Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) r4z válasza AtHoS (#47994) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy probat mindenkeppen meger. Arra viszont figyelj, hogy ezekbol az OS-ekbol csak a Server verzio hajlando VM-re telepulni mokolas nelkul. Parallelshez van bevalt modszerem, hogy ne kelljen Server lemezkepet vadaszni.

Ha dobsz telepitot a programhoz privatban, ki tudom probalni, van egy Snow Leopard VM-em Rosettaval. Amugy is erdekelt, hogy mukodik-e az emulator, csak meg nem probaltam.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48002) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Amit letöltök zenét apple musicból, azt rátudom rakni SD kártyára, hogy kocsiban is hallgassam ?

(#48003) nord_ válasza apple87 (#48002) üzenetére


nord_
veterán

del...

[ Szerkesztve ]

(#48004) apple87 válasza nord_ (#48003) üzenetére


apple87
senior tag

Bocs ha tudatlan vagyok!

(#48007) TigerCat válasza apple87 (#48004) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem lehet, mert jogvédett tartalom. Bocsánatos bűn, nem törlöm, de az ilyen témát a fórum szabályzata nem engedi. Gondolom ennek szólt a del.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#48008) TommyNagz válasza AtHoS (#47994) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nehogy mar ne legyen a sibeliusbol inteles verzio. Ha mas nem akkor UB-nek kene lennie ami univerzalis.

encapsulation dot1q

(#48009) AtHoS válasza TommyNagz (#48008) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 4.1-es verzió lett megvásárolva belőle tizenx évvel ezelőtt és bőven elegendő a tulajdonosának. Persze van már újabb verzió belőle (7.x), ami bizonyára alapból működőképes az új OS X alatt, de ugye azt nem tudja legálisan használni. Legalábbis a tulaj szerint nincs jogalapja frissíteni újabb verziókra

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#48010) TommyNagz válasza AtHoS (#48009) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ja ez kimaradt. Akkor marad a virtualis gepen valo virtualizalas. Szvsz annyit nem er az egesz.

encapsulation dot1q

(#48011) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!

Létezik a Win-es piacon olyan notebook, aminek a kijelzője vissza tudja adni a retina-élményt?

Szép és jó a kicsi MacBook, csak hamarosan olyan helyre megyek, ahová kell a kraft és sokallom a 700-800k-t egy Pro-ra. Viszont az olvasható szöveget nem akarom lejjebb adni.
Akár monitorra is nyitott vagyok, ha létezik olyan megoldás, amivel ugyanolyan lesz a kijelző, mintha papírról olvasnám a szöveges tartalmat.

(#48012) TommyNagz válasza muszurkefal (#48011) üzenetére


TommyNagz
senior tag

A Windows 10 es az appok nem tartanak meg ott.

encapsulation dot1q

(#48013) muszurkefal válasza TommyNagz (#48012) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Igen, ezt hallottam, hogy a skálázás az picit még gyerekcipőben jár.

Igazából programozásra keresek valamit. Azért nem árt, ha azt kényelmesen, hunyorgás nélkül tudja olvasni az ember.

(#48014) Nagytoll válasza muszurkefal (#48013) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Szerintem egy újabb xps-ben már van olyan jó a kijelző mint egy rmbp-ben, főleg ha 4k-s, ha valamilyen linuxot dobsz rájuk akkor pedig a skálázódás is megoldódik.
Mondjuk itt az ár is annyi mint egy macbooknál

[ Szerkesztve ]

(#48015) akosbitto


akosbitto
csendes tag

Udv!
Jo aron hirdetnek egy 2008-as Macbook Airt, aminek az a gondja, hogy nagyon lassan kapcsol be, illetve neha mukodes kozben is fagy. Meg lehet ezt oldani egy merevlemez-cserevel, vagy sulyosabb es dragabb lehet a baj? Koszi!

(#48016) TommyNagz válasza akosbitto (#48015) üzenetére


TommyNagz
senior tag

b@szki MEG NE VEGYED. A 2008-as Air-nél nagyobb fos szar hulladék trágyahalom nincs a világon. Gyenge szar hardver, 1,8"-os IDE (!!!!) HDD (ritka, lassú, drága), törik a zsanér, alultervezett a hűtése, melegszik, olyankor lekapcsolja az egyik magot, plusz max. OS X 10.7.5 fut rajta és az is alig. A 2GB nem bővíthető RAM-ról ne is beszéljünk. Eszedbe ne jusson megvenni.

Szerk.: ja, és még hibás is :C

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#48017) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Naés egy 2010-esen az ssd segítene?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#48018) TommyNagz válasza norberto_th (#48017) üzenetére


TommyNagz
senior tag

norberto_th: u wot m8?

muszurkefal: PC-ből csak és kizárólag üzleti, azon belül Dell, vagy Lenovo ebben a sorrendben. Aki HP-t vesz, pokolra jut.

encapsulation dot1q

(#48019) lmno


lmno
őstag

Mondjuk azért vicces, az új XPS 15-ös 2500 euróba kerül, a következő paraméterekkel:
új i7 proci, 32 giga ram, 1 TB (!) SSD, GTX 1050 4GB, 4K kijelző.
Ezzel szemben az új rMBP 15" meg 3300 euró, a tudjuk-milyen paraméterekkel.
Ha most kellene gépet vennem, lehet feladnám a macOS-t...

(#48020) TommyNagz válasza lmno (#48019) üzenetére


TommyNagz
senior tag

ha munkára kéne a gép (és ki vesz egy ilyet facebookozásra) akkor én is. Simán.

encapsulation dot1q

(#48021) lugosi válasza TommyNagz (#48016) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért egy szakmai fórumon vagyunk, nem a köpködőn! :(((

(#48022) Diokhan válasza norberto_th (#48017) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen, én is tervezem, de egyelőre a csóróság közbeszól. De említsük meg, hogy esetedben MBP-ról beszélünk, nem AIR-ről. Egyébként az SSD és a RAM bővítés nagyban elősegíti a gép gyorsulását.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#48023) Mister_X válasza lugosi (#48021) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kicsit erélyesebben nyomatékosította, hogy nem éri megvenni. 8 éves, hibás gépre én is hasonlót írnék.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48024) Diokhan válasza Mister_X (#48023) üzenetére


Diokhan
addikt

A gond nem a véleménnyel, hanem a stílussal van. Ahogy elolvastam, nekem is kikerekedett a szemem... Lugosinak van igaza, lehet normálisan is véleményt írni.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#48025) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, igyekezzünk a megfelelő hangnemben írni, köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#48026) TommyNagz válasza Diokhan (#48024) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Hm. Utolag visszaolvasva tenyleg kicsit unpro volt a stilus. A velemenyemet persze fenntartom, amivel egyet is ertetek paran, a stilust ert kritika pedig jogos, utolag is elnezest.

encapsulation dot1q

(#48027) wm2 válasza lmno (#48019) üzenetére


wm2
őstag

Ezeket az árakat hiába nézed. Nálunk drágább lesz mire ide eljut. Főleg a full extrás 4K. Adók stb. Nagyobb 97Wh akksi is kell bele, mert ez a hw zabálja majd a naftát. A másik, hogy a 9550 annyira leszabályzott a GTX960-al, hogy kaptál egy drága i5-ös masinát. Képtelenség volt kihajtani és a biost hónapokon keresztül foltozták hozzá. Egy komolyabb játszótól izott a gép. Kíváncsi vagyok, hogy a 7700HQ az 1050-el hogy szuperál. Meglepne ha itt nem lenne throtthling. Viszont ez a középkat. GPU köröket ver a Radeon Pro-ra. Pedig nem is a legizmosabb.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#48028) xedos válasza muszurkefal (#48011) üzenetére


xedos
addikt

Többször írtam, Lenovo Yoga 2 Pro-m volt 3200x1800-as felbontással. Imádtam. Most a Yoga 910-et kellene megnézned. Ja és Win10-en nem volt gondom a skálázással! Max néhány régebbi progi, vagy Pl Samsung Gear Java-s szerkesztő cuccával. Mondjuk ultrabook ezért max 2-magos U-s procit találsz bennük.

(#48029) lmno válasza wm2 (#48027) üzenetére


lmno
őstag

Tökmind1, a 2 gép árát hasonlítottam össze. Az egy dolog, hogy nálunk nehéz beszerezni.
De még mindig könnyebb megvenni vhol Európában, mint USA-ból szerezni egy MB-ot.

(#48030) viktorhmv válasza norberto_th (#48017) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Szia,

Nekem egy 2010-es MBP-m van SSD-vel, 8 GB Ram-al tökéletesen jól használható, gyors kis masina hétköznapi feladatokra (+ egy kis grafika). Szóval abszolút ajánlott sztem.

[ Szerkesztve ]

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#48031) wm2 válasza lmno (#48029) üzenetére


wm2
őstag

Ez igaz. De várjuk meg a teszteket. A 13" XPS jobb vétel, mert ott nincs throttling (van viszont baromira idegesítő "coil whine"). Viszont pont a throttling miatt az előző modellnél jobb vétel volt az Inspiron 7559. Qrva jó hűtése van, csak szarabb a minősége. A vékonyítás az XPS-nél is közbeszólt és papíron szépen néz ki ez a hw, de ha a gyakorlatban leszabályoz akkor hiába dicsekszel vele.

Ozora <3

(#48032) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Amúgy tehet egy szívességet a GLS, jó mélyen...

... logisztikai igazgató (itteni) által feladattam a csomagom tegnap, hogy ma megérkezzen és lekükre kötöttem a raktárnak, hogy 14:00 után hozza a futár a csomagot, mert az előtt nem vagyok otthon.
... biztonság kedvéért írtam a GLS üfsz-nek, hogy legyenek szívesek 14:00 után kihozni a csomagot. És visszírtak, hogy értesítetté ka depót.
... Ki hívott ma reggel 9-kor? Hát persze, hogy a futár, hogy itt áll a ház előtt :W

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48033) amulet


amulet
senior tag

sziasztok
macbook pro retina 15, egyik pillantról a másikra leállt a gépem, vagyis csak töltőről hajlandó működni, azt írja, nincs elérhető akkumlátor...
ez mitől lehet?
az aksi cserélve lett újra 6 hónapja és a ciklus benne 90 körül volt, tehát még újnak számít.

(#48034) viktorhmv válasza Mister_X (#48032) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Céges szinten nagyon sok csomagot küldünk és kapunk mindenféle futárszolgálattal (GLS, TNT, FedEx stb.). Tapasztalatból mondom, hogy bármit ígér az értékesítő, a logisztikai igazgató, a központ stb. a futár úgyis a saját beütemezett napirendje szerint fogja megpróbálni kikézbesíteni a csomagot. Nem tudják/ nem akarják az ilyen jellegű igényeket kiszolgálni, mert sose úgy jön ki a fuvaruk, hogy az mindenkinek megfeleljen. Perzse ettől teljesen jogos az ügyfél azon elvárása, hogy azt a szolgáltatást kapja amiért fizet. Viszont egyik futárcég sem sokkal jobb a másiknál így kénytelen leszel alkalmazkodni. Egyetlen megoldás ha sokat szállítatsz ugyanazon helyről/ helyre és jóban vagy a futárral aki hozzátok jár. Akkor meg tudod vele boltolni, hogy mindenki jól járjon, de ez az eseti kiszállításoknál nyílván nem játszik.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#48035) Mister_X válasza viktorhmv (#48034) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Akkor mondja azt a futár, hogy azért csörgött, hátha itt vagyok, ne pedig azt, hogy nem volt erről semmilyen információja. Értem én, hogy van egy megadott napi terv, ami alapján a legoptimálisabb leszállítani a dolgokat, de amikor két helyről is kapnia kell infót (a mi raktárunk, GLS üfsz), akkor ne mondja, hogy nem volt erről infó, mert a bicska kinyílik a zsebemben.

Kétlem, hogy a mi raktárunk nem adta volna le az infót, ha már "megprotekcióztam a csomagot" (hivatalosan 30 napon belül kellene hozniuk), ne írták volna rá ezt az infót - meg közvetve velük dolgozok, szóval tényleg nonszensz.

1-kor felhívom a futárt, hogy merre jár... így is fel kellett borítanom a napirendem, hogy kora délután otthon legyek és tudtam, hogy du 4 utánra kérni a csomagot lehetetlen.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48036) viktorhmv válasza Mister_X (#48035) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Abszolút jogos. Hidd el átérzem. Szép napot! ;-)

[ Szerkesztve ]

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#48037) bmakszim válasza wm2 (#48031) üzenetére


bmakszim
senior tag

Throttling ugyan nem jelentkezik a 13-as XPS-nél, de a teljesítménye lényegesen le van szabályozva. Az Iris 540-es példány GPU tesztek alatt pl 20-25%-kal elmarad a touch bar nélküli Macbook Protól.

A nagyobbik XPS-ről pedig én pont azt olvastam, hogy a BIOS frissítés után már semmilyen throttling nem jelentkezett (amúgy korábban is csak a CPU-t érintette, a GPU-t nem) és hozta a többi hasonló hardverrel szerelt gép eredményeit.

(#48038) wm2 válasza bmakszim (#48037) üzenetére


wm2
őstag

Igen, a kisebbik XPS CPU-ja modernebb, de a legtöbbet HD620-al szerelik, ami 30-35%-al gyengébb az 540-nél. Viszont a rosszabb hűtés mellett a FHD kijelző minősége is romlott a Kaby Lake szériánál. Ami viszi az a portok, hogy ráfért az USB3 (az új forgathatónál a microSD már USB3 nélkül) és a brutál akksi idő.

A rMBP-t meg a kijelző minősége és a gyors SSD viszi (na meg a jó kis tapipad). Ezzel egy fotós jobban jár. Az XPS-el meg repülőn egy üzletember, akinek akksi idő kell és nem retina.

Mindegyik gép mellett van pro és kontra, de az QHD 13" XPS semmivel sem olcsóbb, mint egy rMBP. Sőt drágább is. A Carbon X1 meg viszi a prímet a túlárazással.

A 15" biosát ezek szerint egy év alatt sikerült kipofozni. Ettől még a készülék melegszik és az akksizabáló 4K XPS is kész vagyon. Főleg, ha bővítened kell. De amúgy nem mondtam, hogy rossz gépek. Viszont ebbe is bele lehet kötni, ahogy a rMBP-ba. Vannak gyengéi és a Dell is leadta az utóbbi időben.

Amit említettem Inspiron-t, arra 30 perc alatt felmegy egy OSX. A FHD verzióra, ahol csak a kártyaolvasó nem fog működni. És egyre több embert hidegen hagy ki nennyire gondolja ezt etikusnak. :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#48039) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Van egy early 2011 mbp-m. Vettem a mai napon egy Samsung level u Bluetooth-kapcsolat fülhallgatót ami valamiért nem működik a macel. Elindúl a zene pl YouTube-on és 2-3 mp után elkezd recsegni majd dobja a kapcsolatot. iPhone iPad semmi gond. Valakinek hasonló tapasztalata? Itt gondolom nincsenek driverek amiket újra lehetne rakni!?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#48040) mazsidrazsé válasza bull84ghia (#48039) üzenetére


mazsidrazsé
csendes tag

Nekem is ugyanez a jelenség van. Egy Bluedio márkájú Bluetooth-os fejhallgató Sierra frissítése előtt tökéletesen ment, frissítés után nem.

Iphone6 és Apple Watch-al tökéletesen működik a fejhallgató csak a Macbook-ot nem szereti.

Paralells alatt windows10-ról pedig tökéletesen megy, tehát nem hardveres gond.

Egy kínai 3dolláros bluetooth-os fejhallgató meg simán megy hiba nélkül mindennel.
Érdekes...

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#48041) buvartacsko válasza sg22 (#47975) üzenetére


buvartacsko
addikt

beszarni biztosan nem fog, mert ez egy gép.

(#48042) buvartacsko válasza amulet (#48033) üzenetére


buvartacsko
addikt

utángyártott aksi?

(#48043) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék beszámolni egy nagyon pozitív szervizes tapsztalatról.

Van egy Macbook Pro mid 2010-es gépem aminek sajnálatos módon előjött az ennél a típusnál jellemző széria hibája, miszerint a gép kernel pánikkal újraindul nagyobb grafikai terhelésnél. Ennek az oka a fórumok és a szervizekkel való egyeztetés után az Nvidia gpu és alaplap közötti "összeköttetés" (nem tudom a pontos definíciót) meghibásodása. De...

Ezzel ellentétben kiderült, hogy a hiba pontos oka nem ez. Így minden hivatalos és nemhivatalos szerviz által történő javítás csak félmegoldás vagy ideiglenes jellegű. (Video chip csere, újragolyózás, alaplapcsere. Ha egyáltalán vállalják.)

Viszont sikeresen egymásra találtunk Head88 kollégával, kinek elmondása szerint a hiba a következő:
"Nem a vga chip a hibás hanem a video vezérlő busz-ra szerelt kondenzátorok égtek ki.(apple tervezési hiba miszerint tantál kondenzátorokat raktak egy olyan sínre ahova polyfilm kondik kellenének a karakterisztikai jellegek miatt)"

Utolsó szalmaszálként le is csaptam a lehetőségre, mert jobb ötletem nem volt plusz jelentősen kedvezőbb áron kínált megoldást a problémára mint a fenti szervizek. Mivel a kolléga vidéki, így a postát is be kellett vonni a dologba, de minden 1000%-osan a megbeszéltek szerint zajlott. A gép időben visszaérkezett hozzám és azóta is nyúzom a gpu-t játékkal, HD filmekkel és eddig tökéletesen teszi a dolgát.

Nagyon örülök, hogy sikeresen zárult ez a projekt és mivel tudom, hogy többen küzdenek ezzel a problémával és segédprogramokkal teszik tünetmentessé a hibát, így talán hasznotokra válhat ez az információ.

A részletekért nyugodtan írjatok PÜ-ben, hátha tudok hasznos infóval szolgálni.

További szép napot mindenkinek! :R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#48044) Mister_X


Mister_X
nagyúr

It is heeere! Csak sikerült lebokszolni a futárral, hogy kettőre hozza ide, 14:05-kor vettem át. Egy élmény volt kicsomagolni, MagSafe adapter meglepetést is okozott. Hagytam 20 percet melegedni, most épp iClouddal szenved a drága.

A kép egy iPhone 7-tel készült, sajnos így az nem fért rá :N

Hivatalosan is az Apple Masterrace teljeskörű tagja lettem :C A mai nap telepítgetéssel fog telni, belövöm az Office-t, 1-2 grafikus programot és kicsit letesztelem, hogy mit bír az IGP.

Már majdnem megkérdeztem, hogy hogyan a fenébe írok @ jelet, de csak leesett. Még szokni kell a váltást. Szerencsére az Apple billentyűkombós táblázata megvan, így egyelőre el leszek.

Egér érzékenységét hol tudom állítani?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48045) amulet válasza buvartacsko (#48042) üzenetére


amulet
senior tag

Elvileg gyári

(#48046) koma106 válasza Mister_X (#48044) üzenetére


koma106
senior tag

Gratulálok! Nagyon nagy boldogságot - és izgatottságot - sugároz a hozzászólásod.

-

(#48047) Mister_X válasza koma106 (#48046) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:R
Még Steve Jobs idejében vágytam egy Macre, iPhone-ra. Az iPad Air volt az első fecske. Most tökre úgy érzem magam, mint aki először kapcsol be számítógépet... annyira szokatlan az egész még.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48048) dorika87 válasza balzs79 (#47847) üzenetére


dorika87
őstag

(#48049) oriic válasza Mister_X (#48044) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na csak megjott. :)

Remelem visszamentel melozni, es nem vitted magaddal ;]

Live-Die-Respawn

(#48050) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Amit nagyon nem bírok megszokni, hogy fordítva működik az egerem görgője... van erre valami orvoslat?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.