Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) GreenGoblin válasza Sefter (#100998) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nekem is így jött az Air. 7 nap alatt ért ide UPS-el.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#101002) Sefter


Sefter
veterán

nem tudtam, hogy egyenesen a gyárból küldik :B

Psn ID: sefter_hun

(#101003) emvy válasza tboldi (#101000) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja.

while (!sleep) sheep++;

(#101004) Ear001 válasza Burki (#100995) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ezt így necces lesz. Tudsz feltenni a gépre Parallels Desktop-al egy Windows-t, de az M1 chipes gépre csak Arm-os Win11-et. A kiegészítő dolgok miatt pedig neked lehet, hogy a Business Edition kellene. Én ezt elvetném. Intel procis Mac-re simán mehet Win 10, de itt tudni kell, hogy a géped meglévő memóriájából tudsz adni az abalkban futó komplett Windowsnak, tehát legalább 16 gigás gép ajánlott. A legtöbb program így elfut, de hogy a te spéci programjaid is, és még ki is tud kommunikálni jól a NAS-ra, hát az csak akkor derül ki, ha kipróbálod, előse senki sem fogja tudni.

Az NTFS a NAS-on biztos? Az OS X olvassa az NTFS-t, de csak segédprogrammal tudja írni. A Parallelsben futó programok persze tudják, de ott sem mindig egyszerű az átmenet a Win és az OS X között.

(#101005) Major Lion válasza emvy (#100997) üzenetére


Major Lion
senior tag

Az enyém már Dél-Koreában van :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#101006) GreenGoblin válasza Major Lion (#101005) üzenetére


GreenGoblin
tag

A következő az emirátusok lesz. :DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#101007) bmakszim válasza Burki (#100995) üzenetére


bmakszim
senior tag

"az alábbi segédprogramoknak mindenképpen telepítve kell lennie a gépen:
(...)
.Net keretrendszer" - Szerintem itt bukik el végképp a történet. Ha sikerül is megoldani (talán Crossoverrel :F ), nagyon kényelmetlen lesz.

(#101008) akisbandi válasza Burki (#100995) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Megveszed az Airt, megtartod az EliteBookot és használod a Microsoft Remote Desktopot. Távolról, bárhonnan, VPN-en. Amikor szükséged van a Windowsra, csak bejelentkezel, ha végeztél, akkor kilépsz és használod a MacOS-t.
Annyi hátulütője van, hogy akár lehajtott kijelzővel, de folyamatosan kell, hogy menjen a HP.

(#101009) emvy válasza akisbandi (#101008) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyszerűbb bérelni egy Azure Virtual Desktopot.

while (!sleep) sheep++;

(#101010) TheMarci válasza emvy (#101009) üzenetére


TheMarci
addikt

Ez hasznalhato sima userkent, nem cegkent? Felesegemnek kell windows a munkajahoz, ez a gyakorlatban is hasznalhato, mukodokepes?

Do You Dream?

(#101011) akisbandi válasza emvy (#101009) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Na de itt egy meglévő rendszere van, minden szükséges telepítve, tökéletesen működik, belakta. Pár kattintás után használja, csak a hardver más, minden a régi megszokott és a villanyszámlát leszámítva ingyen van. Szerintem egy próbát megér

(#101012) Major Lion válasza GreenGoblin (#101006) üzenetére


Major Lion
senior tag

Köln, ez holnap már itt lesz szerintem, ahogy ígérték.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#101013) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Használ valaki M1 Air-re pl. kijelzőre fóliát és tokot?

(#101014) GreenGoblin válasza HoppMaster (#101013) üzenetére


GreenGoblin
tag

Tokot használok meg holnap rendelek majd skint kívülre meg belülre is.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#101015) HoppMaster válasza GreenGoblin (#101014) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Azt lehet tudni milyet?
Elég sok fajtát megnéztem már, de inkább most tapasztalatokra hagyatkoznék.

(#101016) GreenGoblin válasza HoppMaster (#101015) üzenetére


GreenGoblin
tag

Fóliát innen rendelek holnap: [link]
25% OFF les laptopokra, 50 telókra.
Tok tomtoc.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#101017) Jano_023 válasza GreenGoblin (#101016) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi a linket lehet én is rámegyek. Nekem a fedélen tok van. Oda nem kell semmi, de belső részre jó lenne valami.
Csak a szín összeállításon kell gondolkozni.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#101018) GreenGoblin válasza Jano_023 (#101017) üzenetére


GreenGoblin
tag

Én már rendeltem tőlük párszor. Jók ezek a skinek. Én azért vennék mert baromi csúszós a laptop és a skin ad neki egy kis fogást. Főleg a camo az még kicsit recés is. Olyat használtam már korábban.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#101019) Jano_023 válasza GreenGoblin (#101018) üzenetére


Jano_023
őstag

Én az egerpadra és a kéztámasz részre szeretnék valmit. Valami sötétet. Vagy balck leather lesz vagy valmi camo szeritem. De holnap kitalálom. Köszi még egyszer.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#101020) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! MBA 2017-hez vettem Transcend JetDrive Lite 130-at. Kár, hogy manapság nincs ilyen tárhelybővítési lehetőség. Saját alkalmazása nem ismeri fel pontosan a szabad tárhelyet. (Mondjuk mást nem is tud, az energiatakarékosságon kívül. Ilyenkor leválasztja a tárhelyet.) Ez valami hiba vagy nem számít?

[ Szerkesztve ]

(#101021) consono válasza pinnacle (#101020) üzenetére


consono
nagyúr

Azt nem tudom, hogy hiba e, de van alternatíva : én egy Baseqi SD adaptert használok, ami pont akkora, hogy egy szintben van az Air oldalával. Ugyan olyan alumínium is, keresztben kell beletenni a microSD kártyát.
Ja, nálam a Monterey telepítés óta választja le a tárhelyet ha alszik a gép, előtte nem csinált ilyent :/

"In God we trust. All others must bring data"

(#101022) sz.balazs.95 válasza consono (#101021) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nálam a Big Sur is előszeretettel leválasztja a külső drive-okat, ha bedobja a szundit.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#101023) consono válasza sz.balazs.95 (#101022) üzenetére


consono
nagyúr

Amíg Fat32 volt az SD, addig nekem is leválasztotta, ezért átformáztam ext-re. Így nem volt gondom sem Catalinán sem Big Sur-on. Persze az is lehet, hogy döglődik már a kártya, de egy restart után mindig jó pár napig. Az is felmerült már bennem, hogy változott a sleep a Monterey-vel, van a megszokott és ha egy ideig úgy van a gép, akkor a még mélyebb...

"In God we trust. All others must bring data"

(#101024) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem a macos alatt használt mail program vonatkozásában.
Ha érkezik egy email akkor ökoszisztéma átjárhatósága szerint macOS-re és iOS-re is egyidőben jelenik meg. Ez rendben is van. Csak arra nem tudok rájönni, ha megnyitom az email rendszertől függetlenül (iPad, iPhone, vagy Mac) akkor miért nem jelzi olvasottan az eszközökön egyöntetűen, csak és kizárólag azon amin megnyitottam.

Az ötleteket előre is köszönöm.

Üdv.:
BLC

(#101025) SharpSA válasza BLC (#101024) üzenetére


SharpSA
veterán

Ugye IMAP-napok vannak beállítva a fiókok mindegyik készüléken?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#101026) bancsi87 válasza Burki (#100995) üzenetére


bancsi87
tag

Szia, én is könyvelő vagyok, M1 Air-em van. Office 365, ÁNYK, E-szignó-t használom a gépre telepítve. A könyvelőprogram, az ERP rendszer, és a dokumentumok szerveren vannak. A szervert OpenVPN-en keresztül érem el (ha nem az irodában vagyok), és távasztalon a Microsoft Remote Desktop-on futtatom.

(#101027) pinnacle válasza consono (#101021) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Jó ötlet ez a Baseqi SD adapter. Gondolom MBA 2021-re nincs semmi ilyen tárhelybővítő megoldás.
Egyébként MBA 2017-en érdemes Monterey-re váltani? Bármiben tapasztaltál javulást?

[ Szerkesztve ]

(#101028) SharpSA válasza bancsi87 (#101026) üzenetére


SharpSA
veterán

Hogy lett telepítve az ÁNYK és E-Szignó?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#101029) consono válasza pinnacle (#101027) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, nekem az akksi időm jobb lett a Monterey-vel, rosszabb meg igazán nem lett semmi nálam. De bevallom, hogy mostanában hetente 1-2 alkalommal megy csak a Mac, majdnem mindig az iPad-ért nyúlok.

"In God we trust. All others must bring data"

(#101030) bancsi87 válasza SharpSA (#101028) üzenetére


bancsi87
tag

E-Szignó az AppStore-ból. ÁNYK-hoz kellett JAVA és JDK, és a telepítésnél az Abevjava mappát maunálisan kellett létrehozni, amit be kellett tallózni a programba. EZ ALAPJÁN a videó alapján csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#101031) Major Lion válasza bancsi87 (#101030) üzenetére


Major Lion
senior tag

Elképesztő hogy ez az ÁNYK egy létező valami még ma is... :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#101032) Tim82 válasza Major Lion (#101031) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyon lassan, de zajlik a NAV részéről az átállás webböngészőn keresztül beküldhető űrlapokra (Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazás). Mondjuk egy rakat másik hivatalnál meg nyoma sincs, hogy akár terveznének is az ÁNYK helyett valami jobb megoldásra átállni, pl. bíróságok és közjegyzői kamara felé elektronikus kapcsolattartásra szolgáló nyomtatványok továbbra is ÁNYK-sak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#101033) mojmir


mojmir
csendes tag

sziasztok! adott egy macbookpro 2019 és egy imac 2011. azt szeretném elérni, hogy az imac legyen a kijelző. van valakinek kipróbált megoldása erre? hálásan köszönöm, ha van!

(#101034) Major Lion válasza mojmir (#101033) üzenetére


Major Lion
senior tag

[link]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#101035) mojmir válasza Major Lion (#101034) üzenetére


mojmir
csendes tag

(#101036) bancsi87 válasza Major Lion (#101031) üzenetére


bancsi87
tag

Nálam a MÁK megoldása viszi a prímet, mikor az ügyfélkapuról letöltött fájlt kell feltölteni a MÁK oldalára, hogy el bírd olvasni :W

(#101037) SharpSA válasza bancsi87 (#101030) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm.
Sajnos elég nagy össze-visszaság van az itthoni rendszerekben, hogy még mindig nincs egy teljes központi megoldás.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#101038) pinnacle válasza consono (#101029) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Frissítettem. Transced-el sincs probléma. Energiatakarékos mód leválasztja majd csatlakoztatja. Egyébként ha nem választaná le, az érezhető merülést okozna? Egyáltalán ilyenkor mi fogyaszt áramot, alvó módban?

[ Szerkesztve ]

(#101039) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok,
Zsírúj MacBook Airnek a tapipadja más, mint a 2015-ös Air-emnél. Kicsit is benyomható egy elég rossz nyomásérzettel, valamint tovább is nyomható lejjebb, ahol már határozottan klikken. Hibás lehet? A régi Airnek csak egyféleképpen lehet nyomni a tapicskolóját.

[ Szerkesztve ]

(#101040) Head88 válasza Ck. (#101039) üzenetére


Head88
addikt

A régi air trackpadja mechanikus volt. 2018-tól megkapta a forcetouch trackpadot. (fizikálisan nem klikkel, egy vibramotor adja az érzetet)

(#101041) sityupityu válasza Head88 (#101040) üzenetére


sityupityu
veterán

Viszont én ezt a kétféle nyomásérzetet nem érzem amiről ír. Nálam csak egy sima klik van (M1 air)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#101042) Head88 válasza sityupityu (#101041) üzenetére


Head88
addikt

Rövid klikk és ha lenyomod és tartod (erős nyomás) kb 1 másodpercig akkor van egy másik klikk is.
A sima klikk nyomásérzetét meg lehet állítani a trackpad beállításai közt.

[ Szerkesztve ]

(#101043) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Használ valaki m1 air esetében kijelzővédőfóliát? Van ennek értelme?Mintha korábban valaki írta volna h a tapipad lenyomatot hagyott a kijelzőn. Gondolom fólia esetében ez mégjobban előfordulhat..Gyorsan porosodik a kijelző, emiatt gondoltam h ne azt kelljen mindig törölgetni...Egyébkent milyen módszerrel szoktátok a kijelzőt tisztítani?Köszi a segítséget!

(#101044) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Monterey óta (legalábbis azt hiszem), töltés közben a trackpad melletti két terület ahol a tenyér pihen gépelés közben, enyhén vibrál. Nagyon enyhén érzem, és csak akkor ha éppenhogy hozzáérek a tenyeremmel. Kihúzom a töltőt, rögtön megszűnik.

(#101045) tboldi válasza vadászcsiga (#101044) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#101046) vadászcsiga válasza tboldi (#101045) üzenetére


vadászcsiga
félisten

előtte sosem éreztem

(#101047) tboldi válasza vadászcsiga (#101046) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legfeljebb csak nem tűnt fel, ez nem szoftververziófüggő. :)

(#101048) madgie


madgie
titán

Nekem a Monty óta borzasztó lett az M1 Air, szaggat, lassú, Final Cutnál fél percekig tölt be egy projektet, lehet le kéne pucolni és visszarakni a Big Surt (gondolom itt is megy az internet recovery)

(#101049) vadászcsiga válasza tboldi (#101047) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A verzió függőséget csak hiszem, írtam is, az érzés viszont biztosan nem volt korábban.

(#101050) tboldi válasza vadászcsiga (#101049) üzenetére


tboldi
nagyúr

2016-ban kezdtem a MacBookozást egy akkori Airrel, nekem már az első nap feltűnt a jelenség. 🤷‍♂️

szerk.: Ráadásul akkor még ki tudtam próbálni, hogy a földelt extension cable-lel valóban nem bizsereg, mert ahhoz még adtak. De eladáskor nem tehettem meg, hogy nem adom oda a géppel együtt. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.