Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Vapor


Vapor
aktív tag

Hogyan tudom megoldani, hogy fájlmegosztást windows 7 és osx lion között?
Nem ilyen public files dolgot szertnék, hanem vagy a macről látni a wines gép egyik hdd-jét, vagy a win-es gépen látni a mac hdd-jét.

Tudom google a barátom, végigcsináltam onnan 5 tutort az elmúlt másfél órában, és még mindig nem sikerül... Aki esetleg tud tutin működő leírást, annak a linkjéért is nagyon hálás lennék :)

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#6002) Nyugdíjas válasza Vapor (#6001) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem is igen értelek, sima share-t lát mindenki alapból. Felhasználó, jelszó, azt annyi... Konkrétan hol akadtál amugy el?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6003) llaszlo válasza Eszleny (#6000) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezt ismerem. Csak nekem szerkeszteni is kellett fájlokat a zipen belül, meg bemásolni a zipbe mindezt kitömörítés nélkül.

(#6004) Vapor válasza Nyugdíjas (#6002) üzenetére


Vapor
aktív tag

Bocsi, tényleg kicsit homályos voltam :B

Szóval a win-es gépen vannak a zenéim és szeretném átmozgatni a MacBookra.
Ezeket csinálom/próbáltam:

1.) Mac-en system preferences -> sharing -> file sharing elé pipa, Options-nál SMB elé pipa, felhasználó elé pipa.
Users & Groups-nál Guest User Sharing Only-ra.
Ezután ha a win-es gépről akár úgy, hogy Futtatás \\macbook ip címe, akár úgy hogy Hálózatok ott rákatt a MacBookra, kér egy felhasználónevet és egy jelszót. (ez gondolom a MacBook-os felhasználónevem és jelszavam) Megadom őket, de azt írja hibás...

2.) A win-en jobb katt a zenés vinyó partícióra -> speciális megosztás -> mappa megosztása, leokézom.
Ezután mac-en Finder -> cmd K -> beírom: smb://win-es gép ip-je -> Connect -> feldob két lehetőséget: Users (alaphangon megoszott mappa a win-en) és G (ez lenne a megosztott zenés vinyó partíció) -> rányomok a G-re és azt kapom, hogy "You do not have permission to access this server"

Ha a Users-re nyomok oda beenged, de mivel az a win-es rendszer ssd-re visz, amin 15gb szabad hely van, ezért azon keresztül problémás lenne átrakni a 80gb-nyi zenét.

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#6005) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

[link]

Úgy tudom ez a memória jó a 2011 early macbook pro-ba. Ennyiért megéri a Corsair?
Ez az 1 év garancia furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#6006) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

Ti melyik ramot javasolnátok (ár-érték arány)?

(#6007) Alex91 válasza M.Eriksen (#6006) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6008) M.Eriksen válasza Alex91 (#6007) üzenetére


M.Eriksen
tag

Kössz,de nem jobb kit-ben venni? 8GB szeretnék bővíteni.

(#6009) Alex91 válasza M.Eriksen (#6008) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, most nézem, hogy amaz 2x4gb, akkor nyugodtan vedd a corsairt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6010) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Adott egy WD My Passport külső USB merevlemez. Ha rákötöm a MacBook Air-re, felismeri, sőt felajánlja a Time Machine mentést, tudja olvasni a lemezt, de írni nem. Filerendszer probléma? Mit lehet tenni? Szeretném, ha a Windows-os gépem is látná a merevlemezt és a Mac is. Köszi

(#6011) Alex91 válasza Solar_Wind (#6010) üzenetére


Alex91
félisten

Az.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6012) Nyugdíjas válasza Vapor (#6004) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A guest user sharinget miért csináltad? Van valami különös okod?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6013) atirag válasza Nyugdíjas (#6012) üzenetére


atirag
őstag

Van egy mac air-em. És 2gb ram van benne. Mivel új ezért kicsit gondolkodóba esetm memoria csere miatt. Ha veszek akkor cserélhetem magam? És nehéz ebben? Köszi.

(#6014) germanh válasza Solar_Wind (#6010) üzenetére


germanh
senior tag

Én formáztam az enyémet hsf+ra majd, hogy windows is lássa arra felraktam egy programot ehhez (macdrive).

Enjoy the pain!

(#6015) germanh válasza atirag (#6013) üzenetére


germanh
senior tag

Air-ben úgy tudom alaplapra van integrálva a ram (de lehet hülyeséget beszélek).

Enjoy the pain!

(#6016) M.Eriksen válasza germanh (#6015) üzenetére


M.Eriksen
tag

Air-ben nem lehet cserélni a ramot,úgy ahogy a kollega mondja.

(#6017) atirag válasza germanh (#6015) üzenetére


atirag
őstag

Azt azt jelentené,hogy nem lehet bövíteni? Furcsa lenne.

(#6018) Alex91 válasza atirag (#6017) üzenetére


Alex91
félisten

Azt. Miért lenne furcsa? Ez ilyen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6019) atirag válasza Alex91 (#6018) üzenetére


atirag
őstag

Hát akkor minek árulnak hozzá memoriát? Már én is kezdem átlátni,hogy nincs:(

[ Szerkesztve ]

(#6020) Alex91 válasza atirag (#6019) üzenetére


Alex91
félisten

Nem árulnak hozza... Ha eszed lett volna, akkor 4 GB-os verziót kérsz, ha kevés a 2 GB. Gyárban beforrasztják...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6021) Xero válasza atirag (#6019) üzenetére


Xero
nagyúr

CTO (configured to order) modellek léteznek, ahol lehet variálni a gépen. Ilyen a CPU, a Ram és a háttértár. Utólagos módosításra nincs lehetőség, mivel az összes fő alkatrészt az alaplapra integráltak helytakarékossági okokból.

(#6022) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

Vásárlás előtt, szvsz biztos jobban informálódnék. Ebből a szituációból nem árt tanulni.

(#6023) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Külön lehet kérni egy mondjuk legkisebb MacBook Pro -t 1440x900 -as panellel szerelve felárért?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6024) P.O.C. válasza mobal (#6023) üzenetére


P.O.C.
tag

Tudtommal csak a 15-öst lehet kérni nagyobb felbontású (és glossy/antiglare) kijelzővel, a 13-asnál fix az 1280x800.
De jogos egyébként, az ugyanekkora Air tud 1440x900-at...

[ Szerkesztve ]

(#6025) mobal válasza P.O.C. (#6024) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Következő masinának tervezném. Csak érdeklt. Habár HD -hoz képes (1366) nem lesz akkora a visszalépés. Ez pedig egy jó opció lenne.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6026) Xero válasza mobal (#6025) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez is HD. (720p = 1280x720 1080p = 1920x1080)

(#6027) mobal válasza Xero (#6026) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

1280x800 nem? Hd igen, a szabványt kifelejtettem, hogy 16:9 és nem 16:10 :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6028) Xero válasza mobal (#6027) üzenetére


Xero
nagyúr

A szabvány HD méreteket írtam, aminek a 720p változatát teljesíti a 13-as MBP is, ugyan úgy, ahogyan a népszerű 15"-os mobil HD kijelzők.

(#6029) atirag válasza Alex91 (#6020) üzenetére


atirag
őstag

Hát ez kicsit kemény volt szvsz! Mert mindent olvastam csak azt nem,hogy nem cserélhető. És mint tudjuk nagyon sok ilyen gép van amibe nem cserélhető persze.
De egyébként nem is volt 4gb-os verzió. Ahol én vettem biztos,de olvasni sem olvastam róla.
Egyébként értékelem az ilyen jellegü hozzászólásokat(hozzászólókat).

[ Szerkesztve ]

(#6030) llaszlo válasza atirag (#6029) üzenetére


llaszlo
veterán

Jobb helyeken lehet választani. [link]

(#6031) germanh válasza atirag (#6029) üzenetére


germanh
senior tag

Ezeket az alap konfigtól eltérő verziókat (CTO) külön kell rendelni, nem jellemző, hogy ilyenből lenne raktárkészlet.

Enjoy the pain!

(#6032) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Kezd elfogyni az SSD-men a hely ezért elkezdtem gyomlálni.

Az alábbi mappák mire szolgálnak? Törölhetők?

(#6033) dni válasza dni (#6032) üzenetére


dni
őstag

Megoldás: [link]

(#6034) Alex91 válasza dni (#6033) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor most mit backuppol oda? Amikor nem talalja a TM HDD-t, akkor oda ment?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6035) P.O.C. válasza Alex91 (#6034) üzenetére


P.O.C.
tag

(#6036) MajaG


MajaG
senior tag

Holnap megyek a drágaságomért. Azt már tudom az almáriumtól, hogy cserélték a kijelzőt 1 hete, de most ért csak ide. Hu de várom már, remélem ennek már tökéletes a kijelzője és nem bevilágítás hibás.

(#6037) Solar_Wind válasza MajaG (#6036) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Mi volt a gond a kijelzővel?

(#6038) MajaG válasza Solar_Wind (#6037) üzenetére


MajaG
senior tag

Ilyen volt a kijelző:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6039) atirag válasza llaszlo (#6030) üzenetére


atirag
őstag

Mikor vettem akkor nem is ezért mentem hanem egy kb felébe kerülő sonyért. Csak megláttam akkor egyből mondtam,hogy nekem ilyen kell. Egyébként már régen is nézelődtem ez iránt. Különben elég a 2gb is mindenre. Csak hát ha lehet akkor vettem volna 4-et.

(#6040) Solar_Wind válasza MajaG (#6038) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Hogy tudok ilyen szép fekete hátteret előállítani? :) Én is lecsekkolnám, nekem mondjuk fehér képernyőn produkál szürke bevilágítást az alján végig, de leginkább a jobb sarokban.

(#6041) llaszlo válasza Solar_Wind (#6040) üzenetére


llaszlo
veterán

Az nem egy terminál? Bár nekem még nem sikerült full képernyőre tennem.

(#6042) MajaG válasza Solar_Wind (#6040) üzenetére


MajaG
senior tag

Sima fekete képet full screenre raksz pl. de van 1 rakat ilyen progi ami képernyő tesztelésre jó, de legegyszerűbb 4-5 színű saját kép (fehér,zöld,kék,sárga,piros,fekete) Ezzel ki tudod szűrni a pixel hibákat is.

(#6043) xedos válasza MajaG (#6038) üzenetére


xedos
addikt

Hát...
Lehet rosszul emlékszem, de én mindegyiknél látok ilyet...
Max fényerőn volt, vagy kisebbnél is látszott?

(#6044) MajaG válasza xedos (#6043) üzenetére


MajaG
senior tag

Kisebbnél is. Maxon nagyon látványosan. Cserélte az almárium, szóval elismerték h gáz.

Itt inkább az a baj, hogy az apple userek nagy része birka és láma. Olyan emberek vesznek Apple cuccot...hogy...inkább ne részletezzük.

Egyszerűen ragaszkodik, ahhoz hogy apple az szar nem lehet, meg biztos jó mert drága.

Közbe gyakorlatilag elég körül nézni bárkinek a környezetében, az emberek 60-70%-a a második iphoneját, ipadjét használja. Gyakorilatilag minden új termékük gyári hibásan jön ki. A termék ellenőrzés a béka segge alatt van jelenleg az applenél. :(

Imádni való cuccaik vannak minőségi anyagokból, de nem minőségi módon összerakva. :(

(#6045) Xero válasza MajaG (#6044) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezek szerint nem emlékszel a G4-G5-ös korszakra. Láttam én PM DP 1.8-at egy procival üzemelni, vagy vízhűtéses G5 PM-et szana-szét ázni, vagy az ez utáni szériát is érdemes megnézni/meghallgatni.

Mindenhol vannak hibák. Régen sem volt kevesebb és más gyártónál sincsen kevesebb. :N

(#6046) MajaG válasza Xero (#6045) üzenetére


MajaG
senior tag

Nem, csak intel óta követem a maceket szemmel. Nekem ez az első, csak egyébb csetreszem volt, telefon, lejátszó, pad.

Viszont lenovot, dellt jópárat láttam a környezetembe, 300e+-s kategóriában kevesebb velük a hiba.

Viszont szeretni nem igazán lehet őket. Valamit valamiért.

ui.: Ezt már a gépemről írom, vigyorral az arcomon. :D

(#6047) Xero válasza MajaG (#6046) üzenetére


Xero
nagyúr

Én 2000-2001 óta vagyok Mac és egyébb Apple termék tulaj. 2006-ig párhuzamosan egyéb gyártók termékeivel, azóta szinte kizárólagosan csak ezek vannak jelen a privát életemben.
Megéltem már sok mindent, így a tapasztalataim alapján azt írom, hogy mindig is voltak és mindig is lesznek problémák.

Nem egy nem két HP, Lenovo, Dell is járt a kezeim között, és azokból is akadt jócskán hibás termék. A gond inkább abból fakad, hogy az Apple-től mindenki elvárja, hogy tökéletes terméket adjon a kezébe. Helyén kell kezelni a dolgokat. Ezek is műszaki cikkek, ezek is el tudnak pusztulni, ezek is lehetnek hibásak.

(#6048) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

Mától én is beléptem a "klubba" egy 15-ös Macbook Pro-val. :C

(#6049) MajaG válasza Xero (#6047) üzenetére


MajaG
senior tag

Félre értesz, én szerintem helyén kezelem. Nem is várok el többet az appletől sem, mint 1 másik gyár hasonló termékétől. Én pont a fan boyokat utálom, akik tökéletesnek állítják be. Marhára nem az. Jó termékek, de a minőség ellenőrzés vagy átlagos vagy gyengébb, mint más prémium márkánál. (ez persze a marha nagy eladás miatt nehéz eldönteni, hogy most milyen %-ban állnak) Ez nem feltétlen negatív kritika akart lenni, hanem jelenleg sajnos eléggé tények. Az, hogy régen is voltak minőségi problémák inkább sajnálatos. Bár mindenki egyre rosszabb termékeket gyárt, hogy előbb vegyél újat. :(

(#6050) MajaG válasza MajaG (#6038) üzenetére


MajaG
senior tag

Amúgy ilyen lett:

[link]

Zongorázni lehet a különbséget, használat közben. Nem csak fekete képnél!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.