Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) TigerCat válasza MajaG (#33450) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam is így működik.
Ha teljesen az aljára teszem az ujjam, akkor nem megy, de néhány milliméterrel beljebb már igen. Viszont ha bentről mozgatom kifelé, akkor érzékel, szóval ez valami feature lesz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33452) Peetey91 válasza MajaG (#33450) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ugyanolyan, mint a videóban, de felülről lefelé haladva érzékel nekem is.

(#33453) MajaG válasza TigerCat (#33451) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi! Megnyugtattál, hogy nem kezd behalni.

Bár lassan úgyis el kell vinnem szervízbe, mert kéne neki egy portalanítás+pasztázás - 1 éves már elmúlt.
Mivel van rajta Apple Care így sajna nem csinálhatom meg magamnak.. :(

(#33454) TigerCat válasza MajaG (#33453) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az enyém másfél éves, de csak az irodában használom, jellemzően külső kijelzővel. Most éppen 29 fok van a helységben és ezeket az adatokat mutatja megnyitott alkalmazásokkal, amelyeket jellemzően használok. Szerintem nem kell szétszedetnem. Egyelőre.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33455) vasi89 válasza MajaG (#33450) üzenetére


vasi89
addikt

Jah már válaszoltak :)

[ Szerkesztve ]

(#33456) megema


megema
őstag

Valahogy lehet törölni a Safari csúcstalálatait? Megjegyzett egy olyan címet, ami nem létezik, csak elgépelés miatt egy-két alkalommal próbáltam megnyitni. Baromi idegesítő, hogy állandóan azt dobja most fel.

(#33457) TigerCat válasza megema (#33456) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Huh, ez engem is érdekelne. A legjobb, hogy amit könyvjelzőztem, azt nem hozza találatként, pedig nyilván az kellene...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33458) Kommy válasza megema (#33456) üzenetére


Kommy
veterán

Elvileg csak annyit kell csinálnod, hogy megnyitni az előzményeket (History), kikeresni amit nem szeretnél, hogy feljöjjön és kitörölni és akkor nem fogja beadni.

(#33459) megema válasza Kommy (#33458) üzenetére


megema
őstag

Eszembe jutott. De az a gond, hogy mivel nem létezik az oldal (subdomain), így valószínű nem menti el előzménynek. :F Legalábbis nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#33460) MajaG válasza TigerCat (#33454) üzenetére


MajaG
senior tag

Kb. nekem is ezeket hozza, úgyhogy akkor még várok pár hónapot.

(#33461) csabi94 válasza MajaG (#33460) üzenetére


csabi94
őstag

Szerintem nem kell évente megcsinálni. Az én Airem már 2 éves lett, és teljesen normális hőfokokon üzemel. :)

(#33462) dabgergo


dabgergo
őstag

Na még egy kérdés: Photoshop (meg még egy-két alkalmazás) maximalizálva is úgy jelenik meg h alul a Dock is látszik. Hogy lehet pl. a PS-t vagy InDesign-t teljes képernyőssé tenni? (Google-ben elég sokat keresgéltem már sikertelenül...)

(#33463) TigerCat válasza dabgergo (#33462) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vannak alkalmazások, amelyek nem támogatják a fullscreen módot, de hogy a Photoshop is köztük van?! Hihetetlen...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33464) r4z válasza dabgergo (#33462) üzenetére


r4z
nagyúr

cmd+alt+D-vel rejtsd el a dockot, akkor kihasználja a fennmaradó helyet. Ugyanígy vissza is tudod hozni, ha kell.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33465) dabgergo válasza r4z (#33464) üzenetére


dabgergo
őstag

Szuper, köszi megint nagyon!:)

(#33466) vasi89 válasza TigerCat (#33454) üzenetére


vasi89
addikt

Jópofa a dock :) Szoftverfrissítés után nem kell újra beállítgatni majd mindent? Anno megcsináltam én is sajátra még lion alatt de sokáig tartott és a frissítés ugye el is vitte a beállításokat, úgyhogy azóta nem vacakolok vele :DDD

(#33467) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Kerestem, nem talaltam kiemelt osx topicot, ha megis van megkoszonok egy linket es elnezest...

Udvozletem,

Egy Airt hasznalok (13"-as, mid 2011). Yosemite van rajta es az utobbi idoben tobbszor meghibasodott rajta a mail. Megnyitom de a leveleket nem nyitja meg es utana nem lehet kilepni belole. Yosemite ujratelepites kijavitja, de csak ideig oraig. Semmi uj alkalmazast nem telepitettem a gepre, nem tudom mi lehet a tartos megoldas a problemara. Mas is jart igy?

Mas:
2008-es Macbookra valami trukkel meg lehet oldani, hogy feltelepitsunk egy Yosemitet? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#33468) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ha szeretnék 1 clean install-t mert szeretnék visszaváltani w7-re akkor nem fog szólni az OS, hogy régebbire akarok frissíteni és ejnye-bejnye? :U :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33469) TigerCat válasza vasi89 (#33466) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs gond vele. Csak az alkalmazások ikonjait cseréltem le, a Dock-hoz nem nyúltam. Leszámítva, hogy kikapcsoltam az átlátszóságot. Nekem nem jön be...

Manuálisan kicsit tovább tart, mint a LiteIcon-nal, de úgy is tök egyszerű. Finder-ben megkeresed az adott alkalmazást, Tulajdonságok, majd a megjelenő ablakban a meglévő ikonra dobod az újat, amit szeretnél.

Az összeset megcsináltam Pixelmatorban, így egységes, így le van mentve valamennyi, lehet emiatt nincs gond a frissítéssel. A fájlok maradnak a helyükön.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33470) whited válasza whited (#33468) üzenetére


whited
addikt

hoppá, rossz helyre ment... :U :W

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33471) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok, lenne mégegy alapvető kérdésem..

Ha MacBook-on kapok sms-t elég irritáló az üzenet hangja.. Ezt hol lehet megváltoztatni? :D
Áttúrtam a beállításokat de nem találom :(

Előre is köszi!

(#33472) Tomate


Tomate
veterán

Két kérdésben segítsetek kérlek.
Legelső Macbook air-re 13" (1.1) melyik az utolsó OS?

2012 early 13" Macbook Pro-ra szintén ugyan ez kérdés.

Köszi!

(#33473) DanielK válasza Tomate (#33472) üzenetére


DanielK
addikt

A prora a yosemite, de megkapja az el capitant is.
Az airt nem tudom

(#33474) TigerCat válasza reflxx (#33471) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Üzenetek » Beállítások » Általános fül » Beérkező üzenetek hangja

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33475) lugosi válasza whited (#33470) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit mondjuk csodálkoztam is ;)

(#33476) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#33454) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ezeket az ikonokat honnan töltötted le? Faszàntosak

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33477) Jorus válasza FIREBLADE78 (#33476) üzenetére


Jorus
nagyúr

Rajzolta. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33478) whited válasza lugosi (#33475) üzenetére


whited
addikt

Igen, mert már annyira állnék át almás OS-re, főleg, hogy most olvasom, milyen feltételek mellett használható a w10... :U

De remélhetőleg 1, maximum 2 hónap és megvehetem az első mekkem :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33479) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#33476) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi! Én csináltam valamennyit...
Itt a teljes pack: OSX Yosemite style icons

Ha valami nincs benne, de kellene, írd meg nyugodtan itt vagy a DA-on és megcsinálom...
:K

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33480) r4z válasza whited (#33478) üzenetére


r4z
nagyúr

Addig hákolj fel próbaként egyet a mostani gépedre, ha már nagyon türelmetlen vagy :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33481) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#33479) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hogyan tudom letölteni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33482) Jorus válasza FIREBLADE78 (#33481) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ott van alatta bal oldalt a DB és 4shared link.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33483) csabi94 válasza r4z (#33480) üzenetére


csabi94
őstag

Így van, jó az ha ennek megfelelő hardver van benne. Én évekig használtam úgy a gépemet (igaz, kisebb-nagyobb hibákkal, mert nem volt 100%-ban OSX barát hardverem). :K

(#33484) r4z válasza csabi94 (#33483) üzenetére


r4z
nagyúr

Én elsődlegesen használom a profilomon szereplő gépen, számomra 100%-os a kompatibilitás (azaz vannak hiányosságok, mint például wake-on-lan és sleep mode, de engem nem érintenek :) )

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33485) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!

Aki használja/használta már használta a Rhino 3D modellező programot OS X-en, az légyszi írjon rám privát üzenet formájában!
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

meg

(#33486) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#33481) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A leírásban ott vannak a linkek, kicsit görgess lejjebb. Dropbox és 4shared. Majdnem 400 MB, szóval hamar letilt a Dropbox. Traffic limit 3 GB felett... Hiába van 19 GB tárhelyem... Frankó korlátozás... :-) Ezért tettem fel 4shared-re is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33487) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Fusion drive-os gépet használ/használt valamelyikőtök? Milyenek vele a tapasztalatok? Mennyire gyors?

(#33488) pana0017


pana0017
senior tag

Lehet már tudni mikor jelenik meg kb. az El Capitan?

(#33489) zaiczd


zaiczd
tag

sziasztok, milyen megbízható programot ajánlotok a sok közül rendszer karbantartásra, takarításra? köszi

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#33490) TheMarci válasza zaiczd (#33489) üzenetére


TheMarci
addikt

Onyx.

Do You Dream?

(#33491) zaiczd válasza TheMarci (#33490) üzenetére


zaiczd
tag

köszönöm! :R

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#33492) Blaise válasza pana0017 (#33488) üzenetére


Blaise
veterán

Valamikor ősszel, szeptember 9-én elképzelhető, hogy kiderül a dátum.

(#33493) biker válasza lugosi (#33487) üzenetére


biker
nagyúr

Használok, szuper, gyors mint a szél

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33494) lugosi válasza biker (#33493) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, éppen mac mini-t nézegetek, és elgondolkoztat a fusion felára.
Mini frissítés szerintetek várható a közeljövőben?

(#33495) marsu.


marsu.
senior tag

Sziasztok!
Ha használtam veszek mac-et azon kívül, hogy nem kapom ingyen a pages, numbers, stb appokat, bukok valamit?

(#33496) Ragnar95 válasza marsu. (#33495) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem buksz semmi mást.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33497) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok,

Gyári mail app használatával megoldható az, hogy ha beállítok egy intelligens postafiókot, az abban megjelenő e-mailek ne legyenek benne a bejövő e-mailek között?

Köszi

(#33498) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagyon furcsa jelenséget vettem észre.
Adott egy MacBook Air 11 Mid 2012 (i5, 4GB, 60GB-os verzió) egy 86W-os táppal (sajnos a sajátja meghalt).

És akkor a jelenség:
Ma másodlagos gépként használtam, egy leírást olvastam rajta amíg a másik gépen dolgoztam, és épphogy hozzáértem az Air sarkához akkor olyan volt, mintha megrázott volna. Párszor ismételtem, hogy tuti ne én képzeljem be a dolgot csak, és nem mindig, de párszor ismét éreztem a dolgot. Visszagondolva pedig többször is volt már rá példa, hogy ha finoman hozzáért az alkarom, akkor olyan volt, mintha megcsípett volna valami, de eddig nem kötöttem össze a dolgot.

Ti tapasztaltatok már ilyet? Miért csinál ilyet?

(#33499) Ragnar95 válasza Yiggdrasil (#33498) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért csinálja, mert nem megfelelő teljesítményű táppal töltöd és túl nagy áramerősség jut a gépbe, amit ahogy hozzáérsz, a tested vezet el.
Nem véletlenül adott teljesítményű tápokat adnak az adott modellekhez...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33500) rjg válasza Yiggdrasil (#33498) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem Ragnar téved. Nekem anno az MBP-nál - és többeknek is a fórumok alapján - előjött ez a jelenség a gyári töltő használatával is. A gond a használt elektromos hálózatból vagy annak földelési gondjaiból aggódott. A megoldásra nem emlékszem, rá kellene keresni a beszmac-en.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.