Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#33246) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Wow, te belelátsz az összes cég működésébe? Ilyen képességet én is szívesen szereznék :))
Amúgy akárhányszor papolhattok a ThinkPadek istenkirályságáról, én akkor sem használnék TP-t, ha fizetnének érte, mert a saját tapasztalatom pont nem azt mutatja, amiről próbáljátok meggyőzni itt az embereket.
Érdekes módon amúgy nem minden céges IT-s beszél ennyire odaadóan a TP-k megbízhatóságáról, pedig ők kicsit jobban belelátnak tán a dologba, mert ők maguk intéznek teljes céges "flottákat" belőlük...
De elég erősen OFF a téma, részemről le is zártam, mert tök fölösleges a vita, engem úgyse fogsz meggyőzni,h jó a TP, téged meg senki nem fog meggyőzni,h nem az a notebookok szent grálja.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33252) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#33251) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Miért lenne nekem az a "szent grál"? Szimplán csak nem érdemli meg azt a szarozást amit itt kerítesz neki.

Legalább ezt a magyar mentalitást hagynád el, ha kint tanulsz...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33253) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#33252) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja értem, tehát ha objektív érvekkel alátámasztom a mondanivalóm, az szarozás csak mert nem értek egyet veled és a feketén-fehéren leírt tapasztalatom esetleg megkérdőjelezi az általad leírtakat :U
Nincs több kérdésem a tanúhoz...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33254) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

Felszabadult egy 120-as SSD, amit, ha lehet beleraknék egy Kb. 2009-es MB-be, elegendő ekkora tárhely és tudja kezelni egyáltalán az ssd-ket ez a verzió?
OS X Lion menne rá.

Köszi

(#33255) Ragnar95 válasza hege01 (#33254) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

El lehet rajta férni, de felhasználási mód kérdése, kinek mennyi hely kell.
Kezeli természetesen a gép az SSD-ket, azzal nem lesz gond. Én a helyedben inkább Maverickset tennék rá, mivel jelenleg is támogatott még az a gép és Lion óta a Mavericks a legjobban sikerült verzió. Ráadásul jótékony hatással lenne a teljesítményre is, mert a Mavericks bánik a legjobban az erőforrásokkal.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33256) hege01 válasza Ragnar95 (#33255) üzenetére


hege01
tag

A Mavericks ingyenesen elérhető? Jelenleg Yosemite van rajta, amiért kifizettük az update árát, de jóval lassabb lett tőle a MB, csak még nem volt időm-erőm downgrédelni.

(#33257) KMan válasza CharlieDrop (#33249) üzenetére


KMan
őstag

Tetszik, de aminek igazan orulnek az bluetooth-os szampaddal :K

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33258) CharlieDrop válasza KMan (#33257) üzenetére


CharlieDrop
veterán

reméljük lesz olyan is :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33259) KMan válasza CharlieDrop (#33258) üzenetére


KMan
őstag

Sajna nem hiszem :( tul sok a szinkombinacio... Nem jellemzo az apple-re hogy billentyuzetbol piacra dobjon 12 fele varianst... De kivancsian varom! :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33260) CharlieDrop válasza KMan (#33259) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azért koncepció :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33261) Ragnar95 válasza hege01 (#33256) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Yosemite is ingyenes, hogy sikerült érte fizetni :F Yosemite AppStore-ból ingyen elérhető. Mavericks ingyenes, de már nem elérhető az AppStore-ból, csak alternatív forrásokból.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33262) WiZARD


WiZARD
addikt

Az mennyire normális, hogy 2 hónapos Macbook 12" akkuja a coconut battery szerint csak 93%-os? (27 ciklussal)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#33263) Ragnar95 válasza WiZARD (#33262) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az nagyon nem normális, nekem a több mint 1 éves, 65 ciklusos rMBP akkuja 97%-os. iStat Menus-zel is nézz rá, az mit ír az akksira.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33264) csabi94


csabi94
őstag

Nálatok mennyire megy a Parallels-el a Win 10? Eddig 8.1 alatt minden meghajtó, meg minden szépen megtalálható volt, most a külső vinyómat nem látom a megosztott meghajtók között.

(#33265) pana0017


pana0017
senior tag

Pár napja olyan problémám van, hogy bekapcsolástól legalább 20mp eltelik, amíg felvillan az alma logó, majd bejön a bejelentkezési képernyő. Régen ez másodpercek alatt ment. Van erre valami megoldás?

(#33266) Peetey91 válasza pana0017 (#33265) üzenetére


Peetey91
senior tag

Igen, ha jól emlékszem nálam egy NVRAM reset megoldotta.

(#33267) total90


total90
veterán

Probalta mar valaki a cDock-ot?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33268) icoj69 válasza total90 (#33267) üzenetére


icoj69
tag

Nálam hibátlanul működik. (Yosemite 10.10.5)

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#33269) csabi94 válasza csabi94 (#33264) üzenetére


csabi94
őstag

Most meg túl jó lett, mert olyat is látok, amit nem kéne. :D

(#33270) hege01 válasza Ragnar95 (#33261) üzenetére


hege01
tag

Megjelenéskor fizetős volt a Yosimite update, legalábbis ebben a régióban, ahol élek. (App store-ból vettem)
Eredetileg Snow leopard volt rajta.
Mavericks alternatív letöltéshez tudnál linket adni, egyet találtam, de iszonyat lassú.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#33271) Ragnar95 válasza hege01 (#33270) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Biztos, h nem, megjelenéskor is ingyenes volt már a Yosemite is. Mavericks óta ingyenesek a frissítések. Esetleg az lehetett a baj, h még SL volt fent, én ML-ről frissítettem Mavericksre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33272) kiszi07


kiszi07
senior tag

Hali, most lesz életem első macbook pro-ja. Ki szeretnék projektoron vetíteni milyen átalakító kell ?(HDMI-DVI)?
Esetleg valami jó vetító program ? Szöveget kellene, mint windowson ppt általában.

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#33273) Ragnar95 válasza kiszi07 (#33272) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ, mikori MacBook Pro és milyen a projektor.
Prezentáció készítő programra gondolsz "vetítő program" alatt? Van MS Powerpoint OSX-re is, illetve az Apple saját programja, a Keynote is tökéletesen megfelel ezen célra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33274) kiszi07 válasza Ragnar95 (#33273) üzenetére


kiszi07
senior tag

Kipróbálom, köszi. Ha nem működne írok :D Nagyon nem vágom még, hogy milyen programok vannak..

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#33275) CharlieDrop válasza hege01 (#33270) üzenetére


CharlieDrop
veterán

melyik régió az?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33276) KMan válasza total90 (#33267) üzenetére


KMan
őstag

En is hasznalom, tok jo.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33277) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, felmerült egy-két amatőr kérdés:

1.
Hogyan tudom kinyomni az értesítési jelvényt a jobb felső sarokban, ha például épp akkor jelenik meg, amikor egy alatta lévő objektumra szeretnék kattintani, mondjuk a képszerkesztőben. Mert ha rányomok, akkor az aktuális alkalmazás helyett az lesz aktív, aminek az értesítése megjelent (pl. iTunes) és ez kissé bosszantó... Más lehetőségem nincs, minthogy megvárom míg eltűnik?

2.
Ha beállítok egy második iCloud fiókot, akkor mi történik? Arra is tudok vásárolni és pont úgy működik, mint az elsődleges? Valójában csak az e-mail része érdekelne, semmi más. @icloud.com végződésen kívül mást nem lehet választani? @me.com nem elérhető?

Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33278) Aaron14 válasza TigerCat (#33277) üzenetére


Aaron14
őstag

1. Két ujjas jobbra suhintás az értesítésen. :)

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#33279) TigerCat válasza Aaron14 (#33278) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bakker, nem vagyok kezdő Mac-es, de erre soha nem jöttem volna rá, ráadásul még egérrel is működik!
Tenksz!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33280) dabgergo


dabgergo
őstag

Nekem is lenne még egy amatőr kérdésem:

miért van az h bizonyos programok pl (Photoshop) úgy nyílik meg h az Íroasztaltól úgymond nem válik külön, tehát mitán megnyitottam, CMD+TAB-al nem tudok visszaváltani az Asztalra mert az egy és ugyan az mint a futó program...
Ez miért van és valahogy megoldható h ne így legyen?

(#33281) Ragnar95 válasza dabgergo (#33280) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha jól értem, amit gondolsz, az a baj,h a full screen appok külön asztalként nyílnak meg. Ezen max úgy tudsz változtatni, ha nem full screenben használod őket.
Viszont van egy ugyanolyan könnyű módja az asztalok közötti váltásnak, mint az adott asztalon belül a cmd+tab: 3 ujjas swipe-al tudsz váltani az asztalok között.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33282) Aaron14 válasza Ragnar95 (#33281) üzenetére


Aaron14
őstag

A 3 ujjas swipe-pal megoldott asztalok közötti váltás az egyik legkirályabb az OS X-ben.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#33283) Ragnar95 válasza Aaron14 (#33282) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én is imádom, nagyon megkönnyíti a többablakos munkát :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33284) CharlieDrop válasza Aaron14 (#33282) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, az hiányzik a legjobban, hiába van több asztal Win10-ben is, a tapipadok minősége kritikán aluli.... és be sem tudom állítani

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33285) csabi94 válasza Ragnar95 (#33281) üzenetére


csabi94
őstag

Én meg úgy értelmezem a kérdést, hogy pont hogy az a baj, hogy a Photoshop nem nyílik meg teljes kijelzősen. Ctrl + cmd + F a teljes kijelzős mód, de van sajnos pár app (pl. a sima Photoshop is), ami ezt nem támogatja. :(

(#33286) Ragnar95 válasza csabi94 (#33285) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Viszont abban az esetben pont hogy működik a cmd+tab-os váltás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33287) csabi94 válasza Ragnar95 (#33286) üzenetére


csabi94
őstag

Így van, Ő is azt írta, hogy amikor nem teljes kijelzős, nem tud váltani. ;)

(#33288) Ragnar95 válasza csabi94 (#33287) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De pont erről beszélek, hogy nem teljes kijelzős appnál működik tökéletesen a cmd+tab, ezért nem értem a problémát, ha valóban úgy van, ahogy te értelmezed.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33289) #33846528


#33846528
törölt tag

hali!

nemzetközi bille-en hol tudok umlautot ütni? magyarra van állítva a kiosztás, de az umlaut elég sokszor kell.

(#33290) Ragnar95 válasza #33846528 (#33289) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Magyar kiosztáson nincs umlaut, így sehol.
Állítsd át németre/osztrákra/svájcira a kiosztást, amíg kell az umlaut.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33291) #33846528 válasza Ragnar95 (#33290) üzenetére


#33846528
törölt tag

és valamilyen egyszerűbb bill. kombinációval sem?

(#33292) Ragnar95 válasza #33846528 (#33291) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sehogy sem, mivel nem szerepel az umlaut a magyar kiosztáson. Viszont kb 2 kattintás átállítani a kiosztást, ha hozzáadod a németet is, ott meg konkrét billentyű az adott umlautos karakter.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33293) megema válasza Ragnar95 (#33292) üzenetére


megema
őstag

Az A betűt hosszan lenyomva nem dobja fel? Nem tudom pontosan, hogy hol működik ez a lehetőség. Lehet, hogy csak a gyári szoftvereknél. Megint nincs előttem a gép...

(#33294) Ragnar95 válasza megema (#33293) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igazad van, pedig már láttam is ezt az opciót, de teljesen kiment a fejemből :B :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33295) #33846528 válasza megema (#33293) üzenetére


#33846528
törölt tag

Na, az ilyesmi megoldások miatt még a végén megkedvelem az OSX-et. Tökéletesen és gördülékenyen működik. Köszönöm a válaszokat!!!

(#33296) TigerCat válasza #33846528 (#33295) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Meg tudlak érteni.
A rengeteg apró, bosszantó hiba ellenére semmi kedvem PC elé ülni. Nem azért, mert rosszabb, hanem mert már úgy rááll a kezem a Mac-re, hogy az a természetesebb. Ezen túl nekem igenis fontos a dizájn. Az új Windows 10 sem tetszik, pedig nem rossz rendszer, viszont az OS X felülete lényegesen szebb. (oké, az ikonokat lecseréltem...) Nem is értem, kiadás előtt miért nem nézik meg a deviantART-ot, vagy más "costumize" oldalt. Egyik-másik UI egész egyszerűen gyönyörű. Ezen túl hiányoznak az olyan finomságok, mint a Space-szel megtekintés, az egyedi billentyűparancsok, de akad pár alkalmazás, ami szintén az életem részévé vált. Pl.: PopClip, ClipMenu, Pixelmator, stb. Nagyon bízom benne, hogy a Kapitány kisimítja a ráncokat és végre egyenesbe jön az OS X...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33297) madle


madle
őstag

A Photos app-nak mikor lehet a könyvtárát NTFS vinyóra kihelyezni? Mert nekem még mindig nem engedi... és kellene a hely, mert 128 GB már kezd karcsú lenni a fotóimnak.

(#33298) Ragnar95 válasza madle (#33297) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jó kérdés, de sajna nincs róla semmi infó,h egyáltalán dolgozik-e az Apple a problémán vagy direkt csinálták meg így.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33299) MajaG válasza Ragnar95 (#33298) üzenetére


MajaG
senior tag

Ha alt-ot nyomva tartod és úgy indítod, ugyanúgy tudsz új könyvtárat létrehozni, mint anno iPhotonál.

Ja, hogy NTFS-re, azt nem próbáltam. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#33300) TigerCat válasza Ragnar95 (#33298) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem nem nagyon forszírozzák, mivel a szinkronizálás így működik jól, a felhasználói élményt pedig nem hinném hogy beáldoznák. Inkább valami új, komolyabb, robusztusabb alkalmazást kellene készíteniük azoknak, akik DSLR gépekkel fotóznak és rengeteg képük van. Ez volt az Aperture, de tudtommal megszűnik. Nem használtam sosem, csak olvastam róla...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.