Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) vadászcsiga válasza brickm (#88000) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De az forrasztós nem?

(#88002) Aaron14 válasza brickm (#88000) üzenetére


Aaron14
őstag

Az jó ár, csak én nem hiszem, hogy meg tudnám csinálni itthon. :(

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#88003) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Van egy SolarEdge napelem inverterem (de nem is ez a lényeg), és szeretném a termelését monitorozni de sajnos a diagrammokat nem mutatja mert adobe flash player kér hozzá, de hiába telepítem csak nem jó és nem tudom a diagrammokat monitorozni. Mi lehet a megoldás?
Köszönöm!

ˣ

(#88004) ReFleXx válasza Aaron14 (#88002) üzenetére


ReFleXx
addikt

vegyel 5mm-es feher zsugorcsovet, tagitsd ki óvatosan, hogy atferjen a csatlakozon, melegitsd ra, orulj

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#88005) consono válasza tuzpenge (#88003) üzenetére


consono
nagyúr

Csesztesd a gyártót, mert év végével megszűnik minden platformon a Flash...

"In God we trust. All others must bring data"

(#88006) general válasza TigerCat (#87996) üzenetére


general
addikt

Na köszi! Meglesem ezeket! :R

(#88007) FIREBLADE78 válasza tuzpenge (#88003) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az jó inverter.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#88008) pana0017


pana0017
senior tag

iOS 14 óta nem csatlakozik az Airpods rendesen. Eddig az volt, hogyha utoljára a Macbook-kal volt kapcsolatban akkor az iPhone közelségétől függetlenül nem csatlakozott csak a géphez. A frissítés óta viszont szeret a telefonnal kapcsolódni és manuálisan kell újra a géphez párosítanom. Másnál van ilyen probléma? Majd a Bigsur megoldja? :U

(#88009) SharpSA


SharpSA
veterán

Akinek telepítve van a legfrissebb Big Sur beta, az megtenné, hogy telepíti az emclient levelező programot és megnézné, hogy elindul-e?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88010) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Holnap megyek megtekinteni egy használt 2018-as Air-t. Mire figyeljek oda vásárlásnál? (a gombok működésén, BT, Wifi, és egyéb ilyen dolgokon kívül)

Köszi

(#88011) BossBoss


BossBoss
őstag

Wipr-ben valahol be lehet állítani kivételeket? (Safariban)

(#88012) SharpSA válasza jófejsrác (#88010) üzenetére


SharpSA
veterán

Mindegyik port működjön, képernyő, kijelentkezett-e a készülékről és kitörölte az Apple ID-ból is, ha megveszed.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88013) jófejsrác válasza SharpSA (#88012) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Ha nincs kitörölve az a készülék az apple id-ból akkor mi bajom származhat belőle?

(#88014) Head88 válasza jófejsrác (#88013) üzenetére


Head88
addikt

pl icloud lock
de amíg a fiókjában van a gép addig akár mondhatja azt is, hogy elloptad tőle...

[ Szerkesztve ]

(#88015) jófejsrác válasza Head88 (#88014) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Jó tudni,

akkor egy adásvételit viszek magammal, legalább azzal le fedjem magam. Vagy ez nem megoldás az én részemről?

vagy van olyan opció hogy a gép sorozat száma alapján meg tudom nézni van e rajta iCloud bejelentkezve ?

[ Szerkesztve ]

(#88016) SharpSA válasza jófejsrác (#88015) üzenetére


SharpSA
veterán

Az is kell mindenképpen, illetve ott előtted nézzétek meg a fiókját akár azon a gépen, amit még akarsz venni és a gyári szám alapján nézd meg hogy valóban nincs már a készülékei között. Sőt, akár be is jelentkezhetsz a te fiókoddal, ha megveszed a készüléket és ha engedi, akkor minden rendben.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88017) jófejsrác válasza SharpSA (#88016) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Aham, akkor ha a saját fiókommal be tudok jelentkezni minden rendben?

Régebben mikor eladtam az iPad Mini, iPhone x-et , sokáig ott volt a fiokomban, mert nem is tudtam hogy ki kell torolni :U

(#88018) SharpSA válasza jófejsrác (#88017) üzenetére


SharpSA
veterán

Igazából ha rendesen kijelentkezett mindenhonnan, akkor te már be tudsz jelentkezni annak ellenére, hogy a fiókjában még ott a készülék, de a legtisztább az, ha kitörli onnan.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88019) Head88 válasza jófejsrác (#88015) üzenetére


Head88
addikt

Megeshet az is, hogy egy lopott (pl nem ő lopta, csak x-edik lépésként hozzá került) icloud lockos gépet akar eladni. Ilyenkor nyilván a jelszóval sem rendelkezik. (ebben az esetben szerződés ide vagy oda, a gépről a lock nem fog lekerülni.)

Persze ezzel nem azt akarom beléd magyarázni, hogy csak tisztességtelen eladó létezik. De megtörténhetnek a felvázolt dolgok.
Szóval rendszerbeállításokban feltétlen ellenőrizd, hogy ki van-e léptetve az apple id fiókból.

(#88020) Head88 válasza SharpSA (#88018) üzenetére


Head88
addikt

Azért ez nem teljesen így van. Amennyiben az icloudból nem lépteti ki, weben bármikor bejelentkezhet az icloudjába és egyszerűen 1 gombnyomásra zárolhatja a készüléket.

(#88021) jófejsrác válasza Head88 (#88020) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Most kicsit megzavarodtam. Akkor ha a gépben nincs bejelentkezve és én pedig simán be tudok lépni az enyémmel. Még mindig előfordulhat, hogy akár webes felületen belép és ott lockolja a gépet?

(#88022) vadászcsiga válasza jófejsrác (#88021) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha van wifi, csináljatok ott helyben egy újratelepítést.

Én úgy vettem a gépet hogy fingom sem volt mit kell csinálni ilyenkor, de az eladónak sem, bár ő az első perctől kezdve korrekt volt, dehát akkor is csak egy idegen. Hazahoztam a gépet 320km-ről, úgy hogy végül mégiscsak kellett egy jelszó, sőt nem is egy hanem kettő mert csinált egy másik partíciót is. Telefonon mindkettőt megadta de csak tippelt mert fogalma sem volt mit csinált. de hálistennek bejött.

[ Szerkesztve ]

(#88023) SharpSA válasza Head88 (#88020) üzenetére


SharpSA
veterán

Azaz ha nem törli ki az előző tulajdonos az iCloud fiókjából a készüléket? Az lehet (bár ha nincs bejelentkezve a fiókjával a régi tulajdonos akkor is?), de én azt írtam, hogy ha a készülékről mindenhonnan kijelentkezett, akkor az új tulajdonos már be tud jelentkezni a saját fiókjával. Tudom, mert az én régi készülékemet teljesen felkészítettem öcsémnek és utólag töröltem a fiókomból. Amit írtál, azt nem próbáltam ki, azaz a zárolás, mert eszembe sem jutott.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88024) jófejsrác válasza vadászcsiga (#88022) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nem gondoltam, hogy ez ilyen "bonyolult" lesz. Bár én vagyok naív, hogy nem feltételezem át is verhetnek.
Mobilnetről osztok netet és akkor újrahúzatom a rendszert.

Köszi mindenkinek.

ui.: ha még van valami ami kimaradt szívesen fogadom.

(#88025) vadászcsiga válasza jófejsrác (#88024) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Alapvetően nem az. A következő macbookot már kirázod majd a kisujjadból :D

(#88026) r4z válasza jófejsrác (#88017) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha be tudod kapcsolni a find my macet, akkor van minden rendben. Egyszerre csak egy accountrol lehet aktiv a funkcio, es ha bekapcsolva maradt a masik accounton, nem fogja engedni bekapcsolni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#88027) jófejsrác válasza r4z (#88026) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Akkor összegezve:

- nézzem meg be van e jelentkezve az eladó fiókkal (ha igen jelentkezzen ki)
- indítok egy tiszta telepítést a gépről (itt kérheti az eladó a jelszavát?)
- be tudok jelentkezni a saját apple fiókommal
- be tudom kapcsolni a find my mac opciót
- tesztelem a portokat
- hangszórók, BT, pixel hiba, esztétika

Ki hagytam valamit? :B

(#88028) vadászcsiga válasza jófejsrác (#88027) üzenetére


vadászcsiga
félisten

akku nem púpos e

(#88029) pana0017 válasza jófejsrác (#88027) üzenetére


pana0017
senior tag

Kamera

(#88030) TigerCat válasza BossBoss (#88011) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fogaskereket kiteszed a menüre és a weboldalon letiltod a blokkolót. Nem a Wipr-ben állítasz, hanem az oldalakat paraméterezed, amelyek meg vannak nyitva.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88031) BossBoss válasza TigerCat (#88030) üzenetére


BossBoss
őstag

De vak vagyok! :B Köszi! :R

(#88032) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Nincs működő megoldás az accountsd őrületre az Apple ID kijelentkezésen kívül? Az Apple discussions-on ötven felhasználó száz különböző - vagy működő, vagy nem működő - megoldást javasol.

Aquila non captat muscas.

(#88033) Head88 válasza Hegyirabló (#88032) üzenetére


Head88
addikt

Kijelentkezés, újraindítás, nvram reset, visszajelentkezés, újraindítás, nvram reset.
Nekem működött.

(#88034) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

MacBook Pro 13" mid 2009 (A1278) esetén azon kívül, hogy elhalálozott az akku, mi okozhatja még azt, hogy elég nehezen lehet bekapcsolni? Konkrétan (lehúzott töltővel) kell nyomva tartani a bekapcsológombot, majd ez alatt a töltőt rácsatlakoztatva és még hosszú másodpercekig nyomva tartva a gombot hajlandó bekapcsolni a noti. Akkucsere megoldaná a problémát, vagy más hibaokkal - esetleges közelgő alaplaphalál pl. - is kell számolni?

Másik, hogy nem hajlandó látni a beletett SSD-t. Jól tudom, hogy ennek az oka a HDD kábel elhalálozása, ami szériahiba és csere megoldja?

Előre is köszönöm.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#88035) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Visszatérő témám, ismét megkérdezem: ki használ macen antivírus/antimalware-t, és mit? Én előfizetéses (prémium) malwarbytes-ot használok Catalinán, de most fog lejárni, és nem tudom, van-e értelme hosszabbítani, vagy váltsak inkább másra, vagy hagyjam az egész antimalware témát macen a fenébe, és ne tegyek fel semmit.... :U

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#88036) Syl válasza HarryPotter (#88035) üzenetére


Syl
nagyúr

Bitdefender és Malwarebytes - mindkettő free, alkalmanként végigfuttatom őket a gépen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88037) TigerCat válasza Head88 (#88033) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem is, aztán újra előjött. Azért is szívás, mert bejelentkezéskor újra szinkronizálja a fotókat. Macera.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88038) Hegyirabló válasza TigerCat (#88037) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ennyi...

Aquila non captat muscas.

(#88039) hszilard666 válasza TigerCat (#88037) üzenetére


hszilard666
veterán

Isten éltessen sokáig! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#88040) #86564352 válasza HarryPotter (#88035) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pénzkidobás szerintem.

(#88041) TigerCat válasza hszilard666 (#88039) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi szépen!
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88042) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hi,

Azt hogy állítom be, hogy ha pl. Forklift-el másolok hálózatról, akkor ne menjen le alvóba a gép, megszakítva a másolást, amíg annak nincs vége? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#88043) SharpSA


SharpSA
veterán

Tegnap gondoltam beállítom mindegyik eszközömön a Firefox-ot alapértelmezettre, ha már van rá lehetőség, mert pár szolgáltatása hiánypótló számomra. Meg is tettem, aztán elkezdtem figyelni a tevékenységfigyelőben, hogy mi a helyzet. Sajnos kb ugyanazokkal a lapokkal indítva a Firefox-ot, Safari-t és az Edge-t, a Firefox fogyasztott jelentősen a legtöbbet (7-15-20%) úgy, hogy semmit sem csináltam benne és nem futott videó pl a youtub-on. Az Egde is mutatta magát talán pár %-kal, a Safari meg sehol sem látszott. Így visszaraktam a Safarit alapértelmezettnek. Az üzemidő fontosabb...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88044) blakey válasza SharpSA (#88043) üzenetére


blakey
titán

Sajnos a Firefox ilyen, én is tapasztaltam, Vivaldit használok alapértelmezettnek, Safari a "második", mindig 2 böngésző van a gépen, mert előfordul, hogy valami nem akar működni az egyiken míg a másikon hibátlanul megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88045) SharpSA válasza blakey (#88044) üzenetére


SharpSA
veterán

Vivaldi jó lenne, ha lenne iOS-ra is, de nincs. Nekem kellenek a szinkronizált lapok, könyvjelzők, előzmények, jelszavak, stb. Chrome kizárt ismert problémái miatt. Safarin is csak a Scroll to top és az Enhancer for YouTube kiegészítő hiányzik.
Egde-ben meg még sajnos nem működik az előzmények és a megnyitott lapok szinkronizálása, amúgy egész jó már.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88046) blakey válasza SharpSA (#88045) üzenetére


blakey
titán

Nekem kellenek a szinkronizált lapok, könyvjelzők, előzmények, jelszavak, stb. - nekem is, most nincs iOS eszközöm így nálam minden szinkronizálva van. Chrome nálam is a kukában landolt. Firefox jó de mostanában használom a Chromecast funkciót így az hiányozna illetve eléggé "döcögös" amacOs és android alatt is, legalábbis a többihez képest. Opera sem rossz egyébként.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88047) SharpSA válasza blakey (#88046) üzenetére


SharpSA
veterán

Opera jó lenne, ha iOS alatt is lenne normál verzió, mint Androidra, de nincs.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88048) pana0017


pana0017
senior tag

Hogy tudom letiltani az iStat Menus bejelentkezéskor való automatikus elindulását? Letörölni nem szeretném. Az indítóelemeknél nem látom, az alkalmazás beállításai között pedig nincs ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

(#88049) jófejsrác válasza jófejsrác (#88027) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Sikerült elhozni a gépet, a javasolt dolgok alapján minden oké.

Viszont bármit akarok telepíteni az app store-ból vagy máshonnan, letölti végig aztán egyszerűen megáll. Mutatja mennyiből mennyit leszedett és nem történik semmi sem.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#88050) jófejsrác válasza jófejsrác (#88049) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nem tudtam már szerkeszteni

Bármit akarok telepíteni letölteni ennyi az eredménye. Nem fejezi be a telepítést, nem kezdi el a letöltést. :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.