Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) CharlieDrop válasza TigerCat (#27996) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Most akkor Dell, vagy LG? :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28002) TigerCat válasza Nnobi (#27997) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nnobi:
Köszi! Élőben is elég meggyőző...

Blaise:
Netezgetek, filmet nézek, fórumozgatok a PH!-n, grafikai anyagokat készítek az oldalamhoz, Excel táblákat nyitogatok nyakra-főre, meg ilyenek. Teljesen átlagos dolgokra használom, csak nagyon megtetszett Handrás írása alapján és ezért vettem meg. Előtte két kijelzőt használtam, de egy nagy sokszor jobb.

CharlieDrop:
Dell. Mivel az LG nem fér el neked. Ha viszont elférne és tutira azt venném. Sokkal-sokkal jobb és nagyobb élmény.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28003) CharlieDrop válasza TigerCat (#28002) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Oké, ezért kérdeztem a 29UM az a Dell, vagy van kisebb is? :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28004) TigerCat válasza CharlieDrop (#28003) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én csak a nagy LG mellett kampányolok. 34 col alatt már nincs élet, nagyon furcsa leülni egy 23 colos gép mellé...
:))

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28005) Blaise válasza TigerCat (#28002) üzenetére


Blaise
veterán

Azt hittem valami spéci melót csinálsz (4k videovágás, ilyesmi)

Közben elkezdtem nézni a weboldaladat, lakásvásárlás miatt úgyis aktuális téma a bútorvásárlás :)

[ Szerkesztve ]

(#28006) CharlieDrop válasza TigerCat (#28004) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Most éppen egy Samsung S24B300 előtt ülök, a mérete oké, de hogy mekkora egy f*shalmaz

pff

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28007) TigerCat válasza Blaise (#28005) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Videót vágni 13-as Retina MacBoook-kal? Na, az érdekes lenne... Hatékonyságról nem nagyon kellene beszélnünk.

Nagyon helyes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28008) TigerCat válasza CharlieDrop (#28006) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, a méret nem minden. Az OS X-nek kell a magas PPI. 100-110 felett, ez a minimum. Most nem néztem utána hogy milyen van abban amit írtál, de egy matt TN paneles kijelző tényleg borzalom...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28009) attila666 válasza TigerCat (#28008) üzenetére


attila666
tag

Ha a Retina után ránézel ilyen 110PPI körüli kijelzőre látod a pixeleket?

Ez a Retina az ördögtől való dolog, az eddig szeretett LG 236V IPS monitoromat, ami 96PPI nem tudom használni a macbook után, egyszerűen látom a pixeleket rajta és a színek borzasztóak. 4K-s monitorok meg elég drágák, így marad a 13 colos retina kijelző munkára.

[ Szerkesztve ]

(#28010) CharlieDrop válasza TigerCat (#28008) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mekkora a ppi-je egy 2012mid-nek? 1280x800-as felbontásnál?

elkezdtem a 29"-os LG-ket nézni, hmhm :) Abban van dual link up, az már valami.
Igaz akkor nem értem a 25"-ban minek van 2 HDMI....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28011) TigerCat válasza attila666 (#28009) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vállalható. Az Apple Thunderbolt kijelző sem retina, ez van. Az OS X mindig is nagy PPI-t igényelt, Windows-on kevésbé számít. Szöveg megjelenítésnél jön ki ugyebár.

Nyilván jobb a retina, de 13 col felett görnyedni egész nap? Nekem is ebből lett elegem... Az 5K-s iMac meg nem tetszik, ráadásul az is csak egy kijelző, ami mellé nem tudsz tenni még egy ugyanolyat, illetve horror az ára. Mobilitás pedig alapból nem játszik.

A gond, hogy az Apple erre a dizájnra, vékony fontokra kicsit korán váltott. A magasabb PPI-s kijelzőknek pedig még kell 1-2 év. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28012) Blaise válasza TigerCat (#28007) üzenetére


Blaise
veterán

Videónézésnél egyébként van fekete csík alul-felül?
Hogy néz ki egy tékából kikölcsönzött 1080p mkv vagy bluray rajta? :)

(#28013) attila666 válasza TigerCat (#28011) üzenetére


attila666
tag

Snow Leopard / Lion óta használok OSX-et ezen az IPS-es LG monitoron, amíg nem volt macbook addig csúcsnak tűnt a képe, osx-en jobban tetszett mint windowson mindig a kép, most meg homályosnak tűnnek a betűk is rajta, a színeket pedig a mellékelt képen látni. Csere egy újabb IPS-es Full HD monitorra segítene?

[ Szerkesztve ]

(#28014) TigerCat válasza Blaise (#28012) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez egy 720p-s iTunes film (A sziget), fullscreen-ben:

Konkrétan nincs semmi hézag...
Sajnos le kellett rontanom a képet, mert nem engedi feltölteni.

Minden filmem mp4-ben van, mkv-t nem tudok megnézni sajnos, de a méretarány megegyezik, ezért gondolom az is így néz ki.

attila666:

Nem segítene, az alacsony PPI miatt. A Yosemite pedig még egy lapáttal rátett erre... Szerintem várj, vagy vegyél olyan kijelzőt, aminek magasabb a PPI értéke. Vidd magaddal a géped és dugaszold rá, amire csak tudod...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28015) Ragnar95 válasza TigerCat (#28014) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

16:9-es sorozatnál nem zavaró, hogy ott viszont nem egyezik a képarány?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28016) TigerCat válasza Ragnar95 (#28015) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem különösebben, mert így is nagyobb a kép, mintha normál 16:9-es, vagy 16:10-es kijelzőm lenne. Ráadásul át is lehet méretezni, levágni, stb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28017) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy itt is megegyezik a SATA2 - SATA3 csatlakozó csakúgy mint az asztali gépeknél? Mert ott rá lehet kötni, csak a sebessége lesz lassabb. Vagy itt a Macnél máshogy van?

(#28018) Ragnar95 válasza Papa-Het (#28017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljesen ugyanaz a SATA csati van Macekben is, mint a PC-kben, így a SATA3 visszafele is kompatibilis.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28019) Blaise válasza Papa-Het (#28017) üzenetére


Blaise
veterán

Ugyanez a sztori.

Állítólag a Mac kicsit kényes az utólag belerakott SSD-re, utána kell nézni, hogy melyek a bevált típusok.

(#28020) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Gyors kérdés:
Milyen zenei alkalmazást ajánlanátok Mac-re?
Spotify, Rdio, Deezer, stb. ahogy látom hasonló árban vannak és ugyanazt szolgáltatják. 1.500-2.000Ft-ot megér ha tényleg jó. Most online rádiókat hallgatok legtöbbet, de sokszor nem az szól amit igazán szeretnék... Ha ajánlatok valamit, akkor miért éppen azt? Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28021) Papa-Het válasza Ragnar95 (#28018) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Köszi! Reméltem, hogy hasonló felfogás van ott is. :) Kezdtem már beparázni, hogy nem találok normális SATA2-est.

(#28022) Aaron14 válasza TigerCat (#28020) üzenetére


Aaron14
őstag

Spotify, egyértelműen! Ha a mobilod a Telekomnál van és előfizetéses, akkor ott fizess elő rá. Kb. 1600 forintért 500 MB adatforgalmat kapsz, amit Spotify-ra használhatsz fel, viszont ha azt túlléped, túlforgalmaz.

Az elmúlt idők egyik legjobb szolgáltatása. 320kbit a stream és a letöltött zenék is, ha Premium előfizud van (1600Ft), offlineban is tudsz zenét hallgatni. A személyes részéről pedig annyit, hogy az általam keresett zenék 99%-a fent van. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#28023) Blaise válasza TigerCat (#28020) üzenetére


Blaise
veterán

Gyakorlatilag az összeset kipróbáltam, ami itthonról legálisan elérhető (Deezer, Google Music, Spotify stb.), de végül Spotify-nál maradtam, havi 5 EUR-t simán megér.

kb 1 évvel ezelőtt készült összehasonlító cikk

[ Szerkesztve ]

(#28024) adamssss


adamssss
veterán

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!10.10.2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#28025) irgum válasza adamssss (#28024) üzenetére


irgum
addikt

Örülök neki, töltöm le!

(#28026) lugosi válasza _Csaba_ (#27972) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha ezt a jól használható, jól eltalált modellt így képesek lesznek elrontani, kiakadok. Csinálnak belőle egy gagyi, korlátolt eszközt? :/ Ezek szerint egy pendrive-hoz is átalakító kábel kell majd.
Ha ilyen lesz, engem se fog érdekelni.

Egy előnye lehet, ha esetleg kijön, talán még egy ideig lehet kapni a jelenlegi MBA generációt leértékelve.

(#28027) CharlieDrop válasza adamssss (#28024) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jee, mindenki most tölti :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28028) Syl válasza Aaron14 (#28022) üzenetére


Syl
nagyúr

Spotify T-mobile +1 :R

(#28024) adamssss

Remélhetőleg kijavították a wifi problémát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28029) icezozo


icezozo
addikt

srácok az mitől lehet,hogy a ha ékezetesen írok akkor hozzá tesz egy számot is :F
mint pl. 2í, 5ő, 6ó 6ó
vagyis csak ennél a 4nél illetve ha számokat írok akkor pl: 1 30 2í 30 4ú 5ő
ha meg az 1 nyomom meg akkor elkezdi felhangosítani a macet :)

http://qwankido.hu/

(#28030) #24334592


#24334592
törölt tag

sosem tacspadoztam ennyit...

4 hétnyi masszív egérnélküli élet után rádugtam egy usb-s bt-s egeret. Hát, mit ne mondjak...gyenge és szar érzés volt. Lehet, h a csodamouse-zal ez javítható. De most először érzem úgy, hogy totál fölösleges egy egér ehhez a laptophoz :Y

annyira gyorsan tudok vele dolgozni, hogy szükségtelenné teszi az egér meglétét. Egyszerűen ilyen nincs is! :U

ps.miért nem 1:1ben mozgatja az egeret a kurzor? Mi a retek ez a gyorsítás rajta? Néztem az egérmenüt, de nem tudtam kiigazodni rajta. Rohadt idegesítő egy dolog!

[ Szerkesztve ]

(#28031) CharlieDrop válasza Syl (#28028) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Most töröltem le, agyfxt kapok a véletlen lejátszástól, gyááá

marad a tabon, ott minden klappol

ja, míg ezt próbáltam, addig lejött a 10.10.2

belőttem magam, vagy tényleg smoothabb? olyan mintha gyorsabb lenne :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28032) megema válasza CharlieDrop (#28031) üzenetére


megema
őstag

Milyen gyakran indítasz újra? :DDD Ha nem sűrűn, akkor inkább csak azért tűnik smooth-abbnak. 1-2 napig nekem is az.

(#28033) CharlieDrop válasza megema (#28032) üzenetére


CharlieDrop
veterán

naponta egyszer :)

Szóval minden este off és minden másnap este on :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28034) HarryPotter


HarryPotter
őstag

a safari nekem rengeteget gyorsult az frissítés után. :Y Index fullon bennvan 1 sec alatt
Wifivel nekem eddig sem voltak gondjaim.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#28035) brumi1024 válasza TigerCat (#28020) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak hogy ellensúlyozzam egy kicsit: nekem a Spotify próbája után Deezer, főleg mert Telenoros vagyok és ezt kapom. De alapvetően saját zenetárat hallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#28036) attila666 válasza lugosi (#28026) üzenetére


attila666
tag

Én majd akkor hiszem el ezt az 1 darab csatlakozót ha bejelenti az apple. Valahol olvastam, hogy ezeknek a képeknek semmi valóságalapjuk nincs, csak valaki unatkozik.

(#28037) adamssss


adamssss
veterán

Nem szeretném elkiabálni de nekem megtáltosodott a gépem, főleg a böngészés Safari alatt. Még azért pár napig használom mielőtt végső ítéletet mondanék, de eddig nagyon pozitív a kép. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#28038) HarryPotter válasza adamssss (#28037) üzenetére


HarryPotter
őstag

nálam is. de a memóriakezelés nem javult.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#28039) megema válasza CharlieDrop (#28033) üzenetére


megema
őstag

Lehet, hogy javult valamit, de retinán még mindig darabos pár animáció.

PDF nézegetésre használ valaki a Megtekintőn kívül mást? 10.10.1 óta kereséskor rendszeresen lefagy és a görgetés is darabos (10.10 óta).

(#28040) fazr


fazr
senior tag

Spotify-ban hosszabb playlisteknél és bizonyos weboldalakon a görgetés nem folyamatos és késik is kicsit.
Ez csak nálam van így, vagy általános probléma?

MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2014) Yosemite 10.10.1

(#28041) adamssss válasza HarryPotter (#28038) üzenetére


adamssss
veterán

Valamit kell tartogatni a 10.10.3-ra is. :)
Btw ha ilyen gyors a rendszer tőlem megkajálhatja az összes memóriát is, nem érdekel, de a sebesség az maradjon.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#28042) Ragnar95 válasza fazr (#28040) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Spotifyt nem használok, weblapokkal nálam nincs baj Safari alatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28043) megema válasza fazr (#28040) üzenetére


megema
őstag

Milyen weblapokra gondolsz? Pl. a TP-Link.hu-n nálam is darabos a görgetés és van még pár hasonló. PDF-ek görgetése nem akad? Én 10.9.2-vel kezdtem rendesen használni, azóta ilyen. rMBP 13" 2013 Late.

[ Szerkesztve ]

(#28044) fazr válasza megema (#28043) üzenetére


fazr
senior tag

Pl a TP-Link oldala nekem is darabos. Legjobban Spotify appben jön elő, olyan mint ha alacsony lenne az fps.
PDF sem tökéletes Safariban, de az inkább csak meg-meg akad.

(#28045) Lazika


Lazika
senior tag

Nálam iszonyatosan akad az indexen a görgetés... pedig már kezdtem örülni,hogy milyen gyors lett a safari.

(#28046) TigerCat válasza Lazika (#28045) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam is. Plusz néhány oldal ami eddig jó volt, szintén akad, viszont a Chrome mintha kicsit jobb lenne ezeken az oldalakon. Hihetetlen, hogy szinte minden alkalommal ha valamit kijavítanak, akkor más helyen elcseszik.

Az egerem brutálisan szaggat, használhatatlan külső kijelzővel. Megint görnyedhetek. Éljen! Lesz program szombatra. Telepítek egy tiszta rendszert. Ismét. De jó...

:W

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28047) brumi1024 válasza TigerCat (#28046) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudnál ertől az egérszaggatásról videót csinálni? Ezer éve nem láttam olyat, hogy szaggatna az egér, kíváncsi vagyok, ez tuti, hogy nem normális.

(#28048) Lazika válasza TigerCat (#28046) üzenetére


Lazika
senior tag

Pont ma egy hónapja,hogy megvettem a gépemet, szóval ez frissítési hiba... bár most,hogy töröltem a böngészési adatokat kicsit javult, de még akadozik néha.

Más: Apple caret a gari lejárta előtt bármikor vehetek a gépre, igaz? Köszi

(#28049) TigerCat válasza Lazika (#28048) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28050) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nálatok Safariban a HTML5 lejátszó reagál a Space billentyűre, vagy a nyilakra? Nagyon gáz, hogy kizárólag egérrel lehet leállítani, vagy elindítani a filmet, nm beszélve a beletekerésről, ami simán ment nyilakkal Flash alatt. Amúgy itt nézném.
Hogy tudnám visszakapni a Space gombos Play/Pause funkciót és a nyilakkal történő tekerést?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.