Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) tl-x válasza tboldi (#97000) üzenetére


tl-x
őstag

Ez üveg nem tudom ez lehet-e mosogatni. Vastagság miatt nem lesz gond a lecsukással?

(#97002) tboldi válasza tl-x (#97001) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha a Spigen nem írja, akkor gondolom, nem szerencsés.

Vastagságot passzolom, továbbra is csak a Moshiról tudok nyilatkozni, azzal nincs gond. :D

(#97003) vadászcsiga válasza tl-x (#96999) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez a kép hülyeség, persze maguk felé hajlik a kezük. Én az all glue xpro fóliát elsőre tökéletesen felraktam bubi nélkül.

(#97004) tl-x válasza vadászcsiga (#97003) üzenetére


tl-x
őstag

Végén kiderül, hogy itt mindneki agyon védi a készüléket :R

(#97005) vadászcsiga válasza tl-x (#97004) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Többen vannak akik nem, legalábbis ezt írják csak most csendben vannak :)

(#97006) pethYeti válasza vadászcsiga (#97005) üzenetére


pethYeti
addikt

Szerintem ultragagyi kategória az ilyen kijelző fólia + műanyag ház egy macbookon. ;]

(#97007) tl-x válasza vadászcsiga (#97005) üzenetére


tl-x
őstag

Drága készülék megérdemli a védelmet. Csak egy mai tapasztalat fiam kölcsön kapta a Harry Potter 2. kötetét egy szegény ismerős családtól és be volt kötve újság papírral. Először nem értettem aztán rájöttem, hogy szegényeknek ez a 3e Ft-os könyv biztos nagy kiadás volt ezért vigyáznak rá annyira. Nekem a MacBook ilyen. :R

(#97008) vadászcsiga válasza pethYeti (#97006) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ízlésről nem vitatkozunk ;)

tl-x
Szegény család mit élnek át addig míg a fiad vissza nem adja? :D

[ Szerkesztve ]

(#97009) Syl válasza Sefter (#96998) üzenetére


Syl
nagyúr

Appot? NAS-hoz? Desktopon? Én nem használok hozzá semmit.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#97010) Sefter válasza Syl (#97009) üzenetére


Sefter
veterán

Ipad-et váltottam le a MBA-el, az ottani kényelmet próbálom itt is megtartani.. :B
(download station pl.)

Psn ID: sefter_hun

(#97011) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Letöltöttem egy appot, amúgy erről van szó: [link]
Telepíteni akartam és a system biztonsági okokból nem engedte. Be kellett mennem a Privacy részbe és ott a General fülnél kellett engedélyeznem. Ez volt az első ilyen biztonsági figyelmeztetés.
Én ezt használtam Win-en, Linux-on. Elég biztonságosnak szerintem. Open source, azokkal sosincs baj.
Használja itt valaki ezt az appot?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#97012) tl-x válasza Sefter (#97010) üzenetére


tl-x
őstag

Ez nekem is megfordult a fejemben szerencsére megmaradt az iPad.

(#97013) TigerCat válasza Sefter (#96998) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Finder, vagy ForkLift kezeli. Távolról böngészőben érem el.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#97014) Syl válasza Sefter (#97010) üzenetére


Syl
nagyúr

Download Station már iOS-re sincs elég régóta. Desktopon meg a Synology Drive-on kívül nem nagyon van más érdemleges app. DS, VideoStation, PhotoStation stb., mind böngésző.

De, itt kiválasztod a NAS-od típusát és letöltöd amire úgy érzed szükséged van: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#97015) rjg válasza Sefter (#97010) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem egy félig-meddig szükséges app van a NAS-hoz, a Synology Assistant. Ez a NAS friss telepítése után segít egyszerűen megkeresni, hogy az milyen IP címet kapott, így nem kell a router felületén keresgélni. Minden mást a böngészőben vagy felcsatolva a NAS-t Finderben intézek. Én Download Station helyett Transmissiont használok, ahhoz van Transmission GUI, ez az ami még a NAS miatt nálam telepítve van.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#97016) Friczy válasza rjg (#97015) üzenetére


Friczy
senior tag

A Download station is transmission :)

(#97017) Lucy90


Lucy90
csendes tag

Sziasztok! Hátha tud segíteni valaki. Néhány hete elkezdett recsegni a 2015-ös macbook pro-m hangszórója. Kifújtam, azóta sincs változás. Tudok ezzel kezdeni valamit? Sajnos ötletem sincs, szétszedni nem fogom. :F

(#97018) peugeotmate válasza Lucy90 (#97017) üzenetére


peugeotmate
őstag

Sajnos csere. Mivel sztereó ezért a balance-szal tudsz játszani hogy csak a bal, vagy csak a jobb oldal szóljon. Így azt ki tudod iktatni amelyik recseg. De pár hónap után valószínűleg a másik is megadja magát. Nekem tavaly ment tönkre hasonlóan a 2014-es MBP-ban.

meg

(#97019) vadászcsiga válasza Lucy90 (#97017) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Használd külső hangszóróval :)

(#97020) Major Lion válasza vadászcsiga (#97005) üzenetére


Major Lion
senior tag

Én nem használok tokot. Valamennyi használatból adódo karc engem nem zavar, ez is egy használati tárgy, a következő tulajdonosa meg nem érdekel, nem neki vettem :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#97021) Major Lion válasza tl-x (#97007) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hát igen, ezért takarjuk le a kanapét, az autó ülést stb..

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#97022) vadászcsiga válasza Major Lion (#97020) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha van della akkor nem számít. Én használtan vettem és örültem hogy egy gyári állapotú gépet kaptam, és max fóliát raktam rá mert undormánynak tartom a foltokban lekopott ar réteget, de azokat sem vetem meg akik műanyag tokba rakják. Nem mellesleg az apple tette az eszközeit olyan kategóriába, lásd pl apple store-ok, ahol mintegy művészeti alkotást helyezik ki. Anyaghasználat sem kifejezetten katonai minősítés.

(#97023) r4z válasza vadászcsiga (#97022) üzenetére


r4z
nagyúr

“Nem mellesleg az apple tette az eszközeit olyan kategóriába, lásd pl apple store-ok, ahol mintegy művészeti alkotást helyezik ki”

Ha innen kozelitunk, Mona Lisat en nem egy homalyos muanyag tokban nezegetnem, ahonnan csak a szeme latszik ki.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#97024) SharpSA válasza Sefter (#96998) üzenetére


SharpSA
veterán

Bármelyik böngészőt. Minek app hozzá ezen a rendszeren? Egyébként meg nem értem az ilyen kérdéseket. Ha appot akarsz hozzá, akkor NEKED azt érdemes letöltened az elérhető közül, amelyik NEKED kell. Nem néztem még, hogy M1-melyik érhető el, nálam iPad-en a DS File és DS get és DS video van telepítve.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#97025) GreenGoblin válasza vadászcsiga (#97022) üzenetére


GreenGoblin
tag

Amúgy meglepően jól bírják a mindennapi használatot ezek a gépek. Tegnap voltam ismerősnél. A 9 éves air-je egész jó állapotban van pedig sosem hordta tokban csak belevágta a táskába állandóan. A 2 éves gyereke mászkált rajta, szóval kapott hideget-meleget. :DDD
Én sem teszek rá semmi védelmet csak ha nem használom akkor megy bele a táskájába. Ennyi.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#97026) peugeotmate válasza vadászcsiga (#97019) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nekem tökre nem adta magát a gép mellé a bluetoothos hangfalat is cipelni állandó jelleggel vagy az ágyba bevinni még egy kütyüt.

meg

(#97027) tl-x válasza Major Lion (#97021) üzenetére


tl-x
őstag

Én abban reménykedem, hogy elég egy vékony takaró [kép] (ezt használom most Mac-re is) a billentyűzetre összecsukáskor és ezzel meg van oldva a képernyő kopás. Tokot nem vettem rá csak ilyet [kép] alá pedig vettem egy nagy egérpadot: [kép] .

[ Szerkesztve ]

(#97028) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Hol tudom kikapcsolni azt, hogy ha újraindítom a gépet akkor betöltse az összes olyan alkalmazást és ablakot amit az elmúlt napokban használtam?

(#97029) GreenGoblin válasza tl-x (#97027) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ez a képernyő kopás valami széria hiba vagy csak nagyon jellemző? Nem hallottam még róla.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#97031) tl-x válasza GreenGoblin (#97029) üzenetére


tl-x
őstag

Én is csak itt olvastam korábbi modellek esetén. Nem tudom, hogy a mostanit érinti-e. Lehet nem, de nem akarok kockáztatni. Gondolom az okozza, hogy a billentyűzet hozzáér a képernyőhöz és megkarcolja/kikoptatja.

[ Szerkesztve ]

(#97032) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mindent értek srácok, de ha valaki tokba akarja tenni, hadd tegye már. Mindenki más meg vágja bele a tescos szatyorba :)

r4z
...hanem betennéd egy 3m falvastagságú széfbe.

(#97033) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Srácok!
Ez mennyire gáz 4 hónap alatt? «--KÉP! ( Coconut )
Bár nem mintha tudnék neki mit ártani, ettől változatosabban nem tudom/lehet használni a gépet!
Havi kb 2x lemerítem kikapcsolásig, a többi része vegyes, hogy mikor meddig merítem.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#97034) GreenGoblin válasza SSJmeszes (#97033) üzenetére


GreenGoblin
tag

De miért meríted le kikapcsolásig?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#97035) tboldi válasza r4z (#97023) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végül is majdnem úgy van. :D

2014-ben voltam a Louvre-ban, a gimi, ahova jártam, az érettségi előtti éven mindig szokott az angolos osztályokkal egy Brüsszel (1 nap) - London (5 nap) - Párizs (1 nap) tripet csinálni. Már a sokadik múzeum volt, untuk nagyon, úgyhogy bementünk, megkerestük a Mona Lisát, "jóvan, ezt is láttuk", aztán szaladtunk kifelé.
És ami még mély nyomott hagyott bennem, hogy az üvegpiramis alatt qrva meleg volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#97036) vadászcsiga válasza SSJmeszes (#97033) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Coconut egy l*fasz, nem érdemes adni rá.

(#97037) spyduck válasza #86564352 (#97030) üzenetére


spyduck
nagyúr

:R

(#97038) GreenGoblin válasza vadászcsiga (#97036) üzenetére


GreenGoblin
tag

Mire esküdsz te battery app terén? Mert próbáltam már párat (ingyeneseket) és mind ugyanazt mutatja.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#97039) vadászcsiga válasza GreenGoblin (#97038) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Arra hogy nem nézegetem.

(#97040) SSJmeszes válasza vadászcsiga (#97039) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

A rendszerbeállításokon belül az akku állapot, ott viszont 100% mutat.

GreenGoblin :
Az akkut azért merítem le néha teljesen, mert úgy gondolom, jó ha le van.
De lehet rosszul gondolom.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#97041) vadászcsiga válasza SSJmeszes (#97040) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt akartam írni hogy ott is látni a ciklusszámot meg az állapotot.

(#97042) Masterboy84


Masterboy84
tag

Sziasztok!

iPhoneról hogy tudok csak kijelölt fotókat, videókat letölteni Mac-re? Tehát nem szinkronizálni akarom az összes képet, hanem pl. az utolsó 80 db képet letölteni. Erre windowson a 3u-t használtam, de itt nem érhető el.

(#97043) Thusor válasza SSJmeszes (#97033) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem 80%-on all az akkumulátor töltöttségben, coconut pedig mutat 75,7%-ot. Kb ennyire pontos. Egyébként apple beépített 100%-ot ír, coconut 99,4%-ot az akkumulátor állapotára, mindezt 2 hónap után, 18 ciklussal.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#97044) rjg válasza Friczy (#97016) üzenetére


rjg
őstag

Kód szinten lehet, funkcionalitásban, külső fejlesztői támogatásban a közelében sincs.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#97045) r4z válasza SSJmeszes (#97033) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nem befektetesnek vennem, hanem azert, mert nezegetni akarom, akkor nem csufitanam el, mert veszitene a "hasznalati ertekebol". Remelem igy erthetobb, meg ha rossz pelda is volt.

1-2 ev hasznalat utan is csak egy jobb minosegu tok araval egyezik meg a tok nelkuli hasznalatbol adodo ertekcsokkenes, akkor meg mit er az ember vele?

@Masterboy84: AirDrop?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#97046) Masterboy84 válasza r4z (#97045) üzenetére


Masterboy84
tag

Tényleg, ezt el is felejtettem :) Köszi!

(#97047) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

A tap to click be van kapcsolva de ez a laptop bekapcsolásakor nem működik. Rá kell kattintani a dolgokra a kijelzőn bekapcsoláskor mert a tap-ot nem érzékeli. Ennek így kell lennie?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#97048) r4z válasza GreenGoblin (#97047) üzenetére


r4z
nagyúr

Probald ki a Windows modszert: pipa ki, pipa vissza. Az ilyen SMC-s anomaliakat altalaban megoldja. (Meg akkor is, ha Apple Siliconon nincs SMC.)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#97049) Lucy90 válasza peugeotmate (#97018) üzenetére


Lucy90
csendes tag

Köszi!

(#97050) Lucy90 válasza vadászcsiga (#97019) üzenetére


Lucy90
csendes tag

Igen, az lesz sajnos

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.