Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) dabgergo


dabgergo
őstag

Az mennyire normális h vadi új 15ös rMBP a bill fölötti vékony sávon nagyon forró úgy h semmi komoly progam nem fut csak a google chrome meg még egy két apróság?

(#33152) Ragnar95 válasza dabgergo (#33151) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljesen normális, a Chrome zabálja az erőforrásokat, főleg ha esetleg flashes weboldalakat is nézegetsz közben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33153) dabgergo válasza Ragnar95 (#33152) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Igazából nem nem zavar csak nem tudtam h a gépnek baj-e.

(#33154) dabgergo válasza dabgergo (#33153) üzenetére


dabgergo
őstag

Meg még annyi h akkor Safarival kevésbé melegedne meg tovább bírná az akku?

(#33155) Nnobi válasza dabgergo (#33154) üzenetére


Nnobi
tag

Így van....

üdv: Norbi

(#33156) r4z válasza dabgergo (#33154) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha pedig továbbra is melegszik, tedd fel az SMCfancontrol nevű appot, és emeld meg kicsit a venti(k) fordulatszámát. A gyári szabályozás kicsit későn kezdi el emelni, jobban hagyja a gépet melegedni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33157) dabgergo válasza r4z (#33156) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Nem kockázatos így belenyúlkálni a gyári beállításokba?

(#33158) Ragnar95 válasza dabgergo (#33157) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, ha lefele húznád a fordulatszámot, az kockázatos lehetne, de ezt nem hagyja a rendszer. Ha fölfele húzod, azzal csak használsz a gépnek, mivel hidegebb lesz, cserébe hangosabb is a ventik miatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33159) dabgergo válasza Ragnar95 (#33158) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, akkor szerintem megnézem majd.

(#33160) madle


madle
őstag

iTunes-os kérdésem lenne az előző vásárlásomhoz kapcsolódóan, megvettem egy albumot, amiért azonnal leszámlázott 1,98 EUR-t(csütörtök este)
Tegnap este(szombaton) kaptam egy sms-t egy újabb számlázásról 2,99 EUR értékben. Ez miért van?

(#33161) szabogabor10 válasza madle (#33160) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az 1,98-at csak a bankkártyád ellenőrzése végett zárolják a számládon. Ezt a bankkártya hozzáadásakor, és utána is bizonyos időközönként megcsinálják. 2-3 hét, és visszakapod.
A 2,99 pedig gondolom az album ára.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#33162) madle válasza szabogabor10 (#33161) üzenetére


madle
őstag

Akkor vilagos, csak nem tudtam hogy pontosan melyik is volt az album ara. De igy akkor tiszta a dolog. Koszi!

(#33163) KMan válasza CharlieDrop (#33150) üzenetére


KMan
őstag

Azert az Abev-vel el lehet bibelodni, nem plug and play pl. online beadni az adobevallast vagy pl. egy OEP-s doksit. :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33164) CharlieDrop válasza KMan (#33163) üzenetére


CharlieDrop
veterán

?

Mi?

Mi nem plug and play? :)

nekem ment :)

Lehet nem próbáltam az összes nyomtatványt kitölteni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33165) KMan válasza CharlieDrop (#33164) üzenetére


KMan
őstag

Nyomtatvanyt letolteni es kitolteni csak az elso felvonas, utana be is kell adni :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33166) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, hogy tudom saját e-mail címmel használni az iCloud-ot?

Az alias megvan (Backspace helyett Entert nyomtam, így kapásból elb...sztam a sajátom, tehát azonnal kellett egy új) viszont úgy ahogy a Gmail-ben lehet, úgy nem sikerül beállítani. Vagyis másik fiókot lekérni és azzal válaszolni. Tudom, Mac-en megy a dolog, de szeretném, ha minden levél (beérkezett, elküldött, mappákban levők, stb.) szinkronizálódna a telefonomra is...

Vagy dobjam át a levelet az iCloud címemre és írjam be az eredeti címet feladóként?

Gmail állandóan elcsesződik, nem megy ki a levél, vagy duplán küldi, szóval a gyári Mail app nem tökéletes vele. Még a legutóbbi frissítéssel sem jó... Abban bízok, hogy ha átállok iCloud-ra, akkor megszűnnek a problémáim.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33167) DanielK válasza TigerCat (#33166) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem tökéletes a gmail, csak épp nem a defaulttal van beállítva. imappal egyéb fiók hozzáadása menüben.

(#33168) TigerCat válasza DanielK (#33167) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Úgy megy nekem is, de ha mellékletet is küldök, vagy képet dobok a levélbe, akkor nem bírja elküldeni, ottmarad a piszkozatok között és a postázandók között is. Webes felületen megy ezerrel, de itt 10-ből 3-4x nem ezt csinálja. Ráadásul ebben az esetben új címkét is létrehoz Sent néven...
A helyzetet bonyolítja, hogy saját domain-em van Google-ben, amit nyilván nem akarok elveszíteni, illetve legtöbb helyen ez van megadva, plusz a fiókban beállítottam náhány céges fiókot is, így mindenem egy kalap alatt szinkronizálva van valamennyi eszközömre.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33169) r4z válasza TigerCat (#33168) üzenetére


r4z
nagyúr

Miért ragaszkodsz ennyire a beépített Mailhez, miért nem használod a Gmailt?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33170) CharlieDrop válasza KMan (#33165) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát, már nem tudom sajnos reprodukálni a dolgot, eladtam a Macem :( (nem biztos, hogy jó ötlet volt)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33171) TigerCat válasza r4z (#33169) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az a helyzet, hogy Outlook Expresszen, Windows Mail-en és Thunderbird-ön nevelkedtem, szóval a böngészős levelezés nagyon nem fekszik. A másik ok, hogy a naptár és a címjegyék iCloud-ban szinkronizálódik, szóval mindenképpen a Mail app lenne a legjobb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33172) kenny123 válasza Ragnar95 (#33132) üzenetére


kenny123
addikt

Persze, igaz, meg is értem. Vakon gépelek, csak jobb érzés lenne hogy látom a Magyar ékezetes billentyűzetet, ha már Magyarnak születtem. Persze valószinüleg ejtem, mert annyival többért már annyira nem érdekes otthonról.

Most úgy picit dilemma van amúgy. Az otthoni egyszerű netezős kiszuperált laptop lassan bedöglik, és azért szeretnék nézni egy Macet. Régen volt már air 13, szerettem is nagyon de akkor csak állt bent a pénz tovább is adtam.

Most viszont ismét arra esik a választás, illetve nem tudom. Alap air CTO-zva itt 330 pénz 8gb rammal, talán annyira nem rossz vétel. Csak nem tudom hogy a jelenlegi szériábiól a közepes Mac Mini lenne érdemes itthonra meg egy olcsó tablet, vagy cakkpakk egy Air (a méret még nincs eldöntve, napokban nézem őket élőben) amit aztán itthon használnék főként külső megjelenitőre kötve teljesen alap dolgokra (+ néha talán alap szinten képszerkesztés, videó),de cserébe lenne egy komplett laptop amit alkalomadtán tudnék cipelni..
Vagy ugye a közepes mini meg mondjuk egy második ipad mini, amit szintén tudok cipelni.. Na nemtudom.

Tanács?

yo

(#33173) Ragnar95 válasza kenny123 (#33172) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ főleg, hogy mennyit cipelnéd. A leírtak alapján nem sokat, így én inkább vennék egy MacMinit + egy iPadet utazáshoz, mert ha úgyis külső kijelzőn lesz, akkor otthonra fölösleges az Air.
Viszont az sem mindegy, utazáskor mire kell az eszköz, kell-e az asztali oprendszer vagy elég az iOS és az iPad.
Az alap Mini nagyjából azt tudja teljesítményben, mint az Air, így ha az Air elég lenne, nem feltétlen kell költeni a drágább Minire. 250€ nem annyira kis árkülönbség, cserébe mondjuk jobb procit, jobb IGP-t, 2x annyi RAM-ot és 2x akkora HDD-t kapsz. A 8GB RAM alapból ajánlott, bár ez "csak" 120€ ártöbblet, így is maradna 130€ különbség a CTO alap és a közepes Mini között. Macből az lenne igazán jó, ha lenne refurb, úgy spórolhatnál még, de ahogy nézem, Hollandiában az nincs, iPad Minin viszont spórolhatnál 40€-t egy refurbbel esetleg.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33174) kenny123 válasza Ragnar95 (#33173) üzenetére


kenny123
addikt

Cipelni heti pár alkalom + ugye nagyobb kiruccanáskor. A külső kijelzőt úgy értettem, hogy a laptop kijelzője is menne, nem lenne felesleges az sem. :)
Utazáskor is inkább tartalomfogyasztás (amire tökéletes lenne a tablet) de valamiért bennem van a para hogy azon egy idő után fárasztó (?) gépelni, és hiányozna a laptop billentyűzete.
Alap Mac mini-nél meg a videókártyán paráznék, nem idős már az a hd5000? Azért fura helyzet mert a teljesitmény annyira nem fontos, inkább a rendszer megbizhatósága, időtállósága. Tárhely megint annyira nem kérdés, itthon van NAS amin bőven tudok tárolni mindent, illetve ha olyan helyre megyek ahol kétes a net, tudok másolgatni a 128 / 256gb-re is, illetve még azt is lehet bőviteni (memóriakártya slot, illetve a sandisknél van talán az az irtó mini pendrive). Egyelőre talán még várni kellene picit, hagyni ülni a dolgot, az itthoni gép még lassacskán de döcög. Hajlok nagyon a CTO air felé. :U Másik oldalról meg félek picit a tabletes szövegbeviteltől. Néztem hozzá "jóféle" billentyűzeteket, de az meg macera, külön rátenni, nem marad rajt, plusz egy motyót tölteni.. Ach.

yo

(#33175) Ragnar95 válasza kenny123 (#33174) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha heti többször is cipelnéd, akkor én is inkább azt mondom, legyen az Air, mert akkor már előjön a hordozhatóság előnye.
A leírt felhasználásra elég lenne amúgy a HD5000 is simán, nem írtál semmilyen feladatot, ami GPU igényes lenne. iPadhez ha veszel egy Apple wireless billt, ugyanolyan lesz a gépelési élmény, mintha az Airen gépelnél, viszont ahogy írtad, nem lesz "hozzácsatolva" a tablethez a bill, így mindenképp kell hely,h mindkét eszközt le tudd rakni gépeléshez.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33176) r4z válasza kenny123 (#33174) üzenetére


r4z
nagyúr

A HD5000 képességeiről legyen elég annyi, hogy 1280x800 minimumon simán viszi a GRID2-t, 40-50FPS. Ha nem végzel GPU-igényes feladatokat, untig elég.

Én az Airre szavaznék a praktikum miatt, otthonra is elég, és hordozásnál is egy teljesebb rendszer az iPadnél.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33177) lugosi válasza r4z (#33176) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért az mondjuk egy két éves játék.

(#33178) r4z válasza lugosi (#33177) üzenetére


r4z
nagyúr

Két éves játék, de mivel úgyse játékra vagy GPU-intenzív feladatokra kell a gép, ezért bőségesen elegendő. Csak ennyit akartam szemléltetni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33179) pana0017 válasza r4z (#33176) üzenetére


pana0017
senior tag

Én is az Airt ajánlanám, bár gondolkozok a retinán a kijelző miatt, de ezt a formát képtelen leszek elengedni. :D

(#33180) SAMG3


SAMG3
tag

Egyik ismerősömmel most akarunk egy szlovak ceget ami ilyen termekekkel is foglalkozik tobbek kozott. A heten remelhetoleg mar a konyvelovel le is beszeljuk amit kell. Esetleg ha akar valaki venni apple cuccokat jó aron majd irjon. Meg konkretumot nem tudok mondani de szerintem 1 honap es konkret arakkal is tudok szolgalni. Iphone ipad mac minden lesz persze nem csak ezek hanem minden amit be tudunk szerezni. A celunk hogy a legolcsobbak lehessunk a piacon es a vevok elegedettek legyenek, visszajarjanak hozzank.

(#33181) #33846528


#33846528
törölt tag

Most ki lehet nevetni, de egy pillantra megrémültem, amikor a bejövő hívás a Macbookon jelzett :Y

(#33182) dabgergo


dabgergo
őstag

Picit meglepve látom h alig van külső vezeték nélküli billentyűzetből választék mac-hez...
Ez miért lehet? Vagy vmit rosszul nézek?

(#33183) Blaise válasza TigerCat (#33171) üzenetére


Blaise
veterán

Mac-es új Outlook app miért nem jó?

(#33184) Ragnar95 válasza dabgergo (#33182) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bármilyet használhatsz, de Maces kiosztású valóban nincs sok, gondolom azért, mert alapból jóval kevesebb a Mac felhasználó, mint a PC és emellett csak a MacMini az, amihez nem jár alapból billentyűzet, de ahhoz is vehetsz gyári Apple-t, így kisebb az igény is a más billentyűzetekre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33185) dabgergo válasza Ragnar95 (#33184) üzenetére


dabgergo
őstag

Értem, köszi! Akkor nagy kompatibilitási gondjaim nem lesznek ha windows-osat használok hozzá?

(#33186) Ragnar95 válasza dabgergo (#33185) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kompatibilitási gondjaid egyáltalán nem lesznek, de a kiosztás más, így én nem ajánlanám, mert a ctrl és cmd fel lesznek cserélve (wines billen a windows gomb a cmd), illetve majdnem az összes speciális karakter rosszul lesz felfestve.
Amúgy nem értem, mi a francért sikerült csak a magyar kiosztásnál tök máshova pakolnia mindent az Apple-nek, mint a wines billeken :U Az USA és UK kiosztású Mac billentyűzetek megegyeznek a winesekkel, a magyar kiosztású pont nem...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33187) bupemko válasza Ragnar95 (#33186) üzenetére


bupemko
senior tag

Ez engem is kikészít... ráadásul van egy jól bevált RDP-t is tudó programom végre (Remotix 3.x), ahol meg a '0' és az 'í' van felcserélve, tisztára mint amikor a bootcamp megbolondult az RTM Win10-re frissítés után.

Jelenleg amúgy Mavericks-en vagyok, gyönyörűen felment internetről úgy, hogy csak linux partíciók voltak rajta. Yosemite-t még egyszer föl nem rakom!

Linux Mint 17.2 tetszett, de azért az is jobban melegedett, mint az OSX, ugyanúgy, mint Win10. Hiába, nem véletlen, hogy OSX a gyári oprendszer, minden arra van optimalizálva, ami nem is lenne baj, hogy nem jönnek ki egy olyan hulladékkal tavaly, mint a Yosemite...

App Store-os Microsoft RDP kliens is jó lenne amúgy, csak azzal az a bajom, hogy egyrészt elég fapados, másrészt meg ha ezzel jelentkezek be először RDP-n a Windows Server 2008 R2-re, akkor mindig LV a default layout úgy, hogy Mac-en HU a default, szerveren is HU a default és LV nincs is telepítve, csak EN... Esetleg ezt lehet valahogy javítani?

[ Szerkesztve ]

(#33188) dabgergo válasza Ragnar95 (#33186) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi... na akkor majd kitapasztalom, lehet kell akkor majd vennem vmi újat...

(#33189) Ragnar95 válasza dabgergo (#33188) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha végül Apple wireless billt vennél, szerintem sokkal jobban megéri használtan, mint újonnan, mert jóval olcsóbb és nem igazán tud meghibásodni, így gyakorlatilag ugyanazt kapod használtan is, mint újonnan.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33190) tDr1v3r válasza dabgergo (#33182) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Matias van, ha esetleg komolyabb billentyűzetet szeretnél (ami nem olyan fancy, de cserében élmény rajta gépelni).

Amúgy a Hungarian Pro layoutot csak ajánlani tudom, én is azt használom mert sokkal több logika van mögötte mint a gyári magyar Mac-es alatt (ami azt jelenti hogy megegyezik a Windows-ossal).

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33191) kenny123 válasza Ragnar95 (#33175) üzenetére


kenny123
addikt

Alap felhasználásra elég a 4gb ram neki? Böngészés (chrome párti vagyok, azthiszem régen sem tudtam megszokni az asztali safarit), zene, film, youtube, ilyesmi ákombákom?
Mert bár akciózzák a CTO-t 8gb rammal 30ezerrel többért, de itt ebben a városban nincs készleten sehol sem..

yo

(#33192) Peetey91 válasza kenny123 (#33191) üzenetére


Peetey91
senior tag

Én már nem vennék 8 gigánál kevesebbel, még alap felhasználásra sem.

(#33193) Ragnar95 válasza kenny123 (#33191) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Yosemite alatt lehetnek gondok a 8GB RAM-mal, El Capitan alatt nem tudom, mi a helyzet. Mivel nem bővíthető a RAM utólag és gondolom hosszútávra tervezel a géppel, így semmiképp nem vennék már 4 gigás modellt.
Chrome-ról pedig jobb lenne leszoknod, zabálja az erőforrásokat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33194) dabgergo válasza tDr1v3r (#33190) üzenetére


dabgergo
őstag

Ragnar95, tDr1v3r: köszi!

Lenne még egy nagyon alap kérdésem: finder-ben h csinálom meg h kijelölök több mappát és/vagy fájlt és annak hogyan nézhetem meg az együttes méretét? Mert ha ilyenkor rákattintok az info-ra, akkor egyenként mindegyik kijelölt dolognak kidobja az info ablakát, de nem egyben valami összesítést mint windows-on.
Van erre vmi megoldás?

(#33195) megema válasza dabgergo (#33194) üzenetére


megema
őstag

CMD + Alt + I

Esetleg elég a Space is. Ha jól rémlik, a Quick Look írja méretet ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#33196) dabgergo válasza megema (#33195) üzenetére


dabgergo
őstag

Szuper, a cmd alt I működik!

(#33197) pana0017 válasza kenny123 (#33191) üzenetére


pana0017
senior tag

Nekem 4 gb-os verzió van, mivel használtan képtelen voltam találni 8-at. Ugyanilyen felhasználás mellett nekem sosem fogyott még el a RAM, ha lassulás volt az a Yosemite hibája volt. Ettől függetlenül én is azt mondanám, hogy ne add 8 alá, mindenképp jól fog jönni.

(#33198) dabgergo


dabgergo
őstag

Egy 1TB-os külső merevlemezt akarok használni a Time Machine-os mentésekhez, de nyilván szeretném h a fennmaradó helyet más dolgok tárolására is használhassam. Ez hogy oldható meg? Particionálni kell? Vagy nincs szükség semmi extrára?

[ Szerkesztve ]

(#33199) Ragnar95 válasza dabgergo (#33198) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Partícionálni kell ehhez, főleg, hogy a TimeMachine kihasználja a teljes rendelkezésére álló tárhelyet, mert több verziót is elment 1-1 fájlból, ha azokon változtatsz. De tudtommal amúgy sem tudsz rámásolni a TM partícióra, bár sosem próbáltam.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33200) TigerCat válasza Blaise (#33183) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a tippet, eszembe sem jutott, pedig előfizettem az Office-ra és használom is...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.