Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) M@te


M@te
senior tag

jó estét!

remélem jó helyre írok, ha mégsem irányítsatok át! :)
ma lettem mac air tulajdonos. lenne is rögtön egy egy láma kérdésem. honnan tudok programokat letölteni, illetve ajánlajtok kérlek egy képnézegetőt, mert ha megnyitok egy képet, nem tudok lapozni közöttük. :B :B
köszönöm

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#32752) pana0017 válasza M@te (#32751) üzenetére


pana0017
senior tag

Szia, ha lenyitod az összefoglalót ott van pl. a Fastpreview, illetve a Photos is alkalmas lehet rá. Programokat tudsz tölteni az App Store-ból, illetve bármilyen más forrásból is.

(#32753) rjg válasza M@te (#32751) üzenetére


rjg
őstag

Nagy kék A betű a Dock-on? ;) (Appstore) Külső forrásként a macupdate.com-ot javaslom. Képnézegetésre a legegyszerűbb, ha egy mappában kijelölöd a képet, nyomsz egy space-t és máris lapozhatsz fel le a kurzorral. Vagy az összes képet kijelölöd és cmd + lefele nyíllal mindet megnyitod. Utána touchpad-del tudsz görgetni. Javaslom kezd el olvasásni beszmac wikijét.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#32754) M@te válasza rjg (#32753) üzenetére


M@te
senior tag

Mac-ben tényleg kezdő vagyok, köszi a tippeket! Neked is @pana0017 :R

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#32755) r4z válasza Papa-Het (#32746) üzenetére


r4z
nagyúr

Safari, translate.google.com, jobb klikk, Open in Dashboard, kijelölöd a területet, amit használni akarsz (én ennyit jelöltem ki hirtelen, de lehet vele játszani), és kész. Nem kicsi, nem túl elegáns, de úgy működik, mintha a böngészőt használnád.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32756) Papa-Het válasza r4z (#32755) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

:R

(#32757) Ragnar95 válasza M@te (#32751) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kijelölöd az összes képet és így nyitod meg őket, akkor megy a lapozás. Vagy ha gyorsan keresel csak, akkor képre rámész, majd space, utána pedig a nyilakkal tudsz lépkedni a képek között.
Oppenheimer: a leírt felhasználásra a MacBook hardvere is bőven elég lenne, így szerintem megérheti a váltás. Inkább az a kérdés, szeretnél-e OSX-et használni, hiszen ez lenne a fő érv, ami miatt megérné a váltás (ha komolyan érdekel az iOS programozás, akkor nincs mese, hiszen arra csak OSX alatt van lehetőség), amúgy csak a hardver miatt nem éri meg MacBookot venni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32758) r4z válasza Ragnar95 (#32757) üzenetére


r4z
nagyúr

csak a hardver miatt nem éri meg MacBookot venni.

Kivéve, ha ultrahordozható gépet keres az ember, az Airnek ugyanis nincs ellenfele üzemidőben. Minden más esetben csak akkor éri meg a Mac, ha OS X-et akar az ember valamilyen okból, például pont az iOS fejlesztés miatt.

Szerintem.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32759) Ragnar95 válasza r4z (#32758) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, az üzemidő valóban a Mac-ek mellett szól, mert gyakorlatilag egyik modellnek sincs ellenfele ilyen tekintetben. Valóban nem voltam elég pontos, hardvert úgy értettem,hogyha a tiszta hardveres teljesítmény számít, akkor CPU-ban és GPU-ban vannak erősebb gépek is hasonló áron, illetve a RAM se épp olcsó a Macbe, cserébe ezen gépek valóban jóval gyengébbek üzemidőben, illetve hordozhatóságban is nehéz az Airt vagy MacBookot utolérni, ráadásul az új PCIe SSD-knek se nagyon akad egyelőre párja.
Igazából nem csak iOS fejlesztéshez jó, ha már programozásnál járunk, ha olyan nyelven fejleszt az ember, amihez a Terminal előny, akkor mindenképp kell az UNIX alap, márpedig a Linux nem mindenkinek jön be, így csak az OSX marad.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32760) lugosi válasza r4z (#32758) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A konkrét esetben amit Oppenheimer írt, pont egy ultrahordozható gépe van (Lenovo U430p).

Oppenheimer: szerintem a konkrét típust a megjelölt konkrét típusra ne cseréld. Kijlezőfelbontásban is visszalépés lesz, bővíthetőségben is. USB-ben szintén.

(#32761) ryori


ryori
senior tag

Hello a telekom árul 11,6 inches macbook airt. 4250u i5 és HD5000. A kerdes hogy jó e, vagy erdemesebb HD6000eset? Igazabol nem jatszanek rajta, film,net,minimalis videovagas(2-4 perces fhd videok vagy 240fps 1-2perc videok)
11,6 inch meret jo is lenne mert elfer melohelyen is, otthon is, kabellal tvre kotnem otthon, csak a 4. Gen és a hd5000 tol felek nehogy belassuljon a rendszer. Bár láttam 2.6ghz turbót tud a proci de gondolom azt egy magon. Vagy ha azt mondjatok jo ez is akkor megveszem :)

(#32762) salesman


salesman
őstag

Üdv Urak!

A következő problémám van:
3 hete vettem a mid 2012 Air 13 1466 mac-et, 150 körüli akku ciklussal.
Az előző tulaj állítolag, nagyon sokáig nem használta (1 év szerinte). Szerintem ez volt a baj.
Az akku "Szervizeltesse az akkut" "Health: Poor" jelzéseket küld.
Teljesen feltöltve 3 órát bírt, ez mostanra 2,5 órára csökken.
Néha eltűnik a "Szervizeltesse az akkut" felirat és a "Health: Good" felirat jelentkezik a másik proggiban.
Ilyenkor 4-5 órás hátralévő időt jelez.

Kérdés: Van olyan szisztematkusan ( heteken keresztül ) végzett töltési használati , lemerülési szisztéma, amivel helyre lehetne hozni, legalább 4 órás akkuidő biztosítására.
Vagy kezdjek el gyüjteni egy új akksira?

Felhasználás: normál üzem, semmi extra, net, film, flac, e-book.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#32763) dabgergo


dabgergo
őstag

Valakinek van tapasztalata a techmarket.hu-val? [link]
Elég jók az áraik, sőt picit már gyanús is, de látszólag minden rendben van: bontatlan, magyar, garanciális.
Van amit nem vettem észre?

(#32764) r4z válasza ryori (#32761) üzenetére


r4z
nagyúr

A HD5000 nekem az 1440x900-at is kiszolgálja a 13"-es modellen (4260U, +100MHz CPU), és azokra a rövid videókra is elég lesz. Én GRID2-zni is szoktam rajta néha (1280x800 min), az egyetlen gond ezzel, hogy terheléskor hajszárító lesz a gépből. A GPU miatt ne hezitálj, ha minden más rendben van :)

salesman: Kíméld az akkut, 50-60%-nál jobban ne merítsd le, néha vidd le 15-20%-ra. Ha 10-20 ilyen ciklustól nem tér magához, akkor cserés lesz.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32765) salesman válasza r4z (#32764) üzenetére


salesman
őstag

:R
Már csinálom is!
Ha 100% feltöltött, hagyjam rajta még, vagy vegyem le?
3x 50-60% és a 4. legyen 15-20%? Vagy mást javasolsz?

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#32766) r4z válasza salesman (#32765) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem kell elsietni, hagyj neki időt magához térni :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32767) randras


randras
veterán

Helló

Fel akartam rakni a Windows 10-et, meg is van az ISO. Kellett volna az OSX, hogy megcsináljam alóla a Bootcamp-es pendrive-ot, de eltűnt. Nem jelenik meg indításnál sem választhatóként, sem a Bootcamp kezelőpultban az OSX rendszer. Ilyet tapasztalt már valaki?

:R

[ Szerkesztve ]

(#32768) r4z válasza randras (#32767) üzenetére


r4z
nagyúr

Próbálj meg cmd+R nyomvatartásával bootolni és a Disk Utilityben az OS X partícióján egy javítást eszközölni. Ha csak a bootloadert kavarta meg a Windows, ez elvileg megoldja.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32769) randras válasza r4z (#32768) üzenetére


randras
veterán

Köszi. Azt hiszem ami bejött, az a netes recovery, talán le is töltött egy lemezképet. Az a partíció ami az OSX volt, az a 650 megás partíciójával együtt hibásnak jelölt, és javíthatatlan. :(

Ennyi, akkor újra kell húznom?

(#32770) r4z válasza randras (#32769) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkor újra kell húzni sajnos. Várj egy Boot Camp frissítésre vagy az El Capitanre, nincs még felkészülve a BC a Win10-re.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32771) randras válasza r4z (#32770) üzenetére


randras
veterán

Ez tapasztalat? A Windows 10 feliratkozó program kompatibilisnek talált minden hardvert/drivert.

(#32772) bupemko válasza r4z (#32770) üzenetére


bupemko
senior tag

Ezt sajnos csak megerősíteni tudom. Mikor a Windows Insider frissített a final buildre valami megkergült - azóta az í meg 0 megcserélődött... :( Ráadásul nem tudom az F billentyűk funkcióját meg a touchpad viselkedését sem befolyásolni a BootCamp kezelőpulton keresztül... remélem hamarosan lesz frissített Boot Camp, mert így nem vidám a natív Win10...

Edit: ja és BT sincs...

[ Szerkesztve ]

(#32773) r4z válasza randras (#32771) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem tapasztalat, de a magyarázat a Boot Camp működéséből valószínűsíthetően levezethető. Az alapvető probléma ugyanis ezzel a megoldással az, hogy a Boot Camp elhiteti a Windowsszal, hogy MBR-re települ, holott szó sincs MBR-ről. A 10-nél alapetően megváltozott a boot procedúra (ezért is feltétel az UEFI 2.3.1 és a secure boot), erre pedig biztosan nincs felkészülve az Apple megoldása, mert a legutóbbi verzió idején még csak 8.1 volt. Külön lemeznél ilyen hiba nincs, az kaphat MBR táblát.

Arról nem is beszélve, hogy a driverek sincsenek frissítve, ami notebookoknál probléma tud lenni a speciális hardverek miatt (Win8-on sz0ptam eleget, mire sikerült megtalálni a megfelelő Win7 drivert, amivel végre működött a ThinkPadem AMD kártyája), bár ez a bootot nem befolyásolja.

bupemko: Nem lehet, hogy csak újra kell húzni a drivereket? Az Apple Keyboarddal ugyanezt játssza a Windows, ha natívan kezeli.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32774) KMan válasza ryori (#32761) üzenetére


KMan
őstag

Ezt meg a HD3000 is megcsinalja...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32775) bupemko válasza r4z (#32773) üzenetére


bupemko
senior tag

Gyanús, hogy az RTM build telepítésekor keletkezett valami gubanc, jó sokáig szöszölt a frissítéssel. Nekem csak Win10 van most rajta, úgyhogy szerencsére engem nem érint egy esetleges OSX boot corruption...

BootCamp driver-t itt meg itt találtam, megpróbálom újrahúzni, hátha segít, köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#32776) M@te


M@te
senior tag

iPhoto miért nem érhető el sem a magyar sem az amerikai mac app storeban?
ha már iPhone-ra ingyen megkaptam a numbers stb programokat akkor ugyan azzal accal mac-re miért kell érte fizetnem?

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#32777) Ragnar95 válasza M@te (#32776) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért, mert semmi köze egymáshoz a Mac AppStore-nak és az iPhone-os AppStore-nak. Új Mac vásárlása esetén ingyen kapod az iWork és iLife appokat OSX-re is.
iPhoto azért nincs, mert leváltotta a Photos app.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32778) M@te válasza Ragnar95 (#32777) üzenetére


M@te
senior tag

:R :R

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#32779) ryori válasza KMan (#32774) üzenetére


ryori
senior tag

Nem is a videóvezérlőn lenne a hangsúly inkább a processzoron.
igaz 1.3 vs 1.6 ghz :U de ezeknél nem tudom :DDD mondjuk, próbáltam egy 2012-es modellt az is pörgött. meglátjuk

(#32780) bupemko válasza bupemko (#32775) üzenetére


bupemko
senior tag

@RazorGTR1: BootCamp reinstall rendbetette Win10-et, köszi még1x! :R

[ Szerkesztve ]

(#32781) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

Egy mappa elott villog a kérdőjel, es szeretnem megszüntetni ezt az állapotot. Tegnap megszakítottam a Yosemite ujratelepítését és most ez fogadott. Hogyan oldhatnám meg a problémát?

(#32782) randras válasza bupemko (#32780) üzenetére


randras
veterán

És akkor most pontosan mi maradt, ami nem működik? A bluetooth is jó lett?

RazorGTR1: Értem, köszi. :R

(#32783) csab2 válasza r4z (#32755) üzenetére


csab2
veterán

Ez qrva jó!!!
Nem is tudtam, hogy az OSX tud ilyent!?
:R :R :R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32784) csab2 válasza Ragnar95 (#32777) üzenetére


csab2
veterán

Az én gépemen ott van még az iPhoto is. Ez normális?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32785) Ragnar95 válasza csab2 (#32784) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, ha rajta volt a gépeden, akkor nem törlődik le, csak frissítve nem lesz már, illetve ha korábban nem töltötted le, akkor már nem tudod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32786) TigerCat válasza csab2 (#32783) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt is nézd meg: Fluid app
Gmail-t így használom régóta...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32787) csab2 válasza Ragnar95 (#32785) üzenetére


csab2
veterán

:R
Értem, köszönöm!

TigerCat:
Ránézek, köszi!

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32788) r4z válasza TigerCat (#32786) üzenetére


r4z
nagyúr

Én inkább Kiwit használok Gmailhez az értesítések miatt. Az integrációt leszámítva ugyanaz, mint a Fluid, a webes felületet használja :)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32789) spacer


spacer
aktív tag

Valaki tudna segíteni, hogy mennyit érhet egy megkímélt 2012mid 11"-es macbook air gyárilag 8 giga rammal, és 128-as ssd-vel szerelve?

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#32790) TigerCat válasza r4z (#32788) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez is tudja az értesítéseket. Teszteltem Facebook-kal, Messenger-rel, Gmail-lel is, szépen integrálódik az értesítési központba.

Amúgy ha végleg elfogy a türelmem, akkor megyek iCloud-ra levelezni, szóval a Gmail nem biztos, hogy sokáig kell. Bár saját domain alatt megy, szóval elegánsabb megoldás az ingyenes fióknál, de az OS X levelezője sokszor összeakad vele. Ahogy látom, az iCloud is jó, Mac-es környezetben pedig nyilván nincs vele gond. Leszámítva talán a spamszűrőt, ami nem olyan jó, mint a Google megoldása.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32791) r4z válasza TigerCat (#32790) üzenetére


r4z
nagyúr

Ó! Akkor benézhettem valamit, teszek vele még egy próbát :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32792) TigerCat válasza r4z (#32791) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Állapotsort is kikapcsolhatod a nézet menüben, akkor jobban néz ki.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32793) megema válasza TigerCat (#32790) üzenetére


megema
őstag

Outlook.com? Én oda fogok menekülni a Google-től. Elvileg a költözésre is van megoldásuk. Az iCloud-ot max. privát levelezésre szeretném használni, mivel nem túl sok az ingyenes tárhely (a fotók, mentések mellett).

(#32794) TigerCat válasza megema (#32793) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igazság szerint elég bejövős a gyári levelező alkalmazás OS X és iOS alatt is, szóval ezért inkább iCloud. 20 gigám van havi 1 Euróért, szóval a tárhely nem probléma szerintem... A nagy csatolmányokat sem itt küldözgetjük, vagy ha mégis, akkor sem őrzöm meg, hanem lementem a helyére. Dropboxban van még 15 szabad a 19 GB-ból, ami tökéletes erre a célra. Szóval tárhely problémám nem lesz. Inkább csak a teljes ökoszisztéma miatt váltanék. Csak sajnos hülyébbnél-hülyébb neveket enged regisztrálni az iCloud... Ez az egyetlen, ami visszatart.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32795) TigerCat válasza megema (#32793) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elb...sztam az e-mail címet. :W
Sosem tudom melyik a mégsem, amikor az előugró ablak megjelenik. Vagyis, hogy melyik gomb aktív... Fákk.

Aliasként létrehoztam a helyes változatot, de hiába állítom be weben, hogy ne az legyen, ezzel megy a levelezőben.

Hogy tudom megváltoztatni, vagy felcserélni az aliast a sz...rul létrehozott címre? Sehol nem találtam róla infót...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32796) CharlieDrop válasza megema (#32793) üzenetére


CharlieDrop
veterán

miért kell menekülni a gmailből?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32797) Wrench


Wrench
tag

Ámberek!

...kéne 1 kis segítség:

..van nálam egy Apple gép, amin 2 Admin van... az 1ik Én vok (miután csináltam egyet Apple + S után), a másik a gép volt gazdája, aki már nincs a köreinkben :(

...a jelenlegi tulaj (örökös) szeretné a rajta lévő fotókat, dokumentumokat kimentetni a gépből.. nem akarom kiszedni a vinyót, inkább szoftveres megoldás kéne... Hogyan tudok betekintést nyerni és menteni az Én admin-omból??? ...a "sehogy" válasz nem jó...

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#32798) Ear001 válasza #33846528 (#32781) üzenetére


Ear001
addikt

Lemezkezelőben látszik? Ha igen, partícionálás, jogjavítás, ami szokott ilyenkor kelleni.

(#32799) dabgergo


dabgergo
őstag

Új macbook pro estében mivel szoktak/tudnak trükközni a boltok?
Úgy néz ki h rendelek a Techmarket.hu-rol és elvileg magyar billentyűzetes, bontatlan stb.
Természetesen csak akkor fogom kifizetni ha tényleg bontatlan és lecsekkoltam a serial számít is online.
Mivel tudhatnak átverni ha ezek rendben vannak? Mit érdemes más lecsekkolni?

(#32800) megema válasza CharlieDrop (#32796) üzenetére


megema
őstag

Nem csak a Gmailtől, hanem a Google-től általában. A Gmailtől azért, mert saját app kell a push-hoz iOS-en, az meg egy hulladék. Az utóbbi időben hol betölti a leveleket, hol nem. Pluszban még OS X-en ki kell kapcsolni a piszkozatok szerverre mentését, mert írás közben nagyon sűrűn ment és nem az előző helyett, hanem pluszban. Outlook.com-nál ezek nem jelentenek gondot tudtommal. A push biztos nem.

(#32794) TigerCat: Az Outlook.com szerintem teljesen kompatibilis. Mondjuk az aliasokat iOS-es Mail esetén nem tudom hogy lehet kezelni.

Melyiknél van gond az aliasokkal? Outlooknál weben a fogaskerékre kell kattintani és ott lesz aliasos opció a bal oldali oszlopban. iCloudnál nem tudok aliasról.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.