Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) werszomjas válasza Alex91 (#5000) üzenetére


werszomjas
őstag

1-2 játékot lehet feltennék unalom űzőnek, azok kizárják akkor a virtuális gép lehetőségét és játék esetén csak a bootcamp a megoldás?

FAT nem jó, mert több 4GB-nál nagyobb file-om van (filmek)

OS X-re van olyan program, amivel írni/olvasni is lehet NTFS-t?

Köszi :R

üdv

(#5002) tDr1v3r válasza werszomjas (#5001) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van Steam Mac-re, ott elég aránylag sok AAA-s cím fentvan.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5003) Barett 50cal válasza werszomjas (#4999) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

5. Az amit felfog váltani az iCloud .olvasd el,nézegesd meg a fícsöröket :)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5004) Aaron14 válasza atomchicken (#4981) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszönöm! :-)

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#5005) Aaron14


Aaron14
őstag

Adott egy 2009-es Macbook Pro, és a gépen található Windows is és OSX is.

Megpróbáltam elindítani az OSX installáló CD-jét, de ezt írja ki "OSX can't be installed on this computer" Ez miért van???

Gondoltam a telepítés során fle fogja ajánlani a formatálást, és akkor telepíthetem az OSX-et, hogy egy szűz operációs rendszert kapjak, de a hibaüzenetnél elakadtam. :-(

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#5006) xedos válasza audi100td (#4998) üzenetére


xedos
addikt

Alapból mindkettő csendes.. meghajtva mind a kettő melegszik és hangos :-)

(#5007) audi100td válasza xedos (#5006) üzenetére


audi100td
nagyúr

ok, köszi

úgy érzem döntöttem, 13" unibody :)

(#5008) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én is hamarosan csatlakozok. Egy MacBook Pro-ra pályázok, szakítok a Thinkpad vonallal egy darabig ;]
Nem vagyok Apple hívő, de ami jó azt el kell hogy ismerjem. :R

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5009) audi100td válasza Cyberpunk (#5008) üzenetére


audi100td
nagyúr

hehe, jól teszed :)

milyen pro-t szeretnél?

(#5010) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ave!

Valaki írja már meg nekem, hogy akkor pontosan hogy is vannak ezek az Air generációk és a billentyű világítások? Írnak itt már mindent...

Akkor 3 generáció van és a 2. generációban nincs világítás? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#5011) audi100td válasza (Darkwood) (#5010) üzenetére


audi100td
nagyúr

az előző generációban nincs a többiben van, egyébként: [link]

(#5012) Cyberpunk válasza audi100td (#5009) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy 13"-ost szeretnék i5-el. :B

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5013) (Darkwood) válasza audi100td (#5011) üzenetére


(Darkwood)
őstag

És ez a 2011 közepe a 3. generáció?

Már csak azért is kérdezem, mert van fent egy hirdetés, ahol azt írja, hogy második generációs az Air-je és világít a billentyűje! :U [link].

szerk.: És szerintem megtéveszti a 4.1 és 4.2!

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#5014) audi100td válasza Cyberpunk (#5012) üzenetére


audi100td
nagyúr

az szép, olyat én is szeretnék :D

majd egyszer használtan :)

(Darkwood): látom nem igen foglalkoztál a linkkel...

hirdetés: mid 2009 -> wikipedia: mid 2009 = macbook air 2,1 -> keyboard: Gray characters, backlit

amúgy ha megnézed a táblázatot 4 generáció van, az első kettő nem sokban különbözik egymástól és nem túl kedvelt szériák, állítólag eléggé melegszenek és a zsanér hajlamos megadni magát, de lehet ez csak a legelső szériára volt jellemző. a 2010/2011-es már szerkezetileg is más, jól eltalált gépek

[ Szerkesztve ]

(#5015) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Tudjátok, hogyan kell átnevezni a sidebaron található nevet?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#5016) (Darkwood) válasza audi100td (#5014) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nos... végül is már világos!

Köszönöm a segítséged! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#5017) audi100td válasza (Darkwood) (#5016) üzenetére


audi100td
nagyúr

nincs mit

(#5018) Cyberpunk válasza audi100td (#5014) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja addig is VirtualBox-al ismerkedek a rendszerrel. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5019) Kasza08 válasza Aaron14 (#5015) üzenetére


Kasza08
őstag

A házikó melletti névre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#5020) audi100td


audi100td
nagyúr

Ma vagy holnap megnéznék egy gépet, van valami program amivel ki lehetne tesztelni a hardvert?

(#5021) Kasza08 válasza audi100td (#5020) üzenetére


Kasza08
őstag

Az itt felsoroltak.
Beszéld meg az eladóval, hogy tegye fel őket mielőtt megnézed.

(#5022) audi100td válasza Kasza08 (#5021) üzenetére


audi100td
nagyúr

köszi

(#5023) werszomjas


werszomjas
őstag

A Lion-t csak úgy tudom megvenni ha az Apple ID-mhez megadom a bankkártya számomat, lejáratát, biztonsági kódot stb stb? Nem szívesen :U

Biztonságos ez?

Máshogy nem lehet fizetni? Pl pay-pal? :R

üdv

(#5024) Nyugdíjas válasza werszomjas (#5023) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Milyen biztonsági kockázatot látsz benne? Gondolod, hogy az öreg Steve-nek pont a te pénzed hiányzik a boldogsághoz? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5025) werszomjas válasza Nyugdíjas (#5024) üzenetére


werszomjas
őstag

Hát kitudja, alig várja hogy regisztráljak :D

Csak nem szeretem megadni, pont azért használok pay-pal-t.

De ha nincs más mód, akkor megadom :R

Illetve ha egyszer megveszek valamit, bármilyen programot, azt utána bármikor letölthetem újból? (Bocs lehet hülye kérdés, de sose használtam az apple store-t)

zsolidodd> igen ajánlották már korábban, de sajna K&H-s vagyok náluk pedig nincs net kártya, más banknál meg nem akarok számlát nyitni a net kártya miatt, mivel annak is költsége lenne, elég nekem 1 bankkártya díját fizetni. :(

[ Szerkesztve ]

üdv

(#5026) bLaCkDoGoNe válasza Nyugdíjas (#5024) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Teljesen igaza van egyébként, elég, ha a Lulzsec vagy valami másik bohócbanda megtalálja a rést a bástyán (mert biztosan akad), na, az ő boldogságukhoz pl. elég a sok-sok user hitelkártya adata.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5027) zsolidodd válasza werszomjas (#5025) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Használj netkártyát, amire csak annyit utalsz, amennyi a Lionhoz kell, és akkor nem tudnak többet leemelni a számládról.

(#5028) Nyugdíjas válasza bLaCkDoGoNe (#5026) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet csak azért vagyok ilyen antipatikus:D (ami valóban nem egy szép dolog), mert nem rendelkezem bankszámlával. Ettől függetlenül semmi bajom a rendszerrel, csak nincsen rá szükségem. Szökőévente egyszer van olyan ügyem amihez kellene. Ha szükségem lenne rá, lenne.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5029) atomchicken


atomchicken
tag

Segítsetek nekem!!!
1 hónap óta próbálok a Macbook pro 13" (2010)-emhez billentyű gombokat találni, de sehol se találok ilyet! Fehér és fekete Macbookhoz illetve nem unibody pro-hoz már az első héten találtam! Nem szükséges a magyar nyelv, szinte bármilyen jó lenne!
I-doki azt mondta Ő tud magyar gombokat szerezni 25ezer forintért, de hát az k...a sok egy pár darab műanyag szarért!

Nincs valami ötletetek, hogy hol tudnék venni?

Köszönöm

(#5030) tDr1v3r válasza atomchicken (#5029) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Melyik gombok kellenek?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5031) atomchicken válasza tDr1v3r (#5030) üzenetére


atomchicken
tag

Hello

Legfőképp: 0,9,F10,F11,ö,ü,ó,törlés,o,p,ő,ú,é,á,ű,enter,í,kérdőjel!
Ezeken kívűl 1-től 8-ig! (De ez nem fontos)
(Macbook pro 13, 2010, 7,1-es)
Természetesen ha nem magyar a billentyűzet akkor ezeknek megfelelő gomb abban a billentyűzetben!

(#5032) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Adott egy Lion Tuxera NTFS-el és egy NTFS-es usb-s vinyó amin van 15 GB szabad hely, de nem tudok felmásolni rá 8GB adatot, mert a Finder szerint nincs elég hely.

:F

(#5033) dni válasza dni (#5032) üzenetére


dni
őstag

Közben megpróbáltam a Frokliftel és szó nélkül átmásolta :S

(#5034) Achill3uS válasza zsolidodd (#5027) üzenetére


Achill3uS
veterán

ja csak ha nem dombornyomott a kártyád alapbol elutasitja a regisztraciot ugyanugy mint a paypal... netkártyák pedig ált nem azok... legalabbis az en bankomnal ez van :U

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5035) bLaCkDoGoNe válasza Achill3uS (#5034) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én simán vásárolok CIB-es netkártyával az Appstore-ból.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5036) Achill3uS válasza bLaCkDoGoNe (#5035) üzenetére


Achill3uS
veterán

hmm en tobbek kozt emiatt szuntettem meg, se paypal se semmi nem ette meg... erdekes

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5037) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

elszertném mondani, hogy akinek MacBook unibody gépe van, nekem speciel mid2010, és repedések találhatóak a teteje alján, az vigye be az istyleba, és kifogják cserélni!!! tudtommal eddig ezt nemcserélték, de én hétfőn bevittem, bottomcase leválással, és megmelitettem eztis,kicserélték, és szerintem még akijelzőt is. nagyon nagy dícséret nekik. szebb mint újkorában.

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5038) Aaron14 válasza Kasza08 (#5019) üzenetére


Aaron14
őstag

Igen! :-)

Valamint, ha most vásárolok OS X Liont, akkor azt hány gépre tudom feltenni? :-)

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#5039) Barett 50cal válasza Aaron14 (#5038) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

tudtommal akárhányra. szerintem.
én eddig 2re feltudtam rakni

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5040) Nyugdíjas válasza Barett 50cal (#5039) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Apple ID-tól függ, de ha megvan az image azt felteheted akármennyi gépre. Azt viszont nem tudom ez egy afféle kiskapu, vagy igy oké....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5041) Kasza08 válasza Aaron14 (#5038) üzenetére


Kasza08
őstag

(#5042) Nyugdíjas válasza Kasza08 (#5041) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Uhh, köszi, ez most nekem is hasznos volt :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5043) Karma


Karma
félisten

Furcsa dologra akadtam egy MBP 13" kapcsán (GeForce 320M-es sorozat).

Úgy kezdődött, hogy 10.6 futkosott rajta, de nem volt teljesen százas: néha-néha vízszintes csíkok villództak a kijelzőn, ami már elég baljós jel, de lesz szebb is.

Megpróbáltam feltenni a Liont az App Store-ból, a telepítés elindult, majd lefagyott - mint utólag nézegettem megsérült a telepítő... Mivel a Lion telepítőt visszacsinálni nem tudtam, kibackupoltam az egész HDD-t egy külsőre, és kezdtem tovább kísérletezni.

A saját 10.6 telepítője is lehal azzal a hibával, hogy sérült. Ezért az Installer DVD-ről futtatott terminálban kísérleteztem: pendrive-ról másolgattam fájlokat a vinyóra, és mindig megváltozott a checksumjuk, akárhogy partíciónáltam, formáztam, mindig ez lett a vége.

Kapott egy hosszú tesztet az Apple diagnosztikájával (semmi hiba), valamint memtest86-ot (szintén semmi hiba), úgyhogy a RAM hibáját kizártam.

És most jön a feketeleves: a Fedora 15 simán feltelepül a vinyóra, vígan és hiba nélkül fut a hardveren! Mit csinálhat másképp a Linux, hogy semmi baja nincsen? :F

Közben futtattam egy destruktív badblocksot is, végigment, nem talált hibát (Linux alatt természetesen). Ezekszerint nem hibás szektoros a HDD... Ja a SMART se mond semmi hibát ezen a fronton.

“All nothings are not equal.”

(#5044) makaveli666 válasza Karma (#5043) üzenetére


makaveli666
senior tag

Ebből is érezhető, hogy Jobs lemondott :)

(#5045) Karma válasza Karma (#5043) üzenetére


Karma
félisten

Kíváncsiságból futtattam néhány tesztet a TechTool Pro 6.0.3-mal, richtig nem lát semmi hibát. Mondjuk a Linux miatt nem látta a partíciókat érthetően, így HDD tesztből csak a SMART és a surface scan ment (ez utóbbi readonly...).

Még a videoRAM teszt se talált hibát, pedig amíg nem ment a teszt (az szépen lezajlott) ugráltak a vízszintes csíkok itt is.

Linux alatt továbbra is semmilyen tünet nem látszik...

makaveli666: Pfff jah. :P

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5046) Gonzo. válasza Karma (#5045) üzenetére


Gonzo.
tag

Hát nekem gyanús, hogy a vga-val lesz valami probléma. Ezt a csíkozódás miatt mondom, de arra, hogy miért nem megy fel az OS az egy külön rejtély.
Garis még?

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#5047) audi100td válasza Gonzo. (#5046) üzenetére


audi100td
nagyúr

nekem egyszer alaplaphiba miatt (hűtőcserénél megsértettem a nyákot) nem ment fel rendszer (crc hibák), igaz ott xp, de érdekes, hogy linux-szal meg oké :F

[ Szerkesztve ]

(#5048) Karma válasza Gonzo. (#5046) üzenetére


Karma
félisten

Céges, úgyhogy ha nem garanciális, akkor is átverekedjük ;]

Apropó garancia, kell számla a gariztatáshoz, vagy elég ha a hónom alá kapom a gépet?

“All nothings are not equal.”

(#5049) makaveli666 válasza Karma (#5048) üzenetére


makaveli666
senior tag

Elvileg elég, hogy ha csak a hónod alá kapod, mivel szám alapján van...

(#5050) Karma válasza makaveli666 (#5049) üzenetére


Karma
félisten

"Please validate your product's purchase date.
Apple is unable to provide information about your service coverage. Please sign in with your Apple ID and provide your product's date of purchase so that we can display your coverage information."

Yay, de jó az Apple oldala... :P A papírjait előkeresni elég nehéz menet, azért kéne megúszni a számlaigényt.

Mondjuk az iStyle-nál máris letisztult a kép: "Garanciádat csak az eszköz vásárlását igazoló számla bemutatásával érvényesítheted, amennyiben ez nem áll rendelkezésedre, úgy a javítás munkadíj kötelessé válik. "

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.