Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) megema


megema
őstag

Mi a megoldás arra, ha külső kijelzőre kötve használom a gépet és egyáltalán nem szeretném, hogy elaludjon? Az InsomniaX-ben bekapcsoltam a Disable Idle és Disable Lid Sleep-et is, de monitor kikapcsolásra így is elaludt, én meg szívhatok miatta rendesen. (Külső HDD partíciójának átméretezése futott Parallels alatti Windowsból.)

(#43002) megema válasza megema (#43001) üzenetére


megema
őstag

Úgy néz ki, hogy az Amphetamine app jelenti a megoldást. Így is elalszik kijelző kikapcsolástól.

[ Szerkesztve ]

(#43003) Csabee. válasza megema (#43001) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem ha áram alatt van a gép és monitor van rádugva akkor nem alszik el. Energiabeállításnál beállítottam hogy ne aludjon el.

Üdv: Csabee.

(#43004) TigerCat válasza Csabee. (#43003) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó. Lehajtott kijelzővel sem alszik el...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43005) CharlieDrop válasza Aaron14 (#43000) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem rossz, ilyet használok, de nekem annyira eltér a színe az rMBP kijelzőjétől, hogy már fáj... :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#43006) megema válasza Csabee. (#43003) üzenetére


megema
őstag

Erre gondolsz? Valamiért ezt bekapcsolva is elaludt, amikor kikapcsoltam a monitort. Egy dolog vált be. Ha monitor kikapcsolás előtt Amphetamine-ban letiltottam az alvást x időre, majd Ctrl + Shift + Eject és így már kikapcsolhattam a monitort. De a kombináció nélkül nem ment. :F Nem baj, úgyis az újratelepítést készítettem elő, mindjárt megy fel a Sierra.

[ Szerkesztve ]

(#43007) vans? válasza TigerCat (#42993) üzenetére


vans?
őstag

Kosz Mester, en is erre a dontesre jutottam. Ha a kocsim visszajon a szervizbol, es nem az egekben lesz a koltseg, akkor veszem. ;)

hábm bábm

(#43008) Ear001 válasza apple87 (#42963) üzenetére


Ear001
addikt

Simán, nekem ennyin még ott vannak a dokumentumok, levelezés, és maradt hely.

(#43009) GhettoChild


GhettoChild
tag

Helloka ! Szerintetek egy 4gb-os air-nek mennyi létjogosultsága van még ?
Úgy érzem most kene váltanom míg jól pörög és nem túl vessztesegesen eladni.

(#43010) Eszleny válasza muszurkefal (#42995) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Lehetnek mellékhatásai ennek a beállításnak, lásd [27940. hsz] a topikban.

(#43011) Ragnar95 válasza GhettoChild (#43009) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha most van ilyen géped, akkor te tudod, hogy mennyire elég számodra a 4GB RAM, el szokott-e fogyni. Ha még nincs ilyen géped, semmiképp nem ajánlanám már a megvételét.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43012) danilla válasza GhettoChild (#43009) üzenetére


danilla
őstag

Volt mar 8gb-os imac-em (2011) es 16gb-os macbook pro-m (2012), de a jelenlegi 4gb-os macbook air-el (2015) vigan elvagyok. Atalanos mindennapi hasznalatra (plusz egy kis kep es videoszerkesztes) nekem boven elegendo a 4gb ram.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#43013) GhettoChild válasza Ragnar95 (#43011) üzenetére


GhettoChild
tag

Köszönöm a választ !
Most ilyen van, de az hogy mar az Apple is 8-ra emelte az alapot elég baljós ... Garanciám is van még rá, lehet jobb lesz búcsút mondani...

(#43014) Papa-Het válasza Ragnar95 (#43011) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Nekem 4gb-os 2015-ös Air van. Tökéletesen elég az alap felhasználói dolgokra, és nem, nem fogy el a 4gb. :) Nagyon ritkán vágok vele videót, azzal is megbírkózik. Általában 7-9 lappal böngészek, iTunes folyton megy a háttérben zene miatt, mail megnyitva. De ez én vagyok, mindenkinek más igényei vannak. Nyilván, ha tudom, hogy 1-2 hónap múlva modell-frissítés lesz, ugyanazért az árért természetesen a 8gb-osat vettem volna, de mivel ez volt, így ez lett, vagy lehet retinát. Ez lett, én élvezem, és tetszik.

(#43015) xTc válasza Aaron14 (#43000) üzenetére


xTc
aktív tag

Ez pofás, köszi épp én is monitort keresek a gépemhez :)

(#43016) megema


megema
őstag

Felraktam a Sierra GM-et. Szokásos OS X, valami javult, valami romlott.

Az alábbi negatív változásokat tapasztaltam eddig:
- Bár gyárilag bepipálták a Trackpad 3 ujjas érintés gesztusát, valójában nem aktiválódik, így ki kell venni a pipát, majd újra bepipálni.
- Hálózati meghajtó (AFP) csatolásakor minden esetben felugrik a jelszó-bekérő ablak. Akkor is, ha el lett mentve a Kulcskarikára a jelszó, csak így ki lesz töltve. Plusz egy kattintás. :F
- Safariban egynél több lap megnyitásakor megnőtt nálam az ablak magassága, belógott a Dock alá. Dock elrejtés be-kikapcsolása után helyrejött. :F

(#43017) whited


whited
addikt

üdv emberek !
töltés közben, fél fényerő, bill világítással eléggé forró a gép alja, ez normális? :F
(2012, 15.4 MBP)

hőfokok a temperature monitor szerint ( bár szerintem nem kéne ilyen melegnek lennie a háznak...)
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43018) TheMarci válasza whited (#43017) üzenetére


TheMarci
addikt

Igen, ott adja le a hőt.

Do You Dream?

(#43019) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Crumpler Webster hátizsákot használ valaki? Jelenleg is Crumpler táskát használok, csak a válltáskájukat, viszont ezt "kinőttem", alig férnek bele a cuccaim általában, szóval kéne valami nagyobb. Minőségre viszont nagyon meg vagyok vele elégedve, így gondoltam 5000Ft-ot megérne leárazva a hátizsákjuk,ha méretileg nagyobb/jobban pakolható, mint a válltáska.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43020) lmno válasza Ragnar95 (#43019) üzenetére


lmno
őstag

Igen, nekem ilyen van. Szerintem ennyiért nagyon jó vétel, meglepően sok cucc belefér, mondjuk lehetne több oldalzseb rajta, de amúgy korrekt. A 15-ös rMBP még úgy is pont belefér, hogy tokban van.

(#43021) Ragnar95 válasza lmno (#43020) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, akkor asszem el is ugrom megnézni élőben és megveszem, ha élőben is tetszik :R
Oldalzsebek számomra nem nagy érvágások, mert amúgy sem szeretem őket biztonsági szempontból. Az a lényeg, hogy belül jól pakolható legyen, ami megvan, ahogy leírtad. Sajna a mostanim nagyon vékony, emiatt ha benne van a gép + tablet + töltők, középre már alig fér valami és ígyis ki van tömve a táska.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43022) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Mostmár itt az ideje, hogy végre eldöntsem, hogy a 3 monitor közül melyiket válasszam. Az ár most nem számít, csak az, hogy a MacBook Pro-m meg tudja hajtani normálisan, mivel dolgozom vele (határidős melók) és nem szeretnék minden második percben idegosszeomlást kapni.

-DELL U2515H Szép kivitel, azonban csak WQHD (ami olykor zavar, főleg, mivel retinához vagyok szokva).
-DELL UP2516D Szép kivitel, csak WQHD de széles színterű (ami még mindig nem tudom, hogy előny-e vagy hátrány).
-DELL P2415Q Ronda, a jelenlegi MacBook Pro-m HiDPI-ben csak 52Hz-en tudja meghatjani, viszont 4K-s.

Nagyon hajlanék a 4K felé, viszont a WQHD alatt is mintha izzadna a laptopom, mivel Lightroom-ot és Photoshop-ot használok párhuzamosan és rengetegszer nagyítok bele a képekbe még a külső kijelzőn is, amihez nyilván kell a szufla. Ez normális egy Iris 5100-nál?

Az eszem azt mondja, hogy hagyjam a 4K-t, mert nem leszek vele produktív és anyázni fogok, a szívem mégis afelé hajlik.

Mi a vélemények, tapasztalatotok, tanácsotok? :))

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#43023) Nnobi válasza Aaron14 (#43022) üzenetére


Nnobi
tag

Én a Dell2415Q ra tenném le a voksot, én is régóta szemezek vele tesztek alapján nem rossz monitor....
Szerintem októberben beszerzés alá fog kerülni.
Ha később cseréled a mac-et, akkor nem kell monitort is cserélned, mert ott motoszkálna benned ,hogy az újabb gép elbírná a jobb monitort is.

üdv: Norbi

(#43024) wardemi válasza Aaron14 (#43022) üzenetére


wardemi
senior tag

szvsz DELL U2515H, nekem is ez van. Tökéletes, szép kép és nem utolsó sorban PWM mentes. Ha a 4k kell akkor meg egyértelű melyik kell :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#43025) TigerCat válasza wardemi (#43024) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én is ezt venném...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43026) Ear001 válasza Aaron14 (#43022) üzenetére


Ear001
addikt

Próbáld ki. Mi úgy vettünk monitort az Oázisban, hogy felpakoltuk a Macet, és kipróbáltuk a kinézett két-három monitorral valós munkakörnyezetben. Jó is volt a próba, mert nem az lett a nyertes, amit korábban kinéztünk.

(#43027) whited válasza Ragnar95 (#43019) üzenetére


whited
addikt

nem rég én is írtam itt róla, jómagam is ilyet használok.
ennyit megér, de az eredeti árát semmiképp, 5k-ért viszont jó vétel :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43028) Ragnar95 válasza whited (#43027) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi a megerősítést :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43031) EXA


EXA
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajanláni HTML,CSS szerkeztöt Mac-re?
Sajnos notepad++ nem adták ki.

(#43032) r4z válasza EXA (#43031) üzenetére


r4z
nagyúr

Brackets (ingyenes), Coda, Sublime Text (fizetősök)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43033) TigerCat válasza EXA (#43031) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Text Wrangler?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43034) Ragnar95 válasza EXA (#43031) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Espresso

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43035) TigerCat válasza Ragnar95 (#43034) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én a hosszú kávét szeretem tejjel-cukorral, nagy bögrében...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43036) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Ujra pasztáztam a neten olvasottak alapján a legjobbnak vélt pasztával arctic mx2-vel és jelenleg is melegszik.
Próbálgatom a gépet. Bekapcsolás után alapértelmezett fordulaton 40 fok körül ez nem is gond. Elindítottam egy játékot ami nem túl komoly csak próbaképp. (LOL) egyből felment 82 fokra és max rpm-en sikerült lehűteni 40 fokra. Ez normális szerintetek? Ha nem emeltem volna meg a fordulatot valoszeg megint felmelegszik 90 fok fölé szó nélkül. LEhet én vagyok túl elő vigyázatos de akkor is sokallom ezeket az értékeket. És csak a CPU.... minden más normális hőfokon üzemel

(#43037) ArrayOfLilly válasza r4z (#43032) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Aptana Studio, de a Bracket is nagyon jó.

http://www.arrayoflilly.com

(#43038) xors válasza SAMG3 (#43036) üzenetére


xors
senior tag

Szerintem normális macbook világban, PC világban már kevésbé. Nekem is hasonló értékeket produkál a MBP 2011.
Sajnos a unibody ház nem a hűtés maximalizálás jegyében készült, hiába a két ventillátor.

Más: melyik a legrégebbi iphone/ios ami még tudja az imessage mac szinkront?

(#43039) SAMG3 válasza xors (#43038) üzenetére


SAMG3
tag

HÁt köszönöm! Azért figyelgetem. Egyenlőre jónak tűnik, vagy jobbnak ezzel a pasztával (jelentős a különbség) ezért egyenlőre marad :DDDD

(#43040) megema válasza r4z (#43032) üzenetére


megema
őstag

Én a Sublime Textet használom minden alapvetőbb szerkesztgetésre (PHP, JS, HTML, CSS, TXT, stb.). Gyakorlatilag mindent tud, vannak hozzá témák, bővítmények.

Nem kell fizetni érte. Mindössze 20-50 mentés után feldob egy popupot, amit simán el lehet tüntetni.

(#43041) EXA


EXA
aktív tag

Köszi a válaszokat srácok! :R

(#43042) r4z válasza SAMG3 (#43036) üzenetére


r4z
nagyúr

60-70°C-os CPU hőmérséklet még meg se kottyan a gépnek. Ha max terhelésen 80°C környékén megáll maximális alatti fordulattal, nem kell aggódnod miatta, az már nagyon jó. Az én Retina Prom 4K kijelzővel 60-65°C körül van 3000-es fordulat mellett (max 30cm-ről hallani).

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43043) SAMG3 válasza r4z (#43042) üzenetére


SAMG3
tag

Egyenlőre boldogság van :DD Aksiról használva 10% alatti cpu használattal 33 fok körül van mint újkorában szóval most megnyugodtam. :D

(#43044) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Akku kérdés: 4 hónapja van nálam a gép, teljesen új volt. Azóta kerek 40 ciklus van benne. Kiszámoltam, hogy 96,1%-os az akku. Annak is utána olvastam, hogy az apple 1000 ciklusra hitelesítette. Nem sok elhasználódás ez neki 40 ciklus alatt? Vagy be fog állni majd 80-100% közé valahová ahol stagnál majd sokáig? Vegyész vagyok, csak rühellem az elektro kémiát...

Nem félek én, hogy cserélni kell majd mert 1. garis, 2. akkor cseréltetem 3. azért van, hogy használjam 4. apple care-t szerintem megveszem majd hozzá mert 3 évig minimum tervezem használni.
Pénteken 9 óra alatt 62%-ot merült, tehát bírja, csak érdekel, hogy nektek mi a tapasztalatotok?

Köszi

(#43045) r4z válasza csipszikutya (#43044) üzenetére


r4z
nagyúr

A kijelzés ingadozik is az igénybevételtől függően. Nekem a múlt héten 94 és 97%-ot is mutatott, most 96%. Ne aggódj miatta, bírni fogja.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43046) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!

HDMI kábelen csatlakoztattam a retinás MacBook Pro-mat egy LG Monitorhoz és így a hangot azon keresztül akarja átvinni. Viszont én egy jack-et is csatlakoztattam a gépbe, amin keresztül a hangot szeretném kivezetni, de néma a hangfal amit rákötöttem. Hol tudom beállítani, hogy melyik csatin keresztül szólaltassa meg a számítógép a külső eszközt?

meg

(#43047) Smiley válasza csipszikutya (#43044) üzenetére


Smiley
őstag

Az akksinak az tesz jot ha folyamatosan hasznalva van, nem pedig az ha folyamatosan a tolton van.
Az en gepem is vadi uj volt amikor hozzam kerult. Az osszes gepemet igy hasznaltam, es egyedul a powerbook-ban kellett akksit cserelni 7 ev utan, de ugy gondolom az belefer, es amugy is hasznaltan vettem.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#43048) peugeotmate válasza peugeotmate (#43046) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nyomi vagyok, megoldottam. :D

meg

(#43049) TheMarci válasza Smiley (#43047) üzenetére


TheMarci
addikt

Rosszul tudod, ha folyamatosan használod, sokkal hamarabb eléred az 1000 ciklust, -az akksik élettartamát a ciklusok száma határozza meg-, mint ha nem, ha tudod, töröld a hsz-ed, mielőtt megtévesztesz valakit vele.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#43050) Smiley válasza TheMarci (#43049) üzenetére


Smiley
őstag

Torolni nem tudom, viszont akkor lehet hogy en tudom rosszul, vagy en csinalom rosszul...de en vilag eletemben igy hasznaltam, es eddig egyik gepemben se kellett azert akksit cserelni mert sikitott volna az osx. Emlekszem az elso G4-es iBook-omra valami 300 ciklus irtak ra anno, en majdnem 1200-at raktam bele mikor csereltem, egy vadi ujra... kozben persze eltelt 5 ev.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.