Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) csabi94 válasza lugosi (#33600) üzenetére


csabi94
őstag

Én meg a telefonodat irigylem tőled, Te topikgazda! :R ;)

(#33602) KMan válasza madle (#33585) üzenetére


KMan
őstag

Mostani air-ek flash-esek, tehat a pcb-re vannak forrasztva az alkatreszek, cserelni nem lehet, csak nagyon regi 2009 koruli air-ekben.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33603) megema válasza TigerCat (#33599) üzenetére


megema
őstag

Én fordítva közelítettem meg a kérdést. A NAS-on (Ubuntus gép SMB-vel) tiltottam le az OS X-es fájlok tárolását. Yosemite alatt pedig egy Asepsis nevű programmal átirányítottam minden .DS_Store fájlt egy adott mappába, így minden mappa tiszta maradt. Sajnos az El Capitan védelmi fukciója miatt ez már nem működik.

Milyen NAS? Milyen fájlrendszer? A beállításai között nem lehet ezen állítani?

(#33604) TigerCat válasza megema (#33603) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez egy Synology NAS. Amit állítani tudok, az kimerül az írási és olvasási jogokban. A csatlakozás AFP, jellemzően Forklift-tel.

Egyébként tutira az OS X-ben kell valamit ekecselnem, mert a jogosultságok onnan erednek. Csináltam egy képernyőmentést, ezt látom a fájl tulajdonságainál:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33605) megema válasza TigerCat (#33604) üzenetére


megema
őstag

Nem feltétlenül a gépen kell állítani, lehet hogy a NAS webes felületén. Gondolom a többiek SMB-n keresztül érik el, csak Te használod az AFP-t, nem? SMB-vel nem tapasztaltam ilyesmit.

Hirtelen ezt találtam. Az első válasz érdekes lehet (a kérdés lényegtelen).

A képen látható jogosultságok esetén olvasni sem tudják?

[ Szerkesztve ]

(#33606) TigerCat válasza megema (#33605) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megpróbálkozom a dologgal. Kikapcsoltam az alapértelmezett UNIX jogosultságokat, újraindítom és holnap meglátjuk. Remélem beválik...
:-)

Egyébként így van, jelen beállításokkal olvasni sem tudják.
SMB-n nem akarom használni, így lényegesen jobb, illetve nem véletlenül váltottam erre. Voltak problémák.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33607) Ragnar95 válasza TigerCat (#33606) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Esetleg ha más ötlet nem lesz, egy scriptet lehetne rá írni, ami mentéskor rögtön átírja a jogosultságokat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33608) gogolaklazlo


gogolaklazlo
újonc

Szerintetek mi lehet egy Macbook Pro alternatívája, ha nem fontos az oprendszer, hanem a minőség és a tartósság az elsődleges szempont? Mindennapi használat, szóval, mindenből egy kevés.

(#33609) whited válasza gogolaklazlo (#33608) üzenetére


whited
addikt

Dell Latitude, esetleg valami AW, viszont windows-on ugyanakkor teljesítménnyel szerintem nem leszel meg úgy mint Mac-en

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33610) madle válasza gogolaklazlo (#33608) üzenetére


madle
őstag

az új DELL XPS

(#33611) privacy99 válasza gogolaklazlo (#33608) üzenetére


privacy99
senior tag

Általában a Dell XPS szériával szokták összehasonlítani külföldi tesztekben, így szerintem ez az egyik legfőbb vetélytársa, árban is hasonló szinten van.

(#33612) TigerCat válasza Ragnar95 (#33607) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Úgy tűnik bevált, de köszi a tippet!
Scriptet még sosem használtam, de gondolom az Automator a barátom és valami logika alapján összeállítható a dolog...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33613) Ragnar95 válasza TigerCat (#33612) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Aha, Automator a barátod. Még nem volt rá eddig szükségem, de van grafikus felülete is, úgyhogy logikusan felépíthető vele egy script így első ránézésre, nem kell hozzá programozási ismeret.
Perlben is elég egyszerű lenne a leírt folyamatot megoldani, de az kicsit overkill lenne ezen célra, az Automator egyszerűbb :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33614) lugosi válasza gogolaklazlo (#33608) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Thinkpad T széria.

[ Szerkesztve ]

(#33615) buvartacsko válasza lugosi (#33614) üzenetére


buvartacsko
addikt

:C jó poén

(#33616) madle válasza lugosi (#33614) üzenetére


madle
őstag

mondjuk a Thinkpad nagyon elüt design-ban a macbooktól :D kicsit faragottabb

(#33617) whited


whited
addikt

Sziasztok
Nem apple fronton komoly gondok vannak az ATi kártyák driver ellátottságával, hiába erős a kártya, ha rossz hozzá a driver.
Ez itt is fenn áll, mert ugye a mostani csúcs MB az ATi kártyával operál :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33618) Ragnar95 válasza whited (#33617) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, itt nincsenek driver problémák, maximum szoftverfrissítéskor nyúlnak a GPU/IGP kexthez, de általában erre nincs is szükség.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33619) lugosi válasza buvartacsko (#33615) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem az. Én használok mind a kettőt, 4 éve van Thinkpadem is. Szerintem megfelel a srác által írt kritériumoknak.
Ha nem lenne szükségem a munkám során a Windowsra, akkor a munkahelyemen MBP-t használnék, vagy sokkal inkább egy airt. De ott kell a win, így ezt találtam kompromisszummentes alternatívának. Ha 4 éve bírja a napi cipelést és munkahelyi használatot, olyan nagy minőségi problémák nem lehetnek vele.

(#33620) madle válasza lugosi (#33619) üzenetére


madle
őstag

kétségtelenül a thinkpad egy brutálisan összerakott jószág! Persze itt a régebbi T szériára gondolok!

(#33621) gogolaklazlo


gogolaklazlo
újonc

Köszönöm a válaszokat! Dell-ben egyedül a webkamera elhelyezése nem szimpatikus, illetőleg nem tudom, hogy a trackpad van-e olyan minőségű, mint az Apple-nél. (Arra mondjuk jó lenne rájönni, miért jó, ha egy notebookot érintőképernyővel szerelnek?)

A thinkpad bármennyire is egyben van, nekem kissé nyers kőolajszármazék formája van. Tudom, hogy nem érv ez sokaknak, de 4 k körül, azért jó lenne, ha tetszene is a termék.

(#33622) Jorus válasza gogolaklazlo (#33621) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van hasonló minőségű tapipad a Dellek között is simán, de a Win touchpad nagyon fapados szoftveresen, tehát ég és föld a kettő.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33623) tomtom9


tomtom9
tag

Apple Care regisztálásának a részletes menetét valaki le tudja írni? Kell a sorozatszám és a kód, más esetleg? Hol találom a telefonszámot amit fel kell hívni?

(#33624) Blaise válasza tomtom9 (#33623) üzenetére


Blaise
veterán

Felhívod őket, bediktálod a sorozatszámokat, majd vársz pár napot, és ha nincs gebasz, akkor aktív lesz.

[link]

(#33625) TheMarci


TheMarci
addikt

Valakinek volt olyan gondja, hogy a Photos, illetve az image caprure is csak az elmúlt 30 képet mutatja, annál régebbieket nem. Az összes felhős sz*r be van kapcsolva, de a videókat persze nem tölti át a gépre. Hogy tudok így hozzájutni egy 30 napnál régebben készített videóhoz?

Do You Dream?

(#33626) TigerCat válasza TheMarci (#33625) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Töröltek között nézted?
Ha semmi nem segít, próbáld a következőt:

1. Kijelentkezés minden iCloud account-ból, minden eszközön.
2. Kilépés minden alkalmazásból és újraindítás, minden eszközön.
3. Bejelentkezés iCloud-ba

Nekem ez segített, amikor nem működött megfelelően a szinkronizálás. A következő alkalommal ez sem, így az Apple telefonos szupporthoz fordultam. Kb. ugyanezeket a lépéseket kellett végrehajtanom, kiegészítve a fotókönyvtár kikapcsolásával. A képeim nem vesztek el, de újra letöltötte a felhőből. Azóta minden oké...

Az iCloud ki-, és bejelentkezést követően nézd át a beállításaidat, mert pár apróságot elállít. Pl.: nálam nincs vendégfiók, ezt bekapcsolja, alapértelmezett kontakt listát átállítja, stb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33627) TheMarci válasza TigerCat (#33626) üzenetére


TheMarci
addikt

Köszi a gyors választ, majd kipróbálom, csak közben a telefon kitalálta, hogy nem tudok rá zenét másolni, mert nem ezzel az iTunessal van/volt szinkronizálva. (4 éve van meg a gép, fél éve a telefon, és vagy 100x sikerült neki a dolog, most valamiért nem)

Jól emlékszem, hogy az ios 8.x után nem lehet 3rd party app-al zenét tenni a telefonra?

Do You Dream?

(#33628) whited


whited
addikt

Nem digitális formában meg lehet venni az OS-t valahol?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33629) csabi94


csabi94
őstag

Srácok, mennyit érhet egy tökéletes állapotú 2013-as MB Air a következő specifikációkkal?

-i7-es proci
-8gb ram
-256-os ssd
-magyar bill.
-200 ciklusos 90+%-os akksi

Gari, doboz nincs meg, tökéletes, megbízható gép, nagyon szeretem, de mivel most a sulit félretettem egy évre, és csak dolgozok, nem nagyon használom, és arra gondoltam, hogy ha most eladnám, 1 év alatt még hozzákeresnék, vehetnék egy rMBP-t, hasonló, vagy jobb konfiggal.

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#33630) TigerCat válasza TheMarci (#33627) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt megpróbálhatod: WALTR

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33631) whited válasza csabi94 (#33629) üzenetére


whited
addikt

Szerintem 250k körül, elnézve a HA-t

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33632) csabi94 válasza whited (#33631) üzenetére


csabi94
őstag

Akkor marad nálam, mert nagyon jó áron 1 éve 325-ért vettem, nem akarok ennyit bukni. :) Inkább használom amíg működik. Remélem azok közé tartozhatok majd amúgy, aki büszkén mutogatja a gépét, hogy 6-7 éves, és semmi baja. Nagyon szeretem, és engem a Yosemite hibák is elkerültek, akkuidő is jó.
Néha külső (1920*1200-as) kijelzőn van akadás (iTunes, stb.), de ez sem azért, mert gyenge a vas, hanem inkább csak egy kis optimalizáció kellene.

(#33633) Ragnar95 válasza whited (#33628) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem. Amúgy se kell megvenni, ingyenes Mavericks óta az OSX.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33634) CharlieDrop válasza whited (#33628) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem digitális formában?
Könyvben szeretnéd kinyomtatva? :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33635) icoj69


icoj69
tag

Sziasztok!

2010-es Macbook Air-em van és úgy érzem megérett a cserére az akkumulátor.
Jól jönne egy kis tapasztalat, tanács, hogy hol cseréltessem, illetve mennyire járható út az, hogy ha én megveszem és kicserélem. Mi a helyzet az utángyártott akkumulátorokkal. Van e túl nagy különbség az eredetivel szemben?
Előre is köszönöm a tanácsokat.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#33636) KMan válasza CharlieDrop (#33634) üzenetére


KMan
őstag

Fizikai, CD/DVD copy-ra gondol sztem... mas kerdes hogy hova dugod a lemezt? :U Macbook/Air/Pro sem olvassa mar...

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33637) KMan válasza icoj69 (#33635) üzenetére


KMan
őstag

En eBay-rol neztek bontott geprol gyari alkatreszt, es magam cserelnem iFixit tutorial alapjan. Lehet csavarhuzo kit-eket is kapni par euroert. Vagy esetleg biztos forrasbol beszerezni az akksit es valahol a munkadijert fizetni. Kinai utangyartottat biztos nem raknek bele... ha olyanok mint a kinai iPhone akksik, akkor csak forrosodni fog es elfelejti a toltest random...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33638) icoj69 válasza KMan (#33637) üzenetére


icoj69
tag

A cserével nincs gond, hiszen a pasztázást is magam oldottam meg.
Például ilyen helyről vásárolnám az akkumulátort: [link]

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#33639) TigerCat válasza whited (#33628) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Letöltöd és készítesz egy pendrájvot, arról tudod telepíteni a rendszert is akár.
Így valahogy

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33640) whited válasza CharlieDrop (#33634) üzenetére


whited
addikt

lehet rossz volt a megfogalmazás de pendrive-ra gondoltam, bár nem tudtam, de most már igen, hogy Mav óta ingyenes az OS :)

TigerCat: minden mac-en alapból van OS, mert ha nem akkor is be tudom szerezni, mert oké, hogy készítek 1 pendrive-t csak miből

Bocsi ha nem tiszta a dolog, de lehet túlbonyolítom, és nem látom most át :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33641) elemerk


elemerk
csendes tag

OSX install:
Bootoláskor nyomsz egy Command + R -t.
Megkérdi a wifi jelszót, és innentől megy magától. Leszedi a legújabb OSX-t és felrakja.
Automatice.

(#33642) TigerCat válasza whited (#33640) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nincs feltelepített Mac-ed, legrosszabb esetben megkérsz valakit, aki elkészíti neked pendrájvra. Egyébként indításkor választhatod a helyreállítást is, ami letölti a netről és mindent elvégez helyetted. Nem egyszer lezúztam már az egész lemezt, minden alkalommal így tettem vissza...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33643) whited válasza TigerCat (#33642) üzenetére


whited
addikt

Így már akkor érhető, köszi :)
Tőled is, de mindenki mástól is kérdezem.
Milyen akku kímélést ajánlatos használni, azt mint más gépek esetén?
Értem ezalatt, hogy ha javarészt 220-ról eg akkor feltölt, kivesz, 2-3 hét múlva be, lemerít, feltölt és újra ez.?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33644) csabi94 válasza whited (#33643) üzenetére


csabi94
őstag

Kivesz? Mi? :)

Használd ahogy jólesik, és ha végig 220-ról használod, pár hetente merítsd le (de ne teljes kikapcsolásig).

(#33645) whited válasza csabi94 (#33644) üzenetére


whited
addikt

fáradt vagyok már fogalmazni :D
de értsd rá, nekem azt tanították, hogy néha le kell teljesen meríteni, aztán feltölteni és úgy kivenni ha nem használom, met hogy akkor használódik az akku igazán amikor bent van és erős munkára van fogva, mert melegszik a gép és az akku is, és ez az ami nem tesz neki jót

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33646) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

Szerdán nekem is meglett életem első Apple számítógépe (rMBP 13, 2015), hát mondanom sem kell, egy új világ.. teljesen más, minden szempontból sokkal jobb, nagyon könnyen átszoktam 10+ év Windows után. A Force Touch is nagyon tetszik.

Web fejlesztőként dolgozom, ez valamennyire a hobbim is, és keresek valami jó szerkesztőt a gépre (egyelőre a sima szövegszerkesztőt használtam), nézegettem a Macrabbit Espresso-t, valakinek van esetleg tapasztalata? Vagy más ötlete (HTML, CSS, JS, PHP lenne a cél)?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33647) CharlieDrop válasza csabi94 (#33644) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egyetértek

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33648) Ragnar95 válasza whited (#33645) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kivenni nem fogod az akkut, mert nem kivehető. Amúgy nem kell ezt túlaggódni ma már, használd, ahogy jólesik, ígyis-úgyis romlik az akksi a sok használattól, ha meg hálózatról használod, akkor gyakorlatilag egyáltalán nem használódik el.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33649) TigerCat válasza whited (#33643) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én amikor csak tehetem, töltőről használom. Havonta-kéthavonta teljesen lemerítem, ilyenkor hagyom kicsit lemerülve, majd egész éjjelre felteszem töltőre. Másnap pedig használom ahogy szoktam. 1,5 éves a gépem, 34 ciklussal 100%-os az akku és annyit bír, mint amikor megvettem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33650) Blaise válasza privacy99 (#33646) üzenetére


Blaise
veterán

PHPStorm, Coda, Textmate stb. attól függ milyen bonyolultságú cucc kell.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.