Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) TigerCat válasza jani_gy_22 (#36999) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt próbáld meg: YouTube5

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37002) jani_gy_22 válasza TigerCat (#37001) üzenetére


jani_gy_22
csendes tag

tolti a videot, de nem indul el vele semmi. :(

(#37003) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

2012-mid macbook pro-ba szeretném az odd-t kicserélni ssd-re. Optibay-ek között van bármilyen minőségbeli különbség?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37004) TigerCat válasza jani_gy_22 (#37002) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Rég nem használtam, Flash mellett kellett csak. Talán nem is ez a hiba... Próbáld a YT-ot Flash és enélkül. Mennie kellene.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37005) #27813376 válasza #27813376 (#36992) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ku.va adblock....

(#37006) Ragnar95 válasza #27813376 (#37005) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Használj inkább uBlockot, AdBlock-kal nekem is csak a szívás volt, ez sokkal jobban bevált.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37007) #27813376 válasza Ragnar95 (#37006) üzenetére


#27813376
törölt tag

Hát ez sokkal jobb már így elsőre. Köszönöm! :R

(#37008) kiszi07 válasza Immy (#37003) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nincs, de a méretre figyelj. (9,5mm) Csináltál már ilyet? Van hozzá szerszámod? Mert ha még nem, akkor nagyon óvatosan!

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#37009) hszilard666 válasza MajaG (#37000) üzenetére


hszilard666
veterán

Sajnos nem, a régi xeonok csak ECC vel mennek.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#37010) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Legkisebb tárhelyes, 128gb-s rmbp van a háznál. Létezik rá bármi megoldás hogy a gépre dugott pendrive / memóriakártya formázható a rendszer alá, hogy akár osx, akár parallels windows alá programok telepítésére is lehessen használni?

Köszi.

yo

(#37011) MajaG válasza hszilard666 (#37009) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi!

(#37012) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek jó bolt a macbookstore.hu?

(#37013) AXisBOLD válasza TigerCat (#36993) üzenetére


AXisBOLD
addikt

pedig végigolvastam :B

igen ez jelez, köszönöm!

Aurea mediocritas

(#37014) TheMarci válasza kenny123 (#37010) üzenetére


TheMarci
addikt

Létezik, de programokat, vagy Parallelst nem érdemes, meg asszem nem is tudsz rá tenni, inkább képeket, vagy olyan adatokat, amit nem használsz gyakran, mert nagyon lassú.

Pl.: http://eu.minidrive.bynifty.com

Do You Dream?

(#37015) Immy válasza kiszi07 (#37008) üzenetére


Immy
őstag

7mm-es ssd-m van. Azt nem tudom beszerelni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37016) Ragnar95 válasza TheMarci (#37014) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Parallelst ki lehet rakni külső tárolóra, nekem is külső HDD-n van, de ehhez a teljes virtuális gépnek a külső tárolón kell lennie, külön-külön programokat valóban nem lehet másik meghajtóra rakni benne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37017) Kommy válasza Ragnar95 (#37016) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem az megoldható minden gond nélkül, hogy egy második merevlemezt is lásson a virtuális gép és arra legyen telepítve dolgok, csak hozzá kell adni a parallels-ben a második meghajtót.

(#37018) kiszi07 válasza Immy (#37015) üzenetére


kiszi07
senior tag

Az optibay legyen 9,5mm-es, mert csak az megy bele a gépedbe. Minden SSD egy méret. (2,5")

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#37019) manacz


manacz
csendes tag

Ha már Parallels említve lett:
Ez a program csak akkor használja az erőforrásokat ha el van indítva, vagy bootolástól folyamatosan fut és virtualizálja nekem pl.: a Windows-t, hogy bármikor ha kell induljon?
Ahogy olvastam 4 gigával nem nagyon kéne belemenni az ilyesmibe. Van esély az Air széria bővítésére ram szempontból? (2013-as szériától nézegetném őket) Lassan én is szeretnék magamnak egy Macbook-ot :)
Vagy érdemesebb lenne a Pro szériát venni? ...az Air jobban tetszik :)

(#37020) Immy válasza Peethy (#36997) üzenetére


Immy
őstag

Az OWC SSD-ről egész jókat lehet olvasni, csak sajnos az újabb macbook pro-ba már nem kompatibilisek. Nézd meg pontosan, hogy a tiedbe alkalmas-e vagy sem.
Mindenesetre ha vásárolsz, majd írd le a véleményedet a teljesítménnnyel kapcsolatban.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37021) Immy válasza kiszi07 (#37018) üzenetére


Immy
őstag

A jelenlegi felállás, hogy szeretnék egy 7mm-es 256GB-os SSD-t a HDD helyére tenni és venni egy optibay-t, amibe szintén egy 7mm-es 256GB-os SSD-t tennék.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37022) kiszi07 válasza Immy (#37021) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én eddig is értettelek. Szerintem te értelmeztél rosszul. Az optibay-re figyelj, hogy ne 12,7mm-t vegyél, hanem 9,5mm-t. Egyébként miért 2x256 ? Miért nem 1x512 jobban kijönnél!

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#37023) csabi94 válasza manacz (#37019) üzenetére


csabi94
őstag

Nem fut mindig, csak ha elindítod, és nincs lehetőség ram bővítésre. Csak alaplap cserével. :D
Egyébként 4 gb rammal is lehet simán használni, csak hosszú távon nem jó befektetés a 4 giga ram.

(#37024) manacz válasza csabi94 (#37023) üzenetére


manacz
csendes tag

Virtualizáció mellett nem jó befektetés a 4 giga ram vagy alapból?
Mert ha alapból az már gyenge, akkor nem értem miért lehet szinte kizárólag 4 gigával kapni az Air-eket az APR boltokban... :F

(#37025) Ragnar95 válasza manacz (#37024) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lehet bővíteni 8GB-ra a RAM-ot bármelyik APR-nél, csak az alap konfigban van 4GB RAM.
Felhasználásfüggő, hogy elég-e a 4GB, de ha hosszútávra tervez az ember, én már mindenképp 8GB-tal venném a gépet bármilyen felhasználásra. Magamnak meg 16GB RAM lesz a következő, mert a 8 is hajlamos elfogyni sajna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37026) kenny123 válasza TheMarci (#37014) üzenetére


kenny123
addikt

Jah a memóriakártya csak egy példa volt. Mondjuk egy usb3-as sandisk ultra fit is lassú lenne? Lehetséges vennék egy 128gb verziót ( annyira nem is drága) és így jobban kijönnek vele tarhellyel. Windows alatt 1-2 apróság kell néha, meg 10eves játékok nagyritkán.

yo

(#37027) Immy válasza kiszi07 (#37022) üzenetére


Immy
őstag

Mert itthon 2*256 van :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37028) manacz válasza Ragnar95 (#37025) üzenetére


manacz
csendes tag

Ennek örülök! :) Azt esetleg neg tudod nekem mondani, hogy 4-rő 8 gigára bővítése mennyibe kerül?
Terv szerint az alap 13"-os airt vennèm. Akkor ott tudják nekem bővíteni szerencsére :)

(#37029) ribarszki válasza manacz (#37028) üzenetére


ribarszki
őstag

Itt valami félreértés lesz. Én úgy tudom, hogy nem lehet bővíteni. Vásárláskor kell eldönteni, hogy 4 vagy 8gb rammal kéred, ugyanis a ram az alaplapra van forrasztva. Nincs olyan, hogy belepattintok még 4gb-ot pluszban. Vagy rosszul tudom és én élek tévedésben? :F

(#37030) Ragnar95 válasza manacz (#37028) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem olcsó, 36400Ft. Nem ott bővítik a gépet, hanem rendelésre van csak 8gigás, hiszen az alaplapra van forrasztva a RAM, így az APR-eknek is úgy kell rendelnie az Apple-től, hogy 8GB-osat kapjanak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37031) TheMarci válasza Ragnar95 (#37030) üzenetére


TheMarci
addikt

Viszont így csak idei modellt tud ugye venni. (Csal mert írta, hogy 2013-asoktól nézegetné őket)

Do You Dream?

(#37032) Ragnar95 válasza TheMarci (#37031) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alapból csak a kifutó modellek beszerezhetőek már az APR-eknél, ha még vannak egyáltalán készleten, szóval újonnan 2013-as gép ígyse-úgyse beszerezhető.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37033) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#37025) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja 16-om még nem fogyott el :)
pedig a virtuális gépnek 8-at adtam :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37034) lmno válasza Ragnar95 (#37030) üzenetére


lmno
őstag

Viszont úgy már kb. 13-as Pro árban van, ami jobban megéri (szerintem).

(#37035) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Üdv!

Finderben hogyan tudok több fájlt kijelölni másoláshoz? Olyasmire gondolok hogy például jobb egérrel kijelölném egyenként a fájlokat, aztán áthelyez/másol célmappába. Na itt ilyet nem találtam. Egyenként meg elég macerás másolni.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#37036) Ragnar95 válasza lmno (#37034) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban közelít hozzá, bár azért még úgy is van ~20% árkülönbség köztük.
Én is Pro párti vagyok, de van, akinek jobban megéri az Air, bár ha az árat figyelmen kívül hagyjuk, ma már gyakorlatilag csak az üzemidő szól az Air mellett, bár az is elég kevés esetben jön csak elő, hiszen elég combos a Pro üzemideje is.
bandras0226: lenyomva a touchpadet a kijelölt területen lévő fájlok kijelölésre kerülnek, ezen kívül lista nézetben a shift gomb lenyomása ugyanúgy működik, mint win alatt (ikon nézetben csak sorokon belül működik), illetve a cmd gombot nyomvatartva ugyanazt éred el, mint winen a ctrl-al.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37037) manacz


manacz
csendes tag

Köszi Urak! Így már tiszta :) 36ezer még belefér az alap air-en felül :) Esetleg azt lehet tudni, hogy az ilyen egyéni gép mennyi idő alatt ér az apr-hez? :)

(#37038) Ragnar95 válasza manacz (#37037) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elméletben 3-6 hét, de pont a múltkor írta itt valaki, hogy neki csak 2 hét volt. Viszont az iStyle-nál elvben van készleten az akciós gépek között 8GB RAM-mal szerelt modell is, bár azt nem néztem, hogy ez a 2014-es vagy '15-ös modell-e.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37039) ribarszki válasza Ragnar95 (#37038) üzenetére


ribarszki
őstag

Viszont ami érdekes, hogy az alap Air 4Gb/128Gb akcióban 299.900Ft. Viszont a 8/128Gb-os CTO modell 396.600Ft. Vagyis csak a 4Gb extra ramért fizetsz 100.000ft-ot.. És még mindig egy 128-as flash tároló van benne.

Vagyis elképzelhető, hogy a 299k-s akciós árra nem lehet kérni a plusz 4Gb-ramot, mert akkor már CTO a gép ami nem képezi az akció tárgyát..

(#37040) manacz válasza Ragnar95 (#37038) üzenetére


manacz
csendes tag

Köszi! :)

(#37041) Ragnar95 válasza ribarszki (#37039) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valószínűleg ez lehet a megoldás. De ha nem is akciós, legalább van készleten, így a várakozást megússza az embert.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37042) tomtom9


tomtom9
tag

Ilyen matricát magyar oldalról hol lehetne rendelni? Csak Ebay-en találtam de onnan nekem nagyon bonyolult :S

(#37043) TigerCat válasza tomtom9 (#37042) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azt nem tudom, de én ezeket nézegettem régebben: Decal Guru

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37044) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes lenne Mid 2012-es 13" i7-es MacBook Pro-ról (8GB ram, 128 SSD + 1TB HDD) váltani 2012-es Retina 15" i7 2.6 MacBook Pro-ra (16 GB ram, 256 SSD)?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#37045) TheMarci válasza troszti (#37044) üzenetére


TheMarci
addikt

Mire használnád a gépet? Én nem biztos, hogy váltanék, az az rMBP már régebbi, de cserébe kevésbé javítható, mint a MBP.

Do You Dream?

(#37046) troszti válasza TheMarci (#37045) üzenetére


troszti
aktív tag

Jelenleg az alap dolgokon kívül Lightroom orrba szájba :D Néha már ki szokott szegény fulladni, de azért bírja. Tervbe van, hogy belekezdenék a videózásba, de hozzá kell tenni, hogy még nagyon csak terv.

Mondjuk igaz, hogy a jelenlegi gépnél minden tökéletesen működik, szeretem, hogy szinte minden adatom mindig nálam lehet.

Talán egy Hackintosh-t kéne építenem itthonra...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#37047) Immy válasza Immy (#37027) üzenetére


Immy
őstag

Optibay-ek között létezik külön márka? Vagy mindenki ugyanolyan kínai utángyártott koppintást árul? :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37048) Ragnar95 válasza troszti (#37046) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Minden tekintetben előrelépés lenne a váltás, így én váltanék a helyedben, amennyiben kedvező áron tudnád meglépni a dolgot, főleg, ha kevés szokott lenni a jelenlegi feladatokra a jelenlegi gép.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37049) troszti válasza Immy (#37047) üzenetére


troszti
aktív tag

Én anno ezt találtam ilyen ajánlott, "márkásabb" optibay-nek. De az ára miatt végül maradtam az olcsó ebay-es verziónál...

(#37048) Ragnar95

Köszi, meggondolom még, melyik lenne a jobb választás (csere vagy a mostani+hackintosh), mind árban, mint teljesítményben. Meg annak is utána kell nézem, mennyiért mennek most az i7-es 13"-os gépek :)

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#37050) Ear001 válasza Joe Swanson (#36990) üzenetére


Ear001
addikt

Nem kell, netes telepítő felrakja szűz új SSD-re is a rendszert.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.