Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112001) emvy válasza NemMo (#112000) üzenetére


emvy
nagyúr

En is gyorsan elajandekoztam.

while (!sleep) sheep++;

(#112002) adalbert1 válasza emvy (#111977) üzenetére


adalbert1
veterán

+1, az M1 Airt van, hogy egy Samsung 25W-os telefontöltővel töltöm, vagy egy 65W-os Baseus-szal, egyikkel volt még semmi problémám (vagy esetenként a céges pro gép 96W-os adapterével), a saját töltője még a dobozában van :)

(#112003) Parson válasza Cyberslider (#111998) üzenetére


Parson
addikt

Még 1: hiába nem a te nevedre lett kiállitva a számla, ha viszont a te nevedre szóló bankkártyával lett fizetve... ezesetben persze felmerül a tulajdonjog pontos mivolta, de akkor is egy pont, amire lehet már hivatkozni.
HA KP-val lett fizetve (és nincs nyoma, hogy töled jött a KP), akkor viszont komplett bukó innen, és a volt felhasználó volt 100%-ban a tulajdonos is. Ezesetben a volt tulaj nélkül esélytelen szvsz bármi.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#112004) TigerCat válasza Parson (#112003) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Meg kell kérni, hogy léptesse ki a fiókjából. Annyira csak nem tűnt el, hogy telefonon, SMS-ben, akárhogy ne lehessen elérni. És máris lehet használni a készüléket.

Egyébként nagy probléma a nem kiléptetett gépek eladása, mert onnantól tényleg csak nehezéknek jó, ha nem figyeltek erre.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#112005) Pano


Pano
addikt

Valamelyikőtök használ standard 1440p-s monitort usb-c-n rákötve a macbookra? Mennyire tud szépen skálázni rá a macOS? Betűk? Vagy esetleg full hd-n?

Nagyon gondolkozom rajta, hogy lemegyek 4K-ról és veszek egy ilyen monitort.
Egyre több mindennek van nyűgje ezzel a felbontással. Sokszor úgy érzem, mint ha a szoftverfejlesztők fejében ez a felbontás nem is létezne, ha optimalizálásról van szó.
A szívem szakad meg, mert annyira imádom ezt a monitorom, de néha kiakasztanak a dolgok windowson, meg macOS-en is. :(((

[ Szerkesztve ]

(#112006) instantwater válasza Cyberslider (#111998) üzenetére


instantwater
addikt

Miért van az az érzésem, hogy ez egy barátnővel összeveszős sztori? :F

(#112007) Marky18 válasza Pano (#112005) üzenetére


Marky18
aktív tag

Valahol volt egy grafikon, col-felbontas menten jelolve a megfelelo PPI ertekkel biro parositasokat. Tippre a 1440 - 27" talan epp belefer a "jo" savba.
En 4K - 32"-rol tudok nyilatkozni, itt tokeletes a skalazas.

(#112008) Parson válasza instantwater (#112006) üzenetére


Parson
addikt

Az teljesen mindegy, hogy ki a volt tulaj... a lényeg, hogy ha nagyértékü dolgot vesz az ember saját pénzböl, (mindenki maga eldönti mi a neki megfelelöen nagy érték erre), akkor azt csak és kizárólag saját névre tegye, hogy késöbb ne lehessen ebböl tulajdonjogi bonyodalom. Késöbb felmerülö tulajdonjog-átruházásnál meg úgyis le kell papirozni, h még késöbb mindkét felet védje...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#112009) kchris78 válasza instantwater (#112006) üzenetére


kchris78
veterán

huh nem egyszerű elgondolva egy ilyet, veszek neki drágán, ő ott hagyja hogy a tiéd nem viszi el csak épp login nélkül nehezék... Engem felhívott pár hónap mulva az exem hogy mi a loginja az eBook olvasónak :D.

[ Szerkesztve ]

(#112010) Imy


Imy
veterán

Milyen USB c Dokkoló ajánlott, kinek mi vált be? Ne arany áron legyen de legyen jó. 😀

(#112011) instantwater válasza instantwater (#111945) üzenetére


instantwater
addikt

Kezd vakarózni a reseller :)) .

Felajánlotta, hogy nincs értelme egy negyedik ugyanolyan hibásat rendelni, rendeljünk egy kicsit más specifikációjút, hátha az másik gyártmányból van.

A kérdés csak az, hogy megéri-e.
Itt vannak a számok:

Eredeti:
£3135 - MacBook Pro 16-inch M1 Max 10-core CPU 24-core GPU 64GB/1TB Silver

Felajánlott modellek:
£3135 - MacBook Pro 16-inch M1 Max 10-core CPU 32-core GPU 64GB/512GB Space Grey
£3059 - MacBook Pro 16-inch M1 Max 10-core CPU 24-core GPU 64GB/512GB Space Grey

Látható, hogy meghallgatták az elejtett mondatomat miszerint a sötétebben talán kevésbé látszana a hiba. :DDD

Viszont nekem a grafikus teljesítmény lényegtelen, nem kell a Max szint, elég lenne a Pro szintje is, mert nem renderelek, hanem inkább CPU és RAM igényes dolgokat futtatok.

Ugyanakkor az SSD is csak 512es, ami talán elég lenne, de sebességben is lassabb, mint az 1TB, és £76 font kedvezmény nem biztos hogy megér fele akkora SSDt,.mert bár rá lehet kötni külsőt, a belső gyorsabb, főleg a nagyobb méretű.

Egy sima bolt, nem APR (Argos) most tart egy ilyet:
£2799 - Apple MacBook Pro 2021 16in M1 Max 32GB 1TB - Space Grey

Viszont a múltkor 1 napos tesztem alkalmával vidáman megevett a chrome és a vscode 20+ gigát, úgy, hogy a kód egy távoli szerveren futott, nem is a Macbookon.
Jelentősen több ramot zabál a Mac, mint a Linux, de bizonyára ez is az ára a gyorsaságnak.

Tehát a 32 gigás az eléggé éppenhogy elég.
Akkor megint azon fogok gondolkozni 2 év múlva, hogy mit vegyek.

Vagy lehet, jobban járnék mégis a 32 gigással aztán 2 év múlva csere, mert elavul, és az akku is kicsit elhasználódik?

(#112012) SharpSA válasza instantwater (#112011) üzenetére


SharpSA
veterán

Muszáj a Chrome-ot használni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#112013) Parson válasza instantwater (#112011) üzenetére


Parson
addikt

Ezen a szinten én a 32 GB-osra böknék... viszont ha a tárhelycsökkenés mellett annak sebessége is csökken, akkor az tipikusan olyan, mikor szivod a fogad, hogy de miért... kérdés, hogy mennyire drasztikus a különbség.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#112014) emvy válasza SharpSA (#112012) üzenetére


emvy
nagyúr

A webapp nem fog kevesebbet enni Safarin sem.

while (!sleep) sheep++;

(#112015) emvy válasza instantwater (#112011) üzenetére


emvy
nagyúr

Tuti 64G 512G 24c. Az M1 Maxnal a kisebb SSD majdnem ugyanaz a sebesseg.

while (!sleep) sheep++;

(#112016) instantwater válasza SharpSA (#112012) üzenetére


instantwater
addikt

A többi elég fapados, és sajnos már a legtöbb weboldal chromera van optimalizálva.

A chrome csak egy "nagyfogyasztó".
Ha elindítok egy nagyobb debuggolást az is kérni fog pár giga ramot.
Ha elindítok egy VMet akár csak 8 giga rammal akkor a rendszer máris tolni fogja a dolgokat swapra.

Lehet, teszek egy próbát a felajánlott modellekkel, bár az az extra 8 GPU mag enni kér feleslegesen, és még az SSD is lassabb.
Ugyanakkor az 1TB SSDs és 32 GB memóriás, de esetenként swappoló rendszer is belassulhat legalább annyira.

(#112017) instantwater válasza emvy (#112015) üzenetére


instantwater
addikt

Lehet, hogy ez lesz a jó kompromisszum.

Viszont SOKKAL lassabb az 512es: [link]
Vagy vegyek egy gyors NVMe TB4 SSDt, ha lassúnak érzem?

Bár az 1 terás legalább gyorsan swappolna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#112018) Pano válasza instantwater (#112016) üzenetére


Pano
addikt

Hát jah...Chrome. Elkurvult miatta minden, már konkrétan szabvány lett ami nem jó.

Mac-en most szopok is miatta, mert nekem minden chromium alapú böngészőnél sok oldalon zavaróan laggol a görgetés, meg ugye a ram zabálás is.
Firefox ram és smooth scroll szempontjából tök jó, de pl a 4K-s youtube videók teljes képernyőn akadnak (mint ha frame droppolna, pedig nem) és chrome alatt érezhetően simább a videó. 1440p és alatta meg semmi baj. S egyszerűen nem találok erre megoldást. De ezt win alatt is csinálja.
Tiszta szégyen, de az a baj h sok 4K contentet nézek/néznék YT-on.

[ Szerkesztve ]

(#112019) Frontvonal88 válasza Imy (#112010) üzenetére


Frontvonal88
csendes tag

https://www.acasis.com/products/acasis-portable-10-in-1-hub-with-ssd-enclousre-kickstarter-hot-campaign
Én ilyet vettem, még akciós.
Sem vám se áfa :D

(#112020) SharpSA válasza emvy (#112014) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem éppen Safarira gondoltam, hanem Edge, Vivaldi, stb,

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#112021) SharpSA válasza Pano (#112018) üzenetére


SharpSA
veterán

Friendly Streaming?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#112022) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Segítsetek legyszi ki vagyok ettől a fotók kezelésétől teljesen másképp dolgozik.
(2 napja ezt csinálom csak )

iPhoneról átraktam a gépre 90Gb képet videót vegyesen.
Exportálni szeretném egy "kis NAS" ra ami a routeren lóg SSD.

Egyszerűen nem tudom értelmezni a fotó appot. :F
Könyvtár-
Importált elemek
Most az importált elemekből exportálom át az SSD-re a képeket hálózaton.

Ha finderben nézem meg a nevem utáni képeket mappában.az meg üres.

iCloud ki van kapcsolva. Képek mindenhol ott vannak. Az hogy?

Nem szeretném 90Gb-t hordozni a gépen. Mert két hónap és azzal töltök el napokat ,hogy takarítom a gépet

Google fotókat 2 napig rendezgettem :( 100Gb ból csináltam. 56 Gb foglalt területet.
ááá kész vagyok
:W
Szépen kérem:
Valaki megtenné ,hogy leírja mit hogyan miért lehet megcsinálni stb.

Másik ami kiidegelt,hogy exportált külső SSD meghajtóra mappánként mentette el a képet dátum szerint... WÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
:Y :Y

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#112023) ricogsm


ricogsm
őstag

Böngészés közben tapasztalom a Safariban,hogy néha az egér mutató egy pillanatra nagy lesz párszor úgy felvillan. Valaki?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#112024) Parson válasza ricogsm (#112022) üzenetére


Parson
addikt

Ne haragudj, de a lehetöségek tárházát leirni sztem senki nem fogja tudni 100%-ban megtenni neked. És fölösleges is.

Sokkal célravezetöbb megoldás lenne simán definiálni hogy mit szeretnél célként elérni, hogy mi van jelenleg és aztán lépésröl lépésre végigmenni... akár segitséggel. Mert egyelöre egy nagy maszlag jön csak át az irásból.

Amúgy meg a legjobb az lenne, ha a rendszer müködését apró példákon, pl 5 db kép file tesztelgetnéd, és utána ha már látod, hogyan müködik, akkor ereszted rá a több ezer képet...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#112025) SharpSA válasza ricogsm (#112023) üzenetére


SharpSA
veterán

Arra gondolok, hogy az egér megrázásakor nagyobb lesz az egér kurzor, hogy lásd a jelenlegi helyzetét.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#112026) Pano válasza ricogsm (#112023) üzenetére


Pano
addikt

Beállítások -> Kisegítő lehetőségek -> Kijelző ->Mutató -> egérmutató megrázása a kereséshez.
Ezzel ki tudod kapcsolni, hogy rázásra felnagyítsa.

Kép rendezéshez nem tudok hozzászólni, mert nincs túl nagy gyűjteményem. Az is google fotókba inkább.

(#112027) Pano válasza SharpSA (#112021) üzenetére


Pano
addikt

Hmm. Erről még nem is hallottam. Köszönöm! :)

(#112028) general


general
addikt

Ezt a Ventura upgrade-et még nem engedném el. Tényleg ennyire bugos lett, hogy nem éri meg frissíteni Montereyről?
Akinek van tapasztalata, megosztaná? (bocsi, ritka vendég vagyok)
Főleg fotószerkesztés témában, szoftverekkel érdekelne! :R

(#112029) Cyberslider válasza Parson (#112003) üzenetére


Cyberslider
őstag

Köszönöm szépen a tippet.
Persze, tudom hol mikor stb. Kártyával lett fizetve.
Ezen az úton indulok tovább! :R

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#112030) moleculez válasza ricogsm (#112022) üzenetére


moleculez
veterán

Gyanítom, hogy megfogtad és áthúztad a fileokat telóról a gépre. A baj az, hogy sem az iOS, sem a macOS nem fileokban gondolkodik ha képekről van szó, ismét egy ilyen "máshogy működik dolog".
[link] és [link]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#112031) blakey válasza general (#112028) üzenetére


blakey
titán

Semmilyen különös problémát nem tapasztalak a Venturával, 2 hónapja használom. Tiszta telepítéssel tettem fel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112032) moleculez válasza blakey (#112031) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy én sem, pedig együtt dolgozik egy pár Apple kütyüvel is. Annyi hogy az új beállítások menü nem tetszik, de ez szubjektív. Meg amúgy sem sokat nézegetem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#112033) ricogsm válasza SharpSA (#112025) üzenetére


ricogsm
őstag

Tényleg köszi

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#112034) ricogsm válasza Parson (#112024) üzenetére


ricogsm
őstag

Sajnálom! :(
Akkor így kérdezem meg.

Szerettem volna telefonról lementett képeket egy külső meghajtóra tenni ami hálózaton lóg.
2022 es mentéssel.
Macen ne legyen kép mert csak 256GB os.
:R
Így tudtok segíteni?
:R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#112035) ricogsm válasza moleculez (#112030) üzenetére


ricogsm
őstag

Igen jól látod :D
és itt a katyvasz, hogy nem fileokban gondolkodik én meg abban.
Köszönöm szépen!
Igen ezt olvastam amit küldtél (magyarul is ) még egyszer átnézem, lehet átsiklottam valamelyik rész felett)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#112036) ricogsm válasza Pano (#112026) üzenetére


ricogsm
őstag

Oké köszi , én is Googleban tároltam de mondom most áttérek icloudba , kicsit fájdalmas.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#112037) blakey válasza blakey (#112031) üzenetére


blakey
titán

tapasztalak = tapasztalok

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112038) Pano válasza general (#112028) üzenetére


Pano
addikt

Nálam a görgetés néha olyan szinten belaggolt minden böngészőben (tiszta telepítés) mint ha a játékban az FPS lezuhat volna 10-re és pár pillanatra lassított felvétel lett :D. Olyan volt mint ha kifogytam volna hirtelen a ramból és nyüglődne.
Legutóbbi frissítés óta pedig jobban merült az akksi.

Ezeket leszámítva amúgy maga a rendszerteljesítmény és memóriakezelés szerintem jobb volt, de én inkább visszamentem monterey-re a fentiek miatt.
Nekem ezek a scroll lagok nagyon szúrják a szemem (nem tehetek róla, ez van) és rohadtul rombolják a felhasználói élményem.

(air, m1 base)

[ Szerkesztve ]

(#112039) instantwater válasza Pano (#112038) üzenetére


instantwater
addikt

Mennyi ramod van?

(#112040) r4z


r4z
nagyúr

A Padbury Clockot fel tudja tolteni valaki egy fajlmegosztora? Az eredeti oldal mar nem el, es valahogy nem bizok egyik talalatban se, amit a gugli kidob.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#112041) Pano válasza instantwater (#112039) üzenetére


Pano
addikt

8GB, alap air base.
Direkt teszteltem, a saját felhasználói szokásommal ha intenzíven használom a memóriaterhelés mindig bőven a zöld sávban marad és a swap használat 0.

Kivéve ha Safarit használok, akkor bemegy narancssárgába. :D Ami vicces kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#112042) kchris78 válasza Pano (#112041) üzenetére


kchris78
veterán

Hat inkább dühítő… azt a rengeteg szemet js kódot ami reklám meg viselkedés követő meg hasonló folyamatokat valosit meg.. de önmagában a weboldalak is már hatalmas méretűre vannak felfujodva, a tucatnyi jQuery meg hasonló frameworkok.. írják a weboldalakat, és hopp itt egy függvény hopp itt egy másik és pár apró eljárás ami szerencsétlenül mind másik frameworkben van, mind össze van legozva mert így hatékony a weboldal elkészítése.. framework ami egy másikra épül.. a weboldal amit reszelgetnek mellettem több mp míg csak az oldalt lerenderelo hatalmas js modul betoltodik és elkezd futni. Hány mb ramot zabál egy ilyen… nem tudom hova lehet meg eljutni a hatékonytalanságban..

(#112043) #86564352 válasza kchris78 (#112042) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem is lehet adblocker nélkül normálisan netezni.

(#112044) Imy válasza Frontvonal88 (#112019) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, és mióta használod? Jó a tárhely bővíthetősége, de a gépem 1T-s így nem lenne rá nagy szükségem, de ha van az nem hátrány. 😀

(#112045) Imy


Imy
veterán

Ma a sok gondolkodás után megvettem a MacBookot.
14-és MacBook Pro M1 16/1T. Remélem hosszú távon jó lesz a gép. Arra jutottam hogy ez a legjobb ár/értékű gép.

(#112046) instantwater válasza #86564352 (#112043) üzenetére


instantwater
addikt

Adblock az első plugin amit felteszek chromera.
Nem fizetnek a reklámozók a géphasználatért és a villanyért, akkor a kódjuk sem fog futni.

(#112047) instantwater válasza Imy (#112045) üzenetére


instantwater
addikt

Valóban jó ár/érték arányú a 14 colos 16/1T masina, nézegettem én is, de melóhoz karcsú :( .

(#112048) Imy válasza instantwater (#112047) üzenetére


Imy
veterán

Kérdés, hogy mit melózol.
Mire jutottál mire kell? Inkább 16? Én is gondolkodtam rajta, de ezt egyszerűbb hordozni, ha hordozni kell. :D

(#112049) kivlov válasza ricogsm (#112034) üzenetére


kivlov
aktív tag

Szerintem már magad sem tudod mit akarsz egyszer az mondod egy külső ssd re máskor meg icloudban nem ugyanaz.

Ha icloudban akkor fizess elő és kapcsolad be az icloud használatát.

Ha pedig egyébb helyekre akarod feltölteni akkor telóra 2 appot ajánlok amiket én használok erre:
1. Photosync, ezzel bárhova feltölteheted a képeid kezel hálózati meghajtókat, ftp, felhőket és mindent is és mindent testre tudsz szabni a letöltött képek elnevezésétől kezdve az automatizált feltöltésig mikor otthon wifire csatlakozik a teló
2. Documents by readddle, ebben is lehet a képeket adott helyekre feltölteni miután kiválasztod, hogy mely képeket hova szeretnéd feltölteni, ez igazából egy documentum kezelő de lehet vele a képeket is mozgatni

egyikhez sem kell a mac, az első fizetős de hosszútávon megéri, kivéve ha icloudot akarsz csak használni mert ahoz semmi sem kell.

(#112050) kivlov


kivlov
aktív tag

Apropó tényleg egy air után mennyire problémás hordozni egy 16 prot van ebben valakinek tapasztalata? persze tudom, hogy nagyobb és nehezebb de valós tapasztalat érdekelne aki így váltott és megbánta e a nagyobbat és inkább a 14 est kellett volna vagy megéri a kis kellemetlenség a sokkat több plusz miatt nagyobb kép jobb hűtés stb...?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.