Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) T_Stark


T_Stark
őstag

Vagy a Sierrával, vagy az iTunes-szal valami nem kerek.
Van egy Apple TV4-em, amire AirPlay-en küldök ki zenét iTunes-ból, egy Sierrás MacBook alól.
Azt játssza, hogy kb percenként megszakad a kapcsolat, elindítom, megint megszakad, és ezt úgy tízszer megcsinálja, mire beáll normálisan stabilra.
Már szidtam szegény ATV-t, de kipróbáltam iOS alól is az iPad-ről, és ott semmi probléma.
Más tapasztalt ilyet?

(#46002) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Na igen, a Tigris volt valoban a best! De nagyon eljart mar felette az ido. Persze nem mintha a leopard vagy a hoparduc felett ne jart volna el.
Varom mar nagyon, hogy a macek is az apple sajat procijait kapja meg es legalabb olyan magasfoku optimalizalast kapjon az OS mint Tiger idejen.

Almom egy G3as bologatos Mac. Nekem a legszebb szamitogep ever.
Laptopban nekem is a legujabb szeria jon be. De bar ne mindent a vekonyitas vinne, es inkabb nvidia gpu lenne bennuk a 10xx szeriabol.

Semmit sem írok alá!

(#46003) TommyNagz válasza bmwk1200s (#46002) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Tiger szintén személyes kedvenc. Úgy bootolt IDE HDD-ről mint a mai gépek SSD-ről. Ejj de jó is volt az. A felület gyönyörű, fluid, innovatív a maga idejében. Anno sokkal élesebb különbség volt PC és Mac között. Rá kellett csak nézni egy XP-re és egy Tiger-re...ég és föld. Ma viszont a Win10 azért eléggé ott van. Végre lemásolták az Exposét (jó jó, tudom, Mission Control... :U ) csiszolt és használható lett a felület. A Windows 10 a 3.1 óta az első használható Windows :)) Az OSX pedig szerintem az évek alatt csak szarabb és szarabb lett. Új, tök fölösleges feature-ök (na jó, nem mind), és egyre zártabb rendszer (pl. Allow from everywhere gomb)rég nincsenek akkora újítások mint amilyen anno a dashboard, exposé, time machine, volt...

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#46004) moya#no1 válasza Smiley (#45997) üzenetére


moya#no1
aktív tag

én pont így vagyok a MBA-el :P

Just Ride KTM

(#46005) apple87


apple87
senior tag

sziasztok Az alap macbook pro 2015 os
mennyire bírja a 4k külső kijelzőt?

(#46006) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Próba cseresznye képpen feldobtam a NFS Most Wanted játékot 13as MBA-re. Elég hamar bemelegszik a vas indul is e venti, játék kilépése után kb 2-3 perc és visszahül. Jól teszi a dolgát vagy ráférne egy takarítás?

Just Ride KTM

(#46007) bmwk1200s válasza TommyNagz (#46003) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Szinte teljesen egyetértek azzal a különbséggel, hogy a windows 7 volt az xp méltó utóda, azóta nem jött ki értelmes windows verzió. Ránézek a mai felületre és behányok. Persze ez szubjektív :D

Semmit sem írok alá!

(#46008) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Szerettem volna venni Macbook Air-t, olvasgattam a fórumot és látom sok probléma van a Sierrával. Így sokallom a 300k pénzt rá. Nektek így is megérné a pénzt, ha most kellene venni? Köszönöm.

(#46009) lugosi válasza Laybee (#46008) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A mostani MBA-t használom sierrával és semmi gondom nincs vele.

(#46010) Smiley válasza lmno (#45999) üzenetére


Smiley
őstag

Igen igy tobb mint 10 ev utan mar viccesnek tunik, viszont a kattintas hangja es maga az erzes amikor lenyomja az ember a gombot az meg mindig nagyon ott van... meg ebben van az egyik legjobban sikerult keyboard is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46011) #33846528 válasza Laybee (#46008) üzenetére


#33846528
törölt tag

270 környékén hirdetik itt az aprón az újakat. (8gb)

Ha csak nem tudsz a korábbi Proból 300-330 környékén, akkor szerintem ez egy nagyon szuper deal. Én tényleg nem látom, miért is kellene a mostani Pro-t választani bárkinek is, a touchbar meg egyelőre túl van árazva jelentősen.

(#46012) zsnorbi21 válasza TommyNagz (#45909) üzenetére


zsnorbi21
tag

Köszi! Igen ritka, de ki lehet fogni azért.

Sokat nézelődtem utánuk a neten, de úgy voltam vele, hogy beleszokni jó lesz ugyanis ez az első macem. Eddig Windowst használtam, meg az utóbbi időben egy Acer laptopon volt dual boot-tal Windows és Sierra.

Abban i3-as 2 magos proci volt 8gb rammal, ebben core 2 duo 2,13 Ghz-en 2gb rammal. Ég és föld a különbség ennyivel gyengébb hardverrel is. Később ha beletanultam biztos, hogy belenézek egy 2014-15 körüli pro-ba. :)

(#46013) marsu. válasza #33846528 (#46011) üzenetére


marsu.
senior tag

Szerintem 13-as Air-t jobban megéri itthon venni, hivatalos forrásból. +20e ft, de 1+1 év gari.

(#46014) TommyNagz válasza zsnorbi21 (#46012) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én innen akasztottam egy 13" 2012 retina prót 180-ért :Y :DD Azért itthon is lehet jó boltot csinálni, de most vérszemet kaptam, és én is nézegetem az eBayt :)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#46015) Lall válasza TommyNagz (#46003) üzenetére


Lall
veterán

Azért ne essünk túlzásokba. Win 8.1-ig szerettem a rendszert, de ez a Win10 az utóbbi idők egyik legbugosabb oprendszere. Ahol az anniversary update (ami meg sem kérdezi, hogy szeretném -e frissíteni a gépet) olyan újítást hoz, hogy rossz esetben bootloopba kerül a gép, jóesetben úgy belassul egy i3, hogy szinte használhatatlan. Imádom, hogy a nagyobb mappáimat minden esetben 1-2 percig cachel-i, míg böngészni tudom azokat. És a felület... Egy átgondolatlan valami lett. Nem tudják már kínyjukban, hogy feleljenek meg a felhasználói igényeknek. Meglátásom szerint folytatni kellett volna az élő csempés 8 vonalat. Voltak rá nagyon jó koncepciók (3D, stb..), de megijedtek a népharagtól és hogy vannak akiknek nem tetszik a panoráma mód. A gyártói driverekkel ennyi idő után is akad nem egy gond, igaz ez nem teljes mértékben a MS számlájára írható. A hozzá elvileg szorosan kapcsolódó W10M pedig egy rossz vicc lett, pedig WP7-től kezdve használtam a telefonjaikat, mikor még copy/paste sem volt. Minden egyes update újabb bugokat hoz. Ez minden csak nem jó irány.

Én személy szerint szívesen használnék asztalin is mac-et, de egyrészt (nekem) drága, másrészt nincs Corel, amit sokat használok. Ettől függetlenül nem azt mondom, hogy az Apple olyan hú de nagyon jó úton halad és nem hibázik, de hogy a W10 sincs eléggé ott az biztos.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#46016) Tibi86 válasza T_Stark (#46001) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Kb. 2 órája megy most is iMacről (10.11.6 ;) ) a zene az ATV-re minden probléma nélkül. Epp a JBL Boost TV-t tesztelgetem vele.

Szóval El Capitan alól minden faja egyelőre.

(#46017) Ragnar95 válasza moya#no1 (#46006) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Normális teljesen, az IGP ahogy komoly terhelést kap elkezd elég szép hőmennyiséget termelni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#46018) moya#no1 válasza Ragnar95 (#46017) üzenetére


moya#no1
aktív tag

értem érem. Ugye használtan vettem a vasat, bár igényes volt az előző tulaj, nem tudhatom mit rejthet a belső. De nagyon hamar visszahűti, gondolván jól működnek még a dolgok benne :)

Just Ride KTM

(#46019) tDr1v3r válasza TommyNagz (#46003) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az az Expose is Spaces amugy. ;) De ha mar itt tartunk, egy vicc hogy azokat is mennyire lebutitottak almaek... sokkal ergonomikusabb volt a Spaces, az Expose meg ezzel az alkalmazasosszevonos izevel le is szoktatott a hasznalatarol. Igaz, ezt tudja a Mission Control is, de az meg csak tavaly ota atlathato ilyen teren...

Nekem is bejon amugy a Win10, csak a design-al van bajom tobb helyen... fele mukodik, fele nem. Egyszeruen nem tudom megerteni hogy a gyonyor (meg OS X Tiger mellett is!) Vista utan 8 evvel hogy lehet ilyen felemas, nem koherens izet tervezni. Pedig a WP7 alatt annyira faszanyos minimalista design-t dolgoztak ki...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#46020) T_Stark válasza Tibi86 (#46016) üzenetére


T_Stark
őstag

Akkor lehet hogy a Sierra miatt lesz.

(#46021) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok srácok!

Ez kicsit most más téma, úgyhogy remélem jó helyen kérdezek, mert nem szoktam más macbook topicba írni.
Na szóval szerintetek mennyit érhet most egy 13-as 2011 early MBP?
A gyári állapothoz képest annyi upgrade történt a gépen, hogy kicseréltem a HDD-t SSD-re (Intel series 320 160GB). Az állapotáról annyi, hogy karc és repülésmentes. Karsaitomasz fórumtárstól vettem újan még annó.
Még mindig hibátlanul teljesít, de kicsit az új MBP kibellentett az egyensúlyomból :))

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#46022) TommyNagz válasza galaktikus (#46021) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én 150-160 körülre lőném be, de mindjárt beszállnak a többiek is. Vásárlói szemmel nekem az USB3 hiánya lenne a legzavaróbb, de persze ez csak én vagyok.

encapsulation dot1q

(#46023) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Bocsi a kérdésért, de még nem kaptam rá teljesen egyértelmű választ. Ha megnyigtató választ kapok akkor abbahagyom a kérdezősködést ezzel kapcsolatban :-)

Nos tehát adott egy MBP 2010 mid ami Nvidia vga hibas. Nem teljesen halott de kernelpanikol tole a gep. Ezt letiltottam a gfxcardstatus programmal hogy tunetileg kezeljen a dolgot. Igy most csak az Intel integralttal megy a gep.
A kerdesem az lenne, hogy ha teljesen behal az idok folyaman az Nvidia kartya es a gepem mar nem is erzekeli mondjuk, attol csak az Intel gpu-val mukodik-e tovabb a gep?

Koszi meg1x :R :R

[ Szerkesztve ]

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#46024) tDr1v3r válasza viktorhmv (#46023) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem hiszem hogy úgy teljesen behalna... "csak" a GPU alatti BGA forrasztás hibás alatta, attól még ott van mellette a hozzá tartozó microcontroller ami miatt érzékelni fogja hogy a gépen van.

Csináltasd meg szerintem, egy normális reball vagy kézi újraforrasztás (megfelelő ónpasztával persze) kitarthat akár örökéletet is ha odafigyelsz rá és normálisan kitakarítod párhavonta a ventit, meg évente cserélsz a hűtő alatt hővezető pasztát. Ha másért nem, legalább jobban futna a rendszer is...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#46025) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

iPhone topicban már feltettem az alábbi kérdést, és semmi választ nem kaptam. Megpróbáljuk itt.

Töröltem pár alkalmazást a telefonról mert túl nagyok voltak és újra le szeretném tölteni, de az iTunes ezt dobja fel 8392-es hibakód, és még felhőből sem sikerült vissza letöteni. Mi ez a hiba pontosan, mert a Support körül sem találtam róla semmi infót. Köszi! ui. most már megy, de hajt a kíváncsiság hogy mi a bánat ez. :R :C

(#46026) D4ni


D4ni
őstag

Sziasztok! Apám tudtom nélkül beújított egy MacBook airt, amiért én most nagyon irígy vagyok ;]
Médiában vette, de úgy tudom ugyan azt a verziót árulja amit az istyle 289 ért ( 8gb ram + 128gb ssd)
Mivel én már korábban eljátszadoztam a gondolttal így gondoltam megkérdem : volt olyan közöttünk aki esetleg kipróbálta rajta a Gta V-öt? Valamint megéri megvenni a gépet ebben az akcióban? Eredetileg sokat vinném, illetve asszonyom is használná eleget . A játék már csak hab lenne a tortán mivel úgy tudom nem játékra vannak kitalálva ezek a műalkotások. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#46027) bmakszim válasza D4ni (#46026) üzenetére


bmakszim
senior tag

Link - és ez i7-es verzió.
Egyébként azon gondolkozom elférne-e egyáltalán a GTA egy 128GB-os Mac-en. Ugye eleve kell neki egy Windows + a játék is kb 60-65GB.

Ha nem fontos a macOS, akkor az Air-re egész jó alternatívák vannak. Pl. most vettünk a húgomnak egy Zenbook UX303UB-t (Black friday 290k, egyébként 330k).
Skylake i7, 256GB SSD, GeForce 940M, FullHD IPS kijelző, világító bill, touchpad is teljesen jó, csöndes, aksi sokat bír, stb.

[ Szerkesztve ]

(#46028) lmno válasza D4ni (#46026) üzenetére


lmno
őstag

Annyiért megéri, de a játék felejtős. Még ha be is tudod úgy állítani, hogy tűrhetően fusson, valószínűleg tűzforró lesz és porszívó hangja lesz.

(#46029) darnics


darnics
aktív tag

szép estét!! egy olyan gondom lenne hogy mostanában a pendrivemre nem tudok rátenni filmet vagy programot mert azt irja ki túl nagy a méret.csak az a bökkenő hogy a pendrive 8gb-os és amit ráakarok tenni az általában fele annyi de sokszor eljátsza ezt.na most az a bajom hogy a mcbookomra tenném fel az mac osx maverick progit dmg formátumut ami ugy szintén csak 5gb a pendrive meg 8gb de kiirja nem tudja rátenni igy hogyan fogom felrakni?gondolom gépröl nem lehet mert onnan töröl mindent.már pendrivem nincs de van egy 1TB-os küldö vinyom amire bluray filmeket szoktam tenni szinte teli is van.ha arra rakom az jó megoldás??nem fog bezavarni a sok film?vagy ezt egy különálló cuccra kéne tenni.köszi a választ szép napot!

(#46030) viktorhmv válasza tDr1v3r (#46024) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Köszi szépen! Esetleg tudsz ajánlani egy megbízható szervizt ahol emberi aron kicserelik a csipet vagy megcsinaljak a reballt?

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#46031) Alex91 válasza darnics (#46029) üzenetére


Alex91
félisten

Talan nem fat-re kellene formazni azt a pendrive-ot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46032) D4ni válasza bmakszim (#46027) üzenetére


D4ni
őstag

Köszi srácok :)

Mivel még nem volt a kezemben hosszú távon Mac os-es gép a hackintos meg nálam kiesik így nehéz mérlegelnem mi lenne a jó választás .

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#46033) darnics válasza Alex91 (#46031) üzenetére


darnics
aktív tag

általában azt mondják igen akkor?van fat van fat 32,ntsc,meg még egy utolsó

(#46034) lmno válasza darnics (#46033) üzenetére


lmno
őstag

ntsc :O
PAL-ra formázd ;]

(#46035) Nnobi válasza darnics (#46033) üzenetére


Nnobi
tag

Apa kezdődik! 0 :D :)) , ma este megint lesz pár száz hsz. :W

egyébként próbáld exfat-ra.

üdv: Norbi

(#46036) tDr1v3r válasza viktorhmv (#46030) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Sajnos nem tudok. Hardveraprón van több neves szaki is, oda menj akinél több az elégedett értékelés.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#46037) bmwk1200s válasza darnics (#46029) üzenetére


bmwk1200s
őstag

ExFatot ajánlom. Azt a windows is a macOS is kezeli.
Ha megvan, akkor macen a .dmg formátumot nyisd meg, elvileg lesz benne egy .app amit másolj az alkalmazások alá Finderben. Ezután már csak erre az .app-ra dupplakatt és elindul majd a telepítő.

Semmit sem írok alá!

(#46039) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nagyon rövid időm van rendbe tenni egy mid 2011 MacBook Air 4,2 notit. Sierra mehet rá szerintetek? Nekem a 2008-as Mac Pro 3,1 miatt nincs tapasztalatom vele. Köszönöm!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#46040) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Azt még engem moderálnak ki :((

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#46041) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

A macskak is Mac-et vennenek! :DD

TommyNagz: Miert lettel kimoderalva? :F

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#46042) TommyNagz válasza bmwk1200s (#46041) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Biztos megint rossz voltam es uszitottam a nepet :( :D

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#46043) TigerCat válasza TommyNagz (#46042) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nem is, de felesleges zavart kelteni az erőben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46044) darnics válasza bmwk1200s (#46037) üzenetére


darnics
aktív tag

milyen alkalmazások alá másoljam ezt a reszet nem ertem bocsi.egyepkent van egy ket progim mar de mindegyikre azt irja hogy nm tudom felrakni es app store eddig ment.pendrive ott ránomk es akkor egy csomo idot csomagol utana lessz ott az app arra katt es utana milyelött elkezdene egybol app store kiiras.de app storbol sem enged semmit.meg programokat sem mert azok meg egyik sem kompatibilis.megorulok.aiit mcbokon meg mozogni sem tudok mert nem engedi kitörölni pendrivrol hogy rátegyem a másikat.kukába nem rakja rá es a másik teleitöt meg nem rakja rá a pendrivrol.itt meg nem tudom hogy kell formzni fölleg hogy nem magyar.rohadt ideges vagyok es mar csicsikálonom kene hajnalba kelek rohadt eletbe :W :W :W :W :W :W

(#46045) Lall válasza TigerCat (#46043) üzenetére


Lall
veterán

Ne viccelj már. Itt egy valaki kelt zavart, aki magyar osx-et akar a németből "szerzett" gépére varázsolni úgy, hogy láthatóan nem tud magyarul. Két napja azon gondolkodom minek így a magyar osx :F

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#46047) TigerCat válasza darnics (#46044) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megírom még egyszer, utoljára.

Kérlek írj érthetően, tagold a szöveget, kerüld az emoji sormintát és kulturált hangnemben fogalmazz. Ha ezeket nem tudod betartani, ne várj segítséget, plusz minden bejegyzésed törölni fogom.

Egyébként fentebb többen is megírtuk mit kell tenned, de legjobb lenne, ha bevinnéd egy szervizbe és megkérnéd őket, hogy egy-két ezer forintért cserébe oldják meg a problémádat. Neked talán nem érvágás, viszont minden jelenlegi bosszúságod forrása megszűnik majd.

Sok sikert a továbbiakban!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46048) bmwk1200s válasza darnics (#46044) üzenetére


bmwk1200s
őstag

En is ugy latom, hogy az lenne neked a legjobb, ha bevinned egy szervizbe. Par ezer forintert felrakjak neked es onnantol kesz.

Megkerdezhetem, es kerlek ne vedd sertesnek, miert irsz tenyleg ilyen osszefuggestelenul, tagolatlanul?
Bocsi, de nem konnyu ertelmezni, amiket irsz.

Visszaterve, talalsz neten egy csomo olyan helyet, ahol gyorsan meg tudjak neked oldani.
En magam is szivesen megcsinalnam, de nagyon tavol elunk egymastol.
Sok sikert kivanok! Menni fog az ;)

Semmit sem írok alá!

(#46049) lugosi válasza bmwk1200s (#46041) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így már érthető miért használsz egér helyett touchpadet! ;]

(#46050) bmwk1200s válasza lugosi (#46049) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Es egyik kedvenc idotoltese hogy rafekszik mikor dolog lenne. :DDD

Semmit sem írok alá!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.