Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118001) Stauffenberg válasza pzstm (#117998) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nálam így fest 125 ciklus és 1,5 év után. Aránylag sokat használom akkumulátorról és egyhuzamban sosincs bedugva 3-4 napnál tovább, ami azt jelenti, hogy nem engedem neki, hogy állandóan 100%-on legyen, mert azt nagyon nem szeretik a lítium akkumulátorok.

Aki sokat lóg kábelen huzamosabb ideig, annak jó lehet valami külsős app, ami nem engedi 80% fölé tölteni. A MacOS saját optimalizált töltése is tud hasonlót ha az esti órákban dugod rá töltőre, de reggelre ráereszti a maradék 20%-ot.

Amúgy megnéztem kíváncsiságból mennyibe kerül egy akku csere hivatalos szerviznél és 70 rongyot gombolnak le ezért... miközben az iPhone 14 Pro Max-ben közel koppra ugyanekkora kapacitású akku van, valószínűleg nagyobb szopás szétszedni is, de az "csak" 43 ezer forint. Mondjuk azért jobban is aggódom, mert 1 év után már csak 87%-os az akku.

Köszi Apple, hogy rendes gyorstöltés továbbra sincs (Androidról jövök, ahol 25 perc volt egy teljes feltöltés), cserébe a lassúval is forró a telefon és megfőzöd az akkut!

(#118002) Aszpirin válasza lmno (#117997) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Az akkumulátor ciklusszám, nem igazán mutatja a tényleges használatot, csak annyit, hogy mennyit volt használva akkumulátoron. Az a használat, amiközben töltőn vagy dokkolón van a gép, nem látszik. Ezért lehet nagyon alacsony a ciklusszám akkor is, ha valaki állandóan használja, de dokkolóban vagy töltőn tartja közben.

(#118003) -Skylake- válasza Stauffenberg (#118001) üzenetére


-Skylake-
addikt

"miközben az iPhone 14 Pro Max-ben közel koppra ugyanekkora kapacitású akku van"

jujjujjujujjjj.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#118004) zipcss válasza Stauffenberg (#118001) üzenetére


zipcss
tag

melyik szervizt nezted? 70 nekem nagyon karcsunak tunik.

(#118005) Parson válasza Aszpirin (#118002) üzenetére


Parson
addikt

Ez objektíve igaz lenne, de a ‚relatíve keveset használom a gépet‘ mellett igaz az is (amit nem írtam), h nálam csak a feltöltésig van a gép töltöre dugva, utána mindig lehúzom, 100% feltöltöttség mellett sosem volt 1-2 percnél tovább töltön a gép - pontosan azért is, mert 1000 ciklusig így is k lassan jutok el, akkor meg full mobil eszközként használom a gépet az akksit tekintve és azt egyúttal emígyen védve is. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#118006) Stauffenberg válasza zipcss (#118004) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Apple pont hu támogatási oldalát

(#118007) xhege


xhege
addikt

Kiváncsi leszek mit mutat az enyém 1 év múlva. Nekem munkára van használva napi 8-10 órában.

(#118008) Hoffer


Hoffer
őstag

Van valami bevált módszer a kijelző kíméletes tisztítására ami nem teszi tönkre a bevonatot?
Különböző monitor tisztító kendők, vagy spray, mikroszálas vagy papírtörlő?
:R

(#118009) rjg válasza Hoffer (#118008) üzenetére


rjg
őstag

Az Apple desztillált vizet és mikroszálas kendőt javasolt. Anno járt is a kendő a gép mellé.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#118010) Stauffenberg válasza Hoffer (#118008) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bármelyik optikában lehet venni kicsi nedves törlőkendőt, pár ezer forintból évekre megvagy, azokat is úgy tervezik, hogy ne marja le a szemüvegek bevonatait. Amíg nincs rajta maszat amit le kell szedni, addig semmi más nem kell neki csak egy nagyon finom mikroszálas kendő.

Billentyűzetet rendszeresen töröld át valami zsíroldó cuccal, mert a staingate is annak köszönhető, hogy összecsukva a kijelzőre kerül róla a zsír, aminek lehet olyan pH értéke, amit nem bír a bevonat. Nem mellesleg ránézni is kellemesebb egy gépre, ami rendszeresen kap takarítást.

(#118011) zipcss válasza Hoffer (#118008) üzenetére


zipcss
tag

ralehelsz es mikroszalas. viccen kivul :)

(#118012) zipcss válasza Stauffenberg (#118006) üzenetére


zipcss
tag

koszi, mbp 14-et sokat hasznalom monitor, folyamatos tolton, kivancsi vagyok, hogy munka meg egyetem mellett mennyit fog degradalodni. megnezem mennyiert cserelik jelenleg :R

(#118013) Parson válasza zipcss (#118011) üzenetére


Parson
addikt

Na de nem mindegy h elötte két whiskey-vel öblögettél vagy csak sima vízzel!

Én a blakey féle módszert csinálom. Ujjakal a mikoszálasra minimális víz felhordása pl egy odakészített pohárból, majd a már kikapcsolt és felnyitott gép a kijelzövel vízszintes pozícióban egy puha törülközöre fektetve a kijelzö áttörlése a mikroszálas nedves majd a szárazon maradt részével, figyelve arra, hogy minimális víz kerüljön felhordásra a kijelzöre. Ez így nálam tökéletesen elégnek bizonyult.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#118014) zipcss válasza Parson (#118013) üzenetére


zipcss
tag

hasonlo, en semmi vegyszert nem teszek ra, max kicsi viz, meg meg az apple hivatalos mikroszalas. nem volt olcso, keszleten is alig van, de mindent azzal torlok. (mondjuk a wc, hutot nem) de nagyjabol :D

(#118015) Gubu0101 válasza Hoffer (#118008) üzenetére


Gubu0101
veterán

En mindent is ezzel torlok.Tv-tol kezdve a laptop-ig,otthon nem tudom kaphato e,de vannak mas gyartotol is ilyen torlok.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#118016) Aszpirin válasza Gubu0101 (#118015) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A W5 a Lidl (vagy Aldi? mindig keverem őket) saját "márkája", tuti, hogy itthon is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#118017) Gubu0101 válasza Aszpirin (#118016) üzenetére


Gubu0101
veterán

En lidlben veszem.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#118018) nOvOp válasza herdsman12 (#117994) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszönöm, törlés után egyből sikerült telepíteni :)

(#118019) Stauffenberg válasza Gubu0101 (#118017) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itthon is kapható a Lidlben.

Egy kicsit csíkoz, de áttörölve utána mikroszálassal, simán eltűnik. Vannak profibb, látszerészesnél kapható ugyanilyen nedves kendők, amik nyom nélkül illannak el használat után (én is csak kaptam egy marékkal, ha jól emlékszem Zeiss volt, de nem vagyok benne teljesen biztos, tök jó a W5 is, legfeljebb még utána egyszer megtörlöm).

(#118020) Dekuator


Dekuator
tag

Sziasztok.

Van egy 2019 - ben vásárolt MacBook air.
Van egy nagyon régi monitorom ami Asus VS247HR 1 hdmi csatlakozóval ami használatban van. Az lenne a kérdésem hogyan tudnám rákötni a monitorra? Milyen kábelt kéne venni?
Előre is köszi a segítséget.

(#118021) stickermajom válasza Gubu0101 (#118015) üzenetére


stickermajom
addikt

Itthon kapható ilyen W5 nekem anno megette az egyik napszemüvegem bevonatát, azóta inkább hanyagolom.

(#118022) blakey válasza Hoffer (#118008) üzenetére


blakey
titán

Víz és mikroszálas törlőkendő. Vehetsz desztilált vagy ioncserélt vizet is, mind jó. A törlőkendőt benedvesíted és úgy törlőd a kijelzőt vagy a gépet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#118023) madgie válasza stickermajom (#118021) üzenetére


madgie
titán

17 évet dolgoztam optikában, kis túlzással ebből éltünk, hogy a júzer nedvestörlővel meg papírzsebkendővel törölte a lencsét.

Ennél még a rálehelős tisztítás is sokkal jobb, főleg, ha normális mikrokendővel törli utána az ember. Nekem van vagy 30 féle itthon, a régi Macbook Pro kendője nagyon jó volt (nettó kib@szás, hogy már nem adnak mellé), azt bezacskózva csak erre a célra használom.

(#118024) Gubu0101 válasza stickermajom (#118021) üzenetére


Gubu0101
veterán

Napszemuveg :DDD Ez nem szemuveg,lehet azon vekonyabb bevonat van az uv miatt.14PM-ot mar tobb mint egy eve torolgetem vele semmi baja(nincs foliazva),de a laptopnak se.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#118025) Hoffer válasza blakey (#118022) üzenetére


Hoffer
őstag

Mindenkinek köszi az infót, megtetszett a gyári mikroszálas kendő, gyorsan rendeltem is egyet, közben sok jót olvastam róla, ennyit azért csak megér hosszútávon ha csak erre a célra fogom használni.

(#118026) madgie válasza Gubu0101 (#118024) üzenetére


madgie
titán

14PM-en szerintem nincs antireflex réteg.

Baromi konyhanyelven fogom leírni, de ezek a rétegek alapvetően az adott hullámhossz törtrészének a "vastagságában" kerülnek fel az üvegre. Nyilván nem egy rétegből állnak ezek, de egy rétegnél képzelj el kb 0.0002 millimétert. Azt azért össze lehet barmolni, akármilyen kemény anyagból van.

(#118027) Gubu0101 válasza madgie (#118026) üzenetére


Gubu0101
veterán

Sejtettem,hogy nagyon vekonyak ezek a bevonatok.Biztos van,amire ezek a torlok kendok nem jok,mert tobbet artanak mint hasznalnak.Ipadot ki is felejtettem,hogy azt is ezzel torlom,na az gyujti a kezrol a zsirt rendesen annal se vettem eszre semmi gondot.Nem hiszem,hogy a mac kijelzoje annal is kenyesebb lenne. :UVicc kedveert kiszamoltam,hogy egy apple fele torlokendo arabol ami ~10k 1450db wu5 torlokdento veszek az kb 3-4-5 evig kitart :DDD

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#118028) Smiley


Smiley
őstag

Mar parszor leirtam. Vileda mikroszalas zold/rozsaszin. Egyik a vizes a masik a szaraz, es erre mindig figyelni. Ennyi, fel evente meg cserelni oket. Semmi mas extra nem kell hozza.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#118029) Hoffer válasza Gubu0101 (#118027) üzenetére


Hoffer
őstag

Kérdés a gyári törlőkendő meddig tart majd, de 3 évet biztos az is jó lesz, zöld manónál most 8.5k.

(#118030) Gubu0101 válasza Hoffer (#118029) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha minden ktyütyümet ezzel takaritom,akkor 2 doboz/ev ami 1.80€ :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#118031) Stauffenberg válasza madgie (#118023) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Okozott a nedves törlő bármikor valamilyen gondot? Vagy miért mondod?

(#118032) cOxeR


cOxeR
Ármester

Nyúztam kicsit a gépet és hát nagyon memória hiány szaga van a dolognak.
CPU terhelés, igazából képek exportálásakor magas (munka közben 30-40%-ig megy fel, a teljes terhelés, mindenre vonatkozóan - rendszer+alkalmazások), de ez teljesen érthető, ez pár perc nagyobb képszám esetén is, azalatt úgyse csinálok mást, illetve nincs jelentősége.
Háttértár terhelés az igazából semmi, még kiírás közben sem.
Közben nézegettem a továbblépési lehetőségeket, 200e Ft a +16GB ram a konfigurációban, hát én attól gutaütést kapok. :W - ráadásul ugye ez nem bővíthető
Most vagy lemondok a 16"-ról és veszek egy 14" 32GB, vagy megelégszem a 16GB-al. Inkább a 14" lesz a jó megoldás... azt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#118033) cOxeR válasza cOxeR (#118032) üzenetére


cOxeR
Ármester

HDMI úgy is van mindkettőn... arra meg tudok akasztani nagyobb kijelzőt. (van is egy 26"-osom a pc-m mellől)

(#118034) Stauffenberg válasza cOxeR (#118033) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha amúgy is akasztasz a gépre külső monitort, teljesen értelmetlen nagy méretűt venni. Nekem 13" van és tökéletesen elég a hurcolós igényekre, de van mellé egy 27" 4K UHD monitorom is, fotót azon szerkesztek legtöbbször.

(#118035) cOxeR válasza Stauffenberg (#118034) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem feltétlenül akasztok, mert lusta vagyok, igazából ha nagyon akarok valamit látni, akkor 13"-on is lehet. Most is van dokkolóm, amivel megoldottam a mostani csatlakozó hiányt (2 db usb-c van a M1-es 13"-on csak ugye), de egy ideje azt se használom, Tv-re szoktam így kitenni filmet, de most már a Tv-t is száműztük a házból. :)

[ Szerkesztve ]

(#118036) Stauffenberg válasza cOxeR (#118035) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én sem mindig használom a külső monitorral, amikor Youtube-on nézek beszélgetős/ismeretterjesztő dolgokat vagy a streaming szolgáltatóknál dokukat, akkor igazából elvagyok az ölbe laptoppal is.

Szerintem a 16" már egy akkora dög, amit akkor érdemes bevállalni, ha az esetek többségében kifejezetten azon a kijelzőn dolgozik az ember. Ha nem, akkor racionálisabb kisebbet venni, jobban felpimpelt hardverrel.

(#118037) Parson válasza Stauffenberg (#118036) üzenetére


Parson
addikt

Én is idegenkedtem a 13" mérettöl korábban, de ma már látom, hogy ez a jó döntés. Ha meg nagy kijelzö kell, akkor 28" 4K UHD rádugva, és kalap kabát. De mindez csak szigorúan privát vélemény, szakmai szemmel mást mondanék. :D

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#118038) madgie válasza Stauffenberg (#118031) üzenetére


madgie
titán

Persze, a nyakamat rá, hogy sok esetben a staingate is azért "fajul el", mert a kézről billentyűzetre került zsírréteg savassága picit megmarja a réteget, az egyszeri user meg pánikból nekifeszül valami jó erős, szintén savas kémhatású nedvestörlővel, amitől felgyorsul az egész folyamat.

A billentyűzetről én is simán letörlöm az ujjam nyomát a gyerek popsitörlőjével, de azt is azonnal szárazra törlöm egy egyszerű Hoya mikrokendővel. Kijelzőre semmi ilyesmit nem használok, még csak ablaktisztítót se, az iMac megtanított rá, hogy egyszerűbb is takarítani, ha nem gondolom túl (portalanítom, rálehelek, ahol piszkos, letörlöm jó minőségű mikroszálassal).

(#118039) moleculez válasza Parson (#118037) üzenetére


moleculez
veterán

Én meg arra jöttem rá, hogy fölösleges nekem a hordozhatóság. Így a következő beszerzés vagy a nextgen iMac vagy építek egy PC-t🤷🏼‍♂️.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#118040) Parson válasza moleculez (#118039) üzenetére


Parson
addikt

PC-t építettem már eleget, mindegyik 10-enévig húzta, a legutóbbikba már 2017-ben is 32 GB Ram ment (bövítés opció 64GB-ig még megvan), röhögve müködik most is… de magamnak már nem kell a mac mellé. Hordozhatósággal csak az akksira való folyamatos ügyelés miatt nem lenne szükségem, de ezt még elviselem. Viszont cserébe én is pl ma ölbe véve tudtam használni… egy mac mini erre nem elég jó, de ez evidens.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#118041) moleculez válasza Parson (#118040) üzenetére


moleculez
veterán

Kinek mi ugye, nekem (sajnos vagy nem) olyan a mindset, hogy le kell telepednem egy asztalhoz, hyperfocus és akkor érdemi munka is elkészül. Ölben a kanapén nem kódolok. Mióta rájöttem erre azóta fölösleges a laptop el is adtam izibe’ míg jó pénz volt benne. PC építésen azért töröm a buksim mert <2000£ már elég combos gépet rakok össze ML/AI prototypoláshoz, ott meg van rendes CUDA support meg egy rendes(en hűtött) i7/i9. Az általam használt libek bár portolva vannak AS-re, és ha működik akkor nagyon zsivány, de ha egy dependency nincs rendesen portolva na akkor aztán mehet a fejvakarás, meg StackOverflow. Szal most nagyon agyalok merre menjek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#118042) Parson válasza moleculez (#118041) üzenetére


Parson
addikt

Hát ezt neked kell érezni. Mint korábban írtam, én a macbook-ot 100%-ban csak privát módon használom.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#118043) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Nem ide valo,talan reszben csak a kerdesem,de hatha van aki tudja.Letezik olyan fordito program vagy esetleg olyan,ami a kezirast leforditja vagy csak at konvertalja digitalis irasra :F
Van 2 mappa kb 60-80db kezzel irott levelem,amit szeretnek leforditani.Annyit mondok csak,hogy az egyik haboruban irtak ezeket a leveleket.(Ne,hogy tiltast kapjak emiatt,hogy megirom melyikben vagy barmi hasonlo :DDD ).

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#118044) moleculez válasza Gubu0101 (#118043) üzenetére


moleculez
veterán

Ha lefotózod a levelet, felrakod Apple Photosba, akkor ezt automatikusan megcsinálja. Ki is tudod jelölni onnan azt csinálcs amit akarsz. Plusz van egy csomó OCR képes (Optical Character Recognition) program. Azonban a folyóírás az kifoghat rajta szóval lehet nem lesz túl jó.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#118045) Gubu0101 válasza moleculez (#118044) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mar ez is nagy segitseg koszonom :R Szekkenelni akartam,de akkor fotozom.Machez ugy se jo a nyomtatok.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#118046) Ear001 válasza Hoffer (#118008) üzenetére


Ear001
addikt

Whoosh! Az Apple Shopokban is ezzel takarítanak mindent.

(#118047) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném frissíteni a Qbittorrent alkalmazást, a dmg-t letölti, ez a lemezképíróba tallózva viszont egy applications mappát mutat és ennyi. Rákattintva hiába megyek rá a qbittorrentre nem történik semmi, illetve ráhúzva az appot az applications mappára, szintén nem csinál semmit.
M1 Air Sonoma 14.1
Lehet még nem tudja Sonomán frissíteni?
A 4.5.5 tökéletesen működik, viszont az alkalmazás ajánlotta a 4.6 verziót.
Előre is köszi a segítséget!

(#118048) cSuwwi válasza féldekás (#118047) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nekem 4.6 van sonomán és működik rendben.
Ha van belőle korábbi verzió, akkor amikor áthúzod az ikont az apps mappába meg fogja kérdezni egy felbukkanó kis ablakban, hogy egyesíted vagy cseréled-e. Cseréled, de az ablak megjelenési helye bárhol lehet, nézz körbe az asztalodon.
Utána mivel nem aláírt alkalmazás nem fog elindulni, meg kell keresni a finderben az alkalmazások alatt és jobb kattintás - megnyitással, akkor lesz egy harmadik gomb is amivel hajlandó megnyitni (legalábbis nálam ez van)

[ Szerkesztve ]

(#118049) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Aki használ boom-ot hang javításra és bluetooth-os csatlakozásnál elmászik a balance rendszeresen mint nálam, annak ez az ingyenes program hasznos lehet:
Balance Lock

Valahol szörnyű, hogy már ahhoz is app kell, hogy a balancet ne tologassa el egy másik program :U . A boom okozza, de opciót nem látok miért, és már venturán is elfordult, sonoma alatt pedig minden nap.
Esetleg mehetne az alkalmazásajánlóba a témaösszefoglalónál, hátha más is járt már így, ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#118050) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Árukeresőn egy árban van a 13” m2-es air és pro. Hol a csavar? Vagy valamit nem vettem észre?

700 ezerig melyik most a legerősebb laptopjuk? Linkel jöhetnek .

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.