Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) CharlieDrop válasza R a y (#85000) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, azzal mindenképpen, de van egy Slack nevű app, na az csak 10.10-től Yosemite-től megy...

@trobi28:
köszi, én is úgy számoltam

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#85002) FIREBLADE78 válasza CharlieDrop (#85001) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ha 4k tartalmat akarsz lejátszani vele,akkor ne. Nem a saját kijelzőn,hanem pl tv. Nekem jutub alatt szenved a 13-as prom.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#85003) R a y válasza CharlieDrop (#85001) üzenetére


R a y
senior tag

na ja igen, 2015 januárjában ben vettem az airt, és már akkor yosemitevel jött, aztán jöttek a frissítések( el cap, sierra stb) a kezdeti sierra nekem nagyon nem jött be és akkor dobtam fel a maverickset, kicsivel több mint egy évig használtam azzal, de sajna én is kompatibilitási hibákba ütköztem és kénytelen voltam frissebbre váltani.
De most lekopogom, a mojave a pron egész jól fut, nincs semmi anomália

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#85004) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

nalatok jo a skype? El Capitan-on vagyok (nem is szeretnek frissiteni), a Skype az egyetlen program, ami nem kepes normalisan mukodni? neha par honapig jo.

most ugye a csaladi szulinapok is skype-on zajlanak, meg egyebkent kulfoldre is fogunk koltozni valoszinuleg, szoval jo lenne mukodesre birni. tegnap ujra is telepitettem az egeszet, de csak porog, bejelentkezni se enged.

korabban a problema az volt, hogy nem hallott a masik fel (mikrofon mashol jo)...

koszi barmi segitseget!

hábm bábm

(#85005) TigerCat válasza vans? (#85004) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Minden oké...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#85006) Rage47 válasza vans? (#85004) üzenetére


Rage47
veterán

próbáld meg, weben jó-e a Skype. ha igen, akkor lehet régi az OS az appnak(?)

(#85007) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sziasztok!

Játszik valaki itt közületek a Civilization 6-tal Macbook air-en?:-)
Vajon elbírja a gép?

(#85008) vans? válasza Rage47 (#85006) üzenetére


vans?
őstag

10.10 kell neki minimum, felette vagyok.

hábm bábm

(#85009) pana0017 válasza monroe8609 (#85007) üzenetére


pana0017
senior tag

Én egy kicsit próbáltam már, játszható szerintem ha nem zavar a max venti :DDD

(#85010) r4z válasza monroe8609 (#85007) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak nem a jovo heti ingyenes Epic Games jatekra keszulsz? :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#85011) brickm válasza tboldi (#84977) üzenetére


brickm
őstag

Van egy hatalmas nagy trükk benne, am imiatt az átalakítók vagy-vagy alapon inkább nem működnek, mit igen. :D

(#85012) monroe8609 válasza r4z (#85010) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Azt a rohadt :) gyorsan utánanéztem,erre nem pár hét múlva jön ingyenesen?! :B
Így a kérdésedre a válasz,de,arra gyúrok :P

(#85013) Lall


Lall
veterán

Mac Pro és (kontra) :) Air tapasztalatok.

Két napja nyúzom az Air-t. Főleg Photoshopban dolgoztam, ott nem tapasztaltam thermal throttling-ot. Többréteges "kisebb" felbontású anyagnál kb 15% megy a proci és kb. 60 fokos. iMovieban csináltam egy egyszerű vágást egy 3 és fél perces videónál (1080p 60 fps) , volt rajta egy szűrő. Renderelésnél jelentkezett a thermal throttling, 25-30%-on és 100 fokon ment a proci míg renderelt, ez kb. 3-4 percig tartott, aztán visszaállt az eredeti 55 fok körüli hőmérsékletre. Most a hozzászólás írása közben, nyitva van Safariban 10 tab, egyiken egy 1080 teszt videó megy YouTube-on, proci 54 fokos és 7%-on megy. Minden nem igaz Chrome-ban, ott megy ugye csak a 4K. Itt már 35%-on és 90 fok körül jár a proci. Ezt mondjuk egyszerűen nevetségesnek tartom, hogy lehet ilyen szarul megírni egy böngészőt, hogy még csak elindítod, de már lezabálja a memóriád felét, aztán ha elindítasz egy tartalmat a procit a csúcson járatja. Mondjuk a dolog nem érint, mert nem használok Chrome-ot, csak -e miatt töltöttem le.

Billentyűzet parádés, nekem a tapintása is olyan, mintha nem a régi-régi anyagot használták volna, de lehet csak az emlékeim koptak meg. WiFi érezhetően jobb és gyorsabbat is mérek, mint a 2016 Pro-n, SSD is gyorsabb.Tehát... Igényeimet hordozhatóság, üzemidő és munka szempontjából teljesen kielégíti. Egyelőre öröm és bódogság van. További tapasztalatok majd később, mikor Corelben és Final Cut-ban is dolgozom majd. Igaz utóbbiban is rövid 1-2 perces 1080p-s videókat kell (szoktam) csak csinálni.

Egyidőben visszajött a 2016 Pro is a szervizből. Kijelzőt nem cserélték sajnos, mondván "a kopás mértéke nem felel meg az Apple követelményeinek". Megjegyzem tényleg nem látható csak fénynél nagyon közelről vizslatva. Topcase teljes csere, akksival kérdezés nélkül megvolt.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#85014) r3dsnake válasza Lall (#85013) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hol nem cserélték a kijelzőt?

(#85015) vadászcsiga válasza Lall (#85013) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Chrome-on megy a 4k videó?😮
Corelből mit használsz?
Ja, és i3 vagy i5?

[ Szerkesztve ]

(#85016) Syl válasza Lall (#85013) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem bántásból, de tudod mi az a thermal throttling? Mert amíg MHz/GHz értékeket nem teszel a CPU hőfok mellé, addig csak sima hőfokról beszélhetünk.

(#85015) vadászcsiga

Chrome és Firefox tudja a Youtube 4k videót.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85017) Lall válasza Syl (#85016) üzenetére


Lall
veterán

Lehet rosszul használtam. Arra gondoltam mikor maxon pörgeti a ventillátort és a proci 100 fokos. Sorry.

r3dsnake: iCenter

vadászcsiga: Corelből a hivatalos Mac verziót használom. Proci i5-ös.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#85018) trobi28 válasza Lall (#85013) üzenetére


trobi28
addikt

Vártam már ezt a kis összefoglalót :K
Örülök, hogy bejön a vas, a billentyűzet érzetre valóban más, mint a régi gépeken és is úgy érzem :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#85019) vadászcsiga válasza Lall (#85017) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Úgy értem draw, photopaint, stb.

(#85020) Syl válasza Lall (#85017) üzenetére


Syl
nagyúr

A thermal throttling annyit jelent, hogy a gép visszaveszi a CPU frekvenciáját.
Mondjuk ráküldesz egy videókódolást, a CPU kihasználása végig 100%, a hőfok végig 95-100 fok, a venti visít. Ebből még nem tudjuk throttlingol-e (szép magyar szó :DDD ) CPU. Az akkor derül ki, ha folyamatosan figyeled a CPU frekvenciáját is. Az szokott ilyenkor gyakran bebukni a "normál" érték alá. Tehát előbb a turbo boost tűnik el, majd később a base clock alá is beesik, attól függ mennyire vacak a gép hűtése.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85021) Lall válasza Syl (#85020) üzenetére


Lall
veterán

Kösz a pontos leírást. Akkor majd kifüggöm igy. :D

vadászcsiga: Bocs. Draw. Illustatorra nem áll rá az agyam.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#85022) Head88 válasza Lall (#85021) üzenetére


Head88
addikt

Intel power gadget-et dobd fel mielőtt csinálod a tesztet.

(#85023) vadászcsiga válasza Syl (#85016) üzenetére


vadászcsiga
félisten

i3 is elbírja a 4k-t?

(#85024) Syl válasza vadászcsiga (#85023) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt nem tudom, nekem i5 van, ráadásul Mini, tehát desktop class.
Én csak a böngészőre írtam, hogy a Safarival ellentétben, a Chrome és a Firefox le tudja játszani a 4k YT videókat is. És valószínű a Chrome valami hardveres gyorsítást is használ, mert abban a 4k 60fps is folyamatos, a FF-ben meg az már kicsit darabos.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85025) trobi28 válasza vadászcsiga (#85023) üzenetére


trobi28
addikt

:(
2560x1440-ben még jól viszi, de 4K-nál már meg meg áll a videó
Chrommal Youtube-on próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#85026) vadászcsiga válasza trobi28 (#85025) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Aha, gondoltam ezért kivancsisokdtam. Nem mintha a hd nem lenne bőven elég.

(#85027) r3dsnake válasza Lall (#85017) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Almáriumba vidd.

(#85028) Lall válasza r3dsnake (#85027) üzenetére


Lall
veterán

Majd az új gazdája, ha van hozzá türelme.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#85029) bmakszim válasza trobi28 (#85025) üzenetére


bmakszim
senior tag

Windows-on menne még a 8k60 is, csak az über-király, szétoptimalizált macOS-szel nem képes rá a gép...

(#85030) Syl válasza bmakszim (#85029) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem jól látod!
Mivel a skálázott 4k kijelzőn Full HD-vel megegyező "mennyiségű" információ jelenik meg, "nincs szükség" az ilyen magas felbontású videók lejátszására.
Vagyis nem az OS a sz*r, te akarod rosszul használni.
Egyébként meg Just Works, meg Think Different, stb.
;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85031) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

2015-ös MBP13”-nál mire lehet számítani támogatottság terén? Illetve mire figyeljék ha olyat akarok venni?

(#85032) Head88 válasza vadászcsiga (#85031) üzenetére


Head88
addikt

Nos én úgy vélem, hogy kb 2év szoftveres támogatása van még. (apple 5évnél idősebb, de 7évnél fiatalabb gépeket rak vintage státuszba) Tehát 2 új főverziót még kapni fog...hivatalosan. Utána meg dosdude patcherrel tudod majd telepíteni az új verziókat.

Figyelj arra, hogy ne legyen staingate-es a kijelző és az akksija púpos. Gyári töltőt kapj hozzá, és az sem baj ha nem 128GB az ssd. Alap használatra elég a 8gb ram.

[ Szerkesztve ]

(#85033) trobi28 válasza bmakszim (#85029) üzenetére


trobi28
addikt

Van Windows a gépen, így kipróbáltam azzal is. Az eredmény még rosszabb lett, mint macOS-en, jobban akad.
Ahogy előttem írták, ekkora kijelzőn bőven elég az 1080p is :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#85034) jegesib válasza trobi28 (#85033) üzenetére


jegesib
aktív tag

ne etesd a trollt, így is már félrebeszél :D

[ Szerkesztve ]

(#85035) brickm válasza bmakszim (#85029) üzenetére


brickm
őstag

Ez nem igaz, volt egy dellem, amiben volt i3as proci és akadt a 4K windows alatt is.

2015ös MBPn vágok néha 4K-t, 2.9es i5ön. nem akad

(#85036) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ki és milyen anyagot néz 8k-n? És bitráta, meg ilyenek? Pongyoláskodunk itt, kérem. Amúgy legtöbb stream oldalon fostalicska bitrátával jön még az UHD is, nemhogy a 8k. Mire ez a nagy erőlködés ezzel kapcsolatban? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#85037) hszilard666 válasza r3dsnake (#85027) üzenetére


hszilard666
veterán

[link]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#85038) vadászcsiga válasza Head88 (#85032) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Töltési ciklus? 500 sok?

Támogatáshoz: és ha én nem akarom frissíteni? Egy idő után az iPadjeimet sem szoktam. Vagy Macnél nincs ilyen akku hazavago búcsú frissítés?

(#85039) Head88 válasza vadászcsiga (#85038) üzenetére


Head88
addikt

Macnél nem nagyon vannak olyan frissítések amik ilyen jellegű bajt okoznak. Itt inkább az szokott lenni, hogy a friss főverziót (10.x.0) bugosan adják ki és 3-4. frissítésnél rázódik a helyére minden.

500 ciklus azt jelenti, h használták bőven. (1000-nél ajánlott cserélni) A ciklusok száma nem is annyira fontos, inkább a cellák általános kondíciója, max kapacitása a gyári értékhez képest. (coconutbattery)

[ Szerkesztve ]

(#85040) vadászcsiga válasza Head88 (#85039) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Értem, köszi a tanácsokat.

(#85041) galaxys80 válasza vadászcsiga (#85038) üzenetére


galaxys80
veterán

iPad-nél sincsen semmi ilyen.
Neked van valamiért ilyen frissítési fóbiád.
Fura látni , hogy Mac-en gondolkozol, mikor ütöd az Apple-t ahol lehet.😳

[ Szerkesztve ]

(#85042) vadászcsiga válasza galaxys80 (#85041) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Már csak te hianyoztál.

(#85043) brickm válasza vadászcsiga (#85038) üzenetére


brickm
őstag

"Vagy Macnél nincs ilyen akku hazavago búcsú frissítés?"

WTF?

(#85044) jegesib válasza Head88 (#85039) üzenetére


jegesib
aktív tag

hírdetéseken ezen mindig jókat kacagok mikor beírja, h aksiban 1 ciklus, ergó mindig töltőn vot a gép :D

(#85045) #24395776 válasza brickm (#84991) üzenetére


#24395776
törölt tag

Az App storeból töltöttem le csak alkalmazást meg a jogtiszta office-t tettem fel rá. Illetve kétes érdekű weboldalakat tudomásom szerint nem bújok, így akkor nem kell a vírusirtóval foglalkoznom. Magamnak törni pedig legfeljebb olajos magvakat szoktam. :D

(#85046) galaxys80 válasza vadászcsiga (#85042) üzenetére


galaxys80
veterán

Pont erre gondoltam mikor megláttalak itt....

Brickm

Engedd el. Nála az Apple a fő gonosz, aki tönkretesz mindent a frissítésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#85047) #24395776


#24395776
törölt tag

Üdv ismét, igyekszem nem triviális kérdésekkel írni ide a topikba, próbálom magamtól felfedezni megtanulni a rendszert.

Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy a kijelzőt ki mivel tartja tisztán? Az esedlegesen előforduló staingate probléma miatt kérdem.

Köszi!

(#85048) Head88 válasza jegesib (#85044) üzenetére


Head88
addikt

Igen. Én is óvva intek mindenkit a nagyon kevés ciklusos gépektől. (max akkor nem, ha papírral igazolhatóan új, gyári akku van benne..hivatalos szervizből)

(#85049) #24395776 válasza Head88 (#85048) üzenetére


#24395776
törölt tag

Szia a Macbook Airről hardveres megbízhatóság terén mi a véleményed? Arra szeretnék kilyukadni, hogy az 1 év mellé érdemes 3 év Apple Care-t vennem majd?

Válaszod előre is köszi!

(#85050) Head88 válasza #24395776 (#85049) üzenetére


Head88
addikt

Új apple gépekre minden esetben érdemes applecare-t venni. (az ördög nem alszik..illetve ha mondjuk 2év után cserélnéd/eladnád, akkor 2év garival tudod továbbadni)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.