Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) vdrummer válasza Jorus (#10998) üzenetére


vdrummer
csendes tag

Igazából még nem informálódtam túl sokat az Air-el kapcsolatban. Árban nekem még túl drága sajnos. Majd este átböngészem a specifikációjukat. Annyi biztos, hogy félnék a papír vékony desing tól :D Persze érdemes megszokni, végülis az inkább mutat a jövő felé.

Egyébként szeptemberben kezdek animációt és grafikát tanulni, és ehhez szeretnék egy megbízható apple gépet ami elkísér akár több évig is. Photo Shop, Illustrator, 3ds max, video vágás, flash, webszerkesztés és néha játék ;)

[ Szerkesztve ]

(#11002) bmwk1200s válasza vdrummer (#11001) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én úgy gondolom, hogy mivel profi leszel, neked inkább kell az erősebb CPU teljesítmény, így elsődlegesen azt vedd figyelembe, hogy az esélyes gépek közül melyikben van erősebb CPU.
Szerintem egy Pro jobb, abba később még úgy is tehetsz ramot és SSD-t is.
Én is azért választottam inkább a PRO-t mert hosszabb távon lehetőség van fejleszteni, az Air-ben talán ssd-t lehet cserélni, de mást nem.
A proci az alap gépeknél összehasonlítva pedig erősebb a Pro-ban.

Misi1979: szóval egész nap rajtahagyhatom a töltőn a gépet? Nem szoktam kikapcsolni, ha elmegyek otthonról, csak sleepbe teszem... este is maradjon rajta nyugodtan? éjjel-nappal mehet róla, csak akkor vegyem le, ha megyek valahová, illetve ha havonta 1-2szer megcsinálom a kalibrációt?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#11003) Misi1979 válasza bmwk1200s (#11002) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha sleepbe teszed, nem merül olyan gyorsan, ugye. Ez pont nem jelent túlzott igénybevételt az akkunak, úgyhogy majdhogynem mindegy, hogy rajta hagyod-e. Én nem húznám ki ettől függetlenül, mert kb fölösleges.

Ettől függetlenül a lényeg: használd!:) Idővel úgyis tönkre fog menni az az akkumulátor, inkább úgy menjen tönkre, hogy használva is van, nem?:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11004) xedos válasza Misi1979 (#11003) üzenetére


xedos
addikt

Teljesen jól leírtad!
Az akksit használni kell, állásban is tönkremegy...
5%-os különbséggel meg nem kell foglalkozni - ennyi szórás bőven van bennük.

(#11005) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Korábban már egyszer kifejtettem azt a gyanúmat, hogy az akksi továbbra is attól dobja fel a pacskert, ha folyton töltőn tartod. Saját tapasztalat, egyszer már leírtam a részleteket a #9657-ben, de most csatolok egy friss, kb. 10 perces screenshotot is. Szerintem nem szabad töltőről használni folyamatosan.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11006) Misi1979 válasza bLaCkDoGoNe (#11005) üzenetére


Misi1979
őstag

Több dolog.
Egy 20 hónapos akku 87%-on nem mondható rossz állapotúnak. Pláne úgy, hogy van pár százalékos pontatlanság.

A belinkelt hsz-ban az akkud állapota: 86% /65 ciklus.
Több, mint 3 hónap alatt tettél bele 6 ciklust (havi 2) és az állapot nem hogy romlott volna az általad elvárt ütemben, hanem még javult is.. Persze hibahatár, tehát szögezzük le inkább, hogy nem romlott.

3 hónapja volt 17 hónapos a géped, akkor havi átlag 4 ciklust tettél bele akkor.

Ha úgy használnám, ahogy szerinted kellene (laptoppal dolgozom, plusz haza is viszem), akkor naponta kerülne annyi ciklus a gépembe, mint amennyi a Tiedbe, havonta.

1 év alatt lenne vagy 600-700 nekem, az ehhez járó kb 50%-os aksival.

Ui: érdemes coconut battery-s screenshotokat nézegetni a google képkeresővel.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11007) Nyugdíjas válasza bLaCkDoGoNe (#11005) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is le szoktam meríteni, aztán töltögetni időnként. Aztán persze van amikor rádobom töltőre, és nem foglalkozok a lelkével.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11008) tDr1v3r válasza Blaise (#10980) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Sokat nem ér, driverből optimalizáltak ezekre a benchmarkokra...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11009) Blaise válasza tDr1v3r (#11008) üzenetére


Blaise
veterán

Viszonyítási alapnak tökéletes.

(#11010) rootkiller


rootkiller
őstag

Véleményem szerint hibás azon szóhasználat, miszerint a gép hálózati tápegységét töltőnek hívjuk (az enyémre az van írva, hogy "60W MagSafe Power Adapter", nem az hogy "60W MagSafe Charger=). Ez ugyanolyan hálózati tápegység, mint akármelyik asztali számítógépé, csak külső. Amikor a gépben lévő akkumulátor töltöttségi szintje nem éri el a lehetséges maximumot és a gép teljesítményfelvétele sincs a csúcson, akkor a tápegység kihasználatlan teljesítményének erejéig az akkumulátor töltődik. Kvázi véleményem szerint, a hordozható gép elsődleges áramforrása ugyanúgy a váltóáramú elektromos hálózat, mint bármelyik másik számítógépé, hiszen normális esetben ugyanúgy asztalon van használva, csak az illető a gépét nem mindig ugyanazon a helyen szeretné használni. Kvázi a notebookban azért van akkumulátor, mert fel van készítve arra, hogy olyan helyen is használni lehessen, ahol nem megoldott az elektromos hálózatra való csatlakoztatás, vagy kényelmi szempontok miatt nem akarjuk arról használni.

Artengo TR 990 Pro

(#11011) Csabee. válasza rootkiller (#11010) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt nagyon szépen megfogalmaztad!! ;)

Üdv: Csabee.

(#11012) Misi1979 válasza rootkiller (#11010) üzenetére


Misi1979
őstag

Bezony, sőt, az is elő szokott fordulni, hogy a pillanatni áramfelvétel nagyobb, mint az adapter betáplálása és ilyenkor bizony az akkuhoz is hozzányúl (ha van rajta elég töltés). Én kvázi szünetmentes tápegységként tekintek a notiakkukra:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11013) rootkiller


rootkiller
őstag

Hogy én se maradjak ki:

Én egyébként pénteken vettem a MacBookomat, eddig csak asztali Mac volt (meg egy hackintosh netbook). Nyári vétel az akku, és fogalmam sincs, hogy használták.

Artengo TR 990 Pro

(#11014) Misi1979 válasza rootkiller (#11013) üzenetére


Misi1979
őstag

6 hónap / 82 ciklus, valószínűleg gyári az akku benne. Teljesen átlagos eredmény a 95%. Valószínűleg egy jó ideig ennél az értéknél fog tanyázni:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11015) bLaCkDoGoNe válasza Misi1979 (#11006) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Közelítsük meg egy kicsit más irányból a kérdést: (#10958) MajaG hozzászólásában linkelte az ő riportját. Az ő gépében nagyjából hasonló töltésszám mellett (igaz, 3 hónappal fiatalabban) 10%-kal jobb az akksi.
Valami nálam akkor sem jó, akárhogy magyarázzuk.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11016) rootkiller válasza Misi1979 (#11014) üzenetére


rootkiller
őstag

Utángyártott az akku, de nagy valószínűséggel ugyanazzal a japán cellával van szerelve, mint a gyári.

Egyébként, ha már volt szó grafikus kártyákról: az enyémben X3100 van. Részben ezért is vettem ezt a gépet, és nem olyant amiben GMA950 van, mert egy kicsit azért jobb ez.

Én főleg suliba járni, meg hanggal kapcsolatos munkához vettem a gépet, néha talán meg fogok rajta nézni 1-2 filmet, de nem jellemző. Gondolom ezen igényeimet képes kiszolgálni.
Másra egyébként mire elég? Hol érezném meg, hogy egy "kacat integrált" kártya van benne?

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#11017) rootkiller


rootkiller
őstag

Ezt tudja egyébként a gyári akkuja:

Artengo TR 990 Pro

(#11018) Misi1979 válasza bLaCkDoGoNe (#11015) üzenetére


Misi1979
őstag

Vagy ő "szerencsés".. Az a gond, hogy 10%-ről beszélünk, pedig annyi helyen elcsúszhat a mérés, hogy csak na! Ne tekintsünk már ezekre a százalékokra úgy, mint halál pontos adatokra. Simán lehet, hogy a Te akkud pár hónap múlva stagnálni fog, esetleg pontosabb lesz a mérés és felkúszik az érték 89%-ra, ugyanakkor MayaG akkuja meg "romlani" fog pár százalékot.

Akkor kellene aggódnod, ha a használati szokásaid mellett az akkud jelenleg 50% körül tanyázna. Mert ott biza hardverhiba lenne.. Egyébként windows-os laptopoknál nagyon ritka az az egy éves akku, aminek csak 10%-os elhasználódása van:)

rootkiller: na, ez durva! és bírja is addig, ameddig kell? Csak mert akkor.. ez egy 5 éves akku 1000 ciklussal, 84%-on, szinte hihetetlen:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11019) vdrummer válasza rootkiller (#11016) üzenetére


vdrummer
csendes tag

A gma3100 tökéletes szerintem, ha nem tervezel játszani a legújabb game-ekkel, és nem ultra beállításon :D Átlag netezésre, officera -ra, dvd-re véleményem szerint, még egy jó G4-es is elég :) és azokhoz vga-khoz képest, a 3100 egy "erőmű"

(#11020) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Beleraktam a MacBook Pro 13-ba (2011) a Samsung 840 SSD-t. Ott tarttok, h válassza ki, h melyik meghajtóra telepítem az OSX-et és nem lát semmit.

Nagyon sürgős lenne, kérlek segítsetek, mert 17 óráig tudnom kell, h meg tudom-e csinálni vagy sem. Köszönöm !

(#11021) bLaCkDoGoNe válasza Misi1979 (#11018) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ígérem, ha felmászik 95%-ra, arról is beszámolok majd. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11022) rootkiller válasza spyduck (#11020) üzenetére


rootkiller
őstag

Te! Jártál a Disk Utilitybe, és formáztad a lemezt HFS+-ra? Ez egy alapvetően nem Mac hanem Windows piacra szánt valami, így ha formázva is van, akkor az NTFS.

Artengo TR 990 Pro

(#11023) spyduck válasza rootkiller (#11022) üzenetére


spyduck
nagyúr

És hogy jutok el a Disk Utilitybe?

(#11024) rootkiller válasza spyduck (#11023) üzenetére


rootkiller
őstag

Amikor elindítod a telepítőt, akkor kijön a szokásos OS X felület a szokásos menüsorral felül. Na ot van Utilities legördülő menü, ott lesz bent. Magyarul nem vágom minek kéne ott lennie, de kénytelen leszel úgy is megtalálni.

Artengo TR 990 Pro

(#11025) vdrummer


vdrummer
csendes tag

Egyébként nézegettem youtube-on, és a hd4000 -el szerelt 13" MBP egész szépen teljesít a játékok terén is. Teljesen élvezhető volt a legtöbb új fps, és a régebbieket röhögve viszi nagyobb felbontáson vagy szebb textúra beállítással is.
Szerintem jobban megéri hd4000-be fektetni, mert árban nincs is olyan eget verő különbség.

(#11026) vdrummer válasza spyduck (#11020) üzenetére


vdrummer
csendes tag

Nyugi olyan nincs, hogy nem lát semmit és attól sem kell félned, hogy nem fog működni. Ez nem vindoz :))
Mint látod: Pofon egyszerű
Sok sikert

(#11027) spyduck válasza vdrummer (#11026) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szuper, köszi :)

(#11028) rootkiller válasza vdrummer (#11026) üzenetére


rootkiller
őstag

Elrontottam. Az újabb OS X verzióknál az elején kell a Disk Utilitybe belelépni, és nem a menüsorról, mint régebben.

Artengo TR 990 Pro

(#11029) spyduck válasza rootkiller (#11028) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, csak én már rámentem a telepítésre, ahonnan már visszalépni nem lehetett ú, h 30 percig újra gondolkodik amíg összeszedi magának a telepítéshez szükséges dolgokat XD

MÁS: A Mac HDD-jét pedig beraktam egy USB 3.0-ás keretbe. Ezt a Win nem látja, azzal nincs is gond. De majd a Mac fogja látni ugye? Meg tudom a lemezt exfat-ra formázni?

[ Szerkesztve ]

(#11030) rootkiller válasza spyduck (#11029) üzenetére


rootkiller
őstag

A Mac természetesen látni fogja (buta kérdés, miért ne látná, hiszen HFS+). Aztán ha formázod exFAT-ra, akkor már mindkettő.

Artengo TR 990 Pro

(#11031) vdrummer válasza spyduck (#11029) üzenetére


vdrummer
csendes tag

Formázd exfatra! Azt a windows 7 is látja, 4gb felett is kezeli a fájlokat. Tökéletes tárolásra.

(#11032) spyduck válasza vdrummer (#11026) üzenetére


spyduck
nagyúr

Végre települ. Hurrááá :DDD

(#11033) irgum


irgum
addikt

Azt hiszem ennél jobb akksi állapot nem kell. :) Pedig naponta 5-6 órát megy töltőről, szóval kizárt, hogy árt neki. Ha nem hálózatról használnám, lenne benne vagy 300-400 ciklus.

(#11034) rootkiller válasza irgum (#11033) üzenetére


rootkiller
őstag

Ez is az én felvetésemet igazolja...

Artengo TR 990 Pro

(#11035) Lacikaa9988


Lacikaa9988
tag

hhh.

(#11036) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

De en most vettem dec.27en a gépet, telepítettem az istat progit es eleve 96%rol indult a dolog.
Elso bekapcsolas ota eleve 96%.
Most 15 ciklus utan tartok 95-94%nal.
Akkor most folyton legyen tolton? Vagy ahogy írta az egyik kolléga külső tapon? Ha sleepben van, ha este van, egész nap maradjon rajta?

Semmit sem írok alá!

(#11037) spyduck


spyduck
nagyúr

Akkumulátor:

Elmondom, h én mit tudok az akksikról. Aki elhiszi az elhiszi, aki nem az nem. Ettől függetlenül ez így van :)

A lítium polimer akkumulátorok működésükben és felépítésükben nagyban hasonlítanak a lítium-ion társaikra. A legfontosabb különbség, melyből nevük is adódik, hogy a lítium ionok nem szerves alapú elektrolit folyadékban, hanem egy zselé szerű polimer cellákból felépülő anyagban helyezkednek el. Az újratölthető lítiumion-akkumulátorok élettartama véges, a folyamat kémiai jellegéből adódóan: egy töltésciklust jelent, mikor az akkumulátor lemerül, tehát 100%-osan elhasználják a kapacitását. De ha félig lemerül az akkumulátor, s újratöltés után másnap ismét így tesz, akkor ez is egy töltésciklust jelent. Minden alkalommal, mikor elhasznál egy töltésciklust, kissé csökken az akkumulátor kapacitása. Ha tegyük fel akkumulátorról rakjátok sleep-be, akkor merül az akksi és akár 1 nap alatt elérhető 1 ciklus. Viszont ha töltőről van használva és a természetes kisülést nézzük akkor nagyon hosszú idő alatt éri el az 1 ciklust. Továbbá ront az akkumulátor élettartalmán ha tökig lemerítjük, valamint mikrotöltéseket csinálunk raja. Az akkumulátor nem szereti a meleget, ugyanis az benne lévő zselé hamarabb kiszárad ezzel csökkentve az élettartalmát. Ez mondjuk inkább játéknál okozhat problémát.

Szóval ha töltőről használjuk és kerüljük a meleget akkor bírja a legtovább. Tudomásom szerint 300 ciklus után átlagosan 50%-os elhasználódottsággal kell számolni. Viszoont ez az adat a Li-Ion-ra vonatkozik, a Polymer azt hiszem tovább bírja.

Ezek az infók netről és szervizestől származó információk alapján vannak összeszedve.

(#11038) rootkiller válasza spyduck (#11037) üzenetére


rootkiller
őstag

Pont nem. Én úgy emlékszem, hogy a Li-Pol ilyen 500 ciklust bír, a Li-Ion pedig 1000 ciklust.

Artengo TR 990 Pro

(#11039) spyduck válasza rootkiller (#11038) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez sztem a régi polymer aksiknál volt így, az újak úgy tudom jobbak. Megkérdezem pontosan majd. 1000 ciklus, ááááá, biztos nem.

(#11040) iOce


iOce
tag

Nálam ez a helyzet :)

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#11041) DanielK válasza bmwk1200s (#11036) üzenetére


DanielK
addikt

Nálam is így volt. Tavaly vettem egy late 2011-eset (generációváltáskor). Nálam 97-96% volt. :F

(#11042) rootkiller


rootkiller
őstag

Most találtam ezt a cikket, ha már akkukról volt szó:
http://techcorner.hu/macworld/tipp-hogyan-kalibrald-a-macbook-od-akkumulatorat.html

Artengo TR 990 Pro

(#11043) spyduck


spyduck
nagyúr

Olyan kérdésem van, h a levelezéseim (mailek és beálltások) áttehetők valahogy a HDD-ről, amit most USB-s keretben használok?

(#11044) rootkiller válasza spyduck (#11043) üzenetére


rootkiller
őstag

Át! Valahol van valamilyen adatbázis fájl vagy könyvtárrendszer, amit vagy be lehet importálni valahova, vagy szimplán felül kell írni. De ezt már nem én fogom megmondani, merthogy nem használok ilyesmit.

Azért azt mindenképpen tedd közhírré, hogy a Mail-t vagy valamilyen egyéb más levelezőprogramot (Thunderbird, Microsoft nemtudommilyen gány, Lotus nemtudommi) használsz.

Ha nincs szerencséd, akkor rakhatod vissza a HDD-t, exportálhatsz, majd csere és import. De ha úgy van mint Windowson az Outlook .pst-je, akkor csak oda kell rakni valahova, és megmondani neki hogy itt van, és kész.

A beállítások az egy másik ügy, de azt sem tartom lehetetlennek.

Artengo TR 990 Pro

(#11045) spyduck válasza rootkiller (#11044) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Mac levelezőrendszerét használom, a legjobb amit valaha láttam. Össze van kötve a mobilommal és a jegyzeteimet is tudom módosítani.

Ja és jelentem az SSD-vel ultra néma, kevésbé melegszik és bitang gyors a noti. Csak ajánlani tudom!!!! :)

(#11046) spyduck válasza spyduck (#11045) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor elölről :)

Olyan kérdésem van, h a levelezéseim (mailek és beálltások) áttehetők valahogy a HDD-ről, amit most USB-s keretben használok? Amúgy a Mac levelezőrendszerét használom.

(#11047) Xero válasza spyduck (#11046) üzenetére


Xero
nagyúr

Finder. Go menu. Alt-ot nyomva tartod és Libraryt választod. Ott a Mail mappát másold át.

(#11048) bmwk1200s válasza rootkiller (#11042) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Oké, ezt most meg fogom csinálni, csak a vége nem egyértelmű.
Mikor letelt az 5 óra és rakötöm megint a töltőre, akkor be is kapcsolhatom? Vagy kikapcsolva kell teljesen feltölteni?
Biztosan nem árt ez neki, hogy teljesen lemerítem? Meg nekem valahogy nem tűnik szabályos leállításnak az, hogy sleep alatt hosszan nyomom a kikapcsológombot. Konkréten kilövöm alóla az áramot. Szerintem ez nem egészséges..

Semmit sem írok alá!

(#11049) spyduck válasza Xero (#11047) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszi!

(#11050) rootkiller válasza bmwk1200s (#11048) üzenetére


rootkiller
őstag

Szerintem sem egyébként, én nem csinálnám meg, érdekességnek linkeltem.

Artengo TR 990 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.