Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Elég sokan panaszkodnak, hogy a MagSafe 2 csati elég könnyen kijön magától a gépből. Ti is ezt tapasztaljátok?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#32802) CharlieDrop válasza megema (#32800) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tudom, semmi bajom az appal,
a levelezőt, meg böngészőből használom :)

de oké, így értem :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32803) Ragnar95 válasza szabogabor10 (#32801) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam semmi baja, nem jön ki magától egyáltalán.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32804) Megane2000 válasza szabogabor10 (#32801) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nekem különösebb problémám nincs vele.

(#32805) Wrench


Wrench
tag

Légyszi - Légyszi!

"Ámberek!

...kéne 1 kis segítség:

..van nálam egy Apple gép, amin 2 Admin van... az 1ik Én vok (miután csináltam egyet Apple + S után), a másik a gép volt gazdája, aki már nincs a köreinkben :(

...a jelenlegi tulaj (örökös) szeretné a rajta lévő fotókat, dokumentumokat kimentetni a gépből.. nem akarom kiszedni a vinyót, inkább szoftveres megoldás kéne... Hogyan tudok betekintést nyerni és menteni az Én admin-omból??? ...a "sehogy" válasz nem jó..."

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#32806) bupemko válasza randras (#32782) üzenetére


bupemko
senior tag

Bluetooth és minden helyrejött.

(#32807) TigerCat válasza Wrench (#32805) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tudtommal nem férsz hozzá a másik fiók tartalmához.
De nem teljesen tiszta, hogy most milyen fiókokkal rendelkezel... Az új tulaj szeretné a régi tulajdonos anyagait kimenteni? Teljes újratelepítés volt? Amúgy ha kiveszed a lemezt, azzal sem mész túl sokra, mert Yosemite óta titkosítva van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32808) r4z válasza TigerCat (#32807) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha jól értem, van két admin fiók (A és B), és az A fiók használatával akarja a B fiókhoz tartozó fájlokat kimenteni, mert a B fiókba nem tud belépni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32809) Wrench válasza TigerCat (#32807) üzenetére


Wrench
tag

Köszi a választ!

..szóval: adott egy gép, 1 felhasználóval, aki Admin.. Én kis böngészés után csináltam még egy admint, OS-en kívülről (de ezt a cselt itt nyilván mindenki ismeri, csak Én vok tök hülye az almához), és így most az enyém a difólt, s van egy os-en belül ! + választható, ami az eredeti... csak -lévén, h nem tudom a jelszót, s sajnos más élő ember sem - nem tudok Usert váltani, az Én fiókomból pedig nem látom a másik anyagait... s pedig azokhoz kéne hozzáférnem :O

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#32810) TigerCat válasza r4z (#32808) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem is így jött le, de ez szívás, mert nem fér hozzá...

Yosemite óta titkosítva van a fiók összes fájlja, szóval esélytelen. Még ha kiveszed, akkor sem férsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32811) r4z válasza Wrench (#32809) üzenetére


r4z
nagyúr

A root userrel lehet próbálkozni, az elvileg mindenhez hozzáfér. Admin jogod van, úgyhogy elvileg nincs akadálya, hogy előhívd a bejelentkezési opciót.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32812) Wrench válasza r4z (#32811) üzenetére


Wrench
tag

Köszi! :R

...a + Admin-nal is vért izzadtam, mert tegnapig annyit tudtam az Epölről, h a nagy ksgvetésű amerikai gicsparódiákban világít a logója egy asztalon a gép hátulján, ami fölé min. 5-en görnyednek... jó kis lecke lesz :DDD

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#32813) lugosi válasza TigerCat (#32794) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Osx alatt is? Rejtély előttem hogy miért. Outlookot próbáld ki szerintem.

(#32814) TigerCat válasza r4z (#32811) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ne szívass, ha ezzel hozzáférni mindenhez, akkor mi értelme a titkosításnak? Nem értem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32815) lugosi válasza megema (#32800) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyetértek veled teljesen. A gmailnak eszméletlen sok nyűgje van. 6 évig használtam napi szinten, de majdnem ahogy írod, szinte átmenekültem az MS levelező megoldásába (magán outlook.com, céges o365 exchange). Pl osx specifikus bug, hogy valamelyik legfejlettebb frissítés óta :D a safari 50-50% hogy hajlandó-e letölteni a gmailból a csatolt file-t vagy nem.

(#32816) r4z válasza TigerCat (#32814) üzenetére


r4z
nagyúr

A FIleVaultot ténylegesen csak a kóddal lehet visszafejteni, de ez a védelem alapesetben nincs bekapcsolva. Ha csak a felhasználói engedélyek zárják el a fájlokat, a unix root hozzá fog férni. Olyan jogai vannak, ami más felhasználóknak nem lehet.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32817) szabogabor10 válasza Megane2000 (#32804) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi neked és Ragnar95-nek is. Gondolom arra azért figyelni kell, hogy ne nagyon húzódjon a kábel.
Egyébként ez a töltőkábel tényleg ~1,8 m hosszú? Lehetne kicsivel hosszabb is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#32818) r4z válasza szabogabor10 (#32817) üzenetére


r4z
nagyúr

Szerezz egy hosszabbítót, miből áll az... :D Amúgy az, hogy a MagSafe könnyen elenged, az csupán biztonsági feature. Így nem károsodik se a gép, se a töltő csatlakozója. Magától viszont nem húzódik ki, ahhoz feszülnie kell valamilyen módon.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32819) TigerCat válasza r4z (#32816) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oké ez jogos, de nekem pl. be van kapcsolva. Telepítéskor kérdezte, engedélyeztem, azóta úgy van. Ha így használta, ezek szerint esélytelen. Ha viszont nem kapcsolta be, akkor hozzá tud férni. Jól értelmezem ugye?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32820) r4z válasza TigerCat (#32819) üzenetére


r4z
nagyúr

Pontosan.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32821) biker válasza Wrench (#32812) üzenetére


biker
nagyúr

Elindítod recovery módban, és az adott admin user jelszót reseteled

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32822) csab2


csab2
veterán

Macbook Air 11", 2014 eleje + iPhone 6 Plus.
Nem tudom őket BT-n párosítani. Az iPhone azt írja, hogy nem támogatott eszkoz. :Y :F
Tud valaki valami megoldást?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32823) TheMarci válasza csab2 (#32822) üzenetére


TheMarci
addikt

Mi a célod a párosítással?

Do You Dream?

(#32824) csab2 válasza TheMarci (#32823) üzenetére


csab2
veterán

Most akartam a netet megosztani és nem tudtam sehogy sem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32825) Wrench válasza biker (#32821) üzenetére


Wrench
tag

:R köszi az ötletet!

...de légyszi fejtsd ki egy kicsit bővebben, vagy linkelj be pls vmilyen (lehetőleg angol nyelvű) oldalt a metódusról.. :))

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#32826) TheMarci válasza csab2 (#32824) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem sem ment BT-n korábban, de kábellel igen, vagy wifi hotspotot csinálj.

Do You Dream?

(#32827) Ragnar95 válasza csab2 (#32824) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Wifin oszd meg inkább, BT-on jóval lassabb és körülményesebb a dolog.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32828) csab2


csab2
veterán

Az lehetséges, hogy wifin keresztül csak akkor működik a hotspot, ha azonos wifi hálózaton van a két eszköz? Tehát úgy értem, hogy kell egy router.
Mert az előbb az istenért sem bírtam összehozni. Olyan helyen voltam, ahol nem volt wifi hálózat.
Most bejöttem a lakásba, itt van hálózat és egyből működött a hotspot wifin keresztül.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32829) TheMarci válasza csab2 (#32828) üzenetére


TheMarci
addikt

A telefonból lesz router, nem kell hozzá másik wifi, a telefon hálózatára kell rácsatlakoznod.

https://support.apple.com/hu-hu/HT204023

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#32830) Ragnar95 válasza csab2 (#32828) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, a telefon üzemel routerként. A gépen látnod kéne egy wifi hálót azzal a névvel, amit a telefonon megadtál és ha beírod a telefonon beállított wifi jelszót, akkor, akkor csatlakoznia kéne és lesz neted gépen is.
szerk.: közben látom, a kolléga megelőzött a válasszal és linkkel :R

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32831) csab2


csab2
veterán

Akkor nem értem. :(
A Macen ott is volt a wifinél az iPhone, de hiába kattintottam rá, nem csatlakozott. Többször is próbáltam, nem sikerült.
Bejöttem a lakásba, itt elsőre sikerült.
Nem értem. :F
Ráadásul most azt látom, hogy be kell kapcsolni a BT-t, hogy működjön. Igaz, hogy BT-n csatlakozni továbbra sem hajlandó, de csak a wifinél akkor írja az iPhone-t ha a BT is be van kapcsolva és a BT-nél is megjelenik az iPhone.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32832) Ragnar95 válasza csab2 (#32831) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kell BT-t bekapcsolni a wifis megosztáshoz. Esetleg kábelen próbáld még meg, ott megy-e, bár a wifinek is jónak kéne lennie.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32833) TigerCat válasza csab2 (#32831) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A telefonodon belépsz a személyes hotspot menübe, bekapcsolod és nem lépsz ki belőle, amíg sikeresen nem csatlakozik a géped. Ezután bezárhatod. Addig aktív, amíg nyitva van...

Amúgy próbaképpen letöröltem a sajátomat és újra csatlakoztattam mindenféle párosítás nélkül. Elsőre ment... Bár az is igaz, hogy mintha ezen is dolgoztak volna, hogy egyszerűbb legyen. Ezek szerint nem sikerült...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32834) biker válasza Wrench (#32825) üzenetére


biker
nagyúr

Tessék: http://lmgtfy.com/?q=Osx+reset+password#seen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32835) bupemko válasza TigerCat (#32833) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem Android telefonnal ment Mavericks alatt a BT megosztás. Párosítás után csak csatlakozni kellett a BT eszköz hálózatához, miután azon bekapcsoltam a BT megosztást. Yosemite-vel a Win10-re váltás előtt ez se ment.

Kezdem unni a Win10-et + néha elég durván melegszik az MBA. Melyik Linux disztribúciónak van a legjobb natív MacBook támogatása?

(#32836) Ragnar95 válasza bupemko (#32835) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Komolyan nem értem, mi a franc értelme van OSX helyett Linuxot futtatni Macen? :O Már annak se sok értelmét látom,h valaki csak wint használ Macen, de arra még vannak is indokok, de most komolyan, Linuxot?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32837) randras válasza bupemko (#32806) üzenetére


randras
veterán

Köszi, az király. Most meg feltelepíteni nem tudom, de majd még szenvedek vele. :R

(#32838) zaiczd


zaiczd
tag

Tapasztalta más is hogy napok óta a safariban nem működnek a youtubeon kívüli oldalakon a videók? pl indavideó. google chromeban jó, de az flash. tanácstalan vagyok miért. Ugyanez iosen!

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32839) bupemko válasza Ragnar95 (#32836) üzenetére


bupemko
senior tag

Mint írtam korábban elegem lett a Yosemite problémákból. A vas tetszik, most keresek alternatív normális oprendszert, amíg El Capitan nem jön. Nyár van, ráérek kicsit kísérletezni.

Max ha nem jön be a Linux sem, akkor visszateszem Mavericks-et.

Valakinek van esetleg konstruktív hozzászólása is azzal kapcsolatban, hogy melyik Linuxot válasszam?

(#32840) Ragnar95 válasza bupemko (#32839) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én a helyedben visszaraknám a Maverickset. A Linux-szal pont elveszted az OSX összes funkcionalitásbeli előnyét, a win programkínalát, driverek se valószínű,h vannak megfelelően...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32841) whited


whited
addikt

Hali, itt miért 75k az apple care? :Y [link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32842) Ragnar95 válasza whited (#32841) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ebayen is lehet annyiért kapni, valószínűleg mert nem Németországban szerzik be, azért olcsóbb. Az Apple Care is az egész világon érvényes, így mindegy, honnan származik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32843) bupemko válasza Ragnar95 (#32840) üzenetére


bupemko
senior tag

Értem, hogy szerinted nem jó ötlet, ez már az első válaszodból is lejött. Gyors Google search első fél tucat találatát átfutva azért nem tűnik teljesen idióta/reménytelen ötletnek, úgyhogy én mindenképpen teszek egy próbát. Leginkább az a biztató, hogy ezzel is el lehet érni 10 órás üzemidőt, ez Windows-sal még nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#32844) #33846528


#33846528
törölt tag

Arra van ötlete valakinek, hogy a tegnapi kikapcsolas utan ma miért nem tudok belépni a jelszavammal?

(#32845) TheMarci válasza #33846528 (#32844) üzenetére


TheMarci
addikt

Angol lett közben a billentyűzet? (z/y)

Do You Dream?

(#32846) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Mennyit érhet egy MacBook Pro Retina 13 Early 2013?
i5, 8G, 256G

Van rajta 3db pixelhiba és amerikai billentyűzete van.

(#32847) papp_no1


papp_no1
senior tag

hahó, kijelző homályosítást hol lehet kikapcsolni? annyira idegesítő, és úgy b----a a szemem mint az állat..

(#32848) TigerCat válasza papp_no1 (#32847) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha csak itt zavar, cseréld le a bejelentkezési ablak hátterét: [link] De ha módosítod az asztal hátterét, ez is elveszik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32849) papp_no1 válasza TigerCat (#32848) üzenetére


papp_no1
senior tag

a safariba csinálja ezt pl fb beszélgetésnél a kis ablakoknál szinte olvashatatlan a válasz... :U :R :R

(#32850) #33846528 válasza TheMarci (#32845) üzenetére


#33846528
törölt tag

elofordulhat, hogy ez volt a gond. de az apple id segítsegevel valahogyan sikerult ujat beallitani. eleg furcsa jelenseg volt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.