Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Sapphi válasza pana0017 (#32100) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én már kipróbáltam, hihetetlen gyors a rendszer és elméletileg amiket olvastam róla stabil is. Mindennapi használatra persze még nem ajánlják, de második rendszernek simán fel lehet tenni.

Kicsit visszaolvasol van is leírás róla, hogyan tudod megcsinálni pillanatok alatt. Sajnos már nem emlékszem melyik kolléga tette fel a leírást.

Én megvárom a public beta-t és teszem is fel, de még vannak olyan programok, amik ugye nem futnak rajta így érdemes utánaolvasnod, hogy az általad használt programok futnak-e rajta,

(#32102) pana0017 válasza Sapphi (#32101) üzenetére


pana0017
senior tag

Köszönöm, nem használok jelenleg semmi különös programot, lehet holnap ráérésemben elszöszölök vele :)

(#32103) Ganz-[HUN] válasza Sapphi (#32101) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

gyorsabb a yosemite-nél?
az se volt kutya :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#32104) TBMC válasza Ganz-[HUN] (#32103) üzenetére


TBMC
addikt

a yose eleg "lassucska" elcseszerintett rendszer lett a mave utan szvsz. az el capitant eddigiek szerint megvaltas lesz :K

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#32105) Kephamos


Kephamos
addikt

Haveromtól megveszem a mid 2014-es MBP-jét. Tudom, hogy nincs leharcolva a gép. Milyen teszteket érdemes így a távolból lefuttatni vele, hogy meggyőződhessek róla, hogy tényleg minden stimmel-e a géppel, illetve hol lehet megnézni, hogy mennyi garancia van még a gépre?

(#32106) Sapphi válasza Ganz-[HUN] (#32103) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát nem tudom :D Azért nekem a Yosemite-vel vannak problémáim már várom az első public beta megjelenését... Néha nem tudom konkrétan kikapcsolni a gépet, mert azt érzékeli, hogy valami fut...

(#32107) Ragnar95 válasza Kephamos (#32105) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt tudod a garit csekkolni

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32108) -axxon-


-axxon-
tag

nem egy élet-halál kérdés de érdekelne hogy nektek (persze ha használjátok) rendesen megy a facebook, illetve ncore?
mert nekem sokszor nem akar frissülni, megáll a betöltödése az oldalnak.

macbook white, illetve 2014 macbook pro retinán is gondom van.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#32109) TigerCat válasza -axxon- (#32108) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az Ncore-t nem ismerem, de a Facebook rendesen szaggat, némi görgetés után komolyan belassul. Windows-on nincs vele gond.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32110) -axxon- válasza TigerCat (#32109) üzenetére


-axxon-
tag

köszi

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#32111) drzozo válasza TigerCat (#32091) üzenetére


drzozo
senior tag

Tökéletes, köszi! :R

(#32112) Papa-Het válasza diskeeper (#32080) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Még nem! Megpróbálom! Jó ötlet! :R

(#32113) gyorgyszemok


gyorgyszemok
újonc

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni... Szeretném leváltani az asztali gépemet egy Macbookra, lehetőleg cserével ráfizetés nélkül, de nagyon nem vagyok tisztában az árakkal, meg hogy belülről milyenek, csak a rendszerrel. (szerk.: most jó is lenne váltani időben, mert a nyáron nem a szakmában melózom, és lenne időm szokni a rendszert)

Olyan Apple noti kellene nekem ami:
Megy rajta lehetőleg egyszerre az AutoCAD, Photoshop, Google Sketchup, és még 1-2 lájtibb program...
Munkámban általában lakásokat, házakat, tömböket tervezek, látványterveket készítek ezekkel a programokkal (meg néhány másikkal). Nem akarok nagyon kicsi képernyőset.

Sajnos az asztali gépem, mivel nem hordozható, már szinte teher, pedig jó kis masina. :)

Szóval, az érdekelne, hogy mennyit ér a gépem, és hogy milyen Macbook kéne nekem, milyenre kéne cserélnem?

1 éves minden, és még 1 évig garanciális:
Asrock B85M alaplap, i5 4670K @3.40GHz processzor, Gigabyte GTX 660 2GB videókártya, 8GB HyperX RAM, 120GB Kingston SSD, 1000GB WD HDD, FPS HEXA 400W táp, Logitech LS-1 egér, Logitech K310 billentyűzet, LG 22EN33S monitor, Logic ház

[ Szerkesztve ]

(#32114) Ganz-[HUN] válasza gyorgyszemok (#32113) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

itt jó ha beárazom? Várj egy kicsit akkor :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#32115) Kephamos válasza Ragnar95 (#32107) üzenetére


Kephamos
addikt

Thx!

(#32116) gyorgyszemok válasza Ganz-[HUN] (#32114) üzenetére


gyorgyszemok
újonc

Előre is nagyon köszönöm :)

(#32117) Ganz-[HUN] válasza gyorgyszemok (#32116) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nincs mit, örükök hogy Apple gépet választasz. :)
Asrock B85M alaplap 10k
i5 4670K @3.40GHz processzor 50k
Gigabyte GTX 660 2GB 27k
8GB HyperX RAM 15k
120GB Kingston SSD 10-15k kortól, gartól függően
1000GB WD HDD 8-9k
FPS HEXA 400W táp 6k
Logitech LS-1 egér 1-2k
Logitech K310 billentyűzet 5k
LG 22EN33S monitor 5-10-15k??? Ezt passz...
Logic ház Max 1-2k

Paralell Desktopra, vagy Bootcamp-re windows-al szükséged lehet Auto CAD miatt, fentebb volt említve. nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#32118) gyorgyszemok válasza Ganz-[HUN] (#32117) üzenetére


gyorgyszemok
újonc

Az SSD 1-2 hónapos. Autocad meg van elvileg OSX-re. Már csak a modell ami kérdéses.

(#32119) Ganz-[HUN] válasza gyorgyszemok (#32118) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

15k ez esetben

130k nagyjábol ez a rig ha jól számoltam mindent. mindjárt szétnézek a HA-n.
bár ez a te dolgod lenne már a választás.
ahogy elnéztem egy 2009-es Unibody kijönne belőle mindenképpen

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#32120) Kephamos válasza Ragnar95 (#32107) üzenetére


Kephamos
addikt

Garanciát lehet utólag is bővíteni?

(#32121) gyorgyszemok válasza Ganz-[HUN] (#32119) üzenetére


gyorgyszemok
újonc

Hmm. Nem gondoltam volna hogy ennyire kevés. :( Anno 200-ért vettem ssd egér bill nélkül.

(#32122) Ganz-[HUN] válasza gyorgyszemok (#32121) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Régen...

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#32123) gabor0077


gabor0077
tag

Sziasztok!

Éppen Windows telepítés előtt állok, Bootcamp-be beraktam az ISO fájlt, kijelöltem az usb meghajtót, és már másolja a windows fájlokat, aztán megakad, hogy Hiba történt a Windows támogatási szoftver mentése közben. Ez mi miatt lehet?

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#32124) pana0017 válasza Kephamos (#32120) üzenetére


pana0017
senior tag

Igen, +2 évvel.

(#32125) vasi89 válasza PNP (#32097) üzenetére


vasi89
addikt

Hol lehetett ilyen gépet nyerni? :DDD

(#32126) negyedes válasza gyorgyszemok (#32118) üzenetére


negyedes
addikt

azert nezd vegig miket hasznalsz win-en mert pl 3D max nincs macre. :)

ha ezeket mind szeretned egyszerre hasznalni akkor startbol kell a 16 giga ram, 512-es ssd, es lehet a quad core is.... ez mar jo 500 K felett van.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32127) PNP válasza vasi89 (#32125) üzenetére


PNP
őstag

A díjazás helyesebb kifejezés, mint a nyeremény. Az ENSZ-nek volt egy reklámfilm-pályázata.

(#32128) tDr1v3r válasza PNP (#32127) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak mondom hogy mocskos jó gép, ha kipróbálnád el se akarnád adni olyan.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32129) vasi89 válasza PNP (#32127) üzenetére


vasi89
addikt

Gratulálok :R :)

(#32130) Ragnar95 válasza Kephamos (#32120) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, az eredeti gari lejárta előtt +2 évvel lehet bővíteni AppleCare vásárlása esetén.
gyorgyszemok: ráfizetés nélkül biztos, hogy nem fog menni a váltás. A leírt feladatokra én 4 magos gép alá nem mennék, ráadásul írtad,h kell a nagy kijelző, ergo mindenképp 15 v 17"-os MacBook Pro-t néznék a helyedben. Minimum 8GB RAM és SSD is kelleni fog bele, viszont 250e alatt nem nagyon fogod megúszni, de lehet 300 is lesz az...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32131) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Megoldódott az iCloud képek szinkronizációs problémája. Csak egy ki-, és bejelentkezés kellett hozzá. A tanulság: ha mobilneten vagyok, nem törölgetek össze-vissza a galériákból, különböző eszközökön. Ezek szerint könnyen bekavarhat...

Office for Mac Preview tapasztalatok, kérdések:
- Nem retina kijelzőn brutálisan szőrösek a betűk. Retinán nincs vele gond, de külső kijelzőn fáj ránézni, annyira ocsmány. Ezzel lehet kezdeni valamit?
- Az Excel nem jegyzi meg a nagyítást, új dokumentum létrehozásakor. Az alapértelmezett 100% nagyon apró. Valami javaslat?

iCloud mail-t használ valaki?
- Mik a tapasztalatok?
- Szinkronizálás rendben van?
- Gmail-hez képest jobb, vagy rosszabb?
- Több fiókot hogy tudok kezelni vele?

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32132) kr:sz


kr:sz
tag

Hello skacok,

Pár napja írtam ide, de azaz igazság, hogy láttam, hogy akciós idehaza júniusig a macek, a kérdés, hol érdemesebb esetleg vásárolni? Az istyleba vagy a icentreben? Esetleg annyira mindegy?

Üdv,

Krisz

(#32133) Ragnar95 válasza kr:sz (#32132) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A kettő közül teljesen mindegy, melyik helyen veszed a gépet, mindkettő hivatalos APR, így hacsak nincs specifikus akció az egyik helyen, megegyeznek az áraik.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32134) gboszi válasza kr:sz (#32132) üzenetére


gboszi
senior tag

Handrasnal vedd...gyűjt az új Tesla-ra..:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#32135) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Ilyet se láttam még Yosemite előtt, konkrétan ki kellett lőnöm a Safarit, mert különben nem tudtam semmit se csinálni, mert a rendszer kiírta, hogy elfogyott a memória :D
Jöhetne már az El Capitan élesben :))

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32136) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ho-ho-hóóó! Megvan a login hiba oka! Vagyis sikerült reprodukálnom...

Szóval, ha háttérképet cserélek, vagy a külső képernyőn megváltoztatom az alapértelmezettről, akkor komoly eséllyel a következő indításkor nem találja majd. Ebben az esetben a rendszer sem tud betöltődni...

1. Jelszó beírása után elszáll az egész...
2. Azonnal újraindul...
3. A bejelentkezési felület visszaáll alapértelmezett háttérképre, illetve angolra vált.
4. Belépve az elsődleges desktop szintén visszavált, ha a külső kijelzőn megyek.

Ilyet sem b..sztam még, jól el kellene törni a kezét a fejlesztő részlegen, aki csinálta... Gratulálok!
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32137) CharlieDrop válasza TigerCat (#32136) üzenetére


CharlieDrop
veterán

éles Yose? Vagy a béta kapitány?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32138) TigerCat válasza CharlieDrop (#32137) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Yosemite.
Egy órája teszteltem, 2 háttércseréből 1-et élt túl...
A legutóbbi frissítés óta áll fenn a probléma és frissen telepített rendszerrel is csinálja. Olyan, mintha nem találná a fájlokat indításkor.

Jelszó után elindul a hernyó, de nem megy végig. Elszáll, magától újraindul és angolul gogad, default háttérrel. Háttér visszaállítás, ki-bejelentkezés elvileg megoldja, de ha változtatok, azt nem szereti...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32139) CharlieDrop válasza TigerCat (#32138) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ó, Kapitány ősszel jön?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32140) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#32139) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, ősszel várható a végleges.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32141) TigerCat válasza CharlieDrop (#32139) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, de addig még ki kell bírnom valahogy és nem tartom valószínűnek egy köztes frissítés kiadását.
Illetve nagyon várom az erősebb CPU-val, nagyobb GPU teljesítménnyel szerelt gépeket. Remélem hamarosan azok is megérkeznek majd. Egyelőre nem éri meg váltani... Sajnos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32142) CharlieDrop válasza TigerCat (#32141) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hjah, de itt az intelre várás is fennforog, ugyebár...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32143) megema válasza TigerCat (#32141) üzenetére


megema
őstag

10.10.4 még lesz, mert kapom a public bétákat 1-2 hetente.

(#32144) TigerCat válasza CharlieDrop (#32142) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Persze.
Procikban nem vagyok jártas, de gondolom évente az Intel is beújít valamit...

megema:
Arról van valami infó, hogy miket javít?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32145) CharlieDrop válasza TigerCat (#32144) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kb. csak éppen csúszásban van, és az a proci ami belekerült a sima macbookba lassan lecserélődik egy újabbra

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32146) megema válasza TigerCat (#32144) üzenetére


megema
őstag

Ha jól rémlik, akkor nem konkretizálták, csak a stabilitás növelését írták.

(#32147) TigerCat válasza CharlieDrop (#32145) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, attól szerintem szálanként tépném ki a hajam, olyan lassúnak tűnik...

megema: Köszi, az is valami!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32148) CharlieDrop válasza TigerCat (#32147) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem véletlenül várnak :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32149) Sapphi válasza TigerCat (#32141) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem is a hócipőm tele van a Yosemite-vel... Amint kijön az El Capitan publicus bétája én már teszem is fel...

(#32150) func93 válasza Sapphi (#32149) üzenetére


func93
senior tag

Nekem olyan szinten bugos volt a Yosi, hogy visszatértem Mavericks-re.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.