Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Paarthurnax válasza xedos (#3000) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Mac-en a VLC-t hasznalom mindenre. VLC

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#3002) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Én is VLC-zek, eddig még semmi nem fogott ki rajta! :D

Nem tud valaki, valami jobb gitár hangoló programot Mac alá? :) Guitar Tuner megvan, de nem annyira jó sajna... :/

[ Szerkesztve ]

(#3003) Karma válasza TonTomika (#3002) üzenetére


Karma
félisten

A Guitar Pro tud hangolni is, sok más mellett :)

“All nothings are not equal.”

(#3004) TonTomika válasza Karma (#3003) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Köszi, majd akkor megnézem! :) Ultimate-guitar.com-on már láttam, hogy lehet letölteni Guitar Pro tabokat is, de általában mindig csak a sima tabulatúrát szoktam nézegetni. :)

(#3005) Kewin21


Kewin21
tag

Sziasztok!

Vettem egy WD külső vinyót. Mire érdemes formázni - windowsos gépekkel is használnám. Illetve az lehet, hogy létrehozok két partíciót: egyik Time Machine-nek, másik meg adattárolónak? Ha igen, mi a menete a partícionálásnak Mac-en? :U
Előre is köszönöm a segítséget!

(#3006) doc válasza Kewin21 (#3005) üzenetére


doc
nagyúr

inditsd el a Disk Utility-t, ott tudsz particionalni/formazni
ha fontos hogy mindenhonnan biztonsagosan tudd irni/olvasni, akkor FAT32
vagy ha kulso programokban megbizol, akkor lehet NTFS vagy EXT3 (ezekhez fel kell tenni a megfelelo cuccost OSX-re, illetve EXT3-nal windowsra)

(#3007) TonTomika válasza Kewin21 (#3005) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Attól függ, hogy melyik rendszer használod a legtöbbet. Ha alapvetően Mac, akkor én a Mac OS extended journaled-et ajánlom, Time Machine-nek külön partícióval. Windows alá pedig van egy remek program, Mac Drive a neve. :) Írni-olvasni is lehet vele az osx partíciót.

A menete pedig az, hogy elindítod a disk utility-t. Onnantól szerintem egyértelmű. :)

[ Szerkesztve ]

(#3008) Paarthurnax válasza doc (#3006) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Ha fontos adatokrol van szo, akkor csakis FAT32 legyen. NTFS-t hivatalosan meg nem tamogatja az OSX. En is vegig jartam ugyen ezt mikor Mac-re valtottam. Tudom, hogy sokak hasznalnak valami harmadik fel altal gyartott progit, hogy NTFS-t irjanak, de nagyon fontos adatokat nem biznek arra, mert mi van ha epp nem mukodik tokeletesen. Szivtam mar hasonlo hiba miatt, nem jo erzes. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#3009) xEon1337 válasza Paarthurnax (#3008) üzenetére


xEon1337
őstag

A FAT32-nél van egy 4GB-os felső korlát a fájlok méreténél. Nem?

"Less but better" - Dieter Rams

(#3010) doc válasza xEon1337 (#3009) üzenetére


doc
nagyúr

de :)
ezert mondtam masik lehetosegnek az EXT3-at, mivel az teljesen nyilt formatum, minden platformra vannak stabil, jol mukodo megoldasok

(#3011) xEon1337 válasza doc (#3010) üzenetére


xEon1337
őstag

Még sosem volt Macem, majd valamikor a jövőben tervezek váltani.

A Win látja, kezeli rendesen az EXT3-at?

"Less but better" - Dieter Rams

(#3012) doc válasza xEon1337 (#3011) üzenetére


doc
nagyúr

ha raksz fel neki kulsos programot, akkor igen (nevet nem tudok, nem hasznalok windowst, de gugli biztos megmondja)

(#3013) kabostitanil


kabostitanil
csendes tag

Kicsit offtopik, de nem tudjátok milyen laptopokra lehet MacOS-t telepíteni? (PC-sre gondolok)
Remélem érthető a kérdés.

Nagyon el van fáradva ez a világ. Ráadásul punk zene nélkül az élet olyan mint a sör hab nélkül!

(#3014) Karma válasza kabostitanil (#3013) üzenetére


Karma
félisten

Van erre másik topik, és egyébként mit szeretnél? Tételes listát?
Inkább nézz szét az InsanelyMacen.

“All nothings are not equal.”

(#3015) xedos válasza kabostitanil (#3013) üzenetére


xedos
addikt

(#3016) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni használt Macbook vásárlásához.
Életemben először fogok ilyen gépet venni végre összejött a pénz (MacBook 1.1 CoreDuo 2Ghz 2Gb DDR2 60Gb HD)
A gép külsőre szép hibátlan de valaki aki ért hozzá legyen kedves és pontosan írja le mire kell ennél a típusnál odafigyelni:

Valami típushiba, tesztet ajánlott vmit futtatni, le tudják ezeket tiltani, hogyan ellenőrizhetem hogy nem-e lopott?

Fontos lenne kérlek írjatok, akár itt akár privátban. :R :R :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#3017) doc válasza Miamiquake (#3016) üzenetére


doc
nagyúr

itt nézz körül, ártani nem fog :)

(#3018) Miamiquake válasza doc (#3017) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Köszönöm, interneten le lehet kérni infót róla vhogy? gyártási szám alapján vagy valami...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#3019) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Elore is bocs a nagyon lama kerdesert, de a Magyarorszagon vasarol Macbook az magyar nyelvu? Marmint az oprendszer?
Mert ha nem akkor siman megveszem itt kulfoldon lenyegesen olcsobban.

Valaszotokat elore is koszonom

(#3020) Dotcom válasza No.01 (#3019) üzenetére


Dotcom
aktív tag

nincs benne magyar nyelv, mert egy ekkora cég ezt még nem tudta elérni (sokkal kisebbek termékei alapból tudják), csak a magyar billentyűzet az ami megkülönbözteti.
Szóval a válasz: bárhol megveheted, csak itthon ne...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#3021) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne h az automatorral lehet e olyat csinálni h van egy weblap ahova minden nap feltöltenek 10 mp3at és vhogy irni rá egy scriptet h egy kattintással automatán leszedje ezeket a hangokat és ne 1esével keljen leszedni?
[link] Erröl az oldalról lenne szó bumeráng powaaa :P és meloba indulás elött 1esével mentegetem le és másolom fel telre csak hát igy elmegy vele pár perc és 1xerübb lenne 1 kattintással lementeni egy adott mappába mindent. Vkinek vmi 5let esetleg?

(#3022) TonTomika válasza Dotcom (#3020) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Nem osztom a véleményedet, szerintem hót felesleges mind magyar, mind pedig más nyelv az operációs rendszerekbe. Az informatika nyelve az ANGOL. Sőt, nem csak az informatikáé, hanem sok másé is...a mai világban elengedhetetlen fontosságú, az összes program, készülék, leírás...szinte mind mind angol nyelven íródott. Mi értelme lenne az operációs rendszert magyarul használni, ha mellette semmilyen más program nem ismeri a magyar nyelvet? (Windowson pl használhatatlan a magyar Adobe csomag...)

(#3023) TonTomika válasza Sakab (#3021) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Gondolkodok rajta...elvileg meg lehet oldani, a bumeráng szeletek egy adott formában jönnek le:

http://bumerang.hu/letolt.php?ev=2010&ho=6&nap=25&sorszam=1

URL-ből tud letölteni egy adott mappába, URL linket elvileg lehet csinálni dátum változóval, már csak azt kéne megoldani, hogy mondjuk egy txt-ből bevegye ezeket a linkeket.

[ Szerkesztve ]

(#3024) Dotcom válasza TonTomika (#3022) üzenetére


Dotcom
aktív tag

ez hülyeség.
lásd az aláírásomat...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#3025) Sakab válasza TonTomika (#3023) üzenetére


Sakab
senior tag

uh és olyan nem tud esetleg h egy adott weboldalon minden (csillag).mp3 -at lekapjon?

(#3026) TonTomika válasza Sakab (#3025) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ez sajnos nem ilyen egyszerű...
A logikáját már kitaláltam, csak hiányzik egy rész, amit nem tudom, hogy hogyan lehetne bevinni. A logika a következő:

Van egy alap rtf fájl, ami tartalmazza a fentebb írt linket, dátum és sorszám nélkül.
Elindítjuk a programot, ami bekéri a hónap számát, jelen esetben 6. Ezt kimásolja vágólapra, majd beilleszti a megfelelő helyre. <-Ezt a részt nem sikerült még megoldani...

Ezután ugyan így jár el a nap számával is, ami 26. Megvan tehát az adott napra vonatkozó link, ezután csak a sorszámot kell módosítania a végén. Ha mindez megvan, akkor download urls, és szépen letölti a linkeket egy mappába.

Ami tehát a nagy nehézséget okozza, az egy adott rtf/txt fájl módosítása. Ezután már simán ki ki lehet olvastatni a textből a linket, amit letölt. Ez a része már sikerült.

Azon is gondolkodok, hogy lehet hogy apple scripttel kéne megoldani a problémás részeket, automatorral pedig csak a végső letöltést elvégeztetni.

Valaki, valami ötlet?

(#3027) TonTomika válasza TonTomika (#3026) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Kifogytam az időkeretből... nos ami eddig megvan, adott linket text fájlból kiolvas és letölt.

Egyből az oldalról szerintem nem lenne valami egyszerű kikerestetni vele a linkeket, atta nincs ötletem.
EBBEN a mellékletben van az, ami mutatja az eddigi fázisokat, töltsed le és az automatorban szerkeszd át az első részt, értelemszerűen, majd ezután tesztelheted. :)

[ Szerkesztve ]

(#3028) Sambora89


Sambora89
csendes tag

Sziasztok! Találtam az Express-en Apple macbook hirdetést. Ráírtam a hirdetésre és visszaírt a gyerek. Sőt még fel is vett Msn-re.:D Beszélgettem a gyerekkel angolul, mivel nem beszél magyarul a gyerek. Angliábol jönne a gép. Megadott minden adatot a cégről és az angol cégjegyzékben is szerepelnek. http://e-lectronicsltd.tk/
E-LECTRONICS LTD
Registered Number: 06900881
Est.: 11/05/2009
Address:
Unit 150, Imperial court
Exchange street East
LIVERPOOL
L2 3AB
United kingdom

Szerintetek megérné tőlük venni egy Macbook-ot 151eFt-ba? És nem átverés az egész?
Azt mondta,hogy nagyker áron adják a cuccokat. És Fedexel itt lenne 2 nap alatt.

(#3029) Alex91 válasza Sambora89 (#3028) üzenetére


Alex91
félisten

Neki meg, neked mar nem biztos :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3030) Sakab válasza TonTomika (#3027) üzenetére


Sakab
senior tag

HU nagyon köszönöm a fáradozásodat. Lekapom és probálom tovább gondolni hogy kéne. Köszi szépen még 1xer :R

(#3031) Miamiquake válasza Sambora89 (#3028) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Én nem vállalnám be, de aki nem kockáztat az nem is nyer...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#3032) Sambora89


Sambora89
csendes tag

Vagy esetleg egy megbízható céget/embert tudnátok ajánlani aki Apple Macbook-okat nagykeráron szerez be vagy olcsón ad? :)

(#3033) Sambora89 válasza Sambora89 (#3028) üzenetére


Sambora89
csendes tag

Ezeket küldte a gyerek nekem.

http://kepfeltoltes.hu/view/100626/E-LECTRONICS_LIMITED_Certificate_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100626/Scan_of_Our_Registration_Cert_E-lectronics_ltd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100626/thomas_id_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#3034) Stoto válasza Sakab (#3021) üzenetére


Stoto
tag

Szia!

A következő bash script letölti a bumerang.hu -ról az éppen aktuális mp3akat abba a könyvtárba ahonnan indítod:

#!/bin/bash

WHERE=`pwd`
COUNT=1
echo -e "\nFetching download list from bumerang.hu."
LIST=`curl -# http://bumerang.hu/?menu=2 | egrep "letolt.php\?ev=[0-9][0-9][0-9][0-9]&ho=[0-9]*&nap=[0-9]*&sorszam" | awk -F "\"" '{print $12}'`
echo -e "\nDownload list fetched, the following files will be downloaded:\n$LIST"

for LINE in $LIST
do
echo -e "\nDownloading $COUNT.mp3 ($LINE)"
curl -# -o "$WHERE/$COUNT.mp3" "http://bumerang.hu/$LINE"
COUNT=$(($COUNT+1))
done

echo -e "\nDone, have fun."

(#3035) Alex91 válasza Sambora89 (#3033) üzenetére


Alex91
félisten

Most mit erolkodsz :F Te elhiszed?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3036) TonTomika válasza Sambora89 (#3033) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Az a baj, hogy ilyet bármikor bárki tud hamisítani. Még akkor sem, ha éppen a kezedben fogod őket. :( Továbbá kicsit érdekesnek találom azon a kártyán a Thomas Lajos nevet...és az ember pedig nem beszél semmit magyarul? Na nee...

(#3037) Karma válasza TonTomika (#3036) üzenetére


Karma
félisten

Az a kártya baromi sok sebből vérzik.
Kb. mintha Paintben gányolta volna össze, még Photoshopot se warezolt hozzá.

“All nothings are not equal.”

(#3038) Blaise válasza Sambora89 (#3033) üzenetére


Blaise
veterán

Eléggé látszik, hogy hamisítványok :D

+ a .tk-s domain se túl bizalomgerjesztő

Kérdezd meg, hogy van-e lehetőség személyes átvételre :D

[ Szerkesztve ]

(#3039) Tim82 válasza Sambora89 (#3028) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem olvasgass egy kis Homárt, még mielőtt belevágsz...

Átverés a móka és kész.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3040) Sakab válasza Stoto (#3034) üzenetére


Sakab
senior tag

Nagyon köszi köszi :R :R :R Mindjárt kiis próbálom h muzsikál :R :R :R

Egyébként a fotozz.hu-n pont most találtam:

Nikon D90 - Nikon D90 tükörreflexes digitális fényképezőgép készlet Nikon 18-105mm VR objektívvel és 70-300mm VR objektív
(digitális fényképezőgép) 2010. június 23. 13:12
Nikon D90 tükörreflexes digitális fényképezőgép készlet Nikon 18-105mm VR objektívvel és 70-300mm VR objektív

* 12,3 megapixeles
* DX-formátumú CMOS-érzékelő
* 3 "VGA LCD kijelző
* Élő nézet
* Maga Takarítás Érzékelő
* D-Movie Mode
* Nagy érzékenységű (ISO 3200)
* 4,5 kép / mp Sorozatfelvétel
* Beépített képszerkesztő

Itt a mi Elérhetőségek::
Skype:: inquiry_info
ICQ: 615710337
Yahoo Mgr.:: electronicsinc_uk
Telefon szám: 07024033721
Nikon D90 teszt, Nikon D90 adatlap, Nikon D90 tesztképek, Nikon D90 apróhirdetések
20948 Ft
Frank Campbell
+447024033721

itt jegyezném meg h anno féléve vett fel vki msnen h megakarja venni a notim persze angolul ment a szöveg mondtam h persze oké :P a kis hülye meg elkezdte belinkelgetni vmi kitalált banknak a weboldalát és gyözködött h adjam fel postára mert h ö már akkor átutalta a pénzt nézzem meg a linken 20 percig kérdezgettem meg gyözködtem h nem franko a végén nem bírtam és sürü fákjú zás közepette elküldtem a jó k anyába leis tiltott :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#3041) Sakab válasza Stoto (#3034) üzenetére


Sakab
senior tag

Ajaj texteditorba bemásolom de mien fájl tipusba mentsem el? :F

(#3042) Stoto válasza Sakab (#3041) üzenetére


Stoto
tag

Igazából mind1, én .sh végződést szoktam adni a szkripteknek. A lényeg hogy miután elmented terminalban a következő kell:

Futtatható jogot adsz neki:
chmod +x fájlnév

cd -vel bemész a könyvtárába és ./fájlnévvel indítod.

(#3043) Sambora89 válasza Blaise (#3038) üzenetére


Sambora89
csendes tag

Hali hath néztem én is hogy talán hamisítvány lenne, de a http://www.companieshouse.gov.uk/ bevannak regelve.( angol cégjegyzék)
Meg ráírtam tegnap egy Liverpool-i gyerekre, hogy tudna-e segíteni és megnézné őket személyesen. Amint tudok velük beszélni, megmondom hogy személyesen venném át.
Előre nem utalok semmiképp!

(#3044) Tim82 válasza Sambora89 (#3043) üzenetére


Tim82
nagyúr

És a cégjegyzékben a cég minden adata (kontaktok, tevékenységi kör stb.) egybevág az általad tudottakkal?

FYI.

FYI #2.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3045) xedos válasza Sambora89 (#3043) üzenetére


xedos
addikt

Kicsit utána kéne gondolni...
Magyarországon a kereskedők árrése max. 10% az APPLE gépein... esetleg ott még kevesebb az ÁFA, de csodák nincsenek! Majdnem fél árért tuti nem lehet kapni!
Ha ez működne, akkor vennék vagy 10gépet és 75%-os áron árulnám itthon nyereséggel!!!!
Felejtsd el!
Inkább keress olyat aki itthon árul kintről hozott gépet olcsóbban mint itthon...
www.beszeljukmac.com fóruma pl.

(#3046) Sambora89 válasza Tim82 (#3044) üzenetére


Sambora89
csendes tag

Igen egybevág minden. Írtam ma a gyerekre és mondtam neki, hogy szeretnék a totál magyar nevű "Thomas Lajos"-al beszélni. Azt mondta, hogy Lajos is egy eladójuk és majd beszélhetek vele. Jah meg mondtam neki hogy megnézném a gépet élőbe és erre ezt válaszolta "we are not opened for customer visit at the moment" haha úgyhogy sztem vicc az egész. :D
Úgyhogy mondtam neki hogy menjen a picsbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#3047) Sambora89 válasza Sambora89 (#3046) üzenetére


Sambora89
csendes tag

Olvasgattam a cikkeket a külföldi csalókkal kapcsolatban. Háth nem is tudom :S
Az a durva hogy nem kényszerítenek semmire, meg nem is akarnak egyáltalán semmire se rábeszélni.. Ha kérdezek, készségesen válaszolnak.
Meg tényleg több helyen be vannak jelentve legálisan.

http://e-lectronicsltd.tk/

https://www.ukdata.com/creditreports/viewCompanyDetails.do?companyId=06900881&only-match=1

(#3048) Stoto válasza Sambora89 (#3047) üzenetére


Stoto
tag

[link]

(#3049) Esmein


Esmein
nagyúr

Elmentem egy apple storeba megtapicskolni a 13-as meg a 15-os modelleket is, de csak nem tudtam valasztani kozuluk, aztan levadaszott egy géniusz, vagy nemtom hogy hivjak ezeket a tanacsadokat, gondoltm kikerem a velemenyet.

Elso kerdese az volt hogy mire kell a cucc, a masodik hogy minek koltenek tobbet a 15-osre, mikor a 13-as eleg arra amit en akarok csinalni. Mutatott egy par dolgot amitol padlot fogott az allam, mint Apple-szuz egyéné. Az alap kiepitesu 2010-es 13-as macbookkal csinalt dolgokat, amiket win alatt még sose mertem, nehogy sok legyen a task :D

Kb fel perccel meg 50 ablakkal kesobb mosolyogva fogja, betolja sleepbe a gepet, kinyitja, space, es 1 sec mulva all a rendszer. Na mondom ez kesz. Asszem sikerult vegre pontot tenni a kalvariara es 13" macbook pro lesz, mondta is az urge ha megse tetszik valami amig otthon kinzom 2 hetig, vigyem vissza es visszakapom az arat, vagy rafizethetek a nagyobbikra.

oO

Valahogy igy kene a szamitastechnikanak mukodni

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3050) doc válasza Esmein (#3049) üzenetére


doc
nagyúr

latom teged is megcsipett az Alma-bogar
welcome to the club :DD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.