Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Head88 válasza Nocsesz1 (#63000) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#63002) szmayer1 válasza TigerCat (#62999) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#63003) stifi82 válasza Head88 (#62995) üzenetére


stifi82
aktív tag

Hát most jönne a hardver reset de ilyent se csináltam még
((Sajna nem értek hozzá még holmi user vagyok windowst mindig hozzám hozták ez most kicsit eltér 3 hete vagyok benne ezt tudom mutatni ami itten van de be fogom vinni mert ha finoman hozzá érek a burkolathoz olyan mintha "áram menne benne mintha rázna zizegös érzés" probáltam körbe írni ezt érezni kell))
fel akartam tenni képet de nem jött össze

[ Szerkesztve ]

(#63004) Semin válasza r4z (#62950) üzenetére


Semin
senior tag

Köszönöm 100%-ban működőképes megoldás. :R :R :R

Már csak két kérdésem maradt:

1. Mi okozhatta a hibát?

2. Ezzel a megoldással nem lehet bármelik mac-et meghackeni? :D

(#63005) Head88 válasza stifi82 (#63003) üzenetére


Head88
addikt

Az a rázós érzés normális. Főleg ha töltőn van a gép. A macbookok alumínium burkolata egyben az alaplap földelése is. Az ne zavarjon.

(#63006) general


general
addikt

srácok, segítsetek már kigubancolni a következőt:

adott az asztali gépem (hackintosh) Sierrával, illetve a MBP High Sierrával. nem értem a következőt:
- a Sierrán két Dokumentumok mappa van, az egyik az iCloudban, megosztva, a másik valami nemtudommiafranc..:) ezen az elérési útvonalon található: Sierra/Felhasználók/(saját nevem)/Dokumentumok. a Kedvencek között látható is:

- a High Sierrán viszont nincs, csak egy Dokumentumok mappa, ez a logikus, ami ugye be van ágyazva az iCloudba, és a Finder beállításaiban is máshogyan szerepel már, az oldalsávon is máshová került:

miért e különbség? egyáltalán Sierrán miért van két darab Dokumentumok mappa? teljesen összezavar. és hiába húzom ki az oldalsávra az iCloudos doksi mappát, a másikat jeleníti ott meg, annak csinál shortcutot!

a másik, hogy a Sierrán ugyanígy van külön Desktop mappa is, tehát egy a oprendszernek eleve, és egy az iCloudb ágyazva. miért? :-) vagy én csinálok rosszul valamit?

[ Szerkesztve ]

(#63007) Head88 válasza general (#63006) üzenetére


Head88
addikt

Sierra/Felhasználók/(saját nevem)/Dokumentumok
Ez a macos Dokumentumok mappájának a helye.

A második képen max azért írja az icloud drive-hoz mert be van kapcsolva a a dokumentumok és az íróasztal szinkronizálása az icloud-ba.

Nekem pl ki van kapcsolva a desktop és dokumentumok szinkronizációja és pont ugyanazt látom a finder beállításaiban miint az első képeden (high sierra)

[ Szerkesztve ]

(#63008) r4z válasza Semin (#63004) üzenetére


r4z
nagyúr

2. Ha aktiv a FileVault vagy a Firmware vedelem, szukseg van jelszora a single user modhoz. Csak akkor lehet jelszo nelkul mindezt megcsinalni, ha ez a ketto inaktiv.

(#63006) general: High Sierra alatt a dokumentumok mappa megegyezik a Sierra alatt az iCloudban lathato dokumentumokkal. A Sierra alatti ~/Documents mappa nem szinkronizalodik, igy az egyedi.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63009) Sakab válasza Sakab (#62998) üzenetére


Sakab
senior tag

Utókornak hamár rájöttem...VMware és Parallels High Sierra alatt azért nem megymert blokkolja ez:

Kikapcs és megy

(#63010) Head88 válasza Sakab (#63009) üzenetére


Head88
addikt

Te minden bizonnyal tört változatot használsz a Parallels Desktopból és ezért nem engedi normálisan futtatni a macos.
Hivatalos megvásárolt esetén nincs szükség a gatekeeper kikapcsolására. (és tulajdonképpen ezt nem is javaslom senkinek, ez a macos egyik védelmi vonala a kártékony programok-kódok ellen)

[ Szerkesztve ]

(#63011) general válasza Head88 (#63007) üzenetére


general
addikt

és r4z
tehát ezt "fejlesztették" a HS alatt a Finderben. nekem be van kapcsolva az iCloud szink a Dokumentumok mappára (mint kiderült), de Sierra alatt mégis külön szedi a két mappát, ez az érdekes. úgy lenne logikus, hogy akkor ne szedje már külön. vagy legalább legyen már meg a lehetőség, hogy a Kedvencekhez (oldalsáv) hozzáadhassam az iCloudos doksi mappát, de nem engedi! mekkora blama már, öngól a "nagy"felhővel... így pont nem működik az egyszerű szinkronizálás az eszközök között, mert Sierrán turkésznom meg másolgatnom kell. :W

(#63012) Somansky válasza Head88 (#62992) üzenetére


Somansky
aktív tag

Ez nem igaz! Hívtam az apple központot és ők ajánlották sőt küldtek hívtalak emailt is róla! Az almáriumot is felhívtam! Szóval DE!

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#63013) Somansky válasza Nocsesz1 (#63000) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi! Lehet pénteken elviszem Bécsújhelyre, az még közelebb is van és tudok még időpontot is foglalni az apple oldalon... :)

www.somansky.com

(#63014) Head88 válasza Somansky (#63012) üzenetére


Head88
addikt

Hát ez nagyon érdekes. kb 2hónapja láttam a közleményt, hogy már nem hivatalos mac szerviz. (az apple szervizkeresőről is lekerültek.)
Még itt is átbeszéltük a fórumon...

[ Szerkesztve ]

(#63015) SharpSA


SharpSA
veterán

A Safari beállításaiban be van állítva, hogy induláskor az utolsó munkamenet összes ablaka nyíljon meg. Viszont mindig üresen indul el a Safari... Ezt lehet valahogy "gyógyítani"?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63016) TigerCat válasza SharpSA (#63015) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Aham. Piros gomb helyett lépj ki (CMD+Q), ne csak az ablakokat zárd be.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63017) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

A Safari elképesztően zabálja a memóriát. Valami hihetetlen hogy ha picit erősebb flash tartalmú oldalt töltök be, akkor felmegy 2 oldal esetén 1gb-ra... és azért 4gb-nál kicsit necces tud lenni. Próbáltam az Opera, Chrome, Firefox triót (pontosabban fent vannak) és betöltöttem rajtuk ugyanazt az oldalt, és meglepő, de a Chrome mindössze 4-500 körül csipeget.

Ki milyen böngészőt használ egyébként?

(#63018) TigerCat válasza Papa-Het (#63017) üzenetére


TigerCat
nagyúr

90% Safari
10% Crome

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63019) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok
Van egy late 2011 13" i7 MBP-m, 8 giga RAM és 250GB SSD. Jelenleg Sierra van fent.
Azt vettem észre, hogy lassabb lett a gép, pl amikor felnyitom nem tudok egyből bejelentkezni, hanem csak pár másodperc múlva veszi az entert belépésnél (nincs password beállítva). Safariban való böngészés se olyan smooth már, van amikor 2 lapozás között várni kell, mire betölt, pedig gyors netem van (120, 30 garantált). Jelenleg 15 giga szabad hely van, de van egy olyan érzésem, hogy szerintem maga a rendszer rengeteget vesz el a tárhelyből, mert kb 170 GB tartalom lehet rajta ahogy számoltam (zene, film, doksik, programok, stb..)
Hol lehet a hiba? Csináljak egy clean installt, vagy lehet, hogy ehhez a géphez ez a verzió már túl sok hardverileg, és lehet egy korábbi verzió gyorsabban menne rajta?
Minden segítséget/tanácsot előre is köszi!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#63020) SharpSA válasza TigerCat (#63016) üzenetére


SharpSA
veterán

Ja mert a piros gomb az ablakokat zárja be? Oké, köszönöm.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63021) tuzpenge válasza Semin (#62947) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nekem ugan ez volt 1 hete. Nem tudtam újra tenni. Hívd fel az apple supportot és ők 15 perc alatt vissza is állítatják veled (mondják mit csinálj te meg csinálod, sőt még a gépedre is rácsatlakoznak hogy lássák mit csinálsz). Tudnak is a hibáról ami elvileg nem szabadna hogy megtörténjen, de mint semmi a világon ez sem tökéletes. Szóval ha nem akarsz álmatlan éjszakákat (mint én) és egy csomó felesleges próbálkozást hívd fel az applés srácokat és ők megoldájak neked sec perc alatt.

ˣ

(#63022) Ragnar95 válasza Papa-Het (#63017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az nem a Safari hibája, hanem a flashé :)) Chrome több erőforrást zabál alapból, mint a Safari, de flash tartalomhoz vétek felrakni a rendszer alá a flasht, csak Chrome-os beépítettet szabad használni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#63023) Somansky válasza Head88 (#63014) üzenetére


Somansky
aktív tag

Ma is felajánlotta és telefonban is igazolták, hogy az. Lehet akkor nyílt a győri és azér volt kavarodás...
Ellenben lefoglaltam mér online az időpontot a bécsújhelyi szervizbe...

www.somansky.com

(#63024) stifi82 válasza Somansky (#63023) üzenetére


stifi82
aktív tag

Esetleg beszélnek bécsujhelyiben magyarul?

(#63025) stifi82 válasza Head88 (#62995) üzenetére


stifi82
aktív tag

Megcsináltam a 4. pontot ujra húztam fél óra használat útán is 60 65 fok körül van billentyűzet felett meleg úgyhogy megy a szervizbe.

(#63026) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Na előbb fagyott meg a kurzor egy fehérneműs leányzó képénél. Legalább jó pillanatban ;] :C

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63027) 30z.Samu válasza FIREBLADE78 (#63026) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezek szerint olyan jól nézett ki, hogy a gép is megállt egy pillanatra. :D

Sic Parvis Magna

(#63028) Somansky válasza stifi82 (#63024) üzenetére


Somansky
aktív tag

Nem tudom...holnap kiderül, bár párommal megyek, aki jobban beszél :)

www.somansky.com

(#63029) FIREBLADE78 válasza 30z.Samu (#63027) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Most a pages is leállt :U :((( Eladom és veszek egy windózt vagy inkább semmit. :(

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63030) bLaCkDoGoNe válasza FIREBLADE78 (#63029) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

C=64-et vegyél, arra van Wizard of Wor. :K

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#63031) Semin válasza tuzpenge (#63021) üzenetére


Semin
senior tag

Köszi az infót, de amit javasolt r4z az teljes mértékben működőképes.
Azóta nincs gond szóval megoldódott :)

(#63032) Smiley válasza FIREBLADE78 (#63029) üzenetére


Smiley
őstag

Arra kene hasznalni amire Cupertino-ban kitalaltak... Facebook-ozz rajta. ;]

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#63033) rasal


rasal
újonc

Nem tudjátok hogy MBA-ről miért nem tudok belépni az imessagebe? Ezt írja: Aktiválás közben hiba történt. Próbálkozzon újra. Eddig működött :F :F

(#63034) r4z válasza general (#63011) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez most olyan, mintha a Snow Leopardnak ronad fel, hogy nem tamogatja a Handoffot :F

Egyebkent borzaszto egyszeru a megoldas, torold kompletten Sierra alatt a dokumentumok mappat, es rakj be a home konyvtaradba egy linket az iCloud Drive-ban levo mappahoz.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63035) FIREBLADE78 válasza Smiley (#63032) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Pont annál fagyott le ekőször ma,de legalább mint tudjuk a jó csajnál ;]
bf1-ezek,de azt úgyis ps4-en

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63036) general válasza r4z (#63034) üzenetére


general
addikt

most komolyan? egészen a legutóbb kiadott High Sierráig két külön Dokumentok és Desktop mappa létezett? nem értem, mire verte akkor a mellét az Apple, hogy ez a Handoff mekkora királyság és milyen flottul működik. tényleg, nem szarozásból mondom, én bő fél éve váltottam Macre, és előtte nekem ez egy misztérium volt, hogy hú, ez majd de király lesz, automatikusan elérek mindent, ez biztosan szuper. erre kiderül, hogy pont ugyanúgy másolgassak, mintha Google Drive-ot vagy OneDrive-ot használnék.... nagyon nehéz megérteni és magamévá tenni az Apple logikáját, működését. mert rohadtul nem logikus sajnos.

ezt sajnos nem egészen értem: "torold kompletten Sierra alatt a dokumentumok mappat, es rakj be a home konyvtaradba egy linket az iCloud Drive-ban levo mappahoz." mit értesz az alatt, hogy rakjak be egy linket? el tudnád mondani ezt kicsit szájbarágósabban? :B előre is köszönöm! mndom, nem vagyok régen mac-es, így félszavakból nekem sokminden még nem érthető.

(#63037) r4z válasza general (#63036) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem letezett ketto. Ami HS alatt a desktop es documents, az S es korabbi rendszerek alatt csak az iCloudban latszik, mivel ezeknek a szinkronja a HS-ban jelent meg.

Link: Jobb klikk, make alias angolul.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63038) general válasza Papa-Het (#63017) üzenetére


general
addikt

én utálom desktopon a Safarit. egyszerűen nem jön be. borzalmas pl, hogy visszaugrásnál meg kell várni, míg újratölti az adott oldalt, egy vicc. a könyvjelzőimet sem tudom színes ikonokként kitenni, hogy gyorsan átlátható legyen, seszínű minden, alig látom, melyik melyik. (egy appal közben meg tudtam oldani, de hogy natívan ez nincs benne...ehh..) csak akkor használom, ha akksiról vagyok MBP-n, mert kevesebbet fogyaszt. de a Chrome fényévekkel jobb és rugalmasabb böngésző szerintem. ios-en érdekes módon ott a Safarinak az az opciója, hogy a címsorra tapintva felugranak a könyvjelzők nagy ikonokként, illetve hogy alul van a visszalépés nyíl, nem felül, ezek miatt inkább a Safarit használom többet. de a Chrome itt is gyorsabb érehetően. :) szóval mobilon vegyesen használom.

(#63039) general válasza r4z (#63037) üzenetére


general
addikt

törölni nem merem, mert van benne egy Adobe mappa, ami nem tudom, mire kell. esetleg uninstallálok minden Adobe cuccot, törlöm a Dokumentumokat és újra install.

alias: tehát bemegyek az iCloud mappába, ott jobb klikk a Dokumentmok mappára, Alias készítése. ekkor ugyanott, mellé csinál egy mappát. de ezzel mit csináljak? ha ezt be akarom másolni valahová, akkor át akarja helyezni. de gondolom csak az új (alias) mappát helyezi át, ami folyamatosan szinkronban lesz az eredeti, iCloudban lévővel? jól gondolkozom? :B

Nem letezett ketto. Ami HS alatt a desktop es documents, az S es korabbi rendszerek alatt csak az iCloudban latszik, mivel ezeknek a szinkronja a HS-ban jelent meg. erről beszélek. tehát volt egy-egy mappa a gépen is és az iCloudban is ugyanazzal a névvel. ez kettő. Sierra alatt kettő külön mappa van, ne mond már, hogy nem. itt van előttem, más a tartalmuk. vagy rosszul értem? :)

[ Szerkesztve ]

(#63040) Syl válasza general (#63036) üzenetére


Syl
nagyúr

>nagyon nehéz megérteni és magamévá tenni az Apple logikáját

Hehe, én ezt már rég feladtam :B Inkább Dropbox (pláne, hogy mindhárom platformra van) és NAS sync.
Amikor még iPhone-om volt, akkor is dropboxoztam. Nekem az átláthatóbb, logikusabb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63041) r4z válasza general (#63039) üzenetére


r4z
nagyúr

Az alias gyakorlatilag a parancsikon megfeleloje, az csak egy mutato. Jol gondolkozol.

Akkor tisztazzuk:

Sierra/iCloud/Desktop
HighSierra/iCloud/Desktop
HighSierra/Desktop
- azonos tartalom, szinkronizalodik

Sierra/iCloud/Documents
HighSierra/iCloud/Documents
HighSierra/Documents
- azonos tartalom, szinkronizalodik

Sierra/Desktop - egyedi tartalom, nem szinkronizalodik
Sierra/Documents - egyedi tartalom, nem szinkronizalodik

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63042) Amarton válasza rasal (#63033) üzenetére


Amarton
tag

Ugyan ez a hibám volt a múlt hónapban.
Nekem a telefon is ugyan azt írta ki, amikor icloud fiókkal akartam az imessage-be belépni.
Nekem a facetime sem működött rendesen.
Felhívtam az apple-t. Ott nem tudták megoldani és egy geniust kapcsoltak amerikából, aki levette a rontást a fiókról. Ezután minden működött.
Szóval szerintem neked is zárolva van az accountod, amit csak külső segítséggel tudsz feloldani.
Esetleg nincs warez a gépeden (pl. FinalCut), csak úgy kíváncsiségból kérdezem :)

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#63043) general válasza r4z (#63041) üzenetére


general
addikt

alias - ok, köszi!

Dokumentum és Desktop mappák - igen, ugyanezt írtam én is, hogy Sierra alatt kettő van ezekből. erre te azt írtad, hohy nem, nem létezett kettő, de most szépen levezetted, hogy de. nincs gond, csak elsőre is ugyanezt mondtam és furcsállottam. :B de legalább találtam végre egy különbséget Sierra és High Sierra között. :D ( a másik, ami viszont nem pozitív a megnövekedett boot idő és altatásból ébredés...)

Syl én sosem Dropboxoztam, drágának találom. bár most újra meg fogom nézni, mik a felhő-tárhely lehetőségek. iCloud nem játszik fotók backupnak, mint kiderült, mert amit feltöltök desktopon, azonnal rá is tölti a laptopra, pedig csak a felhőben akarom tárolni. legalábbis eddig nem találtam olyan opciót, módot, hogy ne töltsön le mindent automatikusan. OneDriveban pl ez rém egyszerű, megkérdi, mit akarok szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

(#63044) SharpSA


SharpSA
veterán

Van webes felület, ahol lehet látni, hogy pontosan mik vannak az iCloudon?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63045) tboldi válasza SharpSA (#63044) üzenetére


tboldi
nagyúr

icloud.com :)

(#63046) SharpSA válasza tboldi (#63045) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, eszembe juthatott volna...
Ez a böngésző jelenleg nem támogatott... Akkor safari kell neki? Vagy csak az androidos Firefoxxal van baja...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63047) tboldi válasza SharpSA (#63046) üzenetére


tboldi
nagyúr

Telefonnal nem nagyon fog menni, asztali Windows PC-n Chrome-mal viszont tökéletes.

(#63048) Syl válasza SharpSA (#63046) üzenetére


Syl
nagyúr

User Agent Switcher :K [kép]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63049) SharpSA válasza Syl (#63048) üzenetére


SharpSA
veterán

Ehhh... Pedig ezt még korábban telepítettem is, csak mivel nem használtam, töröltem. Köszönöm. :)

Szerk.: mégsem jó, mert nem lehet kicsinyíteni az oldalt és csak pár ikon látszik...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63050) r4z válasza general (#63043) üzenetére


r4z
nagyúr

egészen a legutóbb kiadott High Sierráig két külön Dokumentok és Desktop mappa létezett

A High Sierra-fele szinkron bekapcsolasakor kerult be az iCloudba a ket plusz mappa, ami minden mas rendszeren is megjelent, ahol be vagy jelentkezve iCloudba. Azelott nem voltak ott.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.