Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) TigerCat válasza lmno (#56000) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kb. ugyanennyit merül nekem is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56003) Imy válasza TigerCat (#56001) üzenetére


Imy
veterán

Én nem vagyok akkor megnyugodva. Régebben nekem is szinte semmi volt, most meg 5-8%-ot. Ötlet? Valamennyivel kevesebbet mióta ki van kapcsolva a powernap, amit itt tanácsoltatok.

(#56004) toth_janika válasza TigerCat (#55940) üzenetére


toth_janika
őstag

Hello!
Megnéztem ezt a Nitroshare-t és nem az igazi... Ahogy nézem fájlokat és könyvtárakat küldözgethetek a gépek között, de ez nem megfelelő a számomra, mert rengeteg kép van a megosztásban...Nem tudom valahogy rábírni az MBA-t, hogy csatlakozzon az SMB-re? Vagy olyan megosztás, ami Linux,WIN és Macos között is működik?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56005) Syl válasza toth_janika (#56004) üzenetére


Syl
nagyúr

Az SMB csatlakozás nem erőssége a Mac-nek. Nálam is nyögvenyelős a NAS elérése - 10-15 másodpercet malmozik, mire csatlakozik. Win, linux, android természetesen azonnal működik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56006) TBMC válasza Syl (#56005) üzenetére


TBMC
addikt

próbáld a NAS-t FTP vagy HTTPS (webdav) protokollon keresztül.

markbellus.hu 

(#56007) megema válasza Syl (#56005) üzenetére


megema
őstag

Akkor ott a NAS konfigurációja a probléma. Ezek általában Unix alapúak, így Samba SMB szerver fut rajtuk. Azt pedig be lehet állítani, hogy jobban működjön Mac-kel.

Én Ubuntu alapokon építettem NAS-t. Eleinte AFP-n csatlakoztam, de Sierra óta összeakadt a Time Machine mentés csatlakozásával, így a fájlmegosztásokkal áttértem SMB-re. Csak egy kis konfigurás kellett neki és teljesen jó lett. Korábban a több száz fájlt tartalmazó mappák tartalma is 1 perc alatt töltött be (cache nélkül), most 1-2 másodperc.

(#56008) toth_janika válasza Syl (#56005) üzenetére


toth_janika
őstag

A legszebb, hogy a NAS-ként használt RPi-mre, amin szintén egy linux fut, gyönyörűen tudok csatlakozni... Nem értem, mi a különbség...

@TBMC:
Hogy lehet elérni HTTPS-en elérni egy NAS-t?

megema:
Ezt hogy oldottad meg? :R

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56009) TBMC válasza toth_janika (#56008) üzenetére


TBMC
addikt

parancsolj

a kapcsolatot pedig forkliftből vagy más kezelőből építed ki. de sztem finder is képes rá.

markbellus.hu 

(#56010) TigerCat válasza Imy (#56003) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sajnos nincs ötletem, de az akku idővel veszít a teljesítményéből (ez természetes, illetve mégis csak használati tárgyról beszélünk), gondolom így is jelentkezhet ennek a nyoma. Amíg van kellő kraft benne, szerintem ne nagyon foglalkozz vele.

Egy időben nézegettem mindenféle statisztikákat, teljesítményadatokat, de leszoktam róla. Sokkal nyugodtabb vagyok, mióta csak használom és nem foglalkozom ezekkel. Ha az akku meghal, majd cseréltetem, vagy eladom az egész gépet.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy te is így tégy, nyilván semmi közöm hozzá, hogy mennyit szánsz a működtetésére és mikor tervezed cserélni, csak azt, hogy annyira nem vészes egy akkucsere. Mármint a költsége. Hirtelen 35 és 60 ezer között találtam.

Esetleg párszor merítsd le teljesen és töltsd fel. Hátha. De nem hinném, hogy sokkal jobb lesz.

Vagy, csekkold teljesen kikapcsolva is. Úgy mi történik. Ha az akku döglődik, úgy is jobban merül. De ez már tényleg csak tipp.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56011) TigerCat válasza toth_janika (#56004) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaaa, értem. Nálunk erre NAS van beállítva és AFP-vel csatlakozom. ForkLiftben eltároltam kedvencként. Megy hiba nélkül.

Ez a NAS beállítása:

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56012) TBMC válasza TBMC (#56009) üzenetére


TBMC
addikt

sorry kifutottam a szerk időből:

akkor hasznos a https, mikor külső hálóból akarod elérni.
tapasztalataim alapján az afpnek kb a 3xosa volt nálam hálón kívülről.
(az afp valamiért roppant lassú volt ext. hálózatból. , több syn nassal is teszteltem)
sokat szenvedtem ezzel.

markbellus.hu 

(#56013) megema válasza toth_janika (#56008) üzenetére


megema
őstag

Ennyit kellett beleírni az smb.conf [global] részébe:

ea support = yes
vfs objects = fruit streams_xattr

Pontosan milyen NAS-sal van gondod?

[ Szerkesztve ]

(#56014) Syl válasza TBMC (#56006) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem akarom :D Nekem az az egyszerű mód kell ami Windowson, Linuxon, Androidon működik: megnyitom a hálózatokat, ott a NAS, katt és nézem róla a filmet.

(#56007) megema

És mégis mit lehet itt félrekonfigurálni? [kép]
Tudom, vegyek Synology-t...

(#56008) toth_janika

Két éve, az előző Macbookomnál (Air) lefutottam ezeket a köröket. Ha nem valami fancy, modern Synology NAS-ról van szó, akkor csak szopóka van Mac-en. Megosztás megnyitása kb 10 másodperc malmozás, filmnézés közben "beletekerés" szintén 10 mp kényszerszünet. Egyszerűen nincs kedvem semmit csinálni Mac-ről ami a NAS-t érinti. Inkább beindítom a Linuxos desktop gépemet :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56015) toth_janika válasza megema (#56013) üzenetére


toth_janika
őstag

és @Tigercat és @TBMC
Köszönöm a tippeket, megnézem őket! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56016) megema válasza Syl (#56014) üzenetére


megema
őstag

Itt nem sokat. :( Én a gyári, fájlszintű konfigurációra gondoltam első körben.

Senkinek sem mondtam még, hogy vegyen Synology-t. Szerintem túl van árazva. Személy szerint inkább építettem egy NAS-t ugyanolyan hardverrel, de féláron, mint a 150-200 ezres Synology-k. Persze, ha valaki nem akar szöszölni, könnyen kezelhető, kész megoldás kell neki, akkor tényleg jó.

Pontosan milyen típus? Legutóbb Zyxel NAS-326-tal találkoztam. Az egész korrekt az árához képest. Mondjuk a Mac-et nem tudom mennyire szereti...

[ Szerkesztve ]

(#56017) Syl válasza megema (#56016) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy ősrégi Zyxel 310. És igen, ez a gyári, fájlszintű konfiguráció :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56018) Imy válasza TigerCat (#56010) üzenetére


Imy
veterán

A kondiciójával nincs gond, elvileg 100%, én arra gondolok, hogy valami hardver szívja az akksit.

(#56019) wm2 válasza Imy (#56018) üzenetére


wm2
őstag

Csüng rajta külső tároló?

Ozora <3

(#56020) Imy válasza wm2 (#56019) üzenetére


Imy
veterán

Egy USB pendrive, de szinte az óta ami óta nálam van.

[ Szerkesztve ]

(#56021) megema válasza Syl (#56017) üzenetére


megema
őstag

Ha bele tudsz mászni Telneten/SSH-n, érdemes lehet kipróbálni az általam javasolt sorokat.

(#56022) Syl válasza megema (#56021) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak úgy durr bele? Nem kell leállítani, újraindítani semmit? Akkor is jó ez, ha a nas nem tudja az afp-t?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56023) megema válasza Syl (#56022) üzenetére


megema
őstag

[global] sor után, de más szögletes zárójeles sor elé kell beszúrni. Ubuntun felismeri a konfiguráció módosítást 1 percen belül, de nálad szükség lehet az SMB szolgáltatás/NAS újraindítására, nem tudom. AFP-től függetlenül is működik.

(#56024) Syl válasza megema (#56023) üzenetére


Syl
nagyúr

Majd hétvégén rálesek, hátha jelent valami pluszt. Köszi!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56025) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Valahogy amúgy mégis sikerült összeszednem egy pöttyöt a kijelzőn a billentyűzetről. Ránézésre a "j" betű vonalkája okozhatta. Nem feltűnő, inkább csak bosszantó, mert tényleg vigyázok rá. Gondolom ilyen üveget esélytelen valahogy polírozni vagy bármi.

[ Szerkesztve ]

(#56026) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Korrekt! Elfogadnam. Es latszik, hogy lenne vilag az Intelen tul is...
[link]

Semmit sem írok alá!

(#56027) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ez a MacBook Pro megéri ennyiért vagy inkább az Istyle-ban vegyem meg?
Ez a 2017-es modell?[link]

(#56028) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

XPS dokumentumot mivel tudok megnyitni? Ingyen....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56029) Syl válasza bmwk1200s (#56026) üzenetére


Syl
nagyúr

Snazzy Labs :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56030) r4z válasza V.Stryker (#56028) üzenetére


r4z
nagyúr

Chromeban a Drive megtekintojevel elvileg lehet.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56031) lmno válasza bmwk1200s (#56026) üzenetére


lmno
őstag

Hát ízlések és pofonok... szerintem ízléstelen egy ilyen giccses gémer pc. Nem illik a MacOS-hez :)

(#56032) bmakszim válasza timelord1987 (#56027) üzenetére


bmakszim
senior tag

Igen, 2017-es.
De itt olcsóbb, meg még számtalan más helyen is.

(#56033) r3dsnake válasza bmakszim (#56032) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2017-esből is létezik még 128-as ssd-s változat?

(#56034) bmakszim válasza r3dsnake (#56033) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem még, hanem már! Ugyanis a 2016-osból nem volt 128-as, de idén vhogy árat kellett csökkenteni...

Egyébként nem tart sokáig felmenni az apple oldalára és megnézni, gyárilag ott a könyvjelző a Safariban.

[ Szerkesztve ]

(#56035) r3dsnake válasza bmakszim (#56034) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Abszurd.

(#56036) Dhampir válasza r3dsnake (#56025) üzenetére


Dhampir
félisten

Összeszerelési bravúr. A minőséget meg kell fizetni. :U

(#56037) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Tud valaki olyan appot, amivel azokat az alkalmazásokat tudnám kigyomlálni a gépből, amiket a finderen keresztül nem tudok? Olyanokra gondolok, amiket behúzok a kukába, de nem törlődik. :R De akár a launchpad-ről mappákat is törölnék a steam játékait, amik már ezeréve nincsenek fent, de az indító hivatkozás még igen.

[ Szerkesztve ]

(#56038) general


general
addikt

helló!

2 gondom lenne, és úgy érzem, mindkettő a 12.6-os frissítés óta. hálás lennék, ha tudnátok segíteni! :) Macbook Pro 13" 2015

jól tudom, hogy a Safariban az előre- és visszalépés a böngészésben az Alt+Cmd+8 és 9, ugye? na érdekes módon nem működik, legalábbis nagyon random módon, hol működik, hol nem, de inkább nem. :) Ezt a shortcutot hozzárendeltem az egerem - Windowson gyárilag programozott - gombjaihoz is (Logitech G502), a korábban semmi gondom nem volt vele, de szerintem a frissítés óta vacakol, irtó idegesítő.

a másik dolog, ez viszont konkrétan a frissítés óta, hogy minden egyes bekapcsoláskor újra be kell jelentkeznem az iCloudba a jelszóval. eddig ezt nem kellett, egyszer, az elején bejelentkeztem, azóta nem kellett. most meg állandóan.

tudtok ezekre megoldást? előre is köszönöm! :)

(#56039) Head88 válasza Papa-Het (#56037) üzenetére


Head88
addikt

(#56040) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Az miért lehet hogy spotlight-ban ha rákeresek egy zenére, ki is írja hogy VOX-al tudja lejátszani, de mégsem indítja el a VOX-ot az enter leütésére?
Ezt pár zenénél csinálja, mert van olyan zene amit el tud indítani.
Valakinek ötlet?

(#56041) TigerCat válasza MNBT (#56040) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fájl társítás megvolt VOX-hoz az adott fájltípusra?
Infó a Finderben, megnyitás ezzel... Alkalmazd az összesre.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56042) Papa-Het válasza Head88 (#56039) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#56043) MNBT válasza TigerCat (#56041) üzenetére


MNBT
tag

Igen megvolt.
Van olyan mp3 amit iTunes-ban nyit meg, és van amit VOX-ban

(#56044) lugosi válasza Head88 (#56039) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ehhez kapcsolódóan pont lenne egy kérdésem. Fel kell majd tennem egy progit amihez kell valami nagyobb méretű library. Has az appot kukázom (pár mega) utána ez a libraryt le tudja venni? A libraryt külön kell telepítenem Plug-ból.

(#56045) r4z válasza lugosi (#56044) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha a libraryt az app fajljai koze rakja (es miert ne oda rakna), akkor azt is eltavolitja az AppCleaner az appal egyutt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56046) tDr1v3r válasza general (#56038) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kulonbozik az iCloud es a profilod jelszava? Nalam ez volt a problema, a ketfaktoros azonositas bevezetese utan kezdett el kekeckedni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#56047) general válasza tDr1v3r (#56046) üzenetére


general
addikt

igen, persze, más a jelszó.de csak egylépcsős azonosítást használok.

(#56048) lugosi válasza r4z (#56045) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem sajnos pont ez a gond hogy a library-t külön kell feltenni. Az is egy .pkg telepítő. Úgy működhet?

(#56049) majestic


majestic
őstag

Sziasztok!

Nagy döntést hoztam: több tízéves PC + Windows után váltok Mac-re. Pontosabban Macbook Pro-ra. Minden más eszközöm Apple, ezért döntöttem így...

Kérem legyetek szívessek segítséget nyújtani: sok kérdésem lesz (valószínűleg a legtöbb bugyuta) mind a géppel, mint pedig az OSX-el kapcsolatban.....

1. Hogyan tudom a gépet "hibernálni" a Windowshoz hasonlóan? A laptopom fedelét csak lehajtottam és kész, a rendszer hibernálta magát és ami fontosab: NEM VOLT SEMMI AKKU FOGYASZTÁS. A Mac-nál van ilyen?
2. Kell töredezésteleníteni időnként a meghajtót?
3. Van valami olyasmi mint a Windowsban, hogy Registry amit tisztogatni kell időnként mert felduzzad vagy 2-3 gigára és lassítja a gépet?
4. Le szokott fagyni a rendszer? Vagy olyan mint az iPhone, hogy ez sosem fordul elő?
5. Összeomolhat-e a rendszer (a Windowsnál: kék halál). Ha igen, hogy lehet orvosolni?
6. Van valami indító rendszer (esetleg pendrive-ról?) amivel úrra lehet húzni a redszert? Vagy úgy van mint az iPhonnál, hogy ez elő se fordúlhat, ha mégis, akkor a kütyü tartalmazza az oprendszert és "restore"-t lehet csinálni?

Egyenlőre ennyi....

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56050) Syl válasza majestic (#56049) üzenetére


Syl
nagyúr

1. Nincs hibernálás. Vagy kikapcsolod (shutdown - nem fogyaszt) vagy lehajtod a fedelét (sleep - sokkal kevesebbet fogyaszt mint egy wines laptop).
2. SSD-t windowson sem kell (nem is szabad) töredezettség-mentesíteni.
3. Nincs. Temp és cache mappákat lehet üríteni.
4. Nem lehetetlen, de nagyon ritka. Amúgy iPhone is képes akkorát fagyni, mint a ház - saját tapasztalat.
5. Ez is nagyon-nagyon ritka.
6. Van. Ha minden kötél szakad, ott az online restore.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.