Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) r4z válasza Hunter2 (#50998) üzenetére


r4z
nagyúr

Toltsd le a store-bol valamelyik telepitot (megvasarolt ful), abbol tudsz kesziteni USB-t, amirol be tud bootolni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#51002) Csabee.


Csabee.
nagyúr

A wifis-s macbook probléma routerhez köthető úgy tűnik. Jött egy barátom macbook-al, és nála is tapasztaltuk a problémát, holott ő azelőtt sosem tapasztalt ilyet.

A kérdés már csak az, hogy a routerben mit kéne állítani hogy jó legyen?!

Üdv: Csabee.

(#51003) general válasza bmwk1200s (#50993) üzenetére


general
addikt

köszi, hogy vetted a fáradtságot! ettől féltem én is, hogy Adobe gond, és akkor nincs megoldás.
létezhet, hogy jobben preferálják a Microsoft-ot, mint almáékat? vagy valami gubanc van a MacOs-sel ebben az optimalizációban..? mindenesetre ez elég durva dolog.

kérdezek mást, azt be lehet állítani precízen, hogy alkalmazásonként más karakterrel működjön a scroll? ha jól rémlik, volt valami app, amit korábban ajánlottak, usb overdrive talán. azzal meg lehet ezt rendesen csinálni?
szeretném, ha a görgetés/scroll más lépésközzel működne PS és LR, és illetve az általános használat, böngészés, Finder, stb alatt. használjátok ezt az appot vagy valami hasonlót?

(#51004) dorika87


dorika87
őstag

MM Air akció ha valakit érdekel

(#51005) bmwk1200s válasza general (#51003) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ne viccelj, igazán nincs mit. Ezért vagyunk itt. :)

Biztos vagyok benne, hogy több erőforrás jut az MS-re optimalizásban az Adobenál, de abban is biztos vagyok, hogy valahol ez az Apple sara is. Nem véletlen panaszkodnak sokan, hogy nem úgy megy mac alatt egy 3rd party egere, vagy patkánya, mint az Apple saját megoldásai. Számomra is érthetetlen. Remélem nem gondolják komolyan, hogy (most nem magamra gondolok, mert én elvagyok a Trackpaddel) a profi felhasználók, majd a gyári egérrel szenvednek? Vagy a trackpaddel, ami munkára alkalmatlan szvsz.

Pedig a Xerox nyúlás óta az Applenek volt több ideje csiszolni az egér vezérlésén ;] :DDD

Sajna nem ismerek ilyen megoldást, mert sosem volt rá szükségem. Remélem vki itt a fórumról tud neked ajánlani valamit. :R

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51006) TBMC válasza dorika87 (#51004) üzenetére


TBMC
addikt

köszi! barátnőm tesója le is csapott rá :D

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#51007) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki tegyen már rendet a fejemben. :D
Van egy új macbook air, amin leírás szerint Thunderbolt 2 csati van. Ehhez képest az átalakítóknál az apple is mini displayport-hdmi átalakítót ír. Most akkor mini displayport - hdmi átalakítóként keressem vagy thunderbolt - hdmi átalakítóként? Mindkettőre van találat, csak mi van ??? Illetve a hdmi átalakítón átmegy a hang is?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51008) kissoliver válasza V.Stryker (#51007) üzenetére


kissoliver
csendes tag

Displayport os eszközbe beledughatsz thunderbolt csatit, felismeri. Viszont thunderboltos gépbe nem dughatsz minidisplay csatit, mert nem kezeli. Én így tudom.

(#51009) V.Stryker válasza kissoliver (#51008) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pont fordítva nem?

Amúgy az app store-os vásárlásaimat ki tudom valahogy listázni, hogy melyik nap mit vettem és mennyiért? Találtam olyan március 15 -i apple kártyafoglalást, amit nem tudok hova tenni...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51010) TBMC válasza V.Stryker (#51007) üzenetére


TBMC
addikt

minidp-hdmi
a hang is átmegy, persze.

kissoliver: pont fordítva

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#51011) kissoliver válasza V.Stryker (#51009) üzenetére


kissoliver
csendes tag

Bocsi, igazatok van. :D

(#51012) V.Stryker válasza V.Stryker (#51009) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Áhh, itt: https://reportaproblem.apple.com/

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51013) CharlieDrop válasza Csabee. (#51002) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én is panaszkodtam WiFi-s szakadásokra, nos ez egy jó ideje (lehet 2 hónapja is?) nem tapasztalom, azóta flottul megy minden.... érdekes....

persze a Win-es gépek gyorsabbak...

újra is mértem rMBP (early 2015, 16GB, 2.9GHz, 13") 32/10
i6S (64GB-s) 42/10
Lenovo ThinkPat T430s (8GB, i5-3220m 2.6GHz, Win10) 62/10

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51014) TigerCat válasza general (#51003) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az Apple már nem enged hozzáférést vezérléshez, nem az Adobe bénázik. Emiatt nem fejlesztik tovább a SmoothMouse-t sem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51015) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok! Adott egy 2008-as macbook (alu), erdemes benne cserelni procit egy erosebbre? Ha igen milyet kellene neznem bele? Jelenleg gyari 2Ghz-es core2duo van benne. Koszi

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#51016) Csabee. válasza Joci?? (#51015) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szia,

Szerintem sokkal erősebb procit nem tudsz bele rakni. De ha SSD-re frissítesz merevlemezről, azzal érezhető sebesség növekedést érhetsz el.

Üdv: Csabee.

(#51017) Joci?? válasza Csabee. (#51016) üzenetére


Joci??
senior tag

Koszonom szepen, akkor inkabb ezt tartom szemelott. :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#51018) TBMC válasza TigerCat (#51014) üzenetére


TBMC
addikt

vicc... :W

markbellus.hu 

(#51019) Csabee. válasza Joci?? (#51017) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nincs mit! :)

Üdv: Csabee.

(#51020) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Androidos telefonra tényleg nincs működő icloud sync app? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51021) general válasza TigerCat (#51014) üzenetére


general
addikt

pffff... le fognak maradni nagyon, ha ezt az elvet tartják... egyszerűen rájön a user egy idő után, hogy hiába gyönyörű és gördülékeny a Mac használata, ha munkára lassan alkalmatlan lesz, vagy legalábbis egyéb alternatívák sokkla jobban működnek. e céges vonal durván redukálódni fog.
kezdve azzal, hogy a beviteli eszközökben csak a saját termékek működnek flottul. ez még nem is lenne baj, ha lenne munkára is olyan ergonómikus és frankón funkcionális eszköz(ök), amiből lehet választani. hát ki látott már ilyet?!

(#51022) bLaCkDoGoNe válasza general (#51021) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez már egy ideje kristálytisztán látszik, hogy a pro felhasználók helyett rámennek a divatmajmokra.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#51023) TigerCat válasza general (#51021) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezért vettem vagy 10 egeret, összesen kb. 120 ezerért, mire meglett a megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51024) V.Stryker válasza TigerCat (#51023) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És mi lett a jó megoldás?

Ezek szerint van olcsón magic mouse-od? :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51025) tboldi válasza TigerCat (#51023) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jól emlékszem, hogy Logitech MX Mastert használsz?

Főként az asztali PC-n Inventorozok, de néha kellene az Air-en is, trackpaddel meg nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#51026) bmwk1200s válasza bLaCkDoGoNe (#51022) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sajnos egyet kell értsek. Pont azokat köpik szembe, akik a végsőkig kitartottak. Pedig nélkülük hol lennének?
Kezdem lassan azt kívánni, bár csak sose csináltak volna iPhonet.

Semmit sem írok alá!

(#51027) TigerCat válasza V.Stryker (#51024) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Razer DeathAdder Chroma (kényelmes, pontos, smooth, madzagos, nem laggol)
SmoothScroll (ezzel finoman személyre szabható a görgetés)
BetterTouchTool (oldalsó gombokat ezzel konfiguráltam be, alkalmazásonként is)

Plusz van egy gyári Apple billentyűzetem és Magic Trackpad-em bal kéz felől.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51028) tboldi válasza TigerCat (#51027) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor tévedtem. :D

(#51029) TigerCat válasza tboldi (#51028) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az is van, de laggol. Alig észrevehető, azonban a Razer után (ami úgy siklik, mint az olajozott villám) nagyon zavaró.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51030) tDr1v3r válasza TigerCat (#51027) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem Razer Abyssus van, az valt be nagyon. Igaz kabeles, cserebe marha kenyelmes...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#51031) wm2


wm2
őstag

Ha xarrá állítgatod a findert, hogy tudod alaphelyzetbe hozni?

com.apple.finder.plist delete?

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51032) Joci??


Joci??
senior tag

Sracok, miert nem irja ki mikori a laptop? Mint a kepen is lathato csak annyit ir hogy macbook. :F

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#51033) megema válasza TigerCat (#51029) üzenetére


megema
őstag

Nekem Unifying-gal tökéletes az MX Master, bár a gyorsítást erősen szoknom kell. BT-vel a képernyőn le-lemarad a mutató (laggol), de nem tűnik pontatlanabbnak emiatt.

A Logitech Options szoftverben minden egyes paramétert testre lehet szabni alkalmazásonként (gyorsítás, görgetés, gomb funkciók, stb.).

Akinek problémás a Photoshop, az a Teljesítmény beállításában vegye lejjebb a GPU gyorsítást. Őszintén szólva én nem szeretek Mac-en Adobe termékeket használni. A PS-t régen használtam, az még talán elmegy, de egyszerűen nem támogatják rendesen a macOS-t. Használható, de... Ha komolyabban szükségem lesz rá, akkor az Affinity Photo/Designer lesz a befutó. Egyelőre Pixelmator-om van.

[ Szerkesztve ]

(#51034) Smiley válasza Joci?? (#51032) üzenetére


Smiley
őstag

Mert bugos, ujrainditod es jo lesz :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51035) wm2


wm2
őstag

az, hogy a finder mi alapján rendezi egyszer függőlegesen, egyszer meg vízszintesen egy logikai bravúr kérem, nem tudom ki tervezte

Ozora <3

(#51036) Joci?? válasza Smiley (#51034) üzenetére


Joci??
senior tag

Inditottam mar parszor ujra, sot meg ujra is lett huzva a rendszer, de miota nalam van azota soha nem irta ki :N

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#51037) Mr.C válasza megema (#51033) üzenetére


Mr.C
őstag

Az utolsó részt rossz olvasni nekem mert pont a PS-t és a MUSE-t használnám majd rajta sokat....

sudo rm -rf /*

(#51038) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Magic mouse 2-rol mi a velemenyetek?
Erdemes megvenni vagy van jobb, egyeb alternativa? Igazabol nekem tetszik a design es hogy Apple cucc.

(#51039) Ragnar95 válasza KD6-3.7 (#51038) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Trackpad mellé fölösleges. Ha kell a precizitás, ahhoz a MagicMouse nem megfelelő, cserébe elveszted vele a gesture-ök nagy részét is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51040) TigerCat válasza wm2 (#51031) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Először töröld a .DS_Store fájlokat, majd a Finder ablakot állítsd be úgy, ahogy neked megfelel és tedd alapértelmezetté. Sajnos az oszlopszélességre nem lesz hatással, de automatorral azt is meg lehet oldani.

Én telepítés után kizárólag egy mappát látogatok meg, amit testre szabok így:

Lista nézet, 3 oszlop, a látható oszlopszélesség.

Ezután alapértelmezetté teszem a nézetet és Az ablak méretét, valamint pozícióját is elmentem BetterTouchTool (vagy BetterSnapTool az App Store-ból) területként (snap funkció). Így ha elállítom a méretét, pozícióját, bármit, egy kattintással visszateszem és minden olyan, ahogy megszoktam.

A képen látszik, hogy több pozíció el van mentve. Így pillanatok alatt minden a helyére kerül a teljes képernyőn, vagy ha valamit elcibálok, azt egy kattintással visszaállítom a megszokott helyére.

Nem nagyon lehet átadni hogy mit is tud valójában, de piszok jó cucc. Nagy kijelzőn rettentően megkönnyíti a munkát, illetve ha gyakran dokkolom be és ki a gépem, nem kell vacakolnom az ablakok elhelyezésével...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51041) kissoliver


kissoliver
csendes tag

Sziasztok!

Készítettem egy biztonsági mentést egy külső merevlemezre a MBA-ről. Ha ugyan ezt a meghajtót egy win platformra dugom, nem érzékeli a win. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a mentést, hogyan tudom felmásolni a winre, hogy ott is meglegyen. Van-e ilyenre lehetőség?

(#51042) general válasza TigerCat (#51023) üzenetére


general
addikt

igen, olvastam a blogbejegyzést, sőt, mi beszéltünk egyszer vagy félórát telón, segítettél, elmagyaráztál pár dolgot ezzel kapcs. ;) pár hónapja volt.
a BetterToucTool lesz az az app, amit keresek sztem. amivel apponként belőhetem az egeret, trackpadet, stb. ott lehet állítani a görgetés/scroll lépésközét?

(#51043) wm2 válasza TigerCat (#51040) üzenetére


wm2
őstag

ejj! vmi ilyesmit akarok én is elérni, bár a forklift továbbra is többet lenne használatban, viszont baromira idegesített, hogy nem tudod úgy hangolni a nézetbeállításokat, hogy ne zavarodjon meg szegény...

.DS_Store törlés mindeképpen kell, nem elég a command line "defaults delete com.apple.Finder"?

Ozora <3

(#51044) general válasza megema (#51033) üzenetére


general
addikt

nekem csak ez a darabos zoomolás a gond Mac-en, egyéb probléma nincs PS alatt, legalábbis még nem derült ki más :B. sajnos a PS Win alatt is bugzik, mint állat, van, ami ott idegesítő, van, ami itt.... :-) ez van.
én nagyon megszoktam, megszerettem a LR-t, PS-t, és elég gyors vagyok benne, nem hiszem, hogy váltok, bár most az ON1 photo raw ígéretesnek tűnik, ha stabil lesz (PS helyett)

(#51045) Ragnar95 válasza kissoliver (#51041) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Először is kell egy program winre, amivel olvasni tudja a HFS+ meghajtót a win, de még így sem vagyok benne biztos, hogy a TimeMachine mentéshez hozzáfér.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51046) Joci??


Joci??
senior tag

Estet! Szet szedtem a macbookot hogy ki takaritsam, akkor lattam hogy egy csatlakozo az alaplapon szet van csuszva, mondom ossze dugom, sejtettem valahol hogy ez lesz a billentyuzet vilagitasa, majd ossze raktam, bekapcsoltam es lon vilagossag, mukodik a bill. vilagitas. :C
Ezt mar korabban kerdeztem, hogy lehet hogy van bill. fenyero szabalyzo gombom meg sem vilagit, hat ezert nem ment, ami erdekes az egeszbe az az hogy ez a modell nem jott ki vilagitassal, na most akkor billentyuzetet cserelhettek? :U

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#51047) TigerCat válasza general (#51042) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, a görgetést a SmoothScroll vezérli.

Én ezekkel az értékekkel használom, de nyilván egyéni ízlés és megszokás kérdése...

Egyébként a Logitech Options nagyon jól lekezeli a Logitech egereket, szinte tökéletes a görgetés és a kurzor mozgása, de engem zavar a lag. Ezért használok madzagos egeret, bár abból sem mindegy hogy melyik, mert pl. a Logitech M500 szintén szaggat Mac-en. Nem egyszerű...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51048) bmwk1200s válasza Joci?? (#51046) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Simán lehetséges, hogy egy topcase cserén már átesett a készülék. Abban az esetben kerülhetett bele hivatalosan a bill. világítás. Persze akkor, ha jól azonosítottuk be a gépet, és ebből valóban hiányozni kellene. :)

(#51047) TigerCat: akkor te a Razer egereket ajánlod? Gondolkoztam egy patkány (mad catz) beszerzésén, már csak abból a megfontolásból is, hogy a régi FPS-eim előveszem. Kérdés, hogy a kedvesem tudná e egyáltalán használni.. vagy akarná-e? :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51049) TigerCat válasza wm2 (#51043) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mindenképpen törölni kell a .DS_Store fájlokat, azok tárolják az adott mappa nézetét. Ha nem akarsz vele manuálisan szórakozni, van rá app a sztórban: DotCleaner

Egyébként a ForkLift egyetlen hiányosságával küzdök, mégpedig az oszlopok szélességével, konkrétan az első (Név) oszloppal. Ha követné az ablak méretét és nem kellene minden alkalommal utána igazítani, az valami fantasztikus lenne. Beszéltem velük, de állítólag rém körülményes megoldani és nem valószínű, hogy beleteszik. Pedig szerintem nem nagy dolog az első oszlopot dinamikusra állítani úgy, hogy az ablak méretéhez a két szomszédos oszlop méretének figyelembevételével igazodjon, azaz mindig kitöltsék a rendelkezésre álló teret. Mert így hiába tolom fel akár fullscreenre, ugyanolyan keskeny marad az oszlop és semmivel nem látok többet a fájlnevekből. És hát jellemzően ezek nem férnek ki...

(#51048) bmwk1200s

Az egér akkor kell, amikor dokkolom a gépet. Most éppen csak szólóban a Mac-en gépelek, ami egy komódon van és előtte állok. Ilyenkor tökéletes a Trackpad. Persze ülve és ágyban fekve is... De ha a nagy kijelzőre dokkolok a cégnél, egyszerűen sokkal hatékonyabb és kényelmesebb egérrel dolgozni. Grafikai alkalmazásokban nem is kérdés, de én annyira megszoktam az egerészést, hogy jóval lassabb vagyok, ha tapicskolással vezérlem a kurzort.

Senkit nem akarok meggyőzni arról, hogy egeret kell használni. Egyszerűen csak arról van szó, hogy nekem jobban bejön és Mac-en kész rémálom volt, még egy ilyen alapvető beviteli eszköz megtalálása is, ezért ha valakinek kell, jól fontolja meg, vagy lehetőség szerint próbálja ki, mielőtt belevág...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51050) bmwk1200s válasza TigerCat (#51049) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Maximálisan egyetértek. Nem is kérdés, hogy a trackpad a rendszeren belül jönni-menni szuper, de grafikai munkára egér kell. Én csak azt kérdeztem, hogy te melyik típust ajánlod. Vmi olyat keresek ami nekem is jó lehet kis játékhoz, ha úgy tartja kedvem, de kedvesem is jól tud vele dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.