Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) megema válasza megema (#33799) üzenetére


megema
őstag

Az említett retina felbontással kapcsolatos hibák csak akkor jelentkeznek, ha korábban (kizárólag?) külső kijelzővel volt újraindítva a gép. Ha a saját képernyőjével indítom újra, majd később váltogatom a képernyőket, akkor nem jelentkezik egyik sem. :F

(#33800) buvartacsko: Az a szomorú, hogy a korábbi bétákban jó volt a swipe. Mondjuk az egyéb javított akadozásokat nem rontották el szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#33802) whited


whited
addikt

Akkor a mostanit már tekinthetjük végleges verziónak, mi? :F (ELC)

kicsit kezdek kiábrándul, pedig még meg se vettem a masinát :D :(

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33803) Ragnar95 válasza whited (#33802) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem feltétlen,majd kiderül, általában nem változtatnak a GM-en, de volt már rá példa,h igen.
Ha ennyi ideig halogatnám a vásárlást, én is kiábrándulnék :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33804) whited válasza Ragnar95 (#33803) üzenetére


whited
addikt

Nem egyszerű jo modellt találni, sajnos az a bajom
De azért nem adom fel :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33805) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Nagyon elgondolkodtam egy macbook vásárlásán, mivel már abbahagytam a PC-n való játszást, és így úgy érzem, lehetne akár kompaktabb gépre is váltani. Macbookot, még nem volt alkalmam a kezemben tartani, de nagyon dicsérik, mindenhol, ugyanakkor az ára elég borsos, és a hardvere sem olyan erős. Szerintetek, megérheti váltani? Megéri a felárat, egy windowsos laptoppal szemben?

(#33806) csabi94 válasza Joe Swanson (#33805) üzenetére


csabi94
őstag

Röviden: igen.

Mire szeretnéd használni?

(#33807) TigerCat válasza Joe Swanson (#33805) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kérdés:
- Mire szeretnéd használni?
- Milyen alkalmazásokat futtatnál?
- Hordozhatóság, üzemidő mennyire lényeges?
- Mennyi pénzed van rá?

Az Apple gépek újonnan nem olcsó termékek, szóval ha van rá pénzed és nem számít, akkor igen, megéri váltani, ha viszont nincs, csak teljesítménybeli elvárásaid vannak, akkor nem annyira. Néha én is érzem, hogy kevés, pedig egy 500 ezres gépről van szó. Ennyiért konzumer vonalon jóval erősebb laptopot kapsz Windows-zal, de az Apple termékeket nem csak teljesítmény alapján, hanem a teljes ököszisztémát figyelembe véve szoktuk megítélni.

Ennyi a véleményem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33808) Joe Swanson válasza TigerCat (#33807) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Átlagos itthoni használatra szeretném használni. Böngészés, videónézés, prezentáció készítés, Visual studioban való programozás, videó készítés, vágás, stb.
Alkalmazásokból, jelenleg nem tudok, mit mondani ugyan is még nem annyira ismerem, az eszközt, és nem tudom, hogy milyen alkalmazások vannak rá. De, azokhoz kellene program, amiket fentebb említettem.
Hordozhatóság, az lényeges, ha már van, tudjam vinni, ne itt az asztalon pihizzen, üzemidő, az jó, ha magas, de nem hátrány, ha alacsony. Az esetek 99%-ban tudom tölteni a gépet.
Pénzből, nem tudom, mennyit szánnék rá. A gépemet eladnám kompletten, perifériástul, mindenestül. A gépem, mindenestül perifériákal, stb, úgy ilyen 300.000FT-körül lenne macbookra.

(#33809) Kommy válasza Joe Swanson (#33808) üzenetére


Kommy
veterán

Hát sajnos a Visual Studio kilövi a Mac-et, mert akkor ugyan úgy Windows kell rá vagy virtuális vagy Bootcamp-el

(#33810) Joe Swanson válasza Kommy (#33809) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Nem életfeltétel a visual studio. Valószínűleg, lesz egy atomolcsó asztali is.

(#33811) TigerCat válasza Joe Swanson (#33808) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Használtan már találsz egész jó 13-as retinás gépeket is, de ahogy fentebb írték, a Visual Studio miatt nem vennék Mac-et, mert vagy Bootcamp kell majd, vagy Parallels és egyik sem lesz nagy élmény. Mert az OS X ami a lelke az egésznek, nem nagyon fog dominálni... Ha ez nem lenne, azt mondanám hajrá. Ettől függetlenül az összefoglalót és a kapcsolódó cikkeket tanulmányozd át, érdemes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33812) lugosi válasza Ragnar95 (#33767) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes, én (aki magamat egy kicsit appl-ellenesnek éreztem az elmúlt időben itt a topikban) úgy gondolom, hogy a keynote nagyon jó volt. Egyáltalán nem volt meg az az érzésem, ami a múltkorinál, hogy unatkoztam volna.
A mostani keynote alapján ismét úgy érzem, hogy az apple egy nagyon innovatív vállalat, és olyan termékeket tesz le az asztalra, amiket - ha jól megcsinálják - öröm használni, és megkönnyítik az életem.

A termékeik közül talán csak a watch és az azzal kapcsolatos bejelentések nem érdekelnek (mechanikus órát használok, amit nagyon nehezen cserélnék le egyáltalán bármilyen elektronikusra, pláne okosórára).
A tv-jük érdekes, és tuti lesz egy ilyenem, ahogy lesz nálunk is netflix (valószínű azonban, hogy az nagyon sokára lesz, ha lesz).
Az ipad pro nekem nagyon bejött, simán tudnám használni a munkám során, kár hogy az ára miatt valószínű, hogy nálam ki fog esni (inkább vennék egy MBA-t, sokkal inkább, persze egészen más). Megvárom a következő MBA/MBP kiadást, és akkor szerintem váltanom kell már a jelenlegi gépemről (szerintetek mikor lesz következő generációs gép?).

Az iphone 6s/6s+ nekem nagyon bejött, ez az a termék a most bemutatottak közül amikre a legbiztosabban érzem, hogy megveszem a hazai forgalmazás beindulásával.

(#33813) Joe Swanson válasza TigerCat (#33811) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Hackintosh, mennyivel egyezik a sima OSX-el? Lehet, akkor el sem adnám a nagy gépet, bár elég kényelmetlen az állandó ülés előtte.

(#33814) xedos válasza Joe Swanson (#33813) üzenetére


xedos
addikt

Ha megfelelő cuccokból rakod össze akkor 99%

(#33815) Joe Swanson válasza xedos (#33814) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

A konfigom:
asrock z87 extreme 3
i5 4670k
Nvidia gtx 780TI
kingston hyperx blue 2x4gb
ezek a fő alkatrészek.

(#33816) #33846528 válasza lugosi (#33812) üzenetére


#33846528
törölt tag

Érdekes én pont, hogy a 4s - Macbook Pro együttműködése kapcsán érzem úgy, hogy jelenleg nem vágyom új telefonra, mert amikor nagyon kell, akkor úgyis ott van nálam, és még elég, amit tud. (futás, sürgős mailezés, kis navigáció) Ami számomra érezhetően felesleges az iPad, nyaraláskor tud nagyon jól jönni ennyi, de lehet, hogy annak az árát már sokkal ésszerűbb egy 6 plusba fektetni.

(#33817) r4z válasza Joe Swanson (#33815) üzenetére


r4z
nagyúr

Az alaplap a leglényegesebb, leginkább a Gigabyte lapok kompatibilisek vele. Keress rá a "hackintosh" kulcsszóval a sajátodra, és nézz át a Mac OS X PC-re topikba. A többi komponens amúgy rendben van.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33818) buvartacsko válasza megema (#33801) üzenetére


buvartacsko
addikt

na megnéztem én is ari-en, nálam vajsima továbbra is, minden okés.

(#33819) whited


whited
addikt

De miert nem megy fel mindenre a hachintosh?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33820) Ragnar95 válasza whited (#33819) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az OSX nem megy max fel, a hackintosh maga a PC, amin OSX fut. Azért, mert nincs hozzá kext, nem kompatibilis az adott hardver az OSX-el emiatt. Alaplapoknál meg a BIOS szokott a fő gond lenni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33821) madle


madle
őstag

létezik HDD monitor program MAC-re ami olyan szinten mutatja(pontosan) a HDD élettartámát mint a HDDSentienel? :F

(#33822) whited válasza madle (#33821) üzenetére


whited
addikt

[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33823) madle válasza whited (#33822) üzenetére


madle
őstag

Köszi, ez ilyen alternatív app keresgélő oldal? Frankó!

(#33824) whited válasza madle (#33823) üzenetére


whited
addikt

igazság szerint csak beírtam, hogy hd sentinel alternatives for mac os és ezt dobta ki :K :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33825) Papa-Het válasza TigerCat (#33738) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Van fejlemény! ;)

Megnéztem a linket, nem rossz dolog, nem tudtam hogy van ilyen lehetőség is. Megcsináltam mind a 2 resetet, és bár a képességéhez képest, - ami előtte volt - viszonylag gyorsan merül, DE nem lövi ki magát 90%-nál, ami jó! Valamint tovább bírja, jóval! Tegnap 17-nél adta meg magát, de úgy, hogy nem csak simán villogott az akku LED visszajelző, hanem mint a stroboszkóp.(Ma csináltam meg a 2 resetet, miután feltöltötte max-ra 1 éjszaka alatt, ahogy írtad is.) Abszolút nulla töltéssel. Aztán töltikézik, felnyitom, még mindig 0%-on áll. Lehet rosszat csináltam, kihúztam a tápkábelt, majd vissza be, hirtelen felugrott 43-ra... szóval előbb utóbb akksi csere lesz ebből :D de szórakozni jó. Ha cserélem, - itt kint az UK-ban nem occó ez sem - akkor mennyire éri meg az Apple-től raktárról origi akksit venni? Hallottam olyat, hogy a sok állástól annyira nem jók. Ja igen, még jó hogy az egyik fórumtársnak ajánlottam a coconut-ot, megtekintettem én is a sajátomat. 5020 mAh gyárilag, most pedig 3409 mAh-t mutatm illetve 125 loadcycles-t, valamint, hogy 2006-12-09-es gyártású :D "Kicit" régi.

[ Szerkesztve ]

(#33826) TigerCat válasza Papa-Het (#33825) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát, ez egy idő után sajnos elkerülhetetlen...
:-(

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33827) lugosi válasza Papa-Het (#33825) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én annak idején még ibookhoz vettem az ebayen egy originál Apple akksit valami nagyon olcsón, szerintem vegyél egyet, érdemes.

(#33828) csabi94 válasza Papa-Het (#33825) üzenetére


csabi94
őstag

Akármilyen régi is, ennyi feltöltés után nem szabadna ilyen rossznak lennie. :) Én is az új akksira szavazok, az nem tesz túl jót a gépnek azért, ha rendszeresen szabálytalanul állítod le. Gondolom vinyó van benne, nem ssd, azoknak nem jó, meg úgy amúgy a rendszernek sem szerintem.

(#33829) pana0017


pana0017
senior tag

Developer programban használtam az El Capitant másik partíción. Pár hete letöröltem az egészet, most viszont szeretném újra felrakni, de már nem engedi letölteni. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#33830) Papa-Het válasza csabi94 (#33828) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Nem állítom le rendszeresen helytelenül, azért annyira gyökér nem vagyok. :) Csupán kíváncsi voltam, hogy 10 perc után, miért nem mozdul el a 0%-ról a töltöttségi szint. :) Egyébként SSD van benne.

(#33831) r4z válasza pana0017 (#33829) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem engedi a GM-et?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33832) csabi94 válasza Papa-Het (#33830) üzenetére


csabi94
őstag

Nem rosszindulatból írtam, de a leírás alapján nekem úgy jött le, hogy a gép egyik pillanatról a másikra kikapcsol. Én tuti tennék bele egy új akksit. ;)

(#33833) madle


madle
őstag

Srácok, a jelszó kezelő app-ok mennyire megbízhatóak? Tehát arra gondolok, hogy nem kell olyantól tartani hogy a fejlesztők vagy akárki visszaélne az adatokkal, vagy esetleg könnyen hozzáférhető legyen egy ügyes hacker számára? Mindig úgy éreztem eddig, hogy jobb fejben tartani mindent, de már nagyon felszaporodtak a különböző jelszavaim.

(#33834) Ragnar95 válasza madle (#33833) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem véletlenül terjedtek el ennyire, megbízhatsz bennük nyugodtan. Ha a fejlesztő visszaélne az adatokkal, elég komolyan megütné a bokáját és a normális appoknál megfelelő védelem és titkosítás van, így nem tudják túl könnyen feltörni őket.
Ha meg offline jelszó kezelőt használsz (bár nem tudom, van-e még ilyen), azt végképp fel nem törik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33835) madle válasza Ragnar95 (#33834) üzenetére


madle
őstag

EnPass-t néztem az elvileg ingyenes OSX-re, illetve a Locko-t, bár annak már elég kellemes ára van szimplán erre a célra. Meglehet, hogy kipróbálom a Lockot iOS-en, mivel ott ingyenes. Elvégre ha ott tárolom a jelszavakat az is teljesen megteszi, legalább meg lesz valahol.
:)

(#33836) megema válasza madle (#33835) üzenetére


megema
őstag

A Kulcskarikával mi a gond? Nem csak Safarihoz használnád, ezért akarsz 3rd party programot?

[ Szerkesztve ]

(#33837) madle válasza megema (#33836) üzenetére


madle
őstag

igazából nem is használok Safarit, mert valahogy nem áll kézre, egyszerűbbnek találom a Chrome-t. Hozzászoktam, az energiafogyasztása meg nem érdekel mert a gép szinte mindig töltőn van. :)

(#33838) TigerCat válasza madle (#33835) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Locko-t használom, egész jó, bár nem integráltam a böngészőmbe. A Safari kulcskarikája kényelmesebb. Viszont az meg nem mindenhol működik... Amúgy a szinkronizálás iCloud, vagy Dropbox fiókon keresztül megy, tehát az is a elég megbízható. Szerintem. A Chrome szintén klasszul kezeli a jelszavakat, a komplett fiókkal szinkronban is tartja, szóval ha azt használod, szintén elég lehet a beépített.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33839) Ragnar95 válasza TigerCat (#33838) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk a Google-re én nem bíznék jelszavakat azt tudva,h mit csinálnak az adataiddal ;]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33840) TigerCat válasza Ragnar95 (#33839) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vazz, én férfi vagyok (ahogy a Palik mondotta volt az F1 közvetítések alatt) és vállalom a kockázatot. Amúgy pedig nem hinném, hogy ezen különösebben paráznom kellene. Egyáltalán nem érdekük, sőt... Persze mindenhol akadnak rebellis egyének, akik a maguk javára akarják fordítani mások gyengeségét, de egyelőre bízom a Google rendszerében.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33841) lugosi válasza madle (#33833) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amit én ismerek 2, azok elég komoly titkosítással tárolják az adatokat. Annyira, hogy egyszer mikor jelszóelfelejtés okán kizártam magam az egyikből, semmilyen módon nem tudtam visszanyerni az adatokat, pedig NAGYON próbáltam. Sajnos semmi se segített csak delete és új adatbázis.

(#33842) Ragnar95 válasza TigerCat (#33840) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyilván a jelszavak biztonságban vannak, csak poénkodtam, de nekem nem tetszene, ha a Google beleolvasna az emailjeimbe, naptáramba, üzeneteimbe, stb, márpedig ezeket megteszi androidon...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33843) madle válasza Ragnar95 (#33842) üzenetére


madle
őstag

mondjuk ha ismeretségi körömből merítek egy két tisztességes embert, az a legbiztosabb, ha nincs jelen a delikvens az online világban, és akkor nincs mit lenyúlni, nincs mivel bizonyítani... :D :D

(#33844) TigerCat válasza Ragnar95 (#33842) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyilván figyelik, hiszen releváns hirdetéseket jelenítenek meg a Gmail felületén is. De mivel azt én sosem nézegetem (tiltva van), így nem fáj... :-)

Erről jut eszembe...

Saját domain-es fiókom van, amit még akkor regisztráltam, amikor ingyenes volt. Jó fejek, mert azóta sem kell fizetnem, viszont ha a fizetősre váltanék, vajon akkor is tele lenne reklámokkal?

Nem mintha ezt tervezném, mert sajnos sokszor beragad egy-egy levél a postázandó, vagy piszkozatok mappában, így lassan tényleg iCloud-ra fogok váltani. Csak sajnálnám az egyedi domain-t. Ami azért sokkal elegánsabb, mint a free változatok. Jó lenne, ha ezt is javítanák a kapitányban...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33845) rjg válasza Ragnar95 (#33842) üzenetére


rjg
őstag

Az Apple - és az MS - ugyanezt megteszi. Sajnos egyik sem jobb a másiknál, maximum a fókusz van kicsit máshol. Nem véletlenül repült rá az Apple-re a South Park sem.

Szerk:
(#33844) TigerCat
A gmail piszkozat sokszorozásával én is szívtam, de egyszerű a megoldás, vedd ki a pipát a Vázlatok checkbox-ból :

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33846) whited


whited
addikt

Használ valaki külső HDD-t?
Érdemes WD-ben a kifejezetten MAC-re gyártottat, vagy jó a "sima" is ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33847) csabi94 válasza whited (#33846) üzenetére


csabi94
őstag

Sima Toshiba külső vinyóm van, nem hinném, hogy nyújtana bármilyen extrát a Maces WD.

(#33848) r4z válasza whited (#33846) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak hype. Bármilyen jó.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33849) whited válasza r4z (#33848) üzenetére


whited
addikt

csak írás "komplikált", már mint az összefoglaló alapján gondolom, ugye ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33850) pana0017 válasza r4z (#33831) üzenetére


pana0017
senior tag

Nem, mivel már csak Yosemite van a gépen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.