Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) Magnum_ válasza SharpSA (#112999) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ok, amint produkálja, beteszem :R

I humbly and respectfully decline™

(#113002) Eszleny válasza Magnum_ (#112996) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Rákeresve a problémára lehetséges, hogy egy Yubikey volt rátéve a gépre és annak a szoftvere okozza (link). Itt azt is írják, hogy a felhasználóváltásra kattintva alul, majd a felhasználodra újra a rendes jelszót kéri.
Egy másik opció, hogy az iCloudban a két lépcsős azonosítás van bekapcsolva, illetve a Find my Mac is okozhatja.

(#113003) 20ár


20ár
tag

Sziasztok!

Párom 2015 MBP-ján frissítettünk volna a legújabb Montereyre, majd ez fogad:

"Egy szükséges firmware-frissítést nem sikerült telepíteni. A frissítéshez kompatibilis belső tárolóeszközre van szükség"

Terminalban a "diskutil list" parancsra sem látni a belső tárhelyet... Meghalt az SSD? :O

Köszi!

(#113004) Lejszi


Lejszi
senior tag

Sziasztok!
Bootolas utan ez a kepernyo jelenlik meg.
Mi lehet a hiba es hogyan tudom orvosolni?
Tudna vki segiteni?


(#113005) Parson válasza emvy (#113000) üzenetére


Parson
addikt

Már miért ne kellene Airprint kompatibilisnek lennie a nyomtatónak? A Wi-Fi csak egy kapcsolódási/kommunikációs csatorna mobil/egyéb pl nyomtató eszközöknek kábelmentes csatlakozásra a LAN-hoz. Az, hogy Airprint szolgáltatással kompatibilis a nyomtató eszköz, az egy következö lépcsös kérdés. PL HP LJ-1010 nyomtatót is hiába ügyködök fel nagy nehezen a LAN-ra, ha nem Airprint kompatibilis a nyomtató... jó, ez egy régi nyomtató, de a lényeg, hogy általánosságban nem igaz, hogy az Airprint kompatibilitás ne lenne kérdés.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113006) bollokcs80 válasza Aaron14 (#112992) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ilyenekkel próbáltam: [link]

Megpróbálom a desztillált vízzel, mert most elég csúnya foltos lett. Elég kényes egy jószág.

Ezt a HOYA kendőt hol érdemes nézni?

B.Cs.

(#113007) moleculez válasza benczeb (#112993) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem Xerox B215 van, egy rakat Apple kütyüt szolgál kb 2 éve. Amúgy van [link] nyomtatós topik (mert milyen topik nincs?! :DDD ), ott segítenek részletesebben. Lényegében manapság bármilyen nyomtató ami wifire csatlakozik (kb mind) azzal tudnak együtt dolgozni az Apple kütyük (csak legyenek ugyanazon a hálón). "... és legyen Airprint kompatibilis, mert az sem jön magától, bármennyire is annak tünik." - Parson

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#113008) Parson válasza moleculez (#113007) üzenetére


Parson
addikt

... és legyen Airprint kompatibilis, mert az sem jön magától, bármennyire is annak tünik.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113009) tothl válasza bollokcs80 (#113006) üzenetére


tothl
addikt

Vigyázz meg ne karcold.

(#113010) bollokcs80 válasza tothl (#113009) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Elég puha és tiszta rongyokkal próbáltam, csak nem lesz baja. :U

B.Cs.

(#113011) ReFleXx válasza bollokcs80 (#112722) üzenetére


ReFleXx
addikt

en nedves mikroszalassal torlom at, majd a fekete applessel szoktam azutan foltmentes

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#113012) Imy válasza ReFleXx (#113011) üzenetére


Imy
veterán

Milyen mikro szálast használsz? Mert én a kényes kijelző miatt mióta nálam van hozzá sem mertem érni. :D

(#113013) kchris78 válasza Imy (#113012) üzenetére


kchris78
veterán

Mikroszálassal nem lesz baja. Csak ne szárazon történjen meg a tisztítás mert akkor karcolhat. Amúgy nekem a late2016-os gépemmel volt az hogy elkezdett kopni a kijelző a billentyűzet miatt és elvileg ez a széria cserés lehetett volna... De úgy ítélte meg a srác az iCentre-ben hogy ez még nem elég kopott ezért nem jogosult cserére. Kézzel akartam leszedni hogy küldjék cserére. Leginkább azért mert a fehér háttér besárgásodott foltokban.. (na arra végképp nem járt a csere...) Nem írom le hogy mit tettem vele a lényeg hogy igazából se a réteg nem jött tovább se karcos nem lett.... Úgyhogy hagytam a fenébe, onnantól kezdve úgyis úgy alakult hogy külső monitoron használom kvázi desktop gépként.

(#113014) Imy válasza kchris78 (#113013) üzenetére


Imy
veterán

Nekem 2015-ös gépen vált le, pedig nem hurcoltam. Kisebb pöttyök voltak rajta. Én a westendhez közeli szervizbe vittem, ott nem problémáztak rajta.
Monsjuk én azt pár hetente tisztítottam, és ott lehet a folyadék nem tetszett neki.
Valami jó mikroszálas kendőt kellene vennem, de amire azt mondják jó, az elég húzós, mármint a szállítása.

(#113015) ReFleXx válasza Imy (#113012) üzenetére


ReFleXx
addikt

altalanos lakossagi nedves mikroszalas, ez arra jo hogy a port, legyszart meg a kolbaszzsir pottyoket nagyjabol levigye, azutan meg az a finom fekete kendo amit meg anno az MBPkhez adtak

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#113016) Imy válasza ReFleXx (#113015) üzenetére


Imy
veterán

Sajnos az újakból már kispórolták, vagyis én nem kaptam az M1-es Pro-hoz. :(

(#113017) bollokcs80 válasza Imy (#113016) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is kénytelen leszek venni valahol újat, az itthoniakkal a desztillált vizes megoldás sem lett jó. :F

(Pedig szemüveges vagyok, van pár törlőkendőm.)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#113018) Parson válasza bollokcs80 (#113017) üzenetére


Parson
addikt

Röhej, hogy egy szimpla képernyötakaritás ennyire körülményes topik kell legyen egy ilyen árkategóriájú terméknél... nem értem én sem, hogy erre miért nem tudtak vmi jobbat kitalálni. Apple tisztitószer kis flakonban pl... vennék a userek mint az állat és nem lenne kérdés sem, hogy mivel tisztitsd. Én is amint meglátok egy porszemet, máris a lehetö legfinomabb mozdulattal és zsebkendövel törlöm, már-már legyezem le a képernyöt, nehogy lavinaként induljon be vmi degradáció. :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113019) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Az normális, hogy több mint egy órája ezt látom a most kibontott Mac Pro M2-n, gigabites wifi mellett? Semmire nem reagál, nincs egy szám, hogy mennyi idő múlva készül el. Az akkuikonban ott van a villám, de mintha teljesen ki lenne merülve.

Aquila non captat muscas.

(#113020) bollokcs80 válasza Parson (#113018) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Látod a törlőkedő is mi pénzbe kerül. De hülyére tudja venni a népeket vele, mert megveszik. :F

Amúgy nemrég egy fényes kijelzőjű ASUS notit egy sima törlőkendővel meg a szemüvegem tisztítófolyadékával csillogóra töröltem. Az Air meg úgy néz ki most, mintha végighúztam volna rajta egy lekváros fánkot..... :(((

B.Cs.

(#113021) blakey válasza Hegyirabló (#113019) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy belefagyott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#113022) bollokcs80 válasza bollokcs80 (#113020) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

https://support.apple.com/hu-hu/HT204172

"70 százalékos izopropil-alkoholba vagy 75%-os etanolba mártott törlőkendővel vagy Clorox fertőtlenítőkendővel finoman áttörölheti az Apple-termék szilárd, nem porózus felületeit, például a kijelzőt, a billentyűzetet és más külső részeket."

Alkoholos felületfertőtlenítő jó lehet erre, vagy öngyilkosság?

B.Cs.

(#113023) ricogsm


ricogsm
őstag

-Sziasztok!
Wondershare pdf Element helyett mit lehetne választani? 54e Ft ért nem venném meg lifetime.
Igazából most egy PDF doksit kellett megszámozni az oldalait.
1-18ig. mivel lehet még?
Köszönöm előre is.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#113024) Schnorkel válasza ricogsm (#113023) üzenetére


Schnorkel
tag

30 napos Adobe free trial nem opció?

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#113025) -mugen- válasza Parson (#113018) üzenetére


-mugen-
tag

Dettó,így csináltam egy ideig én is.
Olyan mintha gyűjtené a port,más eszközön ennyire nem tűnt fel,lehet a matt kijelző miatt...

Már ott tartok,hogy felteszek valami fóliát,azt lehet cserélni és mind1 mivel törlöm le a port.

"nankurunaisa"

(#113026) Parson válasza bollokcs80 (#113020) üzenetére


Parson
addikt

Sajnos általánosan igaz, hogy minél finomabb minöséget akar fenntartani az ember, annál pepecsebb megoldások kellenek. És ez igaz, a finom minöség esetén a tisztitásra is, mivel a multkoriban viccnek szánt tiszta szoba és egyebek tényleg nem elvárhatóak. Viszont a képernyö érzékenységét nem lehet nem figyelembevenni - ergo ha még érzékeny is a cucc, akkor tényleg nem elfogadható az általános vizes javaslat, ugyanis valakinél (kisebb-nagyobb mértékben) klóros a viz, valakinél vizköves, valakinél magas vastartalmu, stb... tehát a desztillált viz máris jobb, de az is tudvalevö, hogy aki kézzel a képernyöhöz nyul, az vmennyi zsirt felvisz a felületre, ha tetszik, ha nem -> a desztillált viz oldja a zsirt? Nem. És máris jön, hogy oké, de akkor milyen és hány%-os oldószereket használjunk, ami a célnak jó, de a gépet nem kárositja, mivel érzékeny... és máris ott vagyunk, hogy mi lenne erre a legjobb megoldás? Egy bevizsgált, adott célra megfelelö spéci cucc. VAAgy egy általános takaritásnak ellent képes álló képernyö.... és a kör bezárult.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113027) Parson válasza -mugen- (#113025) üzenetére


Parson
addikt

Amíg nincs megoldás a tiszta szobára, addig a por jön, száll, és lerakódik, ha figyeled, ha nem... mindenre. A matt kijelzökön nekem is csak akkor tünik fel, mikor kikapcsolom a gépet... ettöl még az is ugyanúgy 'gyüjti'.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113028) -mugen- válasza Parson (#113027) üzenetére


-mugen-
tag

Utóbbi években sokkal porosabb a levegő felénk...
ha egyszer építkezek biztos hermetikusan lezártra tervezem :D
Lehet ugyan úgy gyűjti,de arról könnyebben lejött és "bárhogy" lehetett takaritani.
Van megoldás,a takarítás :DD ,
viccet félre téve tudtommal van olyan szellőztető rendszer ami port is szűr,de az nem elérhető mindenkinek(ár,ingatlan típusa) ill. gondolom az se 100%-os.

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#113029) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Kedves Mac Tulajok!

Meg szoktátok hackelni a Terminalban a billentyűzet ismétlést? Alapból, ha nyomva tartasz egy billentyűzetet, valahogy így aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, akkor nem ismétli, egyenként kell mindig leütni. Van egy parancs sor, amit ha Terminalban alkalmazol, akkor működik az ismétlés folyamatos nyomvatartás mellett is.

Aquila non captat muscas.

(#113030) ricogsm válasza Schnorkel (#113024) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi , de néha néha elő kell venni azért jó lenne valami jó árú opció. :)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#113031) Pano válasza ricogsm (#113030) üzenetére


Pano
addikt

Ha jól emlékszem, akkor a LibreOffice képes pdf szerkesztésre bizonyos határokon belül.
Lesd meg, hogy a te igényeidet kielégíti-e.

[ Szerkesztve ]

(#113032) Imy válasza bollokcs80 (#113017) üzenetére


Imy
veterán

De vigyázni kell a szerekkel is, mert megkezdheti, nem tudom, hogy akkor mi a jó megoldás

(#113033) bollokcs80 válasza Imy (#113032) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ettől félek én is. :F

B.Cs.

(#113034) Parson válasza -mugen- (#113028) üzenetére


Parson
addikt

Bocs, tiszta szoba alatt ipari megoldást értettem, ahol túlnyomás van a szobában, ezért a por nem befelé jön, hanem csak kifelé tud szállni (persze ez sem 100%-os, de közel van hozzá). Amíg ez nincs (márpedig otthonra ki az aki csinál ilyet...), addig mint irtam, kisebb-nagyobb mértékben jön a por és rakódik, ergo megelözés helyett takaritani kell... na most vagy bevizsgált és korrekt anyagokkal, vagy rizikós a történet... ennek eredményeit meg ugye nem kell ismételni, hisz ezért merült fel a téma.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113035) Imy válasza bollokcs80 (#113033) üzenetére


Imy
veterán

Én ezért hanyagolnám.
Alkoholt ajánlanak, de az mennyire jó, az is oldószer. :F [link]

(#113036) SharpSA válasza Hegyirabló (#113029) üzenetére


SharpSA
veterán

Rendszerbeállítások - Billentyűzet alatt lehet állítani a billentyűismétlés gyakoriságát és az ismétlés előtti késleltetést. Nálam előbbi gyorsra, utóbbi pedig rövidre van állítva.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#113037) TigerCat válasza Hegyirabló (#113029) üzenetére


TigerCat
nagyúr

TinkerTool a barátom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#113038) bollokcs80 válasza Imy (#113035) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De a mekbúkhoz meg nincs kendő.... 9000-ért meg biztos nem veszek. :(((

B.Cs.

(#113039) -mugen- válasza Parson (#113034) üzenetére


-mugen-
tag

Én csinálnék, de én nem vagyok normális :DD
Szerintem van értelme, ha felraksz egy fóliát(feltéve ha kárt nem tesz) és akkor csak gyors letörlöd azzal ami van, ráadásul ha még matt is az a fólia.
Persze a takarítás az természetes, de azért ne legyen már ilyen körülményes.
A lecsukás-kendő dolgon elgondolkodtam, de aztán rájöttem"ne már"....

"nankurunaisa"

(#113040) -mugen-


-mugen-
tag

Kijelző fóliákkal kapcsolatos tapasztalatokat tudnátok megosztani velem?

Visszatérő kérdés,gondolkodom rajta, hogy egy logout-ot írnék ezzel kapcsolatban,jól jöhetne amikor valakinek ez felmerül, illetve én is gondolkodom rajta.

Illetve van a folyékony védelem is, arról esetleg valakinek van tapasztalata?
Ha jól emlékszem Head88-tól láttam egy postot amiben említi.

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#113041) bollokcs80 válasza -mugen- (#113040) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Telefonon jól bírja a takarítást, nem ilyen kényes. A folyékony védelem viszont nagy kamu.

B.Cs.

(#113042) ricogsm válasza Pano (#113031) üzenetére


ricogsm
őstag

Thx!

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#113043) Parson válasza -mugen- (#113039) üzenetére


Parson
addikt

Fólia nálam nem kérdés… az érintöképernyös eszközeimen. De egy normál képernyös laptopra kicsit már nyügösnek érzem.
Nálam még mindig minden lecsukásnál a gyári papírlap kerül visszahelyezésre… de tény, h ez se örökéletű. Egy korábbi hszből lementettem egy amcsi kendő honlapját, de azt még nem rendeltem meg… ámbár ezek még mindig csak megelőző eszközök. Egy biztos: puszta kézzel nem nyúlok a képernyőhöz, h ne zsirozzam össze még minimálisan sem…

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113044) Pano


Pano
addikt

Na, csak sikerült a problémáimra megtalálni a megoldást.
Úgyhogy tudom arra használni a macbookomat amire eredetileg akartam. :)

Minden megoldás ezzel jött: [link]

(#113045) Pano válasza Pano (#113044) üzenetére


Pano
addikt

Ja igen -ezt már régebben is akartam- aki VM-eket akar futtatni alap ás középhaladó célokra és nem akar vagyonokat költeni Paralellre:

[UTM]

[ Szerkesztve ]

(#113046) Hegyirabló válasza SharpSA (#113036) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Biztos vagyok benne, ezzel, amit leírtál, nem fog menni az, amit én írtam.

Aquila non captat muscas.

(#113047) Imy válasza -mugen- (#113040) üzenetére


Imy
veterán

Fólia notebookra?
Az nem szedi le azt a kényes réteget, ha cserélni akarod, vagy ha cserélni kell? Én fóliát nem tennék rá.

(#113048) SharpSA válasza Hegyirabló (#113046) üzenetére


SharpSA
veterán

Pedig ott lehet állítani a billentyű ismétlést és ott ki is lehet kapcsolni. Alapból lassúra van állítva. Megnézted nálad hogy áll? Én úgy állítottam be ahogy írtam és így nálam mindenhol gyorsan működik a billentyű ismétlés. Nem alkalmaztam semmilyen más terminálos megoldást.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#113049) Hegyirabló válasza SharpSA (#113048) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Csak így lehet gyorsra állítani. Két év alatt négy Macbookom volt, és mindegyikben így lehetett csak beállítani.

Aquila non captat muscas.

(#113050) Hegyirabló válasza SharpSA (#113048) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Visszaállítottam Terminalban alapállapotra, és abszolút nem működik úgy, hogy ha a Rendszerbeállítások - Billentyűzetnél állítom a csúszkát. Szóval nem értem, hogy miről írsz. Igazából mutathatnál egy videót arról, hogy nálad működik Terminalos machinálás nélkül. Köszi.

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.