Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) r4z válasza Isual (#36000) üzenetére


r4z
nagyúr

Formázhatod OS X alól is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#36002) Isual válasza r4z (#36001) üzenetére


Isual
veterán

De belemegy ez a Kingston is, nem kell +8k-ért Transcend Jetdrive Lite-ot venni, ha SDXC kártyával akarok bővíteni, ugye?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36003) r4z válasza Isual (#36002) üzenetére


r4z
nagyúr

Ki fog lógni, de funkcionálisan nincs vele gond. Ha viszont folyamatosan bent akarod hagyni a gépben, és hordozod is, inkább vegyél JetDrive Lite-ot vagy Nifty MiniDrive-ot (illetve utóbbihoz egy microSD-t).

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#36004) Isual válasza r4z (#36003) üzenetére


Isual
veterán

Inkább JetDrive Lite lesz akkor ebből, köszi! :)
Ezt gondolom formázni se kell majd, mert direkt ehhez készülnek.

Ezt a Jetdrive-ot hol érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36005) r4z válasza Isual (#36004) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha mégse lenne leformázva, legfeljebb a Disk Utilityben megcsinálod, nagyjából 10mp :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#36006) Isual válasza r4z (#36005) üzenetére


Isual
veterán

Roger!

Hol érdemes ilyen jetdrive-ot venni?
Ahogy látom 13-as rMBP-hoz 128GB a max méret jetdrive lite 330-asból. Így meglesz a 256GB az SSD-vel és olcsóbban kijön, mintha a 256-osat venném. (Nyilván azt akkor még lehetne +128-cal bővíteni, de csak kijövök már 256-ból és egy terrás külső vinyóból. :D)

(#36007) TBMC: 95 MB/s read, 60 MB/s write, szépen illeszkedik - itt egy videó.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36007) TBMC válasza MajaG (#35998) üzenetére


TBMC
addikt

chat.facebook.com
5222
nincs ssl...

én is így próbálom (mint eddig működött) de pár napja a fenének sem akar csatlakozni, azt írja helytelen felh. név vagy jelszó... :U :F

Isual: milyen sebességet tud egy ilyen jetdrive? (r/w?) s ez teljesen illeszkedik a házhoz, nem lóg ki semennyire?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#36008) Peetey91 válasza TBMC (#36007) üzenetére


Peetey91
senior tag

Most mértem le, nagyjából hozza a sebességet, de az írás max 56-ra kúszott fel.

Isual
Én az iPon-nál vettem, lehet külföldről olcsóbb, de így másnapra már meg is jött.

(#36009) tomtom9


tomtom9
tag

Macbook Air 2014

Thunderbolt-hdmi kábelon keresztül mekkora felbontást tud átküldeni a tv-re? Esetleg a 4k-t tudja? Mini display vagy thunderbolt az egy és ugyan az? Mit kell beállítanom a macen? Ha össze van dugva skkor automatikusan kikapcsol a mac kijelzője?

Köszönöm

(#36010) Somansky


Somansky
aktív tag

A Qnap NAS-on belőttem a Time Machine-t. Beállítottam max. 200GB-ot. IDe miket ment majd le? Mindent, ami a Flash driven van?

www.somansky.com

(#36011) TheMarci válasza Somansky (#36010) üzenetére


TheMarci
addikt

beállítások - time machine alatt tudod állítani, hogy mit mentsen.

Do You Dream?

(#36012) SidCorky


SidCorky
senior tag

Van valami hátrányom abból, ha Win 10-et használok MacBookom? Lesz valami különbség ahhoz képest, ha egy nem Apple notin használnám? Új notit tervezek venni, de hardverben és designban egyik wines üzleti sem tetszik, de a win mindenképpen kell.

Szerk: idei retinás MBP 13 és Dell Latitude E5450 között vacilálok, szóval nem egy Air vs Latitude kérdésről van szó :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#36013) TigerCat válasza SidCorky (#36012) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kisebb az akkuidő és valamelyest a billentyűzet is más. OS X-szel nagyobb élmény, nem beszélve a retina kijelző kezeléséről. Ha Windows az elsődleges, inkább vennék arra készített gépet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36014) Ragnar95 válasza TigerCat (#36013) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk a legtöbb wines géphez képest winnel is jobb a MacBookok üzemideje. De az OSX-es üzemidőhöz képest valóban gyengébb a windowsos.
Én sem vennék amúgy MacBookot, ha csak Windowsra kéne gép. Ha már MacBookot vesz az ember, akkor max virtuális gépen érdemes wint futtatni a pár specifikus wines app miatt, amit használnia kell.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36015) TBMC válasza Peetey91 (#36008) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm! :B :K

markbellus.hu 

(#36016) csab2 válasza tomtom9 (#36009) üzenetére


csab2
veterán

FullHD lazán átmegy.
Igaziból Mac-en nem kell állítani semmit. Összedugod és kész.
Lehet tükrözni a kijelzőt, és lehet kiterjesztett kijelzőként használni.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#36017) r4z válasza SidCorky (#36012) üzenetére


r4z
nagyúr

A Win10 jobban skálázódik már? Tud bánni ezzel a nagy felbontással a kis kijelzőn?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#36018) TBMC válasza r4z (#36017) üzenetére


TBMC
addikt

jol banik vele, viszont retina laggok iszonyatosan elojonnek win alatt sajnos. pl office tekinteteben nagyobb excel fileok megnyitasa, gorgetese eleg katasztrofalis tud lenni. De egyeb helyeken is elojon sajnos.

ha 24/7 wint szeretnel futtattni, erdemes lehet alapbol win konfigos gepet nezni. viszont ha csak kieg.kent neha virtualban hasznalnad, ugy egesz kenyelmes-elviselheto szvsz.

:R

szerk: CyborGabe-nak valaszolvan :B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#36019) SidCorky


SidCorky
senior tag

Akkor úgy néz ki, mégis a Dell lesz. Az akksiidő nem zavarna, főleg hálózatról lenne használva, a retina felbontástól félek én is winen.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#36020) TigerCat válasza SidCorky (#36019) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A retina még OS X alatt is gáz néha, de nagyságrendekkel jobb, mint Windows-on. Szerintem kell még egy-két év, hogy kiforrja magát és a hardverek is kényelmesebben kezeljék. Nem szerencsés, ha az erőforrások java része a rendszer alap működtetésére megy el, márpedig a retinára igazított tartalom fel-le konvertálása szerintem nem túl szerencsés a sima MacBook esetén, amiben igencsak harmatos processzor van...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36021) tomtom9 válasza csab2 (#36016) üzenetére


tomtom9
tag

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a 4k is menne vele? Köszönöm

(#36022) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

Olyan problémám van, hogy mostanában eldobja a laptopom a wifit. Amikor eldobja, akkor nem is tud visszacsatlakozni vagy 5 percig annak ellenére, hogy látja is a wifi hálózatot és internet is van (más eszközön ilyenkor hibátlanul van net). Valamint netezés közben (Chrome) egyszer gondol egyet és az összes oldal "Ajjaj" üzenettel összeomlik.

Mitől vannak ezek a hibák? Ahogy olvasgattam, Yosemite és El Capitan alatt is szenvednek a Mac-ek wifivel.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#36023) Kommy válasza RocknRoller (#36022) üzenetére


Kommy
veterán

Próbáld meg azt, hogy átrakod másik csatornára a wi-fi-t

(#36024) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Telefon csere után noti cserén gondolkodom. iPhone 6s plussz telefonom mellé szeretnék egy Apple Notit vásárolni. Filmnézésre, internetezésre és torrentezésre lenne használva.
Max. 300k szánnék a dologra.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#36025) TheMarci válasza Xeon7 (#36024) üzenetére


TheMarci
addikt

Aprók között nézegess, ennyiért kapni idei, tavalyi Airt, vagy pár éves Prot.

Do You Dream?

(#36026) TigerCat válasza Xeon7 (#36024) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Újat ennyi pénzért nem kapsz, de az aprón érdemes körülnézni. Két-, maximum hároméves retinás gépeket nézegess, vagy kicsit fiatalabb Air-t 8GB RAM-mal, 256-os SSD-vel. Ez alá én nem adnám...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36027) r4z válasza TigerCat (#36026) üzenetére


r4z
nagyúr

Annyit még hozzátennék, hogy 8GB-ost Airt elég nehéz lesz levadászni, fehér holló kategória itthon.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#36028) EczkE válasza TigerCat (#36026) üzenetére


EczkE
addikt

Nekem ezekre a feladatokra tokeletesen eleg az alap Air is. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#36029) TigerCat válasza EczkE (#36028) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oké, ahogy érzed...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36030) KMan


KMan
őstag

Azt hol tudom megnezni, hogy az SSD-bol mennyit zabal a Mail app? Kezd egyre nagyobb lenni az "egyeb" :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#36031) metju


metju
tag

Sziasztok!
2011 early MacBook Pro-m elég gyakran elkezd gondolkodni és várakoztatni olyan egyszerű műveleteknél is mint pl. Safariban új oldal megnyitása, vagy egy egyszerű Word doksi megnyitása... Szerintetek mi lehet ennek az oka? 8 gb ram van a gépben, i5-ös processzor és egy Kingston Sv300-as SSD. Úgy érzem nem lenne indokolt az ilyen cselekvés és egyre bosszantóbb. Van ötletek, hogy mivel tudnék tenni ellene?

(#36032) TBMC válasza Xeon7 (#36024) üzenetére


TBMC
addikt

320korul vannak ujonnan idei airek.
megfelelo lehet szamodra, avagy ahogy fentebb irtak a sracok, hasznaltak kozott is nezelodhetsz.

:R

markbellus.hu 

(#36033) Ragnar95 válasza KMan (#36030) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Diskwave pl

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36034) csab2 válasza tomtom9 (#36021) üzenetére


csab2
veterán

Fogalmam sincs. A tévém csak FullHD. Az egész 4K dolgot baromságnak tartom.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#36035) csab2 válasza Xeon7 (#36024) üzenetére


csab2
veterán

10 hónapos ingyen hitel. Én ezt venném.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#36036) csab2 válasza TigerCat (#35900) üzenetére


csab2
veterán

Én meg pont azt gondolom így egy év Mac használat után - szigorúan csak szórakozásra és alapszinten használva a lapost - hogy egyszerűbb/praktikusabb a Mac tapipadja. Pl. 3 ujjas jobbra-balra és föl-le suhibntás. Állat. Ezeket most már viszonylag sokat használom. Próbálom magam rászoktatni a tapipadra, mert annyira jó.

Ui.1.: Tetszik a konfigod. mindig ilyen rend van? :)
Ui.2.: Jobb oldalt a monitor mellet mi az a fekete almás doboz?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#36037) Ragnar95 válasza csab2 (#36036) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Használati élményben mindenképp verhetetlen a MacBookok touchpadje, főleg ha hozzáad az ember még pár saját funkciót a gyári palettához, sok helyzetben megúszhatóak a bonyolult billentyűkombinációk/adott menüpont keresgélése a kurzorral.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36038) Hege1234


Hege1234
addikt

a hiba hogy valamikor tölti a gépet valamikor nem továbbra is fennáll .... (2007 mac pro)

Szombathelyen tudnátok ajánlani egy megbízható szerelőt ?

vagy fel kell küldenem Budapestre ?

írták még hogy az smc reset segíthet
az mit csinál ?
sleep módban is működik vagy mindenképp kell hozzá a shutdown ?

köszi!

(#36039) TigerCat válasza csab2 (#36036) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én egy percig nem állítottam, hogy a tapipad rossz, vagy nem praktikus, éppen ellenkezőleg. Tényleg jó és a rendszerrel együtt óriási élmény használni.

Azonban nekem fáj tőle a kezem. Mint ahogy a Magic Mouse-tól is, mert egyik sem arra való, hogy napi 8-10 órában használjam. Egy pontos, jól bekonfigurálható egérre van szükségem, ami kényelmes.

Igen, jellemzően ilyen rend van, bár a kávés bögrém a bal kezemnél szokott lenni. Leszámítva, amikor hardkór informatikai problémákat kell megoldani. Olyankor ez a helyzet:

Az egy külső RAID tömb. USB3-as, 2-lemezes cucc. Most RAID0-ban megy és a monitorra van dugva, így mindig kéznél van és gyors mit a villám. A matricát egy kollégám ragasztotta rá, amikor megtalálta a csomagban... :-)

Ja, ma érkezik a Razer DeathAdder Chroma. Rettentő kíváncsi vagyok, miként muzsikál majd. Tegnap estére már annyira fájt a kezem, hogy ránézni sem tudtam a gépemre...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36040) TBMC válasza TigerCat (#36039) üzenetére


TBMC
addikt

Vegul marad a kabeles eger? Meselj majd milyen az uj dth chroma, kivancsi vagyok nagyon. En most az uj mambaval szemezek, gondolvan lecserelem a regebbi mambam, de elegge durca az ara :d

markbellus.hu 

(#36041) TigerCat válasza TBMC (#36040) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amint megjön, nekiesek.

Mamba van a cégnél, kollégám tolja vele az Excelt. Azonban a héten kaptunk egy újat, mert megadta magát a gördítőkerék. Nem rossz, nem rossz, mondhatnám vérprofi cucc, ennek ellenére különösebben nem jött be. Vezeték nélkül szerettem volna használni, de laggolt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36042) csab2 válasza TigerCat (#36039) üzenetére


csab2
veterán

Persze, értem. Ezért is írtam, hogy én csak alap számítógép felhasználó vagyok (nagyon alap).
Azért durván nyomod! :) 3 gépen egyszerre. :)
Ha nem vagyok indiszkrét informatikus vagy?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#36043) TigerCat válasza csab2 (#36042) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amúgy a kérdés valóban érdekes...

Rettentő kíváncsi lennék azoknak a véleményére, akik egész nap a Magic Trackpad-et, vagy Magic Mouse-t használnak, hogy mennyire kényelmes, mennyire pontos, mennyire hatékony.

Mert azt nem hiszem el, hogy egy szimpla, vagy akár dupla 27-es Thunderbolt kijelzőn a kurzor toszogatása az ujjammal, különösebben elősegítené a produktív munkát. Ezen kívül állandóan, az érintésérzékeny felület felett lebegtetni az ujjamat sem túlzottan komfortos, nem beszélve arról, hogy egy kis gombot eltalálni tapipaddal, jóval nehezebb.

Ilyen téren a Windows sokkal jobb, hiszen mindez fel sem merül. Rányomom az egeret és működik. Pontosan, határozottan, jól. Azonban ott meg a touchpad rém gyenge... Nincs tökéletes rendszer.

Nem, nem vagyok informatikus. Csak én kezelem a céges gépeket, hálózatot, stb. Érdekel a téma, következésképpen így alakult. És igen, van amikor két gép is kevés... :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36044) mZoleee


mZoleee
senior tag

olvasgatom ezt a Jetdrive lite-os meg a Nifty minidrive-s cuccost.. de egészen pontosan mire is jó ez?
+ háttértárnak gondolom kevéske mert még is csak memkártyáról van szó.. szóval csak Time Capsule backupnak lenne érdemes használni?

(Macbook Pro 2014 MID - 13")

[ Szerkesztve ]

(#36045) Peetey91 válasza mZoleee (#36044) üzenetére


Peetey91
senior tag

Én plusz háttértárnak használom. 128 gigás alapból a MBP-m, valamint benne van egy 128-as Jetrive. Utóbbin tárolok képet, videót, ide ment a Spotify és a Fotók alkalmazás is és játékot is futtatok róla. Külső vinyón meg az olyan adatokat, régi képek, filmek stb amikor csak alkalomadtán használok.

(#36046) mZoleee válasza Peetey91 (#36045) üzenetére


mZoleee
senior tag

Ahha.. értem! :)
És melyiket érdemesebb használni, a Jetdrive lite-ot vagy a Nifty Minidrive-ot?
Gondolok itt az élettartamra, gyorsaságra (írás/olvasás)..

(#36047) Peetey91 válasza mZoleee (#36046) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ha jól tudom a Nifty Minidrive lényegében csak egy adapter, attól függ milyen kártyát helyezel bele.

(#36048) mZoleee válasza Peetey91 (#36047) üzenetére


mZoleee
senior tag

áhh értem.. akkor egy ilyen JetDrive Lite-ra igényt fogok tartani.. gondolom a 128 gigás ssd mellé elég a 128as verzió.. bár ha jól olvastam, nagyobbat nagyon nem is támogat a gép

(#36049) Peetey91 válasza mZoleee (#36048) üzenetére


Peetey91
senior tag

128-as a max igen. :)

(#36050) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Magic Mouse vs. Magic Trackpad vs. Egér

Egeres tortúrámon felbuzdulva, kíváncsi lettem, ki-mivel használja a Mac-et. Trackpad-del, vezetékes egérrel, vezeték nélkülivel, Magic Mouse-szal, stb. Ezért kedves fórumtárs, szeretnélek megkérni, hogy töltsd ki az alábbi kérdőívet.

Összesen 3 kérdés, kb. 1 perc az egész...

(a kérdőív Google dokumentumokkal készült, bejelentkezés nem szükséges hozzá, teljesen anonim, személyes adatokat nem rögzít)

Kattints ide a kérdőív kitöltéséhez!

Néhány napon belül megírom az eredményeket...

Köszi!
TigerCat

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.