszim válasza #33846528 (#33926) üzenetére


bmakszim
senior tag

Feljebb volt egy ilyen félmondatod:
Már-már dedikalt vga-s asusban gondolkodom helyette

Ebből gondoltam, hogy fontos neked a GPU.

(#33928) Ragnar95 válasza #33846528 (#33926) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Simán lehet,h nem fogsz semmit észrevenni, de ez valószínűtlen, általános teljesítménybeli javulást fog hozni, főleg az animációk sebessége, rendszer grafikus elemeinek folyamatossága, stb javulhat, ha javul az IGP

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33929) #33846528 válasza bmakszim (#33927) üzenetére


#33846528
törölt tag

Igen, ez félreérthető volt, elnézést.

(#33930) lugosi válasza #33846528 (#33926) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"nincs játék, nincs professzionális videóvágás, csak sok word és mindennapi használat. (sok munkaóra)"

Ehhez szerintem se a gyorsabb iris, se a gyorsabb proci nem fog kelleni az általad írt időtávlatban.

(#33931) privacy99 válasza #33846528 (#33926) üzenetére


privacy99
senior tag

Az utolsó bekezdés alapján én azt mondom, tökéletes géped van arra, amire használod (de ha szükséges, többre is). Nekem eszembe nem jutna cserélni.

Mondjuk én elfogult vagyok, mert nekem is olyan gépem van mint Neked :D

Egyébként a témához: egy IGP még jó sokáig alkalmatlan lesz játékra, hiába a +34%.. + 300%-nál már lehetne játszani akár. Laptop nem erre való.

Egyébként is, az Asusok is mindenhez az IGP-t használják, a dedikált GPU-t csak nagyon teljesítményigényes appokhoz kapcsolják be, és merülnek is akkor, mint az állat. Pl. Photoshop-hoz sem kapcsolják még be. Nekem van IGP+Dedikált grafikus magos Asus laptopom is, mondjuk nem ebből az árkategóriából, de már úgysem sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#33932) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv!

Találkoztatok már olyan problémvával ami az enyém?

Magyar billentyűzetes Macbook Air. Minden progbamról a legfrisebb verzió.
Bizonyos weboldalaknál pl mikor meg akarom adni a bankkártya számomat, a 0-ás gombot nem érzékeli.
Persze a böngészőbe meg egyéb más helyen működik a 0-ás gomb, de több weboldalnál nem.
Magyar nyelvű a billentyűzet kiosztás.. Mi lehet a probléma?

(#33933) TheMarci válasza Megane2000 (#33932) üzenetére


TheMarci
addikt

ö-t használd ekkor, weboldal probléma.

Do You Dream?

(#33934) biker válasza Megane2000 (#33932) üzenetére


biker
nagyúr

Válts át angolra, akkor be tudod ütni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33935) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Külső USB-s hangkártyával lenne kérdésem (Sound Blaster X-Fi HD).
A gyári kábelén keresztül csatlakozik a gépre. Driver nem volt szükséges, az OSX beépítve támogatta, plug and play. Eddig minden gond nélkül működött 24 bites és 96 khz-es üzemmódban (lejátszás), tegnap azonban úgy döntött, hogy vagy 24 bit 48 khz, vagy 16 bit 96 khz, 24/96 nem. Természetesen a géppel kapcsolatban semmi sem változott. Annyi történt, hogy tegnap kihúztam az usb portból a kártyát, mert nyomtatnom kellett és nem volt szabad usb port, majd miután végeztem, ugyanoda visszadugtam ugyanazt a gyári kábelt.

A varázslatok, amiket próbáltam: újra kihúzni a kártyát, visszadugni. OSX restart. (Oké, ezek windows módszerek, de magamtól ennyire telik.) :D
Mit tanácsoltok, hogy tudnám ezt újra megoldani, hogy működjön?

(#33936) MajaG válasza TheMarci (#33889) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi!!!!!!

(#33937) kaviat válasza lugosi (#33935) üzenetére


kaviat
tag

én egy külső tascam-ot használok, sb-vel nem volt még dolgom, de talán érdemes lenne megpróbálni feltenni a saját driverét.

(#33938) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Hey,

Szereztem egy DisplayPort kábelt ami - félelmem ellenére - kiválóan működik együtt az MBP-mmel, viszont van egy olyan gondom hogy át kell állítanom a dock méretét mert externalon túl nagy. Nyilván ha úgy átállítom akkor meg lecsatlakoztatva, a noti kijelzőjén meg kicsi lesz... na most, erre nincs valami automatizáló cucc amivel be lehetne állítani hogy mindkét kijelzőnél másmilyen legyen a dock mérete?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33939) lugosi válasza kaviat (#33937) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a baj, hogy úgy nézem legalábbis, a gyártó oldalán nincs neki osx drivere.

(#33940) Megane2000 válasza biker (#33934) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Ezek nem oldották meg.
De miért csinálja ezt? Az én macbookomon tökéletes az adott app.
A realmadrid hivatalos store-ról van szó, tehát nem sufnis oldal :)

(#33941) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Na, ismét macbookon vagyok, pár év kihagyás után. Ma érkezett, alap rmbp, eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve. :)
Majd biztos lesz még pár barom kérdésem, de nézzétek el légyszi.
Adott még egy synology nas, kérdésem az lenne hogy hogyan lehet majd szükség esetén a lehető leggyorsabban a NAS-ról másolni adatot a laptopra?
Illetve, milyen szoftveres megoldás létezik 1-1 program jelszóval való ellátására?

Köszi.

yo

(#33942) kaviat válasza lugosi (#33939) üzenetére


kaviat
tag

nézelődtem, sajna elsőre én se láttam hozzá drivert. : (((( döbbenet, az ember azt gondolná egy ilyen régi patináns cég, mint a sound blaster megcsinálja a drivereket almára is. régebben win alatt elég sok hangkártyáját használtam nagy megelégedéssel, de már nem bánom hogy váltottam a profi irányba (a tascam-on van XLR bemenet a profibb mikrofonjaimnak, ahogy nézem ez nincs az sb-n, persze tudom más kategória)

(#33943) lugosi válasza kaviat (#33942) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor ez van, azért köszi hogy megnézted.

(#33944) buvartacsko válasza kaviat (#33942) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem csak OSXre, Windowsra se sokszor csinálja meg a drivert. :)

(#33945) TheMarci válasza kenny123 (#33941) üzenetére


TheMarci
addikt

Lehető leggyorsabban UTP kábellel tudsz másolni rá, másik kérdést passzolom.

Do You Dream?

(#33946) kaviat válasza lugosi (#33943) üzenetére


kaviat
tag

talán még azt lehetne, hogy megnézed van e új firmware a kütyühöz (amit lehet csak win alól tudsz majd frissíteni), hátha azzal jobban működik.

(#33947) kenny123 válasza TheMarci (#33945) üzenetére


kenny123
addikt

És konkrétan milyen kábelt kell keresnem hogy ezt meg tudjam oldani? Pontosabban, milyen atalakitot.

yo

(#33948) TheMarci válasza kenny123 (#33947) üzenetére


TheMarci
addikt

Ez kell:

http://www.apple.com/shop/product/MD463LL/A/thunderbolt-to-gigabit-ethernet-adapter

Ebbe meg mehet a 'sima internet kábel', amivel a NAS hoz kötöd a másik végét. Wifin is lehet, hogy gyors lenne, de az sok mindentől függ, milyen messze van, milyen a router, stb..

Do You Dream?

(#33949) kenny123 válasza TheMarci (#33948) üzenetére


kenny123
addikt

:R

yo

(#33950) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Bár nem notebookos téma, talán itt kapok legkönnyebben választ:

Létezik olyan utángyártott iMac (féle) keyboard, ami tökéletesen egyezik az eredetivel kiosztás szempontjából? iPad-hez vadászok billentyüt, és egyedül az Apple Keyboardnak tünik jónak a layout-ja, de huszonezret nem szándékozok kifizetni érte.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.