Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) madgie válasza mave13 (#97999) üzenetére


madgie
titán

Ó, de kéne egy ilyen, beépített 1 terás SSD-vel, normális boltból, nem indiegogo kívánságlistán :DD

(#98002) kopogo


kopogo
tag

Helló érdeklődnék valaki felrakta már az új frissítést (kb 2,5 GB).
Tapasztalat újdonság?
macbook air m1 -re?

(#98003) Morph33 válasza kopogo (#98002) üzenetére


Morph33
tag

Szia!

Ha arra gondolsz, ami kb 1 hete jött ki, akkor én igen, szintén Macbook Air M1.

Semmi változást nem vettem észre, bár előtte 2 nappal vettem a gépet, és ez életem első macOS gépe, úgyhogy még ismerkedünk. ;-)

[ Szerkesztve ]

(#98004) Thusor válasza Morph33 (#98003) üzenetére


Thusor
őstag

Pár nappal ezelőtt is volt frissítés. 1-2 hete jött ki a 11.5.1, most pedig a legutolsó a 11.5.2, de nagy változást nem sikerült felfedeznem benne. Ha jól emlékszem akkor csak bugok javítását írták benne.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#98005) kerobi válasza kopogo (#98002) üzenetére


kerobi
senior tag

En is felraktam, semmit kulonoset nem vettem eszre. Elobb utobb ugyis frissiteni kell szoval en megtettem.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#98006) TigerCat válasza Thusor (#98004) üzenetére


TigerCat
nagyúr

MBP M1, dettó. Minden oké.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#98007) kerobi


kerobi
senior tag

Szerintetek VLC vagy IINA? Mindketto silicon supporter mostmar. Nekem a VLC simabbnak tunik, de lehet csak a kepzeletem jatszik. Az IINA viszont egyszeru es veszett gyors. Nem tudok donteni :)

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#98009) Thusor válasza kerobi (#98007) üzenetére


Thusor
őstag

IINA-t megy nem próbáltam soha sem. Én személy szerint mindig is VLC-t használtam. Linuxot, Windowson és most MacOS-en is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#98010) rjg válasza Thusor (#98009) üzenetére


rjg
őstag

Én a VLC-t váltottam IINA-ra, két-három éve, de tényleg ízlés kérdése.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#98011) KrAt


KrAt
veterán

Koszonom mindenkinek a segitseget, epp most telepul ujra a BigSur egy 2013 late retina 13" Pro-ra. 8/256, magyar, szamlaval igazolt vasarlas, dobozos, karcmentes, csak a tolto van megtorve toben (ezzel mit lehet csinalni? csere?), mindez 125k :)

(#98012) hszilard666 válasza KrAt (#98011) üzenetére


hszilard666
veterán

Huuuu az szuper gép! Gratu! Volt olyanom, imádtam! Most is majdnem olyat vettem, de minden fillér és minden gram számított súlyban szóval egy 11” es air lett a befutó.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#98013) mave13 válasza KrAt (#98011) üzenetére


mave13
őstag

Jó vétel, grat!
Remélem sok örömöd lesz benne.
Ha meg van törve a töltő, ahelyett inkább vegyél másikat. Legalábbis én nem szórakoznék vele, nehogy valami gondot okozzon. Még akkor is 140 környékén vagy...

Ahogy nézem, van töltő is egyben, meg kábelt is lehet hozzá venni, ha szétkapod a töltőt...

Icewolf || kósza ||

(#98014) r4z válasza KrAt (#98011) üzenetére


r4z
nagyúr

Az nagyon jo vetel volt, gratula.

Cserelheto csak a kabel is, de mivel ragasztott a tolto haza, ezert valoszinuleg nem lesz olyan passzentosan osszerakva utana, mint eredetileg volt. Ha ez nem gond, csereltesd nyugodtan.

Komplett toltobol sok a masolat, a 220 feloli csatlakozo alatti sorozatszambol lehet kiszurni oket. Eredetinel kozvetlenul a mezobe van nyomtatva a szam, masolatnal matricazni szoktak.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#98015) Pxs


Pxs
aktív tag

Mennyire jó az M1 MBP billentyűzete komolyabb gépelésre?
Fordító vagyok, és fontos lenne tudnom vétel előtt, eddig ThinkPadeket használtam munkára, azon nagyon jók a billek.

Illetve, teljes fényerőre rakva az M1 MBP használható még munkára közvetlen napsütésben?
Azt tudom, hogy az Airhez képest +100 nitet tud, de a gyakorlatban ez hogy fest?

Köszi :)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#98016) fogtunder válasza Pxs (#98015) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pontosan melyik Thinkpad? a mostani szériák szintjét hozza, sőt, a T490-nél jobb is (bár ez erősen egyéni), de egy T400-at nem, sőt a T430-at se. laptop viszonylatban kifejezetten jó szerintem, ha meg tudsz barátkozni a rövid leütési úttal, amúgy a nyomáspontja, érzete jó, minimális flex van csak benne (ebben is jobb, mint a T490).

én azért ettől függetlenül, ha sokat kell írni, inkább rádugom a megszokott mechát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#98017) TigerCat válasza Pxs (#98015) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szabi alatt másfél hete kint ülök a teraszon, teljesen jó, gépelésre is nagyon szeretem. Ebben a melegben tökig érő napsütésben nyilván nem nagy élmény, de olvasható és látható minden. A diófa alatt perfekt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#98018) Pxs válasza fogtunder (#98016) üzenetére


Pxs
aktív tag

Köszönöm! :) ThinkPad Yoga 12/S1, illetve X220 (utóbbival nyilván egyik mostani sem versenyezhet bill. terén).

Szövegkijelölés mennyire gyors/precíz a trackpaddel?
A TrackPoint hiányozni fog a TP-hez képest, de remélem, meg tudok ezzel barátkozni, mert amúgy baromira tetszenek az extra funkciói.

Illetve, a 18-20 óra akkut tényleg hozza átlagban?

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#98019) Pxs válasza TigerCat (#98017) üzenetére


Pxs
aktív tag

Szintén köszi, fontos szempont lesz! :)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#98020) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen dokkolót: [link]
Szépen teszi a dolgát, de ha külső monitoron beállítom a 4k/60Hz/HDR kombót, akkor eléggé melegszik. Normális dolog ez :F

Psn ID: sefter_hun

(#98021) Thusor válasza Pxs (#98018) üzenetére


Thusor
őstag

Simán hozza a 18-20 órát az M1. Elsősorban a kijelző fényereje a gyengéje. Ha nagyon magasra veszed akkor sokkal jobban merül az akkumulátor. 3-as fényerőn hozza kb a 20 órát. Alacsonyabb fényerőn többet, de akkor már nagyon sötét a kijelző. Fele fényerőn hoz kb 13-14 órát.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#98022) Thusor válasza Sefter (#98020) üzenetére


Thusor
őstag

Igen, teljesen normális. Nekem is melegszik ha használom a HDMI csatlakozóját.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#98023) fogtunder válasza Pxs (#98018) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Yogat nem ismerem, de ez ránézésre T440 billentyűzet, azzal kb pariban van, a leütési út rövidebb, ez hamar szokható. amúgy menj be egy Media Marktba, ott meg tudod nyomogatni, de szerintem elégedett leszel vele.

én a Trackpointot világ életemben utáltam, mondjuk egy szűk repülőgép ülésben jól tud jönni, amúgy nekem kényelmetlen és inkább útban van, mint hasznos. az Apple trackpad viszont ég és föld egy átlag Win gép trackpadjéhez képest, nagyon sok éve reszelgetik, egyedül ergonómiai szempontok miatt használok inkább egeret helyette, ha egyszer kipróbáltad, utána minden más vacak.

akkuidőben, ha csak szövegszerkesztésre használod és nincs feltolva maxra a fényerő, simán meglehet ennyi üzemidő, viszont azt is fontos hozzátenni, hogy ha az adott alkalmazás nincs M1-re optimalizálva, akkor a Rosetta is bele tud harapni, de azért a szövegszerkesztés nem hiszem, hogy nagyon megterhelné. és amúgy így is majdnem annyit tudok vele Cities Skylinesal játszani, amennyit irodai melóval a T490 bír.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#98024) tboldi válasza fogtunder (#98023) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyetértek trackpoint/tapipad ügyben, nemrég óta van egy X230-am, elég bénácska mindkettő a 2017-es 15" MBP hatalmas trackpadjéhez képest, de még a korábbi 2015-ös 13" MBA-mé is sokkal-sokkal jobb volt a ThinkPadénél. :K

[ Szerkesztve ]

(#98025) fogtunder válasza tboldi (#98024) üzenetére


fogtunder
nagyúr

volt az asszonynak egy C2D Macbookja anno, már akkor bőven messze leléptek mindenkit Win vonalon. azóta persze volt ott is fejlődés, de a nagy része ennek az előnynek szoftveres és a szegmentált piac miatt soha senki nem fektetett akkora energiát a tökéletesítésébe, mint az Apple. vannak amúgy ott is jobb megoldások, de én olyannal még nem találkoztam, ami a közelébe érne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#98026) waccamár


waccamár
senior tag

fú megőrülök :D felcserélődött az í és a 0. Rámentem a billentyű beállításokra, megnyomtam a billentyűzet típus megadása gombot. Kiírta, hogy nem ismerhető fel a külső bill, végigmentem a folyamaton, megnyomtam a bal shifttől jobbra eső bill-t, ahogy kérte... aztán most nem tudom visszacsinálni :D hiába kattintok újra a billentyűzett0pus módosítása gombra, nem csinál semmit... heeelp pls :D

(#98027) fogtunder válasza waccamár (#98026) üzenetére


fogtunder
nagyúr

[link]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#98028) i400 válasza Pxs (#98018) üzenetére


i400
senior tag

Volt pár Thinkpadem de a mindenkori csúcs a T42p NMB billzete. A 2015 13" rmbp billzete nagyon bejött az alatt a kis idő alatt amíg használtam, most pedig 2020 13" mbp van a rövidebb út a max ami feltűnik de ugyanolyan jó használni! Jóval kevesebbet ütök mellé mint más korábbi gépeimen (óriási kezeim vannak :DDD )

Trackpointban a TP az etalon, imádtam vele dolgozni, én is fáztam a touchpadtől, de rá kellett jönnöm, hogy egyáltalán nem kell mert almáéknál MŰKÖDIK! :)

Szerintem egy media marktos pár perces nyomkodás alatt már sokminden kiderül!

(#98029) waccamár válasza fogtunder (#98027) üzenetére


waccamár
senior tag

omg köszönöm ezt el is mentettem jegyzetbe!

(#98030) fogtunder válasza waccamár (#98029) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nincsmit, én is megszívtam ezzel rögtön az első nap.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#98031) KrAt


KrAt
veterán

Köszi mindenkinek, egyelőre ismerkedünk, még távol vagyunk egymástól, de közeledünk :)

Amit felfedeztem:
- akksi 1000+ ciklusos, ezt tudtam, egyelőre 1+ óra használat után 70% maradt, Coconut szerint 63% a kondíciója, egyelőre párszor merítem, lássam mi a helyzet
- viszont szerintem sosem volt szétszedve, így egy pasztázás egy tisztítással tuti ráfér. Na viszont P5-ös csavarhúzóm nincs. Honnan tudnék beszerezni itthon, nem heroin áron? :)

(#98032) blscrn


blscrn
tag

Ha már előkerült a billentyűzet téma, szerencsére van lehetőségem összehasonlítani a Magic és a Butterfly keyboardot napi használat során, fejlesztési célokra, ha esetleg valaki kíváncsi erre.

Valószínűleg szinte egyedül leszek ezzel a véleménnyel, de a Butterfly-t egyáltalán nem olyan rossz használni, mint amennyire tartottam tőle, amikor hozzám került a másik MBP. Akár a Magic-et el is cserélném erre, ha (és itt jön a gond) tökéletes lenne, ugyanis néha dupláz. :)

Mindenesetre, szerintem ha az Apple meg tudta volna csinálni a Magic-et rendesen, én azt választanám (ha lehetne), így csakis a Butterfly, bármennyire is tetszik a Magic.

[ Szerkesztve ]

(#98033) Pxs


Pxs
aktív tag

Mi a gond a Magiccel?

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#98034) blscrn válasza Pxs (#98033) üzenetére


blscrn
tag

Abszolút semmi, teljesen tökéletes, csak talán nekem jobban tetszik a rövidebb leütési út, és kattogósabb hang. De lehet csak az újdonság miatt, a Magic-et már megszoktam. :)

[ Szerkesztve ]

(#98035) marsu. válasza blscrn (#98032) üzenetére


marsu.
senior tag

Butterfly billentyűzettel inkább az volt a baj, hogy viszonylag könnyen és nagyobb számban tönkrement, nem a feeling volt a rossz.

(#98036) blscrn válasza marsu. (#98035) üzenetére


blscrn
tag

Sajnos igen... Voltak annak idején olyan vélemények is, hogy rossz rajta gépelni, mert rövid utakon mozog, és ezen kívül hangos. 2018-tól már ha jól tudom, a javított változat van bennük, ami már halkabb elvileg.

(#98037) i400 válasza KrAt (#98031) üzenetére


i400
senior tag

P5/TS4 1.2mm kell neked [link]

(#98038) Friczy válasza marsu. (#98035) üzenetére


Friczy
senior tag

Valószínűleg ízlés dolga is, nekem a butterfly kifejezetten kényelmetlen volt, a Magic sokkal inkább kézreáll. Biztos sokat használok hosszabb úttal rendelkező billentyűzeteket, és ahhoz szoktam hozzá.

(#98039) Head88 válasza KrAt (#98031) üzenetére


Head88
addikt

Az a 63%-os kondíció nem túl bíztató. Ilyen állapotnál hajlamosak a rohamszerű gyengülésre.

(#98040) KrAt válasza Head88 (#98039) üzenetére


KrAt
veterán

Tudom, úgy kerestem notit, hogy ha kell, majd az akksicserét elintézem én, az itt olvasott sok utángyártott akksi kritika után legalább tudom mi kerül bele :) (valszeg az ifixit-es fog majd bekerülni, úgy olvastam, a retina akksijuk jó)

Eddig 3+ óra után még 20% maradt benne, egyelőre pont jó így, hurcolni amúgy is keveset hurcolom, ameddig nem púposodik fel, addig gáz nincs.

Addigis egy csavarhúzót kell kerítenem, biztos, hogy kell pucolni.

Pasztából van valami kritérium, vagy a sima fehér jó?

(#98041) vadászcsiga válasza KrAt (#98040) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Big Sur eléggé szívja az akksit, lehet jobb értékeket érnél el egy alacsonyabb verzival.

(#98042) Head88 válasza KrAt (#98040) üzenetére


Head88
addikt

Találtam egy olyan magyar üzletet ahol az eddigi tapasztalataim alapján minőségi utángyártott akksikat árulnak. fixshop.hu

(#98043) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Kezd belassulni az Macbook Pro laptopom.
Szerintem ráférne egy teljes tiszta újratelepítés.
Tudnátok ehhez tanácsot adni? Pendrive-al kell telepíteni vagy más megoldás van? Melyik a jobb?
Első macOS telepítésem lesz.

Köszönöm szépen.

(#98044) Head88 válasza kipser (#98043) üzenetére


Head88
addikt

A pendrive-os telepítés gyorsabb mint az internet recoverys. Én ezt javaslom. A fenti összefoglalóban megtalálsz mindent részletesen.

(#98045) vadászcsiga válasza kipser (#98043) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Apple honlapján minden segítséget megkapsz [link]

(#98046) kipser válasza Head88 (#98044) üzenetére


kipser
junior tag

Érdembeli különbség van a kettő között? Teljes lepucolt rendszert szeretnék. Ha a pendrive jobb akkor elszaladok venni egyet. Most nincsen nálam sajnos.

(#98047) Head88 válasza kipser (#98046) üzenetére


Head88
addikt

Az internet recovery és a pendrive telepítésnél is ugyanúgy meg tudod csinálni a teljes telepítést. Telepítő elindul, lemezkezelő megnyit, (nézet/összes eszköz megjelenítése) itt törlöd a container-t (tároló1), utána lemezkezelőből kilépsz és indítod a telepítést.

Ha pendrive-ról csinálod akkor nem függ a telepítés sebessége a net kapcsolat sebességétől.

(#98048) kipser válasza Head88 (#98047) üzenetére


kipser
junior tag

[2021] How to Reset Mac to Factory Settings (Erase HD) - YouTube

A videóban látott eljárás tökéletes? :R

(#98049) Alex91 válasza kipser (#98048) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , le van itt irva…

ja, mar mas is linkelte…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98050) kipser válasza Alex91 (#98049) üzenetére


kipser
junior tag

A videóban benne van a lemez törlés is. Ezért kérdeztem rá.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.