Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) TigerCat válasza Blaise (#42000) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, emiatt nem kellene a 15-ös gép, mert simán összeér a kettő és megmarad a nyoma. Legalábbis egy 2012-esen ezt láttam és nem volt túl szép...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42002) Xero válasza TigerCat (#42001) üzenetére


Xero
nagyúr

Van a Tucanonak oda való "takarója". Még anno a 15-ös PB-hez használtam, aztán kicsit az első 15-ös MBP-hoz, de aki tart az ilyesmitől annak opciónak nem rossz.

(#42003) TigerCat válasza Xero (#42002) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mondjuk elég béna, de ez van... Szerencséra a 13-as esetén nem jelentkezik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42004) Smiley válasza TigerCat (#42001) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem tobb mint 6 eve van meg a 15"-os pro, es a mai napig nincs karc a kijelzojen... pedig 4 evet cipelve volt mindenhova. Aki normalisan hasznalja ott nem merul fel ilyen problema szerintem. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42005) papp_no1 válasza Blaise (#42000) üzenetére


papp_no1
senior tag

Nem sajnos

(#42006) xedos válasza Smiley (#42004) üzenetére


xedos
addikt

Ha berakod táskába és valami megnyomja a közepét, akkor már rányomódik a billentyűzet...

bmakszim:
Ott az oldalon írják, hogy kijelentették nem lesz érintőképernyős mac. Van rendes mbprom és raktam fel Lenovo Yoga 2 pro-ra is. Érintőképernyőt alapból támogatta...

[ Szerkesztve ]

(#42007) Xero válasza Smiley (#42004) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem sem volt soha gondom vele igazán, igaz csak a 2007-es gép van meg a régiek közül, a többi cserélődött.

(#42006) xedos: Jó táskában kell hurcolni. ;) Én négy éve egy case logic keményített külsős táskában hurcolom a gépeket és motyókat. Semmi bajuk, kop-kop. Megnyomódni sincsen nagyon esélyük.

[ Szerkesztve ]

(#42008) bLaCkDoGoNe válasza TigerCat (#42003) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

De, jelentkezik.
Viszont csak "megkoszosodik" a kijelző a billentyűzettől, ill. ha kicsit poros akkor azt keni szét a bill. Maradandó nyomot nem okoz.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42009) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Végre eljött számomra is ez az idő. MBP 13" 2011 Late gépembe szeretnék SSD-t venni a 750-es HDD mellé.
Eddig még nem volt SSD-m így minden tapasztalat, vélemény érdekelne, illetve, hogy ki mit ajánlana bele! 25.000Ft-ig gondolkodtam elsősorban egy 256GB körüli méretűben, de ha érdemes pár ezer forintot hozzátenni egy jobb vagy nagyobb méretűhöz, az belefér.
Köszönöm! :R

(#42010) Imy válasza manacz (#41996) üzenetére


Imy
veterán

Én áprilisban 350-e-ért vettem a 128Gb-os verziót, 4 akksi töltési ciklussal, és tényleg csak szinte ki volt próbálva... Szerintem az árak reálisak, de ezek HU bill-esek? Ha igen, akkor kb OK az áruk.

(#42011) r4z válasza TigerCat (#42001) üzenetére


r4z
nagyúr

A fenti gép is 13"-as, lásd a zsanér fekete takaróját. 15"-nél a billentyűzet széléig ér.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42012) bLaCkDoGoNe válasza W1 (#42009) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én egy 250GB-os Samsung EVO 850-et ajánlanék.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42013) Smiley válasza Xero (#42007) üzenetére


Smiley
őstag

Jaja, incase tok + columbia hatizsak... aminek a hatso resze raadasul vizallo, plusz szivaccsal van elvalasztva a tobbi reszetol.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42014) lugosi válasza r4z (#41992) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, csak viccelek.
Az új procira gondoltam, tévedtem, élvezkezdj rajta nyugodtan.

(#42015) r4z válasza lugosi (#42014) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem élvezkedek rajta, és nem is vagyok gondolatolvasó, hogy tudjam, mire gondolsz. A kontextusban egyértelműen Skylake volt, arra reagáltam.

Peace.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42016) bmakszim válasza xedos (#42006) üzenetére


bmakszim
senior tag

Volt szó érintőképernyős Macről? Mit raktál fel a Yogara? Mi támogatta az érintőképernyőt? Mire reflektáltál egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#42017) manacz válasza Imy (#42010) üzenetére


manacz
csendes tag

Szia!

Az egyik olcsóbb Német billentyűzetes.
A másikat nem tudom sajnos... De most jelenleg úgy állok, hogy az Egyesül Államokból hazatérő rokonom hoz magával egyet nekem, dollár árfolyamon :) Igaz akkor Angol lesz a billentyűzet, de sebaj.

(#42018) Smiley válasza manacz (#42017) üzenetére


Smiley
őstag

En orulnek neki a helyedben, az US a legjobb kiosztas... egy csomo bill kombo ertelmet nyer vele. Ha netan programozashoz vagy ps-hez fogod hasznalni akkor meg plane.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42019) Xero válasza Smiley (#42018) üzenetére


Xero
nagyúr

ISO UK layout a legjobb. Fejlesztéshez is rendben van és magyar nyelvű doksikat is gond nélkül írhatsz vele.

(#42020) tDr1v3r válasza Xero (#42019) üzenetére


tDr1v3r
veterán

ANSI for life

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#42021) manacz válasza Smiley (#42018) üzenetére


manacz
csendes tag

Programozás a terv vele, meg a napi használat.
Majd meglátjuk! :)
Közben kaptam egy egész jó ajánlatot egy Magyar kiosztásúra, de azzal sem leszek szomorú... :)

(#42022) Xero válasza tDr1v3r (#42020) üzenetére


Xero
nagyúr

Csak amikor magyar a megrendelő és a dokumentációt magyarul kell megírni, hiányzik az a fránya í. Ráadásként az ISO entert jobban kedvelem. Így marad az ISO keyboard US layout-al munkára és HU layout-al minden másra. :K

Úgy 20 éve vakon gépelek, szóval kb tök mind1. ;] Bár egyszer volt szerencsém japán kiosztáshoz. Ott azért gondolkozni kellett mi a bánat lehet az enter mellett/helyén.

[ Szerkesztve ]

(#42023) Smiley válasza manacz (#42021) üzenetére


Smiley
őstag

Programozashoz pedig nagyon jo... kozel 13 eve hasznalok US kiosztast, linux-ot pufolom napi sok oraban + minimalis programozas. Az ekezetes karaktereket irni se nehez kb mint az iphone-on csak hosszan nyomod az adott karaktert aztan nyomod melle a megfelelo szamot, csak a "ő" es a "ű" nem jon elo ezzel a modszerrel. Amugy ez rohadt erdekes mert ha atrakom magyarra a kiosztast akkor mar ez a 2 karakter is elerheto...

Xero: A ISO-vel az a bajom, hogy rovid a bal oldali shift meg nagy a return... de ez persze megszokas kerdese is.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42024) tDr1v3r válasza Xero (#42022) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Alt + j, ait + i az í-Í betű. Én tökéletesen gépeéel magyarul ANSI-n is, a hosszú shift és félmagas enter meg nálam előny, sokkal kényelmesebb számomra.

Lényeg a lényeg, nekem nagyon bevált. Ha feljebb lépnék, akkor HHKB jönne számításba... az a layout tényleg ütős, bár a JIS variáns annyira nem tetszik abból, elég hülye módon áldozták fel a bottom rowt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#42025) bLaCkDoGoNe válasza tDr1v3r (#42024) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Én tökéletesen gépeéel magyarul ANSI-n is"

Látszik. ;]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42026) tDr1v3r válasza bLaCkDoGoNe (#42025) üzenetére


tDr1v3r
veterán

/s

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#42027) xedos válasza bmakszim (#42016) üzenetére


xedos
addikt

Bocs, az oldal amit linkeltél, ott rámentem a Macbook pro Guide-ra. Ott írták, hogy nem lesz érintőképernyős MAC: "Asked why Apple had never made a touchscreen Mac, Steve Jobs said back in 2010 that it would be a usability fail."
Én meg felraktam 10.9 vagy 10.10-es rendszert egy érintőképernyős hackintosra -és ment...
Ennyit a pletykákról.

(#42028) bmakszim válasza xedos (#42027) üzenetére


bmakszim
senior tag

Többujjas gesztusok is működtek, vagy csak egérmozgást tudtál szimulálni?

[ Szerkesztve ]

(#42029) xedos válasza bmakszim (#42028) üzenetére


xedos
addikt

Úgy emlékszem, hogy képet is tudtam nagyítani...
Csak a spéci gép miatt a hanggal szenvedtem, Wifi meg esélytelen volt. Bios hack és kártya csere kellett volna hozzá. De brutális volt a 3200x1800-as kijelzővel :-)

[ Szerkesztve ]

(#42030) r4z válasza xedos (#42027) üzenetére


r4z
nagyúr

Mert egy érintőkijelzős laptopot használni egyszerűen baromi kényelmetlen már rövid távon is, a Mac nagy touchpadje és gesztusvezérlése sokkal kényelmesebb szvsz. A Yoga más tészta, annak hátracsukva legalább tablet formája van, így kézbe lehet venni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42031) Ragnar95 válasza r4z (#42030) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van legalább 4-5 ismerősömnek érintőkijelzős windowsos gépe, egyikük se használja szinte sosem az érintőkijelzőt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#42032) lugosi válasza r4z (#42015) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igazad van, én is túlreagáltam.

(#42033) xors válasza Xero (#42022) üzenetére


xors
senior tag

Ha már billentyűzet, ajánlom tanulmányozásra az enyémet, valami kínai-amerikai lehet
ami meglepő: igen van rajta minden betű ami nekem kell, még hosszú 'í' is! :Y (Ukelele mindent megold :K )

Mondjuk a space két oldalán lévő gomb fogalmam sincs mire van, nem is funkcionál egyáltalán :C

[ Szerkesztve ]

(#42034) Black Dragon válasza xors (#42033) üzenetére


Black Dragon
addikt

Pánik gomb. ;]

(#42035) r4z válasza xors (#42033) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem kínai, hanem japán. Hiragana és kanji, valamin hiragana és latin betűk között lehet az említett gombokkal váltani japán beviteli nyelv esetén.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42036) tDr1v3r válasza xors (#42033) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez JIS kiosztású, Japánban ez az elterjedt.

Nagyon diggingelem! :))

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#42037) xors


xors
senior tag

Na akkor ma is tanultam valamit. Először azt hittem gondban leszek vele, de vakon gépelve tökéletesen lehet használni, egyedül a speciális karaktereket kellett beállítanom magamnak programozáshoz.

(#42038) davidsz


davidsz
őstag

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok. 5 napja van egy MBP 13" 2011 Early-m. El Capitanra való frissítés után, Dock-on a Launchpad ikon alatt van egy sáv, ami nem akar eltűnni. Elméletben, minden letöltve, semmilyen program nincs félbehagyva, telepítés lefutott. Hogyan tudom ezt eltűntetni?

Yosemite-vel halkabb volt a gép, mint El Capitan-nal. Utóbbinál melegedősebb. Ez normális?

Chrome-t is feltettem, de minden újraindítás után a háttérben magától fut. Ezt hogy lehet megszűntetni, illetve a magától induló programokat hol és hogyan kezelhetem?

Köszönöm a segítséget!

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#42039) r4z válasza davidsz (#42038) üzenetére


r4z
nagyúr

Az első problémára: ismert Yosemite/El Capitan bug, hogy beragad a letöltést jelző csík. Ha a reboot nem tünteti el, mazsolázd végig a LaunchPadet, vagy nézz be az App Store-ban a megvásárolt alkalmazásaid listájára, szinte biztosan megtalálod a bűnöst.

Gondolom a Yosemite nem volt fent sokáig, így nem volt rajta program se, ami terhelje a gépet. A Chrome például pont az erőforráséhségéről híres, attól melegedhet a gép. Nézd meg az Activity Monitort, az mutatja, mi terheli a gépet.

A bejelentkezéskor elinduló programok listáját a System preferences - Users & Groups - (saját felhasználód) - Login items fülön találod.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42040) davidsz válasza r4z (#42039) üzenetére


davidsz
őstag

Kettő kipipálva, köszönöm! :R

87C Egy Teamviewer kapcsolattal és egy Appstore letöltéssel. 27% terhelés.
A gép takarítva pasztázva volt az előző gazdinál. Teljesen tiszta.

... A kis trükkös ... a biztonsági mentés is ment a háttérben.

SSD-s gép.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#42041) TigerCat válasza r4z (#42039) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Chrome nálam nem vészes, de Flash videó lejátszásakor frankón sütőlap lesz a gépből...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42042) Sapphi válasza TigerCat (#42041) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát nálam is így van, de a flash mindent meghajt... De hamarosan már semmi se fogja támogatni...

Más téma, szerintetek milyen MacBook Air-t érdemes venni a méret teljesen mindegy. Multimédiás felhasználásra lenne, tehát böngészés, filmezés.

Nézegettem őket, de ár érték arányban nem tudom melyik érné meg jobban. Vélemények?

(#42043) TigerCat válasza Sapphi (#42042) üzenetére


TigerCat
nagyúr

13" akciós árban (300 az iStyle-ban) egész jó. Én ezt venném... Komolyabban felszereltet nem, akkor inkább már legyen Pro. Ebben az esetben viszont megvárnám az új bejelentést...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42044) bLaCkDoGoNe válasza tDr1v3r (#42026) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Akkor benéztem. :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42045) bLaCkDoGoNe válasza davidsz (#42038) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A beragadt letöltésjelző csíkot az alábbi módon újraindítás nélkül is el tudod tüntetni: nyiss egy terminal ablakot, és írd be az alábbit:
killall -KILL Dock
ez általában meggyógyítja.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42046) davidsz válasza bLaCkDoGoNe (#42045) üzenetére


davidsz
őstag

Köszönöm! :R

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#42047) Smiley válasza bLaCkDoGoNe (#42045) üzenetére


Smiley
őstag

eleg csak a killall Dock :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42048) bLaCkDoGoNe válasza Smiley (#42047) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42049) TigerCat válasza Sapphi (#42042) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hogy semmi nem támogatja, még nem jelenti azt, hogy a webre feltöltött sorozatokat máshogy is meg lehet majd nézni. Épp most küzdök egy ezeréves sorozattal, amit másként meg sem találtam. Mindenesetre kíváncsi leszek...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42050) #24334592


#24334592
törölt tag

sziasztok,

mitol lehetseges, hogy raz a haz a MBP-n? Es ha nyomva tartom a wsad-t is csinalja ezt, mintha mikroarammal b*sztatnak az ujjam...

Csak akkor csinalja ha toltes alatt van. Mar a lakas tobb konnektorjat is kiprobaltam, de ugyanaz.

Bosszanto! Igy nem lehet CSzni, hogy kozben nehany Volt folyik at at ujjaimon :D (kb. gyengebb ereje van mint egy 9V-s telep "megnyalasanak")

Gozom sincs, h foldelt-e a dugalj. Egy 5 euros adapterrel hasznalom, mert a svjaci dugo nem baratja az angol dugaljnak. Mas adapterrel is csinalja.Mikor juliusban otthon voltam, otthon is csinalta, azok pedig tutira foldelt konnektorok.

Mar uj tolton is gondolkodtam, bar ez a mostani is elegge megkimelt. A haz toltonyilasaban a festek le van kopva femig, lehet ennek jelentosege?

kossz a tippeket elore is!

+1 bonusz kerdes: miert futok ki a tarhelybol (alapbol is verszegeny a 128GB), ha az importalt fotokat editalas utan exportalom ES torlom a photos-bol?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.