Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Syl válasza biker (#61999) üzenetére


Syl
nagyúr

Leginkább jutalékot az iCentertől? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62002) hszilard666 válasza Syl (#62001) üzenetére


hszilard666
veterán

Valszeg igen :DDD Pokoli gáz szerintem, mert ez így actual reklám, ami nekem csorbítja a hitelét egy picit. :U

Vasi89:
Valszeg sosem fogjuk megtudni.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#62003) vasi89 válasza hszilard666 (#62002) üzenetére


vasi89
addikt

Az összes videója elején kiírja ha fizetett reklám van de a termékteszteknél nem szokta. Szerintem más érdekek fűzik a céghez. De amúgy nem értem ezzel mi a gond, ha elmondja kitől van tesztre. PH-n is mindig leírják hogy honnan volt a telefon tesztre és egyik cikkben sem láttam, hogy le lenne írva "fizetett hírdetés", mert nem a cég szolgáltatásait reklámozza.

(#62004) rjg válasza Syl (#62001) üzenetére


rjg
őstag

Az elején ki volt írva, hogy van benne fizetett, szponzorált tartalom.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#62005) tboldi válasza rjg (#62004) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az a GreenGóra vonatkozik.

(#62006) rjg válasza tboldi (#62005) üzenetére


rjg
őstag

Lehet, de nekem nem ez jött át. Ettől függetlenül, szerintem elég korrekten fel szokta tüntetni, ha a tartalom szponzorált és megpróbál elfogulatlan maradni. Ami vagy sikerül, vagy nem ;-)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#62007) vasi89 válasza rjg (#62006) üzenetére


vasi89
addikt

az iphone x-et azért kritizálta elég keményen, mate 10 pro-t meg dicsérte. úgyhogy szerintem a tesztekkel nincs gond.

(#62008) rjg válasza vasi89 (#62007) üzenetére


rjg
őstag

Igen, én is így látom.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#62009) Head88 válasza Syl (#62001) üzenetére


Head88
addikt

:R

(#62010) Syl


Syl
nagyúr

Látom péntek lévén sokaknál ki van kapcsolva az irónia detektor :DDD
Semmi bajom a szponzorációval, a tesztvideóit meg nagyon szeretem. Amiket nem szeretek nála, azokat nem nézem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62011) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ilyet sem láttam még...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62012) Rage47 válasza TigerCat (#62011) üzenetére


Rage47
veterán

még jó, hogy elolvastad a kisbetűs részt :D

(#62013) szabogabor10 válasza TigerCat (#62011) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezt asszem minden előrendelhető progihoz odaírják.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62014) Ragnar95 válasza TigerCat (#62011) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nemrég tette elérhetővé az Apple az előrendelést, de én se láttam még előrendelős appot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#62015) tboldi válasza Ragnar95 (#62014) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én egyszer rendeltem elő, méghozzá a Bridge Constructor Portalt iOS-en, de azóta már megjelent. :)

[ Szerkesztve ]

(#62016) TigerCat válasza Ragnar95 (#62014) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, érdekes. Lehet próbálgatni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62017) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Ha a 12" es macbookomat a 15" es retinám 87W os töltőjével töltöm akkor az egészségtelen neki? Vag nem számít? történetesen elhagytam a saját 29W os tápját aztán nem akarok másikat venni ha nem muszáj. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#62018) r4z válasza hszilard666 (#62017) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem szamit. A gep annyi aramot vesz fel, amennyire szuksege van, nem tobbet. Te se toltod tele a fel literes poharadat, ha csak par kortyot akarsz inni - talan ez egy jo analogia erre.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62019) hszilard666 válasza r4z (#62018) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#62023) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

MacBook Air (11-inch, Mid 2011)
egyszer csak lefagyott, képernyő elsötétült és 3 beep - szünet - 3 beep..., on/off hosszú nyomására elhallgatott.
on/off megnyomásra szintén 3 beep és nincs kép

ram lehet, javítható?
illetve az adatokat hogy tudnám kinyerni?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#62024) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Érdekelne a véleményetek erről az akkumlátorról [link]

Illetve hogy egy Macbook készülékben érdemes-e a kábeleket lecserélni? Gondolok a HDD alaplap, Superdrive alaplapi kábelekre.

+1 : hátha van valakinek ilyen konfiggal rendelkező gépe Sierra vagy High Sierra rendszerrel.
2012 13" Mid CTO i7 16GB Ram 256GB SSD. Kíváncsi lennék hogy a Geekbench a CPU benchmark-nál mennyi pontot ad (itt az érdekelne hogy az El Capitan hozza ki a legjobb teljesítményt vagy az újabb rendszer)

Köszi :R

(#62025) Head88 válasza AXisBOLD (#62023) üzenetére


Head88
addikt

Az alaplapra forrasztott ram chipek BGA forrasztása adta meg magát. Egy reflow után valamennyi ideig működni fog. (1-2nap-1-2hét)
Egyébkénet kuka az alaplap. De addig az adatokat ki tudod nyerni belőle.

De ezzel is meg lehet próbálni:[link]

[ Szerkesztve ]

(#62026) Head88


Head88
addikt

Bocsi hülyeséget mondtam. A target disk mode-ot csak akkor tudod használni ha működik a gép.

(#62027) Head88 válasza MNBT (#62024) üzenetére


Head88
addikt

A vélemény az akkuról: jobb mint egy lehasznált gyári. (gondolom tisztában vagy vele, hogy akármennyire is hasonlít egy gyári akkura attól még utángyártott és nem is fogja hozni egy gyári teljesítményét)

Kábeleket akkor érdemes cserélni ha valami gond van azokkal amik a gépben vannak.

(#62028) _ak_


_ak_
addikt

Szerintetek ez: [link] az adapter vállalható lehet? Eredetileg ezt a Satechi-t nézem ki és még most is jobban tetszik csak hát a fél ár azért válogató.

Van esetleg másik, amit érdemes lehet megnézni?

Let's begin, de gozaimasu!

(#62029) wm2 válasza _ak_ (#62028) üzenetére


wm2
őstag

Milyen géped és monitorod van? Érdemes DisplayPort-osat nézni szerintem vagy olyat, ami HDMI 2.0. De rMBP-hoz ajánlott a DP inkább, mert az Apple sunyi módon mindent elkövet, hogy a HDMI-t ne szeressük. Általában a gyári adapterekkel nincs gond, a többi lutri. A kombinált picit jobban melegszik is és kényelmetlen ha a géped állandóan ide-oda pakolgatod. Ha csak 1-1 perifériát használsz érdemes külön donglekat venni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#62030) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok!
Szükségem lenne arra, hogy Windows-t telepítsek "virtuálisan" az MBA-ra. Olyan megoldás létezne szerintetek, hogy vásárolok egy memóriakártyát, és arra telepíteném/arról használnám?
Ha igen, akkor mekkora kártyát kellene vásárolnom? A számítógépem 128Gb-os, kb. 30Gb helyem van, nem szeretném a Windows-nak odaadni.

(#62031) WolfiMusic


WolfiMusic
csendes tag

Sziasztok!
Macbook retina mid 2014 tárhely bővítése kapcsán már kérdeztem, és mint kiderült, drága lenne a speciális csatlakozó miatt az ssd csere. Egy [ilyen] adaptert/megoldást javasoltak. Ez még is költséghatékonyabb lenne.
Járható út, tapasztalatok, bárki használt már ilyen m2 adaptert? A fentebb említett modellhez jó lehet?
Köszönöm!

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#62032) r4z válasza x220i7 (#62030) üzenetére


r4z
nagyúr

A virtualis gepet ott tarolod, ahol akarod. A helyigeny attol fugg, hogy milyen Windowst es programokat akarsz rajta tarolni, a VM csak annyi helyet eszik, amennyi szukseges. 32GB nem art, viszont figyelmeztetnelek, hogy ha oprendszert futtatsz SD kartyarol, az egyreszt lassu lesz, masreszt hamar elhasznalja a kartyat a sok irassal. Probald ki a belso SSD-n a dolgot, aztan ha nagyon nem fersz el, akkor gondolkodj el a bovitesen.

(#62031) WolfiMusic: A fenti adapter mukodhet, en is belebotlottam mar. Mindenkeppen kavarj utana, hogy milyen M.2 SSD-kkel kompatibilis a rendszer, mert ha jol tudom, nagyon finnyas.

(#62028) _ak_: Milyen portokra van szukseged pontosan? Vannak hasonlo aron markasabb modellek is, pl Aukey.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62033) WolfiMusic válasza r4z (#62032) üzenetére


WolfiMusic
csendes tag

Köszönöm! Mindenképp utána nézek! :)

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#62034) AXisBOLD válasza Head88 (#62025) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Hát ez nem hangzik jól. Akkor ha jól értem ennek a gépnek vége?!
Mennyiért végzik el ezt a javítást? Esetleg Mosonmagyaróvár - Győr tengelyen tudsz/tudtok megbízható szervizt?

Meg egy láma kérés, az adatvédelem miatt, ha így elviszem forrasztani és megcsinálják akkor bekapcsolásnál úgy fog visszajönni, mintha felnyitnám alvó módban vagy mintha ténylegesen akkor kapcsolnák be? Magyarul kérni fogja a jelszót vagy se?

Aurea mediocritas

(#62035) Head88 válasza AXisBOLD (#62034) üzenetére


Head88
addikt

Ha megcsinálják, be kell kapcsolni és ha volt jelszavad akkor azt kérni fogja a gép.
Jelenleg nem alvó módban van a géped hanem kikapcsolt állapotban. De a javításnál ki kell venni az alaplapot ami azzal jár, hogy az akkumulátort is lecsatlakoztatják. Akku nélkül nincs alvó mód.

A javítás áráról annyit, hogy nem lesz olcsó (ha egyáltalán vállalja valaki) és nincs rá garancia, hogy meddig fog tartani.
Természetesen meg lehet csinálni tartósabban is. Rámelegítés helyett leszedik a ram chipeket újragolyózzák és visszaforrasztják.

[ Szerkesztve ]

(#62036) Head88 válasza AXisBOLD (#62034) üzenetére


Head88
addikt

Ja még valami. Ez a hiba azért jelentkezhetett mert a gép rendszeresen túlmelegedett. Szükséges lett volna bizonyos időnként (kb 2évente) egy belső takarításra és a processzor újrapasztázására.

(#62037) MNBT válasza Head88 (#62027) üzenetére


MNBT
tag

Igen tudom hogy nem lesz olyan mint egy eredeti. Jelenleg 790 ciklus van az eredetiben, 3 órát kibír, de ha az utángyártottal 5 órát kitudok sajtolni azért már megérte

(#62038) Head88 válasza MNBT (#62037) üzenetére


Head88
addikt

Akkor megéri.

(#62039) 33as válasza _ak_ (#62028) üzenetére


33as
senior tag

Szia, én is inkább a külön perifériákat preferálom a mindent az egybe átalakítókkal szenben!
Nekem is van egy de már nem használom!

Inkább azt javaslom, hogy ha tudsz inkább állj át mindenre Type-C-re!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#62040) Cyberbeni válasza Head88 (#62035) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Atért az a leszedés és visszaforrasztás sem túl egészséges az alaplap számára.

(#62041) wm2 válasza 33as (#62039) üzenetére


wm2
őstag

Pontosan. Van még pár érdekesség, amit nem árt hozzáfűzni. Az egyik, hogy pl. egy aktív Type-C/HDMI_2.0 átalakítónál előbb az adaptert kell a gépbe dugni és utána a HDMI kábelt az átalakítóba, különben nincs jel. Ilyenkor a kihúzom a gépből és feltekerve tárolom a TV vagy monitor mögött sem működik, mert mindig szét kell majd bontani és fenttebb leírtak szerint használni. Ez nem az Apple sara, hanem az Intelé. Ahogy az is, hogy bármit, amit a TB3 porton keresztül lógva hagysz a gépen, az drasztikusan meríti az akksit. Még a hangyafaxnyi áramot használó külső SSD-m is egy éjszaka alatt meríti vagy 20-30%-ot ha elfelejtem kihúzni. Ez igaz a külső monitorra is. Jó ha kéznél van a töltő annál, aki dongle tengerben úszik és tényleg érdemes a különféle adaptereket single módban beszerezni és használni.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#62042) tboldi válasza 33as (#62039) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jól látom, hogy az ott egy USB-C – Lightning kábel? Ha igen, pontosan milyen? :B

(#62043) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok,
Adott egy 2015 Macbook Pro és egy 27"os asztali monitor 2560x1440es felbontással.
A kérdésem az lenne hogy milyen kábellel / beállítással tudom a kettőt társítani hogy a fenti felbontásban tudjam használni?
HDMIvel össze kötöttem de nem volt jo a kép..

(#62044) 33as válasza tboldi (#62042) üzenetére


33as
senior tag

Jahh jól látod:

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#62045) Cyberbeni válasza Hooper (#62043) üzenetére


Cyberbeni
addikt

http://mac.softpedia.com/get/Utilities/Kext-Drop.shtml
https://github.com/vit9696/Lilu/releases
https://github.com/PMheart/CoreDisplayFixup/releases

(#62046) szabogabor10 válasza 33as (#62044) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy a gyorstöltés működik-e vele. Én emiatt (is) nem mertem 3rd party kábelt venni. A leírások szerint nem szokott működni ilyen kábelekkel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62047) tboldi válasza 33as (#62044) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Működik jól? Csak mert eddig úgy tudtam, hogy C-Lightning kábelből csak a gyárit szereti a zájfón.

(#62048) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Adott egy macbook pro. Pár hónapos.
Ráömlött egy kis cukros uditö, és ettöl beragadt egy csomó billentyü.
Milyen lehetöségeim vannak a javításra?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62049) Hooper válasza Cyberbeni (#62045) üzenetére


Hooper
őstag

Ne haragudj de ezt nem értem :)

(#62050) Head88 válasza Cyberbeni (#62040) üzenetére


Head88
addikt

Nem hát. De tovább fogja bírni mintha csak rámelegítenek.
Természetesen csak akkor ha mindent szakszerűen csinálnak. Kell sok flux és minőségi ónpasztából kell a golyókat csinálni. (nem előregyártott golyókat használni) És persze a forrasztási hőfok is számít.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.