Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) -mugen- válasza instantwater (#113966) üzenetére


-mugen-
tag

Ez is lemegy úgy mint Iphone-on,hogy rámegyek megcsinálja és folytatom ahol abbahagytam?

Aszpirin
Csak megkéne akkor :D

"nankurunaisa"

(#114002) Aszpirin válasza Oryctolagus (#113992) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Na, meg is találtam a drivert. Fura, hogy a HP támogatási oldalán találni SAMSUNG nyomtatókhoz drivert (úgy sejtem, valójában ezeket a HP gyártja...) Na itt driver/szoftver a nyomtatódhoz, Mac-re: KATT

[ Szerkesztve ]

(#114003) Aszpirin válasza -mugen- (#114001) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Bocs, de nem értem :)

(#114004) Smiley válasza M1995 (#114000) üzenetére


Smiley
őstag

Es meg mennyi ilyen ganyolos megoldas kellett a regi windows-ok es az azon futo szarsagok miatt. :D Nekem a mai napig van par db NT4 amit uzemeltetek, kozulok az egyik raadasul olasz nyelven. Gondolhatod mekkora moka azzal barmit is csinalni amikor baja van. Vagy mekkora kihivas volt olyan storage-ot epiteni, ahova biztonsagosan tudnak kapcsolodni a modern Windows es Mac gepek, de ugyanakkor ezek az oskovulet Windows-ok is elerik a szukseges file-okat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#114005) blakey válasza Oryctolagus (#113997) üzenetére


blakey
titán

Nem titok, számodra is elérhető a Google, sajnos nem vagyok gépközelben, hogy tudjam melyik van fent, de van hozzá program, csak kitartóan kell keresni, kb 3 perc, de lehet, hogy 5.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#114006) blakey válasza Aszpirin (#114002) üzenetére


blakey
titán

Mert a HP megvette a Samsung nyomtatórészlegét, viszont annyit megtudtam nézni, ezt kell keresni: Samsung_Mac_Driver_V3.93.06, ez a fent a gépemen.

Itt elérhető egy 3.93-as.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#114007) Albert.Tamas


Albert.Tamas
tag

Senki? [link]

(#114008) -mugen-


-mugen-
tag

MIért van az,hogy ha böngészőből nézek egy iCloud-ban tárolt tartalmat, mondjuk videót más a fény/szín mint mikor letöltöm.
Lehet az IINA máshogy kezeli?

Aszpirin
A frissítést :D

"nankurunaisa"

(#114009) Aszpirin válasza blakey (#114006) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Na, akkor ez frissebb, ráadásul ott van, hogy Venturára is jó.
Oryctolagus-nak ezt kell letöltenie és telepítenie.

(érdekes, hogy a Samsung támogatási honlapján már nincs fenn a hivatkozás erre, de én is Google-lel kerestem ki, amit belinkeltem :) )

(#114010) Aszpirin válasza -mugen- (#114008) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ja, igen, azt javasoltam :D

(#114011) Oryctolagus válasza Aszpirin (#114009) üzenetére


Oryctolagus
tag

Kosz mindenkinek!

Jo hogy meglett a driver.

Mostmar csak egy hetet fogok eltolteni azzal hogy kitalálom melyik mappa kell.

Printer Driver.pkg
Ezt elinditottam aztan orultem mert a Preview-ban megjelent az Import from Samsung ....

De aztan:

Per aspera ad astra.

(#114012) instantwater válasza -mugen- (#114001) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem volt közben egy kb fél órás újraindulás közbeni telepítés.

(#114013) Parson válasza Aszpirin (#113998) üzenetére


Parson
addikt

Lenne egy fincsi kihívás: egy HP LJ 1010-es nyomtatót kellene kompatibilissé tenni a jelenlegi gépparkkal:
NAS Synology DS212j

MacBook Air M1 Monterey (12.6.4 aktuálisan)
(Airprint lenne a csúcs.)

Tud vki esetleg egy működő megoldást erre? Nem szívesen dobnám ki azt a rakat tonert amim van hozzá…

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114014) blakey válasza Parson (#114013) üzenetére


blakey
titán

Az itt lévő nem jó? Alul van macOS-hez is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#114015) capafog23


capafog23
őstag

Hali,

M1 Air-hez szeretnék
Valami vékony mikroszálast? a billentyűzet meg a kijelző közé.

Illetve kijelző tisztításra szintén valamilyen mikroszálast meg valamilyen folyadékot.

Mit tudtok ajánlani?

Köszi

(#114016) kivlov


kivlov
aktív tag

apa kezdődik....

(#114017) moleculez válasza kivlov (#114016) üzenetére


moleculez
veterán

:DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114018) kivlov válasza Albert.Tamas (#114007) üzenetére


kivlov
aktív tag

Interneted van? Google van? Akkor megoldás a kezedben van...
Fogod a képet ráhúzod a google keresőre és megmondja hogy Metal 3 HUD...illetve ha már láttad egy videoban akkor ott is tuti benne volt a neve....
Semmivel sem került többe használni a google-t... :R

[ Szerkesztve ]

(#114019) kid46


kid46
tag

Sziasztok. Segitsegeteket kernem, 1 dologban. Macbook air eladas elott allok es sose csinaltam meg ilyent. Osszefoglalot olvastam! En ha kilepek az icloudbol es csinalok egy gyari visszaallitast akkor az torol mindent es nyugodt szivvel adhatom el? Koszonom

(#114020) TBMC


TBMC
addikt

Outlookot használ valaki esetleg?

- tegnap feldobtuk, próbaképp több Mac-re, iOS-re.
- push notificationök egyáltalán nem érkeznek, sem Mac-en, sem iOS-en.. egyik eszközön sem (notif. természetesen engedélyezve mindenhol, háttérben app frissítés is, ennek ellenére mégsem frissül, csak mikor megnyitjuk az alkalmazást/ios/)

Jelenlegi Edison Mail váltáson gondolkoztunk, de úgy tűnik egyelőre marad továbbra is az Edison... már a pushnál elhasalni látszik az outlook.. :U :F

markbellus.hu 

(#114022) Pano válasza TBMC (#114020) üzenetére


Pano
addikt

Melyik outlook? :) Valamelyik office csomagban lévő?
Ami az Appstore-ból elérhető (ingyenes verziós) annál nekem jönnek az értesítések. macOS beállításokba nem lett véletlenül blokkolva az outlook értesítés?

Nekem jól működik. Egy dolgot leszámítva: ha értesítésre kattintva nyitom meg az e-mailt külön ablakban, akkor általában a főablak is előtérbe jön és mögötte jelenik meg. Rohadt idegesítő.

(#114023) Parson válasza blakey (#114014) üzenetére


Parson
addikt

Köszönöm a linket, átnézem! :R

Idöközben végre le tudtam ülni az új apple ID létrehozásához, és most tünik fel, hogy a múltkoriban mintha felcseréltem volna két dolgot ebben a #113866 hsz-ben: nem a 3rd party emailcimes apple ID létrehozása a korlátozott, hanem az icloud.com emailcimes - ha jól jön le nekem az apple leirása alapján, ilyet csak iPhone / iPad / iPod Touch beüzemelésekor lehet létrehozni. Jól jön le?
Hogy értsük miért kérdés ez, egyszerüen csak az a szitu, hogy érteni szeretném, hogy mi a korlát, ha már egyszer vmi hosszútávon használandót akarok létrehozni, minekután 2015 óta nem foglalkoztam ezzel.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114024) kivlov


kivlov
aktív tag

A nap margójára:
Brave vs Edge

Több napos teszteléseim eredménye:
Memóriahasználat kb egálban van idővel ugyanannyit eszik mindkettő
Energiahasználat na itt nálam elvérzett az Edge
egymás mellett futva ugyanazok az ablakokkal és egy youtube 8k videó lejátszása 1440p ben kb 3-12 szer többet fogyaszt az Edge váltakozva
Brave nálam 12-13 órát bír folyamatos böngészéssel jelenleg nem kevés kiegészítővel felszerelve is.
Ezt nem tudja hozni az Edge ettől függetlenül marad másodlagos böngészőnek mert vannak benne hasznos funkciók ami másban nem lelhetőek fel.

(#114025) Aszpirin válasza kid46 (#114019) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A legfontosabb, hogy - még mielőt kilépsz az iCloud-ból - a System Settings-ben a "Privacy and Security" -> "Location Services" alatt a "Find My"-t kapcsold ki. (sajnos a magyar megfelelőit nem tudom ezeknek, mert angolul használom a m,acOS-t, de megtalálod őket, ha kicsit tudsz angolul)
Majd - ha lehet - törölj mindent a gépről, de legalábbis lépj ki az iCloud-ból és álítsd azt alaphelyzetbe (gyári viszaállítás). A folyamat nagyon gyors, tehát biztosan fizikailag nem töröl mindent, ezért én mélyformázás töröltem anno mindent, és újratelepítem az oprendszert, mielőtt eladtam volna (ez már régebben volt, egy 2009-es iMac-nél, mert azóta mindkét "levetett" gépem a családban maradt, szóval én csak alaphelyzetbe állítást végeztem azokon. Így az új felhasználónak olyan lesz (működés szempontjából), mint ha most jött volna ki a boltból, és a tárolón biztosan nem marad semmi a Te adataidból.

Ha megvan már az új gép, akkor szerintem előtte Migration Assistant-tal (alapból fönn lévő applikáció, lényegében az oprendszer-disztribúció része) vigyél át mindent az újra, majd utána a föntiek.

[ Szerkesztve ]

(#114026) dni


dni
őstag

Sziasztok,
külső bill váltás miatt fehér Magic Trackpadem szürkére cserélném. Azt meg tudnátok mondani, hogy a dobozon látható információkból, sorozatszámból meg lehet állapítani, hogy mikor gyártású a Trackpad? (Minél fiatalabbat szeretnék venni, hogy nagyobb eséllyel kerüljem el az akksi meghibásodást)
Ebayen, HA-n kívül hol lehet még érdemes használt Trackpadet keresni?

(#114027) Aszpirin válasza dni (#114026) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Sorry, az előbb benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#114028) kid46 válasza Aszpirin (#114025) üzenetére


kid46
tag

Nagyon szepen koszonom! Nem lesz helyette masik laptop, visszaallok a tabletre, eleg az nekem. De a gep az makulatlan , nagyon tetszik, nagyon jo, de en nem tudom kihasznalni.

(#114029) totron válasza Pano (#114022) üzenetére


totron
addikt

Tipikus. Az ilyenek miatt nem használom ezt a vonalat, sem OS, sem alkalmazás-szinten. Addig kell verni medvecukorral a fejlesztők popóját míg meg nem tanulják hol kezdődik az igényes munkavégzés.

(#114030) TBMC válasza Parson (#114023) üzenetére


TBMC
addikt

Appstore-os igen, élő o365 előfizetéssel.

Egyik Macen letöröltem, újraraktam ott most működik. :U
iOSen szintén, de csak o365 és gmailről jönnek push notik, IMAP fiókokról nem...

Illetve ami roppant idegesítő még számomra, hogy az Outlook nem jeleníti meg a küldő

Ti milyen emailezőt használtok Macen, illetve iOSen?

(5+ IMAP, google, o365, icloud fiókok)

markbellus.hu 

(#114031) instantwater válasza Parson (#114013) üzenetére


instantwater
addikt

Köss rá egy Raspberry Pit, és csinálj belőle hálózati nyomtatót.
Olvass utána van rengeteg tutorial.

(#114032) kivlov válasza TBMC (#114030) üzenetére


kivlov
aktív tag

Nekem a Spark jött be eddig rugalmas elég az egyik eszközön belakni és viszi magával a beállításokat és a fiókadatokat is.
Nálam is több fiókot kezel.

(#114033) Parson válasza instantwater (#114031) üzenetére


Parson
addikt

Van egy NAS DS212j, arra kötve a hálózati nyomtató lenne a cél. Amíg lehet, újabb taggal nem bővíteném a helyi hálózatot, de infónak hasznos, ha minden kötél szakad. Sajnos ez a nyomtató nem mai darab, ezért is gond a megfelelő driver. Airprint lenne a tuti végcél, de az már csak hab lenne e tortán.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114034) kivlov válasza Parson (#114033) üzenetére


kivlov
aktív tag

A DS212 támogatja az Airprint funkciót alapból a gyártó leírása alapján szóval nem lehetetlen, bár lehet a Te nyomtatód nem támogatott ebben, ahogy látom csak az LJ 20.. as szériától megy.
Én ezért sem használok NAS-t mert igen korlátozottak a képességeik szinte minden téren, inkább egy slim PC windows-al mert azon bármit is meg lehet csinálni többek között az AirPrintet is bármilyen ősi nyomtatóval is. Nekem egy samsung ml1610 es volt rajta.

(#114035) instantwater válasza Aszpirin (#114025) üzenetére


instantwater
addikt

A gyors reset valószínűleg csak törli a meghajtótitkosítás kulcsát, tehát random zaj marad csak amit úgy gondoltak, nem szükséges felülírni.

Ezt más rendszereknél is olvastam, hogy a meggajtótitkosítás nagyon jól jón eladáskor, mert elég csak a kulcsot törölni, nem kell sokszor felülírni, és visszaállítástól félni.

(#114036) Parson válasza kivlov (#114034) üzenetére


Parson
addikt

Nálam ez az itthoni nyomtatás nem prioritás, így ebbe az irányba nem fejlesztek olyan erővel. Ha igazán fontos lenne, szimplán vennék egy új nyomtatót meg tonereket hozzá NAS-ra kötés igénye nélkül.
Inkább az van, hogy szimplán van itt egy kütyű + rahedli toner amit lehetne hatékonyabban, mint most használni (és nem fölöslegesen kidobni / elajándékozni a problémát / eszközt), ha szimplán van megfelelő driver + (legális) hack a meglévő környezetben. Na most évek óta próbálgatom a dolgot, jelenleg egy PC-n linux alatt működik, de újra és újra érdeklődve és rákeresve jönnek ki új megoldások (lásd pl blakey linkjét - 2022 dec 10-i forrás, tehát relatíve friss).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114037) -mugen-


-mugen-
tag

Safari 16.4.1 verzióval vannak gondok?

"nankurunaisa"

(#114038) Eszleny válasza Parson (#114013) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Én is még ilyen nyomtatót használok Monterey alatt. Sajnos nem tudom megmondani, hogy pontosan hogyan hoztam működésbe, mit töltöttem le. Ezt a videót találtam, remélem ezzel menni fog. A videó leírásában a második linket kell majd letölteni. Először érdemes usb-n kipróbálni, hogy megy-e.

Utána Synology-ra ha rákötöd, akkor a Control Center > External Devices > Printer alatt megjelent a nyomtató. Jobbal rákattintva volt Airprint opció. A Macos nyomtatóinál nálam felbukkant egy új nyomtató, amit hozzáadtam. Kipróbáltam működik, de elég lassan indítja el a nyomtatás.
Én usb-n használom és gond szokott lenni, hogy egy idő után nem nyomtat, csak pillog a lámpa. Ilyenkor ki és bekapcsolom, majd lehet vele megint egy darabig nyomtatni.

Ha nem működne, akkor lehet ezzel a leírással is próbálkozni,

(#114039) instantwater válasza Parson (#114036) üzenetére


instantwater
addikt

Ha linuxon működik, akkor a korábban említett Raspberry Pis megoldással tudod hálózati nyomtatóvá varázsolni.

(#114040) Parson válasza instantwater (#114039) üzenetére


Parson
addikt

Köszi az ismételt tippet, de én is ismételten írom, h új HW komponenst nem szeretnék. Csak megfelelő szoftveres megoldást (driver, stb.).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114041) Parson válasza Eszleny (#114038) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, de biztos, hogy Hp LJ 1010-es nyomtatóra gondolsz te is?.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114042) Eszleny válasza Parson (#114041) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Igen, biztos. Kicsit nehéz elhinni, hogy valaki még ilyen ősrégi nyomtatót használ.
A második leírás szerint, ha letöltöd az Apple oldaláról a drivereket, akkor fog működni. Bár azt írja, hogy nem kompatibilis a Monterey-jel, de települt nekem gond nélkül.
Még arra emlékszem, hogy be kellett állítanom, hogy 300dpi helyett 600 dpi-n nyomtasson (itt a leírás, hogy hogyan kell).

[ Szerkesztve ]

(#114043) Aszpirin válasza instantwater (#114035) üzenetére


Aszpirin
senior tag

"A gyors reset valószínűleg csak törli a meghajtótitkosítás kulcsát, tehát random zaj marad csak amit úgy gondoltak, nem szükséges felülírni."

Persze, amennyiben van meghajtótitkosítás. Ezt a macOS-nél (emékeim szerint) FileVault-nak hívják és alapból nincs bekapcsolva (bár első elinduláskor pl. a Ventura rákérdez, hogy be akarod-e kapcsolni). Én pl. nem használom (az okát inkább nem írom le, hogy ne gerjesszek vele vitát :) ), és korábbi rendszereknél nem is volt ez a rákérdezés, upgrade után pedig úgy sziokta hagyni a beállításokat...

(#114044) instantwater válasza Aszpirin (#114043) üzenetére


instantwater
addikt

Komolyan kiváncsi vagyok mi szól ellene. :F

(#114045) Aszpirin válasza instantwater (#114044) üzenetére


Aszpirin
senior tag

T2 chippel szerelt (2018-as vagy újabb) Mac-eknél nincs objektív oka a FileVault nem-használatának. Az ok (amiért én nem használom) tehát nagyon szubjektív, ezért nem tartom érdemesnek elmagyarázni..
Nem szól ellene semmi.

T2 nélküli gépeknél már van objektív (mérhető) performancia-következménye a FileVault-nak.

[ Szerkesztve ]

(#114046) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

MacBook Pro M1 Pro töltőjét hagyhatom a konnektorban 24/7? Okozhat ez a töltőben valami kárt?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114047) kivlov válasza Aaron14 (#114046) üzenetére


kivlov
aktív tag

Mivel manapság már minden töltő kapcsoló üzemű ezért én kb 10 év nem húztam ki még semmit se a falból és még tönkre se ment semmim, mert nincs hatással rá.
Az elektronikai dolgoknak pont az árt ha ki be húzgálják vagy kapcsolgatják általában akkor is mennek tönkre....

(#114048) Pano válasza Aaron14 (#114046) üzenetére


Pano
addikt

Az nem, de jobb ha tudod, hogy ha benne hagyod és nincs rádugva semmi, akkor is fogyaszt. Egy még nem oszt nem szoroz, de ha már jó pár töltőről/adatperről van szó, akkor lehet látszatja.

(#114049) vadászcsiga válasza Pano (#114048) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fogyasztásmérő nullát mutat ha radugom akár a Mac töltőt vagy bármilyen villasdugót. Sok száznak kell töltőn lógni egyszerre, hogy kimutatható legyen kW-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#114050) Pano válasza vadászcsiga (#114049) üzenetére


Pano
addikt

Akkor ez valami urban legend?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.