Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mac-nél ez a webkamerás kémkedés mennyire para? Ti letakarjátok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78002) vasi89 válasza V.Stryker (#78001) üzenetére


vasi89
addikt

Én leragasztom mindig mert van 1-2 paranoiás haverom akik bogarat ültettek az én fülembe is viszont ez a mondat szerintem úgy baromság ahogy van :D

Tízből egy megkérdezett már találkozott olyan emberrel, aki után kémkedtek a számítógépe kameráján keresztül, rosszabb esetben maguk voltak az áldozatok.

(#78003) general


general
addikt

urak, valamit megnyomhattam véletlenül, mert most állandóan látom a FInderben a rejtett fájlokat és irtóra zavar. :) mivel lehetne visszaállítani az alapállapotot?
tudom, hogy shift+cmnd+.(pont) ezzel eltűnik, de nem állítja be defaultnak. ha testreszabom a panelt és jobbklikk - nézetbeállításoknál beállítom alapért-re, akkor sem jegyzi meg.
help! :)

(#78004) lmno válasza V.Stryker (#78001) üzenetére


lmno
őstag

Minek? Világít amikor be van kapcsolva...

(#78005) TheMarci válasza lmno (#78004) üzenetére


TheMarci
addikt

Én szerintem nem hardveres a lámpa, szerintem simán kapcsolható a webkamera állapotától függetlenül.

Do You Dream?

(#78006) brickm válasza general (#78003) üzenetére


brickm
őstag

command shift pont. ugy kellene maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#78007) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Akik esetleg fotó/video szerkesztésre használják a gépet, vagy van rálátásuk:
2015 -ös 13colos 2,9GHz-es 8GB RAM-os modellhez képest jelentős előrelépés pl lightroom meg photoshop alatt a 2016-2017es modell?
Vagy több a macera a billentyűzet hibával(meg az SD kártya olvasó hiánnyal,) mint a sebességbeli javulással?
Most másnak nézek gépet, és tuti jót akarok ajánlani neki.
Én 2015 i5 2.9 16GB-ban gondolkodok eddig.

(#78008) nofene válasza general (#78003) üzenetére


nofene
aktív tag

Hali,

A com.apple.finder plist fajlon belul is lehet ezt allitani, csak egy defaults write kell, hogy letrehozd az "AppleShowAllFiles" propertyt.

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool false

(ha sudo nelkul csinalod es kisbetus "finderrel", mint e fenti peldaban, akkor a Te Librarydban valtoztatja ezt es ha a gepen van tobb user szmukra nem allitja at. Ha sudo es nagybetus Finder (...com.apple.Finder) akkor az alapbeallitas lesz ez.)

Ha False-ra allitod akkor nem fogja mutatni a Hidden fajlokat es konyvtarakat, ha True-ra akkor igen.

Amint lefuttattad a parancsot, h letrehozd a propertyt, vagy ujra kell inditanod, vagy egyszeruen csak kinyirni a Findert es ujranyitni:

killall Finder

(#78009) jolti05 válasza r4z (#77964) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm szépen!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#78010) general válasza nofene (#78008) üzenetére


general
addikt

köszi! :R
azonban nem mindenki vágja a programozós segítségeket itt azért. leírtad, de csak tippelek, hogy megnyitom a Terminalt, és beírom, amit írtál? :B

(#78011) Smiley válasza lmno (#78004) üzenetére


Smiley
őstag

Ki kell dobni a kext-et... Kicsit szofisztikáltabb mint szigszalaggal leragasztani.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#78012) general válasza brickm (#78007) üzenetére


general
addikt

a 13"-os macbook nem igazán alkalmas fotószerkesztéshez, a dvga hiánya erősen érződik, főleg PS alatt. az újabb 13"-kban már 4 magos a cpu? mert az azért dob a dolgon, a 2015-ös tuti nem jó, az csak 2 magos. én is azt vettem, 3 hónap múlva cseréltem is a 15"-ra. nem elég, gyenge. ráadásul a kicsi képernyő miatt is alkalmatlan komolyabb munkára. mondjuk ezen a 15" sem segít, de amikor muszáj laptoppal szerkeszteni, akkor azért rohadtul nem mindegy.

(#78013) nofene válasza general (#78010) üzenetére


nofene
aktív tag

Ugyan mar, en sem ugy kezdtem, hogy mindent tudok :)

Korrekt, terminal-ban kell beirni. Elrontani nem tudsz semmit igazabol, ha kell siman vissza lehet allitani, de ezzel a megoldassal defaultban nem kene, h mutassa a hidden es egyeb fajlokat.

Amugy melyik macOS-en vagy? Mojave?

(#78014) nozs23 válasza general (#78012) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem ez nem teljesen igaz. Adobe programok, fotószerkesztéshez (PS, LR, Illustrator stb.) nem igazán GPU igényesek, inkább CPU.
2013-as 4GB RAM-os Pro-mon is eldöcögtek. A RAM lett szűkös, ezért váltottam.
Most 2017-es 13-as Pro lett, 2 magos alaptípus, dedikált VGA nélkül és röhögve elmennek rajta az említett programok. :) Szerintem a 15 is kicsi, ha belemerülök rátolom monitorra.

[ Szerkesztve ]

(#78015) Head88 válasza nozs23 (#78014) üzenetére


Head88
addikt

Azért az sem elhanyagolható, hogy az intel hd4000 (13" 2013) és az iris plus 640 (13" 2017) közt ég és föld a különbség.

(#78016) general válasza nozs23 (#78014) üzenetére


general
addikt

nézd, én mindennapos fotós munkára értem (én ebből élek, naponta min. 4-6 órát ülök előtte), nem az eldöcögős hobbiszerkesztésre. megvettem anno a 13"-os 2015-öst, kikészített a lassúsága. 2 mag dvga nélkül. és nem, nem igaz, hogy nem kell a dvga az Adobe LR-hez, PS-hez. utóbbi elég rendesen használja, már a belenagyításhoz is, liquify-ról pl ne is beszéljünk. a LR sajnos jóval kevésbé, ez tény - hogy pusztuljanak meg a programozói :D -, de ott is érezhető, ha nincs. de valóban cpu igényesebb. pont emiatt mondom, hogy a 2015-ös 2 magos édeskevés neki. az újabbakat nem ismerem, nem tudom, hány mag és mit tudnak.
az, hogy röhögve elmennek rajta a programok, az barokkos túlzás, igen türelmes ember lehetsz.. :DDD

nekem 2015-ös 15" van, 2,5ghz, 16gb ram, rx370 talán. külső monitorra kötve jobban megy, mert az "csak" 2k-s, de ne felejtsd el, a retina képernyő hatalmas felbontása miatt a LR eléggé tud szenvedni, ha laptop képernyőjét használjuk. ezzel a macbookkal már lehet dolgozni, de amikor ritkán ezzel tolom a napi melót (utazáskor mondjuk), azért érezni, hogy elférne még a kraft rendesen.
egyébként hackintoshon dolgozok, i7 3770, gtx980. erre is ráférne egy erősebb update már. a vga mondjuk marad, abból nem kell erősebb.

(#78017) general válasza nofene (#78013) üzenetére


general
addikt

na sikerült, királyság, hálás köszönet!! :)
High Sierra fut, mert hackintosh és a vga nvidia. de egyébként sem látom értelmét frissíteni, a macbookon Mojave van, semmi különbség, a dark mód nem érdekel. a MOjave-n ráadásul volt egy komolyabb Photoshop bug, nem tudom, javították-e már, persze azt sem tudom, kinek kellene, az Applenek vagy az Adobenak. :D

(#78018) nozs23 válasza general (#78016) üzenetére


nozs23
addikt

Nem említetted, hogy mindennapos munkára érted. Csak azt írtad alkalmatlan rá.
Én sem arra használom, hogy heti egy képre rádobjak egy szűrőt.
Saját cuccaimat fotózom, rendszeresen utómunkázom, mellékesen szoktam bevállalni grafikai munkákat.
Erre mint írtam teljesen megfelel az említett gép is. És nem nézem egész nap a kis forgó szivárványt, se nem visít a venti.
Nyilván nem való professzionális fotós munkára, de nem ez volt a kérdés.

(#78019) nofene válasza general (#78017) üzenetére


nofene
aktív tag

Igazan nincs mit :) Csak azert volt lenyeges, h min vagy mert Sierra elott ez a trukk nem (illetve nem mindig :) )
mukodik.

(#78020) general válasza nozs23 (#78018) üzenetére


general
addikt

egyébként a vicc az, hogy annyira jól vannak optimalizálva a macbookok (az osx-szel), hogy az asztalim és a laptop között minimális difit érzek csak LR alatt sebességben, pedig mint tudjuk, annak aztán semmi nem elég. :-D azért az durva.

(#78021) cigam válasza TheMarci (#78005) üzenetére


cigam
félisten

Pedig az. Anno ermiatt a fiaskó miatt átalakították, hogy csak HW-es legyen, azt jelzi, hogy tápot kap a kamera. Legalábbis így él emlékeimben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78022) brickm válasza general (#78016) üzenetére


brickm
őstag

Ezért írtam bele, hogy nem üzleti célra kell, hobbi. Ha napi 8-10órába kellene nyilván sokkal jobban el lehetne menni hardverileg(meg árban is) de momentán a használhatóság és mellette az ár lenne a döntő.

én is a leírt konfigot hazsnálom, hobbi célra tökéletesnél is jobb számomra, csak mondom ha mondjuk 300körül már lehet egy 2016ost is venni, ÉS jobban is megy rajta, miért ne?!

Csak mondjuk számomra a 2016os "upgrade"-ek inkább elrettentőek sajna

[ Szerkesztve ]

(#78023) cigam


cigam
félisten

Pára gépet leakciózott a MM.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78024) vasi89 válasza cigam (#78023) üzenetére


vasi89
addikt

egyébként a legjobb macbook akciók náluk vannak és kb minden hónapban van egy ilyen.

(#78025) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hogyan tudom törölni egy kép metaadatait, exif dolgait? Fótok app megnyitva,nézet menü,metaadatok pipálás kivéve. Ennyi? Mást nem kell? Sajnos a weboldalunk nem biztonságosnak érzi ezeket a képeket módosítás nélkül. Most csinálok ilyet először. Windózra írt megoldást gugli,macre nem.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78026) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#78025) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megtekintő, info. Vagy Exif Cleaner a sztórból. Ezt használom, rádobom, kész. Gondolom van Automator megoldás is, hiszen kb. mindenre jó...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78027) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! feltelepítettem a Clean My Mac programot és azóta rendesen fogja a Transmissiont ,hogy ne tudja a netet használni.Ezt hol lehet beállítani ,hogy ne korlátozza a program net használását! Előre is köszi a válaszokat.Konkrétan 1 M/s alatt van közben 800/500 lenne most mértem direkt.

(#78028) randras


randras
veterán

Helló,

Enyhén szólva kicsit döcögős a gépem 10.14.5 óta, ami egyébként egy hetes clean install. Nem értem pl. a Tevékenységfigyelő memória kijelzését hogy kéne értelmezni, ez így mit jelent? Kevés a 8GB RAM már nekem? Gondolom igen...

Általánosságban milyen ez az OSX verzió szerintetek, mert laggolok a login screenen mikor beírom a jelszót, előfordul hogy csak sokadik beírásra tudok belépni, mert pár leütést gondolom nem érzékel, a Safari-ban jelenleg nem tölt be a YouTube (újratölt 2x, majd teljesképernyős hibaüzenetet kapok), random weboldalakon fel van csúszva a tartalom (kilóg az oldal felső ~5%-a), nem működik a keresés funkció Safari-ban a billentyűkombinációra, stb stb...

:R

[ Szerkesztve ]

(#78029) brickm válasza FIREBLADE78 (#78025) üzenetére


brickm
őstag

Printeld ki

(#78030) brickm válasza randras (#78028) üzenetére


brickm
őstag

Hello, ez milyen gép?
Nem kevés a 8GB RAM, de a SWAP-et valami teletolta elég rendesen, azt megnézném mi csinálja, mert lehet az ssd-d sávszélességét eszi de betyárul.

(#78031) Parson


Parson
addikt

2017 Apple MacBook Air 13" Intel i5 1,8 GHz, 8 GB RAM, 128 GB SSD.
Érdemes még ilyet venni sima általános felhasználásra (internet, facebook, excel kezelés, urambocsá minimális videovágás) ? :F Még mindig halogattam a dolgot és most le van árazva...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#78032) hszilard666 válasza Parson (#78031) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát, nem rossz gép, de a kijelző szerintem kritikán aluli 2019 ben. Inkább használt 12” es macbookot javaslok, azt már ki lehet fogni 200K alatt. Ott szép a display, és általános felhasználásra szuper. Az editálás nem lesz gyors, de ha nem professzionálisan vágsz akkor nem nagy baj. Ha sűrűn vágnál akkor inkább macbook pro a bölcsebb döntés imo.

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#78033) Parson válasza hszilard666 (#78032) üzenetére


Parson
addikt

Nos igen, az 1440*900-as felbontás kicsit idejétmult már, de lényegében adott célra még épp megfelel... ha megbizható a készülék. Sima macbook nem szimpi vmiért.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#78034) hszilard666 válasza Parson (#78033) üzenetére


hszilard666
veterán

Pedig szuper kis gép! Szép, okos, jó. Komikus a tömege a pöttömmasinának, és szuper hangszórói vannak. Az USB-C miatt tudod tölteni külső akksiról is, valamint többféle színben van. Az elmúlt 2 évben nekem volt 3db is, imádtam mindet. Szép a silver és a space grey is! De ha beindul a strici karrierem tuti aranyat fogok venni. ;]

És sokkal jobb az ár/érték aránya mint egy mqd32 nek!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#78035) vasi89 válasza hszilard666 (#78034) üzenetére


vasi89
addikt

viszont a kijelző ellenére a 2017es air eléggé jó széria, nem igazán tudok szériahibákról. Amíg azért egy 2015ös sima macbook nem feltétlenül a legjobb döntés.

(#78036) hszilard666 válasza vasi89 (#78035) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát 5 év alatt ki tudták gyomlálni a problémákat! ;]

A 12” esnél van recall a kijelzőre és billentyűzetre, valamint az én 3db exgépem a mai napog megy hibátlanul! :)

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#78037) tuzpenge válasza Parson (#78031) üzenetére


tuzpenge
őstag

Pont ezekre használom nagyjából. Nekem nem sok bajom van vele (sőt igazából semmi, viszont "csak" sima sierrat használok rajta), még a kijelzővel se. Biztos én vagyok a korcs de nekem a kijelző is megfelel. Van mellette egy 17" full HD acerem, de nem érzem azt az átütő különbséget a minőségben (nyilván a méretet most hagyjuk ki az egyenletből).

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#78038) Head88 válasza hszilard666 (#78036) üzenetére


Head88
addikt

Van a 12" gépeknek egy nem elismert hibája is. Most is van nálam 3db (2db 2015 és 1db 2016). Mindnek ugyanaz az alaplapi hibája van. Az usb-c vezérlő chip megadta magát és nem lehet tölteni. Ilen alaplaplap méretnél (10x4cm) horror meló ezt javítani.

[ Szerkesztve ]

(#78039) hszilard666 válasza Head88 (#78038) üzenetére


hszilard666
veterán

hmm.. erről még nem hallottam...

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#78040) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Hogy tudom torolni a mojave telepitot a launchpadbol?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#78041) Parson válasza tuzpenge (#78037) üzenetére


Parson
addikt

Akkor lehet hogy rászánom magam végre, és veszek még 1-et most, mig nem késö... utazgatásoknál már hiányolom hogy nincs egy mobil gépem, csak a szifon...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#78042) V.Stryker válasza Parson (#78041) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem is a 2015 Early van. Otthoni felhasználás, net, film, egy kis munka, kép és videoszerkesztés iMovie-val. Bőven elég. Nem mondom,hogy amikor az mpeg4-et áttolom H.265 MKV-ba, akkor nem tűzforró, meg lassú..de egy évben kétszer, mikor az otthoni videók közt rendet rakok, bőven kibírható.

Én nem érzem hátrányát a kijelzőnek. Otthon még rá van kötve egy félprof monitor, azzal kiegészítve tökéletesen elvagyok. Tudom, nagy felbontással a többi macbook sokkal sokkal szebb képpel kecsegtet...de van sima USB3-as csatim, kettő is és sd kártya helyem is cserébe. Ezek pedig még ma is szinte mindig kellenek és ilyenkor nem kell átalakítókkal szívni. :D

Egy újabbnál, Pro-nál nyilván soha nem lesz jobb, de azért az előnyei megvannak ennek is.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78043) nofene válasza Head88 (#78038) üzenetére


nofene
aktív tag

Ah, a csodas SLG4AP645AV (U4700 a 2015os modellen)... Ezt en is gyulolom cserelni, meg eleve teljesen egyetertek, a 12"-es MacBook NYAK-ja inkabb iPhone-ra mint Macre emlekeztet.

(#78044) TigerCat válasza mSchumi87 (#78040) üzenetére


TigerCat
nagyúr

ALT és X

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78045) Head88 válasza nofene (#78043) üzenetére


Head88
addikt

:K

(#78039) hszilard666
Pedig már említettem itt a fórumon :)

[ Szerkesztve ]

(#78046) randras válasza brickm (#78030) üzenetére


randras
veterán

2014 mid 13"-es Pro.

Hogy tudok utánajárni a swap-elésnek?

(#78047) cigam válasza Parson (#78031) üzenetére


cigam
félisten

Hol és mennyire akciós?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78048) vasi89 válasza cigam (#78047) üzenetére


vasi89
addikt

(#78049) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

Air 11" 2011 mid
ram hiba miatt egy ideje sztenderden van, ma vettem észre, hogy a billentyűzet közepénél fel van púposodva.
aksi kampec? a kiszerelésen kívül menthető még valamilyen módszerrel?

Aurea mediocritas

(#78050) Head88 válasza AXisBOLD (#78049) üzenetére


Head88
addikt

Az állásban az akksi sajnos lepusztulhat. Ha púpos akkor már nem nagyon van vele mit csinálni, csak a kiszerelés. (mielőtt még szétfeszíti a burkolatot.. )

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.