Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) consono válasza Bagan (#84000) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos a Bluetooth az ilyen, ha nem aptX codec-et használ... Keress olyan lejátszót, ahol tudod csúsztatni a hangot, a képhez képest.

"In God we trust. All others must bring data"

(#84002) r3dsnake válasza consono (#84001) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Dehogy ilyen, számtalan bluetooth fülest meg hangszórót használtam már macbook-kal, ipaddel, iphone-nal. Teljesen élvezhető, nem csúszik a hang a képhez képest. (Erre nagyon allergiás vagyok, úgyhogy feltűnne.)

(#84003) consono válasza r3dsnake (#84002) üzenetére


consono
nagyúr

Én azt vettem észre, hogy telefonon a média lejátszó tud kompenzálni, de bevallom én a Bluetooth hangot 95%-ban telefonálásra használom. Vagy a kocsiban zenét hallgatni, ott nem zavar. Ellenben ha megy egy youtube videó, ott simán látom, hogy csúszik a hang a telefon képéhez képest (Toyota fejegység). Mac-en is ezt tapasztaltam, de csak gagyi BT fülesem van :) Majd meglesem az asszony Sony hangszórójával is !

"In God we trust. All others must bring data"

(#84004) Bagan válasza consono (#84003) üzenetére


Bagan
aktív tag

Ne mondjatok mar hogy ilyen sz@r? Nezhetetlen rajta youtubon egy videoklipp is mert fel masodpercet kesik a hang. :W

(#84005) r3dsnake válasza Bagan (#84004) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálad lesz a gond.

(#84006) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Itt a 2020-as(409 900Ft) és a 2019-es(399 900Ft) MacBook Air-ek közül egyértelmű a 2020-as előnye?

(#84007) Gergőke88 válasza huan (#84006) üzenetére


Gergőke88
addikt

Persze.
jobb bill, 2x akkora SSD.
csak az újat egyelőre nem kapni...

[ Szerkesztve ]

(#84008) huan válasza Gergőke88 (#84007) üzenetére


huan
őstag

Csak megzavar a proci, mintha kisebb, régebbi lenne...

(#84009) huan válasza Gergőke88 (#84007) üzenetére


huan
őstag

Mikor lesz kapható?

[ Szerkesztve ]

(#84010) marsu. válasza huan (#84009) üzenetére


marsu.
senior tag

Apple.com-ról meg tudod rendelni, ott május elejét írják várható szállításnak.

(#84011) Bagan válasza r3dsnake (#84005) üzenetére


Bagan
aktív tag

Még is mi? Teljesen alapbeállítást a laptop. Esetleg a hangfal fw frissítésére tudnék még gondolni.
Csak valamiért nem működik a JBL app :/

(#84012) jolti05


jolti05
őstag

Head88 + Alex91:
Köszönöm a tippeket.

Elvégeztem az SMC és NVRAM resetet. Sajnos nem segítettek.
Már tavaly (talán nyár óta) sokszor előfordult, hogy meg kellett fordítanom a Type-C csatlakozót, hogy töltődjön a gép, a "megmurdálódás" úgy 2 hete áll fent, illetve a legfrisebb MacOS van fent (10.15.4)

Egy ilyen beszerzésén gondolkodom erősen, talán elkopott a Thunderbolt port (?)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#84013) brickm válasza Bagan (#84011) üzenetére


brickm
őstag

Szia, most csaptam rá a JBL GO+ -t kíváncsiságból, picit sem késik a hang. Le is videóztam két forrással.

(#84014) Bagan válasza brickm (#84013) üzenetére


Bagan
aktív tag

Akkor nem tudom mi lehet a bibi :Y .
Neked a JBL connect telefonos app működik?

(#84015) brickm válasza Bagan (#84014) üzenetére


brickm
őstag

Még nem is hallottam róla :D Simán BT-on connectelek a hangszórókkal is, kocsival is, mindennel is.

Sőt van itt egy JBL BT füles is, az se késik.

[ Szerkesztve ]

(#84016) Somansky válasza Somansky (#83866) üzenetére


Somansky
aktív tag

A csere akkut is kicserélték az Intercell-nél (Simpo) ugyan az a hiba. 50%-ról hirtelen 7%. -ra merül. Valószínű szériahiba...chip hiba...
Amit a csereprogramon (Top Caseval együtt) belül történt 2 éve (típushiba MBP2015-nél) a Bécsújhelyi Apple szervíznél ilyen akku volt.
Szerintetek rendeljem meg inkább ezt? A hibásat visszavásárolják, bár ígérték jön eredeti 4-5 héten belül...ha jön és nem újra ilyet szart küldenek....

www.somansky.com

(#84017) brickm válasza Somansky (#84016) üzenetére


brickm
őstag

Nincs náluk standalone műterheléses teszt?
Iphone szervizekben szokott lenni teló akkuhoz, azon látszik, ha sz r az akku. Érzem a piaci rést, mindjárt csinálok egyet

(#84018) Somansky válasza brickm (#84017) üzenetére


Somansky
aktív tag

Honnan tudjam? :D

www.somansky.com

(#84019) Head88 válasza Somansky (#84016) üzenetére


Head88
addikt

Nem lepődtem meg hiszen kajli az összes amit árulnak. (francokat chip hiba...ócska cellák vannak rajta)
Nem fogsz új eredetit kapni sehol a világon kivéve APR vagy AASP szervizben. (az utángyártott/hamis akkuknak a minősége a sz@r és a f0s közt ingadozik)
Intercell hamisított vackokat árul amibe beépítik a simplo vagy dynapack hibás akkukból a vezérlőchipeket. Hamis cucc az amazonos is. A képeken egy eredeti apple akku szerepel, de higgy nekem a kézhezvételkor nem ilyet lesz a dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#84020) Somansky válasza Head88 (#84019) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi! Ez elszomorít. Megkérdezem kint Ausztriában és itthon mennyiért javítják.

www.somansky.com

(#84021) Syl


Syl
nagyúr

Van ez a Strange Parts nevű YT csatorna. A srác sok érdekességet művel - maga rak össze komplett iPhone-t, 3,5mm jack-et szerel iPhone-ra stb. Egyik videójában az iPhone akkukkal dolgozik. Nagyon tanulságos. Főleg az a része, amikor az akku elektronikájába ír be tetszőleges infókat (pl. töltési ciklus). Vagyis, teljesen eredetinek hazudott utángyártott vackot is könnyű előállítani.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84022) brickm válasza Syl (#84021) üzenetére


brickm
őstag

persze. Az egy mezei EEPROM, vagy I2C vagy SPI adatvonallal. Egy 500forintos ATMEGA328-p -vel bármit beleírsz. A macbook töltőjének fejében meg parazita tápos egy vezetékes eeprom van, az vezérli a ledet is. én egy stm32es cpu-val írtam bele amit akartam. Most ha feltöltött a gép kikapcsolja a LED-et. Tök menő, csodájára járnak az ismerőseim.

(#84023) Head88 válasza brickm (#84022) üzenetére


Head88
addikt

Na ez tényleg menő :C
Én is akarom. :B

(#84021) Syl
Így van. Kb erről pampogok it már évek óta...Hogy kerülni kell akku témában a külsős szervizek "eredeti" akksijait.

[ Szerkesztve ]

(#84024) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Catalina milyen állapotban van jelenleg? 2018-as Air-t használok, de mivel tökéletesen fut a Mojave, ezért eddig nem frissítettem. De már kezd idegesíteni, hogy állandóan cseszeget. :D
Üzemidő, rendszersebesség, kompatibilitás, stb. rendben vannak?
Friss telepítést nem akarok, mert nagyon be van lakva a rendszer és nem akarok mindent elölről kezdeni.

(#84025) Rage47 válasza <Lacy85> (#84024) üzenetére


Rage47
veterán

2015-ös mbp, nálam minden oké most már. a legutolsó update megoldotta a szarul működő watch unlockot is.

(#84026) r4z válasza <Lacy85> (#84024) üzenetére


r4z
nagyúr

Le lehet tiltani a Catalina update-et :D

sudo softwareupdate --ignore "macOS Catalina"

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#84027) <Lacy85> válasza r4z (#84026) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Letiltani nem akartam, mert úgy voltam vele, hogy majd idővel felrakom.
Csak nem akartam rögtön megjelenéskor, mert sose lehet tudni, mit csesztek el és mennyi javítás kell neki. :D
A Mojave meg minden gond nélkül teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#84028) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, Catalinaról tudok valahogy úgy downgradelni mondjuk High Sierrara, hogy megmaradjanak a programjaim beállításaim? High Sierra volt az utolsó ami támogatta a 32 bitet ugye?

(#84029) madle


madle
őstag

Szerintetek ez az új frissítés valamit javíthatott az usb-d nevű folyamaton, ami folyamatosan közrejátszik az USB-n csatlakoztatott iPhone töltésén? Ezidáig ledobálta, újracsatlakozott másodpercenként, meg teljesen logikátlanul működött. Most viszont nem volt vele baj. Remélem így marad és nem csak pillanatnyi szerencse.

(#84030) Head88 válasza Sakab (#84028) üzenetére


Head88
addikt

Mojave volt az utolso 32bit támogatásos. Downgrade-et csak clean installal tudsz.

(#84031) Sakab válasza Head88 (#84030) üzenetére


Sakab
senior tag

A clean installt próbálnám elkerülni :/ biztos nincs valami megoldás, hogy ne kelljen újrapakolnom mindent?

(#84032) blakey válasza Sakab (#84031) üzenetére


blakey
titán

Nincs, illetve nem is ajánlott. Én még "felfelé" is tiszta telepítést eszközölök.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84033) Head88 válasza Sakab (#84031) üzenetére


Head88
addikt

Nincs sajnos.

(#84034) r4z válasza <Lacy85> (#84027) üzenetére


r4z
nagyúr

Vissza lehet vonni, ha frissiteni akarsz.

sudo softwareupdate --reset-ignored

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#84035) brickm válasza <Lacy85> (#84024) üzenetére


brickm
őstag

Ha valami jó, miért kockáztatod meg, hogy ezután lehet nem lesz jó?

[ Szerkesztve ]

(#84036) blakey válasza <Lacy85> (#84024) üzenetére


blakey
titán

Ha nincsenek 32 bites programjaid amik nélkül nem tudsz élni akkor már-már a Mojave szintjén van, 2 hónapja frissítettem, jelenleg nem érzem, hogy vissza kéne térnem Mojave-ra, de nyilván ha olyan programod van aminek a frissítése sokba kerülne akkor nem éri meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84037) <Lacy85> válasza r4z (#84034) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Okés, köszi. :R

(#84035) brickm:

Amiért telóra is felrakom az új rendszert. Érdekelnek az újdonságok. :K

(#84038) brickm válasza <Lacy85> (#84037) üzenetére


brickm
őstag

Akkor meg próba szerencse, majd lesz valami, max letakarítod és kezded előlről (az is egy felfedezés);)

(#84039) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Tervezem a mostani gépem cseréjét (13" Air '15 early 128gb, 8gb, 218 ciklus) és szeretném eladni. Nem igazán ismerem a piacot, most nézegettem itt a HA-t nagyjából látom milyen áron mennek, bár elég nagy a kínálat. A gondom az lenne, hogy nemzetközi kiosztású a billentyűzete ami nekem tökéletesen megfelelt, de gondolom könnyebb magyarral eladni. Kb. mennyibe fáj most egy csere és megéri szerintetek egyáltalán? Milyen árakon menne el egyik illetve másik bill.-el?

(#84040) r4z válasza pana0017 (#84039) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nemzetkozi alatt azt erted, hogy mas van raszitalva, akkor az kb nem oszt, nem szoroz. Ha lapos enteres, hosszu bal shiftes USA billed van, arazd egy tizessel az EU-sok ala. Elobbi esetben valami 15 ezreket kernek el a billentyuk cserejeert, utobbi esetben topcase csere kell, ami meg annyira se eri meg.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#84041) Head88 válasza r4z (#84040) üzenetére


Head88
addikt

Topcase csere nélkül is lehet billentyűzetet cserélni benne. Pont van is nálam air 2015-2017hez magyar új keyboard.

(#84042) Gergőke88 válasza pana0017 (#84039) üzenetére


Gergőke88
addikt

Küldj egy arat, ha aktuális lesz az eladás ;)

(#84043) pana0017 válasza r4z (#84040) üzenetére


pana0017
senior tag

Megvan az í helye, nem USA billentyűzetes. Gyakorlatilag csak billentyűsapkákat szeretnék cserélni, aminek most kicsit utána is olvasgattam. A gondom, hogy nem találok sehol alkatrészt, Ali-n is csak komplett billentyűzeteket.

(#84044) r4z válasza Head88 (#84041) üzenetére


r4z
nagyúr

Ja tenyleg, az Airben lehet. A Pro volt a fejemben.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#84045) Head88 válasza r4z (#84044) üzenetére


Head88
addikt

2 hete 2015 13" pro-ban cseréltem billentyűzetet. Szegecseket ki kell kapni és a helyükre pici csavarok.

(#84046) r4z válasza Head88 (#84045) üzenetére


r4z
nagyúr

Szedtem mar szet jopar gepet atomjaira, de a szegecsek megfurasa kicsit tul van azon a vonalon, amit bevallalnek egy mai napig 200+ ezres gep eseteben. De ez nyilvan en vagyok :)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#84047) Head88 válasza r4z (#84046) üzenetére


Head88
addikt

Nem kellett fúrni. Nagyon lapos csípőfogóval szépen kijönnek a helyükről.

(#84048) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Ez amúgy mennyire jellemző az újabb, "szupervékony" gépeknél?
Igen, azok ott a billentyűk nyomai. :D

(#84049) pethYeti válasza <Lacy85> (#84048) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem 2013 Pronál ugyan ilyenek vannak. Gyanítom ilyennel nem foglalkoznak a tervezők ahogyan a képernyőbevonattal sem. Inkább cserálik a teljes kijelzőt, minthogy 1 mm-el magasabbra tervezzék. :W

(#84050) <Lacy85> válasza pethYeti (#84049) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szóval akkor ez már régi betegség.
Szerencsére használat közben egyáltalán nem látszik. Nemrég vettem észre én is, amikor takarítottam.
Azért innen is gratulálok a tervezőknek. :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.