Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) rjg válasza allein (#33550) üzenetére


rjg
őstag

Igen. Bármilyen képfájlban tárolt virtuális gépet hordozhatsz a fenti módon.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33552) Tisza05


Tisza05
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem: MacBook gépek első bejelentkezési jelszavát lehet-e változtatni? Illetve mire figyeljek eladáskor, milyen tanácsaitok vannak?
Előre is köszönöm!

(#33553) TigerCat válasza Tisza05 (#33552) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szia,

Én így adtam el: [link]

A jelszót természetesen meg tudod változtatni. Rendszerbeállítások - Felhasználók és csoportok menüben nézelődj.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33554) whited


whited
addikt

vélemény? [link] :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33555) DanielK válasza whited (#33554) üzenetére


DanielK
addikt

https://www.facebook.com/PenczRoland.AzuriteWorks

Megbízhatónak tűnik a srác ez alapján.... :B

(#33556) whited válasza DanielK (#33555) üzenetére


whited
addikt

és maga a gép ezért az árért?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33557) DanielK válasza whited (#33556) üzenetére


DanielK
addikt

Ja, azt nem tudom. :B :DDD

(#33558) TigerCat válasza whited (#33556) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én a cégbe nem venném meg, mivel számla is kell, 600 nettót semmiképpen nem ér meg, de magánszemélyként esetleg. Kicsit így is húzós szerintem, de nem vészes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33559) whited válasza TigerCat (#33558) üzenetére


whited
addikt

mindenképp mint magánszemély venném sajna, ha vehetnék cégbe akkor újat vennék de így nem

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33560) Jorus válasza whited (#33556) üzenetére


Jorus
nagyúr

Magánvélemény, de ha kiadnék 6 kilót egy gépre, azon ne 2 hónap gari legyen. Mondjuk nem adnék ki használt, előző generációs notiért 600k-t, az tuti, főleg, hogy 2 kiló a tömege, tehát még cipelni sem könnyű. Nem definiáltad az igényeidet pontosan, de én a helyedben inkább 13-as 2015-ös rMBP-t vennék újonnan.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33561) privacy99 válasza Jorus (#33560) üzenetére


privacy99
senior tag

Minden szóval egyetértek. Használt gép 600k-ért, holott pont az a használt cuccok lényege, hogy "átlagos" áron lehet nem átlagos notebookod.

(#33562) Ragnar95 válasza Jorus (#33560) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Videóvágásra kell a gép a kollégának, így nem igazán jöhet más szóba, mint a 15"-os modell a hordozható palettáról.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33564) lugosi válasza privacy99 (#33561) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyetértés részemről is.

(#33565) megema


megema
őstag

App Store megy nálatok? Nekem nem tölt be semmit, pedig elvileg minden rendben az Apple-nél.

(#33566) TigerCat válasza megema (#33565) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hasít, mint a szél. Nem lehet, hogy nálad van valami gubanc?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33567) megema válasza TigerCat (#33566) üzenetére


megema
őstag

De, úgy néz ki. Újraindítás után nagy nehezen betöltött, így kiderült, hogy a frissítés, amit jelzett, az El Capitan Public Beta 6 volt. Öröm az ürömben... :D

(#33568) Ragnar95 válasza megema (#33565) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Most épp a netem rossz, így nem tudom megnézni, de az elmúlt kb 1-2 hét lassúsága után az utóbbi pár napban jó volt az AppStore.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33569) TigerCat válasza megema (#33567) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na és milyen a Kapitány a mindennapokban?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33570) whited válasza Jorus (#33560) üzenetére


whited
addikt

Szia
Mindenképp 15"-t keresnék.
Ha újat vennék akkor sajnos már a dedikált VGA-s meghaladja a költségvetésem mivel nem tudom az ÁFA-t vissza kérni így vagy az van, hogy keresek egy használtat aminek van ded vga, vagy 1 új, de abban csak iris pro lenne :) :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33571) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Kb 300hsz-al ezelött irogattam, hogy gépet akarok venni, meg milyet, hogy. Inkább szedtem még hozzá egy kis pénzt, aztán most picit nagyobb a keret.
Igazából a belépő rMBP-t nézem, a kijelző (és a proci) többet ér mint az air valamivel jobb hordozhatósága. :)
Egy aprós árul több darabot elég durván jó áron (380k, bontatlan, magyar stb. ), ez majdnem egy százassal kevesebb mint apple.hu-n.
Kérdés annyi lenne, hogy lehet ezzel valami gáz?Értékelése alapjám megbizhatónak tűnik, de nem tudom.. Garanciztatással, stb lehet bármiféle probléma a jövőben? Egyáltalán hogy lehet ez ilyen olcsó? :D [link]

Köszi.

yo

(#33572) Ragnar95 válasza kenny123 (#33571) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

400-ért árul már más is, aki tényleg évek óta árul Apple termékeket, így akár ez is lehet valós, ha a másik eladó akar menni árban.
Külföldi beszerzés az elsőszámú lehetőség a kedvezőbb árra, de magyar billentyűzetes gépnél max az áfával való játékot tudom elképzelni okként.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33573) DanielK válasza kenny123 (#33571) üzenetére


DanielK
addikt

Ha biztosra akarsz menni, akkor nézd meg a maccornert. Max a garanciában vesztesz egy kicsit, de az áfával olcsóbb.

(#33574) FIREBLADE78 válasza kenny123 (#33571) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Innen vettem retinát. Nem kell fosni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33575) madle válasza kenny123 (#33571) üzenetére


madle
őstag

én is innen vettem az Airt. Nagyon jó áron, bontatlanul, tehát nem lehet semmi gond, esetleg akkor kell számlásat keresni ha be akarod vinni a könyvelésbe.

(#33576) whited


whited
addikt

Akkor ezek alapján ez iszonyat jó ár...link :Y

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33577) Jorus válasza whited (#33576) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bizony az. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33578) bmakszim


bmakszim
senior tag

Megérkezett a Skylake! :C A kiszivárgott képekkel ellentétben úgy néz ki már idén elérhetők az új Iris-szel rendelkező CPU-k is.
Szerintetek El Capitan-nel kapunk új MacBookokat is? Nagyon remélem!

(#33579) csabiks válasza kenny123 (#33571) üzenetére


csabiks
senior tag

Tőle vettem én is, hibátlan, bontatlan, magyar. Bátran ajánlom.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#33580) whited válasza whited (#33576) üzenetére


whited
addikt

mondjuk aki cégre tudja venni annak megéri bemenni 1 boltba és úgy megvenni, de ha magánszemély keres akkor nagyon nagyon jó vétel

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33581) csabiks


csabiks
senior tag

Hol találok a neten valami wikit kezdőknek? Linuxot rengeteget hasznaltam win mellett igy sok dolog beállítás nem ért váratlanul, de olyanra lennék kíváncsi hogy mi az ujratelepites menete?

A Safari nekem teljesen tökéletes, viszont pár alkalmazásnak keresem az alternatíváját vagy éppen a maces legjobb megfelelőjét. Ilyen program pl a winrar, vagy valami beépülő plugin ami kezeli, nagyon ritkán szükségem volt win alatt total commanderre (fájlok egyesítése miatt), aztán én media Player classical jatszottam az osszes filmem, VLCt nem nagyon szerettem, de ha ezt ajánljátok akkor felteszem azt. Torrent kliens ia van többféle, Melyiket erdemes hasznalni? A gépen nem hallom a ventilátort, van erre valami program hogy megnézzem megye vagy minden rendben?

Ntfs fájlrendszert csak olvasni tud vagy olvasni sem és kell hozza valamilyen program?

Egyébként pár szóban leírva, nagyon bánom hogy eddig nem használtam Apple gépet, az összeszerelés, a rendszer elképesztő összhangban van. Asus zenbook és a rMBP 13 között vacilaltam, de nagyon nem bántam meg a vásárlást.

Apple care vásárolható az egy éves gari időn belül bármikor?

A gépház engem is *ráz* foldeletlen dugaljal használtam, gondolom amiatt, de ahogy olvasom nem egyedi probléma. Egyebkent ha két ujjal érek hozzá már nem érezni semmit, szerintem potencialkulonbseg miatt van ez a bizsergés vagy feltöltődés vagy nem tudom.

Bocsi az ossze visszasagert telefonról írtam.

Koszi a válaszokat :)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#33582) Blaise válasza csabiks (#33581) üzenetére


Blaise
veterán

[link]

Apple Care egy éven belül bármikor vásárolható.

(#33583) Ragnar95 válasza csabiks (#33581) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Winrar -TheUnarchiver
Filmek-MPlayerX
TotalCommander-Forklift vagy muCommander, esetleg PathFinder
Torrent kliensből nyugodtan használd azt, amit eddig is. Én Vuze-zal kezdtem, de az zabálta a RAM-ot, így uTorrentre váltottam. Transmissiont is elég sokan használnak ezek mellett.
Megy a ventilátor, ne aggódj, örülj neki, h halk és nem hallod. iStat Menus mutatja amúgy a ventik fordulatszámát
Csak olvasni tud NTFS-t, de Terminalból engedélyezhető az adott partíció írása is vagy TuxeraNTFS-el minden NTFS partíció írása

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33584) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mikorra várhatóak az új procis macbookok? 2013-as retinát kellene valamire lecserélni,igaz ezzel is bőven megvagyok,mert csak netezek ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33585) madle válasza FIREBLADE78 (#33584) üzenetére


madle
őstag

Minek akarod lecserélni? Főleg neked 256/8GB van nem? Én vagyok a csere témában a tárhely miatt, de ha jól tudom az Air-ben lehet SSD-t cseréltetni igaz? Csak horror...

(#33586) FIREBLADE78 válasza madle (#33585) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Úgy biza. Mert hülye vagyok?!

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33587) bmakszim válasza FIREBLADE78 (#33584) üzenetére


bmakszim
senior tag

Tegnap mutatták be a Skylake termékpalettát, de az Iris-szel szerelt CPU-kra még várni kell. Sok oldal szerint 2016 januárnál előbb nem jönnek, mások csak annyit írnak, hogy majd később. Azok nélkül pedig nem lesz új Macbook, se Pro, se Air.

(#33586): Igazából GPU-t tekintve lesz nagy az előrelépés.

(#33588) FIREBLADE78 válasza bmakszim (#33587) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az jó. Addigra meglesz a mani rá.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33589) lugosi válasza FIREBLADE78 (#33584) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez engem is érdekel. Én a 2008-as gépemet szeretném már nagyon lecserélni, de mivel láthatóan 7 évig elhasználgatok egy gépet, most már megvárom, hátha lesz frissítés.
Bár ami sokkal esélyesebb, egy mac mini, 2 terás fusion drive-val.

(#33590) FIREBLADE78 válasza lugosi (#33589) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

7 év? Az szép. Nem lassú?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33591) lugosi válasza FIREBLADE78 (#33590) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Néha már egy kicsit lassú, de még használható. Bizonyos progik, pl a Fotók türelempróbálóak.
Az előtte lévő gépemet 6 évig használtam, szóval nálam sztenderd az, hogy tartós gép legyen, és sokáig megy.

(#33592) DanielK válasza FIREBLADE78 (#33590) üzenetére


DanielK
addikt

Az enyém 2011-es late MBP i7-es procival. Semmi baja nincs. Raktam bele ssd-t. Még pár évig el fog menni. :K

(#33593) FIREBLADE78 válasza DanielK (#33592) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

I7,az más :)
Mennyire éri meg az i7 felár?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33594) csabi94 válasza FIREBLADE78 (#33593) üzenetére


csabi94
őstag

Azt szokták mondani itt, hogy nem nagyon. :)
Nekem i7 van (Air, i7, 8 gb, 256 gb ssd), nem tudom mennyivel lenne lassabb i5-tel. Általában 20% alatt van a procihasználat, nagy ritkán van, hogy renderelek, vagy ilyesmi, akkor meg 100 közelében pörög. :)

(#33595) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#33593) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kb semennyire, mivel amire kevés az 2 magos i5, arra általában a 2magos i7 is kevés, oda 4 fizikai mag kell, amit csak 15"-on kapsz meg...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33596) megema válasza TigerCat (#33569) üzenetére


megema
őstag

Egyelőre elégedett vagyok vele. Az újonnan felbukkanó hibákat szépen javítgatják. Küldözgetem is a jelentéseket rendesen. Úgy tűnik, hogy a Finder az oldalsáv szélességét minden mappára alkalmazza (kivétel talán a Letöltések és a Kuka). Sajnos a letöltési csík beragadását a Dockon egyelőre nem oldották meg, hosszú-hosszú idő után a napokban csak beragadt megint.

Az viszont nem tetszik, hogy a memóriaproblémát egyelőre nem orvosolták. Az se semmi, hogy az iTunes egy kis Apple Music használattól (zenék keresése, streamelése és sajátnak jelölése) 1.5 GB memóriát képes zabálni.

A fent leírtak PB5-ig bezárólag értendőek. A PB6-ról még nem tudok nyilatkozni, bár bizakodó vagyok. Egy adag lap bezárása után visszaesik a Safari memóriahasználata.

(#33597) TigerCat válasza megema (#33596) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezek szerint, ha egy olyan Finder ablakot nyitok meg, amely még sosem volt megnyitva, akkor az oldalsáv szélessége nem alapértelmezett lesz, hanem amilyenre beállítottam magamnak a Home mappában? Mert ha igen, akkor ez jó hír! Frászt kapok azoktól az ablakoktól, amelyeket más alkalmazás nyit meg és valami alapértelmezett béna nézetben jelenik meg. Mindent listanézetben használok, név szerint ABC sorrendben. Telepítést követően, az első indítás alkalmával az az első dolgom, hogy ezt belövöm a Home mappában, majd minden más mappára alkalmazom. Csak ezt követően kattintgatok és így frankón egységes minden (leszámítva az oldalsáv méretét - direkt hivatkozásra kattintáskor - ha azt előtte még egyszer sem látogattam meg). Tudom, ez kicsit talán már túlzás, de sajnos rendmániás vagyok és frászt kapok az össze-vissza nézetektől...

Amúgy szerencsére Yosemite alatt semmi gondom nincs. A háttérkép cserét követő automatikus újraindulás is megszűnt, mióta ékezet nélküli könyvtárakban helyeztem el a képeimet. Biztos meghülyült a áéóöőúüűí karakterektől.

Talán a Mail az egyetlen, amellyel néha gondom akad... Elküldök egy levelet, de egy példány beragad a Postázandó és az Elküldöttek között, sőt, néha még a Piszkozatok mappában is. Csak a webes felületen tudom törölni. Ha az iCloud tudna egyedi domaint kezelni, már cserélném is le, de sajnos nem, így marad a Gmail. Mivel ez nem kritikus hiba, nem foglalkozom vele.

Heti 1x biztos újraindítom, az alkalmazásokat pedig be-bezárogatom, ezzel a memóriahasználat is le van kezelve.

Bétát nem teszek fel, mert munkára használom, de már nagyon várom a végleges megjelenést. Bízom benne, hogy sokat javul a teljesítmény...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33598) megema válasza TigerCat (#33597) üzenetére


megema
őstag

Pontosan, ahogy írod. Úgy tűnik, hogy a Home mappát veszi alapnak. A NAS-ra nem engedek OS X-es fájlokat menteni (mint a .DS_Store) és ott is jó a szélessége valahogy, ha Terminalból (open mappanév) vagy más programból nyitom meg közvetlenül a mappát. Engem is nagyon idegesített a Finder eddig. Remélem ilyen marad véglegesen.

Nekem az Outlook fiókommal vannak gondok. Nehezen csatlakozik a Mail, gyakran nem is sikerül neki. Ha aliasról küldök, akkor az elsődleges címről megy el a levél (és mindkét címhez megmarad a példány az Elküldött mappában). Az a vicc, hogy a saját, Postfix + Dovecot levelezőszerverrel jól működnek az aliasok. :F Két előnye volt a Gmailről Outlookra költözésnek: iPhone-on megy a push a Mail alkalmazással és a vázlatok szerverre mentésével nem szívok, mint Gmail esetén.

(#33599) TigerCat válasza megema (#33598) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezek szerint végre a Finder is úgy működik majd, ahogy kell. Ez jó hír.

A .DS_Store fájlokat én sem engedem, ezt kilőttem TinkerTool-lal, illetve a CleanMyDrive alkalmazással leválasztáskor szintén mindent eltávolítok, ami nem oda való.

Azonban van egy kis gondom a jogosultságokkal...

Adott a céges NAS, ahol mezei felhasználóként fájlkezelek Forklift-ben. Írási és Olvasási jogosultságom van. Ha nem figyelek oda és elfelejtem manuálisan átállítani az általam bemásolt fájlok jogosultságait, akkor rajtam kívül senki nem tudja megnyitni azokat. Van erre valami megoldás, hogy ne egyesével (vagy alkalmanként) kelljen állítgatnom a fájl jogosultságokat? Elég kellemetlen, amikor elfelejtem, közben eljövök és a kollégáknak pedig szüksége lenne rá...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33600) lugosi válasza csabi94 (#33594) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na azt az air-t irigylem tőled. De jól jönne nekem egy olyan :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.