Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) TigerCat válasza Ragnar95 (#32200) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam szar. Az egész OS X megbízhatatlan. Indításkor azt figyelni, hogy betöltődik-e, már eleve extra gáz. Egy hete visszasírom a Windows 7-et, pedig már úgy megszerettem...
:O

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32202) Ragnar95 válasza TigerCat (#32201) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ekkora gond nálam szerencsére nincs, csak használat közben vannak idegesítő bugok, de ott azért még nem tartunk, hogy akár csak el is gondolkozzak a windowsért való síráson, Maverickset sírom vissza inkább.
Apropó, még mindig 10.10.2-n vagyok, mert a Photos appos mizéria miatt nem frissítettem. Megoldódtak már a Photos app gondjai? Illetve automatikusan áthúzza a teljes iPhoto könyvtárat, ugye?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32203) TigerCat válasza Ragnar95 (#32202) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az jól működik, elő is fizettem 20 gigára. Minden képem szinkronizálja. De a frissítés most rohadtul nem megy. 5x újraindítottam, de semmi. Kifagy és csak kényszerítve tudom kiléptetni. A gépet is megakasztja. Ez megy egy órája, szóval most vagy szétverem, vagy újratelepíthetem az egészet, mert nincs más lehetőségem.
:W

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32204) Ragnar95 válasza TigerCat (#32203) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor várok 1-2 napot, hogy ne legyenek túlterhelve az Apple szerverei, aztán frissítek, köszi :R
Várj holnapig, most még nagyon túlterheltek a szerverek. Én csak az XCode-ot frissítettem, de az is elég lassan ment és pörgette a folyamat a ventiket elég rendesen, szóval valami nem volt okés a frissítési procedúrával itt se...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32205) TigerCat válasza Ragnar95 (#32204) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyögvenyelős...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32206) Mohhoj1986 válasza TigerCat (#32205) üzenetére


Mohhoj1986
tag

Ha ezek igy folytatjak ennek a vege Windows 10 lesz :D

(#32207) Ragnar95 válasza Mohhoj1986 (#32206) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

El Capitan jelentős javulást hoz a tesztek alapján, legalábbis sebességben mindenképp, stabilitásról egyelőre nehéz nyilatkozni, hiszen beta és kevesen használják éles rendszerként.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32208) Mohhoj1986 válasza Ragnar95 (#32207) üzenetére


Mohhoj1986
tag

Ugy legyen. Orulnek neki. Nem merek Mavericksrol valtani jelenleg.

(#32209) Ragnar95 válasza Mohhoj1986 (#32208) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ne tedd, ha eddig kihúztad azzal, már várd ki az El Capitant mindenképp.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32210) TigerCat válasza Mohhoj1986 (#32206) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem szeretném, de a munkám rovására nem mehet. És lassan többet töltök a rendszer hegesztgetésével, mint amivel valójában kellene. Tisztán látszik, hogy ez a gép kevés, ami meg jó lenne, az 1 milla körül van. Na annyit nem ér, az teljesen biztos... Főleg, ha a rendszer ugyanennyire bugos. Pedig úgy bíztam benne. Rosszkor vágtam bele. A Windows kezd igazán jó lenni, az OS X meg most hanyatlik. Éljen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32211) Ragnar95 válasza TigerCat (#32210) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Remélhetőleg a Metal használata jelentős javulást hoz grafikus teljesítmény terén (az eddigi tapasztalatok erre utalnak) és stabilitásban is remélhetőleg jelentős javulást érnek el.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32212) megema válasza TigerCat (#32210) üzenetére


megema
őstag

Szerintem próbálj meg várni az El Capitan megjelenéséig. Mik a konkrét gondok a rendszerrel? A háttérképes problémát olvastam.

Nekem a stabilitással nincs gond, pedig a 10.10.4 public bétáit használtam elsődleges rendszernek. Oké, az akadozás ugyanúgy jelen van, de más gondom nincs. :F

(#32213) TigerCat válasza Ragnar95 (#32211) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Így legyen!
:K

megema:
Most éppen nem bírja frissíteni magát. Már belekezdett, de nem bírta befejezni, így minden újraindítás után végtelen frissítésbe kezd. Szóval, nem tudom abbahagyni, mert semmi lehetőséget nem ajánl fel rá. Csak teker és teker és teker...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32214) Ragnar95 válasza megema (#32212) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam a legfőbb probléma a Safarival van, konkrétan nem lövi ki időnként a bezárt lapokat a RAM-ból, ráadásul néha be is ragadnak és pörgetik a procit maxon, szóval kézzel kell kilőni őket a folyamatokból :(
A folyamatoknál látszanak is csomószor rendellenességek, a softwareupdate-d az csomószor lefagy, a kerneltask és WindowServer pedig elég gyakran indokolatlanul sok erőforrást használ.
Illetve többször is volt, hogy konkrétan a Safari fél percre-percre teljesen lefagyott és semmire nem reagált.
Ezen kívül a letöltőcsík beragadása még mindig megvan, a FB is szórakozik Safari alatt az utóbbi időben, a Megtekintő kifagy, ha több PDF-et nyitok meg egyszerre és space-el elválasztott kifejezésre keresek rá és ezek csak amik most így hirtelen eszembe jutnak :(

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32215) papp_no1 válasza TigerCat (#32213) üzenetére


papp_no1
senior tag

Nekem is csinált olyat az update folyamán, rányomtam újraindítás és a frissítés telepítése kb 30%nál kiírta hogy hiba van a letöltött frissítésbe aztán másodjára működött. Meglepődtem mert ilyet még nálam apple cucc nem csinált se ipad se telefon se az airjeim

(#32216) TigerCat válasza papp_no1 (#32215) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, végre elindult...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32217) TigerCat válasza TigerCat (#32216) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, kész. Lefrissült, minden oké.

Mintha kicsit fürgébbek lennének az animációk, talán a leállítás és indítás is gyorsult kicsit. Bár ez utóbbit sem megcáfolni, sem pedig megerősíteni nem tudom... De tényleg javult a sebesség.

Az új zenei szolgáltatás nem győzött meg - egyelőre - a rádió konkrétan meg se nyekken és az egész rákfenéje továbbra is az iTunes. Ideje lenne egy gyorsabb, átláthatóbb, kényelmesebben használható alkalmazást készíteni hozzá. A saját zenéimhez tökéletes, de az online tartalmak böngészése szerintem kényelmetlen benne. Viszont, végre rendesen működik a BetterSnapTool összes funkciója az iTunes ablakával is. Valaki biztos kiszúrta, de az is lehet, hogy véletlenül lett jó...

A háttérképet még nem mertem lecserélni, de a külső kijelzőmmel úgy tűnik minden rendben, szóval amit írtak, hogy "megakadályozta bizonyos monitorok helyes működését", az oké. Szépen elindul a rendszer és nem hal bele a betöltésbe, nem vált angolra, sem alapértelmezett háttérre. bízom benne, így is marad...

A Fotók alkalmazás eddig is jó volt, de most már tudom, ha nem vagyok WiFi-n, nem szabad össze-vissza törölgetnem a könyvtárból. Utólag elcseszheti. Ezt leszámítva tényleg hibátlan. Van is benne 2.000 fényképem.

A Mail frankón begyorsult. De tényleg. Gmail-t használok saját domain-nel és szívás volt eddig. Lassan töltött be, várni kellett, ha egyik mappából a másikba kattintok, stb. Ennek vége. Pikk-pakk teszi, amit tennie kell. Itt nagyon látványos a javulás.

Hálózat eddig is oké volt, most sincs gond vele. Csatlakozik gond nélkül. Vezetéken és vezeték nélkül is. 5GHz-en és 2,4GHz-en is.

Na, részemről ennyi.
Örülök, hogy (végre!) pozitív irányba halad a fejlesztés, de minek kell előtte így elcseszni, nem értem. Vagy talán azért, hogy most örüljek, mint majom a farkának? Na mindegy, a lényeg hogy érdemes frissíteni...
:K

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32218) Alex91


Alex91
félisten

Aztan uj iTunes-ban is megszunt az otthoni halozaton beluli iTunes Library megosztas?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32219) Kommy válasza Alex91 (#32218) üzenetére


Kommy
veterán

A Home sharing-re gondolas, mert nálam meg van rá a lehetőség

(#32220) papp_no1 válasza TigerCat (#32217) üzenetére


papp_no1
senior tag

Nekem is pozitív a benyomásom az updattel kapcsolatban, a safari 4-5 tab után beszivárványozott és gondolkozott ( kis ikon ), ez most elmaradt. Bár lehet az is lehet h onyxos havi 1 (max 2 ) tisztítás közre játszott..

(#32221) Alex91 válasza Kommy (#32219) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak iOS alatt mintha nem lehetne csatlakozni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32222) lugosi válasza TigerCat (#32210) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A Windows kezd igazán jó lenni, az OS X meg most hanyatlik."

Ugyanígy látom én is. Egyre inkább érzem azt, hogy a következő gépem nem osx lesz hanem Windows.
7 éve vagyok osx user, de kb 4-5 éve a folyamatos romlást látom.

(#32223) Ragnar95 válasza lugosi (#32222) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

4-5 éve :Y :F
Mavericks volt az eddigi legjobb OSX, fényévekkel veri a SL óta bármelyiket...Szerintem amúgy SL óta folyamatos volt a fejlődés Mavericksig, egyedül a Yosemite óriási visszaesés, de remélhetőleg az El Capitan kiküszöböli a csorbát.
Mavericksnél tényleg öröm volt látni, hogy míg előtte a 4GB RAM folyton elfogyott, Mavericks alatt tökéletesen elegendő volt, sosem volt kevés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32224) HorCsa1982


HorCsa1982
csendes tag

Fél éve váltottam Windows-ról OSX-re otthon, de a munkahelyi gépemen windowst használok. Minden nap alig várom, hogy haza érjek és leülhessek a kis rMBP elé. Aki úgy gondolja váltson windowsra... Annyi fog változni, hogy nem ide fogtok irogatni, hanem a windows fórumba... Mindenben lehet hibát találni...

HorCsa

(#32225) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#32223) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem az SL óta csak butult a rendszer.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32226) TigerCat válasza TigerCat (#32217) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, elkiabáltam.
Ha kijelölök egy szöveget, majd mozgatom az egeret, hogy többet, vagy kevesebbet jelölök ki, akkor azt nem tudom módosítani, megfagy a kijelölés. Érdekes jelenség. Safariban és Mail-ben is előjön, bár fogalmam sincs mitől, úgy tűnik teljesen random módon jelentkezik. A Forklift ilyenkor nem megy drag and droppal. De nem nagy probléma, úgysem szoktam szöveget kijelölni és az egérre sincs nagy szükségem. Őrület.
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32227) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#32225) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mavericks miben butább, mint a SL :F
Én csak fejlődést vettem észre, funkcionalitásban is sokat fejlődött, teljesítményben meg fényévekkel veri.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32228) megema válasza Ragnar95 (#32214) üzenetére


megema
őstag

A Safari RAM fogyasztásával nálam is vannak gondok, de a proci terhelés nem tűnt fel és nem is szokott fagyogatni. Letöltőcsík beragadás nálam is előfordul nagy ritkán. A Megtekintő kifagyása, pontosabban összeomlása nálam is jelentkezett kereséskor, de egy ideje nem tapasztalom.

(#32213) TigerCat Nálam nem volt gond, igaz én bétára frissítettem rá. Egyedül az zavar, hogy tetű lassú egy-egy App Store-os frissítés.

---

Előfizettem Apple Music-ra és felmerült egy kérdés. Mit kell ahhoz tennem, hogy a telefonon lévő zenéket függetleníteni tudja a gépen lévőktől? iTunes-ban nem igazán hallgatok zenét, mivel minden NAS-on van és csak egy része van behúzva. Hatalmas munka lenne mindent behúzni, mert többségében ID3 tag nélküliek. Viszont iPhone-ra kellene zene. Ha az iCloud zenekönyvtár létrehozása után kitörlök mindent az iTunes-ból és kikapcsolom a zenék szinkronizálását, akkor megmarad minden az iPhone-on?

Ha egy albumon belül el volt írva egy szám címe, viszont én offline elérhetővé tettem az albumot (de nem töltötte le a számokat hozzá), majd javítottam a hibát, akkor hogy tudom elérni, hogy a két azonos című számból egy legyen? :F

[ Szerkesztve ]

(#32229) Ragnar95 válasza megema (#32228) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rakd kézire a zenék és videók kezelését, csak ebben az esetben maradnak meg miután törlöd őket iTunesból, ha kikapcsolod a zenék szinkronizálását, azzal a lendülettel törlődnek is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32230) 800.henrik


800.henrik
senior tag

mi ez? :Y :Y

appstore-ban csak "checking for updates" van, ott megállt..

szerk.: már 21gb.. várjak vagy restart?

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#32231) Ragnar95 válasza 800.henrik (#32230) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lődd ki nyugodtan a folyamatot és indítsd újra a frissítést.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32232) 800.henrik válasza Ragnar95 (#32231) üzenetére


800.henrik
senior tag

ezt megcsináltam, most tölti le normálisan appstore-ban..

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#32233) lugosi válasza Ragnar95 (#32223) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Mavericksnél tényleg öröm volt látni, hogy míg előtte a 4GB RAM folyton elfogyott, Mavericks alatt tökéletesen elegendő volt"

Snow Leopard alatt a 2 is...

Szerintem az volt a legjobb rendszer. Addig egyértelműen azt éreztem, hogy a jó még jobb lett, a csiszolgatások jól sikerültek.
A Lion telepítése után volt az első pár komolyabb wtf érzésem. Ugyanazok (tényleg darabra ugyanazok) az alkalmazások, amik korábban hibátlanul futottak egymás mellett, onnantól nem akarták a jót.

A Lion egy nagyon rossz termék volt. Én azt tekintem eddig az osx vistájának bocs nem, az osx Windows ME-jének (ennél nagyobb tech szitkot most nem tudok mondani). A ML-nal nem igazán javítottak rajta. A Mavericks-szel valamennyit, de nem hozták vissza a Lion előtti szintet. Szerk.: így azt mondanám, hogy a Mavericks nálam a vistájuk. Olyan félig rossz, félig jó. Csak nem követte egy Yosemite = win7 javítás...

Egy ideje már csak 2 dolog tart vissza a váltástól. Egyik, hogy nincs kedvem szanálni a gépem, és újat venni. A másik a time machine. Ha ez utóbbi nem lenne, akkor felülkerekednék a beszerzés, telepítés, újrabeállítás felett érzett kirívó utálatomom, és már rég, talán 2-3 éve egy windowsos gépet használnék. De a macera egyelőre visszatart. Ahogy a gépem beadja a kulcsot, azonnal váltok.

[ Szerkesztve ]

(#32234) TigerCat válasza lugosi (#32233) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kemény ítélet és meg tudlak érteni. Ha nem vásároltam volna össze ennyi mindent és nem lenne ilyen szép a hardver, szerintem már én is visszaváltottam volna. De majd most eljő a Kapitány és magával hozza a megváltást. Remélem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32235) Ragnar95 válasza lugosi (#32233) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam SL alatt is simán kevés volt a 4GB, bár azt a rendszert nem sokat használtam, de Lion alatt semmi negatív változást nem vettem észre.
Mavericks nálam tényleg minden tekintetben a csúcs volt, SL-el kezdem, azóta Mavericks volt a legjobb rendszer számomra, egyedül a Yosemite rontott a helyzeten azóta sajna...
Lehet, nem egy rendszert használtunk, de valami nagy probléma lehetett nálad, ha a Mavericks nem volt tökéletes, nálam az volt az egyetlen rendszer, ahol gyakorlatilag semmi gond nem volt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32236) papp_no1


papp_no1
senior tag

Ezt vajon mért írhatja ki? ?

Egy iphone van rádugva , és egy veznélküli egér... Remélem nem szartak be az usb portjaim mert tökön szúrom magam ha gépnélkül leszek napokig......... Tölt szinkronizál de kiírja ezt.. pls help

(#32237) TigerCat válasza papp_no1 (#32236) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A gépeddel akkuról mész, vagy tápegységről?
Nem lehet, hogy csak emiatt van?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32238) papp_no1 válasza TigerCat (#32237) üzenetére


papp_no1
senior tag

Mind a két módban csinálja.. :(

(#32239) rol33


rol33
aktív tag

nekem az update óta megállt a safari, konkrétan átváltott képregény üzemmódba, használhatatlan...
tudok ezzel valamit kezdeni?

®

(#32240) TigerCat


TigerCat
nagyúr

iTunes rádió kinek-hogy jön be?
Egyelőre nem győzött meg különösebben, 5 €-t nem ér - szerintem - bár ha majd feltölti a zenéimet, talán jobb dalokat ajánl be. Addig vissza is jöttem Jazzy Groove-ra. A háromhavi próbaidőszak pozitív, ennyi idő alatt biztosan kiderül, hogy kell-e a szolgáltatás, avagy sem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32241) lugosi válasza Ragnar95 (#32235) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha valami probléma lett volna 'nálam', akkor is csak az Apple-re tudok mutogatni, lévén mind a hardvert, mind a szoftvert ők készítették.

(#32242) Ragnar95 válasza lugosi (#32241) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

User error is lehet ;]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32243) lugosi válasza Ragnar95 (#32242) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amennyiben? Rosszul klikkelek? Rosszul fogom az egeret? ;]

(#32244) Ragnar95 válasza lugosi (#32243) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tudom, azt nem írtad, milyen problémád volt ;] De valószínű, hogy rosszul fogtad az egeret valóban :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32245) buvartacsko válasza HorCsa1982 (#32224) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nagyon egyetértek. Akármikor ülök Windows gép elé, minden rosszabbnak és kényelmetlenebbnek tűnik...

OSX frissítés az nap nekem is para volt. Annyit csináltam hogy nem idegeskedtem, hanem beraktam egy jó kis chillout zenét, lefeküdtem aludni, és másnap reggel 6kor lefrissítette kb 10-15 perc alatt, és mindent ugyanott folytattam ahol hagytam. Nyilván rákattant mindenki a frissítésekre, zenékre, megakasztotta a szervert. Más cégeknél is előfordul, el lehet hinni.

[ Szerkesztve ]

(#32246) lugosi válasza Ragnar95 (#32244) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Minek írtam volna, az ewokok ehhez úgyse értenek :P

(#32247) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Yosemite -re ismét felfrissítettem. Azt vettem észre hogy jobban melegszik a gép. Ti tapasztaltatok ilyet vagy hasonlót? MB Air 2011-es gépem van. Külső monitorra ráküldtem a jelet, de gondolom ez nem kell hogy bezavarjon.
Kb semmi nem fut és mégis 80-90fokos a szenzor szerint a hőmérséklet és 6-7e rpm-el forog a ventillátor.

(#32248) Ragnar95 válasza Megane2000 (#32247) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

SMC resetet neki.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32249) Megane2000 válasza Ragnar95 (#32248) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Az mit csinál?

[ Szerkesztve ]

(#32250) TigerCat válasza Megane2000 (#32249) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Parancsolj, mindkettőt megkapod:
SMC reset
PRAM reset

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.