Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Rage47 válasza Rage47 (#39000) üzenetére


Rage47
veterán

mindegy ranyomtam a formatot most telepít

(#39002) allein


allein
addikt

Szevasztok. Erre tudtok mondani valami okosat? Vagy keressek rá neten, youtube-on parallels beállításokra? :U

Másik kérdésem ami a beépített levelezővel kapcsolatos. Hogyan tudom kikapcsolni azt a beállítást ami szerint minden 5 mp. menti a levelezést? El kezdek írni egy levelet és látni ahogy ment, az rendben van, hogy a kimenő levelekben ott lesz az elküldött levél. De ha minden 5 mp.-ben ment akkor gondolom valóban elmenti a gépre, ezzel foglalva a helyet :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39003) csab2


csab2
veterán

Az Alma ikonra kattintva, a Mac névjegyében a "tároló" fül ennyire fals adatokat mutat?
A 32GB-os pendrive-on van 4 db film, és kevesebb, mint 2 GB hely van rajta? :Y :F Mi lehet az az "egyéb", ami több, mint 20 GB-ot foglal? :F :Y

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#39004) Ragnar95 válasza csab2 (#39003) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljesen jó adatokat mutat általában az említett funkció.
De nézd meg Finderben is, hogy ott mennyi szabad helyet mutat a pendrive-ra. Ha ott is ugyanennyit, akkor nézd meg, hátha rejtett fájlok foglalják a helyet vagy DiskWave-el nézz rá a pendrive-ra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39005) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Degrees másnál jó?
Nekem napok óta nem működik. Eleinte nem állította át a helyzetemet, pedig automatikusra volt állítva, utána kézzel se tudtam állítani, majd tök valótlan adatokat írt ki (52Celsius), újraindítottam a gépet, újratelepítettem az appot, azóta meg ha rányomok a menubaron, meg se nyílik...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39006) icoj69 válasza Ragnar95 (#39005) üzenetére


icoj69
tag

Nálam ugyan ez a helyzet, 50, 52 C fokot ír ki :) Nem próbáltam újra telepíteni.
Azóta nem használom, mert idegesít, hogy nem működik rendesen.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#39007) Ragnar95 válasza icoj69 (#39006) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor "megnyugodtam", hogy nem egyedi a probléma.
Nekem mostmár a helyes hőmérsékletet írja ki, csak épp a várost nem tudom megváltoztatni :(
Mindenesetre írtam a fejlesztőnek, kíváncsi leszek, válaszra méltat-e.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39008) tothgergo90


tothgergo90
tag

Elofordult mar masnal is, hogy akar tobb alkalommal is lefagyott a macbook safari bongeszes kozben?
Elsonek a kurzor fagy le, aztan total megfagy a gep, meg a trackpad is teljesen leblokkol, erinteskor nem rezeg es semmi eletjelet nem mutat. Teljesen ujra kell inditani.
Tobbszor is elofordult mar.
Epp ezert valtottam OSX-re, hogy ne talalkozzak ilyen jellegu fagyasokkal. :(

(#39009) lmno válasza tothgergo90 (#39008) üzenetére


lmno
őstag

Igen. Mondjuk nálam a kurzor mozgott de nem lehetett sehova se kattintani + billentyűre se reagált.
Érdemes Chrome-ot használni helyette.

(#39010) Ragnar95 válasza tothgergo90 (#39008) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajnos El Capitan óta a Safariba sikerült egy memory leaket "csempésznie" az Apple-nek és emiatt képes lefagyasztani a rendszert. Nekem csak maga a Safari szokott lefagyni, arra csak 1-2x volt példa, hogy a teljes rendszert megakassza.
lmno: Chrome mondjuk még a jelenlegi Safarinál is több erőforrást használ, szóval én ezt nem merném ilyen egyértelműen tanácsolni :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39011) rjg válasza Ragnar95 (#39010) üzenetére


rjg
őstag

A Chrome "extra fogyasztása" szerintem már egyre kevésbé igaz. Az újabb verziókban drasztikusan javítottak az energia fogyasztásán. Ha több, flash-t és egyéb csili-villi marhaságot tartalmazó oldal van nyitva, akkor igaz lehet, de normál üzemben szerintem nem. Általában 8-12 tab van nálam nyitva, ez ma kevesebb volt, 5-7 darab, így volt a Chrome átlag fogyasztása 15,88% az elmúlt nyolc órára vetítve. Ma kilenc óra óta vagyok akku nélkül, kb 5-6 óra valós használattal és még durván 2 óra van az akksiban. Fél évente adok egy újabb esélyt a Safarinak, de mindig elbukik valamin, jellemzően egy-egy oldal megjelenítésén.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#39012) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Fiamnak vennék egy Apple Macbook Air 13-t Manapság elegendő megvenni a 4 Gb os modellel szerelt változatot? Nem ismerem mennyire RAM éhes a rendszer?

(#39013) madle válasza xrvman (#39012) üzenetére


madle
őstag

Nem RAM éhes, én bőven el vagyok vele, minden kattintásra megy. Persze nem grafikus vagyok, csak egy mezei user. De szerintem itt mindenki 8GB RAM-ot fogja ajánlani, pedig jó darabig elég lesz még a 4, általános dolgokra.

(#39014) Ragnar95 válasza xrvman (#39012) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ, mire használná a gépet. Hosszútávra szerintem mindenképp jobb választás a 8GB-os modell, de ha nagyon nem memóriaigényes felhasználási módra kell (<5 app megnyitva egyszerre, <10lapon való böngészés), akkor arra valószínűleg elég lesz később is a 4GB, de azt figyelembe véve, hogy nem bővíthető a memória, szerintem jobban megéri 8GB-al venni a gépet, mint hogy esetleg később emiatt váltani kelljen róla.
rjg:nem megfelelően megjelenített oldallal egyszer sem találkoztam Safari alatt, egyedül a flasht nem jeleníti meg, de azt sem rosszul jeleníti meg, hanem egyáltalán nem csinál vele semmit.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39015) xrvman válasza Ragnar95 (#39014) üzenetére


xrvman
őstag

Hosszú táv alatt mit értünk? 5 év 10 év?
Akkor gondolom az SSD ből is kellene a 256 Gb?
Vagy ott elég a 128 Gb, s meg lehet oldani külső tárolóval?

(#39013) madle Igen webezésre (de sajnos 10 lap tuti meg lesz nyitva), dokumentumokra, egyetem, stb.

[ Szerkesztve ]

(#39016) lmno válasza Ragnar95 (#39010) üzenetére


lmno
őstag

Azért az hogy több erőforrást használ kevésbé súlyos probléma, mint hogy lefagyasztja az egész rendszert :) Ráadásul az Apple saját böngészője a saját oprendszerén a saját (méregdrága) gépét.

(#39017) Ragnar95 válasza xrvman (#39015) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az informatikában 10évre tervezni vakmerő húzás lenne, 2-3 évet már hosszú távnak szokás nevezni jelen témában.
A tárhely kérdés végképp felhasználásfüggő. Viszont a tárhely bármikor bővíthető külső tárolóval, így ha az a kis kényelmetlenség, hogy lassabban lehet elérni bizonyos adatokat és kell egy plusz tároló belefér, akkor a tárhely miatt nem feltétlen kell többet költeni a gépre.
lmno: nálam alapból a kinézet + tudás miatt kiesik a chrome, iCloud tabs, reading list, stb hiányoznak belőle számomra

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39018) madle válasza xrvman (#39015) üzenetére


madle
őstag

10 laptól és a többitől még nem hiszem, hogy megbénulna a rendszer. Nekem teljesen jól megy, de persze ez pénztárca függő, ha van rá keret, mindenképp jobb a több.

(#39019) tigomigocika válasza xrvman (#39012) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Inkább prot vennék a helyedben...
Ott van bővítési lehetőség
120gb SSD épp hogy elég
De ha van külső háttértár akkor elég
Azt vegyetek figyelembe hogy 20/25% szabad helyet mindig hagyni kell a rendszer lemezen :K

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39020) GhettoChild válasza Nnobi (#38976) üzenetére


GhettoChild
tag

Szeva !
Én ezt használom !
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39021) Ragnar95 válasza tigomigocika (#39019) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bár nem írta a kérdező, hogy új gépről van-e szó, de újonnan már sima Pro-t nem szabad venni, a retina Pro meg ugyanannyira nem bővíthető, mint az Air.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39022) #Chris válasza xrvman (#39012) üzenetére


#Chris
tag

Ha nem nagyon sürgősen kell a gép, akkor nem vennék semmilyen mac-et jelenleg, mert júniusban frissítik legkésőbb és jelenleg már túlárazottnak számít mind, mert elavult az összes.

http://buyersguide.macrumors.com/#Mac

(#39023) TigerCat válasza #Chris (#39022) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja. Erre várok én is. Konkrétan tűkön ülve. Bár 2 napja majdnem berendeltem egy 15-ös MacBook Pro-t minden extrával, úgy felhúzott egy meló...

Most valóban nem érdemes új gépet vásárolni. Hamarosan jönnek az újak, tehát vagy azokat, vagy majd a kifutó darabokat jó árban.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39024) csab2 válasza Ragnar95 (#39004) üzenetére


csab2
veterán

A Finder is azt mutatta, hogy csak kevesebb, mint 2 GB szabad hely van rajta, de semmit sem mutatott, hogy mi foglalja el azt a rengeteg helyet. Mindegy, leformáztam.
Egyébként - visszatérve az eredeti kérdésre - azt sem jól mutatja, hogy mi van a külső HDD-men, mert több, mint 200 GB audiót mutat, holott csak filmek vannak rajta.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#39025) buvartacsko válasza tigomigocika (#39019) üzenetére


buvartacsko
addikt

Proban sincs több bővítési lehetőség mint az Airben. SSD mindkettőben cserélhető es ennyi.

(#39026) tigomigocika válasza buvartacsko (#39025) üzenetére


tigomigocika
senior tag

ram bővítés sincs?
ha rosszul tudom ez esetben sry

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39027) Ragnar95 válasza tigomigocika (#39026) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A retinás Prokban is forrasztva van a RAM, csak a sima Prokban volt cserélhető a RAM.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39028) tigomigocika válasza Ragnar95 (#39027) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Jó nagy kib@xás ez ebből a szemszögből....

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39029) #33846528 válasza tigomigocika (#39028) üzenetére


#33846528
törölt tag

A Dell XPS-ben, a Toshibákban vagy bármelyik ultrabook kategóriás gépben lehet cserélni?

(#39030) tigomigocika válasza #33846528 (#39029) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Nem tudom,műszaki analfabétát kérdezel....
Annyit tudok hogy 2 és fél éves Toshiba notit kaptam szét tegnap nagytakarításra és ott még lehet cserélni a ramot....
:U

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39031) Ragnar95 válasza tigomigocika (#39030) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A kompakt méretnek ára van :U
A forrasztott RAM kisebb helyet foglal, márpedig az ultrabookoknál minden milliméter számít.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39032) tigomigocika válasza Ragnar95 (#39031) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Ebben igazat adok.

Viszont ez a "megkötött" dolog picit azt sugallja nekem , hogy nagyon jó politikát folytat vagy folytatnak a cégek ...
Kell a jobb?
Vedd meg!
Kis apróságokból nem jön annyi pénz(ram,proci) mint a komplett gépekből... ;]

Nem fanyargás csak szimplán logikusan nézzük a dolgokat

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39033) Ragnar95 válasza tigomigocika (#39032) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajnos ez valóban így van, de már legalább 3-4 éve ezt az üzletpolitikát folytatja az Apple, szóval kár ezen most fennakadni :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39034) tigomigocika válasza Ragnar95 (#39033) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Még egy utsó!
És téma lezárva...
Szörfész valami 300k-s gép van volt melóhelyemen egyik srácnak munkagépnek.
Amire használja:
Excel,adatbázis,hálózat.
1 hónap után a bekapcsolástól számított idő és a teljes üzemkész állapot alatt megittunk 1-1 kvt meg eltoltam egy cigit....
Akkor már inkább apple gép ,mert ha megnézzük a a több int 10 éves gépek még simán működnek,vagy vegyük pl az enyémet egy 2010es c2d 2gb rammal és amire használom pont jó :K

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39035) Imy válasza tigomigocika (#39034) üzenetére


Imy
veterán

És Te vagy a jó példa, hogy 2Gb RAM is még elég, így aki 4Gb-al akar venni gépet, nem lő mellé, mert normál használatra elég. Nekem sem akadt eddig meg 4Gb RAM-mal, pedig próbálkoztam vele. Vagy rész a safari és a Mail megy. Néha szövegszerkesztő, és vége. Ha munkára kell, akkor meg ott a win-es notebookom.

(#39036) Ragnar95 válasza Imy (#39035) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt így kijelenteni általánosságban, hogy a 2GB is elég, elég nagy túlzás.
Teljes mértékben felhasználási mód függvénye, hogy kinek mennyi memória kell, de nem véletlenül adja alapból 4gigával az Apple a gépeit, 2GB szinte senkinek sem elég már.
Nekem például 8gigát is simán sikerül elfogyasztani, ha nem csinálok semmi extrát, csak a szokásos appokat nyitom meg, már akkor is elkezd swapolni a rendszer...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39037) tigomigocika válasza Imy (#39035) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Akkor hogy értsd a dolgot!
Indíts el agy programot de ugyan azt egy iphone 4s(én gépem) és mondjuk egy iphone 6 (2015ös gép)
Érted mér a lényeget?
NEM elég a 2 giga de együtt lehet vele élni :U

vagy:
iMovie gyenge példa rá....
egy videót kb minimum 45 percig csinál és pörög a venti rendesen....
Zabálja a memóriát és a processzort

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39038) Imy válasza tigomigocika (#39037) üzenetére


Imy
veterán

Akkor együtt tudsz vele élni. :) Én a 4Gb-al együtt tudok élni, mert nem okozott eddig problémát. ;)

(#39039) kiszi07


kiszi07
senior tag

Ha elindítok egy programot és azt írja ki, hogy Invalid pixel format, akkor mit csináljak vele? Egész eddig jó volt. (félév)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#39040) tigomigocika válasza Imy (#39038) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Azért a két gépet ne hasonlítsuk össze ;]
Enyém régi és ott a speckók ugye...
Asszem te i5 vettél 4gb rammal ami már nem 1067MHzen fut...nem c2d proci
Nekem az ssd dob rajta sokat amit ugye gyárilag raktak bele...
Ha sim hdd lenne benne lassabban bootolna be többekközt
Mondjuk ha valaki csak úgy hozzámvágna szó szerint egy olyan gépet amit vettél, el tudnám viselni a horzsolást meg a lila foltot magamon :P

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39041) amulet


amulet
senior tag

eljött az idő mikor páromnak is iPhone-ja lett, és egy olyan problémába ütköztem a mac-en amibe eddig nem,
Most hogy van 2 iphone a családban és 2 apple id, gondot jelent az iTunes, eddig sem volt a kedvencem, de most... :(
szóval itunes indításakor alt gomb nyomása és itt van két könyvtár, ami eddig érthető és ez működik is, de az apple id az nem, ugyanis mind a két könyvtárban ugyan az az id van, ha átjelentkezek az egyik könyvtárban akkor a másikban is ugyan az lesz. Ezt hogy lehet kiküszöbölni, hogy az egyik könyvtárban egy tetszőleges ip és a másikban is egy másik?

(#39042) tigomigocika válasza amulet (#39041) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Ezt úgy oldottam meg hogy mikor bekapcsol a gép akkor feldobja a lehetőséget hogy az én apple idmbe jelentkezzek be vagy az övébe(pároméba)
magyarul 2 felhasználó névvel :P
Ez a leg egyszerűbb számomra, így itunesban semmi galiba nincs
De ha valakinek van jobb ötlete azt hallgasd meg
Átjelentkezni egyik fiókból a másikba pár másodperc ugyis....

Remélem segítettem :U

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39043) xors


xors
senior tag

Végre egy 2011 MBPro 15" boldog tulajdonosa lettem! :Y (i7, Radeon 6751M)
Windows után sokminden furcsa így elsőre, nézegetem a youtube videókat, hogy mi merre hány méter.
Már van benne SSD és 1TB merevlemez is, most pakolom át az adataimat, ugye formáznom is kellett a fránya NTFS miatt.
Régen WIndows alatt én úgy használtam az iTunes-t, hogy a zenéimet mindíg belehúztam a programba, és akkor hozzá lett adva. Ezt most is így csináljam, vagy van rá valami frappánsabb mód?

(#39044) tigomigocika válasza xors (#39043) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Én úgy szoktam hogy csinálok lejátszási listát és küldöm is telóra :P

XBOX LIVE: rolandinho007

(#39045) Ragnar95 válasza xors (#39043) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az iTunes ugyanúgy működik, mint win alatt csak stabilabb OSX-en, tehát használhatod továbbra is Drag&Drop módszerrel, én is ezt preferálom.
De ezen kívül működik az is, hogyha bemásolod a fájlokat az iTunes>iTunes Media>Automatically add to iTunes mappába, bár ez szerintem sokkal macerásabb megoldás, így ezt nem ajánlanám.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39046) xors válasza tigomigocika (#39044) üzenetére


xors
senior tag

Az okés, azt eddig én is így csináltam, csak amikor a gépre töltök le új zenét, akkor az hogy kerül be nálad az itunesba?
Ragnar95 THX

[ Szerkesztve ]

(#39047) tigomigocika válasza xors (#39046) üzenetére


tigomigocika
senior tag

(#39048) amulet válasza tigomigocika (#39042) üzenetére


amulet
senior tag

köszönöm
igen, ezt ismerem és nem szeretnék több fiókot a gépre, csak az itunes-ban kellene több fiók.
Más lehetőség nincs? többiek?

[ Szerkesztve ]

(#39049) Ragnar95 válasza amulet (#39048) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Másik topikban kaptál választ :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39050) amulet válasza xors (#39046) üzenetére


amulet
senior tag

a zene berakás annyi, hogy be kell tallózni úgy mint a tigomigocika is linkelte, csak kicsit magabiztosabban :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.