Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) KMan


KMan
őstag

Sracok nagyon rossz hirek... Ma delutan melobol arra erkeztem hogy feltortek az alberletet... A cinema displayt nem vittek el, de a macbook airt igen... :( Find my mac be van kapcsolva illetve a prey-nel be van reggelve a gep. Mi most a tennivalom?

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32252) Megane2000 válasza TigerCat (#32250) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Közben utána néztem. Megcsináltam, bekapcsolást követően felment 100fok-ra a Cpu.. :D Annyit nem javult sőt..

(#32253) Ragnar95 válasza KMan (#32251) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tégy feljelentést, illetve figyeld icloud.com-on, hátha megjelenik a MacBook.
Nagyon sajnálom a dolgot, remélhetőleg megkerül :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32254) KMan válasza KMan (#32251) üzenetére


KMan
őstag

Jelenleg offline allapotban van a mac-em kertem ertesitest a megtalalasarol...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32255) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Haha... nem tudom frissíteni a 10.10.3-as Yosemite-t, a 10.10.4-re... letölti ugyan, de amikor újraindul, és telepítené a frissítést kiírja a hibát, hogy nem tudja mert lehet sérült a fájl, és nézzem meg az App Store-ban. Az érdekes már csak az, hogy az App Store szerint 2-szer!!!! frissítettem már a jelenlegi OS X-et. Illetve telepített frissítések az elmúlt 30 nap folyamán bekezdésnél... Na most mi van? Megőrült az OS X? :C :W :Y

(#32256) TigerCat válasza Papa-Het (#32255) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Üdv a klubban!
:C

A minap én is ezzel szívtam, de mázlim volt és hajnalban lefutott.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32257) Ragnar95 válasza Papa-Het (#32255) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A minap linkelt az egyik kolléga egy megoldást hasonló problémára, olvass kicsit vissza és meglesz :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32258) Papa-Het válasza TigerCat (#32256) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Nem hiába tartja a mondás, "Három a magyar igazság...". Sikerült felfrissíteni. :C Egyébként pusszantom az Apple fejlesztőit :D valamint az App Store-t is, mert még mindig benne van az a játék(?) amit le sem töltöttem, de frissíteni lehetne, de nem ezzel az Apple ID-val lett megvéve. Az, hogy használtan lett véve a gép, befolyásolja? Clean installal kaptam a gépet, tehát semmi nem volt rajta.

Köszi Ragnar95, ettől függetlenül, győzelem! De köszi! :R Visszakeresem, és elolvasom azért, mert kíváncsivá tett. Mert az utóbbi időben, egyre több ilyen érdekességgel találkozom a szent és sérthetetlen OS X-szel kapcsolatban. :) De továbbra is hű használója maradok! :))

[ Szerkesztve ]

(#32259) HorCsa1982 válasza Papa-Het (#32255) üzenetére


HorCsa1982
csendes tag

Ez segített a problémán:
http://rick.cogley.info/post/resolve-osx-appstore-hang-and-crash-problem/

HorCsa

(#32260) KMan válasza KMan (#32254) üzenetére


KMan
őstag

Meg azon gondolkozom hogy a find my mac-el toroljem-e a gepem vagy varjak amig felbukkan... Icloud-ba be vagyok lepve illetve locko-ban es 1passwordben kb az egesz eletem a gepen van... Ez kicsit aggaszt :(

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32261) madle


madle
őstag

Nekem nem hozott semmi változást a 10.10.4 wifi ügyben... itt az ébresztést követő internet beállásra gondolok, folyton eldobálja ugyan úgy, pedig ha jól tudom ez egy prioritás volt hogy javítják...

(#32262) Ragnar95 válasza madle (#32261) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Router függő is a dolog, mert az itthoni routerrel semmi baj nincs, tökéletes a wifi ébresztés után is, de máshol folyamatos gondjaim voltak a wifivel, ébresztés után dobálta, illetve olyat is csinált, hogy látszólag csatlakozva volt, de nem volt net, kellett neki egy wifi ki-, bekapcsolás, hogy megjavuljon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32263) Grougon válasza KMan (#32260) üzenetére


Grougon
tag

Töröld le, ha esetleg meglesz backupból visszarakod.

(#32264) KMan válasza Grougon (#32263) üzenetére


KMan
őstag

Azt talaltam az Apple oldalan, hogyha torlom akkor nem fogja jelezni a gep helyzetet amikor felbukkan. Ugyhogy jelenleg varakozo allasponton vagyok.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32265) lugosi válasza KMan (#32260) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De körülbelül azonnal, ahogy kiderült, hogy eltűnt, úgyis megváltoztattál minden jelszavadat, nem?

(#32266) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Kinek tetszik az iTunes új logója? :)

(#32267) Ragnar95 válasza Papa-Het (#32266) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem jó lett :K
Elég feltűnő mondjuk, de nekem bejön. Az előző piros logót sokkal nehezebben tudtam megszokni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32268) gergo5991


gergo5991
őstag

Helló, látom pár sorral feljebb wifi problémák lettek említve. Szeretném én is megosztani az én wifi problémámat, hátha tud valaki megoldást.

Random ki be kapcsolgat a wifi, van hogy be van kapcsolva és nem találja a netet, de az is előfordul, hogy amint elkezdek letölteni valamit ledob a wifiről. A legjobb pedig, hogy ha ki kapcsolom a wifit azt jelzi hogy be van kapcsolva, system preferences-ben ugyan ez, de ott fordítva. Ha meg elmegy a wifi a gépen és csatlakoznék a routerre ujból, akkor meg kifagy az egész gép, csak a beakadt hang jön ki a gépből. Unom már, hogy napi szinten minimum 30x kell ujra indítani a gépet, mert máshogy nem megy.

1 hete kezdett el durcáskodni a Macbook Pro-m.

[ Szerkesztve ]

(#32269) pana0017


pana0017
senior tag

Mostanság gyakrabban hurcolnám a 13"-es Airt a táskámban a notitartó zsebben, de féltem kicsit minden védelem nélkül. Mi lenne a legolcsóbb megoldás szerintetek? Ezek a rápattintós tokok érnek valamit?

(#32270) Ragnar95 válasza pana0017 (#32269) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rápattintós toknak nem látom értelmét, mivel egyrészt nem szívesen fogdosnék egy gagyi műanyag tokot a fém ház helyett, másrészt bemehet alá a por és akkor karcolhat.
Szerintem a becsúsztatós plüss tokok a legjobbak cipelés közbeni védelemre, abba csak becsúsztatod a gépet, majd azzal együtt be a táskába és tutira védve van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32271) pana0017 válasza Ragnar95 (#32270) üzenetére


pana0017
senior tag

Rendeltem ebayről egyet, szerintem a célnak meg fog felelni egy ideig.

(#32272) Handball94


Handball94
aktív tag

Lekopogom, a 10.10.4. egyelőre javított nálam a wifi problémán.

(#32273) o_tom


o_tom
aktív tag

Sziasztok
Nagy a baj. Nem kapcsol be a Macbook White-om. Kiírta, hogy kevés a terület, aztán lefagyott. Kikapcsoltam, de már nem kapcsol be.
Itt egy videó:
[Apple Macbook White - nem indul el az OS - ERROR:]

[ Szerkesztve ]

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#32274) Alex91 válasza o_tom (#32273) üzenetére


Alex91
félisten

Inditasnal nyomd a. Shift gombot!

Vagy probald elinditani a telepito lemezerol!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32275) o_tom válasza Alex91 (#32274) üzenetére


o_tom
aktív tag

Telepitolemezem nincsen sajnos.
Hosszan vagy röviden nyomjam a Shiftet?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#32276) negyedes válasza o_tom (#32275) üzenetére


negyedes
addikt

amig nem tortenik valami. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32277) o_tom válasza negyedes (#32276) üzenetére


o_tom
aktív tag

Ugyanaz történt a Shifttel is

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#32278) negyedes válasza o_tom (#32277) üzenetére


negyedes
addikt

esetleg akkor probald meg az alt gombot nyomni.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32279) o_tom válasza negyedes (#32278) üzenetére


o_tom
aktív tag

Így már van Recovery HD! De akkor most hogyan tovább?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#32280) o_tom válasza negyedes (#32278) üzenetére


o_tom
aktív tag

Eddig jutottam:
[link]

Aztán ez fogadott:
[link]

[ Szerkesztve ]

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#32281) megema


megema
őstag

Megvettem a Chatty-t, jól is működik, de nem rakja ki a nevemet és a profilképemet az menüsorról lenyíló ablakban. A beszélgetések között viszont igen. Másnak is ilyen? :F Próbáltam emailt írni a fejlesztőknek, de sikertelen a küldés...

[ Szerkesztve ]

(#32282) Sapphi válasza megema (#32281) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nálam is ilyen, de szerintem másnál is. Majd javítják mióta használom elég sok új dolog került bele. Látszik hogy foglalkoznak vele a srácok és fejlesztik. :)

(#32283) negyedes válasza o_tom (#32280) üzenetére


negyedes
addikt

innen csak menteni es ujratenni tudod. ha az segitene..... bar nem hiszem hogy menne.

a shift-et kellene nyomni, hogy lepj be safe mode-ba. mikor hallod a gongot akkor nyomd meg es az alma logonal hagyd abba. hatha sikerul

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32284) lugosi válasza Ragnar95 (#32270) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Részemről is egy szavazat az ilyen jellegű tokra. Én egy caselogicot használok, nagyon bevált.

(#32285) papp_no1 válasza lugosi (#32284) üzenetére


papp_no1
senior tag

Én is csak egy belecsúsztatós plüss tokot használok :)

(#32286) gergo5991


gergo5991
őstag

Miért van az, hogy elment a wifi, és akárhogy próbáltam bekapcsolni nem ment. fél perce lecsuktam a gépet, megráztam, és azonnal ment a wifi. Remélem ezután a rázás után észbe kap és nem fog többet b.akodni velem..

Lehetséges hogy kapcsolódási hiba van a gépben? mert vittem szerviszbe egyszer akku cserére, aztán nem úgy nézett ki a szerviszes mint aki ért hozzá.

Általában ha elmegy a wifi akkor lefagy az egész és power reset kell.

[ Szerkesztve ]

(#32287) TigerCat válasza megema (#32281) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32288) vasi89 válasza TigerCat (#32287) üzenetére


vasi89
addikt

Olyan 2 soros statusbart hogy tudok csinálni? :)

(#32289) TigerCat válasza vasi89 (#32288) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az összefoglalóban linkeltem, ezt keresd: Bartender Bar
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32290) Forchalad


Forchalad
tag

Sziasztok! Miért van az hogyha pl. iPad-en módosítok egy képet a snapseed-el akkor a macbook-on a fotók app csak az eredetit látja?

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#32291) TigerCat válasza Forchalad (#32290) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mert vagy saját mappába menti, vagy nem menti el a fotók közé.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32292) Forchalad válasza TigerCat (#32291) üzenetére


Forchalad
tag

Mindkettőben ott van a módosított kép és az eredetit töröltem. Mégiscsak azt látja.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#32293) TigerCat válasza Forchalad (#32292) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes...
Nekem iPhone-on megy rendesen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32294) Forchalad válasza TigerCat (#32293) üzenetére


Forchalad
tag

Új vagyok az OSX világában, eddig nem jött elő semmi furcsaság, de lehet most belekezd...!

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#32295) vasi89 válasza TigerCat (#32289) üzenetére


vasi89
addikt

:R :)

(#32296) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Kaptam egy apple pendrive-ot amint az osx 10.6 és az ilife11 van fent mindez air-hez. Mivel nekem mbp van ezért az érdekelne hogy lehet ezt a pendrive-ot adattárolásra is használni?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#32297) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Hello, valaki tudna segíteni hogy milyen drivert tegyek fel 2009-es MacBook pro-hoz hogy a 9600gt vga működjön benne? Jelenleg csa a 9400-es integrált megy, nem vált át, így a youtube is szaggat.
Amiket at nvidia oldalán találtam azokra mind azt írta hogy nem támogatja ezt a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#32298) Kommy válasza $p@rr0w (#32297) üzenetére


Kommy
veterán

Nem fog semmire átváltani mivel abban egy 9400-as van csak nem 2 vga

(#32299) buvartacsko válasza $p@rr0w (#32297) üzenetére


buvartacsko
addikt

a driver felvan telepítve azzal hogy felraktad az osx-et. ez nem windows.

(#32300) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A 10.10.4 update töltődik, mik benne a jó dolgok?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.