Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) kchris78


kchris78
veterán

[link] Én ilyet rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#116002) Geresics válasza kchris78 (#116001) üzenetére


Geresics
addikt

Színes, rosszul formázottat? ;]

szerk.: szerk. után már nem is színes! ;]
(Csak csipkelődöm)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#116003) kchris78


kchris78
veterán

[link] No ez az :D.

(#116004) kleinguru


kleinguru
addikt

Mx master 3s rendeltem az m1 minihez, amivel elégedett vagyok (azt leszámítva, hogy izzad a tenyerem).

Nekem bluetooth kapcsán a billentyűzet lassúságával van bajom. Egérrel nincs, nem volt még. Nagyon király a logi mágneses görgője :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#116005) DileRGorE válasza DileRGorE (#115998) üzenetére


DileRGorE
csendes tag

Csak, hogy félig megválaszoljam a kérdésem (megerősítés azért jöhet), egy TB4-es upstreamen két 4K@60Hz monitor megy, szóval veszek mondjuk egy ilyet: Kensington SD5700T és erre rádugom a két Dell-t USB-C segítségével. A Gigabyte 4K@144Hz meg HDMI-n fog menni direktben az MBP-ről, szóval azt nem tudom kikerülni, hogy ne legyen legalább két vezeték a laptopba dugva.

Nem. Hanem?!

(#116006) Pityka_


Pityka_
tag

Sziasztok,
Office csomagot (word,excel,powerpoint) szeretnék MacBook air M2-re.
Találtam ezt a freeoffice-t: https://www.freeoffice.com/hu/letoltes/alkalmazasok
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Érdemes ezt használni vagy inkább a Microsoft office érdemes megvenni?
Előre is köszi az ingókat.

(#116007) moleculez válasza Pityka_ (#116006) üzenetére


moleculez
veterán

De ha opció az MSO, akkor miért nézel mást?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#116008) M1995 válasza Pityka_ (#116006) üzenetére


M1995
aktív tag

Pages, Numbers, Keynote nem jó? Ha viszont az Office kell, akkor Microsoft Office. Komolyabb dolgokra nem szórakoznék az utánzatokkal.

(#116009) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kettő kérdésem lenne, egyik érdekesebb, mint a másik!

A legérdekesebb, hogy kaptam végre egy Macbook Air M1-et. Vadonatúj, még ki sincs bontva. A gép Space Gray színű. Viszont én jobban szeretnék egy ezüstöt. A gépet a Vodánál vették, nem tudnák kicserélni így az nem járható út. Esetleg valaki boltban valahol nem tudná elintézni, hogy én ezt a gépet a gyári futáros csomagban odaadnám, ráfizetnék és egy ezüstöt adna? Csak vadiújat persze. Tudom fura vagyok, de ez van. Kérdés, van e ötletetek? Vagy valaki el tudná ezt intézni? Nem ingyen kérem ismétlem!

A másik pedig, hogy még nem volt MAC em. Miket érdemes beállítani rajta, mire figyeljek ilyesmire egy alap tutoriált kérhetek?

Előre is köszönöm a megértő és értelmes válaszokat! :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116010) M1995 válasza Lalikiraly (#116009) üzenetére


M1995
aktív tag

macOS felhasználói útmutató

YT beírod macos tips és kidob egy rakás videót. Ugyan vannak hasznos utility programok, amelyeket itt-ott ajánlanak, de először használd a sima Mac rendszert, nem kell rögtön Windows-t faragni belőle csak mert más. CleanMyMacX ami sok videót szponzorál, de felesleges. Az ingyenes AppCleaner elég. Összefoglalóban látsz még ajánlásokat funkciókra, pl. film lejátszónak IINA.
Pages, Numbers, Keynote jár hozzá. Spotlight, Quick Look hasznosak. A beépített programoknak mint Safari, Mail, Notes adj esélyt először. Billentyűzet kombinációkat és trackpad gesztusokat érdemes megtanulni.

(#116011) Lalikiraly válasza M1995 (#116010) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szuper, nagyon köszi, mindenképpen az alap rendszerrel kezdek. Bőven lesz mit megtanulnom! 30 év Windows után cifra lesz, pláne hogy boltba se nagyon nyomkodtam meg max egy percet.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116012) tothl válasza Pityka_ (#116006) üzenetére


tothl
addikt

Van saját irodai csomagja is. Én nem próbáltam ugyan, de annyit akar érhet is mint a free.

(#116013) lord_m


lord_m
senior tag

Köszönöm itt is mindenkinek a gyakorlati és egyéb tapasztalatokat, tegnap megrendelésre került egy 14" Macbook Pro(2021) M1 Pro, 16GB, 512 SSD az említett munkákra. (Adobe Pshop, Indesign, Illustrator)

Most azon megy az izgulás, hogy meg kell szokni, bár a telója régóta almás, meg, hogy jó lesz-e. :)

Lehet, jövök még Én is banális kérdésekkel majd a használatot illetően, amiért előre is elnézést! :D

(#116014) Smiley válasza lord_m (#116013) üzenetére


Smiley
őstag

Vegre egy racionalis dontes. :)
Szokni biztosan kell, foleg a magyar kiosztast, plane ha sokat hasznalta a shortcut-okat a windows-os gepen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#116015) DGery válasza instantwater (#115987) üzenetére


DGery
aktív tag

Én mindég a viber weboldalról letöltöttet használtam, szóval a mobilosról nincs tapasztalatom.

Különböző platformon be lehet jelentkezni egyszerre. Nekem egy időben telefonon volt illetve iPas-en, most telefon és M1 Air. Ha jól rémlik QR-al lehet párosítani, de lehet keverem a Signal-al.

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#116016) instantwater válasza DGery (#116015) üzenetére


instantwater
addikt

A kérdés arra irányult, hogy mivel nincs natív M1 Viber, ezért lehet-e a mobilos verziót energiahatékonyan M1-en futtatni, és mivel mobilkliens, ezért nem számít telefonnak, tehát a telefonon futó klienst valószínűleg kijelentkeztetné.

(#116017) kchris78 válasza instantwater (#116016) üzenetére


kchris78
veterán

viszont van iPad kliens is amit meg lehet parositani. De nekem nem talalja meg az app store az ipad klienst..

(#116018) arn válasza Lalikiraly (#116011) üzenetére


arn
félisten

En is 30 ev utan valtottam, nem volt semmi gond. Nekem nem hianyzik a pc, pedig aztan csinaltam rajta tenyleg mindent. A legjobb az rajta, hogy onalloan is teljesen jol hasznalhato, az egeret, billt felre is raktam, max uw monitorra kotom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116019) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

dts-t/5.1-et ki tudok kuldeni m1 mac-en avr-re. Ha igen hogyan milyen progival?

koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#116020) Lalikiraly válasza arn (#116018) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Köszi :) Most fogom meg beüzemelni a gépet, meg ki sem bontottam. Tokot meg usb c multiport adaptert már vettem hozzá. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116021) Smiley válasza adamssss (#116019) üzenetére


Smiley
őstag

Kodi/plex htpc ezeknek van normalis audio passthrough resze. Mivel mindegyik core audio en nem hiszem hogy lenne barmifele limitacio az intel-hez kepest.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#116022) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Valaki múltkor keresett TB3 kábelt. Ezt most találtam, nem tudom jó-e:[link] :R

B.Cs.

(#116023) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Uraim, 12.5-ről ajánlott frissiteni M1-et?
Nincs azon jelenség, mint iPhone, hogy minél frissebb annál rosszabb?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#116024) Årpi válasza Ngtx (#116023) üzenetére


Årpi
őstag

Nálam iPhone-nál sincs ilyen jelenség, biztos én csinálok valamit rosszul ;]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#116025) Alex91 válasza Ngtx (#116023) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem most mar vard meg a Sonoma-t :C !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#116026) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Na hát beüzemeltem az én kis új csodámat.
Imádom, kezdem megszokni. :) tapspaddal jobb használni mint patkánnyal az fix.

Egy két kérdésem lenne.

Hogy lehet azt megoldani, hogy amikor nem teljes képernyőn van a böngésző akkor a dokk legyen előtte és ne vágja le azt a sávot is?

A másik pedig, hogy lehet azt a nagy teljes képernyős órát mint képernyővédőt berakni? Én nem találom a képernyővédők között.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116027) Ngtx válasza Årpi (#116024) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Régebbi iPhone új szoftver szisztéma bizony létezik. :U

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#116028) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hogy lehet srácok beállítani hogy külső képernyő csatlakoztatásakor a képernyőfedél lecsukásakor ne menjen aludni a gép? Mert hiába keresem az Akkumulátoron belül az a menü ami kéne nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116029) tboldi válasza Lalikiraly (#116028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egér + billentyűzet kell legyen csatlakoztatva, nem kell állítani semmit. :)

(#116030) Årpi válasza Ngtx (#116027) üzenetére


Årpi
őstag

Ha beképzeled, akkor biztosan :K 3GS óta iPhone-ozom, az "arany" korban iPod Touch is volt mellette több alkalommal. Sosem tapasztaltam ilyet, pedig nem mindig friss készüléket használtam, sőt. Azon kívül, amit az Apple anno elismert (de ott is akkumulátor kapacitáshoz mérték, ha jól emlékszem, nem "korhoz") meg nincs is erre más bizonyíték.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#116031) arn válasza Lalikiraly (#116028) üzenetére


arn
félisten

Utana fel tudod ebreszteni, de elinditani es radugni lenyegeben nyitott gepnel lehet, mert megkavarodhat az egesz.

En mar ezert sem eroltetem a kulso eger/bill hasznalatat, csak radugom a kinyitott macbookot a monitorra, es hasznalom kozvetlenul. Erdemes atszokni ra, ha az ember gyakran dolgozik magan a macbookon, vagy tobb helyre csatlakoztatva van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116032) trobi28 válasza tboldi (#116029) üzenetére


trobi28
addikt

Ha jól tudom, kell neki a töltés is közben :U

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#116033) Lalikiraly válasza tboldi (#116029) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na ezt kipróbálom. Köszi :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116034) Lalikiraly válasza arn (#116031) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát kb csak egy TV re lesz rádugva, azt sem mindig. De az az érdekes, hogy amit a neten és videókban menüpontokat és opciókat mutatnak, az nálam sehol sincs. Meg mindenhol a beállításokban ikonok vannak, nálam meg lista.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116035) arn válasza Lalikiraly (#116034) üzenetére


arn
félisten

Ez vmelyik utobbi fo verzioban jott. Ez a headless dolog macbooknal kicsit nyogvenyelos, tvre meg appletv valo.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116036) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#116034) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Meglett a megoldás egy YT videóban, elég a külső képernyőt fő képernyőnek beállítani, és elvileg tényleg csatlakoztatva kell lennie hálózathoz :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116037) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!

Kezdtem kifogyni a tárhelyből az M1 Air-en, és gondoltam megnézem a tárhely adatokat.
Itt van egy "Más felhasználók" rész ami eléggé tetemes mennyiséget foglal.
Ez mit takar magában? Azért érdekelne, mert én vagyok egyedüli felhasználó a gépen és a vendégfiók is ki van kapcsolva.

Köszönöm :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#116038) kozika1988


kozika1988
csendes tag

Üdv!
Nemrég vettem egy 2007-es macbook pro-t. Az első problémám hogy egy EFI Shell rendszerrel indult, megpróbáltam ezt leszedni a megszokott mac-es megoldásokkal, cmd+r-el próbáltam a boot opciókat elővarázsolni de nem igazán ment. Szóval első kérdésem hogy mi érteleme ennek az EFI Shell -nek, és hogy hogyan tudom ezt leszedni?
Időközben megérkezett a szerívzből a másik laptop emiatt nem nyúltam pár hete a 2007 es hez és most hogy meghírdetném eladásra, az alábbi képernyő fogad indításkor:

Van plusz hozadéka és inkább hagyjam rajta? Ha törölni kéne akkor hogyan?

(#116039) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

Még csak puhatolózom....
Jól értettem itt a hozzászólások között, hogy a 13" Pro kijelzője megegyezik a 13"Air kijelzőjével, pusztán a felbontásban különbözik? Tehát nincs akkora "plusz", amit mezei felhasználó (böngészés, szövegszerkesztés, email) megérezne?
Tehát kifejezetten nem fénykép és/vagy video szerkesztésben utazva (ritkán videók elejét végét levágnám, de szerintem az nem okoz gondot, hogy 2 perc vagy 20 perc a művelet)

Köszönöm a véleményeket.

(#116040) Eszleny válasza merqree (#116039) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A Macbook Pro 13 és az Air 13-nak a felbontásai megegyeznek, de a Pro-nak a fényereje 500 nit, míg az Air-é 400 nit.
Ha a videók elejét és végét vágod le, akkor ahhoz nem muszáj átkódolni a videót, és ezért kevés CPU-t használ ez a művelet. Ilyenkor a Pro és Air között (ha mindkettő M1) nem lesz érezhető különbség.

(#116041) merqree válasza Eszleny (#116040) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Köszönöm a választ, M2-t veszek, ha elindulok ezen az úton.

(#116042) tDr1v3r válasza merqree (#116039) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Napi felhasználásra egy Air is tökéletesen megteszi, sebességre bőven tudja amit kell (M1 is), mezei felhasználónak egyszerűen nincs értelme jobbat venni ennél. Ilyen elejét és végét levágjuk a videónak dolgokat egy telefon is simán másodpercek alatt megcsinál, nem fogja megfogni nagyon a gépet.

Gondolkozz el ezen az úton, sanszos hogy nem fogod megbánni. :) Mindennapos felhasználásra piszok jók ezek a gépek, szép a képe, tényleg nagyon gyorsan pattogósan működik, billentyűzet is frankó, melegedni se sűrűn szokott, ekkora mérettel könnyű hurcolni és azért 14-15 órákat elketyeg akkuról.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#116043) Schnorkel válasza kozika1988 (#116038) üzenetére


Schnorkel
tag

Lehet butaságot írok, de nem egy Linux lett rá telepítve?

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#116044) Schnorkel válasza tDr1v3r (#116042) üzenetére


Schnorkel
tag

Még többre is mint napi felhasználás... én pl webfejlesztésre használom, egy kollégám meg marketinges munkákat gyárt vele

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#116045) Aszpirin válasza merqree (#116041) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Pedig az alap M1 Air a jelenlegi (sokfelé akciós) árával tuti vétel, és nem lesz jobb az M2 Air sem (hacsak nem a 15-ösben gondolkodsz). Kicsit gyorsabb az M2 processzor (ez is órajel-pimpelésből adódik szvsz), de az alap M1 Air-nek sokkal gyorsabb az SSD-je, mint az alap M2 Air-nek, szóval ha az a Magsafe és az úgymond "modern dizájn" nem olyan nagyon fontos (őszintén, nekem semennyire sem lenne fontos a Magsafe, és ezt Magsafe-es gép tulajaként írom, csak még egy plusz nemsztenderd port), akkor megfontolandó, hogy érdemes-e kiadni a plusz pénzt az M2 Air-ért, az árkülönbözetért pedig plusz jóságokat lehet venni mellé (pl. egy rendes hordozható multiport-adaptert töltés-funkcióval, és/vagy egy jó hordozható külső SSD-t, pl. egy Samsung T7-est).
NAGYON jó gép az M1 Air, arra amire használnád, még sok is :)
Just my two pence.

[ Szerkesztve ]

(#116046) Aszpirin válasza Ngtx (#116023) üzenetére


Aszpirin
senior tag

"Uraim, 12.5-ről ajánlott frissiteni M1-et?"
Szerintem igen.
Nálam is már a 13.4.1 van fenn, a Ventura időközben kiforrott, nincs vele gond (14" M2 MBP)
(egyébként én sem tapasztalom iPhone-on ezt a "minél frisebb, annál rosszabb" jelenséget /iPhone Xs/)

(#116047) tDr1v3r válasza Schnorkel (#116044) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem ismerősöm régebbi i7-es iMac-ről váltott M1 Minire, kiválóan végzi vele a fotós munkáját. :) Iszonyatos már amit csak az M1 is tud, tényleg átlag felhasználás alatt nincs ami megakassza és azért más téren is válogatni kell hogy leljen olyanra az ember. Jelenleg szerintem ár-érték arányban a piacon az M1 Air a legjobb gép amit ember vehet, és ezt nagyon tartom. Még úgy is hogy én most egy hónapja a másik oldalt próbálom.

#116046 Aszpirin: XR nálam, igazából ugyanúgy lövi ki nálam is az alkalmazásokat mint amikor iOS 12 alatt használtam, nincs változás. :D Ezen tényleg nincs semmi nagyobb különbség, csak a szokásos akkus degradáció, de megértem abszolúte ha valaki 6-osig bezárva használt szifont és érezte a sebességcsökkenést updatek után, de azok olyan hardverek is voltak.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#116048) CrAzY88 válasza Lalikiraly (#116028) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Üdv!

[Ezt] találtam ami segíthet. Írják is, hogy a terminálban okosan kell randalírozni, pedig elsőnek az a megoldás jutott eszembe.
Ez az Amphetamine nevű alkalmazást nem próbáltam sosem, mivel anno én terminálban szoktam, de azt nem ajánlom amennyiben nem is érted miről van szó. :DDD

Rosszat még nem olvastam róla, de ugye mindent saját felelőségre....

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#116049) pzstm


pzstm
titán

teganpi security updatet visszavonta az Apple, minekutána. Safarival valami gebasz lett többb weboldalon is.

https://www.macrumors.com/2023/07/10/apple-pulls-ios-16-5-1-macos-13-4-1-rsrs/

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116050) merqree


merqree
őstag

Nagyon köszönöm "srácok", tDr1v3r, Schnorkel, Aszpirin :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.