Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) brumi1024


brumi1024
veterán

Új OS X: kell. MA. :D

(#20002) töky76


töky76
tag

Új hardvert tolhattak volna...
Tudom hogy nem szokás ilyenkor, de erős a piac, pl iphone 6

[ Szerkesztve ]

(#20003) Ragnar95 válasza töky76 (#20002) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még akár jöhet is, bár nem valószínű.
Viszont szoftver terén megint óriásit alkottak, ez nagyon jó alap lesz az új hardverekhez :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20004) Zjunior válasza Ragnar95 (#20003) üzenetére


Zjunior
veterán

Kemény nagyon....
Várok őszig hardware terén....
Kemény lesz! :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20005) TigerCat válasza negyedes (#19998) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amúgy ezt nem mondod komolyan, hogy egy közel félmilliós gépen rá kell készülni egy 2 órás videó megtekintésére?

Köszi Ragnar!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20006) brumi1024 válasza Zjunior (#20004) üzenetére


brumi1024
veterán

Őszre se várható sok minden, mint mondtam már, az Inteltől függ, ő pedig csúszik a Broadwellel.

(#20007) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Adott egy gép Spanyolországban (erasmusos orosz ismerős). Potom 350 eurót elkértek egy panel cseréért, és ilyen szakbarbár módon oldották meg.

Gyakorlatilag a panel alja teljesen be van égve, felül/oldalt pedig sötétebb foltok láthatóak.
A borítást néhol CELLUX-al illesztették össze. Kérdem én, ennyire bonyolult, már-már lehetetlen egy macbook panel cseréje ( én még csak dell,lenovo, msi, asus gépeken cseréltem, szóval nem igazán vagyok tisztában vele) ,vagy a számtech szervíz áll szakbarbárokból? Esetleg valaki tud valami tippet adni, ahhoz, hogy házilag picit is javítsanak a helyzeten?

Előre is köszi,

adatfalo

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#20008) negyedes válasza TigerCat (#20005) üzenetére


negyedes
addikt

az enyem 2010-es es csak 4gb ram van benne. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20009) TheMarci válasza adatfalo (#20007) üzenetére


TheMarci
addikt

Olyan helyre kell vinni, ahol értenek hozzá.

Do You Dream?

(#20010) negyedes válasza adatfalo (#20007) üzenetére


negyedes
addikt

ifixit-en keress ra a modelre. :) amugy ahogy nezem a bevilagitas van rosszul megcsinalva, mert a ledeknel van kep.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20011) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nekem nagyon nem gyerebe az új OS X design. Igaz én az ios 7-től is hánytam már. Ezért is cseréltem le az i4s-t javarészt, mert annyira bántotta a szemem ez a "flat" vagy mi a lópikula design. Én abba a lehet hogy csak 0.1%-ba tartozok, aki szerint ez hóttronda.
Valószínű viszont hogy az appok miatt egy idő után muszáj lesz frissítenem Mavericks-ről.

(#20012) megema válasza lugosi (#20011) üzenetére


megema
őstag

Nekem általánosan nincs bajom a flat dizájnnal, de a dock hátterével nem vagyok kibékülve iOS-en. Az ikonokat megszoktam, bár a Beállításoké elég gagyi lett (hát még a Yosemite-ben mennyire az :W ).

Őszintén szólva nekem leesett az állam a WWDC-t nézve, az új funkciók láttán. Nem gondoltam volna, hogy ilyen mértékű újításokat vezetnek be (appok átjárhatósága, Family Sharing, stb.).

Ha van valakinek linkje a Yosemite-hez, akkor kérem ne tartsa magában (akár privátban). Nagyon kíváncsi vagyok, hogy van-e változás a retina problémáim kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#20013) Jorus


Jorus
nagyúr

Spotlightra kíváncsi leszek, többi nagyjából érdektelen számomra.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20014) ielektros válasza adatfalo (#20007) üzenetére


ielektros
senior tag

Hali. A gaz az, hogy kimokolta a barom az LCD-t belole, csak az air eseteben ez ugy nez ki, hogy tenyeg csak az LCD jon ki. Az LCD hata mogotti polimerizalo retegek, fenyvezeto reteg foliak NEM. Azokat nem szabad bantani, tapogatni stb. Magat az LCD uveget kell kiemeleni es pormentesen betenni az ujat. A polimerizalo es fenyvezeto foliakat pedig ugy hagyni ahogy van. (Az air eseteben sem a vilagitast, sem a foliakat nem kell cserelni LCD serules eseten csak magat a folyadekkristalyos uveg reteget)
A legtobb szerviz ott cseszi el, hogy ezeket a foliakat megsertik vagy mint ebben az esetben majdnem biztos, hogy kidobtak a franvba az LCd-vel egyutt, majd amikor megjott a megrendelt LCD akkor csodalkoztak, hogy a foliak nem jottek vele. Nem is mert nem jar hozza.... En is belenyultam anno amikor az elsot csinaltam de termeszetesen nem ilyet adtunk vissza az ugyfelnek. Szereztem foliakat masik hibas air-bol aztan szepen atraktam. Bar azt sem kivanom senkinek mivel ezt pormentesen es ujjlenyomatok nelkul osszerakni hat nem egy kis szosszenet.

Elsonek lekell melegiteni a keretet ismet. Remeljuk, hogy nem pillanatragasztoval tette vissza. (Mar lattam ilyet). Aztan kiemelni az LCD-t es megnezni, hogy mi maradt a foliakbol. Abban az esetben ha semmi sem, de a hatso feher lakkmuanyag reteg sertetlen (ez teriti a fenyt, fontos, hogy homogen legyen) akkor egy masik LCD kijelzobol lehet kioperalni folia retegeket. Barmilyen torott LED-es LCD megteszi mert a lenyeg ugyan az. Nem mondom, hogy egy marha jo moka mire az ember kivagja meretre pormentesen es ujjlenyomat mentesen a foliakat de nem lehetetlen. A lenyeg, hogy a foliak iranya es sorrendje fontos. Nem lessz tokeletes, de homogen lesz es teljesen elvezheto. Maximum nem tokeletesen az original elmenyt nyujtja.

[ Szerkesztve ]

(#20015) adatfalo válasza ielektros (#20014) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszi szépen a részletes leírást. Továbbítom az illetőnek, az infókat. Az más kérdés, hogy a magyar-angol-orosz és esetlegesen spanyol fordításokon túllépvel, még mindig érteni fogja az illető, hogy mit kéne csinálni, tekintve, hogy egy történelem szakos egyetemista csajról van szó. Én meg ezért nem fogok kiutazni, ha csak nem veszi meg a repjegyem. :D

www.adatfalodesign.hu

(#20016) Zjunior


Zjunior
veterán

Új iMac 21.5" Quad-Core i5 2.7GHz/8GB/1TB / Iris Pro --- 315k
Vagy
Új Macbook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB / 256GB SSD/Iris Graphics - 360k

Melyiket érdemesebb venni?:(

Itthon használnám inkább, mobilitasra van ipad az kiszolgal!
De a retina megerne.
Sajnos lehet mac mini updatere kell varnom egy fullos Monitorral!:N

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20017) Ragnar95 válasza Zjunior (#20016) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez egyetlen egy elég fontos tényezőtől függ: kell neked a mobilitás vagy sem?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20018) TheMarci válasza Zjunior (#20016) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha cipelni szeretnéd a macbookot, ha nem, akkor az imacet.

Do You Dream?

(#20019) megema


megema
őstag

Felpattintottam a 10.10-et. Elsőre elég érdekes. 3 ujjas swipe még jobban akad, mint 10.9-en. :( 2-szer is felpörgött már a ventilátor mindenféle különösebb terhelés nélkül. Csinálok egy tiszta újraindítást azért, hátha csak a programok újranyitása miatt volt.

Zöld + gombból teljes képernyőre rakás lett. Szerencsére az ikonok nem annyira flat-ek és minőségibbnek néznek ki, mint az iOS 7-en. Szokást igényel az új kinézet, de nem vészes. Értesítési központba berakható a számológép, ez jópofa ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#20020) Ragnar95 válasza megema (#20019) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért ez még az első beta, szóval ha akad valami, az nem akkora gond, majd javítják remélhetőleg. A fejlesztőknek van módjuk jelezni az Apple felé, sőt, gondolom az open beta felhasználóinak is lesz módja rá, szóval majdcsak javítják :K
A + gombos újításnak már ideje volt, eddig nem sok értelme volt a gomb használatának, de így már végre jó lesz.
Dashboard megmaradt amúgy? Csak mert kb átvette a szerepét a NC.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20021) megema válasza Ragnar95 (#20020) üzenetére


megema
őstag

Nyilván nem arról van szó, hogy akadozik ez-az. Hanem arról, hogy nem hogy javult volna, amivel gond volt, hanem romlott. Beta ide, vagy oda, de nem vagyok túl optimista ezzel kapcsolatban...

iMac-en nagyon szépen tudtak promózni a WWDC-n, de ha az én rMBP-om próbálták volna, abból csúfos égés lett volna. Egy CS:GO nagyon szépen fut rajta 2560x1600-ban, viszont ha a Sparkle 2 (retina) játékot nem ablakban, hanem teljes képernyőn akarom játszani, akkor a menü animációnál már látható lassulás van (10.9). Én ezt nem értem az egészben.

Most már nyitva se kell lennie semminek az asztalon, ha a teljes képernyős Safari-t huzogatom 3 ujjal, akkor (mindenki számára) látható akadás van. Főleg, amikor az asztal helyére úszik be a Safari, fordítva nem annyira vészes (bár az sem lenne elfogadható egy végleges változatban). A PDF-ek görgetése Safari-ban talán jobb lett egy leheletnyivel. Az általános görgetésen is reszeltek valamit Safari-ban, lassabb lett és mintha folyamatosan mikroadások lennének.

Amúgy a teljes képernyős módból való kilépéshez meghagyták az eredeti megoldást is egyelőre. A Dashboard maradt, változatlan dizájnnal.

Valahol téma volt, hogy Mavericks beta alatt az MPlayerX nem ment. Most semmi gond sincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#20022) petata


petata
őstag

Üdv!

Van egy mid '12-es 13"-os alap Airem, és akadt egy bosszantó dolog vele kapcsolatban. Valaki egy kommentelésemkor innen azt tanácsolta, hogy próbáljam meg ezt a gyári SSD-csere programot, még úgy is, hogy a gyári firmware szerint az én gépemet nem érinti a probléma. Viszont egyre idegesítőbb, hogy miközben csupán böngészek a Safarival, a 80-90 fokos hőmérsékletet úgy tartja meg a gép (ami eleve soknak tűnik nekem), hogy az alap 2000rpm-ről felpörgeti a ventiket akár 8000 körülre... Gyakorlatban a gép kb fél óra használat után már tűzforró, és nagyon hangos. Mi okozhatja vajon ezt? Érdemes lenne akkor felhívni valamelyik APR boltott az SSD-cserével kapcsolatban?

Előre is köszi.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20023) Jorus válasza petata (#20022) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mit böngészel pontosan? Nekem ugyanilyen gépem van, de nem tapasztaltam ilyet. Ha megy vmi flash-es tartalom, mondjuk játék meg YT, akkor simán felkúszik 75-77 fok környékére a proci, az igaz, de a venti nem megy nagyon 3.000 rpm közelébe se, nem hogy még feljebb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20024) petata válasza Jorus (#20023) üzenetére


petata
őstag

Jelenleg megnyitva: YouTube-on megy zene, Handras.hu, Facebook, iMagazin, illetve a PH!

Most épp 77-78 fokra állt be a gép, a ventik 5750rpm-es fordulatszámon tartanak. Még egy órája sincs, hogy elkezdtem használni.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20025) Jorus válasza petata (#20024) üzenetére


Jorus
nagyúr

Youtube-ot flash játssza le, vagy hmtl5? Valszeg a Flash pörgeti ennyire. Yt nélkül is ilyen meleg? Html5-öt kipróbálhatod esetleg.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20026) petata válasza Jorus (#20025) üzenetére


petata
őstag

Szerintem flash volt. Most átállítottam YT-on HTML5-re az alapértelmezést, meglátjuk mi lesz. Btw köszi az eddigieket, szerintem van ebben ráció, csak úgy emlékszem mióta használom az Airt, ilyen nem nagyon fordult elő, ez a probléma csak az utóbbi pár hónapban jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20027) petata válasza petata (#20026) üzenetére


petata
őstag

A HTML5 bekapcsolása után egyébként a Turbo Boostot leállítottam, megnézni miben változik a dolog. Huzamosabb YT-ozás és netezés után most 3000rpm környékén van a ventik fordulatszáma (max 75 Celsius fokos hőmérséklet mellett). Lehetséges, hogy mégis problémás az SSD? Vagy a Mavericks készítené így ki? Esküszöm nem értem. :D

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20028) brumi1024 válasza petata (#20027) üzenetére


brumi1024
veterán

Hűtőpaszta elégtelensége is simán lehet a probléma forrása, mert magas fordulatszámon sem hűl le eléggé a proci.

(#20029) petata válasza brumi1024 (#20028) üzenetére


petata
őstag

Értem, köszi. Akkor elviszem majd szervizbe, de ha már itt tartunk, hova érdemes? Hol dolgolznak becsületesen, relatíve jó áron? iDoki?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20030) rjg válasza petata (#20029) üzenetére


rjg
őstag

Nekem az Almáriummal van pozitív tapasztalatom - WestEnd-del szemben a Váci úton.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#20031) petata válasza rjg (#20030) üzenetére


petata
őstag

köszi :R

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20032) Zjunior


Zjunior
veterán

Retina MacBook pro megéri a felárat az Air-el szemben?
Amit írtatok hibáival együtt...:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20033) Ragnar95 válasza Zjunior (#20032) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha nem akarod külső kijelzőre kötni, akkor a márcsak a kijelző miatt is mindenképp :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20034) ZweiTiger válasza Ragnar95 (#20033) üzenetére


ZweiTiger
tag

Sokat olvastam hogy neten a képek és egyebek a retina felbontás miatt pixelesek. Ezek mennyire igazak?

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#20035) megema válasza Zjunior (#20032) üzenetére


megema
őstag

Fogós kérdés... Érdemes lenne valahol kipróbálnod egymás mellett a két gépet. Én csak vásárlás után tettem meg, és ledöbbentem, hogy mennyivel gyorsabb az UI az Air-en. A helyzet az, hogy ez ilyen. Egy fórumon is olvastam már, hogy valaki Air-ről váltott 13"-os retina Pro-ra és visszasírta a sebességét. Hogy a felbontás és a komolyabb teljesítmény (erősebb CPU és gyorsabb SSD) megéri-e, azt neked kell tudni. Szem és felhasználás függvénye.

Jelenleg ott tartok, hogy nem tudom mitévő legyek. Az egyik oldalon ott van az elképesztően felhasználóbarát rendszer és a mostanára már megszokott retina kijelző, a másik oldalon meg a napi használatban jelentkező problémák. A helyzet az, hogy nincs hasonló méretű, ekkora felbontással, ilyen akku idővel és rendszerrel rendelkező alternatíva. Nincs más ötletem, mint várni a 10.10 megjelenéséig, majd ha az sem segít, akkor megszabadulni tőle. Nyilván ebből nem lehet levonni messzemenő következtetéseket, de a 10.10 első bétája inkább rontott a használhatóságán. Oké, béta meg minden, de ez számomra nem túl jó előjel.

Elkeseredett vagyok. Főleg azért, mert szeretem az Apple termékeket és csalódnom kellett egyben. Már a folyamatosan hibás darabok kifogásán felül, mert azért az sem kicsit ciki. Erről már elkezdtem írni egy Logout bejegyzést, de még nem jutottam el a publikálásig.

Az egészben az bosszant a legjobban, hogy sokan nem hiszik el, illetve hogy az Apple nem lép semmit. Nem hiszem el, hogyha a fullos 15"-os retina Pro mellé odatesznek egy Air-t, az nem veri kenterbe UI sebesség terén a Pro-t. Iris-t használva biztos vagyok benne, de megkockáztatom, hogy dedikált NV GPU-ra váltva is.

(#20036) Zjunior: Nem akarlak lebeszélni róla. Ha felmerül a kérdés, mindenképpen próbáld ki! A kijelző az egyik ok, hogy még nem váltam meg a géptől, mert egyszerűen annyira jó a retina felbontás.

(#20037) ZweiTiger: Semmi másban, csak a grafikus felület sebességében, amit a retina felbontás okoz. Személyesen csak a belépő 13"-os Air-t, illetve a belépő 13"-os és 15"-os Pro-t próbáltam egymás mellett, és a felület egyértelműen az Air-en volt a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#20036) Zjunior válasza megema (#20035) üzenetére


Zjunior
veterán

Értem, akkor a kijelző a plusz.
Az meg nem bizti h ér 120k-t:(.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20037) ZweiTiger válasza megema (#20035) üzenetére


ZweiTiger
tag

De hogy verhetne le egy Macbook Air egy Retina Pro-t? Áruljaaa már el valaki! :)

Nekem Macbook Air 2010 late-m van... Szeretem viszont átkozom mert az ujjlenyomatok régtek a képernyőre így KIJELZŐ csere! Még akkor szívást!

Zsíros ujjlenyomat ráégett a képernyőre.. mondjuk bekapcsolt állapotban semmi se átszik , csak kikapcsoltan a sok kicsi pontocska.. dühítő mert 450 ezerért vettem még. anno..

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#20038) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Alkalmazás ajánló, hátha van aki nem ismeri:

App Deal Whale
Beköltözik az óra melletti ikonok közé, rendszeres értesítéseket küld, ha akcióznak egy-egy alkalmazást, a Mac App Store-ban. Ráadásul magyar fejlesztés és ingyenes. Már vásároltam a segítségével, hasznos cucc!

Kár, hogy eredeti méretben nem lehet feltölteni, így átméretezve kicsit homályos.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20039) lugosi válasza ZweiTiger (#20037) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Zsíros ujjlenyomat ráégett a képernyőre.."

Ez most komoly? Nagyon ledöbbentett. Mitől lehet?

(#20040) ribarszki válasza ZweiTiger (#20037) üzenetére


ribarszki
őstag

Hogy éghet rá egy ujjlenyomat a képernyőre?

(#20041) Ragnar95 válasza ZweiTiger (#20034) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyáltalán nem, de nem is lehet az a böngészők működése miatt, hiszen hogyha egy olyan képet nézel neten vagy bárhol máshol, aminek a felbontása jelentősen kisebb a kijelző felbontásánál, akkor a gép egyszerűen nem rakja ki full screenbe, hanem a felbontásnak megfelelő kis méretben nyitja azt meg.
Elvétve 1-2 app akad még mindig, ami nincs retina felbontásban, ott valóban zavaró, hogy pixeles, de ez tényleg nagyon ritka, ráadásul általában kis appokról van szó.
Zjunior: az a 120k inkább 80...
megema: az egy dolog,h te mit látsz a 13"-os rMBP-don és ezt mennyire tudja be mindenki más valós problémának vagy a te szőrszálhasogatásodnak, de mindenki leírta, h 15"-os gépen egyáltalán nincs ilyen probléma Irisszel sem, hát még dedikált GPU-val, szóval ilyen hülyeségeket azért ne irkálj már le,h az Air UI sebességben leveri azt is... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20042) FIREBLADE78 válasza Zjunior (#20032) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem vennék azt, télen úgy is kiadják az új pro-t. Habár nekem a pro jobban tetszik kinézetre,de 8gigás változatban nekem too much volt. Majd talán a kövi verzióra benevezek

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20043) brumi1024 válasza FIREBLADE78 (#20042) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyáltalán nem biztos, hogy télen jön az új Pro. A nagy nem valószínű, ha igaz a hír, hogy nem lesz idén négymagos Broadwell.

(#20044) FIREBLADE78 válasza brumi1024 (#20043) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor majd tavasz,de amit írtatok illetve okosok mondják az internet nincs "retinásítva", nem kell ez nekünk

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20045) Zjunior válasza FIREBLADE78 (#20042) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem úgy van h nem jön ki gép?
340 ért 8gb rMacbookpro csak megéri nem bontatlanul:P?;)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20046) FIREBLADE78 válasza Zjunior (#20045) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Melyikre gondolsz? Ezt csak epöl tudja,habár én örülnék,ha nem jönne

Újan 340-é? hol? veszem is :))

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20047) ielektros válasza ZweiTiger (#20037) üzenetére


ielektros
senior tag

Szappanos langyos viz, puha ruha. Aztan egy masikkal tisztara kell torolni. Hoznak olyan retkes gepet neha az ugyfelek, hogy maguk is meglepodnek mikor visszakapjak letakaritva.

(#20048) FIREBLADE78 válasza ielektros (#20047) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Többi részét is ezzel a módszerrel érdemes takarítani?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20049) brumi1024 válasza FIREBLADE78 (#20048) üzenetére


brumi1024
veterán

Simán. Csak óvatosan a vízzel, ne nagyon folyjon be résekbe.

(#20050) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#20044) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Vagy tavasszal se, mivel ki tudja, mennyit késik a Broadwell az Inteltől...Ráadásul azért jövő tavasz még majdnem 1 év, annyit nem érdemes várni az új gépre, bárhogy is nézzük a dolgot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.