Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) pana0017 válasza Viktor91 (#91996) üzenetére


pana0017
senior tag

Kerettől függ de egy '15 Air jó vétel erre szerintem. Ha tetszik egy ideig még kiszolgálhat, ha kevés/nem jön be pedig még könnyen eladható.

(#92002) tboldi


tboldi
nagyúr

Találkozott már valaki olyannal, hogy a Parallels-ben futtatott Windows csak Generic USB Hubként ismer fel USB eszközöket (esetemben egy autós diagnosztikai kábelt)? Van erre valami megoldás?
A macOS látja rendesen, megnéztem a rendszerinfóban, csak szoftver hiányában nem tudok mit kezdeni vele, illetve a VMware-rel futtatva ugyanaz a virtuális gép szintén jó, de én szívesebben használnám a Parallels-t. :D

És gyanítom, ha nem csak TB3 lenne a gépen, és nem kellene átalakítóznom, hanem közvetlenül bedughatnám egy hagyományos USB-be, akkor nem lenne ilyen gondom.
Érik az a ThinkPad, de most közbejött egy fontosabb dolog...

[ Szerkesztve ]

(#92003) sprX válasza tboldi (#92002) üzenetére


sprX
tag

Majdnem beírtam, hogy valakinél láttam már ezt és keresd ... Aztán rájöttem, hogy a valaki Te voltál ... :DDD
Erre mindig azt mondják, ha nincs ló, jó a szamár is. Ha csak VMware-ban fut, akkor kényszerhelyzet alakult ki. ( Tuti, hogy a hubot ismeri fel valamiért a Parallel és itt akad meg a képlet... )

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#92004) consono válasza tboldi (#92002) üzenetére


consono
nagyúr

Meg kell kérdezni a Parallels supportot, hátha van ötletük!

"In God we trust. All others must bring data"

(#92005) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Microsoft NTFS by Paragon vs. ForkLift app

Sajnos lyukra futottam a másolással. Új M1 MacBook Pro-ra telepítettem az NTFS meghajtók írásához szükséges Paragon alkalmazást, megy is szépen, azonban 10 fájlból kb. 2 másolat sérül a másolást követően, azaz nem lehet megnyitni. Ránézésre nincs különbség, a fájlméret azonos, de megnyitni nem tudom.

A ForkLift fejlesztők szerint a driver okozza, amit meg is erősített a teszt, miszerint csak NTFS meghajtóra íráskor jelentkezik a hiba. Azonban ForkLift nélkül, Finderben CMD+C-vel másolva szintén hibátlan.

Írtam a Paragonnak, remélem foglalkoznak vele, de gondoltam megosztom itt is, hátha másnak is van hasonló problémája.

Tettem fel két teszt fájlt Dropboxba, ha valakinek van kedve csekkolni, legyen kedves dobjon egy privátot és küldöm a linket.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#92006) tboldi válasza sprX (#92003) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, én írtam, de most konkrét megoldást keresek, hátha. :D

(#92007) tboldi válasza consono (#92004) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd írok nekik, egyelőre a fórumukat olvasgattam csak, de nem lettem okosabb.

(#92008) blakey válasza TigerCat (#92005) üzenetére


blakey
titán

Hm, ez érdekes, Inteles Mac-en nem vettem észre, hogy hibázna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92009) TigerCat válasza blakey (#92008) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ott nekem is rendben működik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#92010) bali93 válasza Vasy09 (#91999) üzenetére


bali93
tag

Igen, ez történt, köszi! :)
Csak furcsa volt, mert korábban volt UK-s/német gépem, ott gond nélkül tudtam közvetlen online az /add-coverage alatt vásárolni hozzá.

(#92011) blakey válasza TigerCat (#92009) üzenetére


blakey
titán

Akkor az M1-el vagy a Big Sur-el van gond, nem?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92012) tboldi válasza sprX (#92003) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most kíváncsiságból készítek egy vindóztugót. :D

szerk.: Nem jött be, 7-tel nem akar elindulni. :D

[ Szerkesztve ]

(#92013) TigerCat válasza blakey (#92011) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, de írtam nekik. Kiderül mi lesz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#92014) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Sziasztok,

találkozott már valaki MagSafe2 -> USB-C kábellel/átalakítóval? Apple.com-on és nevesebb kábelgyártóknál nem találtam.
Van egy 75W-os PD-s töltőfejem (2 USB-C, 3 USB-A), így utazásokhoz elég lenne csak ezt magammal vinni.

(#92015) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Ismét készülök venni egy Apple notebook-ot, de most nem cserélem le a PC-t csak mellé szeretném. Ez által nem a legújabbat és a legdrágábbat néztem ki, hanem egy alap 15"-os 2017-es MBp-t. Van még rajta egy hónap Apple Care is, de kell félnem bármitől amikor lejár?
Akksi ciklus 300 körül van benne.
Ha meg akarom tartani huzamosabb ideig akkor van értelme le gariztatni valaki által pl itt aprón??

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#92016) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#91899) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Végül tökös voltam, megrendeltem tegnap az Apple-től, most kaptam meg. Eddig nagyon állat.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#92017) pana0017 válasza syIex (#92015) üzenetére


pana0017
senior tag

A gariztatáshoz nem értek, de ha a 80% alatti az akksi, akkor azt az Apple Care keretében cserélik.

(#92018) tboldi válasza syIex (#92015) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pont ugyanilyen gépem van. :D

A billentyűzetet ellenőrizd, ha valamelyik gomb dupláz, akkor cseréltetheted azt is, és ezzel együtt kapsz új akkumulátort is.

(#92019) syIex válasza tboldi (#92018) üzenetére


syIex
veterán

Köszi! :C

Még nem volt csere programban szóval akár ki is használható lenne a dolog, ha úgy van! :P

Azt lehet tudni amúgy, hogyha össze szinkronizálom a gépet az iPhone-al és kapok iMessege üzenetet, de nem vagyok a laptop közelében akkor is megkapom ott is? Vagy ha két felhasználót hozok létre az egyikhez lehet az enyém hozzá rendelve a másikhoz pedig a barátnőmé mondjuk?

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#92020) tboldi válasza syIex (#92019) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha mindkét eszközön van aktív internetkapcsolat, akkor igen.
Igen, lehet két teljesen különálló fiók is.

[ Szerkesztve ]

(#92021) syIex válasza tboldi (#92020) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#92022) marsu. válasza CharlieDrop (#92016) üzenetére


marsu.
senior tag

Fekete lett végül?

(#92023) Mr Bond 007 válasza syIex (#92015) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én nem vennék olyat, mert hiába cseréli az apple, ha kifut a csere program, 100 ezer feletti összeg lesz majd a bill csere. (vagy ha mákod van valaki már rá állt a javítgatására) És ismerek olyat, aki vigyázott rá mint a hímes tojásra, mégis fél-1 évente cserélteti mióta megvan. :(
Pont emiatt vártam évek óta a cserével, aztán meg már kivártam az új procisakat.

[ Szerkesztve ]

(#92024) syIex válasza Mr Bond 007 (#92023) üzenetére


syIex
veterán

Billentyűzet cserére még több, mint egy év van szóval attól nem tartok.
Szerintem kipróbálom újra aztán majd kiderül, ha bejön újra a MacOS és nem lesz szükségem a Windows-ra veszek egy újat, de tesztelgetni és ismerkedni (újra) megfelelőnek tűnik.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#92025) vycman


vycman
tag

Mid 2010 MBP -ben teljesen tönkrement az akksi. Maga a gép nem ér sokat, de még használnánk harmadik gépnek. Az újraindulások / dátum elefelejtés miatt kellene bele valami akku, de nem tudom honnan lenne érdemes venni, az itt leírtak olvasgatása után. A Green cellre adnak 1 év garanciát, és árulják nevesebb boltokban is, esetleg ezzel meg lehet próbálkozni, vagy tök mindegy melyik noname, csak legyen rá 1 év garancia, és vissza tudjam vinni, ha hibás? :F

(#92026) Mr Bond 007 válasza syIex (#92024) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az ugye megvan hogy ha ki is cserélik, az új ugyanúgy meg fog murdelni? (nem oldod meg a hibát, csak el ódázod) Erre az egyedüli megoldás hogy külső billel használod, vagy olyat veszel ami már magic keyboardos.

[ Szerkesztve ]

(#92027) Head88 válasza Mr Bond 007 (#92023) üzenetére


Head88
addikt

Pontosan 170k egy új topcase ha nincs a csereprogram. Viszont nem ilyen tragikus a helyzet mint ahogy beállítod. Sokan hiba nélkül használják pillangós gépüket. (persze én is inkább a magic keyboardosat venném...az ördög nem alszik)

#92025 vycman
Mindegy milyet veszel csak legyen rá garanciád meg türelmed. 10-ből 8 akksi szar lesz.
Milyen újraindulások? 15" 2010? Ha igen akkor ott az újraindulásokat nem a hibás/régi akksi okozza.

[ Szerkesztve ]

(#92028) Mr Bond 007 válasza Head88 (#92027) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

12 évig szolgált az előző MacBook Pro-m. (most szüleim használják) Számomra elfogadhatatlan egy ilyen jellegű hiba, egy ilyen értékű gépnél. (még használtan is)
Nyilván mindenki azt csinál amit akar, de ha meg tudod előzni, miért vinnéd magad be az erdőbe?

(#92029) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Sziasztok!
Jól gondolom,hogy külső monitort csak töltés közben lehet használni,ha a mac le van csukva?(m1 air)
Más: terveztem egy usb-c monitor vételét,de elég sok problémát olvastam redditen,hogy nem igazán tesz jót az akksinak,hogy folyamatosan töltőn lóg,ráadásul sokkal nagyobb wattal,mint a gyári töltő.Ezeken a monitorokon kikapcsolható a töltés funkció,hogy csak az adat menjen az usb-c porton?

(#92030) TigerCat válasza Adee_91 (#92029) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nem csukod le, akkor mindkettő megy.

Monitor és kimenet függő, de elvileg mindig tölt. A Mac viszont nem engedi állandóan 100%-ra tölteni magát. Ha a munkád inkább asztali jellegű, lehet jobban járnál egy Minivel.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#92031) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sikerült csatlakoztatni a külső vinyót a macbook-hoz, viszont amikor megnyitom nem látom a tartalmát, kell valami extra beállítást eszközölni? :U

Másik kérdésem, hogy ha meg van nyitva páer oldal a safariban pél iphone-on, akkor meg tudom nyitni macbookon is úgy, mint pl amikor ipaden a safariban látom az iphone-on megnyitott lapokat?

ui: Biztonsági mentés ugyanúgy az icloud-ba készül, mint ios eszközöknél?

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#92032) TigerCat válasza norbertoth (#92031) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Látnod kellene...

Menüsorra és új lapra is ki tudod tenni az iCloud lapokat, szinkronban van minden eszközzel, ha ugyanazzal az ID-vel lépsz be.

Time Machine: külső meghajtóra, hálózaton, stb. tudsz mentést csinálni a gépedről. Nem úgy működik mint az iOS. Ami felhőbe is menti magát (kontaktok, naptár, fotók könyvtár, stb.) azok meglesznek, de a helyi fájlokat nem. Ezeknek kell a mentés, hacsak nem használod a Dokumentumok és az Asztal fájlok feltöltését iCloudba. Akkor azok is elérhetőek lesznek.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#92033) norbertoth


norbertoth
senior tag

Igen így működött de most valamiért nem megy, a fura az hogy ipaden sem, ez sztem valami bug lesz, na mindegy majd megjavul egyszer, bár szerettem míg működött. :U
Próbálom megizzasztani egyébként, de nem sikerül :C
Ma vett egy jó barátom is, kivi leszek nagy win fanként mi lesz a kifejlete, de eddig mindent fikázott, ami apple... :D

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#92034) syIex válasza Mr Bond 007 (#92026) üzenetére


syIex
veterán

Igen megvan, de amint írtam ezt ismerkedni vettem egyenlőre. Ha tudok maradni only macOS akkor eladom és veszek egy újabbat aminél már nem lehet ilyen hiba. :)
Amúgy már ezt ezen írom és a pillangós billentyű nekem továbbra is bejön nagyon. :D
Na meg a TB is, pedig ezt a kettőt utálják a legjobban... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#92035) #86564352 válasza syIex (#92034) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ilyet is ritkán olvasni. :D Touchbar és butterfly is bejön? Jony Ive megkönnyezné ezt, kevés ilyen vevő lehet. Szerintem azokhoz a gépekhez pár darab Apple részvényt is kellett volna adni, vigaszdíjként.

(#92036) Bazsee71 válasza syIex (#92034) üzenetére


Bazsee71
őstag

+1 a Touch Barnak. Szerintem a kisebb típusokban meg fogják tartani, leginkább a professzionális felhasználók panaszkodnak rá (de úgy tudom ők vannak kevesebben).

(#92037) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

iCloud Drive-ot használok, PC-n és iPhoneon, es december elején cseréltem telefont XS-ről 12 minire, és azóta nem szinkronizál a PC a driveal, mi lehet a gond?

(#92038) norbertoth


norbertoth
senior tag

Másnak mennyit bír átlagos felhasználás mellett az M1 Air? Nekem 4 órája megy de már 64%-on van, nem merül gyorsan egy kicsit, vagy indexel pár napig és azért? Így nekem kb 8-9 órát bír, 60% fényerő mellett. :U

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#92039) consono válasza norbertoth (#92038) üzenetére


consono
nagyúr

Jó lenne azt is tudni, hogy ez alatt a 8-9 óra alatt mit csinálsz a gépen:) Nem mindegy, hogy videót vágsz, vagy csak a a háttérben szól a zene. Érdemes lehet megnézed a task monitorban vagy hogy hívják , hogy mi fogyaszt sok energiát ...

"In God we trust. All others must bring data"

(#92040) Bazsee71 válasza norbertoth (#92038) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem pl. akkor merült gyorsan a Pro, mikor rádugtam az USB-C hubot. Múlt pénteken töltöttem, hétvégi szöszöléssel/filmezéssel alig merült, hétfő este tettem töltőre, fél óra játék is belefért előtte.

Más:
Logitech Anywhere 2S-t használ valaki M1-es géppel? Gond nélkül csatlakozik BT-n?

(#92041) Laox válasza Bazsee71 (#92040) üzenetére


Laox
aktív tag

Ezt én is megerősíthetem, a hub valószínűleg nekem is irreálisan magas fogyasztást eredményez, ezt már csak onnan is elég egyszerű megállapítani, hogy szinte forró maga a hub mindig.

(#92042) norbertoth


norbertoth
senior tag

[link]
Na pontosan ez nem működik nekem, se iphone-on, se ipaden, se macbookon. Nektek működik? Pedig be van kapcsolva hozzá ahol be kell.(mindenhol) :F

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#92043) akisbandi válasza Bazsee71 (#92040) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Tökéletes, nekem nagyon bejött az Anywhere 2s.

(#92044) Bazsee71 válasza akisbandi (#92043) üzenetére


Bazsee71
őstag

Azzal nincs ez az idegesítő gyorsítás? Most egy Magic Mouse-t próbálgatok (szettben jött), és hiába lövöm ki terminálban, fél perc és visszaállítja.

(#92045) Årpi válasza norbertoth (#92042) üzenetére


Årpi
őstag

Nekem működik, nem állítottam semmit külön hozzá. (M1 Air (11.2) + iPhone 11 (14.4))

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#92046) norbertoth


norbertoth
senior tag

Mit javasoltok, mi lehet a probléma?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#92048) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#92044) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vagy ez a Magic Mouse sajátossága lenne? Most rákötöttem hubon keresztül egy G300-ast, és az úgy működik, ahogy kell.

(#92049) SharpSA válasza Bazsee71 (#92044) üzenetére


SharpSA
veterán

Milyen gyorsítás?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#92050) petrosilov


petrosilov
tag

Sziasztok! Jó USB C - LAN csatolót szeretnék, mivel érdemes próbálkozni? Illetve okosság kellene jó és gyors NTFS illesztő programról: Paragon esetleg?

(Előzmény, hogy az itt feltett kérdésem megoldódott, most egy MBP 13 M1-ről írok, ami nagyon tetszik, szépen teszi a dolgát. Itt is köszönöm, aki akkor hozzászólt.)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.