Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) rjg válasza Yiggdrasil (#33498) üzenetére


rjg
őstag

Megtaláltam a topikot, ezt olvasd végig.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33502) RexMaximus válasza Yiggdrasil (#33498) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Adapter teljesitmenye lehet magasabb, attol meg annyit vesz fel a keszulek amire szuksege van. Gond inkabb forditott esetben szokott lenni, ha tobbet szeretne mint amit biztositani tud az adapter.

Inkabb a foldeles iranyabol kozelitenem meg en is. Mindegyik konektorral csinalja?

Nekem ugyanezt csinalja, miota osszetortem (ujra osszeraktam). At kell majd emiatt neznem... ? Kulso behatas erte a tied

(#33503) r4z válasza Ragnar95 (#33499) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez úgy, ahogy van, hülyeség. Minden tekintetben.

Földelési hiba lesz valahol, próbáld meg a kis dugalj helyett a földelt kábelt használni az adapterhez.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33504) Ragnar95 válasza r4z (#33503) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Közben rájöttem,h valóban elhamarkodottan gondolkoztam, mert a töltési elektronika a gépben lekorlátozza az áramfelvételt, így valóban mindegy, mekkora a táp.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33505) DanielK


DanielK
addikt

A gond nem a dugalj, hanem a töltő. Nekem is ilyen az mbp, de ez normális. A töltő két részből áll. Ha a "hosszabbítós" részt nem teszed rá, akkor csinálja ezt. Azért, mert ez a kábel nem földelt. Ha a "hosszabbítót" ráteszed, akkor megszűnik, mivel földelt lesz.

(#33506) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az infókat!

Akkor holnap megkeresem a hosszabbítóját :R

(#33507) tomtom9


tomtom9
tag

2010-es mbp i5 2.5ghz 4gb ram ssd. Lecserélném air-re és a kérdésem az, hogy melyik van kb egy szinten vele mivel visszalépni nem szeretnék sebességben. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#33508) whited


whited
addikt

Sziasztok
A minap megnéztem YT-on Magyarósi Csabának egy videóját amin bemutatja a legdurvább MBP-t, amiben már nem az iris pro van. És elég rendesen lehordja, hogy az a graf gyorsító annyira erős mint a leggyengébb MB-ban szóval semmi értelme venni.
Korábban már kérdeztem hasonlót, igaz akkor a renderelés és videóvágás stb miatt de tényleg ennyire gyenge, már csak azért is mert úgy néz ki, hogy használt almát vennék de azok között inkább olyanokat találok amikben Intel van. :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33509) r4z válasza tomtom9 (#33507) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha minden igaz, a mid-2011-es i5-ös modellek már egy szinten vannak vele (i5-520M vs i5-2557M).

whited: Az az R9 M370X kb 30-50%-kal erősebb mint az Iris Pro 5200.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33510) marsu. válasza Ragnar95 (#33496) üzenetére


marsu.
senior tag

Még annyi, hogy jelenleg milyen viszonyban van az OS X és az office? Suli kapcsán, sajna előfordulnak az életemben hosszabb, összetettebb függvények. Tudom van Parallels, de konkrétan a mac office (vagy mi a neve?) érdekelne.

(#33511) Ragnar95 válasza marsu. (#33510) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tökéletes. Nagyjából tudja azt az OSX Office, mint a wines, de főleg az Excelnél vannak azért különbségek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33512) megema


megema
őstag

Mit gondoltok a Parallels új vásárlási lehetőségeiről? Lehet csak nekem új, de elő lehet fizetni folyamatos frissítésre, ami 99.99€/év, vagy 179.99€/2 év. Vagy meg is lehet venni csak az adott verziót 79.99€-ért. Upgrade is van egyelőre egységesen 49.99€-ért. Kicsit rablásnak érzem ezeket az árakat mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#33513) marsu. válasza Ragnar95 (#33511) üzenetére


marsu.
senior tag

Szóval, ha úgy alakul, hogy váltok, akkor nem árt a Parallels+win office. :) Leginkább abban mutatkozik meg, hogy nem ismer néhány függvényt, vagy másban is gyengébb?

(#33514) Ear001 válasza marsu. (#33513) üzenetére


Ear001
addikt

Most jelent meg az új Office Macre. Én ugyan hosszú függvényeket nem használok, de biztos ilyen téren is faragták, próbáld ki.

(#33515) rjg válasza megema (#33512) üzenetére


rjg
őstag

Én kb háromszor fizettem érte, beleértve az upgrade-eket, de akkora előnyt nem látok a Virtualbox-hoz képest, hogy megint fizessek érte. Verzió váltásonként 10-15 Eurót nem sajnálnék érte, de a jelenlegi árazást kicsit erősnek érzem.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33516) csabi94 válasza rjg (#33500) üzenetére


csabi94
őstag

Így van! Ez hiba, nem hiba, de van. Még idegesítőbb, hogy fülhallgatót használva azt tapasztaltam, hogy ha be van dugva a gép (földeletlen táppal, tehát az adapter megy a konnektorba, nem a hosszabbító kábel), ha nem érek hozzá, és földelem a gépet, akkor egészen egyszerűen búg a hang. Ez valami tervezési hiba lehet... :(

(#33517) lugosi válasza megema (#33512) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem csak kicsit érzem annak. Parallelséknél úgy látszik megirigyelték más szoftvergyártók árazását, de így szerintem nagyon gyorsan le fognak szokni a termékükről.

(#33518) Ear001 válasza megema (#33512) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem nagyjából minden második upgrade kellett, attól, hogy náluk ugrik a verziószám, nem kell hogy rögtön nyíljon a pénztárca is.

(#33519) whited válasza r4z (#33509) üzenetére


whited
addikt

ezt a 30-50%-t általánosságban értsem, tehát a legtöbb feladatnál ami azért erőforrást használ, értem ez alatt a FC 10, Photoshop etc mindegyik alatt kb ennyivel gyorsabb egyik a másiknál?

ez mennyire hiteles teszt? [link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33520) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok!

Kb egy hete vásároltam egy retina MBP 13-at. Ez az első Apple gépem és sok mindent megtanultam már a kezeléssel kapcsolatban, de biztos lesz majd pár kérdésem :)

Az első az lenne, hogy hogyan tudom alapértelmezetté tenné a Libre Office-t, hogy a gyakran használt fájljaimat (word, excel) azzal nyissa meg a gép, és ne Pages-szel, meg hasonlókkal? Mert most úgy használom, hogy minden fájlnál minden megnyitásnál meg kell keresnem, hogy a Libre Office-szal nyissa meg...

Valamint azzal mit lehet csinálni, hogy valamelyik dokumentumot nem engedi megnyitni, mert szerinte az nem biztonságos? E-mail csatolmányokat töltök le, azokkal dolgozok (szintén word, excel, stb.), de ez borzasztó idegesítő :W

(#33521) Ragnar95 válasza whited (#33519) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Photoshopnál nehezen, mivel az RAM-ot használ elsősorban, nem GPU-t. Amúgy nézz FCPX összehasonlító teszteket, biztos, h van ilyen a neten bőven, ha úgyis videóvágásra fog kelleni a gép...
A linkelt teszt meg nagyon nem tűnik hitelesnek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33522) plus44


plus44
veterán

Mennyire ajánlott most 13"-os MB Air-t venni? Illetve helyette (a kijelző miatt) ajánlátok a 12"-os MB-ot, vagy inkább a 13-as Retina Pro-t?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#33523) Ragnar95 válasza plus44 (#33522) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha van rá keret, mindenképp retina Pro inkább. Felhasználás függő is mondjuk, h melyik éri meg legjobban, de én a kijelző miatt mindenképp retinás gépet választanék, azok közül meg a Pro a nyerő, mert teljesítményben sok dologra kevés lehet a sima MacBook, ráadásul az 1db USB is zavaró lehet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33524) Peetey91 válasza Teszla_ (#33520) üzenetére


Peetey91
senior tag

Szia, az első kérdésedre a válasz: jobb klikk a fájlon - Info megjelenítése - alul Megnyitás ezzel, kiválasztod a programot és Összes módosítása.

(#33525) Teszla_ válasza Peetey91 (#33524) üzenetére


Teszla_
senior tag

Köszönöm, sikerült, ez hatalmas segítség :R

(#33526) r4z válasza whited (#33519) üzenetére


r4z
nagyúr

notebookcheck.net

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33527) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok!
Mejik éri meg jobban a 12 colos macbook vagy a macbook air 11 colos mindegyikből az alapmodell?

[ Szerkesztve ]

(#33528) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Sajnos még ennyi idő és frissítés után is azt tudom leírni, hogy a Yosemite óta a laptopom nem a régi, szarabb lett. Nem tudom ki, hogy van vele, nagyon megbántam, hogy frissítettem. Remélem a következő szeptemberi OS frissítés megoldja a problémát. Korábban 6-8 mp alatt bootolt a gép, jelenleg 10 mp felett vagyok. Safari sem a régi :( :U

Gépezet: MacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013), i7, 8 gb ram.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33529) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok, haveromnak megérett egy tisztításra (és pasztázásra) a gépe, és kérdezi, hogy hova érdemes vinni. Kihez vigye? Boltba, vagy tudtok valami szakit, aki olcsón, jó munkát végez? :)

Köszönjük előre is! :)

(#33530) Ragnar95 válasza allein (#33528) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ugyanezzel a géppel nálam is fennállnak a leírt problémák. El Capitan sajna nem biztos, h szeptemberben jön, hiszen csak őszt ígértek, de reméljük, valóban javítja ezen hibákat is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33531) jeromosi válasza csabi94 (#33529) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Szia!
Idokinál egy teljes hardveres karbantartás 9900 forint..
De az iphoneszervizbuda.hu-nál egy tisztítás és ujrapasztázás 15000 forint.

[ Szerkesztve ]

(#33532) rjg válasza csabi94 (#33529) üzenetére


rjg
őstag

Egy hete voltam az iszervizpontban, most 5 990 forintért pucolták ki, pasztázták újra a gépet. Fiatal, szimpatikus csapat, ajánlom őket.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33533) allein válasza Ragnar95 (#33530) üzenetére


allein
addikt

Akkor várunk :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33534) FIREBLADE78 válasza rjg (#33532) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mi az a pasztázás? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33535) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#33534) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A processzor és a hűtő közé teszik, a hőelvezetés feljavítására.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33536) biker válasza FIREBLADE78 (#33534) üzenetére


biker
nagyúr

Amikor olasz estet tartunk :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33537) whited válasza biker (#33536) üzenetére


whited
addikt

:DDD ;]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33538) bupemko válasza allein (#33533) üzenetére


bupemko
senior tag

Én se véletlen próbáltam ki Win10-et meg Linux Mint-et az MBA-n, végül most visszatértem Mavericks-hez és bár ez se tökéletes, de fényévekkel jobb/stabilabb, mint a Yosemite.

[ Szerkesztve ]

(#33539) allein válasza bupemko (#33538) üzenetére


allein
addikt

Az a gond, hogy visszaraknám én is Mavericks-et de, fut egy win a parallels alatt. És nincs kedvem újratelepíteni :( :( :( Win telepítés után rengeteg frissítéssel járó újraindítások. Nincs kedvem hozzá :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33540) bupemko válasza allein (#33539) üzenetére


bupemko
senior tag

És ez miért tart vissza? Gondolom Parallels is úgy működik, mint Virtualbox meg VMware, azaz bizonyos fájlokba dolgozik, amiket le tudsz menteni, majd Mavericks telepítés után meg tudsz nyitni vele... Vagy rosszul tudom?

(#33541) csabi94 válasza bupemko (#33540) üzenetére


csabi94
őstag

Jól tudod! Bár egyszer beszívtam, mert a TM mentésre bíztam magam a parallelses Windows tekintetében is, és valami gebaszt csinált, megsérült a fájl. Azóta a TM nem csinál semmit a Parallels mappájával, nem véletlenül van olyan beállítás parallelsbe, hogy "do not back up virtual machine", vagy valami ilyesmi.
Egyszerűen nagy a TM-nek az a fájl, ráadásul ugye minden induláskor változik, stb., nem szabad, hogy minden nap amiatt csináljon 40-50 gb biztonsági mentést, biztos az enyém is azért csavarodott be.
Viszont ha szépen lemented azt az egy fájlt, akkor elvileg ugyanúgy tudod futtatni később egy másik Mac alatt is.

(#33542) rjg válasza allein (#33539) üzenetére


rjg
őstag

A Parallels-ben létrehozott képfájlt lemented, majd a Mavericks újra telepítése után betallózod.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33543) tomtom9


tomtom9
tag

Iphone-nal készítettem pár videót de kevés volt eajta hely így mindig egy mappába gyűjtöttem őket. Most hogy a telefonon nagyobb lett a tárgely visszahelyezbém őket. A könyvtárból beimportáltam a Fotók alkalmazásba mac-en kérdés hogy ha összedugom a telefonbal akkor autónatikusan letölti? Vagyis hogy tudnám elérni hogy minden készüléken meg legyenek ugyan azok a képek/videók?

(#33544) Teszla_


Teszla_
senior tag

Újabb kérdéseim lennének :)

Safariban be lehet állítani, hogy minden letöltésnél rákérdezzen, hová szeretném menteni a fájlt? Mert én csak Letöltések mappát látok, valamint egy általam előre meghatározott mappát lehet még választani. Elég sok időt vesz el, hogy a fájlokat mindig át kell másolnom a Letöltések mappából oda, ahová eredetileg szeretném tenni.

Másik kérdésem, hogy a mappákban nem lehet valahogy használni a böngészőben megszokott touchpados gesztusokat? Itt is sokat segítene, ha legalább vissza és előre tudnék lépni, de így mindig fel kell mennem a bal felső sarokba, hogy visszalépjek egy mappával.

(#33545) Ragnar95 válasza Teszla_ (#33544) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyárilag nem tudok róla, h a Finder tudna gesztusokat, de BetterTouchTool-lal szinte bármit be tudsz állítani gesztusokra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33546) TigerCat válasza tomtom9 (#33543) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hellyel-közzel jó úton jársz...
Egy iCloud account-ot használj mindegyik eszközödön és vezeték nélkül is szinkronizálja majd. Bár ahogy észrevettem, ezt jellemzően akkor teszi 100%-os pontossággal, ha a telefon töltőn van. És persze WiFi hálózaton.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33547) dabgergo


dabgergo
őstag

Újra jövök pár alap kérdéssel bocsánat:)

1) Mappák kék színét meg lehet változtatni (lehetőleg nem egyenként hanem az összesét)?

2) A Dock-ra rakott mappáknál be lehet vhogy állítani h egyből a finder nyíljon meg, ne pedig legyező/rács/lista? (eddig csak úgy sikerült ezt elérnem h Alias-t tettem oda)

3) Windows-os billentyűzettel máshol van a hosszú í meg van még jópár probléma. Nincs vmi megoldás erre vagy program ahol be lehet állítani h melyik billentyűzet mit csináljon?

(#33548) TigerCat válasza dabgergo (#33547) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. Próbáld ki ezt: LiteIcon
2. Rögzíts mappát, másként nem nagyon fog menni sajnos...
3. A billentyűzet beállításainál, a beviteli forrás menüben tudod állítani.

Ezt próbáltad már? [link]
Illetve az Ukelele ismerős?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33549) dabgergo válasza TigerCat (#33548) üzenetére


dabgergo
őstag

Hálásan köszönöm megint, egyiket sem ismertem!

A 2-eshez még annyi h rögzítve van a mappa a dock-ra csak azt szeretném h egyből a finderben nyíljon meg ne ezekben a kinyíló formákban.

(#33550) allein válasza rjg (#33542) üzenetére


allein
addikt

Megfontolandó :K Ennyire egyszerű lenne? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.