Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Ragnar95 válasza #33846528 (#33100) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az mindenképp jó ár, itthon 470k.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33102) KMan válasza madle (#33096) üzenetére


KMan
őstag

iCloud csaladi megosztassal lehet tartalmakat megosztani.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33103) teguran válasza #33846528 (#33100) üzenetére


teguran
tag

Koszi a tippet! nem all messze a dolog, mert nemet foldon elek. Bar az ar nem versenykepes az itteni apple store-ral, miszerint aktualis egyetemi hallgato akar 12% (pl a TU-Technische Universität) engedmenyt + egy ajandek beats solo 2-t kap. Itt az alapmodell ara 1449€, ami 310es arfolyamon atszamitva ~ 450e, otthon pedig 470e. Es ha levonbod a 12%ot, 395e kijossz egy beatsel ajandekba.

(#33104) randras


randras
veterán

Előreláthatólag mennyi ideig fog szüttyögni ez a csodás program ebben az állapotban, és utána meddig tart még, mert 20 perce ugyanazt írja...

(#33105) vasi89


vasi89
addikt

Ébresztés után nekem egyre tovább labdázik a safari. Utóbbi 2-3 hónapban kb csak netezésre használom a gépet szoval valamelyik frissítés óta ilyen de idegesítő h ennyi pénzért egyre rosszabb a rendszer. Nagyon remélem a kapitány már tényleg jó lesz....

[ Szerkesztve ]

(#33106) pana0017 válasza vasi89 (#33105) üzenetére


pana0017
senior tag

Safariból most már nekem is kezd elegem lenni. Sokszor cmd+q kell, átmenetileg javul tőle a helyzet.

(#33107) Ragnar95 válasza vasi89 (#33105) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Yosemite megjelenése óta egyre rosszabb kb a Safari :(
Én is nagyon remélem,h nem csak sebességben, de memóriakezelésben is visszaáll minimum a Mavericks szintje a Kapitány alatt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33108) megema válasza Ragnar95 (#33107) üzenetére


megema
őstag

Erre egyelőre nem sok esélyt látok. Public beta 3-ban még mindig nem üríti a memóriát. :( Nálam mondjuk annyira nem vészes, 3 GB fölé még nem ment a memóriahasználata.

De legalább azt az idióta állapotsort megcsinálták. Most már nem foglal helyet, URL pop-up lett belőle, úgyhogy egy kiegészítővel kevesebb kell.

[ Szerkesztve ]

(#33109) Ragnar95 válasza megema (#33108) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez elég rossz hír akkor :(((
Egy ekkora hibát azt sem értem, hogy a francba nem sikerült a 10.10.1-ben javítani, nem az,h a 10.11 public beta 3-ban sem :W

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33110) janston


janston
aktív tag

Üdv!

Ez tényleg létező hiba Macbook Pro-nál?

(#33111) megema válasza Ragnar95 (#33109) üzenetére


megema
őstag

Sajnos elég sok hiba nem tűnt fel eddig nekik. Bár azért látszik javulás, pár Yosemite bug és grafikai szépséghiba eltűnt. Ha az El Capitannal megjelent hibákat javítják a hivatalos kiadásig, akkor azért nagyon nem fogok panaszkodni.

(#33110) janston: Ha a "Staingate"-re gondolsz, akkor még nem is hallottam róla az említett 2013 late rMBP tulajaként. Most lesz 1.5 éves a gép.

(#33112) lugosi válasza Ragnar95 (#33107) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam már Mavericks alatt elkezdte pl azt, hogy random módon gmail webes felületén a mellékletet vagy le tudom tölteni vele, vagy nem.
Ezért tartok egy chrome-ot a gépemen, hogy ha gmail-ben melléklet jön, le tudjam menteni, röhej, szégyen stb. :W

(#33113) tDr1v3r válasza megema (#33111) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Amennyi hibát javítottak, annyi jött elő... a framerate okés lett már, de a rendermotor sokszor rosszul működik, valamit nagyon elrontottak a framebufferen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33114) KMan válasza Ragnar95 (#33109) üzenetére


KMan
őstag

Ez azert eleg rohejes, hogy netto 400-600k egy gep es nem lehet vele rendesen netezni :F :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33115) TigerCat válasza megema (#33108) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tehát erre már nem lesz szükségem?
Minimal Status Bar
Mondjuk elég jól működik, de ha gyárilag tudja majd amit a konkurensek kb. 3-4 éve, az jó hír...
;]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33116) megema válasza tDr1v3r (#33113) üzenetére


megema
őstag

Nekem grafikai gondom nem igazán van. Néha előfordul retina kijelzőn a régóta meglévő pixelcsík beragadás, de amúgy rendben van. Néha egy kicsit lassabbnak tűnnek az animációk, aztán magukhoz térnek. Photosban viszont pixeles egyik-másik fotó, ha lapozgatok köztük. Ha az adott fotót nagyítom ki (Space), akkor viszont nem.

(#33115) TigerCat: Megoldás volt, csak nem elegáns. :DDD Az állapotsoron kijelezte az URL-t, csak ezért ugye ne foglaljon helyet a képernyőből. Én az Ultimate Status Bart használtam, az nem volt valami profi. HTML+JS alapú, így linkre kattintás után való görgetéskor elmászott, amíg be nem töltött az új oldal.

Ilyen az új állapotsor:

Amúgy teljesítményre is jobbnak tűnik a Safari. Javult a görgetés pl. Facebookon. PDF görgetés is sokkal jobb. Megtekintőben még jobb lett. Bár a 70 MB-os tisztán fotókból álló bútorkatalógus még mindig durván megakasztja, strandlabdázik. A sima PDF-ek viszont vaj simák.

[ Szerkesztve ]

(#33117) TigerCat válasza megema (#33116) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, ez talán jó lesz. Legrosszabb esetben marad a kiegészítő... (ami egyébként tényleg faszagányos)

Egy érdekesség:

Egy alkalmazás adatlapján az App Store-ban megjelenik a "Frissítés" gomb, de a frissítések oldalon és a vásárlásoknál sem mutatja, hogy frissítenem kellene. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33118) tDr1v3r válasza megema (#33116) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Erre gondolok.

Egyébként máshol is produkálja, a Kinjás oldalakon (Safari-ban) egy fekete doboz jelenik meg valamiért (újratöltés után eltűnik), Facebook-ok a három jelzőpontnál is valamiért feketén rajzolódik ki a körvonal néha és szokott a Dock-on is lenni pár fura hiba, de az ritkábban.

Biztos nem hardveres hiba.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33119) TigerCat válasza tDr1v3r (#33118) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam ezek sosem jöttek elő.
A fotóknál egyszer-egyszer szinkronizálási problémám volt, de más nem nagyon...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33120) tDr1v3r válasza TigerCat (#33119) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Gondolom nem El Capitan-t használsz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33121) TigerCat válasza tDr1v3r (#33120) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaaa, hogy a kapitány?!
:N

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33122) megema válasza tDr1v3r (#33118) üzenetére


megema
őstag

Ez azért durva. :Y Nekem semmi ilyen sincs Iris 5100-zal. HD4000, ugye?

(#33123) tDr1v3r válasza megema (#33122) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Yup.

Se Windows 10, se Yosemite alatt nem produkál ilyet a gép. Rengeteg ilyen van... a háttérképválasztó a desktopról indítva fekete belső kerettel indít (reprodukálta más is MacRumors-on szóval nem egyedi), van egy csíkozós az asztalváltásnál is (erre van workaround, talán a monitoronkénti különválasztás kikapcsolása, egyébként sokaknál előjön), de a nálam tapasztaltba még nem futottam bele egyik fórumon sem. Igaz nem is néztem bele 5 percnél tovább egyik topikba sem...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33124) salp59 válasza Ragnar95 (#33099) üzenetére


salp59
csendes tag

Köszönöm,kiprobálom,bár az elözö is nagyon bejön.

(#33125) KMan


KMan
őstag

Ez nekem csak most esett le, hogy akkor az uj Macbook ilyen kulso akksirol toltheto?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33126) Ragnar95 válasza KMan (#33125) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban, végre nem kell megkerülni a MagSafe-et és megoldható a külső akkus töltés is.
Ráadásul elvben csak 5300mAh-s az akku, szóval egy közepesen nagy külső akkuval simán megduplázható a kapacitása.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33127) KMan válasza Ragnar95 (#33126) üzenetére


KMan
őstag

Zsir, akkor dupla annyit lehet vele Face-ezni :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33128) madle válasza KMan (#33102) üzenetére


madle
őstag

Köszi!
És a családi megosztást, ha bekapcsoltam, beírtam a kedvezményezett ID-t, akkor ő majd csak szépen le tudja tölteni iCloudból? Nem kel neki küldözgetni külön?

(#33129) KMan válasza madle (#33128) üzenetére


KMan
őstag

El kell fogadni a meghivot amit kuldtel. Elvileg meg fog neki jelenni egy kis felhocske ikon, amire ha rakattint ne tudja tolteni extra koltsegek nelkul. Legalabbis iPhone appokat mi le tudunk egymast kozott, iTunes zenetartalmat meg nem probaltam... :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33130) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Miért van az hogy az Apple.hu oldalon a MacBook szeriakhoz tudok kis millió nyelvű billentyűzetet választani, de mondjuk a holland Apple oldalán véletlenül sem tudok magyart?
Jelenleg itt tartozkodok, lehetséges hogy egy biztosabb forrásból akarom majd beszerezni, arról nem is beszélve hogy itt meg valamivel olcsóbb is az afa miatt.
Koszi.

yo

(#33131) r4z


r4z
nagyúr

Be lehet állítani valahogy, hogy bizonyos Wifi hálóknál (mobil hotspot) spóroljon az adatforgalommal a rendszer?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33132) Ragnar95 válasza kenny123 (#33130) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már nem azért, de logikusan végiggondolva, külföldön ki a franc akarna magyar billentyűzetes gépet venni akkora mennyiségben,h megérje az Apple-nek oda kiszállítania az adott modellt, ha valaki rendel épp olyat? :U
Amúgy ahogy nézem, országonként változik a kínálat billentyűzetek tekintetében, gondolom mindenhol azokat árulják, amikre van kereslet.
EU billel is megveheted nyugodtan, megvan minden billentyűnek a hely, ha vakon gépelsz, úgyse kell látnod, h mi van felfestve a billre, mert tudod fejből, így mindegy,h holland/angol vagy magyar a felfestés, minden ott lesz, ahol a magyaron, ha magyarra állítod a billentyűzet nyelvét.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33133) r4z válasza Ragnar95 (#33132) üzenetére


r4z
nagyúr

Én az elmúlt években EU billentyűt használtam, és nem volt vele semmi gondom, de most, hogy magyarra váltottam, meg tudom érteni az igényt. Vakon persze nincs különbség, de jobb érzés használni. Mint a kábelmenedzsment az asztali gépekben, funkcionális előnye elenyésző (van, hogy nem is látszik), de jobb érzés a tudat, hogy minden klappol :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33134) Ragnar95 válasza r4z (#33133) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam fordítva történt, mostani billentyűzetem svájci, előtte magyar Apple wireless billt használtam és egyáltalán nem volt zavaró a váltás.
A ritkán használt speciális karaktereknél zavaró egyedül,h nincs felfestve, de igazából az a magyar wireless billen se volt meg, ott is fejből kellett őket tudnom, szóval ez se volt akkora csapás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33135) tDr1v3r válasza r4z (#33133) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem magyar ISO az MBP-m billentyűzete de sokkal kényelmesebbek az ANSI-s billentyűzeteim.

Ha lehetne, az MBP blankkel jönne hozzám...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33136) TigerCat válasza tDr1v3r (#33135) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha PC-t használnál, ez lenne a barátod:
Das Keyboard

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33137) tDr1v3r válasza TigerCat (#33136) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van már két mechanikus billentyűzetem. És még egy harmadikat is akarok... :))

Ez a Das amúgy nem valami jó, Greentech kapcsolók vannak benne Cherry helyett és a formaterven meg az USB portokon kívül nem is tud mással kiemelkedni, ugyanolyan ABS keycapjei vannak mint a többi boardnak. Nem is értem hogy miért ekkora a hírnevük... főleg ilyen árak mellett.

Egy HHKB Pro 2 az álmom, de az ára elég meh... de nagyon jó kiosztása van, komolyan átgondolt.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33138) TigerCat válasza tDr1v3r (#33137) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jézus! Komoly ára van...
Sajnos nem szeretem a magas billentyűzeteket. Számomra a MacBook Pro és a BT Apple billentyűzet tökéletes. Sajnos PC-s változatban nem nagyon van hasonló - legalábbis magyar kiosztással - egyelőre nem találtam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33139) #84352000


#84352000
törölt tag

Sziasztok! Laptopvásárlás előtt állok és segítséget szeretnék kérni. 2013 vagy 2014 évjáratú Macbook Air 13" a kiszemelt, viszont a konfiguráció kiválasztásában szeretnék egy kis segítséget. Sokszor használok Photoshopot és 3D tervező programokat (CAD). Elég lenne a 4 giga ram vagy kelleni fog a 8? Elég tud lenni a 128 giga? Egy új gépen mekkora a szabad terület a 128 gigából?

(#33140) #33846528


#33846528
törölt tag

Az iMovie mindig fizetős volt?

(#33141) Ear001 válasza #84352000 (#33139) üzenetére


Ear001
addikt

Kell a 8, de ilyen feladatokra kell a procierő is, inkább McBook Pro-ban gondolkozz.

(#33142) CharlieDrop válasza TigerCat (#33138) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom, hogy ez mennyivel rosszabb az Apple billentyűzeténél

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33143) CharlieDrop válasza #33846528 (#33140) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem, most sem fizetős, csak akkor fizetős, ha nem elsőnek aktiválod az gépet.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33144) pana0017 válasza #84352000 (#33139) üzenetére


pana0017
senior tag

8 gb RAM kelleni fog, de szerintem 128 gb-on el lehet férni, ha esetleg sok képed, zenéd is van, simán kipakolod egy 20 ezres külső HDD-re.

(#33145) Ragnar95 válasza #84352000 (#33139) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ahogy előttem is írták, CAD-hez kevés lesz az Air tutira, a Pro a minimum, ami kelleni fog. De az sem mindegy, milyen CAD-ről van szó, mert nem is mindegyik elérhető OSX-re, így bizonyos mérnöki területekre jobb választás lehet a windowsos laptop, ha nem tudsz egyetemi/céges gépen dolgozni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33146) TigerCat válasza CharlieDrop (#33142) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hááát, ránézésre fene tudja. Ki kellene próbálni, de egyébként nem tetszik... Inkább az eredeti Apple BT billentyűzet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33147) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#33142) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Képek alapján nagyon laposnak és zsúfoltnak tűnik. Ráadásul ahogy nézem, nem csak a billentyűk alacsonyak, de maga a billentyűzet is majdnem vízszintesen helyezkedik el az asztalon, míg az Apple wireless bill elég szépen döntött, ami sokat javít a komforton.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33148) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#33147) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tényleg ez nem is tűnt fel

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33149) #33846528


#33846528
törölt tag

Java alapú programok mennyire szoktak gördülékenyek lenni Macen? Egy jogtárat kellene futtatnom úgy, és jó lenne, ha nem érnének különösebb meglepetések.

(#33150) CharlieDrop válasza #33846528 (#33149) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én az ABEV-et használtam, nem volt vele gond

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.