Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) r4z válasza hszilard666 (#32549) üzenetére


r4z
nagyúr

Mivel 2011-es a gép és egy kazán i7 van benne, egy újrapasztázást én mindenképpen megpróbálnék valami minőségi pasztával, plusz a kötelező tisztítás, hogy könnyebben átjárja a levegő a gépet.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32552) hszilard666 válasza Ragnar95 (#32550) üzenetére


hszilard666
veterán

Megtettem de nem segített. :(

(#32551) RazorGTR1:
Van itthon mx2, meg tudom ezt csinálni itthon is vagy nagyon dúrván szét kell kapni a gépet?

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32553) r4z válasza hszilard666 (#32552) üzenetére


r4z
nagyúr

Szét kell kapni alaposan az iFixit szerint, de végülis nem kell hozzá speciális szerszám. Ha nem tűnik vészesnek a leírás alapján, szerintem vágj bele bátran.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32554) hszilard666 válasza r4z (#32553) üzenetére


hszilard666
veterán

:( Basszus inkább elviszem szervízbe. Picit félek hogy elcseszem :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32555) TheMarci válasza hszilard666 (#32554) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha szereltel gepeket, vagy barmit korabban, nem nehez, kb fel ora alatt megvolt a szetszedes, es osszerakas a kepek alapjan.

Do You Dream?

(#32556) hszilard666 válasza TheMarci (#32555) üzenetére


hszilard666
veterán

Másvilág az asztali, inkább elviszem egy szervízbe :K
Köszönöm Uraim a segítséget! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32557) hszilard666 válasza hszilard666 (#32556) üzenetére


hszilard666
veterán

Tudtok nekem olyan helyet mondani ahol azonnal megcsinálják ezt nekem?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32558) r4z válasza hszilard666 (#32556) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem bonyolultabb, csak kicsit finomabb mozdulatok kellenek hozzá a törékeny alaplapi csatlakozók miatt. De inkább csinálja meg egy szaki, minthogy papírnehezéket csinálj belőle, ha nem bízol magadban :)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32559) hszilard666 válasza r4z (#32558) üzenetére


hszilard666
veterán

3 heylet is felhívtam, de mindenhol rakat pénzért csinálják több nap alatt :W Nincs itt valaki aki meg tudja ezt neke csinálni budapesten? Adok 2 sört meg 3 ezret! :D Pasztát viszek! Számván hölp!

Kép a problemről:

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32560) TheMarci válasza hszilard666 (#32559) üzenetére


TheMarci
addikt

Pont ezert csinaljuk magunknak. :) Valakihez random elvivessel csak egy baj van, hogy ha valamit elront, vagy nem indul a gep, annyit fog mondani, hogy 'haat ez van, bocsi', amit egy szerviz nem tehet meg.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#32561) vasi89 válasza hszilard666 (#32559) üzenetére


vasi89
addikt

Szerintem állj neki nyugodtan, elsőre eltart fél napig de nem lesz probléma. Egyedül a billentyűzet szalagkábele tud megszívatni. Azt hiszed h jól dugtad vissza közbe meg nem kapcsol be a gép :DDD Szerintem jobban megéri magadnak csinálni mint bárki másnak. Amúgy a boltosok szeretik ráfogni arra h macbook és h bonyolult a szétszedése. Hát pont nem....

(#32562) drzozo válasza dabgergo (#32537) üzenetére


drzozo
senior tag

Az irodában egyedül én használok mac-es office-t, azon belül is kizárólag csak a word-öt, de nincsen kompatibilitás problémám, ha window-os gépen akarom megnyitni a mac-en szerkesztett dokumentumot. 10 ezer forintot abszolúte megért nekem is. Jobb, mint a LibreOffice.

Egyedül, amit nem tudok beállítani, az a nyelvhelyesség ellenőrző. Szinte minden szavamat aláhúzza a word... Valakinek valami tippje? Ennyire nem látom még át angolul... Arra lenne szükségem, hogy a helytelenül írt magyar szavakat húzza csak alá.

(#32563) bupemko válasza drzozo (#32562) üzenetére


bupemko
senior tag

Valószínűleg lemaradtam pár hozzászólásról, pedig rendszeres olvasója vagyok a topiknak - hol osztogatják 10k-ért az Office for Mac-et?

(#32564) csab2 válasza bupemko (#32563) üzenetére


csab2
veterán

Pl. iStyle. De lehet, hogy az összes APR-nél van ilyen akció.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32565) madle válasza drzozo (#32562) üzenetére


madle
őstag

Igen, kompatibilitási probléma nincs, csak összeomlásos, hibajelentgetős! És én is az origi verziót használom.

(#32566) bupemko válasza csab2 (#32564) üzenetére


bupemko
senior tag

Ja, hogy ez /év. Akkor marad egyelőre a LibreOffice.

(#32567) pana0017


pana0017
senior tag

Találkoztatok már ezzel a problémával? Ha Youtube főoldalon megnyitok új oldalon egy videót cmd+klikkel akkor nem indul el a lejátszása csak ha átkattintok az új fülre.

(#32568) TigerCat válasza drzozo (#32562) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Add hozzá manuálisan. Mobilról írok, de az iMagazin egyik cikkében megtalálod hogyan...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32569) drzozo válasza madle (#32565) üzenetére


drzozo
senior tag

Hálistennek egyelőre én még nem találkoztam ilyen jellegű problémával, pedig naponta tényleg több dokumentumot is írok.

TigerCat: Köszönöm, este megnézem majd.

(#32570) r4z válasza drzozo (#32562) üzenetére


r4z
nagyúr

Én eddig egy kompatibilitási problémáról tudok beszámolni, még ha elég specifikus is:
Van egy táblám, aminek a tartalmát rendszeresen ki kell mentemen XML-be. Erre a Maces Office nem képes.

pana0017: Nyisd cmd+shift+klikkel :D

iszilard: A szenzorok alapján a GPU is forró, tippre a CPU-tól veszi át a hőt az is. Még az is lehet, hogy pasztázni nem is kell, csak tisztítani. Bár ha már úgyis szét van kapva a cucc, az a pár csavar mit számít már... :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32571) pana0017 válasza r4z (#32570) üzenetére


pana0017
senior tag

:C

(#32572) r4z


r4z
nagyúr

Yosemite alatt nektek is be szokott akadni a letöltések mappa alatti csík? Azért furcsa, mert Safarit használok, minden letötés kész, és mégis ott ragad a csík 0%-on. killall Dock parancsra eltűnik, de idővel ismét felbukkan.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32573) Peetey91 válasza r4z (#32572) üzenetére


Peetey91
senior tag

Nekem is elő szokott jönni. Ha elmozdítod a dockról a mappát és visszarakod akkor eltűnik, lehet gyorsabb, mint a terminal.

(#32574) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!

Tigercat, vagy valaki szaki megmondaná, hogy most hivatalosan a Preview Office-szal mi lesz? Mert nekem az van, pénzt nem fogok adni érte (főleg, hogy a tisztaszoftver programnak hála ingyen kapok ilyesmit az egyetemen keresztül). Használható még, vagy hogy van ez? Van valami hátránya?

Köszi előre is! :)

(#32575) hszilard666


hszilard666
veterán

Köszönöm Uraim a segítséget, sikerül újrapasztázni, egy árnyalatnyival halkabb a gép, de a hőfokok nem változtak :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32576) hszilard666 válasza hszilard666 (#32575) üzenetére


hszilard666
veterán

update, hírtelen lehült :Y Lehet hogy kell "aktiválási energia" a pasztának :D

(#32577) RazorGTR1:
Vagy rakok alá pár sört hülni! :P

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32577) r4z válasza hszilard666 (#32576) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha elérte az abszolút nullát, küldheted a NASA-nak bevizsgálni :))

Nem tudom, van-e OS X alá alulfeszelős program, ti hallottatok már ilyenről? Sokat javítana az is a helyzeten, meg amúgy mindenkinek hasznos lehet akár a zaj, akár a hőfokok, akár az akku szempontjából. Elromlani amúgy se tud alulfeszelés miatt a gép, legrosszabb esetben is csak lefagy, ha nem kap elég feszültséget a proci.

Hirtelen csak a CoolBookot találtam, de az csak C2D-ig és Snow Leoig bezárólag működik.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32578) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Elite Dangerous-t játszik itt valaki valamilyen macbookon?

(#32579) madle válasza csabi94 (#32574) üzenetére


madle
őstag

Én is a Tisztaprogram keretein belül használom, végülis működik, de mint mondtam, időközönként gondol egyet és nem indul el, hanem hibajelentéssel azonnal kidob. Windows-on azért sokkal jobban is működik, meg átláthatóbb valahogy számomra a felület.

(#32580) hszilard666 válasza r4z (#32577) üzenetére


hszilard666
veterán

Alulfeszelést nagyon dúrva gamer notiknál szoktak (alienware) ahol tényleg sülnek az alkatrészek. Én inkább valami temptargetrs dolgot használnék ahol be lehetne állítani a max ventifordulatot ami még kelemes az embernek, és a max hőfokot és úgy állítaná az órajeleket hogy megfeleljen a paramétereknek.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32581) Ragnar95 válasza r4z (#32572) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, Yosemite megjelenése óta szenvedek ezzel a problémával :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32582) bupemko válasza Peetey91 (#32573) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem is többször volt ilyen Yosemite alatt.

(#32583) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv!

Érdeklődni szerenték hogy honnan tudom kitörölni az automatikusan kitöltött dolgokat?
Gondolok itt arra hogy ha a safariba beírtam egy email címet (ami nem az enyém), innentől kezdve mindig kidobja ezt a lehetőséget ha elkezdem azzal a betűvel kitölteni az űrlap ablakot.

A mentett jelszavaknál nincsen elmentve az általam keresett email cím.

(#32584) csab2 válasza bupemko (#32566) üzenetére


csab2
veterán

Igen, még csak Office 365 előfizetéssel lehet kapni. A dobozos verzió valamikor ősszel várható állítólag.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32585) csab2 válasza Megane2000 (#32583) üzenetére


csab2
veterán

Esetleg a Safari menüjében: Beállításkok: Előzmények és webhely adatok törlése?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32586) r4z válasza Ragnar95 (#32581) üzenetére


r4z
nagyúr

No offense, de ha tényleg szenvedsz miatta, akkor bizony irigylem a problémáidat :))

(#32580) iszilard: Én a P8400-hoz képest túlméretezett hűtéssel rendelkező ThinkPad T400-amat is alulfeszeltem, passzívan tudtam vele netezni úgy, hogy 50C alatt maradt a legmagasabb hőmérséklet. Egyszerűen nincs negatív hatása az alulfeszelésnek, ezért is kérdezem.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32587) Megane2000 válasza csab2 (#32585) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszönöm úgy tűnik ez jó lesz!

(#32588) Ragnar95 válasza r4z (#32586) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez a legkisebb gondom Yosemite óta, inkább csak zavaró, amikor beragad, de ott figyel a megnyitott Terminal ablak úgyis folyamatosan, szóval annyira nem nagy erőfeszítés megoldani a gondot, de akkor is egy vicc,h ennyi idő alatt nem sikerült megoldaniuk...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32589) TigerCat válasza Ragnar95 (#32588) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A sok apró kellemetlenség baromi idegesítő tud lenni és egy idő után akár valódi problémává is avanzsálhat.

Amúgy az El Capitan mikorra várható a pór népnek?
Lassan úgy tekintek rá, mint eljövendő megváltóra...
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32590) Ragnar95 válasza TigerCat (#32589) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ősszel érkezik, azon belül nincs meg pontosan, hogy mikor.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32591) pana0017 válasza TigerCat (#32589) üzenetére


pana0017
senior tag

Igaz én nem használom munkára, de rendkívül stabil a public béta is.

(#32592) Sapphi válasza TigerCat (#32589) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én feltettem élesbe a rendszer, de ezt senkinek se ajánlom!!!

Én is viszatettem a Yosemitet és a telefonomra is viszatattem a stabil rendszert. Az El Capitan-ban nagyon bízok és tény, hogy a rendszer gyors és ami hiba eddig volt eltünt, de nem szabad elfelejteni, hogy még beta és nagyon sok a kellemetlenség vele. Nekem sikerült többször is kinyírni a rendszert illetve előszeretettel indult újra alvó állapotba. Ezen felül pedig a wifi hiba is elöjött ott és eldobálta a wifit, amin csak a restart segített.

Így ha valaki szeretné kipróbálni akkor tegye fel egy külön partícióra, de elésbe én nem ajánlom semmiféleképpen se.

Nagyon bizakodó vagyok a rendszerrel szemben, nagyon jó fele ment el az Apple és remélem sikerül minden hibát kijavítaniuk.

Bár nem ide tartozik azért megosztom veletek, hogy az iOS 9-ben sokkal több hiba van mint az OS X-ben és az nagyon instabil akad nem futnak dolgok és borzalmasan meríti a telefont, de úgye az is beta. :)

(#32593) Grougon válasza hszilard666 (#32559) üzenetére


Grougon
tag

hiába pasztázod újra, sajnos ez ilyen:/

(#32594) TigerCat válasza Sapphi (#32592) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi srácok!
:-)
Várok türelemmel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32595) tDr1v3r válasza pana0017 (#32591) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A stabilságról annyit hogy totál elbaszták a framebuffert HD4000 mellett, a Photos, Aperture és a Safari alatt is bizonyos oldalaknál rosszul rendereli a kontentot.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32596) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Kellene wifit cserélnem egy MacBookban, viszont nem tudom 1000% beazonosítani a gépet.

Ezeket adta meg a tulaj, ez alapján 2007 vagy 2008 Macbook lehet? Kb. akkor vehette.

Hardware Overview:

Model Name: MacBook
Model Identifier: MacBook5,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 3 MB
Memory: 2 GB
Bus Speed: 1.07 GHz
Boot ROM Version: MB51.007D.B03
SMC Version (system): 1.32f8
Serial Number (system): W88450XB1B0
Hardware UUID: 503FBF15-CE5B-582D-B0DE-7D7823277393
Sudden Motion Sensor:
State: Enabled

AirPort Card Information:

Wireless Card Type: AirPort Extreme (0x14E4, 0x8D)
Wireless Card Locale: Worldwide
Wireless Card Firmware Version: Broadcom BCM43xx 1.0 (5.10.91.22)
Current Wireless Network: AirPort is currently turned off

A kérdés az, hogy ebbe milyen wifi megy, illetve mi ennek a gépnek a "pontos" Apple azonosítója, ami alapján tudok keresgélni hozzá cuccokat :)

Köszi előre is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#32597) r4z válasza hcl (#32596) üzenetére


r4z
nagyúr

MacBook Unibody (Late 2008)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32598) hcl válasza r4z (#32597) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi! :)

Esetleg ha valaki kisegít, hogy 100% milyen foglalatú ebben a wifi, azt is megköszönném, de ebből már el tudok indulni.

Illetve az A1278? 1286? Ilyesmi?
Tulaj küldhetne képet az aljáról...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32599) r4z válasza hcl (#32598) üzenetére


r4z
nagyúr

A1278 :K

Az iFixit szétszerelése alapján egyedi csatolója van az AirPortnak, úgyhogy mindenképpen gyári kell.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32600) hcl válasza r4z (#32599) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak 1278-nak hívnak 25 gépet, de amúgy én is ezt találtam meg :) Van elvileg egy EMC azonosítója is, az viszont az összes 1278-asnál más volt.
Nem vészes amúgy az ára a kártyának, meg a szétszedés sem, és nagyon jó a guide. :)
Ha minden igaz, tényleg ez a gép, a többibe egy bepattintós csatis, fekete kártya megy.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.