Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) Head88 válasza HUTCHDB (#60999) üzenetére


Head88
addikt

13"-os 2011 early vagy late MBP-kről van szó? Milyen verziójú macOS volt rajtuk?

Lehet ráférne a gépekre egy formázás és clean install. (Az IGP-k meghibásodása véleményem szerint kizárható)

[ Szerkesztve ]

(#61002) Head88


Head88
addikt

Az is kérdés, hogy az ssd-k a HDDbay-ben vagy az optibay-ben vannak-e. Ha optibay akkor csak sata2 sebességgel tudnak üzemelni. (a 2011 MBPkben)

[ Szerkesztve ]

(#61003) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#61000) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ragnar95 és Head88 !

Akkor ez lehet sok összetevős dolog...
Ilyen mélységig azért nem néztem meg a gépeket. :N

Akkor elvileg a i5 2,3 3000-es és a i5 1.8 4000-es kombókban között érdemi különbség a megjelenítés "akadozásában" nincs?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61004) xors válasza HUTCHDB (#61003) üzenetére


xors
senior tag

Mire kell a gép?
Ezekkel a 'régi' integrált gpu -kkal komolyabb grafikai munkát nem fogsz tudni végezni, teljesen mindegy, hogy Pro vagy Air.
Ha meg csak nezetzni, emailezni kell, akkor jobban jársz az Airral, azt könnyebb hurcibálni mint a 2,5 kilós MB Pro -t. (a nem retina gépek tényleg nehezek :D )

(#61005) HUTCHDB válasza xors (#61004) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A nagyobbik lányomnak kell.
Általános használat, net, szövegszerkesztés, zenehallgatás, iphone-nal való kommunikálás...kb. ennyi.
Most írja a diplomamunkáját, és megadta magát a korábbi laptopja, így venni kell valamit.
Mivel imádja az iphone-ját, gondoltuk veszünk egy mac-et...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61006) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#61005) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erre a célra valóban jobb választásnak tűnik az Air. Mellette szól a nagyobb felbontás, hosszabb üzemidő, könnyebb hordozhatóság, Pro mellett a bővíthetőség, illetve azonos évjárat esetén az erősebb teljesítmény.
Ha sikerül jó áron találni 8gigás Airt, én azt választanám, leírt feladatokra bőven elég annak az ereje is, innentől pedig az Air előnyei többet nyomnak a latba szerintem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#61007) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#61006) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61008) tboldi válasza tboldi (#60994) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végül is írtak maguktól az este. Csak januárban lesz tok, és kérdezték, hogy töröljék-e a rendelést, vagy inkább szeretném-e megvárni. Megvárom, mert egyrészt nem sürgős, másrészt felhasználtam egy csomó hűségpontot, így csak 3480 lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#61009) bmakszim válasza HUTCHDB (#60999) üzenetére


bmakszim
senior tag

Simán lehet ennek oka az újabb iGP. A HD4000 egy sokkal jobb, teljesen áttervezett széria, ami esetenként akár 2x gyorsabb a HD3000-hez képest.

De ahogy olvasom már nagyjából el is dőlt a kérdés. Én is az Airt választanám egyébként.

(#60998) Ragnar95, nincs olyan retina Pro, amiben HD3000 van.

(#61010) Ragnar95 válasza bmakszim (#61009) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tényleg, már HD4000-el jött az első széria és az volt kevés bele :B :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#61011) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üsv!

Elemeztem egy hdd-t az imac-ben. Mindent 100%-ra mutat a drivex kivéve a performance. Az 1%. A gép szörnyen lassú. Időnként begyorsul de van higy percekig áll. Ez hdd cserés lesz ugye?

Üdv: Csabee.

(#61012) Head88 válasza Csabee. (#61011) üzenetére


Head88
addikt

Igen az csere lesz sajnos.

(#61013) wm2


wm2
őstag

nektek is csinál meg mutat furcsa dolgokat a Safari előzmények? :-)

Ozora <3

(#61014) Syl válasza wm2 (#61013) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem.

Lehet azért mert Firefoxot használok? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61015) TigerCat válasza wm2 (#61013) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mire gondolsz konkrétan?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#61016) wm2 válasza Syl (#61014) üzenetére


wm2
őstag

aztatat 2008-2009 környékén használtam utoljára sztem, de lehet egyszer megint megpróbáltam 2011 környékén :-) már nem emlékszem

@TigerCat: folyamatosan vissszatér egy 2001. január 1 előzmény pl. :) meg linkekre nemtok rákattintani, nem nyitja meg, nem engedi törölni stb. Csak a restart (mármint a böngészőből való kilépés és vissza így értem) segít, akkor viszont eltűntetve jön vissza. Magyarul beragad vagy vmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#61017) TigerCat válasza wm2 (#61016) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iCloud ki-be minden eszközön nem segít?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#61018) wm2 válasza TigerCat (#61017) üzenetére


wm2
őstag

Megpróbálom.

Ozora <3

(#61019) Csabee. válasza Head88 (#61012) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jól gondoltam. Tume machine al már backupoltam :)

Üdv: Csabee.

(#61020) Head88 válasza Csabee. (#61019) üzenetére


Head88
addikt

Helyes :K

(#61021) megema


megema
őstag

Tudtok ilyen alkalmazásokat ajánlani:
- Google Translate asztali alkalmazás Safari és Spotlight integrációval. Mondatrészekre kellene, így a gyári Szótár nem jó.
- EXIF szerkesztő Fotók integrációval. Integráció nélküli van, olyan nem kérek. :)

Valakinek sikerült működésre bírnia a rendszerbe épített nyelv szerinti automatikus helyesírásfelismerést? Hiába van beállítva hozzá a magyar, angol és német nyelv, a magyar sehogy sem akar működni. Csak úgy, ha nem automatikusra állítom, hanem kifejezetten magyarra. :U (Dictionaries appból van a magyar nyelv.)

(#61022) Ferelson


Ferelson
tag

Üdv mindenki!
Tudtok olyan oldalt ahol esetleg online lehet részletre MacBookot vásárolni? Előre is köszönöm! :)

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#61023) madle válasza Ferelson (#61022) üzenetére


madle
őstag

Nem hinném, hogy létezik ilyen. Mindenhol át kell esni valamiféle hitelbírálaton, ami nagy valószínűséggel bonyolultabb dolog (bár nem vettem még így készüléket).
Esetleg a Telekomnál lehet egyszerűbb, ha már legalább fél éve rendelkezel otthoni előfizetéssel. Ill. mostmár mobil előfizetésre is lehet, ha minden igaz.

(#61024) Syl válasza madle (#61023) üzenetére


Syl
nagyúr

Eddig is lehetett, csakhogy. Ha otthoni telekomod van akkor simán részletre van Macbook, de mobilos előfizetéssel a gép mellé mobilnetre is elő kell fizetni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61025) megema válasza Syl (#61024) üzenetére


megema
őstag

Mobil előfizetésre is lehet venni. Változások voltak. Én pl. otthoni internet mellé vettem most iPhone-t. Bármilyen előfizetés mellé lehet bármit venni, csak szűkösebb a kínálat, ha nem a "megfelelő" mellé veszed.

[ Szerkesztve ]

(#61026) Syl válasza megema (#61025) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát, én akárhogy nézem, ha nem otthoni net mellé választom, ott virít a készülékrészlet mellett valamilyen mobilnet havidíj is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61027) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Beleptunk a klubba egy 2013 mid air-rel.
Tudnatok segiteni abban, hogy a billentyuzetet hogyan kell beallitani?
Tobb jobb oldali gomb nem funkcional pl: ?,*

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61028) megema válasza Syl (#61026) üzenetére


megema
őstag

Talán azért, mert (a korlátlan díjcsomagot leszámítva) nem lehet mobilnet nélküli díjcsomagra előfizetni. :) Egyébként külön-külön minden egyes csomag (mobil, otthoni internet, TV, telefon) mellé vehetsz valamit.

(#61029) Syl válasza megema (#61028) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem érted mit mondok.
Ha van otthoni neted, akkor van a macbook (kamatmentes) részlete és csók
Ha csak telekom mobil előfizetésed van, akkor a gép mellé "jár" egy kötelező mobilnet díjcsomag is.

Macbook-om még nem, de iPad-em volt már telekomos. Kettő is. Az elsőt meglévő mobiltelefonos előfizetésem mellé vettem és kötelező volt hozzá előfizetnem egy mobilnet csomagot pluszban. A másodikat már otthoni szolgáltatás mellé rendeltem és akkor csak az ipad részlet volt. Más nem.

Olyat meg szerintem nem lehet, hogy ha neked a telekomtól csak egy mobiltelefon előfizetésed van, akkor nem kérhetsz "otthoni mellé" csomagot. Kell a plusz mobilnet a laptop mellé.

szerk.
De mivel mobiltelefonom nincs a telekomnál, az otthoni meg most járt le (felmondtam), elképzelhető hogy tévedek. Lehet azóta változott, de ...

Havi fizetendő, hogy van otthoni telekom előfizetésem: [kép]
Havi fizetendő, ha csak mobilos telekom van: [kép]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61030) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#61027) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs "beállításra" szükség, ha nem érzékeli a rendszer a billentyűket, az hardver-hiba gyanús. Egyáltalán nem érzékel bizonyos billentyűket a rendszer vagy csak nem találsz valamilyen speciális karaktereket?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#61031) Head88 válasza HUTCHDB (#61027) üzenetére


Head88
addikt

? = shift+ ,

* = alt+shift+ , (vesszö)

A speciális karaktereket a rendszerbeállítások/billentyűzet/beviteli forrás-ban tudod megnézni.

Ha a gombok egyáltalán nem funkcionálnak akkor hardverhibás.

[ Szerkesztve ]

(#61032) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

No mar ott tartok, hogy megy minden gomb, kiveve a csillag * hianyzik... :U

Ragnar95 !
Csak spec. karakterekkel volt/van bajom.

Head88!
Sajnos amit irtal, azzal nem sikerul, "bemegyek" a beallitasokba.
:R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61033) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#61032) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sajna csak nem boldogulok.
A csillag gombot sehol nem talalom...
A wifi jelszonkban sok sok karakter van, koztuk csillag is, igy be sem tudok lepni a netre, mert a wifi jelszo beirasanal szinte semmilyen karakter nem mukodik, es beilleszteni sem tudom sehonnan, mivel nincs internetem.
Meg azt probalom meg, hogy asztali pc-n egy dokumentumba beirom a jelszot, athozom pendrive-on, hatha be tudom illeszteni.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61034) Syl válasza HUTCHDB (#61033) üzenetére


Syl
nagyúr

Nemán! Bekapcsolod az on-screen billentyűzetet és egérrel bepötyögöd!
Rendszerbeállítások, Billentyűzet, Beviteli források, lent Beviteli menü megjelenítése a menüsoron
Utána fent jobbra óra mellett ott a Billentyűzetnéző megjelenítése.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61035) Head88 válasza HUTCHDB (#61032) üzenetére


Head88
addikt

Ha magyar az oprendszer billentyűzet beállítása akkor 100%, hogy alt(opt) + shift + vessző a csillag. A vessző a jobb shit-től balra a 3. gomb. Ha jól sejtem akkor a hardveres billentyűzeted nem magyar.

[ Szerkesztve ]

(#61036) megema válasza Syl (#61029) üzenetére


megema
őstag

Egy ideje külön csomagokra van osztva a mobil előfizetés telefon és mobilnet része. Össze kell párosítanod őket, vagy csak az egyiket választani. Nincsenek külön mobil internet csomagok. Amire te gondolsz, az az lehet, hogy régen nem lehetett táblagépet mobil előfizetés mellé venni (mivel nem tudsz vele telefonálni), ahogy más előfizetés mellé sem lehetett hozzá nem illő eszközt (mobil - mobil, mobil/otthoni internet - notebook/tablet, otthoni telefon - vezetékes telefon, TV - TV). Így egy önálló mobilinternet csomagra kellett előfizetned.

Ez megszűnt. Bármilyen előfizetéshez vehetsz bármilyen eszközt, csak nem megfelelő párosításnál szűkebb a kínálat. Az általad linkelt képek pedig csalókák, mert a mobil előfizetés esetén hozzászámolt előfizetési díj nem pluszban értendő, hanem amellé adják a készüléket. Otthoni előfizetésnél viszont nem számolja hozzá a díjat. Valószínűleg mert területenként eltérő.

(#61037) HUTCHDB válasza Syl (#61034) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A screen billentyuzeten nincs csillag...

Head88!
Ez jo lett!
Koszonom!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61038) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Szert tettem egy MBP 2015 13" gépre. Előző tulajnak volt rajta bootcamp csinálva, viszont én szeretném ezt megszűntetni, de a lemezkezelőben nem tudom törölni, és újra egy 128 gigás particiot csinalni a Macos-nek.
Tehát a 2-ből 1-et.

Hogy tudom ezt megcsinálni? Valaki tudna segíteni ebben?:)

[ Szerkesztve ]

(#61039) Head88 válasza HUTCHDB (#61037) üzenetére


Head88
addikt

Ugyanezt írtam a korábbi üzenetemben is. [link]

(#61040) Syl válasza megema (#61036) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet igazad van. Mint írtam, már rég vettem tőlük így cuccot. Csak ugye a webshopjuk kicsit megtévesztő.

(#61037) HUTCHDB

>A screen billentyuzeten nincs csillag...

Pedig nálam van. Lenyomom az altot a billentyűzeten, a képernyőn az egérrel bökdösöm a jobb shift melletti *-ot és szépen írja befele ahol a kurzor aktív.

De a lényeg, hogy megoldódott a gondod!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61041) Head88 válasza Syl (#61040) üzenetére


Head88
addikt

+1 az üzenet második felére. :)

(#61042) Eszleny válasza Mattb (#61038) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A Bootcamp Assitent le tudja törölni. Itt van egy videó, remélem az alapján boldogulsz.

(#61043) HUTCHDB válasza Head88 (#61039) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En vagyok bena ehhez az egesz rendszerhez...
Most be akarok lepni egy apple id-vel, de most meg a kukac nincs meg.
Raadasul ez az indito ablak es itt megba virtualis billentyuzetet sem tudom elohozni.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61044) Head88 válasza HUTCHDB (#61043) üzenetére


Head88
addikt

A @ a baloldali alt(opt) + Q

[ Szerkesztve ]

(#61045) redbiro válasza HUTCHDB (#61043) üzenetére


redbiro
őstag

lehet hogy egyszerűbb lett volna azon a nyelven hagyni ideiglenesen amilyen a fizikai bill

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#61046) Grind


Grind
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy megoldható -e az egyik gondom. Felraktam az iStat Menus programot és sehogy nem tudom azt beállítani, hogy a gép újrainditásánál csak az általa készített menüsort automatikusan megnyissa. Szóval azt betudom állítani, hogy a program azonnal elinduljon a gép indulásakor, de zavaró a dockon villogo kis ikon, mikor én csak a menüsort szeretném látni.
Remélem sikerült érthetően leírni :R

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#61047) HUTCHDB válasza Head88 (#61044) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönöm, ez is jó lett.

Hol magyarítanak klaviaturát, vagyis egyes billentyűket?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61048) Mattb válasza Eszleny (#61042) üzenetére


Mattb
senior tag

Az a baj, hogy már formázva lett szerintem, és így belelépni nemtudok a windowsba.

Szerk: Ezen volt, vagy van, nemtudom.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#61049) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#61047) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem minden speciális karakter van felfestve, tehát magyarítás se feltétlen segít. Ezt a képet rakd el könnyen megtalálható helyre és nézegesd gyakran amíh meg nem szokod a speciális karakterek helyét.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#61050) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#61049) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Koszonom, ez nagyon jo lesz!

Ez nem jo megoldas?
Valakinek tapasztalata veluk, es az araikrol?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.