Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) TigerCat válasza tuzpenge (#72991) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Itt a teljes leírás, szerintem menni fog...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#73002) tm5


tm5
tag

Sziasztok,

vettem ma egy Macbook Pro-t, nem Apple-nél, bizonytalan vagyok abban, hogy hol kellene regisztrálnom, hogy éljen az 1 év garancia. Próbáltam nézni az Apple support oldalát. Ott megadtam a gép sorozatszámát és azt írta, hogy:
- Érvényes vásárlási dátum: pipa
- Telefonos műszaki támogatás: aktív
- Javítási és csereszolgáltatás: aktív
és a két utóbbinál még azt is írta, hogy: Becsült lejárati dátum: 2019. március 14.
Ezt hogy lehetne javítani/javíttatni mondjuk 2019 december 15-re?

(#73003) Head88 válasza tm5 (#73002) üzenetére


Head88
addikt

Hol vetted?
Teljesen új gépről van szó?

(#73004) bandras0226 válasza Syl (#72999) üzenetére


bandras0226
aktív tag

ITT.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#73005) kraftxld válasza r4z (#72473) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A szalagkábel volt, ezt az elb*szott egy designt, az a vékony kábel vagy 3x törik meg aztán jóhogy széthullik :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#73006) drfirsty válasza Gomba (#72984) üzenetére


drfirsty
tag

Uff, akkor minden ok.
Koszonom szepen a valaszt!

(#73007) tm5 válasza Head88 (#73003) üzenetére


tm5
tag

Igen, euronics

(#73008) Head88 válasza tm5 (#73007) üzenetére


Head88
addikt

Akkor nincs semmi probléma.
A garancia miatt nem kell regisztrálnod semmit. A vásárlási dátum számít. Viszont mivel euronicsban vetted ezért ha valami gond lenne vele akkor rajtuk keresztül működik a garancia.

(#73009) jófejsrác válasza Head88 (#73008) üzenetére


jófejsrác
senior tag

A mediamarktnál is így van?

(#73010) tm5 válasza jófejsrác (#73009) üzenetére


tm5
tag

köszi.

Mondjuk ez furcsa nekem, hogy probléma esetén csak rajtuk keresztül lehet elérni az apple-t. A legtöbb ilyen bolt 3 nap után lepattint, hogy utána keresd a márkaszervízt direktben.

Illetve akkor az is normális, hogy a Javítási, csereszolgáltatási és telefonos support csak 3 hónapig érvényes? Akkor mire vonatkozik az 1 év gari?

(#73011) Head88 válasza tm5 (#73010) üzenetére


Head88
addikt

A javítási és csereszolgátatási időpont azért ennyi, mert amikor az üzlet beszerezte a gépet az apple-től elindult a garancia mert regisztrálták a sorozatszámot. Viszont nem kell aggódnod mert ugyanúgy 1 év garanciád van.
Tudod bizonyítani számlával a vásárlás dátumát.

(#73012) galaxys80 válasza jófejsrác (#73009) üzenetére


galaxys80
veterán

Természetesen nem. Ahogy euronics esetén sem. Bármikor lehet vinni bármelyik apr-be.
A garancia pedig aktiválástól indul nem pedig vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#73013) tm5 válasza Head88 (#73011) üzenetére


tm5
tag

aha, értem, köszönöm. A számla az természetesen megvan. Meg akarok később venni hozzá Applecare-t, mert azért túl drága volt ahhoz, hogy csak a szerncsére bízzam a működőképességét. :)
Csak vártam TMBC válaszára, hogy hogyan változik az AppleCare értékesítése. Utána mertem csak megrendelni a gépet az euronicsban.

BTW, aki esetleg új gépet akar venni, szerintem érdemes nézegetni az euronics-et, mert eléggé napi árai vannak, és ki lehet fogni "elfogadható" áron néha. Mármint a listaárhoz képest elfogadható :)

(#73014) jófejsrác válasza galaxys80 (#73012) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Na jól van, emiatt nem is értettem az euronicsos példát.

MediaM-ban most 0Thm-es 10 hónapos lehetőség van ami "kényelmes" számomra vásárlás szempontjából. Már csak azon kínlódom, hogy a régi vagy az új Air legyen. Mert újra megnyomkodtam őket és sajnos a kijelző miatt újra elbizonytalanodtam. :B

(#73015) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
2015 eleje macbook airemen a töltőnél melegszik mint a szemét. Barátnőmnek is ilyen gépe van, neki nem csinálja ezt.
Ti találkoztatok ilyennel? NEten látom, hogy másoknak is van ilyen baja de nem nagyon van rá megoldás? Vagy ez nem is probléma? Egy chrome van nyitva és melegszik. Ez a normális heat map?

Nekem 41-42 fokos kb a töltőnél.

[ Szerkesztve ]

(#73016) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Van egy 2015 13" alap konfigos Macbook Prom.
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne leváltani egy 2018-as alapmodellre? Esetleg a 16GB-os ramos változatra? Most kaptam rá egy elég jó ajánlatot, így elgondolkodtam rajta.

Mennyivel erősebb az a gép?

(#73017) hszilard666 válasza Mattb (#73016) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!

Attól függ mire használod és hogy meg vagy e vele elégedve. Ha nem hagy kívánnivalót magaután, nem érdemes piszkálni szerintem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#73018) Mattb válasza hszilard666 (#73017) üzenetére


Mattb
senior tag

Weboldal szerkesztés, készítés, webáruház üzemeltetés, képek szerkesztése alap fokon.
Néha jól jönne ha egy wow elfutna rajta :D de ezzel nem is próbáltam. Vagy talán 1x, de az eléggé pörgette őt.

(#73019) Syl válasza Mattb (#73016) üzenetére


Syl
nagyúr

Alap modellről alap modellre nagyon nem éri meg frissíteni. Ha már cserélsz, akkor 4 magos típust keress.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73020) Peetey91 válasza Mattb (#73018) üzenetére


Peetey91
senior tag

Vígan viszi a WoW-ot.

(#73021) galaxys80


galaxys80
veterán

Valaki árulja már el, nekem, hogy ebben a nyomorult iMovie-ban, hogyan tudom azt a rettentő bonyolult művelet megcsinalni, hogy bedobok 100 képet és pontosan addig menjen alatta zene amíg mennek a képek?
Mert bármit állítok be ez a nyomorult még a képek után is zenél bőszen.

(#73022) so86


so86
tag

sziasztok,

rákötöttem egy idei Macbook Pro-ra egy Cooler Master Masterkeys Pro billentyűzetet (átalakítóval). Amint bedugom, elmegy a hálózat. Ha kihúzom, visszajön. Tapasztalt már bárki hasonlót? Mi lehet a megoldás?

(#73023) Vasy09 válasza jófejsrác (#73014) üzenetére


Vasy09
őstag

Én edigitálnál vettem az új Air-t, szintén 0% Thm-mel 20 hónapra! Viszont ahogy nézem, már elfogytak! :(

Amúgy én maximális meg vagyok vele elégedve! :K

Gamertag: Vasy09

(#73024) marsu. válasza galaxys80 (#73021) üzenetére


marsu.
senior tag

Csapd ketté a zenesávot ott, ahol vége a képeknek. Ami nem kell részlet azt pedig töröld.

(#73025) galaxys80 válasza marsu. (#73024) üzenetére


galaxys80
veterán

Közben megoldódott. Aránytalanul sok és hosszú volt a zene a képekhez.
Amint egyesével hozzáadogattam az utolsó számot levágta ahol vége lett a képeknek.

(#73026) Eszleny válasza so86 (#73022) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Ismert dolog, hogy egyes USB-s adapterek zavarják a wifi-t. Az adapter nincs rendesen leszigetelve. Esetleg megpróbálhatod alufóliával körbetekerni. :) [szemléltő videó]

(#73027) so86 válasza Eszleny (#73026) üzenetére


so86
tag

ah jesszus :) kipróbálom akkor másik adapterrel, mindenesetre a vezetékes mac bill. is ebbe van bedugva, az ilyen problémát sosem okozott (igaz, az kevesebbet is fogyaszthat, mint ez)
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#73028) Mattb válasza Peetey91 (#73020) üzenetére


Mattb
senior tag

Melyik modell?

(#73029) Pacee90


Pacee90
tag

Sziasztok !
Clean install után,ha újraindítom a gépet ugyanúgy a telepítést akarja bootolni,miután betölt azt írja hogy a telepítés sikertelen volt. Ha úgy indítom el hogy nyomva tartom az alt-ot,akkor ki tudom választani a macintosh hd-t, és semmi probléma. Hogyan tudom megszüntetni ezt a problémát,hogy magátol a hd-t indítsa el ?
Köszönöm a segítséget !

(#73030) Smiley válasza Pacee90 (#73029) üzenetére


Smiley
őstag

System Preferences -> Startup Disk
Itt kivalasztod melyik legyen a default es ennyi.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#73031) HarryPotter válasza so86 (#73027) üzenetére


HarryPotter
őstag

ugyanez van nálam egy sima usb-usbc átalakítóval. Amint bedugom, zero internet. kihúzom, ismét van net. Az átalakítóm ráadásul olyan kicsi, hogy nincs is igazán mit becsomagolni fóliával. elég röhejes hiba. viszont nagyon zavaró. 2017 macbook 13 w/o touchbar

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#73032) nord_ válasza HarryPotter (#73031) üzenetére


nord_
veterán

Normális átalakítót köll használni. ;)

(#73033) HarryPotter válasza nord_ (#73032) üzenetére


HarryPotter
őstag

egy nonda adapterem van, nem egy rossza márka. Tiszta röhej

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#73034) Peetey91 válasza Mattb (#73028) üzenetére


Peetey91
senior tag

A 2015-re gondoltam. Nekem 2014-es alapmodell van, nyilván nem maxon de vállalhatóan fut a játék.

(#73035) nord_ válasza HarryPotter (#73033) üzenetére


nord_
veterán

Nekem gyári Apple adapterem van, másfél éve hibátlanul üzemel. Sajna tényleg röhej, hogy 2e Ft csak a különbség és a Nonda nem képes jól megcsinálni.

(#73036) baliii válasza baliii (#72852) üzenetére


baliii
senior tag

Sziasztok,

Válasz nem érkezett, de megoldottam, leírom ha esetleg valakinek szüksége lenne ilyen esetben a megoldásra, (ha nem tudja visszaállítani az oprendszert az egyik beépített recovery megoldással sem).

Gép: Macbook pro 13 early 2011
A végső telepített oprendszer: OSX High Sierra (ezt a dmg file-t tudtam letölteni, ami működött is)

Én úgy láttam több forrásból is, hogy az egyetlen megoldás egy USB telepítő készítése.
Az alábbi leírást alkalmaztam: [link]
Végül windows alatt csináltam meg. Fontos, hogy a pendrive-ot a leírtaknak megfelelően kell "bootable"-re állítani parancssorban. A többiet a leírásban említett program elvégzi.
Egy 2017-es MBP-vel próbálkoztam még, de az céges gép és e miatt megakadt a process, amikor kérte az administartor jelszót (5. lépésnél).
Mac OS alatt az alábbi leírást próbáltam, de nem jutottam a végére a fentiek miatt: [link]

Windows alatt a leírás alapján simán ment, kivéve, hogy elsőre a letöltött DMG file-al lehetett gond, mert nem ismerte fel a pendrive-ot, nem tudtam róla bootolni miután elkészült. Egy másik DMG file-al végül simán ment.
A telepítés elő próbálkozásra egy ponton hibaüzenettel megszakadt, de gondoltam megpróbálom még egyszer előről és akkor sikerült, nem tudom mi lehetett a gond.

Remélem valakinek hasznos lesz.

Üdv,
Balázs

(#73037) zoli62


zoli62
addikt

Továbbra sem tudok Timeshift mentést csinálni, pedig kipróbáltam, amit itt [link] A biztonsági mentés előkészítését jelző kék csík húsz perc után is ugyanott tart. Igaz , hogy csak havonta készítek mentést, de indexeléssel együtt sem kéne ennyi ideig tartani az előkészítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#73038) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!
Van egy 2015 MPB 13" gépem amit két éve használok nagy megelégedéssel.
High Sierra 10.13.06 van rajta.

A gép touchpadjét nagyon szerettem. A legjobb touchpad volt amit eddig használtam. Azonban előjött vele kapcsolatban egy problémám amit nem tudok megoldani:
Elkezdett a nyíl remegni ha lassan húzom az ujjam a touchpaden. Ez nagyon zavaró bosszantó, mert így nehéz pontosan pozicionálni az egeret.... Régen nem volt ilyen gond, mint az óramű, olyan pontos volt a nyíl, még rajzolni is tudtam vele hobby szinten.

Van esetleg valami ötlet mit tudnék csinálni vagy állítani rajta?

Köszi előre is! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#73039) Head88 válasza Honkydoo (#73038) üzenetére


Head88
addikt

Az egyik lehetséges probléma az, hogy a 2évnyi használattól szennyeződés ment a trackpad keretébe.
Kis isopropylénes fülpiszkálóval takarítsd át a trackpad szegélyét.

Ha túl sok a szennyeződés bent, akkor nem elég kívülről takarítani, szét kell szedni a gépet. Viszont ilyenkor kezdődnek a gondok mert ezt házilag nehezen fogod megoldani mivel az akksit ki kell szerelni, hogy hozzáférj a trackpadhoz. Az akku be van ragasztva a gépbe.

Ez lenne az egyszerűbbik probléma.

A bonyolultabb és költségesebb egy olyan eset amivel már elég sokszor találkoztam.
Az akku felpúposodik az elhasználódástól és belülről elkezdi nyomni a trackpadot amitől az elkezd félreérzékelni. Ilyenkor csak az akku csere segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#73040) Honkydoo válasza Head88 (#73039) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszönöm!! :)
Örülök a válaszodnak, mert simán arra számítottam, hogy ez csak nálam jön elő...

Egyébként még garis a gép. Mert vettem rá Apple Care-t is anno.
Szerinted valamelyik szervízben ezt meg tudják csinálni? Ha igen, milyen indokkal?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#73041) Head88 válasza Honkydoo (#73040) üzenetére


Head88
addikt

Természetesen, ha garanciális akkor vidd valamelyik hivatalos szervizbe. (istyle, icentre, care center vagy almárium pro)
Elmondod nekik a problémádat és meg fogják nézni.(elég jó indok a nem precízen működü trackpad) Ha tényleg púpos az akksi akkor az egész topcase részt(burkolat+billentyűzet+akksi) ki fogják cserélni.

Mielőtt bejelentkeznél valamelyik szervizbe, csinálj egy SMC resetet hátha az is megoldja a problémát (bár én kizártnak tartom)

smc reset:
meríts kicsit az akksiból, kapcsold ki a gépet, tedd töltőre és nyomd le teljesen egyszerre a shift+ctrl+alt+ bekapcs gombokat. Tartsd lenyomva 10 sec-ig majd egyszerre engedd fel a gombokat. Kapcsold be a gépet. Ha jól csináltad akkor a töltőn a led narancsról átvált egy pillanatra zöldre és vissza.

[ Szerkesztve ]

(#73042) TigerCat válasza Head88 (#73041) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amúgy ez mennyibe kerül, ha fizetős? 2015-ös MBP 13" Csak úgy kb. érdekelne... 91%-os az akku, gondolom 80 környékén érdemes cseréltetni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#73043) Head88 válasza TigerCat (#73042) üzenetére


Head88
addikt

Elég drága móka. pontos árat nem tudok mondani (100körül tippelem elvégre komplett topcase csere van ilyenkor) de ha írsz egy mailt az icentre-nek akkor készségesen megválaszolják. Én is kaptam tőlük árajánlatot egy régi 15" 2012mid-re. (50000Ft)

Egyébként a 80% az még bőven jó. Sztem elég cseréltetni 65-70%-nál.

Én 45-ből elintézek egy 13" 2015 akkucserét (ifixit akku+beszerelés 1év garanciával)

[ Szerkesztve ]

(#73044) Honkydoo válasza Head88 (#73041) üzenetére


Honkydoo
őstag

SMC resetet már csináltam. Sajnos nem oldotta meg.

Nagyon köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#73045) TigerCat válasza Head88 (#73043) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó ötlet, írok nekik egy levelet... Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#73046) Head88 válasza Honkydoo (#73044) üzenetére


Head88
addikt

Akkor ezt is mondhatod a szervizben, hogy SMC reset nem segített. (csak, hogy ne nézzenek hülyének... mostanában sajnos bevett szokás a szervizeknél, hogy kicsit felkészülten kell menni mert megpróbálnak majd lerázni...nem szeretik a garancián belüli problémákat. Nincs belőle hasznuk.)

[ Szerkesztve ]

(#73047) Honkydoo válasza Head88 (#73046) üzenetére


Honkydoo
őstag

Rendben, köszi!

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#73048) brickm válasza TigerCat (#73042) üzenetére


brickm
őstag

Szia, 65ezer az akku csere.

Szerk.: 69, bocsi.[link]

[ Szerkesztve ]

(#73049) Head88 válasza brickm (#73048) üzenetére


Head88
addikt

A linkelt szerviz (kétes minőségű) utángyárott akkumulátort szerel be.
Gyári apple alkatrészt csak az erre jogosult APR és ASP szervizek tudnak szerezni.(az apple.com-on felsorolt szervizek)
Minden egyéb szerviznek nincs jogosultsága alkatrészt rendelni az apple zárt alkatrészellátó hálózatából (GSX).

[ Szerkesztve ]

(#73050) TigerCat válasza brickm (#73048) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a tippet, bár már nem garanciális, azért szívesebben viszem APR-be.
:K

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.