Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) ielektros válasza nábob (#20999) üzenetére


ielektros
senior tag

Felreertettelek akkor. Bocsanat.

Az esely valoban ott van mindig. De az ott van es nem kisebb egy viruskeresovel sem. Raadasul a legtobb kereso nem ismeri fel jol vagy egyaltalan nem azonositja a meg uj nyavajakat. Raadasul biztos vagyok benne, hogy az a malweare kizarolag user interakcio utjan volt kepes telepulni. Tehat jott egy email benne egy fake pdf majd gizike klikkelt mint a barom anelkul, hogy megnezte volna honnan jott es egyaltalan kellett e ilyennek jonnie arrol a cimrol. A malware, spyware, trojan fertozesek nagy resze altalaban erre vezetheto vissza.

"launch an Attack on Facebook". Ugy kell nekik ha be voltak jelentkezve allandoan abba a hulyesegbe :C :Y

(#21002) CharlieDrop válasza ielektros (#20998) üzenetére


CharlieDrop
veterán

/nagyonoff

Van helyette jól működő free? Mert még nem találkoztam olyannal, ami az MSO fájlokat értelmesen kezelte volna

/nagyonon

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21003) Xero válasza nábob (#20999) üzenetére


Xero
nagyúr

Mint mondtam a létező problémák 90%-a flashez vagy javahoz köthető. A fennmaradó sebezhetőségekhez pedig az esetek 90%-ában interakció kell.

Maradjunk annyiban, hogy 14 éve használok Mac-eket. A legtöbbször párhuzamosan többet is. Soha a büdös életben nem volt semmi gondom. Igaz Windowson vagy Linuxon sem, de Win-en mindig futott valami azért a háttérben.

(#21004) ielektros válasza CharlieDrop (#21002) üzenetére


ielektros
senior tag

Olvasasra nekem eddig mindent sikerult jol megnyitni OSX-en Libreoffice-al. Szerkeszteni meg nem fogok MS Office allomanyt. Vagy kuldjon valami szabvanyosat vagy szerkessze maganak a felado. Amikor egy rohadt megrendelest, tablazatot, kimutatast mso allomanyban kuldenek el ami raadasul agyon van formazva arra nincs gyogyszer valoban. Ilyenkor en visszakuldom es kerek egy hasznalhato formatumot.

(#21005) nábob válasza Xero (#21003) üzenetére


nábob
tag

Igen, elhiszem / fogadom, hogy a problemak tulnyomo resze third-party appokhoz kotheto.
Az, hogy 14 eve, vagy akar ket napja mi volt a helyzet, szerintem teljesseggel mellekes. Azt hogy nem volt gondod, nem inkabb csak annyi, hogy nem tudsz rola?

It's never "if", but "when'.

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#21006) TigerCat válasza vasi89 (#20972) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben kicsit utánaolvastam a dolognak és valóban nem egyedi jelenség: Mail app won't empty trash on gmail server
Sok más találat van, de nem akartam mindet belinkelni.
Ezek szerint nem nagyon van megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#21007) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok. Egy Mid-2009-es Macbook Pro-val van lehetőség Airplay rendszeren zenét streamelni (airplay képes) speakerre? Ha minden igaz az én gépem nem támogatja, de hátha meglehet oldani valahogy :)

Ps: brunorbert

(#21008) Xero válasza nábob (#21005) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem casual szinten használom a gépeket, szóval a nem tudok róla kör kizárva.

(#21009) Alex91 válasza Quaresma (#21007) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem siman!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21010) nábob válasza TigerCat (#21006) üzenetére


nábob
tag

Nem biztos hogy jól értem a helyzetet, de szerintem babrálj el egy picit ezzel: gmail.com - setting - forwarding, pop, imap - imap. Ott lesz olyan hogy auto expunge. Az elvileg segíthet, ha kikapcsolod, akkor néhány opció elérhető lesz, hátha az egyik segít. Ez persze IMAP-exclusive.

Xero: Ok, elhiszem tényleg :).

[ Szerkesztve ]

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#21011) nábob


nábob
tag

Nem tudok képeket feltölteni böngészővel, és nem csak egy helyen. Próbáltam Chromeot és Safarit is, nem tudjátok mi lehet a baj?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#21012) Zjunior válasza nábob (#20991) üzenetére


Zjunior
veterán

Vírusírtó??:DD
Facepalm.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#21013) ielektros válasza Zjunior (#21012) üzenetére


ielektros
senior tag

en megprobaltam :DDD

(#21014) TigerCat válasza nábob (#21010) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt már eljátszottam, sajnos nem segít. De köszönöm szépen!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#21015) nábob válasza Zjunior (#21012) üzenetére


nábob
tag

Igen, beszeltunk rola, a tobbseg veled hasonlo allasponton van. Ezt ajanlom olvasasra.

@TigerCat: bizti megnezted az osszes opciot, es azok permutacioit? Ha igen, akkor nem tudom mit lehet csinalni de ez szerintem protocoll (IMAP) specifikus szoval szerintem probalj meg valami gmail forumot.

[ Szerkesztve ]

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#21016) töky76


töky76
tag

6 éve használok mac-et, sose volt vírusos a gépem. Windowson más a helyzet, ott mindig használtam, de hála az égnek vége annak a korszaknak, soha többet. :)
Én biztos nem rakok fel vírusírtót.

(#21017) rjg válasza Jorus (#20981) üzenetére


rjg
őstag

+1. Nálam jellemzően kb. 10 - 12 alkalmazás fut egyszerre, - alkalmanként Parallels-szel együtt - közte egy Chrome 10 - 20 nyitott tab-bal. Korábban linkeltem képernyőmentést is. Nem szoktam látni a strandlabdát...

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#21018) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Pár héten belül kell vennem egy külső kijelzőt, mert kényelmetlen egész nap a notesz fölött görnyedni és hely sem nagyon van így. Erősen gondolkodom, hogy nem TB displayt veszek, hanem ezt az ultra szélesvásznú LG monitort. Vélemény? Próbálta már valaki élőben?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#21019) tDr1v3r válasza TigerCat (#21018) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem ennek az elődje van, kisebb (29"), szeretem, de ha fizetnem kellett volna érte akkor nem ez csücsülne az asztalomon. Ellenben az általad linkelt akármikor jöhetne... és valószínűleg fog is, mert az már jobban használható lehet munkára (csak konzolos játékra lesz rossz, de az már az én nyomorom).

De inkább erre vagy erre utaznék rá a helyedben a pixelsűrűség és a képarány miatt. Gondolom neked se lenne könnyű a 21:9-hez hozzászokni, meg lehet kellemesebb lenne egy Retinás gép után egy nagyon hasonlót bámulni.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21020) Somansky válasza tDr1v3r (#21019) üzenetére


Somansky
aktív tag

Attól függ mire használná. Én grafikára ezt használom agy megelégedéssel, persze van belőle nagyobb méretű is.

www.somansky.com

(#21021) Xero válasza tDr1v3r (#21019) üzenetére


Xero
nagyúr

Még egy szavazat az UP2414Q-ra. Én csak azt várom hátha kijön ez a panel olyan designnal mint a mostani megjelenítőim( U2414H), mert az bizony sokat javít az összképen.

[ Szerkesztve ]

(#21022) tDr1v3r válasza Xero (#21021) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pff, a vékony káva kivételével tök ugyanolyan mint az LG-m. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21023) Xero válasza tDr1v3r (#21022) üzenetére


Xero
nagyúr

Na igen itt a káva a lényeg. Dual felállást használok jó tíz éve, szóval sokat javít az összképen.

(#21024) TigerCat válasza tDr1v3r (#21019) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a hozzászólást!

Amire használom:
- Weboldal adminisztráció, több ablakban
- Két ablakból infók kinyerése, harmadikba beírása
- Office feladatok, táblázatok összehasonlítása
- Alap képszerkesztés, egy-egy fotó retusálása
- Esténként filmnézés
- Netezés
- Vagy jellemzően mindet egyszerre...

Meg kell néznem élőben, mert sok-sok éve kétmonitoros rendszeren dolgozom és a másodlagos kijelző mindig be van fordítva felém, így szinte mindent szemből nézek. Itt viszont nem így lenne, ezért kissé tartok a dologtól. Viszont nagyon szép, tetszik a széles formátum és a panel is jó benne. Vagy ez, vagy Thunderbolt kijelző.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#21025) Misi1979


Misi1979
őstag

De rég körmöltem ide:)

Lehetőségem van nagyon olcsón választani két gép közül (feleségemnek kellene egy, mert jelenleg egy ipad mini-re van "kényszerülve") : mba 11" vagy mba 13". Legújabb generáció mintkettő, a speckók is kb ugyanazok. Ja igen, ajándék lenne neki:)

Ti melyiket választanátok?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21026) Zjunior válasza Misi1979 (#21025) üzenetére


Zjunior
veterán

13"+1:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#21027) MoP_FX 57 válasza Misi1979 (#21025) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Én is a 13-asra szavaznék, de azért érdemes megnézni az összehasonlító videókat is. Pl.: [link]

(#21028) ielektros


ielektros
senior tag

kizarolag a 13-ast vennem. Miota paromnak megvettem a 13-ast, annyira nem hasznalta a 11-est, hogy eladtuk. Pedig 11-est akart de aztan rajott, hogy az a meret kompromisszum meg boven belefer es latszolag is sokkal produktivabb vele.

[ Szerkesztve ]

(#21029) Grougon


Grougon
tag

15-ös retinára hol érdemes apple care-t venni? hardveraprón láttam itt 75 körül:P

köszi

(#21030) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hali.
Mire van szükségem, ha egy 2011 i5 MBP ben HDD-t SSD-re cseréltem, és újra szeretném telepíteni a gépet, lehetőleg USB-ről?
Tehát valami leírás van, honnan mit kell tölteni, telpeíteni, stb?
Előre is köszi.
:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#21031) Misi1979 válasza N-vidi-A (#21030) üzenetére


Misi1979
őstag

Legegyszerűbb megoldás: wifi és az apple id-d:)
Ha az adataidat is szeretnéd továbbvinni, akkor a hdd-re csinálj egy time machine-mentést.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21032) N-vidi-A válasza Misi1979 (#21031) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Köszi.
Előző HDD-t hogy tudom megcsinálni, h lássa a windows? :D Jelenleg valamiért nem látja...

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#21033) Misi1979 válasza N-vidi-A (#21032) üzenetére


Misi1979
őstag

Link

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21034) N-vidi-A válasza Misi1979 (#21033) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Köszönöm.
:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#21035) LaptopSystem

sziasztok nem akarom szét szedni ezért kérdezem Apple MacBook Air 13" 128GB (md760mg/b) ]ebbe lehet cserélni az SSD-t nagyobbra? 256GB-osra gondoltam

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#21036) brumi1024 válasza LaptopSystem (#21035) üzenetére


brumi1024
veterán

Lehet, csak drága a PCIe SSD.

[ Szerkesztve ]

(#21037) LaptopSystem válasza brumi1024 (#21036) üzenetére

ok köszi :) de gondolom nem 70.000 forint

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#21038) ielektros válasza LaptopSystem (#21037) üzenetére


ielektros
senior tag

(#21039) LaptopSystem válasza ielektros (#21038) üzenetére

köszi

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#21040) Zjunior


Zjunior
veterán

Semmi.

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#21041) troszti


troszti
aktív tag

Szerintetek miért rak be a VLC egy szürke sávot filmnézéskor felülre?? :F külső monitor, D-SUB-on HDMI-n is egyaránt

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#21042) Zjunior


Zjunior
veterán

Amazonon a 8gb rMP most 899£ 350k
Az kemény:Y!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#21043) LaptopSystem

nagy kár,hogy a memoria integrált bennük

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#21044) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Mac-re szeretnék váltani, ebben kérnék segítséget. A legolcsóbb, napi használatra alkalmas Mavericks kompatibilis gépben gondolkodom. Eddig ahogy leszűkítettem a kört, három gép maradt.

Macbook Late 2008 (Macbook 5,1) 13,3" , 2 kg
Macbook Pro Mid/Late 2007 (Macbook Pro 3,1) 15" 2,4kg
Macbook Air Late 2008 (Macbook Air 2,1) 13,3" 1,36 kg

A fentieknek van valamilyen szériahibájuk? Az Air lenne a legjobb a hordozhatóság miatt, de a 2GB ram mennyire elég manapság? Semmi játék nem lenne, csak Safari, Office appok, stb tehát munka.

Jelenleg USA-ban vagyok, ezért vetődött fel a vásárlás gondolata, hátha itt olcsóbban kijövök. Ebay-en néztem a gépeket, ezek kb 250-400 dollár között mozognak. Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni. :R

(#21045) Xmodule válasza Chosen (#21044) üzenetére


Xmodule
őstag

Én a macbook prot választanám. (választottam is már 2x) arany középút.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21046) Xero válasza Chosen (#21044) üzenetére


Xero
nagyúr

A Pro GPU hibás széria. Ha nem cserélték visszahívás során a lapot benne, akkor érdemes alaposan átnézni, nehogy később adja be a kulcsot.

(#21047) Chosen válasza Xero (#21046) üzenetére


Chosen
addikt

Honnan lehet ezt tudni ha az eladó nem írja meg? Ha nem volt még cserélve akkor itt cserélik ingyen?

Akkor Te is azt mondod, hogy nem elég a 2GB és legyen a Pro?

Xmodule: Thx. És a sima Alu Macbook? Kisebb és könyebb lenne mint a Pro.

[ Szerkesztve ]

(#21048) Xero válasza Chosen (#21047) üzenetére


Xero
nagyúr

Megkérdezed az Apple-től ha az eladó nem tudja.
A visszahívás határideje már lejárt, így már nem cserélik. Szóval ha eddig nem történt csere, akkor a vásárlásnál mindenképpen rommá kell terhelni a GPU-t és megnézni hogyan reagál akár egy restart után is. Ha hibázik, vagy elsötétül a kép, akkor kerülendő.

A 2GB pedig nagyon-nagyon nem elég. Manapság a 4 is szűkös, de a felsorolt gépeknél ez a tető.

(#21049) ielektros válasza Xero (#21048) üzenetére


ielektros
senior tag

Azert azt is erdemes figyelembe venni, hogy ha csereltek ha nem a GPU ugyan olyan vacak maradt rajta. Csere utan sem kapott senki jobb GPU-t.

(#21050) Chosen válasza Xero (#21048) üzenetére


Chosen
addikt

Élő próbára nem nagyon van lehetőségem, csak annyi előnyöm van, hogy free shipping+no vám.

Az összes 8600M GT-s Pro-t érinti ez a probléma? Melyik évtől javították ezt?

Köszi egyébként a válaszokat :R ielektros: szintén. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.