Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) Ragnar95 válasza TigerCat (#33300) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a probléma,h iPhoto alatt tökéletesen működött a dolog, nem értem, a Photosból miért kellett kiszedni a lehetőséget vagy miért nem javítják, ha hiba...
MajaG: NTFS-el nem megy, ha alt-tal csinálom, akkor crashel a Photos, ha pedig újat hoznék létre, akkor csak simán kiírja,h nem támogatott ez a partíció...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33302) TigerCat válasza Ragnar95 (#33301) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az iPhoto a fotóadatfolyammal töltötte le a képeket, míg a Fotók alkalmazás a szinkronizálást használja (én ki is lőttem az előbbit) és gondolom ez probléma lehet. Mondjuk, ha éppen nem elérhető az adatbázis, mert nincs csatlakoztatva a külső meghajtó. Vagy rosszul gondolom?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33303) Ragnar95 válasza TigerCat (#33302) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De pont ezaz, hogy külső meghajtóra ki lehet rakni a Photos könyvtárat is, csak épp HFS+ partíció kell hozzá, mert az NTFS-t nem támogatja.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33304) MajaG válasza Ragnar95 (#33301) üzenetére


MajaG
senior tag

S tuxerát raktál fel előtte?

(#33305) Ragnar95 válasza MajaG (#33304) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Természetesen igen, de fórumokon is sokan írják, nem egyedi probléma, egyszerűen a Photos nem támogatja az NTFS-t.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33306) MajaG válasza Ragnar95 (#33305) üzenetére


MajaG
senior tag

Nem próbáltam, csak ötletként írtam, hátha csak annyi a gondja, hogy nem tudja írni a partíciót. :(

(#33307) Ragnar95 válasza MajaG (#33306) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajnos nem ennyi csak a probléma, 100%, hogy az NTFS-t nem támogatja a Photos app (jelenleg).

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33308) hege01


hege01
tag

Letöltöttem a mavericks.dmg-t újratelepítés miatt. Hogy tudok belőle telepítő dvd-t, vagy usb-t készíteni?
Usb drive-ból csak 4, ill 32 Gb-os van.

(#33309) KMan válasza hege01 (#33308) üzenetére


KMan
őstag

Youtube-on talalsz a temaban videokat. Sajnos telefonrol vagyok, igy linkelni nem tudom.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33310) dabgergo válasza Ragnar95 (#33281) üzenetére


dabgergo
őstag

Pont fordítva értem az asztalos porblémát: pont az a baj h mivel egy és ugyan az az Asztallal a megnyíló program (független attól h full screen v nem), nem tudok se három ujjal se CMD TAB-al az Asztalta váltani, mert már az Asztalon vok a gép szerint.
Tehát ha megnyomom ilyenkor az F3-at ami felül mutatja a megnyitott programokat, akkor az adott program ott látszódik az Íróasztalon, de nem úgy külön mint pl a Google Chrome.

(#33311) Ragnar95 válasza dabgergo (#33310) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még mindig nem teljesen világos, ha beillesztesz képet könnyebben látnám, mire gondolsz. Ami nem világos számomra, hogy hova is szeretnél váltani pontosan?
Csak mert a full screen appok között 3 ujjas swipe-al tudsz, mivel külön asztalként viselkednek, a Chrome meg nem tudom, hogy jön ide külön példaként, mikor ugyanúgy működik, mint az összes többi full screent is támogató app.
Launchpadben pedig külön látszódik minden megnyitott app, csak épp alul a nem full screen appok, míg felül a full screen appok/asztalok látszódnak.
Ha az a bajod,h a nem full screen appok nem külön asztalként viselkednek, hozz létre egy új asztalt és ott nyisd meg az adott appot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33312) dabgergo válasza Ragnar95 (#33311) üzenetére


dabgergo
őstag

Ok, na itt egy kép:

Mint látható a futó Lightroom az Íróasztalon van, szóval onnan nem tudok sehogysem az Asztalra váltani.

Hogy hozok egyébként létre új asztalt?

[ Szerkesztve ]

(#33313) Ragnar95 válasza dabgergo (#33312) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja hogy te konkrétan az "Íróasztalt" akarod látni, ez nem volt világos.
Ahhoz annyi kell csak, hogy a hüvelykujjaddal átlósan balra lefele, másik 3 ujjaddal pedig átlósan balra fölfele swipe-olj, így azt látod bármely appban is vagy.
Viszont OSX alatt érdemes átszokni Launchpados indításra vagy legfőképp Spotlightosra, sokkal gyorsabb, mint az Íróasztal használata. Ez is egy windowsos berögződés a legtöbb embernél, de OSX-en sokkal gyorsabb és hatékonyabb módjai is vannak az appok indításának.
Új Asztal létrehozásához Mission Controlban vidd jobb fölülre a kurzort, ekkor megjelenik egy + jel, arra kell kattintani.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33314) dabgergo válasza Ragnar95 (#33313) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszönöm nagyon. Ez teljesen újdonság volt!:)

(#33315) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

December környékén szeretnék venni egy Macbook Air 13-as verziót. Ez lenne a nagy 10 évnyi Windows utáni OSX-re váltás, mert jobban néz ki, és az iPhone 5-6 óta eléggé az Apple felé húzok.

Az lenne a gondom, hogy tegnap olvastam egy cikket, ahol összehasonlították az MB Retina Pro-val, és írták, hogy az Air-ben csak LED háttérvilágítású LCD van. A mostani laptopomban (150 ezres 15" átlag Asus) pont ugyanilyen kijelző van, elég gagyi is, ez az Airben is ilyen? Vagy azért ebben mégis egy minőségibb panel van? A pixelsűrűség azért nyilván komolyabb az Asusomnál, meg persze tudom, hogy a Pro-t is el kell adni valamivel.

Az iCentre-ben nem tűnt rossznak az Air, de azért a tapasztaltabbakat is megkérdezem a dologról. Egyébként nagy dologra nem lesz használva, az asztali PC-met megtartom, ha játszani támadna kedvem, van egy jó IPS Dell monitorom, arra rá is kötném a Macbookot ha otthon vagyok.

Programozás/grafikai munka, ilyesmikre használnám, meg úgy mindenesnek, internetezni, stb. Leginkább az akksiidő tetszik, meg az OS X.

Köszönöm a válaszokat!

(#33316) #33846528


#33846528
törölt tag

Esetleg tudtok olyan szótárt ajánlani, ami (esetleg beépülve a safariba) megkönnyítené a fordítást? Német - magyar, esetleg német - angol érdekelne. Az sem sem lenne gond, ha fieztős, csak hatékonyan működjön.

Ezzel van valakinek tapasztalata?

http://www.macupdate.com/app/mac/27086/beolingus-german-english-dictionary-plugin

[ Szerkesztve ]

(#33317) Ragnar95 válasza privacy99 (#33315) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban TFT LED kijelző van az Air-ekben.
Viszont grafikára lehet kelleni fog a retinás Pro ereje, de 8GB RAM mindenképp kelleni fog az Airbe hozzá. A Proban a retina kijelző már IPS, nem TFT, de ha otthon ki tudod kötni normális monitorra, akkor ez talán nem akkora gond, hogy az Airben csak TFT, inkább a hardver lehet a szűk keresztmetszet grafikai munkához az Airben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33318) MajaG


MajaG
senior tag

Ezt már akartam kérdezni, csak mindig kiment a fejemből.

Az ssd-k az eltelt idővel, és több használat után el kezdenek lassulni, ezekre milyen paraméter vonatkozik garanciába? Mikor cseréli az apple?

(#33319) KMan válasza privacy99 (#33315) üzenetére


KMan
őstag

Grafikai munkara szvsz a pro jobb valasztas, kijelzo es 16GB ram miatt. Air kijelzoje atlagos felhasznalasra megfelelo, de komoly munkara sztem keves. Nekem Air-em van, de sosem volt Pro-m igy osszehasonlitani nem tudom oket. Ha kerdesed van az Air-el kapcsolatban arra tudok valaszolni.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33320) hege01 válasza KMan (#33309) üzenetére


hege01
tag

Köszi, a TransMac nevű progit találtam eddig, de még nem tiszta, hogy lesz install usb belőle.

(#33321) kiszi07


kiszi07
senior tag

Van nekem egy WP készülékem és arra szeretnék dolgokat tenni. Feltettem a WP alkalmazást, de azzal nem lehet rendesen. Úgy szeretném, mint ahogy Windowson van, hogy ha bedugom a kábelt fel ismeri és tudok a telefon mappái között húzogatni, másolgatni. Esetleg létezik erre megoldás ? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#33322) #33846528


#33846528
törölt tag

http://www.aqua.hu/128gb-sd-xc-micro-samsung-evo-cl10-mb-mp128daeu-memoria-kartya-adapter-323417.html

ez képes működni egy niftyvel?

(#33323) salesman válasza TigerCat (#33296) üzenetére


salesman
őstag

Mivel, hogyan cserélted le a ikonokat?

Türűűűdrááá!

(#33324) Ragnar95 válasza #33846528 (#33322) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, bármilyen microSD kártyával működik, hiszen az csak egy microSD-SD átalakító.
Viszont én személy szerint nem adnék ki ennyit ezért, ok,h esztétikus és nem zavar cipeléskor sem egyáltalán, cserébe ez a kártya még a microSD-k között sem túl gyors és még egy HDD sebességének is a felét tudja csak kb. Ennyiért ugyanekkora pendrive-ot is kapsz 150MB/s-os olvasással, HDD-ből meg kicsit drágábban 2TB-osat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33325) #33846528 válasza Ragnar95 (#33324) üzenetére


#33846528
törölt tag

köszönöm.

én is sokallom, de olyan megoldást keresek, ami állandó tud lenni. aztán lehet, hogy egy külső merevlemez tényleg megoldja minden gondom.

[ Szerkesztve ]

(#33326) privacy99 válasza KMan (#33319) üzenetére


privacy99
senior tag

Annyira nem komoly azért, weblapok, photoshop... inkább programozás, ezekhez nem kell szerintem nagy erő, a céges Windows 7-es gépem egy 6 éves technológia, és simán viszi a két feladatot 4GB RAM-al :D Bár tény, hogy csak azt hagyom megnyitva, amit muszáj. Azért egy OS X gondolom csak jobban bánik a memóriával, bár itt az IGP-nek is kell memória, és gondolom azt onnan veszi el.

Igazából csak attól félek, hogy nem lenne túl nagy előrelépés az Air kijelzője a mostani alap Asusom után, pedig azért egy tartós gépet szeretnék, és nem azt, hogy ránézek az i6ról és azt látom mennyivel fakóbb.

(#33327) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Fotós progikról volt valami szó a múltkorában, próbálta már valaki ezt az Emulsion nevű progit az App Store-ból? Most láttam, egy kicsit ingerküszöb feletti az ára arra, hogy kipróbáljam, de kíváncsi lennék rá, hogy másoknak van-e vele tapasztalata.

(#33328) csabi94 válasza kiszi07 (#33321) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem erre sajnos egy virtuális Windows van a gépen. :( Más megoldásról én nem tudok. :(

(#33329) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok,

1-2 napja van meg az első OSX rendszerű gépem. Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy a gépre letöltött doksikat hogyan tudom átmásolni külső merevlemezre?
A sima cmd+c cmd+v nem jött össze :-(

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#33330) Ragnar95 válasza reflxx (#33329) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Feltételezem a külső vinyó NTFS formátumú és nem engedi írni a rendszer. Tuxera NTFS-t töltsd le, utána menni fog vagy van terminalos megoldás is, ha nem rettensz vissza a terminal használatától.
Ha pedig áthelyezni szeretnéd a fájlokat, nem csak másolni, a Finderben a cmd+x nem működik, az áthelyezés cmd+c, majd cmd+alt+v-vel történik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33331) bmakszim válasza #33846528 (#33325) üzenetére


bmakszim
senior tag

Akkor válaszd inkább a Transcend JetDrive Lite-ot. Árban ugyanott van, mint a nifty+microSD és a sebessége is rendben van (nagyjából egy 5400-es merevlemezé).

[ Szerkesztve ]

(#33332) whited


whited
addikt

Csak szerintem jók itt az árak? Ja, és van gari 1 2013as géphez is, ami gyári.
Ez normális, mert ha jól tudom, akkor ehhez még tudok apple care-t venni, és teljesítményben nem sokkal gyengébb mint az aktuális csúcs modell [link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33333) Ragnar95 válasza whited (#33332) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban vannak jó árú termékeik, múltkor az egyik kolléga az Asztali Mac topikból is innen vagy egy 27"-os iMacet :K
Igen, Apple Care-el 3 évre bővíthető a gari, így lehet még simán egy 2013-as gépre is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33334) SAMG3 válasza whited (#33332) üzenetére


SAMG3
tag

Egész jók de az ijoe.hu-n még pár ezerrel jobbak az árak. Legalább is a 2015-ös 128gb-os retina MBP ott csak 330 nettoba.

[ Szerkesztve ]

(#33335) SAMG3


SAMG3
tag

Szerintetek 2014 mid 13" retina macbook pro 8gb ram 128SSD nagyon szép állapotban még kb 1 hó garival mennyit érhet? 95 ciklusnál jár az aksi. Természetesen számla van magyar bill-el ellátva.

(#33336) whited válasza Ragnar95 (#33333) üzenetére


whited
addikt

Az a gt750 nem sokkal gyengébb mint a mostani Radeon amit tesznek ugye, mert processzor terén tudom hogy nincs sok különbség

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33337) TigerCat válasza salesman (#33323) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Rém egyszerű...
Ez kell hozzá: LiteIcon
Ezek pedig a saját ikonjaim: OS X Yosemite style icons
Legtöbbet az alkalmazással le tudod cserélni, de akad, amelyhez bele kell túrni az adott app csomagjába. Ilyen a JDownloader is, aminek vagy 3 helyen kell cserélni az ikonfájljait...
Legfrissebb Yosemite screenshot

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33338) salesman válasza TigerCat (#33337) üzenetére


salesman
őstag

:R
Milyen fényképezőgépet használsz?

Türűűűdrááá!

(#33339) whited


whited
addikt

Sziasztok
Használ a gépéhez valaki hátizsákot?
ez a crumpler mennyire jó minőség ? [link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33340) hszilard666 válasza whited (#33339) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!
Én a bagaboo táskákra esküszöm, most volt ez a gigászi vihar, sétáltam hazafele egy jó fél órát meneteltem a viharban, és nem ázott be a tatyó! A gépem, mindenem benne volt de sérülés nélkül megúszták! Pozitívum hogy egyedi táskát is csináltathatsz, és magyar a cég is.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#33341) kiszi07 válasza csabi94 (#33328) üzenetére


kiszi07
senior tag

Értem, köszi. Ez így ultra f-s... Valami megoldás kellene rá :D Ezen kívül tökéletesen megvagyok elégedve ezzel a géppel..

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#33342) Jorus


Jorus
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy az 5.2-es MBA mekkora áramerősséggel tölt az USB portjain?

A kérdés onnan adódik, hogy az iPhone 6 töltője csak 1A-val tölti a telót, amíg az 2A-t tud felvenni, ezért érdekel, hogy az MBA többel tudja-e tölteni, mint a töltője. USB szabvány "akár" 5A-t is enged.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33343) tDr1v3r válasza whited (#33339) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Jok a Crumplerek, regen 99 ev garival adtak, most meg 30-al.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33344) #33846528


#33846528
törölt tag

az istat mérője mit számít 1 ciklusnak?

ti milyen gyakran hagyjátok 10-15% körülire visszaesni a töltöttséget? egy youtube videóban úgy magyarázta a techguru bácsi, hogy 10 naponta nem ártana. igaz ez?

(#33345) TigerCat válasza salesman (#33338) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iPhone 6, 64GB
Ezzel lőttem minden képet. Sajnos látszik is... Egy jó DSLR azé' nem ártana néha.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33346) Ragnar95 válasza Jorus (#33342) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Honann vetted ezt az 5A-t :F Alapból 500mA-t ad le az USB, MacBookok alapból 1A-t, de ennél többet nem tud.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33347) Jorus válasza Ragnar95 (#33346) üzenetére


Jorus
nagyúr

USB specifikációból rémlik. A standard USB 3.0 900 mA-t tud, de a töltő USB portokból a notikon 1.5 - 3A is felvehető, ezért érdeklődtem, hogy az MBA-m vajon mennyit adhat le. A telefon töltési idejéből egyébként úgy látom, hogy nagyjából ugyanannyit, mint a szifon töltője, tehát valszeg a normál 900 mA vehető fel, míg a gyári töltője 1A-val tölt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33348) salesman válasza TigerCat (#33345) üzenetére


salesman
őstag

Jók a képek...

Türűűűdrááá!

(#33349) TheMarci


TheMarci
addikt

Olyan volt bárkinek, hogy az idő mindig elállítódik? Csak amikor a beállításokban ki, és visszapipálom az auto syncet, akkor áll helyre.

Do You Dream?

(#33350) TigerCat válasza salesman (#33348) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.